Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

osickad
13. mar 2009

Dadi:
to máš pravdu, ale ja som taký debil, fakt. ja keď mám mochuliny na zemi, proste neporiadok, som nervózna. idem si sama na nervy. ja som celá mamina v tomto. tak rada by som sa zmenila, ale nedokážem to. ☹
Matúško mal krásnu tortičku a je veľkú fešák. 🙂

Peti:
naša Karinka je úžasná, peknučká. cmuk jej posielame s Adamkom. teraz som kuk fotky. aj tortička bola krásna a iste fajná. že????? a Karinka mala krásne tie šatočky, tie hnedé. kočka naša. 🙂 🙂 🙂

eros
13. mar 2009

Ano osi tebe aj dadke neviem preco ale chcela by som ividet porod nazivo 😀 😀 😀 no co narobim asi som divna 😀 😀 bo kamosky sa dako nechstaju do deticiek a co som mala kamosku tak ta ma najprv chela a potom nechcela a zasa chela a nakoniec musela ist na kyretaz......

uparatovanie je co ????mne vydrzi poriadok tusim len ked su deti prec a ked dojdu vsetko co bolo upratane je fuc.mala opakuje vsetko po adkovi a vcera sme im kupili maly golfik v tescu 😀 😀

dadi takze ostava Alexandra???a tebe osi Linduska???

dadka212
13. mar 2009

Osi tak to by si sa u nás asi zbláznila 😀 ja tu mám prach aj bordel, ale upratovať budem asi až zajtra alebo v nedelu 😅
...a keby si videla okná, Matúško chodí so stoličkou, namočí si hubku a umýýýýýva, teda ti poviem tie vyzerajú všetky okrem spálňového, máme ich také zalískané ale iba spodok pokial dočiahne, ale taký sa tvári dôležitý, že on umýva okná 😀 proste si myslí, že mi pomáha a ja ho nechám aspoň mi nezjape za ušami 😝 a takto sa aspoň naučí troška domácim prácam 😎
...a ďakujeme za pochvalu 😵

dadka212
13. mar 2009

Erosko no možno ťa prizvem nech sa kukneš 😀

a neviem to meno, ja sa stále neviem rozhodnúť, lebo mne keď niekto povie Saška tak si predstavím moju spolužiačku (chodila so mnou na základku aj na strednú) a to bola taká kurvišťo, že až a ja neviem prečo si vždy predstavím ju a meno sa mi tým zhnusilo 😝 ešte aj tato ju chcel fiknúť keď bol slobodný 😅
...ale tato by chcel Alexandru preto, lebo jeho tato bol Alexander a mama Božena a chcel aspoň jedno meno po rodičoch no uznaj Boženu by som nikdy nedala a ešte tá Alexandra je v zvažovaní možno si za tie 3 mesiace zvyknem a nakoniec ustúpim 😝

natana
autor
13. mar 2009

osi je mi luto že musiš dať friska preč, hadam sa nájde nejaký dobrák čo sa o neho bude pekne starať.

dadi ja práveže musim variť. lebo u nás polievky nula bodov, sice občas zje ale to je po všelijakých výhražkach, že nedostane cestoviny a podobne a predbiehame sa, že kto má už menej na tanieri, že pride striga a bubulak a pod. no ale stanesa že nechce ani to čo obvykle zje.
dnes sme si s nati robili zapečenu brokolicu a mala už zdialky kričala, toto nie, čo som aj predpokladala, tak jej som spravila tradične cestoviny s bolonskou a syrom.
juj a dnes zjedla polmisky ananasu, tak sa tešim že konečne zjedla dobrovolne nejake ovocie.

a nestrašte s upratovaním, ja som naposledy robiála veľke upratovanie ked som čakala sáru a drhla som na začiatku marca snád všetko aj dvakrát, lebo som už chcela porodiť ale akosi mi to aj tak nepomohlo 😵

eros
13. mar 2009

Dadi mozno sa zahram aj na maleho 😀 😀 😀

osi neboj najde sa urcite niekdo kdo sa dobre o friska postara neboj sa 😉

Bozku nieeeeeeeeeeeeeeeee 😀

dadka212
13. mar 2009

Miri mne sa variť ani nechce, a tatovi stačia polievky a dokrmi sa chlebom, šak obedy máva normálne 😀 takže ani nemám pre koho...ale teraz som urobila kapustovú tak sa išli obidvaja zadrhnúť, Matúško velmi lúbi kapustu aj takú neuvarenú kyslú 😵

ja sa chystám na velké upratovanie asi v polovici mája, teda keď dovtedy vydržím ako kinderko 😝

eros
13. mar 2009

Zenske bolo mi potesenim,ale dako ma lame tak tu moc nepiste

bru nocku cmuuuuk 😀

dadka212
13. mar 2009

Erosko 😀 😀 ...no a pri pôrode aspoň by bola sranda, by si aj fotila, to tato nezvládol, ten sa nepohol od mojej hlavy stál tam jak stĺp len aby náhodou niečo nezazrel 😀

dadka212
13. mar 2009

Dobrú 🙂

natana
autor
13. mar 2009

osi možno pri druhom trochu popustiš s nárokov na poriadok. ono to proste občas nejde, ja dovysávam a aj tak nájdem za 5 min niekde spoza skrine vystrčený chumáč. ale ja nie som v tomto taka pedantka (ja som zase na wcka alergická, teda špinave 😀 )

dadi alexandra je pekne meno 😉 (boženu v živote nieeeeeeeeeeeeeeee) 😵

zuzi ved ked budeš rodiť tetie, postaviš tam hrošika so zrkadlom a uvidiš

natana
autor
13. mar 2009

dadi ani mne sa nechce, ale nati nechodi na obedy, tak vlastne varím aj pre nu. ale ked bola nati mala, tak sme tiež častokrát mali len polievku.

osi davala som si nejaku svetlu, kvoli tatovi, on chce mať zo mna blondýnu, keby bolo na mne už dávno som nejaký mahagon 😎

dadka212
13. mar 2009

Miri tak to áno, keby mi Maťko jedol moju stravu, tak budem variť, ale zasa začal vymýšlať a musím sa priznať teraz mi to troška aj vyhovuje, lebo fakt sa mi nechce stáť za šporákom 😝

A možno tú Alexandru povolím, uvidím, keď ju porodím a či sa jej bude hodiť 😀

osickad
13. mar 2009

Dadi:
aj moja segra je Alexandra. Boženku NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEE 😖 ale s tými menami máš pravdu, mne sa tiež páčili všelijaké iné dievčenské, keď sme čakali Adama, ale keď som si pod tým menom predstavila nejaké divné dievča tu z dediny, zo školy, tak ma to hneď prešlo. a Lindu nepoznám a stále sa mi to páči. veľmi 🙂

Erosko:
veru, stále Linda. tak ak nepôjde k pôrodu mamina /muž asi nie/, tak si zavolám teba 😉 a dobrú nôcku

Nati:
veru, rada by som z tých nárokov na poriadok upustila a aj vlastne budem musieť, lebo by som sa zbláznila.to sa nedá pri dvoch deťoch...... to by mi preplo, aj poriadok mať tip-top, aj variť, aj sa venovať deťom, chodiť vonku, variť. to sa nedá stíhať. musím si vybrať.

a ďakujem za podporu za Friska. veď je už aj na slovenskom a českom fretkovskom fóre. dala ho tam kamoška Majka z BA ☹ ☹ ☹ škoda, že si ho ona nemôže zobrať. už má tri fretky, jedno dieťa.... ale oni bývajú v dome, to je podstatný rozdiel.

osickad
13. mar 2009

Dadi:
veru, keď malinkú uvidíš, hneď budeš vedieť aké jej dáš meno a či sa jej Saška bude hodiť. ale podľa mňa je to pekné meno. 🙂

Nati:
tak hoď foto nového looku 😉

dadka212
13. mar 2009

Osi vieš kolko mien som aj mala vybraných a všetko mi ofrflal 😝 a aj boli také, že sa mi zhnusili, kvôli tomu, že niekoho s takým menom poznám 😝

dadka212
13. mar 2009

ale Matúško si vybral meno Paula, raz to počul od sestry a odvtedy hovorí brušku Paula 😀 a dneska mu hovorím, že asi bude Saška a on, že nie-nie-nie-nie začal mi šťuchať do brucha a hulákal Paula, Paula 😀

osickad
13. mar 2009

vidíš, Dadi, mne sa strašne páčilo a stále páči meno Paulínka, Paula je tiež veľmi pekné, skoro podobné. urob Matúškovi radosť, nech je Paula. 😉

babenky moje, idem ja spať, už je pokročilý čas. a zajtra aj varím, aj obložené misy pripravujem, nátierku .... mám čo robiť.
prajem vám krásnu nôcku. som rada, že som zasa po dlhom čase s vami pokecala. 🙂 🙂 🙂 som rada, že VÁS mám. 🙂 🙂 🙂

natana
autor
13. mar 2009

osi nie je čo fotiť, to som len kryla odrastene korienky

dadi no neviem, či by si nemala dať na chlapa 😉 , inak aj my sme sa s andy milionkraT HADALI KVOLI MENáM, LEBO KAžDE čO SOM JA VYBRALA, tak ofrflal, že pozná tu a tú, a taku a onaku kravu...

natana
autor
13. mar 2009

dobru osi my mame oslavu až v nedelu a tortu nerobim, bo je objednana, len skusim tie venčeky z odpaľovaneho cesta. a ani občerstvenie nemusim, lebo ideme všetci na obed do reštiky, tak nebudem mať moc roboty s prípravami.
a nech sa ti zajtra darí
😉

dadka212
13. mar 2009

Osi tak želám príjemnú zábavu zajtra 🙂 nech sa oslava vydarí 😵
ved Paula nie je až také zlé, uvidíme....

Miri teraz na ktorého chlapa 😀

natana
autor
13. mar 2009

matúška som myslela

dadka212
13. mar 2009

Jáj no možno bude po jeho a hotovo sa nebudeme vadiť 😀

inak sme mali vybraté potencionálne mená, s ktorými sme ako tak obidvaja súhlasili: Alexandra, Daniela, Barbora, Nina a Matúško "navrhol" Paulu 😀

natana
autor
13. mar 2009

no idem už aj ja do postele

želám dobrú noc 😉

dadka212
13. mar 2009

ja som tiež teraz dovešala pračku, ešte hodím rýchlu sprchu a bežím aj ja 🙂

Tak dobrú nocku 🙂

majussa21
14. mar 2009

Ahojik 🙂
Tak ja som tepovala koberec a nejak som tu skysla a pocitkala vas len keby som vedela na co som chcela reagovat co uz sa mi aj spinkat chce.Aspon v kratkosti.

Osi veru aj mne by bolo luto za friskom ved 5 rokov je dlha doba.A teda mm sa neda prehovorit?Ved si uz aj on musel za tu dobu na neho zvyknut 😕 A veru Linduska je krasne meno mozno ak bude druhe dievca u nas tak sa bude volat tak.A aj u nas to bolo spojene s tym ze koho sme s tym menom poznali.A ked sme mojej mame povedali ze Sandra tak povedala Sasa?To ako Sasa sprosta taku jednu co pozna a nemusi ju 😀A Lindu mam buducu svagrinku a je sympaticka dobra babenka takze moze byt 😀
Takze aj ty i bola na gastro?A ze kolono je horsie 100krat ty vies povedat..Tak co je?

Dadka Paulinka je pekne meno a vies aky by bol hrdy keby ked bude velky vedel ze meno vyberal on? 😎 A ze Bozku som sa rozosmiala ako pre starku je to v pohode ale pre malinku eee.
A ja sa tiez nepremaham s upratovanim koberec som naposledy ani neviem kedy cistila ale netrapi ma to 😎

Zuzi tak ta potom zavolam k porodu ked budem robit 😎 Dufam ze to prezijem a nebude mi byvat zle 😎 A moj bol tiez pri porode no ani som nevedela ze tam je ani ma nedrzal ze ved tolki pri tebe boli ze som nemal sancu este chcel ist pozriet aj k noham ale ze cuvol lebo to tam vyzeralo nebezpecne 😀

Miri wc pozname od svokry vsak?Tak vzdy drhnes 😖
No nic idem aj ja papik 😎

drnda1
14. mar 2009

Ahojte,

no tak som vás počitkala, lebo včera som nemala čas. Ráno som bola u kaderníčky, tak mám v blond hnedý melír a ešte mám aj ostrihanú ofinku... 😀 😀
A potom som zbehla do solárka letela do práce až do večera.
😝
Ešte aj dnes mám od 10-do 13tej robotku, tak varím kyslú fazuľovú polievku a ešte mám zarobené na fašírky, tak tato upraží a urobí k nim zemiaky.
No u nás to Osi je tato, lebo nemá pevnú prac.dobu a my nikoho iného bohužiaľ nemáme...žiadnu babku, teda moja nepripadá zatiaľ do úvahy, kým sa sama nedá dokopy a svokra je ďaleko, svokor nejako sa netrhá za malou, takže si musíme pomôcť iba my sami dvaja. 😖 Ale o 3 týždne príde svokra, veľmi sa teším. 😵

Dadi- Sašena je krásne meno, ale aj Paulínka je pekné... 🙂 Dadi - tú postieľku odporúčam, Sára tam rada spinkáva. 😉

Majus - fuj, to vyšetrenie ti nezávidím, ale asi skoro každú z nás to raz v živote čaká... 😔

Adri - nevadí, keď Danko bude mať modriny a jazvičky, veď je chlap! 😉

Osi - inak ťa obdivujem, že vydržíš v tom tajomstve, ja som si hneď , ako sa to dalo, dala zistiť, čo to bude... 😝
Endy - tomu ver, že to nebude týždeň, ja som bola týždeň iba v nemocnici a ďalší týždeň som nevedela riadne prehľtať, nieto ešte dáko aktívne rozprávať. 😖 Nikolka je zlatá, celý tato a tortička je milená. 😵

Kati - vidí, Simonka to zvláda super. 😉 Ona si zvykne, časom sa bude nudiť, keď uvidí, že detičky spinkaju a lažká si aj ona. 🙂

Peti - a ty kedy ideš do roboty?

drnda1
14. mar 2009

A samozrejme Dankovi a Terezke želáme všetko len to NAJ... k narodeninkám, krásne oslavy. 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dadka212
14. mar 2009

Dobré ránko 🙂

Terezke a Dankovi želáme všetko najlepšie k 2. rôčkom 😵

Majuš ty si teda robotnica, takto večer tepovať koberec 😕 tak to máš môj obdiv 😉

Deni neviem si ťa predstaviť takú vynovenú, šak potom hoď fotečku nového looku 😉
a na postielku spracovávam tata, len jemu sa zdá drahá nato, že to bude mať iba nejaké 3-4 roky 😝 on by chcel nejakú s normálnymi rozmermi nech mu vydrží dlhšie, ale ja ho chcem motivovať nech spinká sám a v takej krásnej postielke by hádam aj spal 🙂

endy
14. mar 2009

Ahojte,aj my sa prisávame a gratulujeme Terezke a Dankovi k ich druhému rôčku.

Drndi,no uvidíme koľko budem učiť.Dnes som s tým učiteľom volala a povedal mi,že do budúceho piatku je na ,,péenke".Aj tak dobre.Týždeň mi zatiaľ bude stačiť. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre