Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

petra25
26. máj 2009

erosko, to je super,ze Nunka uz to ma takmer za sebou-v dobrom zavidime 😔 a som sa zasmiala na vete, ze "kamoska MI porodila syna" ako by mala s tebou 😅 😀 ale miery uctihodne na to, ze je chuda ako nasa Deniska 😕
deni, super, ze to Simonke tak idem ,veru mozes byt na nu pysna-urcite aj si, ale aj na seba, myslim, ten klavir a vlastne vsetko, co si si zaumienila a ides si za tym-to je uctyhodne, mimochodom, tiez mam tu Loreal spiralu a velmi si ju chvalim, vlastne celu kozmetiku (puder, make-up, tiene, lesky..)mam Loreal lebo som s nou velmi spokojna... a ty co, spokojna? uz ti vykuzlila kraaasne riasy? 😉 🙂

cia,aj u teba som sa zasmial, ze-rada sa plieska o zem 😀 inak, mam taky pocit, ze nasa Karin, bude ako Barborka,ako ty hovoris-chlapcensky typ, hra sa s autickami, vrtackami, srobovakmi, babiky, kociky a spol, ju moc nezaujimaju 😅 ale aspon sa vo svete nestratia, nie? ja som tiez od malicka chodila von s bratom, jeho kamaratmi, robila 8 rokov judo, a podobne nie tak "dievcenske" veci, takze to ma Karinka vlastne po kom asi mat 😅

jaj, a dnes som si bola kupit ten skleny kvetinac na orchideu, tak sa vytesujem, poobede chcem zbehnut este rychlo na korcule, lebo od zajtra ma byt uz skaredo, velmi sa "tesim" 😖

dadka212
26. máj 2009

ahojte 🙂

doobeda som sa asi 7x pokúšala napísať a nešlo to 😠 ...no nič teraz to hádam pôjde 😝

...ráno sme boli na poradni a výsledok aký prekvapivý 😖 stále som úplne zatvorená krčok drží jak hovado ešte stále je 2,5 cm a všetko úplne nezrelé na pôrod 😝 no nič mám naordinované menej jesť a vela vela sexu 😅

po ceste domov mi malý zaspal lebo bol chudatenko unavený som ho zobudila už o 6-tej 😝 ale boli sme spolu znova na plavárni tam sa unavil a teraz už spinká 🙂

Luci tak super, že beriete havinka 😵 myslím, že teraz je ten správny čas 😎

Peti čojaviem ja by som asi tiež vrátila dudku 😅 ja už nemám nervy uspávať malého, ležať pri ňom aj hodinu 😝 takto mu dám flašku a on zaspí hneď, takže my máme namiesto dudky flašu s mliekom na zaspávanie 😝

Erosko super, že to Nunke mizne 😉

Miri Natálke skoré uzdravenie 😉 a veru nie si jediná kto má také dieťa 😀 sme minimálne 2 😅

Deni ty teda máš stále nabitý program 😉 ale veru niekedy ti aj závidím...ja nerobím nič, len klasické "mamičkovské" veci 😝

drnda1
26. máj 2009

Čafte,

Peti - nič si z toho nerob, chce to svoj čas, ja našu nenaháňam s cumlom, má ho tiež len na spánok a asi ju to upokojuje. 🙂 Svokra vraví, že deti s cumlom (ale malinké) sú kludnejšie...niečo na tom asi bude...my sme so spaním problémy nemali takmer nikdy doteraz.
Inak čo sme mali tie 2 dni teplotky a hnačku, som jej dnes objavila ide jej spodná druhá stolička. 😵
Čo sa týka špirály, mne nesparví žiadna zázrak, keďže tam skoro nič nemám. 😀 ale je celkom fajn. 🙂

Dadi - už som myslela, že SI... 😀 no rob drepy a choď hore - dolu po schodoch. 😉

Svatka - no vidíš, šup a máte za kiahňami. 😉 Nám to stačí tak v škôlke, bojim sa, že teraz by sa ešte moc škrabala... 😝

No ok, idem si da´t jahôdky. 😵

okacka
26. máj 2009

Ahojte,
no ja som ku vam nakukla rychlo, idem dospchy a sups ku tatikovi, doteraz som este pracovala doma pri PC. mam toho teraz strasne vela, nestiham nic. Najhorsie je, ze by som potrebovala taky den, ze nikto nezavola, nepride. Same stretnutia mam s klientami, potom nestiham robotu, tak musim aj po veceroch doma robit. No som dnes taka unavena, ze som dlho nemala taku migrenu.Hadam sa to skludni casom.

Este mam aj nervy riadne, vcera na jaslickach bol oznam, ze nejaky chlapcek jeden ma kiahne tak upozornuju rodicov.No a kedze my odlietame 12.juna na Rhodos, tak mam uplnu paniku, ze ak to chytimepred odletom, mna vystrie. Volala som aj doktorke, ze co robit,. tak povedala, ze len Imunoglukan davat a ze jedina prevencia by bola nedavat ju tam teraz. No bohuzial my ju nemame kde dat. Takze len dufame, ze to nechyti, zatial maju lentoho chlapceka. No od vcera mam bruchabol. Takze tyzden zacal "fantasticky". k tomu kopec roboty, stresy v robote, no dnes som na prasky od nervov. A dalej, mali sme odlietat z Bratislavy 12.6. o 10.00 a presunuli nam odlet z Brna o 9 hod rano, takze o pol 5 z domu. Ale stale lepsie ako vlani v noci.

Boze baby ja sa tak neskutocne na tu dovolenkutesim, akurat, ze si to vobec neuvedomujem a nemam nic nachystane. Alefakt nic. Vlani som dva tyzdne pred odletom pokupene mala, na papieri zoznamy a teraz nic. Ale ideme v nhedelu do Krakowa, tak hadam pokupim vsetko, svokre dam zoznam do lekarne, nech nakupi vsetko potrebne.

No so msa vam vystazovala 😀

Ani som vas riadne necitala, len viem, ze Dadka este nic, Natalka je chora - zelame skore uzdravenie. My nove inac nic, Simonke sa jazyk nezastavi, dnes ich fotili v jaslickach, som zvedava nafotky. A najnovsia zaluba trielit na bicykli, ze za nou nestiham vobec bezat 😀

No bezim do spchy, rano idem tu v Mt na dekanat na lekarsku fakultu, aspon neskor vstavam a v piatok mam sluzobku do Zvolena, tak si oddychnem, aj prehliadku zamku mame, aj obedik 🙂 .

Aha, este predsa jedna vec, dnes mi Simonka oznamila: Babka chce vnucika, mojho braceka. a hned na to dodala: ale ja nescem, ja scem novy kociarik 😀

Tak pekny vecer, snad zajtra vasprecitam.

natana
autor
26. máj 2009

ahojte,

diky za podporu dievčence. ale nati je v pohode, kedže nema teplotym tak sa ju nebojim nechat samu. aj ked dnes som sa poistila susedou, čo je dlhodobo na PN. aj sa doobeda učíme, nech nema moc vymeškané, len sa chuda boji, že nenacviči tanečky na vystupko, lebo určite dvatýždne nebude mocť cvičiť. no tak je z toho smutná.

dadi, nam ten sex nepomohol ale za pokus to stojí. asi by som radšej tie teplejšie kupele, chodenie po chcodoch a nadrapovanie sa s matuškom, to je istejšie a pola som ten čaj z maliny ostružiny či ako sa to vola.

kati, hadam simka nič nechyti, ale to zistite až po 2-3 týždnoch. snad to bude v poriadku a chlapček nikoho v jasliach nenakazil.
a z tým bračekom to nebude až tak zlý nápad
😉

inak som nastvana lebo som kupila malej v HM flašu na vodu a tečie ako besna, tak neviem či to možem isť reklamovať, ale zda sa mi normalne, že chcem aby flaša aspon za novu tesnila a nemala som v kabelke potopu.
sara sa dnes trochu umudrila až na to že sa jej podarilo pred obedom rozbiť pohar s malinoukou, čo si náš tatik neodložil do drezu ale nechal na stole. jasne ze mi isla pomáhať a strkala don mixik a sklončilo to na zemi. ja nervy, bo som dorábala zemiakovu kyslu polievku a tak ako som upratovala črepy , vysávala a drhla podlahu mi to vykypelo a smotana sa zrazila, kedže som to nechala dlho vrieť, tak sme boli dnes bez polievky. Nie že by sa deti nepotešili, ale ja som si na nu strašne chutila ☹

no nič idem sa umyt a k tatovi, zatial pa

dadka212
27. máj 2009

ahojte 🙂

no ja klasika ešte nerodím 😀

Deni dobrý nápad bývame až na 10 poschodí, kým sa tam vytrepem tak porodím určite 😀 a drepy zavediem...

Miri no ja sa až vélmi naťahujem s Maťom....on stále "hore mamine" 😖 predtým som si myslela, že porodím predčasne hrozne som sa toho bála a teraz bábo nie a nie von 😀
to je dobre, že Natinka to nemá nič vážne 😉 a s tou flašou by to nasralo aj mňa 😖 nám tak tečie ten "zázračný" avent pohárik 😝

Kati téda ty máš ale prácu vyčerpávajúcu 😝 ja som vždy hladala tak aby som si to nemusela nosiť domov, lebo plat je aj tak ten istý 😝 teda aspoň v tom, čo viem ja....
a hádam Simonka nechytí tie kiahne....to je na porazenie 😖

dadka212
27. máj 2009

a ešte som od včera nasratá jak hovado....kúpili sme záchod náááádherný (čo som si nikdy nemyslela, že záchody sú pekné 😅 ) taký krásny moderný a tam už bola vmontovaná taká malá žltá doštička pre detičky...no krásny tak sme ho v tom vzrušení kúpili a zistili sme, že nám nesedí, lebo my musíme mať vývod z boku a tam je zdola ☹ tak sme ho museli ísť vrátiť a teraz sa mi žiadny nepáči ☹ a to je tato pritom od fachu a zabudol sa kuknúť 😅

drnda1
27. máj 2009

Ahojte,

no Kati - máš toho dosť. 😝 Aleuž sa na dovolenke ukludníš, uviľníš, naberieš nové sily. 😉 No s tými kiahňami - to je veselé...snáď to malá nechtí.
A možno o ten frmol radšej pôjdeš na druhú materskú a splníš svokre želanie. 😉 😀

Dadi - ty sa nám už musíš povinne ráno hlásiť, či si tu! 😀 😀 No skús tie drepy a aj piť tu malinu - ostružinu. 😝
Dadi a záchod si vynahraď super kachličkami. 😉

Miri - dojdi na polievku - my máme poaradajkovú... 😝 😉 😀

Predstavte si, máme 6.6. stretávku zo strednej a dohodli sme to do našej reštiky. 😵 Sa aj celkom teším...

Ja mám dnes plný deň robotky... 😝 Včera sme boli na bicykloch na hrádzi, bolo neskutočne veľa ľudí... 😝 dali sme si cigánsku, kofču, Sára tam pokecala s tetami 😀 a šli sme domov.

dadka212
27. máj 2009

Deni to je paráda, že budete mať stretávku a ešte vo vašej reštike 😉 aj ja by som znova brala 😀
no a kachličky nemáme bohvieaké, ja som nechcela nič také vtieravé, čo by ma za nejaký ten rok prestalo baviť 😝

Ozik dnes je Ivetky....Osička naša všetko najlepšie k meninkám prajeme vela zdravia, šťastia, lásky nech ťa Adamko a Ivan poslúchajú a krásne zdravé miminko želáme 🙂

natana
autor
27. máj 2009

ahojte

deni dik za ponuku ale už varim karfiolovu 😉
a na hrádzu ja len doobveda a nie cez vikendy, neznášam ked sa tam motá moc ludi

dnes idem kuk nejake perly na mlynske nivy, hadam dačo pekne kupim, lebo neznasam taketo nahananie sa za niečim čoho nie su plne obchody. A asi skočim aj do toho auparku (teda podla toho ako rýchlo vybavim to klenotnictvo) a skusem reklamovať tu flašku

dadi ad krajčírovi sa občas šmykne ruka ☹ , ale neboj, možno zoženiete taky isty ale s bočným vyvodom, a ked nie tak si nejak to wcko opekni nejakou dekoráciou aby sa vam príjemne sedelo 😎

dadka212
27. máj 2009

Miri tak držím palce aby si tie perly zohnala 😉

no a neviem či taký zoženieme tento bol s 50% zľavou lebo tu rušia kúpelňové štúdio a za záchod by som nedala 200€ takto by nás to vyšlo tých 100€ aj vaňu a umývadlo tak máme...ale aspoň vaňu budeme mať jak v mojom sne 😵 je prekrásna a aj velmi praktická všetko je tam "vstavané" no už sa teším kedy to tato porobí 😵

petra25
27. máj 2009

ahojte
aj my sme vcera poobede skocili ako deniska -tato s malou na bycikel a ja na korucule, zasli sme po hradzi na zmrzku,kofcu, stretli tam znamych tak sa deti vyjasili a spokojni sme sli domov 🙂
dnes doobeda sme skocili len k babke-boli aj s dedkom rano na jahodach a priniesli 30kg! 😅 babka hned aj kolacik upiekla, koktail spravila a samozrejme nas aj jahodami domov nabalila, ona je poklad 😵
mimochodom, v noci spime chvalabohu stale bez dudky a teraz cez obed som si po tom ako som jej ju dala (dohodli sme sa ze je to nasa tajna, na den 😵 😅 ) vychutnala 30 sekundove zaspavanie, jaaaaaaaaaaaaaaaaj

kati, uf, tak toho mas poriadne vela, toto by som ja urcite nezvladala, neznasama taketo stresove plne dni, uf, uz aby ste boli na tej dovolenke 😵 a to s tymi kiahnami verim, to je na porazenie 😖 nam sa stalo to iste pred Prahou (suseda mala ich mala a vooobec ich netrapila nejaka karantena) a bola som na nervy,nie tak este, ze by sme mali odlietat! drzime palce!

petra25
27. máj 2009

miri, no to potesi s tym poharom a polievkou,aj nam sa uz par takychto "milych prihod" 😖 dufam, ze aspon s tymi perlami dobre dopadnes, a s tou flasou-urcite by som ju sla reklamovat! 😠

dadi, tak tu este veselo pobehujes 😉 navody na skorsi porod si uz dostala, aj ked asi ta nepotesim, ani mne nic z toho nepomohlo a dokonca som tyzden prenasala 😅 co sa tyka toho zachodu, to potesi 😖 to aj ja ked si nieco vyhliadnem a potom to uz nemaju sa mi uz nic nepaci, lebo to vsetko porovnavam s tym povodnym 😝

deni, juj, tu stretavku zavidim, veru aj ja by som si to zopakla a sranda, ze je u vas v restike 😉 😵

idem skusit este prihodit fotecky, ale len z mobilu, aby ste videli aku zabavku mali nase dietky predvcerom poobede pred cimziakom 😀

natana
autor
27. máj 2009

tak perly sice nemam ale spravia mi to na objednávku, tak som rada, že to budem mať presne take ako som chcela. flašu som reklamovať nebola, lebo sara bola už v klenotnictve nervozna, tak sme išli domov. asi vybehnem zajtra

peti pekne fotky, len akosi babulam chýba sneh, ked tak veselo bobuju 😀
juj a jahodky aj ja asi skočim kupiť.

dnes saruša zase trucovala, ale nakoniec ked zbadala že po obede som otvorila mliečny rez a rozdelila na tri kusky, akosi si to s tým že polievku nechce rozmyslela, aj ked druhe už nejedla, nevadi, ona sa natlači večer s tatinkom 😎

natana
autor
27. máj 2009

no nič idem rýchlo do obchodu, kym hviezda spí.

dadka212
27. máj 2009

Peti to mi ani nehovor 😝 síce ani mne to pri Maťkovi nepomohlo tiež som prenášala, ale teraz budem dúfať v zázrak 😵
a to je hrozne zlaté, že tajná dudka na deň 😵

Miri to ti zje polievku, ja keď mu ukážem niečo iné, tak hneď začne hulákať a plieskať sa o zem, že on chce to druhé a nie polievku atď...takže ja ukazujem, až keď dopapá ani ja nemôžem pri ňom jesť....
a super, že to budeš mať takto na zákazku, aspoň to bude také aké si to predstavuješ 🙂

dadka212
27. máj 2009

babule mne už prestáva byť všetko jedno 😝 mám pravidelné tvrdnutie brucha...ako keby menštruačné silné bolesti čo mi vystrelujú do krížov a tlačí ma to na konečník 😝 ja sa tak bojím ako som sa kúpala tak som sa rozrevala.....hrozne sa zrazu bojím rodiť a neviem čo budem robiť s 2 deťmi 😝 dúfam, že to ustane dnes sa na to vôbec necítim 😎

nastenka27
27. máj 2009

Ahojte,
Dadka nebojkaj. Ak uz je to ono tak ti velmi drzim palce. Zvladnes to. Ine maminy to zvladaju tak preco by si ty nemohla? Danielka bude isto zlata a dobrucka. Dve deticky zvladnes, budete cele dni vonku, super si si to naplanovala, leto mate pred sebou. Babo bude spinkat a Matusko sa vybeha a unavi. Co si pamatam tak si aj s Matuskom bola cele dni vonku, vzdy si vymyslela daky program. Pre mna si bola a budes vzdy poctiva mamina, ktora sa svojim detom venuje. Tes sa!!!! Tooolko si sa na to tesila, ze uz budes bez bruska. Teraz prosim nezufaj. Aj tak ti to nepomoze. Porodu sa neboj. Si druhorodicka tak to pojde hadam lepsie ako pri Matuskovi. Este raz prajem nech je to bezproblemov a rychlo.
Inak dnes som bola odovzdat fotoknihu. Este raz dik za ten kupon. Natrapila som sa s tym lebo mi to tiez neslo ulozit. Musela som volat k tomu bracha. Ten je pocitacovo zdatny a velmi mi s tym pomohol. Uz sa tesim ked mi pride.

natana
autor
27. máj 2009

dadi aj ja som mala taky porod pri sare, uplne ine ako pri natalke, strašne pravidelne krče ako pri najstrašnejšom menzese, uplne na odpadnutie, az som dychat nevladala, ake itervaly más

natana
autor
27. máj 2009

a neplač, ved si už to asi prišlo, ja viem ako ti je, aj ja som saru prenasala a chcela som rodit už mesiac dopredu ako som sa na nu tešila a potom ked prišli bolesti, som dostala strašny strach. nebojkaj, zvladnes to

dadka212
27. máj 2009

Nastenka až mi slzy vybehli 😅 😵 si zlatá 🙂 a za kupon nemáš začo, mne by aj tak prepadol tak prečo ho nedať niekomu, čo ho využije 😉

Miri no zatial to nie je až také pravidelné takých 10-15 minút, uvidíme, či sa vyspím 😝

najhoršie je, že som neskoro zaplatila faktúru za mobil a dnes mám obmädzenú prevádzku 🙄 dúfam, že zajtra ma zapnú lebo ma šlak trafí, ale mám záložnú kartu tak keby niečo mám aspoň to 😝

natana
autor
27. máj 2009

no a s tou polievkou, to ja som taka hnusna, može sa plieskat kolko chce, nedostane pred polievkou nič. aplikujem už rok, ale ešte sa stava že ide spať hladna, ked sa s nou hodinu naťahujem bez uspechu, tak ma to už zlomi a ide sa spat s prázdnym bruchom. ak vidi, že mame niečo super ako druhe, tak zvycajne tu polievku nakoniec zje aby dostala hlavne jedlo. dnes bola vynimka, ten mliečny rez myslim, ale fakt nic nejedla cele doobedie, tak som ju na to nalakala, aby zjedla tu polievku, ale každa sme mali len tretinu, tak to nebolo až take kaloricke 😀

eros
27. máj 2009

Cafte

hrosikochvilku dojde aj s kaprikom tak sa teskam.chytil 1zatial uvidime ci nedonesie 2.

dadi cakam na smsku som tihovorila,ze mas uz povolenie rodit.mozes napisat aj o 3rano 😀 😀
drzim pasta

Ivi vsetko naj k meninkam

ozaj aj tebe sa uz blizi termin tak by sa sa uz ozvat mohla ci uz nemas uzlicek doma 😵 😵

pocitkam si vas neskor napustam vanu

dadka212
27. máj 2009

Miri ďakujem si zlatá 😵 ja by som už chcela rodiť, ale každý deň si hovorím Len nie dnes, nie dnes 😀

no idem si skúsiť lahnúť, keby to aj prišlo tak aby som aspoň bola trošička odpočinutá 😝 ale vedieť dám určite čo a ako 😉 prinajhoršom by sestra napísala sem na MK, keby môj mobil bol ešte obmädzený 😝

natana
autor
27. máj 2009

no tušim zacinam preživat cely porod s tebou, tiež mi to začalao navečer, a celu noc som sa mordovala v bolestiach, čo mi sestrička tvrdila, že ešte mam brucho vysoko a kontrakcie velmi slabe a mna išlo od bolesti roztrhnut ale lekarku nezavolala, tava. az ked bola mala skoro v porodnom kanali uverila, že si to nevymýšlam, a to už bolo 5 hodin ráno.
držkam ti palčeky, nech to mas rýchlo za sebou a babika nech je skoro na svete. 😉

natana
autor
27. máj 2009

chod si lažkat pokial sa ešte da. 😎

adrica
27. máj 2009

Caute baby.
Ja tu este strasim, lebo stale sledujem ako sa ma nasa tehulka Dadka. 🙂
Ako tak citam, tak sa to uz asi blizi.
Takze Dadka neboj sa, tak ako pisu baby si silna baba, tak Ta jeden porod nerozhadze. 😀
O Matuska sa neboj ved bude s tatinkom a dve deti urcite zvladnes.
Prajem rychly porod, bez velkej bolesti.

Potom budeme cakat na dalsie spravy. 😵
Evi...vsetko najlepsie k meninkam a ozvi sa ako sa mate. 😵

Dobru nocku.

eros
27. máj 2009

dadi drz sa ka by nieco daj vediet somna drate nevypinam mob 😀

nastenka27
27. máj 2009

Miri - ja som tiez taka zasadova, ked nechce polievku ide spat hladny, ine jedlo mu nedam. Druhe papa vzdy az ked sa zobudi a potom toho sprasi za kybel.

Ivetke prajem vsetko najlepsie k meninam a veru uz by sa mohla ozvat.

Zuzi - moj svokor dnes chytil 6 kaprov ale ani jeden nemal mieru 😠

Okackea - obdivujem ta ako to zvladas. Popri robote nic nezanedbavas, este stihas aj sportovat a malu vybehat. Viem, ze ked je toho vela tak to cloveku ide riadne na nervy ale ty sa mi pacis lebo sa vies s tym popasovat. Inak mas super pracu. Manzel mi vasu firmu minuly tyzden ospevoval. Boli tam 3 dni robit audit. Chvalil, ze ste tam super mlady kolektiv, mas super sefstvo. Bol z tej firmy fakt nadseny. Dokonca ste robili projekty aj pre nasu firmu, s jednym z tvojich kolegov som aj ja komunikovala. Som sa smiala, ze svet je maly.

este som komusi cosi chcela ale uz si za toho Pana nespomeniem co. 😠

eros
27. máj 2009

nasti aka erotikus fotka v pase 😀 😀 😀 😀

ja som si kaprosa uz odfotilaaaaa odhadujeme okolo 2kg,ze ma a jeden mu usiel 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre