Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

petra25
23. mar 2009

ahojte, prisla som nakuknut, skoncila mi Zufalky a 112ka 😉
poobede som bola este pozriet topanky tu, prisla babka na hodinku, lebo vonku fukalo straaasne, aby som malu nemusela tahat, ale samozrejme som prd kupila 😖 nic tu nemaju a samozrejme, tie co som chcela,v piatok predali a este bola ta predavacka taaka "mila" ze ja vzdy zakaznikom hovorim, kupte to hned, mame len jeden kus z cisla ale oni... a bla bla, som myslela, ze ju nakopem do pistaly,krava 😠

nati, normalne som sa kvoli tebe postavila z kresla spod deky od PC-mame Excipitial U Lipolotio 😉 😀 a verim ti, ze sa s tou stravou trapis, clovek by im dal aj maskrtu ale v tomto ti fandim a drzim moc palce

okacka, no mate to perne, Simonka je statocna, hadam to coskoro prejde 😔

dadiiii, jeeemine, Matusko bude strasne zlaty v tom obleku, uz teraz sa tesim na fotecky 😵 😵 😵

erosko, aj my sa pripajame k prianiu vsetkeho dobreho pre Adka 😵

mirko, gratulujeme k tehu a Patkovi zelame vsetucko naj k 2 narodeninkam 😉

Deni, aj tak je sikulka, chce to cas 🙂 ja nasu v tomto nekomentujem 😝

cia, kam sa chystas na topanky, zober ma so seboou 😀

endy
24. mar 2009

Ahojte,prajeme malej Gabike k jej dvom rôčkom veľa zdravia,šťastia,lásky a poslušnosti od rodičov. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Peti asi máš aj s Okačkou pravdu,že môže byť ten ,,odpor" k plávaniu u Nikolky spôsobený tým,že chce spinkať.Ale ja to nevzdávam,budem chodiť aj ďalej,veď si zvykne. 😉

No a ešte som v práci aj tento týždeň,takže nebudem na nete.Prajem Vám pekný deň. 😉

bystricanka
24. mar 2009

Ahojte baby
zavítala som medzi vás, aby som vaším marcovým detičkám popriala všetko najlepšie k 2.rôčku, veľa lásky, šťastia a hlavne zdravia.
Majte sa krásne a pekný dník 😉

eros
24. mar 2009

Bre ranecko

Vsetko naj k 2 r Gabike a Kubkovi najma zdravie a vela darcekov 😵 😀

ja mam daku divnu noc za sebof.tusim aj sen sa mi zaplietol daky divny potom mala pytala mliecko a nakoniec ho ani nevypila.ma teraz zabavu vysadat na bike a zliezat.

zatial tolko odomna 😀

nanette
24. mar 2009

Ahojte mamky 🙂

Ja len na skok, zablahoželať nášmu narodeninovému "súrodencovi" Kubkovi všetko najlepšie k 2. rôčikom, nech poslúcha maminu a otecka a nech z neho rastie krásny a šikovný zdravučký chlapec 😵

Ďakujeme krásne za blahoželania, odovzdám Gabike od vás pozdravy, keď sa vráti domov, babka s dedkom ju totiž vzali na výlet vláčikom do Tatier a späť... nech sa povozí.... tak som zvedavá, ako sa jej to bude páčiť 😵 ja som sa zatiaľ objednala ku kaderníčke trošku skrátiť háro, lebo už mám dlhé vlasiská, tak nech ich trošku upraví 😉

Dodatočne želám všetko najlepšie oslávencom z pár dní dozadu, lebo som akosi nestíhala dôjsť.... 😝 z poslednej strany si pamätám meninkového oslávenca Eroskinho Aďka a aj Matúškovi od Bystričanky k včerajším narodeninkám všetko najlepšie 😵 zvyšok dočítam neskôr, idem vyvešať prádlo... práčka mi práve doprala 😝

majussa21
24. mar 2009

Ahojik.
Ja som sem vecer prisla nakuknut no uz som nevladala pisat ale precitala som vas poctivo len keby som si to este aj pamatala vsak?
Mm som mala vcera doma tak sme boli doobedu v poistovniach 2ch no prd sme vybavili lebo v jednej uz 2hy krat nemali otvorene ze zo zdravotnych dovodov a v druhej ma prehovarali zrusit poistku po 6tich rokoch no to si nedam tak tam budem musiet ist este raz.A rano ked som sa obuvala do mesta tak som zistila ze sa mi zas zips vyrusnal na cizmach a to som ich pred mesiacom mala v oprave tak sme boli v deichmane tak mi vratili 40eur no super mam na nove.A mm ma dnes doniest noveho hafana neapolskeho mastina no som zvedava dufam nas tu vsetkych nezozerie ved ma 80kg a tak som zvedava.To Ciko bude pri nom ako steniatko potom mho odfotim a pridam.

A inak ze od piatka do nedele maju zlavy 50% na vybrane druhy obuvy v deichmane len neviem ci vsade ci len u nas chceme ist pozriet malej uz tiez daco na jar😉

V prvom rade blahozelame GAbike k jej dnesnym 2 rockom nech je stale vysmiata a zdravucka a poslucha rodicov.🙂 A tiez Kubkovi Sandruska posiela pusinku😉

Miri tak to mate super ze je aj pozemok po dlhych opletackach vas.Moja mamina sa tiez este teraz po 16tich rokoch po rozvode natahuje o dom s otcom nevysporiadali sa hned a teraz sa to vlecie a este sa aj dlho bude lebo on je sprosty pyta nehorazne peniaze za dom od mamy😒

Kati ze pridala sa k tomu chlapcekovi a plackala s nim hm ako vedia tie deticky sucitit s inymi.A skoda keby si mala Simonku doma veru by sme sa aj mohli stretnut vo stvrtok no asi ju budes mat v jaslickach vsak?
A super stale uz spinkava sam na svojej postielke?Ja si pojdem vo stvrtok po sluzby a oblecko hm no som zvedava ako budeme s mm cele sviatky robit😖

Cia tak aku farbu ste si vybrali na fasadu?

Peti aj nasa je zatazena na tasky a tabelky booze maniak normalne ich uz ma hadam z 6st.A to na niecom Karinka stoji ked si umyva zubky?No uzasne mila ta predavacka😔
Osi no super ako ste pokupili viem si predstavit ako si sa vytesovala.8-)
Dadka len si oddychni a pospi neboj nic ti neutecie.A to oblecko vyzera super veru Matusko bude fasacisko
😀

endy
24. mar 2009

Samozrejme,že som zabudla.Kubkovi želáme tiež všetko najlepšie. 😉

majussa21
24. mar 2009

Zuzi aj ty si na pokeci?Aj ja hehe ale bez foto musim ta pohladat aj na icq 😀
No idem si nahulicu poobliekat lebo zasa sa povyzliekala ma len body oblecene a beha tu hola mame kosu sa mi nechce ist kurit ideme von do obchodu 😵

drnda1
24. mar 2009

Ahojte,
Jakubkovi a Gabike želáme všetko, všetko NAJ... k narodeninkám. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

...a aj ostatným, ktorých nepoznáme. 😉

Žany - no fajn, že malú ti občas dakto vezme. 😉

Baby mňa taaaak bolí chrbát, že normálne som zasa začala rozmýšlať nad učiteľstvom. 😖 Uvidím, ako nechty pôjdu ešte rok a takto o rok budem bilancovať a sa rozhodnem. 😝 Má to výhody aj nevýhody: takto robím síce tiež cca 6-7 hodín, ale od pobedia do večera a v čkole by som na 1.st. bola už o 14,00 doma, ale tam mám zasa riaditeľku, tu nikoho, ale zasa sú prázdniny (dovolenky) ale takto si môžem vziať voľno aj doobeda...no neviem... 😖 😝

Erik doberie lieky a budúci týždeň ide do školy. So Simi som dnes bola na pľúcnom, robili jej RTG, aj spyro, má to ok...zmenila jej sirup a takby sa jej to malo lepšiť. Už nemá ATB. Vraj sa to dáva dlhšie dokopy. Takže na víkend idu do Štúrova a v potom už do školy. 😝
Tato ide na čunder, tak znova budeme so Sárou samé. 😵 Konečne trocha kľudu. Denne vymýšľať, čo variť...keď sú všetci doma...
Dnes idem na 15,00 do salónu a večer mám klavír. Zajtra asi zbehnem ráno do Tesca do solárka.

Dnes som robila rýchlo tekvicový prívarok so zemiakmi a vajcom. Sára to lúbi, tak dúfam, že to bude papať. 🙂

Objednala som malej návliečky maca Pooh, chcela som Princess, ale také malé nemajú... 😖 Peťo má o týždeň narodky, dám mu asi korunky na bocyklové veci. A keď príde o 2 týždne svokra, tak zbehneme do rakúska, nech si zasa Simi dačo kúpi na narodky. 😝

petra25
24. mar 2009

ahojte

v provom rade vsetucko naj G 😵A 😵B 😵I 😵K 😵E 😵 a J 🙂A 🙂K 🙂U 🙂B 🙂K 🙂O 🙂V 🙂I k 2 rocikom, vela zdravicka, stasticka, aby rodicom len radost robili 😵

no ja som dnes skoncila u doktora, v meste som zrazu straasne potrebovala ist cikat doobeda a ked som prisla domov, uz som chodila kazdu minutku, palenie, razanie, klasika to poznam, ale zrazu som mala v moci aj krv, tak to som sa uz naplasila, ze je to nejaky silny zapal, nechapem, kde by som prechladla, chodim naobliekana ako cibula,alebo neviem co... dal mi nejake lieky, ale moc mi nepovedal, ale uz mi je lepsie
vcera som bola vecer na tej masazi, rozmyslam,ci mi ona nemohla uvolnit volaco, ale to je asi blbost 😝

doprala mi pracka, tak aj ja letim

yesno22
24. mar 2009

ahojte...vobec vas posledne dni nestiham ale chcem zapriat oslavencom Gabike a nasmu menovcovi Kubkovi vseeetko najlepsie 😵

...u nas nic nove iba Jakub sa posledne noci casto budi a velmi zle spi, cez den odmieta spat uplne a aj napriek tomu, ze vecer zaspi sam napr ako vcera o siestej pri telke, tak sa vzdy okolo jednej v noci zobudi a do rana uz poriadne nespi...navyse nechce byt v postielke ale len pri nas na posteli...takze sme obaja s manzelom uz par dni nevyspati...dufam, ze to coskoro prejde lebo ked zacnem na plno pracovat tak neviem neviem 😖 a stale by len jedol, ale nie nieco normalne, ale len somarinky...tu kukuricne chrumky, tu piskoty, jogurt, krupicu, puding...ale maso, zemiaky, ryzu, chllebik len vynimocne...nastastie aspon polievky sa na obed ako tak naje...a v noci si pyta aj 3x mleiko 🙄 😠 ...

Peti....drzim palce, nech si rychlo fit 😉

natana
autor
24. mar 2009

ahojte

najskor sa pridam k ostatným a blahoželám Gabike a Jakubkovi k narodeninkám. 😉

u nás stále po starom, dnes som jej pre istotu polievku ani nedavala a ryžu a kura jedla ako o život. dokonca na ranajky si sama vypýtala ržtek s maslom a aj polovicu zjedla, až som kukala ako puk. uvidime čo povie milostiva zajtra na hribovu polievku, natalkinu oblubenú a asi spravim cestiviny nejake. inak dnes som sa rozpravala so suseou a ta sa na mna skaredo kukla, ked som povedala, že mala chodi hladna na obed spať, ked trucuje a nechce polievku, že čo jej nedam druhe. no neviem, ked jej budem ustupovať teraz ako to bude vyzerať za rok. neviem ale myslim, že je správne nepovoliť, ved od hladu hadam neumrie (ešte že nie je chudunka, to by som asi musela aj ustupiť)

vonku sa zase všetci čerti ženia, neviem kedy to už konečne skončí.

peti hadam ti už bude lepšie, ked más lieky a držim palčeky, močove cesty-nič príjemne 😝

deni, s chrbtom by si možno mala skočiť k lekárovi, a potom uvidiš, to je ale riziko sedaveho zamestnania a hlavne pri tých nechtikoch ani nemáš moc možnosti zmeniť polohu. hadam sa ti skoro polepší.
inak kedy dobehnete, už mi je celkom fajn a aj luci, zuzi ak su deti fit tak sa dohodnime na nejaký termín, ked je take blbe počko aj tak sa moc nedá behať po vonku 😵

yesno, viem si predstaviť akí ste ráno čerství a svieži, hadasm ho to rýchlo prejde

natana
autor
24. mar 2009

ja by som už aj mala isť drichmať, ale kukam MS v krasokorčulovaní (podla mna najkrajší šport) tak čakam kým dojazdí posledná desiatka. tak ak je tu niekto, ozvite sa?

natana
autor
24. mar 2009

vidim, že som sama, tak sa lučim, dobru nocku 😉

drnda1
25. mar 2009

Ahojte,

u nás už sú deti zdravé, teda Simi ešte kašle, ale plúcna jej povedala, že to ešte bude ,,doznievať,,... 😝 Inak sa už aj nudia. 😝
Ja mám dnes nechty až k večeru, tak som do 17-tej voľná a môžem sa venovať domácnosti. 😀 Dnes ešte neviem, čo budem variť, musím zbehnúť do Tesca na inšpiráciu a chcem ísť aj tak aj do solárka. 🙂

Mati - my sme mali malú takto pred pol rokom, chcela spávať len pri nás, tam sa stále vrtela, sme sa moc nevysplai, ale našťastie to prešlo a ja som ju aj tak vždy potom preniesla do svojej postieľky. 😝 ale asi sa aj búchala o postieľkové tyčky, lebo tu v novej postieľke spáva krásne, dokonca skoro až do 8-ej. 😝

Miri - no vidíš, Sára sa rozbehne v papaní. 😵 Mohli by sme prísť v pondelok, hm?

Naša Sára už krásne spája slová do viet: ,,tu šedím ja!,, 😀 😀 ...no je z nej jašo, myslím, že sa jej v škôlke potom bude páčiť. 🙂 Už vôbec nebýva umrnčaná, je taká celkom rozumná, vie odpovedať, ako sa volá, kolko má rokov (to ju pripravujem do škôlky 😀)...papá pekne, niečo jej chutí viac, niečo menej, ale tým, že papá skoro všetko, to neriešim, aj keď dakedy zje menej...

Dnes je konečne slniečko, aj keď zima. No ok, idem zobudiť deti, aby s ňou boli a ja zbehnem do tesca a potom s malou pôjdem troška von. 😉

😀

dadka212
25. mar 2009

ahojte ja iba na maličký skok...

úplne vás teraz zanedbávam ani teraz nečítam až sa hambím 😔 ale bruško už začína bolieť čím ďalej viac keď sedím, alebo stojím tak teraz sa len vyvalujem a priberám 😠
ešte ku všetkému sme boli včera na očkovaní na tie pneumokoky a Maťko má dnes zvýšenú teplotu a stále plače, že ho bolí noha, tak ho len na rukách vláčim 😝 nurofen nezaberá, alebo sa Maťkovi páči zvýšená pozornosť...neviem....

Ešte som nakukla do tabulky blahoželáme včerajším oslávencom Gabike a Jakubkovi 🙂 prajeme vela zdravia, šťastia, lásky a nech poslúchajú rodičov 😵

večer si skúsim sadnúť k netu, keď mi dá krpatý pokoj a dočítam 🙂

natana
autor
25. mar 2009

čafte
ja už varím, nakoniec som postavila na granatír, ale to mi mala asi nezje.

inak ma ide poraziť posledne dni vstáva okolo šiestej som grogy, už som skušala aj žaluzie pozaťahovať a nepomáha, dnes bola hviezda hore už 5,40. ešte že nati jej dala ranajky a potom sa s nou chvilu hrala a ja som si ešte hodinu poležala v posteli, aj ked ma chodila stale budiť, ale aj to je niečo.

deni sice zatial je celkom pekne, ale už vidím mraky a stále fúka, no neviem kolko vydržime vonku. a aj naša hviezda spája ale nie tak ako vaša, normálne sa niekedy nasmejeme, ked pospája tie svoje slová, ktorým aj tak nik okrem nma nerozumie. nechápem ako si vytvára ten svoj slovník, niekedy sa to na to čo popisuje ani zvukovo nepodobá.
a pondelok vyhovuje 😉

majussa21
25. mar 2009

Ahojik.
Tak uz mame noveho clena rodiny doma pridala som aj fotecky z prechadzky tak mozte kuk. 😀
Peti juj to je neprijemne ale aspon ze lieky uz zabrali a je ti lepsie nech si ci skor fit 🙂
Dadka aj Matuskovi nech ho nozka neboli a je cim skor ok a Ty sa setri 😉
Miri ze o 6tej.by ma svaclo my sme vstali po 9tej.Nasa este spoji tak max.2-3slova aj ked uz pomenuje vsetko nespaja moc a to sklonovanie je tiez vtipne 😀

dadka212
25. mar 2009

NO už som vás aj počítala, Maťko sa vypýtal spinkať skôr o pol 12-tej, chudiatko, taký je nijaký dneska a sestra tu bola aj mu čipsy kúpila a on normálne nechcel 😨

Peti tebe prajem skoré uzdravenie, musí to byť velmi nepríjemné 😔 a asi ti aj mohla masérka niečo uvolniť, sestru bolela neskutočne hlava a bola na masáži u kamošky a tá jej tu hlavu uvolnila a do pol hodinky mala 40stupňové horúčky, proste jej uvolnila chorobu a hneď sa jej ulavilo....

Deni takže znova učitelstvo? 😕 no ale veď ešte uvidíš o rok 😉

Miri aj náš krpatý rozpráva tak, že mu rozumiem skoro iba ja 😀 a tiež skladá vety niekedy majú aj 5 slov, ale to sú také vety na popukanie 😀 a aj to skloňovanie 😅
a teda také skoré vstávanie 😝by ma švaclo, ale zas odkedy je tak slnečno od rána tak aj Maťko začal stávať okolo 7-7,30 😝 ale najhoršie je, že večer chodí stále okolo 22...

Yesno ja tiež poslednú dobu k malému stávam viackrát za noc kvôli mlieku čo si stále pýta, aj 4x 😔 a tiež vymýšla s "normálnym" jedlom....asi je to nejaké obdobie 😝

Majus pekné fotečky 😵 havinka by som zožrala 😀

cia13
25. mar 2009

ahojte,
aj ja som vas zanedbavala, som nejaka znudena, unavena, asi fakt jarna unava ide na mna. Vstavam pred siestou sama od seba, vecer po deviatej zaspim. 😠
Skusala som drzat dietu, ale po dvoch dnoch to vzdavam, to neni pre mna. Tak som sa rozhodla sportovat. Dnes rano som isla pred pol siedmou behat, ale s mojou kondickou mi obliekanie trvalo dlhsie ako cely beh. Ale snad sa do toho dostanem, volakedy ma to bavilo, hlavne dlhe trate. Sestra tiez behava, chodi po vselijakych maratonoch, tak budem mat podporu, ak mi to samozrejme vydrzi. 🙂
Bibi sa mi dnes 2x pokakala do gatiek a raz pocikala, tak neviem co to ma znamenat, snad sa nevraciame ku plienkam.

Dodatocne vsetko naj oslavencom Gabike a Jakubkovi prajeme. 🙂

deni - super, ze decka su uz zdrave. A snad nezavesis nechty na klinec, ked si sa takto krasne rozbehla, mozeme ti vsetky zavidiet co si dokazala. Snad sa ti to s chrbtom podari vyriesit aj inak ako zmenou zamestnania.
A ty si sa tusim pytala na farbu nasej fasady. No vybrala som taku bielu, ale nie cisto bielo a kombinovane s takou kapucino a chceme aj take fasadne tehlicky hnede polepit na dom, ale to asi az neskor.

miri - ja si myslim, ze nerobis nic zle, ked ide Sarka spat hladna. Tiez si myslim, ze od hladu neumre a nauci sa papat co je navarene. Mne tieto problemy robi Barborka, nikdy nebola taka prieberciva, ako je teraz. Bibi je v pohode. Stretko - ja mozem kludne aj v pondelok, ako navrhovala Deniska.

dadka - uz sa ti to krati, neuveritelne rychlo to preslo, aj tebe? A co hovori tvoj gynekolog na tie bolesti? Ja si na nic take nespominam vo svojich tehu.

majusa - juj, to je obrovsky psik, ja som taky strachopud, pokial je pes vacsi ako yorkshir, tak sa ho bojim. Aj ked to nechapem, ako decko som mala psov rada a ani nemam zlu skusenost.

peti - je ti uz lepsie? Ja som mala zapal minuly rok v lete prvy krat a bolo to strasne, lenze ja som vobec cikat nemohla a pritom som strasne chcela. Prajem, nech lieky rychlo zaberu.

dadka212
25. mar 2009

Cia no veru aj na mňa ide tá jarná únava a ja že čo je so mnou 😀
a gynekologička ma pozerala a je to vraj v poriadku a normálne lebo sa dosť namáham aj s malým, krčok zatial držal tak uvidíme o týždeň idem na poradňu a velký utz tak som zvedavá kolko maličká váži 😵 a tiež mi to rýchlo prešlo, veď už za nejaké 2 mesiace rodím 🙂 ale asi som šialená vôbec sa nebojím práveže sa teším....
a hádam sa Bibi nevracia k plienkam, aj Maťko mal také maniere niekedy, že sa pocikal, ale to ho rýchlo prešlo 😉

petra25
25. mar 2009

ahojte babule
dakujem za starost,babule, ste zlate, uz mi je ooomnoho lepsie po tych Atb 😔 zato Karinka nic moc-vcera ju chuda 2x tak strasne zubovo prehnalo (idu nam tie zadne zuby, uz ma aj spicky) a navecer dostala uz aj soplik-nebolo by to nic strasne, teplotu nema, ale tak strasne zle to v postielke znasala,okolo polnoci sa zobudila, ze ma soplidookola plakala a vzdychala,mamina,maminaa, to sa jej z placu tvoril dalsi, no katastrofa a rano sa to zopakovalo no a aby toho nebolo dost, tak sa samoska z tych pozatekanych soplikov riadne pozvracala chuda 😔 😒 tak som sa postazovala, mi je lepsie 😅 😔

drndi, tak by si si to mozno rozmyslela? 😕hm, naozaj ma kazda praca vela pre aj proti, ale neviem, mozno sa mylim,ale myslim si,ze ty sa k ucitelovaniu este vratis-nechcem urazat kozmeticky ani nikoho tymto smerom, ale podla mna teba stara praca urcite naplala viacej, ono to nie je len o peniazoch, to by sme tam uz asi maloktora boli, ty asi vies o com hovorim Deni...
co sa tyka spajania viet, tiez sa na nej velakrat nasmeje, ako Majussa vravi hlavne na tom sklonovani 😀a kolkokrat povie take veci, co by ma ani nenapadli-dnes vonku ked fukalo na mna vazne pozrela a povedala: Mamina, daj si kapucu, kukli sme s kamoskou na seba a strasne sme sa rozosmiali, pripadala mi zrazu ako by mala 15 a nie 2 😀 a momentalne mame "zdrobneninove" obdobie hovori nam maminka, tatinko, Karinka, babicka...

petra25
25. mar 2009

nati, juj, bolo krasokorculovanie, to ja mooozem 😵 my sme to vzdy s maminou pozeravali, na gauci pod dekou s cajikom len my dve-milovala som to 😵 na akom kanali bolo? a co sa tyka toho stravovania, ja suhlasim s luckou, podla mna od hladu neumrie a nase dietky podla mna len skusaju, co im dovolime, tak sa drzkaj a nenechaj ovplyvnit okolim, kazdy nech si hladi do vlastneho "taniera"

dadi, no tie bolesti bruska asi tiez nie su prijemne 😔 ale verim ti, ze sa tesis, veru, uz len 2 mesiace, ako to strasne preleto 😕

luci, ze beh rano o 7mej a dlhe trate k tomu-tak to by ma na komplet zabilo-ja som dlho aktivne sportovala ale dlhe trate, to veru nie je moja "salka kavy" 😝 v provom rade by mi prekazalo to vstavanie a potom ten dlhy beh 😀 a co sa tyka fasady, take farbicky ja mozem, domcek bude urcite krasny 😵

majus, paaanecku, to je ale psisko! 😕 to si nechate oboch, aj Cika aj tohto? co je to za rasu? ak ako sa Sandrike pacil?

okacka
25. mar 2009

Ahojte,
tak ja len tak na skok, idem pomaly po drobceka do jasliciek. Dnes som od rana behala po uradoch, skoncila mi leasingova zmluva na auto moje, tak som ho isla rano prihlasit na dopravny ispektorat. Skoro ma tam porazilo, ludi ako na mraky, nikto mi nevedel povedat, kam ist, co mik tomu vlastne treba okrem papierov z leasingovky. Bezala som na obhliadku auta, tam ma poslali spat, ze uz sa to tak nerobi. A ked som vystala dvojhodinovu soru, zistila som, ze nemam poistnu zmluvu o zakonnej poistke. Takze zbytocne zabite tri hodiny. To by ale nebolo nic, ja som potom zistila, ze na tento rok ani zaplatena nie je, neposlali domov sek, menila sa nam adresa, tak sa im tovraj vratiloa mna to teda ani nenapadlo/....tak muz zuril,ze ako som tak mohla jazdit a podobne..teda ani nezuril, skor zuril na seba, ze ako to jeho nemohlo napadnut, ked platil poistky na jeho, teda nase spolocne auto. Takze som bezala do Kooperativy, potom na danove podat priznanie danove a este na Urad socialnych veci a rodiny pre tlacivo, co mi maju v jasliach potvrdit. Tam mi povedali novinku, ze bola nejaka novela a kedze Simonka chodi nie do skolky a do opatrovatelskeho centra, mna sa nedotkne nic a nadalej vraj budem poberat rodicovasky prispevok, len to mam doniest vyplnene. tak ja som uz z toho jelen, no bola by som len rada, keby to tak bolo,ale dusovali sa aj s veducou oddelenia, ze podla akejsi novely spadam do tej kategorie....No a potom som sa bola este objednat na sono prsnikov, tak tam zajtra pojdem...No a krasne doobedie za mnou....

Simonka je zhrozne zlata, spaja krasne slova, cele vety sa snazi hovorit a takdolezito sa pri tom tvari, rozmysla normalne, ze co povedat. V jaslickach si vraj super zvykla, ze neplacka, hra sa, tak dufam to tak ostane. AKurat hrozne zle v noci spi, budi sa, place, presne ako opisujete. Ona ale zaspi vecer uz o 18-19, co je taka unavena a rano sa okolo 7 budi. Volala som aj doktorke,ci to moze mat nejaky suvis s nastupom do jasli, tak mi povedala, ze bud to, alebo zadne stolicky, co jej tiez idu. kazala mi na 10 dn iaj kvoli tym jasliam davat Sedaliua potom mam zavolat. Ja som to este nikdy davala, len raz som dala Chamomillu, mate s tym niektora skusenost???Dnes ale spala s nami v posteli a to spala krasne, tak ja neviem....

Peti - juj ten zapal je neprijemny, hlavne, ze ti lieky zabrali.
Deni - no ja si osobne myslim, ze ucitelovanie je hrozne tazka robota a ako Petka pise, musi to ludi bavit a musia mat k tomu vztah, inaksie by to nerobili. Som zvedava, ako sa rozhodnes, v kazdom pripade na prvom stupni to ma isto vela vyhod pri malom dietati...Zavcasu si doma, cez prazdniny tiez...Ale to sama uvidis, co Ti bude viac vyhovovat.

Majussa - no doobeda budev jaslickach, skoda. hafan je krasny.

Dadka - trosku sa setri, uz mas malo pred sebou, nech to dobojujete s Paulinkou do konca uspesneho 😉

Luci - to ono Ti podla mna Bibi budemat este vela razy nehodu, aj tak nadherne z jednehodna na druhy presla na serblik a hlavne ma sokuje,ze ani v noci sa nepocika.

No bezim uz, ideme ku kamoske so Simonkou, ked ju vyzdvihnem.

nanette
25. mar 2009

Ahojte mamky 🙂

Ešte raz všetkým ďakujeme krásne za blahoželania a pozdravy k narodeninkám, všetky som Gabike odovzdala 😵 😵 oslavovať budeme až v sobotu, bude nás asi 13 dospelých a Gabika, takže bude veselo 😉 potom vložím fotečky po oslave.... tortu pečiem sama, dúfam, že sa podarí, lebo ma picne 😝

Peťka - želám skoré uzdravenie, aj ja som raz mala podobné problémy, joj, bolo to nepríjemné.... 😒

Dadka - veru, strašne rýchlo letí ten čas... nedávno si oznámila, že si tehuľka a už čoskoro rodíš.... 😉 a veru, oddychuj a priberaj, máš na to právo a aj veru treba, nech ste obe s bábom v poriadku a bruško ťa nebolí a netvrdne 🙂 Maťko pofúkaj boľavú nožičku... 😉

Deni - nic moc, keď bolí chrbtica.... robotka je to superská, aj finančne ti isto lepšie vynáša, aj ťa to určite viac baví ako učiteľovanie, ale keď ťa má takto bolieť chrbát, tak je to na figu... a možno keby si častejšie chodila na masáže, tak by sa chrbát toľko neozýval.... držím prsty, nech to nejako poriešiš, nech nemusíš tie nechty nechať.... 😒

Mirka - naša princezná takto vstáva takmer pravidelne... nedávno mala dlhú šnúru, čo vstávala o piatej, teraz mala konečne týždeň, že vstala síce o šiestej, ale ešte potom pri mne zaspala na hodinu a už zase sa to vracia do starých koľají a vstáva pred šiestou... ja som z toho potom každý deň ráno vyčertená, ako mechom udretá a manžel sa so mnou naťahuje, čo toľko nerváčim, že mu hneď zrána kazím deň.... no ale kto by nenerváčil, keď odkedy nám idú zuby, teda už viac ako rok, zle spávame, skoro vstávame, bodaj by som potom nebola v jednom kuse chorá, keď som nevyspatá a mám z toho zrejme oslabený organizmus 😒

Cia - a ja som ti akurát šla pochváliť Bibi, ako krásne sa vysporiadala s plienkami a vidím, že už ste na tom tak ako my.... Gabika sa krásne pýtala, bez problémov piškala a kakala do nočníčka a asi pred mesiacom začala po troške cvrkať do gatí a aj sa pokakala a odvtedy to je také v jednom kuse.... denne periem gaťky a tepláky, či pančušky aj 6-7x..... síce povie, že jej treba, ale už stihne trošku naložiť do gatí..... nechápem to, prečo sa to tak pohoršilo.... vonku v pohode môžeme byť aj 1,5 hodiny bez plienky, nepočurá sa, ale keď už jej naozaj treba, tak skôr ako povie, pustí do gatí.... už som to riešila aj tak, že som ju dávala skôr, ako by sa stihla počúrať, ale to potom prestala hovoriť úplne, že jej treba.... som z toho niekedy už na nervy, lebo celé dni nič nerobím, len jej mením prádlo a periem v rukách a suším na radiátore ako blbá 😖

Yesno - a zúbky už máte vonku všetky? možno keď vám výjdu posledné, tak problémy so spaním prestanú... u nás je to tak, akonáhle výjdu zuby, tak je chvíľu kľud... ale ozaj len chvíľu, kým nezačnú rásť ďalšie... už sa neviem dočkať, kedy výjdu tie posledné 4 stoličky, nech už mám pokoj a konečne sa môžem vyspať 😒

Majussa - márnosť šedivá, to je obrovský pes, budí rešpekt.... moja mamka by ma už nikdy neprišla navštíviť, keby sme si zadovážili takého psa 😀 ako na neho reaguje Sandruška? 😉 môže sa na ňom voziť ako na koníkovi... taký je veľký 😝 😉

Aj Gabika krásne spája vety, sú to niekedy aj dlhé súvetia a normálne žasnem, ako krásne vie dať vetu do budúceho alebo minulého času.... aj včera tatinovi povedala, keď si večer trošku ľahol na gauč, že: tatko nebúvaj, už si spal veľa hodín 😉 a včera, keď sa vrátili z výletu vláčikom, tak prvé, čo mi povedala, keď došla domov bolo: mamka, boli sme v tuneli, bola tam veľká tuma (tma) 😝 no podarená je.... a tiež ako Drnda, aj ja som ju naučila, ako sa volá aj menom, aj priezviskom, aj presne ulicu a mesto, kde býva a keď sa jej spýtate, koľko má rôčkov, tak vám povie: už mám dva a aj vám to krásne ukáže na prstoch 😵 😵 a básničky recituje jedna radosť, už ich vie asi 20... párkrát jej poviem nejakú, ona si to žiada za sebou viackrát zopakovať, pozerá mi na ústa a pritom sama hýbe potichu ústami, aby si zapamätala, ako to má hovoriť a o chvíľu spustí a ide jej to krásne... v tomto smere som z nej vytešená strašne, ale to pokazené nočníkovanie.... 😒 no ale čo už, nemôžeme byť dobrá vo všetkom naraz 😝 snáď do leta zriešime aj to čúranie 🙂
A čo sa jedenia týka, momentálne máme dobré obdobie... dnes na raňajky zjedla jogurt, celý rožok so syrom, za tým ešte buchtu s čučoriedkovým lekvárom a hrozno, neskôr zjedla paradajku, celé jabko, pomaranč, na obed obrovský tanier hustej polievky a halušky s bryndzou riadnu dávku a teraz si spokojne odfukuje 😉 bruško jej za ten týždeň, čo sa tak rozjedla, riadne narástlo a aj stehienka má fajnové.. včera som ju vážila, nech máme miery presne na 2 roky a má 14 kg a 93 cm 😵 😵

No nejako som sa rozpísala, pár dní som tu poriadne nebola, tak doháňam.... 😀 😝 tak ešte prajem každému pekný dníček... papa 🙂

majussa21
25. mar 2009

Dadka juj to je Matuskovi fakt zle ked ani chipsy nechcel.A to dost pije v noci nasa ma ked ide spat o 22h.120ml mlieka a az rano dostane ked vstane o 9tej.ale zasa ona srotuje cely den. 😀

Cia drzime palce s tym chudnutim mm sa tiez rozhodol a cvici poctivo kazdy den behava rano v praci a aj vecer doma na trenazeri vesluje ale mal 85kg na 80 sa dostal rychlo a potom to uz slo tazsie a teraz ma 76kg.takze super ale ten veru nic nejedol este aj na fazulovu polievku mi povedal ze to nie ab ysom pribral?No ja by som taku pevnu volu veru nemala.A k tomu hafanovi skor maly si potrebuje dokazat a vyskoci a cvakne ta skor jorksir ako tento.To je taky flegmos najskor by pol hodinu po tebe vrcal nez by vyskocil.A j vcera popri nom taky maly pes skakal a vrcal siel sa roztrhat a tento nas hafan nic ani si ho nevsimal.Ale s Cikom sme ho este nezoznamili lebo bol chudak vystresovany aj z prostredia vcera este. 😲

Peti aka podarena Karinka a co dala si si ju?Aj nasa minule namiesto susu tak vola normalne chou chou babu tak jej chcela pekne tak hovori ze suska no mi to take smiesne prislo a potom ked som jej povedala ako pekne ju to vola tak ju este krajsie nazvala ze susulinka hehe no kam na to chodia. 😀 A ano zatial mame aj Cika teda toho budeme mat stale mala by si ho uz nedala ani za svet a toto je neapolsky mastin toho mame von v koterci a tam este mame aj vlciaka co mm cvici pre svokra ale uz hadam za mesiac mu ho da lebo je to 2koterec a nasi vpredu maju taku policnu zmes ale skvely psik.A Sandrus sa ho nebala hned ho vyhladkala a chcela ho dnu no este to 😀

Kati no teda mas za sebou riadny den po uradoch fuuu nezavidm nezanasam to ale zas kto to ma rad vsak? 😒

Nanetka tak to mate pekne miery Gabika ma byt po kom taka vysoka:DA sikula je velka v tom rozpravani a v basnickach super 😎

natana
autor
25. mar 2009

pekný večer želám

my sme dnes boli pol dna vonku, nakoniec ani tak moc nefučalo. mala stále nespí, niečo si tam spieva, občas ma vola aby som išla spievať, už mame aj dve knižky prečítane, pyžamo má už porozopínané, tak musim počkať kym zaspí aby som ju obliekla, lebo deku či paplon hned skope.

nanet no vstávate skoro ale asi zaspí skor ako o desiatej, čo naša nikdy. aj dve hodiny vymýšla psie kusy v posteli, kym od unavy zalomí. a to čo dnes pojedla až sa divím, sara nezje tolko ani za dva dni.

maji krásny havík ale asi moc slintá.

peti na eurosporte aj teraz by mali isť muži krátky program, už sa chystám 🙂 , andy už očami gula, že zase???, ale ked mu poviem že ved ja kludne pojdem kukať do spalne, tak že nemusim. a aj ja som od detstva pozerávala, kazdý majstrovstvá čo išli v telke, ale to sme obe aj so sestrou, a pred skokom ani nedýcham aby sa podaril 😵

luci no klobuk dolu, že vytrvaalostný beh 😝 , ja som behavala ale len šprinty, to bolo v pohode. ale držim ti palčeky. ja sa odhodlávam, že ked sa otepli budem s malou chodiť na hrádzu bicyklovať a snád parkrát do týždna aj na korčule, ked tato dojde včas z roboty, lebo som ako handrova babika a už som aj pribrala, tak zase mam večerne hladovky. aj včera mi bolo tak zle od hladu, ked som si lahla do postele, že som myslela že pojdem telefonovať do wcka.
a pondelok si už na vas rezervujem
😉

kati, tomu sa hovorí super den 😠 , ešte že si to vybavuješ teraz a nie od oprila, neviem ako by si to z práce vybavila. držim palce

a k tým babikam, mame aj anabelu aj chou chou ale každa ma svoje slovenske meno, takže katarinka a ... tu druhu si nepamatám 😀 , to som ale mama, ale to jej nati dala meno len na vianoce a čo ja viem ake , chou chou mame už dlho tak to viem že je katarinka

dadi, juj ako to leti, že za dva mesiace, ved to je tu hned. 🙂

drnda1
25. mar 2009

Ahojte,

Peti - no viem, o čom hovoríš...mńa učenie bavilo, veď som viedla vždy aj krúžok (tanečný)...no len škoda, že nie sme ohodnotené...ale pravdou je, že ma to stále láka... 😝 Dodnes mi niektoré decká volávajú či píšu sms-ky. 🙂
Miri - mne Peťo robí bicykel, tak môžeme občas ísť spolu. 😉 Aspoň nebude brblať, že mi ho robí zbytočne. 😀

Luci - ja beh moc nemusím, aj keď som kedysi v 1500-kách bývala dobrá. 😉 Len z rokenrolu mám zničené kolená. 😝

Majus - super hafan. 😉 Tvoj muž váži čo môj. 🙂

Žany - no Gabika je vysoká. 😵 Len tak zíram na tie vaše miery. 😝 A tešíme sa na fotečky. 😉

Dadka - akurát mi suseda ukazovala dnes foto z UZV 3D, čaká tiež dievčatko, chce Stelu 😝 ...A má doma skoro 2r.Samka. 🙂
A meno zatiaľ ostáva Matúškovo?

natana
autor
25. mar 2009

ok deni beriem ťa za slovo, horšie to bude s malou, bo si nechce dať na hlavu prilbu, tak to len bude komédia, možno budme športovať s muzikou 😀

natana
autor
25. mar 2009

haloooo, to tu hadam nebude tak mrtvo ako včera večer 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre