Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

natana
autor
14. sep 2009

loren aj my sa pridávame k blahoželaniam. hlavne nech je zdravučká.

baby idem vás hrešiť, vy to tu fakt flákate. Tak trošku napíšem aspoň ja.
Tatinko sa nám ešte nevrátil, a to som dúfala že príde už dnes v noci, ale čoby sa on ponáhľal. a ešte vraj zajtra ide pozrieť nejake auto. Slak ma trafi ak niečo kúpi. A to nehovrím aká budem nas...ked sa nestihne dostaviť zajtra na piatu hodinu, to mu totižto príde celá naša family gratulovať k narodkám.
Práve som mu dorobila tiramisu, ale akési to bolo redšie, tak dufam, že to do zajtra stuhne.
My sa máme fajn, len Sárinka si dnes rozbila pusinu zvonku aj zvnútra, tak celý den chodila a ukazovala, no ale večer už bola hrdinka. len ja som mala stresy, či má vobec všetky zúbky. No ale zabrániť sa tomu nedalo, kedže hviezda chce robiť všetko sama a ani vonku na rozkopanom betonovom chodníku mi nedá ruku.

Natálku som dnes bola prihlásiť na angličtinu, tak od stredy bude zarezávať. len dufam, že to nejak postíhame, lebo začiatok je už o 16,tej a to niekedy sára len vstáva a potom na piatu zase budeme letieť na tanečnú, no chúdatko bude to mať v stredu rušné.

Nanet je mi čudné, že vy ešte nie ste odučení, lebo tuším vy ste boli medzi prvými, čo ste sedávali na šerblíku a dosť úspešne. nemohol nastať u Gabiky nejaký skrat, myslím, či sa nebojí vycikať do nočníka alebo ja neviem. sú všeliake príčiny, ked sa deti prestanú pýtať. no hádam to nič nie je a slečna si to do januára rozmyslí. možno si dáva len načas. 😵

no idem do postele. dufam, že poslednú noc sama 😀

endy
15. sep 2009

Ahojte,Loren gratulujeme!!!

drnda1
15. sep 2009

Ahojte,

no konečne je dnes trocha voľna... 😀

My všetko po starom, akurát máme obdobie: NEBUD, NEDONESIEM, NEUROBÍM!!! 😠 Ale inak v pohode. 😝 Na škôlku si dáko zvykáme, zajtra ide opäť, včera nebola, lebo im robia plastové okná, teraz začnú u nás, na 1.stupni, takže sa budeme kade-tade sťahovať a v piatok si dáme branné. 😝

2x do tt robievam nechty, takže sa to dá zvládať... Mám aj trocha voľna, aj keď napr. včera som bola so Simi kupovať látku na šaty na stužkovú...bude ich mať z tyrkisového saténu s doplnkami so striebornou...oči má modré, tak by to mohlo byť fajn. 😉

Dnes nevarím, vytiahla som z mrazáku segedín a knedľu. 🤐 Inak cez týždeň už variť nemusím, na večeru sa vždy dačo nájde, všetci jeme mimo domu, tak až vždy na víkend. 🙂 Decká od zajtra začínajú už stabilným rozvrhom, no maju to veselé, končievaju najskôr okolo 16,30... 😝 aspoň nebudú stále pri PC... 😖

Sára už rozpráva komplet všetko, nie sú s ňou nejaké problémy a v škôlke sa učí pesničky, básničky, pekne si vie stiahnuť aj vytiahnuť gate na pišanie, pekne aj papká... je zlatá...akurát odkedy nemáme dudušku, zaspáva pri otvorených dverách, lebo vraj je tam ,,mma!,, (tma 😀 )...ale hlavne, že sme ľahko obišli ten cumel, lebo som si to vôbec nevedela predstaviť... 😝 a nakoniec to šlo ľahšie, než som čakala... 😎

Ja sa vždy teším na Superstar, vždy sa fajn zabavím a odreagujem... 😀
Tato šile na bicykel s kamošom, my sme poupratovali, samozrejme periem, Simona je na curlingu, Erik si robí úlohy a Sára ide o chvíľu spinkať. 🙂 Idylka... 😉

nanette
15. sep 2009

Ahojky 🙂

Natana - sama neviem, čo je príčinou toho, že už od decembra chodíme bez plienok, ale dočúravame sa.... s nočníkom problém nemá, rada na ňom aj dlhšie posedí a hrá sa, aj na redukciu občas pôjde a bez problémov... niekedy je to lepšie a pýta sa aj niekoľko dní po sebe, niekedy si cvrkne a až tak sa pýta a niekedy sa dočúra celkom.... vždy som registrovala, že sa to zhoršilo, keď jej vyliezal nejaký zub, taký čas to bolo totálne na nervy.... ešte stále nám chýba z posledného zúbka pár kopčekov, takže pevne dúfam, že keď výjde celý, tak sa to už konečne upraví a bude sa pýtať stále.... nehovorím, nie je to také ako na začiatku, že aj 10 gatí som prala denne, teraz je to cca tak 1-2 gaťky, keď si poviem, že sa jej nebudem vôbec pýtať a nechám to na ňu, nech sa pýta.... hlavne pri pozeraní rozprávky sa úplne zabúda a dočúra mi celú gaučovku ☹ už som skúšala aj po dobrom, aj po zlom, aj odmenami, aj hravou formou, ba dokonca aj radu Nikušky, nevšímať si to a nehrešiť ju, ale nezabralo, tak neviem.... na to, aká je naozaj veľmi šikovná vo všetkom ostatnom a páli jej to neskutočne, tak toto je katastrofa ☹ už mi trpezlivosť dochádza, ale ešte som si povedala, že počkám na ten posledný zub... hoci nikoho som nepočula, že kým nemal vonku zuby, tak sa dočúraval.... 😒 nočné spanie ani neriešim, úplne by som bola v siedmom nebi, keby sa cez deň nepočúrala a aspoň cez obedný spánok 🙂

Deni - krásne sa ti mala zabehala v škôlke, super 😵 a aj necumľovanie pekne zvládla, šikulka 😵 my hovoríme tme TUMA 😀 😀

No utekám, malá o chvíľu príde z vonku, ideme papať a potom búvať... zase s plienkou 😠 tak papa 🙂

loren
15. sep 2009

dakujem dievcata ste zlate 🙂

okacka
15. sep 2009

Ahojte babule,
nebola som tu veeelmi dlho, ale idem napisat...aj ked budem si skor vylievat dusicku ☹ .
Odseptembra som mala nastupit do prace, uz som sa aj tesila. Posledny augustovy tyzden sme vsak isli so Simonkou na kontrolu na kardiologiu. Chodila asi zhruba od rocika, teda boli sme tam dvakrat pre podozrenie na selest, ktory sa vsak vobec nepotvrdil. No kazali nam dojst este niekedy tak medzi druhym a tretim rocikom, ze snad uz nebude tak plackat, vsetko vysetria a vylucia nas z ambulancie....uz celu noc pred vysetrenim som mala nejaky zly pocit, dokonca tatik rano ostal doma, ze ide s nami, hoci predtym som tam bola oba razy sama. Zacal vysetrovat, najskor sa mu zdalo vsetko Ok, ale potomho napadlo, ze jej aniraznerobil ECHO nakolko vzdy strasne plackala. Kedze teraz si uz dala povedat, ze musi byt velka slecna, len tichucko lezkala. A vtedy zistil, ze ma prave srdiecko ovela vacsie ako lave. Hned nam povedal, ze proste musi zistit pricinu, ze len tak to nebude...A napokon zistil,ze medzi pravoua lavou predsienou ma defekt, velkosti asi 1 cm. znamena to, ze sa jej miesa okyslicena krvicka s neokyslicenou, rapidne sa zvacsuje prava cast srdiecka a srdiecko musi vynakladat ovela vacsiu zataz, aby pumpovalo take velke mnozstvo krvicky do pluc. Vola sa to defekt predsienoveho septa. Jaeste teraz o tom nemozem ani pisat, co mi slzy tecu ☹ . Hned nas poslal do BA do detskeho kardiacentra na vysetrenie a potvrdenie diagnozy. Tam okremtoho zistili, ze jedna plucna zila - do kazdej predsiene by mali ustit dve, tam nie je a pravdepodobne usti prave dotoho defektu. A nakolko sa na to neprislodoteraz, hoci boli tam dostzhroeni z toho, ma nejako zhrubnute steny srdiecka. takze operacia, do operacie lieciky na srdiecko.....Momentalne cakame na termin operacie, malo by tobyt este v septembri, aspon teda dufam, lebo v takomto psychickom stave si neviem predstavit, ze by sombola dalsi mesiac.... Simonkanesmie medzi deticky, aby teraz neochorela, nesmie sa hratv piseku, nemala by sa moc zatazovat...Vysvetlite to v podstate zdravemudietatku, bavyse ona bola vzdy taky zivanik ☹ . Vsetci lekari tvrdia, zetento defekt sa v utlom detstve nejako neprejavuje, dietatko je zive, len neskor zacnu choroby caste, ked organizmus nevladze a prave to moze byt pricina castych angin v poslednom polroku. Postupne by vraj zacala unava, dychavicnost a hrozil by kolaps ☹ ☹ . baby neviete siani predstavit ten hrozny pocit, ked nam to oznamili. S manzelom smesa takmer obaja zlozili, tyzden sme nejedli, nespali, len ju pozorovali.Navyse mozno je to tym, ze ju tak sledujem, ale mam pocit,ze uz zacina menej vladat, ona vzdy bicyklovala ako zavodnik, dokonca mamicky rovesnikov sa smiali, ze kdetodieta berie energiu,teraz po chvilke sa rozplacka, zenevladze....to si asi ani nikto nevie predstavit, ten hrozny strach a beznadej, ktoru teraz prezivame...
Ked si len pomyslim na tu operaciu, nedokazem ani preglgnut. Ja si ani nepripustam, ze ny to nedopadlo dobre...Operacia ma trvat okolo 7 hodin, odstavia jej srdiecko, napoja na mimotelovy obeh, potom prevezu na nieco ako ARO, JIS...prestudovali sme s manzelom na nete vsetkudostupnu literaturu o tomto defekte. Prognozy su vyborne, vlastne 100 %, vsetci lekari nas ukludnuju, zepo operacii budeme mat uplne zdrave dietatko, zezacne viacejrast, zrastie chut do jedla a podobne....tazko vsetkemu uverit, ked doteraz s nou neboli ziadne problemy, proste nebola sice velky jedak, ale vedela sa napapat pekne...Uz nech je len po vsetkom....

Tak som sa vam vystazovala , sad dobehnem castejsie, len posledne tyzdne som nedokazala ani hovorit, nieto este pisat. Simonka je inaksie posledne tyzdne uplne uzasna, rozprava, recituje, v jednom kuse nieco melie, nech uz je len po vsetkom ☹

Loren - blahozelame

natana
autor
15. sep 2009

kati uplne ma zalial pot, ked som ťa čítala. držíme Simke palčeky, nech jej to ako píšeš, dopadne na 100% výborne, aby to dobre znášala po operácií a potom sa znova mohla hrať s detičkami. hlevne nech má čoskoro po tej operácií a zase bude zdravučká. A aj vy s tatinom sa držte, lebo vás bude potrebovať, tak sa nesmiete zosypať, aj ked to musí byť veľmi ťažke. Budeme na vas myslieť.

inak náš tatík zmeškal aj vlestnú oslavu narodenín, tak som patrične nahnevaná (to je slabý výraz), keby šlo len o mna , tak prežijem, nebolo by to po prvý raz že nedojde domov, vtedy kedy má, ale cela moje rodina ho tu čaka a on nikde. no nebudem sa rozpisovať, ale vrie to vo mne poriadne.

asi idem radšej spať, nech sa nemuisíme hádať.

cia13
16. sep 2009

ahojte,

kati - v prvom rade vam posielam hodne vela pozitivnej energie, myslime na Simonku, nech operacia dopadne ako pisala aj Mirka na 100% výborne a nech vas uz vsetko zle len obchadza. Toto leto bolo veru pre vas velmi tazke.
Silno dlzime paste, vy to zvladnete.

miri - no comment. Pre mna je nieco take nepredstavitelne a bola by som velmi urazena, keby toto spravil mne. Ani mu radsej nebudem hovorit, ze Andy bol na VC Talianska. F1 je muzova srdcovka, tiez tuzi niekedy vidiet nazivo.

loren - gratulujeme ku statnej babizni

nanetka - drzim palceky, nech so zubkami pominu starosti s cvrkanim do gati. Aj nam sa niekedy stane, ze sa popiska, ale na kompletku, ale len ked je nachladena.

Inak my sa mame fajn. Barborke este optimizmus vydrzal a do skoly sa tesi. Nosi same pochvaly a peciatky v zositoch. Ja sice niekedy stracam nervy, ked robime domacu ulohu, lebo vsetko musi strasne obkecavat a ked to trenuje, tak to napise skaredo ale do zosita uz pekne. Som na nu prisna ale aj pysna.
Inak som ju prihlasila do umeleckej skoly na vytvarnu a este do hiphopovej tanecnej skupiny. Tak ma aj mimoskolsku cinnost.

Bibi je zlata, tiez ma sem tam obdobie NIE a trucoviteho napinania tela v roznych pozach, ale inak je fajn. Konecne sme jej zariadili izbicku novym nabytkom a postelou, strasne sa jej tam paci a kazdemu pysne ukazuje svoju novu postielku, koberec.....
Vonku nas opat cakaju jesenne zahradne prace, robili sme si zahony na sadenie cibuliek - jarnych kvietkov, este to treba posadit a stromceky, tuje, zivy plot atd.

slenka
16. sep 2009

Ahoj Kati, je mi velmi luto cim prave vsetci prechadzate. Naozaj v poslednej dobe mate velmi tazke obdobie 😢 Pri citani tvojho prispevku som plakala ako male dieta. Velmi vam drzim palce a modlim sa za Simonku aby vsetko dobre dopadlo a aby ste uz od doktorov mali pokoj.

slenka
16. sep 2009

Loren tebe srdecne blahozelam k malej a prajeme jej vela zdravicka 🙂

Evinah - tebe som este ani nestihla zagratulovat k tehu. Takze gratulujem 🙂 nech ti vsetko dobre dopadne. Ako sa citis?

U nas vsetko po starom. Terezka spava coraz menej. Poobedny spanok coraz castejsie uplne vypusti. Ja ju dam spat a ona sa namiesto toho aj 1,5 hodiny sama hra v izbe namiesto spania. Na spanie cez den aj na noc stale davam plienky a vzdy su uplne plne 😝 takze ich zrusenie asi zatial nehrozi. Ale mimo spanku sa pyta vzorovo. My sa asi koncom mesiaca ideme stahovat, ale len v ramci ulici. Ideme do domu uplne na konci ulici, kde je viac sukromia za domom a viac travicky pre deti na hranie. Dom je rovnako velky ako tento co mame ale zda sa mi este horsie rieseny 😖 Ale zvykneme si. Teraz ho postupne manzel s kamaratom prerabaju, tak aspon bude novo zariadeny.

dadka212
16. sep 2009

ahojte

Kati večer som si čítala príspevok a tak sa mi slzy kotúlali, že som nevidela ani na monitor nie že by som ešte odpísala 😔 držím vám palce nech všetko dopadne najlepšie, hlavne myslíme na Simonku aby sa rýchlo zotavila 🙂

Loren k malinkej ti srdečne blahoželáme 🙂

Miri téda ja by som ho asi zavraždila 😝

Slenka, tak nech sa rýchlo zabývate 😉

my sme s prerábkou bytu skoro na konci, ešte kuch. linka nám chýba a potom také maličkosti, ale už tu nie je bordel, tak som spokojná 🙂
Danielka je úplný anjelik, krásne papá, spinká, stále sa smeje "rozpráva" no škoda, že si ju nemôžem užívať tak ako by som chcela, ale to je už asi údel druhorodeného 😝 Matúško je na ňu stále dobručký, vždy keď sa zobudí, tak k nej príde povie "ata je tatna pintenna" (aká je krásna princezna) a bozkáva ju a hladká 😵

petra25
16. sep 2009

ahojte
v provom rade-Kati,zimomriavky som mala vsade, ked som citala prispevok, musi to byt pre vas naozaj tazke, ale ani si nemusis pripustat, ze by to malo dopadnut nejako inak ako dobre, Simonka je bojovnicka a sikulka, urcite to zvladne, drzkajte sa, myslime na vas 😔

petra25
16. sep 2009

loren, tebe gratulujeme ku krasnej bambulke!!! 😵 😵 😵 vela zdravicka hlavne malinkej a tebe prajeme 🙂
nanettka, Gabika je tiez sikulka,ona to do nastupu do skolky zvladne, ved aj s papanim boli problemy a aha hu 😵 drzime palceky, lebo verim, ze niekedy to je o nervy 😒
natana, tak tvoj muz je dobry expert 😅 co sa tyka Natinky, ona tie kruzky urcite zvladne, videla som na vlastne oci ake je to sikovne dievcatko a malej bambulke posielame pusky na bobo, nech sa jej cim skor zahoji 😉
Dani, pozrela som fotecky na FB, malinka je krasna a Matusko pomocnik ako sa patri 😉 😀
sleni, vam prajeme prijemne a rychle stahovanie 😉
Deni, na superstar sa aj ja vzdy tesim ako pubiska 😀 a tiez cez tyzden varim minimum, mame noveho stravovatela a take obrovske porcie, ze si s babami nosime obedare a najeme sa doma z toho este obaja 😀

ja sa dnes este vraciam do prace, mame rodicko 😝 Karinka dnes prvykrat rano vstavala so mnou babke, ale zvladla to super, ani nezaplakala, ked som ju rano budila, pozdravila rybicky a odkracala s havkom a dudkou(!!!) do auta, mimochodom -dudka- tak ta jedina sa nam nedari zlikvidovat, ukecana o sto sest,zje, co vidi, bez plienok je uplne, ale ten dudel!!! nervy moje, hadam sa ho do nastupu do skolky zbavime 😖

evinah
16. sep 2009

Jej zienky konecne sa to tu trochu rozbehlo, ved par dni dozadu nebolo co citat..
My sme teraz s Megi v Trnave asi na 2 tyzdne, este uvidime. Boli sme aj na jarmoku a to sme museli absolvovat vsetky kolotoce.. Ja som neodolala a zacala som si kupovat tehotenske handricky, aj ked zatial ich este nepotrebujem, ale musism potrvdit,ze pri druhom brucho vidno ovela skor ako pri prvom, take brucho ako mam tez, som mala pri Megi mozno v piatom mesiaci. ANi neveim ci som vobec pribrala, asi ani nie, len brucho mi trci jak pavukovi. 🙂 Uz sa citim lepsie, aj ked obcas pride na mna taky blby pocit v zaludku a o nizkom tlaku ani nehovorim.. Len naposledy som mala krv v moci, tak mi brali do skumavky, ale este neboli vysledky..Tak neviem co to bolo..
Inak dudel mi uz nemame od jula, tusim jednu noc nespala, len mrncala, ale potom to "rozchodila" a uz je OK.DOstala za odmenu hracky co si sama vybrala v Draciku. Pytat sa na serblik pytame, len na noc davame plienku, aj ked uz par noci za sebou mala suchu plienku, ale este sa bojim jej vobec nedat.. 😕
Inak asi si kupim test na urcenie pohlavia, lebo nemozem vydrzat do sona v nejakom 20tom tyzdni ked to bude vidno.. 😀
..asi tolko o nas a teraz idem troska reagovat na vas.

Slenka som rada,ze si sa ozvala , uz som si nepamatala v tolkom si tyzdni, ale Ty uz mas polku za sebou..tisko zavidim.. Je tu este niekto aktualne tehu? 😕

Kati to je dost hrozna sprava, najma ked ste ju vobec necakali a SImonka doteraz nemala ziadne viditelne problemy.. Ale aj v tomto zlom obdobi asi treba mysliet pozitivne, ze je dobre, ze sa na to vobec prislo a nezaslo to do nejakej krajnosti. Proste ze sa to zachytilo v takomto veku akoby to malo zajst do krajnosti.Verim, ze ste z toho mimo, aj ja by som bola, ale treba verit a modlit sa, aby vsetko dobre dopadlo..BUdeme vsetci na vas mysliet a silno drzat SImonke bojovnicke palce. 😉

Loren gratulujeme ku krasnej velkej bambulke, nech je zdravucka a napis aky bol porod ako to zvladate a tak..

drnda1
16. sep 2009

Ahojte,

Kati - je mi to strašne ľúto, aj ja by som sa asi zosypala...neviem si také niečo ani len predstaviť... ☹ Držíme vám silno pršteky, nech to dopadne úplne najlepšie, neboj sa, Simonka to zvládne, je to úžasné dievčatko! 😉 Keď pôjdete do BA ozvite sa, radi dáme kávu, koláčik... 🙂 Posielame malej božteky. 😵 😵

Miri - no vieš si asi predstaviť moju reakciu, že? 😀 😀 Asi by už bol pomaly ,,rozvod,, 😲 ...no mňa by tým asi vytočil na mraky!!!

Luci - Barborka je šikulka, aj ja som bola nervák na Simonu v 1.triede... 😉

Evi - potom daj vedieť, ako dopadli výsledky a test. 😉

Danka - pekné foto na FB...boženky, ako malinká rastie... 🙂 Ukáž aj prerábky bytu. 😉

Peti - my máme rodičko o týždeň, teraz v piatok idem na Konzervatórium na rodičko. 😝

Slenka - meno ešte nemáte?

slenka
17. sep 2009

Evinah ano uz som za polkou a som tomu tiez rada. Prvy trimester bol hrozny hlavne koli unave. Ja som si pripadala ako matoha, na nic som nemala energiu. Teraz je to niekolkonasobne lepsie. A brucho aj mne vyskocilo strasne zavcasu, tak som cakala, ze na konci leta uz budem ako lopta, ale potom sa to nejak zastavilo na niekolko tyzdnov. Mala som pocit, ze sa nic nezvacsuje. Az posledne 2 tyzdne znova pozorujem, ze sa asi zvacsuje. A aj mam uz 7 kg navyse 😖

Drnda - meno este nemame. S mojim muzom sa o tom neda bavit. Takmer vsetko co navrhnem tak zamietne 😖 Tak cakam kym pride on s nejakym rozumnym navrhom a ja ho schvalim. Ale zatial sa mi nepaci nic co navrhuje. Takze meno budeme asi riesit na poslednu chvilu.

dadka212
17. sep 2009

Ahojte

Evi užite si Trnavu 🙂

Slenka my sme sa tiež dohadovali na mene skoro až do konca ale nakoniec aj tak bolo po mojom 😀

Deni Maťo má tiež teraz obdobie NIE ide ma z toho poraziť 😝 a foto z prerábky pridám až keď to bude hotové 🙂

Tento víkend tu máme vinobranie tak sa teším že Maťo bude mať inú robotu nie ma rozčulovať 😀
keby ste sa niektorá chystala a mala by čas mohli by sme dať stretko keď už to blavacke sa nejako nerealizuje ☹

cia13
18. sep 2009

ahojte,

evi - uzivaj si sladky domov a nechaj sa rodicmi rozmaznavat, aspon si oddychnes 🙂

slenka - ty panecku, tebe to ale rychlo odsypa, ale to asi len nam, ze? Prajem rychle stahovanie

dadi - my sme sa povodne na vinobranie chystali, ale opat ako vzdy sme si vymysleli aj iny program na vikend. Ale ak by nam to vyslo a minimalne by sme cez PK isli, ozvala by som sa, ze kde ste.

nanette
18. sep 2009

Ahojte, nemám veľmi priestor písať, ale kvôli Okačke mi nedalo....

Kati - držím vám prsty, nech ste s manželom silní, aby ste túto neľahkú situáciu zvládli a nezosypali sa, lebo Simonka vás veľmi potrebuje, aj teraz pred operáciou, ale hlavne potom po nej, keď sa bude zotavovať a rany sa jej budú hojiť....je to určite veľmi ťažké, neviem si to ani predstaviť, ako sa musíte trápiť, aké máte obavy a strach.....ale Simonka je silné, šikovné dievčatko, určite operáciu zvládne veľmi dobre....veľmi držím palce,nech sa po operácii rýchlo zotavuje a nech už nič podobné nikdy nezažijete... určite nám daj potom vedieť, ktorý deň operácia prebehne,nech všetky maminy môžme na vás myslieť a držať vám prsty.... drže sa.... 😔

Prajem všetkým pekný dníček..papa 🙂

endy
18. sep 2009

Ahojte,Katka myslíme na Vás.Neboj sa,všetko dobre dopadne.

natana
autor
18. sep 2009

čafte

idem sa posťažovať. sára dnes ako inokedy stála v kočári, lebo sedieť akosi onaq nebude a preletela dozadu rovno na hlavu na chodník. najskor som nevedela čo robiť-panika, tak sme utekali domov, ale krvave to nemala, len obrovsku hrču, ale nechcela si to dať pozrieť potom dlaho plačkala a tak aj zaspala. no a volala so chirurgovi, či počkať alebo prisť hned, tak som ju musela zobudiť a dojsť na kramare. našťastie to nevyzerá na nič vážne aj jej to rentgenovali aj reakcie má dobre, tak snád to bude ok. no ale ako som sa vydesila a ked som jej tam cítila tu hrču, hned som si predstavila nejake krvacanie do mozgu. Tak som uplne vyplutá asi by som aj frťana potrebovala
ale vyzerá byť ok, lebo už lieta ako šarkan.
zajtra ju pošlem s tatom svokre, nech možem robiť, snád ju opicu ustriehnu, nech sa znova niekde nevykýbli.
no nič idem ich dať do postele, lebo dnes toho moc nenaspala tak snad rýchlo zalomí.

a nati už doniesla zo školy sople tak čakam kedy nám ich podaruje ☹

evi to je aký test na určenie pohlavia? o tom som ešte nepočula, to je nejaka novinka? 😎

slenka
18. sep 2009

Caute 🙂
Cia - aj ja mam pocit, ze to ide nejako rychlo. Ale vyhovuje mi to.
Evinah - ja som tiez nad tym testom najprv uvazovala, ale fakt to uslo strasne rychlo. Jedna kocka si to cezo mna objednavala, posielala som jej to z USA a bola som aj zvedava co jej vyslo, tak povedala, ze dost neurcity vysledok. Neviem presne na ake farby sa to ma zafarbit ked bude chlapec a ina farba na dievca, ale ona tam vraj mala obidve farby tak nebola o nic mudrejsia.
Natana- uz som ti vlastne ohladom toho testu odpovedala. Robi sa to z mocu a ma sa to zafarbit podla pohlavia. A tie soky ked ti mala spadla na hlavu si viem predstavit, urcite si urobila dobre, ze si zasla k doktorovi. Pofukaj malej hlavicku aj za nas.

Ja musim koncit, dnes mam pracovne nabity den. Rano som bola upratovat, teraz idem vybavovat mimibazar a vecer pomahat obsluhovat na veceru 😝

natana
autor
18. sep 2009

slenka dik za info, ale podla toho čo píšeš, tak škoda vyhodených peňazí 😒
a veru, beží to rýchlo, ved len nedavno si písala že ti tehulka. A s menom sa snád dohodnete, ved dajako sa princezná bude musieť volať. A držim palce pri sťahovačke 😉

petruska77
19. sep 2009

Ahojte
Kati, precitala som si tvoj prispevok a nemohla som zastavit slzy... Velmi drzime Simonke palce, aby operacia dopadla uspesne a aj tebe s manzelom, aby ste to zvladli, neviem si ani predstavit ake to mate teraz tazke... Drzte sa a napis, ked budes vediet presny termin operacie, budeme na vas mysliet...

evinah
20. sep 2009

SLenka ako citam, hovoris, ze ten test moze dopadnut aj takto,ze neurcito? Tak to potom je asi fakt skoda 800 Sk. Chlapec by mal vyjst na zelenu farbu, dievca tusim oranzovo, ked by mi vysla modra, tak by ma asi fakt slahlo.. Inak vola sa to Intelligender a na SK je to asi novinka, lebo nikde v lekarni mi to neveidia zohnat, len niekde v BA, alebo cez net..Chcela som to vediet hlavne preto,ze bud.tyzden bude tu v TT v materskom centre burza detskych veciciek a ja budem mat zas oooobrovsku dilemu ake oblecenie kupovat, kedze urcite neodolam tym malinkavym vecickam. Aj Meginke by som pozrela nejaku zimnu bundicku keby bola.
Budem potrebovat aj novy kocar, kedze nemam hlboky, tak rozmyslam,ze si kupim nejaku pouzitu 2 alebo3-kombinaciu. Nemate este niekto taky kocarik, najradsej by som chcela s celou rukovatou, nie golfovymi palicami a prehadzovacimi.. Pozerala som jeden kocik na nete v burze tento: http://www.hrajko.sk/kombinovany-kocik-triton-t.... Len som ho este nevidela nazivo a neviem ako je v skutocnosti velky a ako sa s nim soferuje.. Nepoznate ho niekto? 😕

Inak vcera sme boli na vylete v Piestanoch u kamosky aj s Megi sme tam spali a naspat sme sa vracali vlakom..ze bude mat Megi zazitok a zazitok som mala skor ja, ked som skoro dusu vypustila, ked sme nan utekali aby sme ho stihli.. 😒 Najskor bola nenormalna rada na listky.. ten nam nakoniec predali par minut pre prichodm vlaku, potom prisiel z opacnej starny vlak ktory nam skrizil cestu cez kolaje, az neskor som zistila,ze Piestanska stanica je prerobena a je tam uz podchod ktorym sa da dostat k 2.kolaji, tak som za minutu pred odchodom schmatla Megi na ruky, v druhej ruke kabelu a utekala najskor dole schodami, chodbou a hore schodami aby som ju nalozila na vlak.. SOm myslela,ze umrem..Ked sme vystupili v TT, tak ma bolelo podbrusko... ☹

Miri vy este pouzivate kocik? My sme ho zrusili uz pred viac ako pol rokom, lebo v nom nechcela sediet. Ale teraz ked sme u niekoho kto ma mensie dieta a vidi kocik, uz donho nastupuje.. 😖 A dufam,ze Sarke sa hrca skoro uzdravi, musela si sa nalakat ci nema otras mozgu, aj ja by som sa bala.. 😢

vranka4
20. sep 2009

Ahojteeeee 🙂 ,hlásim sa po dlheeeej dobe,už pracujem,tak nejako nestíham písať ,dvojičky chodia do škôlky,zvykli si celkom fajn,čo ma teší...minulú sobotu sme boli na bratovej svadbe,ženil sa po 12 rokoch randenia 😕 😕 ,bolo supeer,ale rýchlo to prebehlo....
Katka,držím vám palce,aby toto smutné obdobie rýchlo pominulo,prajem vám s manželom veeeľa sily bojovať s nepriazňou osudu,aby operácia prebehla fajn a čo najskôr,aby ste to mali za sebou,lebo to čakanie a stresy okolo toho sú vyčerpávajúce,neboj,Simonka to zvládne super,určite je veľká bojovníčka 😉

nanette
21. sep 2009

Ahojte kočky... ja len na skok 🙂

Cia a Natana (zdá sa mi, že vy ste toto začiatkom roka pri zápise detí do škôlky riešili), prípadne všetky mamky, koho sa to týka - ako je to u vás s nástupom vašich detí do škôlky, keď ich nedávate už teraz od septembra, ale až od januára a neskôr? nie je s tým problém? škôlky vás v pohode evidujú a akceptujú to, že deti dáte iný mesiac než september? neprídete o rodičovský príspevok? dík za odpovede 🙂

Prajem pekný večer každému 🙂

petruska77
22. sep 2009

nanette, ja som chcela dat maleho do skolky od tohto septembra, ale nezobrali mi ho, lebo sa hlasilo hrozne vela deti a pod 3 roky vobec nebrali... ked som sa spytala, ci mi ho teda zoberu vo februari, ked bude mat 3, tak vraj tiez asi nie, lebo maju na tento skolsky rok uz plno, jedine zeby sa niekto odstahoval a odhlasil zo skolky... no a co sa tyka rodicovskeho prisespevku, tak podla mna ho budem dostavat len do februara...

nanette
22. sep 2009

Petruška - vitaj medzi nami po dlhej dobe konečne... ako sa vám darí? 🙂 dík za info... asi som sa zle vyjadrila, išlo mi skôr o to, nech mi napíšete vaše skúsenosti s tým, že keď vaše deti už sú prijaté do škôlky, teda evidované od septembra 2009, ale nastúpia až o niekoľko mesiacov neskôr, že či s tým nemáte teraz nejaký problém, či nemusia predsa len vaše detičky už nastúpiť teraz v septembri a teda v novembri prichádzate o rodičovský príspevok... alebo úplne v pohode vám držia miesto hoc aj do januára a nerobia s tým žiadne problémy? lebo pamätám si Ciu hlavne, ale tuším aj Natana čosi také spomínala, že si zabezpečíte na mesiace, kedy deti do škôlky nenastúpia, od lekárky potvrdenie, že nemôžu zatiaľ nastúpiť... a teda škôlka vám miesto zrušiť nemôže.... riešili ste niečo také? či nebol žiaden problém? ďakujem za vaše skúsenosti 😉

Prajem pekný dníček.... my sme chorí, večer začala malá sopliť, celú noc nespala dobre, plakala a dusili ju hlieny a dnes jej tečú sople ako vodopády.... no radosť 😖 takže sedíme doma a čajíkujeme a fúkame nos každú minútu 😒

kasis
22. sep 2009

Ahojte,
aj ja po dlhsej dobe, ale citala som vas, len sa mi nejak nedarilo prispiet,lebo Janka mi strasne malicko spinkavala, ale uz je to v pohode, nastastie cez bed spia obaja 3 hodky, tak mam klud 😉

Okacka, vam drzim silno vsetky prsty, operaciu, nech ma Simonka rychlo za sebou, neboj bude vsetko OK.Mam spoluziacku zo SS, jej sa dcerka presne na Matove 2. narodeniny narodila so srdcovou chybou, nastastie to uz vedeli pred porodom, uz je po operacii a je vsetko uplne v poriadku. Aj u vas to dopadne na jednotku a o par tyzdnov uz bude Simonka zas maly zivanik.

Evinah gratko k tehu, nech ste vsetci v pohode

My sa mame fajn, Matko mal v lete kiahne, mala ich nechytila nastastie, Janka je uz zubana, v nedelu prvy a dnes druhy zubok narastol, vobec ju netrapili a ani nas 😎 .Ak ich mam porovnat, tak Janka je take zive striebro,MAtko bol oproti nej lenivec a nevydal ani hlaska, Janka je ukecana, v kuse pisti, vyska,rozprava si tou svojou recou. Matko poslucha, ma strasne rad sestricku, dost mi tym pomaha, aj co mu poviem spravi, sice sem tam ho chyti nie, nie obdobie, ale rychlo ho to prejde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre