Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

majussa21
13. mar 2009

Ahojik.Tak ja uspesne hlasim ze som to prezila bez ujmy na zdravia ale veru nebolo mi vsetko jedno ked som sedela v cakarni a pocula tie zvuky z vnutra ako ich tam nadrapuje ale bol so mnou mm inak by som asi odtial zdrhla.No a vysetrenie bolo velmi rychle myslim tak 2 minutky ani to nebolo take hrozne aj ked ma stale natahovalo a grgalo sa mi a plna emitna miska zaludoc.obsahu take ako voda kedze som bola nalacno a ako som lezala na boku tak aj rukav som mala cely zo slin.No a vysledok vsetko je ok takze ten zaplal co mam v tele mam asi z tych mojich dasien tak som sa bola hned objednat u dentalnej hygienicky a hned ma upozornia ze to stoji 500sk a co pre boha na tom tolko stoji?ze mi pozrie do ust a povie ako si mam tie dasna osetrovat?Ci mate skusenosti ze co mi este ine moze robit? 😕
A mala tu este pobehuje ale uz ju pojdem dat spat bola s mojou maminou kym som bola na vysetreni a ja som sa ked som prisla domov napraskala prazenice lebo som uz bola hladna.A manzel predal bicykel a hned si aj objednal veslarsky trenazer tak mu teraz prisiel tak ho tu sklada.Tolko odomna mate co citat hehe. 😀

Dadka nie koli praci to ma este caka buci tyzden no co ked som sa tak na poslednu chvilu spametala a to mam ist v pondelok zaniest malej moc k dr.v utorok so sebou, vo stvrtok na kontrolu sono obliciek a na dalsi tyzden do mt na kontrolu s malou a k tej hygienicke bleee tak sa tesim na tie navstevy dr. 😕

Yesno aj ja od aprila ako Okacka 😉

Endy drzime palce nech to obe zvladnete to budes mat ako predpripravu na september. 🙂 A krasne fotecky si pridala ste kockosi na nich vsetci 3ja 🙂

Adri no vsade su mudri a vsetko vedia a my mozme patrat ze ako to vlastne je.A neboj Dankovi to ani vidiet nebude uz to bude len lepsie len aby mu tam jazvicka neostala.A aj u nas nasnezilo a to sa mm vcera rozpadli zimne topanky tak chudak nemal si ani co obut esteze sme sli an aute. 😎

Peti no ale aspon ste uz v teplucku doma.Ved to ten krasny datum ze piatok 13teho 😖 A aj nasa mi tak povedala ze tento rocnik je silny to je sila a co si mam naplanovat este aby sa v tom roku aj menej deti narodilo?Ale zasa ich chapem ze je to mensia skolka maju tam 19 deti a z hygienickych dovodov im nepovolia viac. 😕

dadka212
13. mar 2009

ahojte 🙂

mne Maťko spinká už od nejakej 13-tej, zatial som poupratovala, napapala sa a teraz vás troška čítam 🙂
u nás je vonku pekné slniečko ale nenormálne fúka ☹ ani neviem, či sa nám potom oplatí ísť von, prinajhoršom zbehnem len do obchodu 😝

Miri veru ani Maťko by sa nedotkol pudingu 😅 ale zato za chipsy a colu by aj zabil 😀
a akú knihu si si kúpila? 😕

Endy téda, že zastupovať 😝 ale aspoň si spravíš generálku pred septembrom 😀
a pekné fotečky 😉

Adrica nerob si hlavu, ja mám iba zopár fotiek, kde je Maťko úplne bez nejakej modrinky, chrastičky a podobných znamienok krásy 😅

Peti no vidím, že asi všetky budeme mať problémy so škôlkou ☹

Majuš super, že si to prežila 😉 a teda ty sa teraz nabeháš po doktoroch, ja to zduše neznášam, ledva prežijem poradňu 😝

okacka
13. mar 2009

Ahojte,
tak ja len v skratke. Skolkarku mam uz domka, ale oddychuje v postielocke s knizkou. Nechcela totiz spinkat v jaslickach. Vcera som mala depku, na obed mi volali, ze asi mam po nu dojst, ze je rozlutostena, placka, ze nechcela nic papat. Som mala aj take vycitky, ako si zvykne chudatko moje.Aj som na nete hladala rozne nazory psychlogov, tatik jej aj novu tovaren na plastelinu kupil od lutosti 😀. Aj som sa bala,ze uz nebude chciet ist, ale rano OK, tesila sa, pobalila si veci,vo dverach mi zakyvala, poslala pusinku. Dnes vraj bola krasna, ani neplackala, hrala sa pekne, zjedla polievocku, druhe mali dukatove buchticky, takze jasne, ze to nezjedla, kedze sladke ona nemusi,nozabalili maminke😀 . A ona celkovo doma neje nikdy aj druhe aj polievku, druhe mi uz nikdy nevladala. Ale nezaspinkala.Ze si nevedela na tych lehatkach najst miesto, pocuvala rozpravocku,aj si ocka suchala, ale potom ze sa isla hrat. Nechceli ju vraj znasilnovat, aby sa nezlakla. No dufam, ze sa to postupne nauci, alebo prestaneme spavat a to ma moze aj porazit. Lebo teraz je taka unavena, ze o 18 musi ist do postielocky. Aler inaksie ju chvalili, ze aj tak to na svoj vek vraj zvlada velmi dobre a ze je velmi vyspela, ze stale vysvetluje detickam mladsim, ze maminka pride, ze isla do roboty zarabat korunky a kupi im potom volaco 😀 .Doniesla aj novy vykres, co nalepila a naucila sa taky tancek, podarena bola, ked mi to ukazovala.

Cakame uz tatina, isielskor z prace, chce ist do optiky dat si nove okuliare nejake smrncove urobit, aj slnecne dioptricke.

Citat vas nestiham, idem drobcovi precitat rozpravocku, vecer dobehnem a precitam 😉

nanette
13. mar 2009

Ahojte, ja len na skok, lebo o chvíľu príde manžel a ideme k svokrovcom na chalupu a zajtra do Maďarska na nákupy trošku 🙂

Majussa - to je super, že si to tak dobre zvládla... moja mamina na to tiež kedysi bola, ale nezvládla to a nedostali sa jej do hrdla.... šla sa zadusiť... možno kvôli štítnej žľaze, ktorú má problémovú, ktohovie 😒 Ja som bola na dentálnej hygiene, tiež som mala zapálené ďasno a ešte aj zubný kameň a tak ma tam poslali.... pozreli mi zuby, očistili kameň, a tam mi vlastne zistili tú uzdičku, ktorú mi robili pred 2 týždňami, poradili kúpiť medzizubnú kefku, keďže mám nastlačené zuby a neviem sa ani niťou dostať medzi zuby a poriadne tie medzizubné priestory vyčistiť, a preto sa mi ďasno zapálilo... a tiež mi kázali kúpiť ústnu vodu na vyplachovanie po čistení zubov... to je všetko vlastne..... a platila som len za to čistenie kameňa (300 Sk nakoniec, hoci na začiatku vraveli 180 Sk), ale za ostatné veci nie... tak neviem, čo tam za toľko peňazí budú robiť tebe... 😒

Okačka - ja myslím, že Simonka tú škôlku zvláda krásne... to, že má trošku problém so spaním, to sa asi dalo aj čakať, lebo je to úplne iná postieľka a nie je na to zvyknutá.... rátam s tým, že aj naša bude mať so spaním problémy.... ale zvyšok krásne zvláda, pekne sa vie vyhrať, učiteľky ju chvália, ja myslím, že môžeš byť s ňou veľmi spokojná 😵 😵ona si na to zaspávanie určite pomaličky zvykne, je dobré, že máš ešte čas, kým pôjdeš do práce, určite si dovtedy zvykne 😵

Dadka - ani naše nechce puding ani vidieť, vlastne všetko od mlieka, okrem jogurtov 😀

Endy - pekné fotečky z oslavy... malá bola vyparádenáááá 😵 😵 zlatá okaňa je to 😵 😵

No utekám už, majte sa všetky pekne, prajem krásny víkend 🙂

endy
13. mar 2009

Takže sme vyspinkané 2 a pol hodiny.Zaspala som s malou aj ja.Keď som sa zobudila,nevedela som kto som,kde som a čo je to vedľa mňa.Taký tuhý spánok som mala.

Peti idem zastupovať prakticky seba sa.Ja učím poobede,resp.učila som.Mala som polovičný úväzok.Tento učiteľ čo učí namiesto mňa má teraz ani nie pol.úväzok.O to lepšie.Vraj budem len od dvoch do štvrtej.No a s malou budú babky.Uvidím,či len jeden týždeň.Ale keďže mu vyberajú mandle,tak to bude hádam aj celý mesiacTiež ,,ciko dosraný" ,nie že by mi nechal materiály,že čo robia momentálne.To aby som lovila v starých prípravách.

No a nechceli tam dávať nikoho,keďže ja tam už učím 3 roky ak nerátam materskú.A Aj som zvedavá koľko mojich starých žiakov mi zostalo a či ma budú poznať. 😀 😀 😀

osickad
13. mar 2009

Ahojte babenky moje milé,
ja som v poslednom čase nejaká nemožná a aj vkuse niečo mám, tak ani chodiť sem nestačím a strašne ma to mrzí. hádam som nič dôležité nepremeškala!? ☹

Oslávencom dodatočne k 2 rôčkom všetko len to najlepšie želáme s Adamkom - zdravíčko, lásku od rodičov, šťastie, pohodu, spokojnosť a vždy úsmev na tvári. 🙂 🙂 🙂

Ja som aj včera zaspala s Adamkom a zo spálne som vyliezla o 24.00 a to som sa ešte zľutovala nad Friskom a nechala ho do 1 pobehať si po byte. som ako praštená, viem, ale bolo mi ho ľúto a ešte som umyla riad a urobila Adamkovi čaj na ráno. 😕

Dnes zaspal pred 9, čo sa už dávno nestalo, ale vystrájal to je pravda. Hoci som videla, že je strašne unavený, aj tak protestoval.
My máme zajtra oslavu, v nedeľu ešte jednu. Aj v utorok sme samozrejme oslavovali s rodičmi a svokrovcami, švagrinou. Adam bol šťastný ako blcha a predvádzal sa. Dostal fúrik na vonku, peniažky, tortu /dve ešte dostane/, lego, autá a bicykel od mojich rodičov za 3000sk aj prilbou. som zvedavá ako ho to bude baviť. ten pán v obchode sa smial,že ešte v živote nepredal taký drahý bicykel pre malé dieťa. 😅

Endy:
super, takže aj ty už nastupuješ do práce???? a kedy??? chce sa ti????

Okacka:
tak to je super, že to Simonka tak zvláda a ten jeden deň, neboj, to bude v poriadku. veď aj my dospeláci sme niekedy rozľútostení, len ráno vstaneme a je nám do plaču....... teda aspoň ja mávam takéto stavy niekedy. a až ma tak pri srdiečku stislo, keď som čítala o Simonke v škôlke. strašne musí byť milunká. 🙂 🙂 🙂 a aj s tým tančekom a výkresom a aj dukátové buchtičky ti nechala. 🙂 🙂 🙂

idem čo to prečítať.

dadka212
13. mar 2009

ahojte...

ja som dnes úplne vytretá 😝 celý deň sa mi krúti hlava a doobeda malý kakal a ja som sa z toho smradu povracala a poobede sme si to zopakovali 😅 už som vypila asi liter coly a ani to nepomáha, fuj neznášam takéto stavy 😝

osickad
13. mar 2009

ahoj Dadi,
fu, tak to ti fakt blbo, ale vieš, že aj mne dnes bolo na zvracanie???? len som to nejako udržala. ale ja som zjedla z chuti tortellini s paradajkovou omáčkou. ako sa máš inak????? babuľka je krásna. kuk som fotočky. tešíš sa, že???? či ešte by si stále radšej chlapčeka???? mne je to jedno, len nech je malinké zdravé. dnes som počítala, že za tri mesiace rodíme, brrr, normálne sa bojím. ja si asi zavolám k pôrodu maminu..... aj som jej to už načrtla. uvidíme. ja už nechcem byť sama v tej sprostej lučenskej pôrodnici. ☹

osickad
13. mar 2009

Peti:
fakt to vyzerá tak blbo s tou škôlkou???? ☹ ty už pôjdeš do práce od septembra, že???? to tu bude riadne mŕtvo, keď budete všetky pracovať + ešte my maminy na materskej s druhými detičkami budeme makať, asi iba po večeroch sa budeme stretávať, ak nebudeme unavené ako kone 😅 idem kuk fotočky našej Karinky. 🙂

Maji:
to si bola na gastre????? ble, fuj, to je hnus vyšetrenie. ja som tiež bola raz v 2005, aj do krku aj do riťky mi pozerali. ešte teraz mi je z toho blbo. mala som tiež žalúdočné problémy, nevedela som chodiť na wc, mala som kyselinu vkuse zo všetkého a nafukovalo ma. bolo to z práce a zo stresov. super, že to máš za sebou a že vyšetrenie je OK. 🙂

dadka212
13. mar 2009

ahoj Osi 🙂

no možno je nejaký blbý tlak 😖 len ja asi kvôli tomu smradu som to neudržala 😅 a ďakujem za pochvalu 😵
velmi sa tešíme aj na dievčatko samozrejme už nakupujem šatičky a hovadinky 😀 len dnes ma chytajú také depresívne stavy, že či bude zdravá atď. ☹
a ja budem mať pri pôrode asi zas tatina, alebo budem sama podľa toho, či bude mať kto byť s Matúškom 😝
...a ty ako sa máš inak???

osickad
13. mar 2009

Adrica:
aj my fúkame Dankovi bobenko na pusinke ☹ , nech sa rýchlo zahojí.

Cia, Nanetka:
blahoželám k bezplienkovaniu. to veľmi poteší. bambuľky sú šikuľky. 🙂

Peti:
nie ste poslední čo sa plienok týka. my ešte nosíme a v poslednom čase sa radšej pokadí do plienky a nechce sa pýtať, čo predtým robil. a aj pol dňa mu je dobre s takou zakakanou riťušou. 😢

Včera ráno, keď som sa prezliekala z pyžama do normálneho oblečenia, prišiel za mnou Adam a rukou mi ukázal tam dolu, že vraj PIPÍK a začal sa smiať. a ja tiež ako šiši, bolo mi hrozne smiešne, len za mnou chodil a obzeral si ma. 😀

Endy:
krásne fotky. malá je kočica. 🙂

Mati:
tak ty už riadne makáš v práci. nech sa ti len darí 🙂

je tu ešte niekto???? 😕

dadka212
13. mar 2009

Osi 😀 Matúško za mnou chodí, že "mamiňa kde je pipulák" 😅 a ja mu hovorím, že ja nemám a stále by mi tam kukal, asi neverí ako je to možné 😀

osickad
13. mar 2009

jej, ahoj Dadi,
som čítala, čo ste popísali. 🙂 ja sa mám OK, keď ma tato nerozčuľuje 😀 😅 . Adam je vkuse na mne zakvačený poslednú dobu, stále len MAMA HOPA. 😝 ťažko si aj niečo urobím a potom si pripadám ako taká MOTA, čo všetko robí jeden deň, ale nečudo, keď stále odbehávam.
a ako sa bude volať maličká????
inak aj ja už mám pár dievčenských vecičiek, lebo ak to bude dievčatko, nechcem ju obliekať do chlapčenských.... to je jasné. chcem mať v rezerve aj nejaké veci pre dievčatko. 🙂
aj ty by si iba spala a všetko ťa unaví???? 😅

osickad
13. mar 2009

tak aj Matúško je takýto expert??? 😀 ja som sa zakrývala pyžamou a on mi ju odťahoval. aj Ivanovi to robí, keď sa spolu kúpu 😀 😀 😀

dadka212
13. mar 2009

Osi aj Maťko to robí aj tatovi, ale to je asi normálne detičky sú zvedavé 😀

a veru aj on je taký ceconko poslednú dobu, možno cíti, že zachvílku už ma nebude mať iba pre seba 😝

a musím ho pochváliť dnes zaspal aj večer sám, asi mu už ozaj musím kúpiť postel aby bol ako velký chlap 😵 som rozmýšlala, že takú istu ako kúpila Deniska pre Sárku len ja by som mu kúpila autá 🙂 aby ho to inšpirovalo a pekne tam hajal sám 😀

osickad
13. mar 2009

Miri:
pekné videá. akurát som ich KUK. 🙂 🙂 🙂

Deni:
fu, tak ty riadne makáš. 😉 a Peťo je super, keď takto ostane doma a venuje sa malej. ja keď niečo, musí prísť mamina..... no, ale Ivo ma proste takú prácu, aj keby niekedy mohol spomaliť.

Dadi:
tebe bol tato pri pôrode??? super. ja tiež nahováram môjho, ale neviem neviem. asi z toho nič nebude ako prvý krát. ☹ ale nechcem byť už sama. aj Evku- narcisu by som si zobrala k pôrodu, ale ona má tiež termín v júni 😖

dadka212
13. mar 2009

Osi veru bol troška z donútenia, ale ja som mu hovorila, že ja ho potrebujem aby mi pomohol v sprche, vyšplhať sa na ten vysoký pôrodný stôl atď. a keď už budem tlačiť a nebude sa na to cítiť môže ísť kludne von ale zvládol to super 😵 velmi mi tam pomohol 🙂
a možno budete s Narcisou rodiť spolu, by ste si navzájom pomohli 😀 😉

osickad
13. mar 2009

Dadi:
tak to je super s tým zaspávaním. to fakt poteší. neviem kedy sa Adam v tomto zmení!? aj včera dostal hysák, keď mu Ivo povedal, že ide spať s ním. tak sa zľakol, že vybehol zo spálni za mnou a hneď MAMAAAAAAAAAAAAAAA 🙂

my už musíme riešiť detskú izbu, ale muž sa nechytá pokiaľ je tam Frisko. ☹ 😢 😢 😢 musím ho dať preč. neviem si to vôbec predstaviť po 5 rokoch. som z toho na nervy, smutná, plačlivá. 😢 😢
touto cestou sa chcem spýtať, babenky, či poznáte niekoho kto by chcel 5-ročnú fretku samčeka???? dám ho jedine človekovi, ktorý má dobré srdce a ktorý má s týmito zvieratkami skúsenosť.
ale tuším, že mi neviete v tomto vôbec pomôcť!!??? ☹ do Zverimexu ho nedám ani za nič na svete......
vkuse sa s mužom za Frisa vadíme, ide mi to na nervy..... 😢 😢

osickad
13. mar 2009

Dadi:
veru, možno budeme rodiť spolu. to by bolo fajn. my sme super kamošky. poznáme sa strašne dlhoooo.

eros
13. mar 2009

Cafte

ked Vas tru tak citam osi ja by som isla 😀 😀 😀 k porodu myslim 😀

dnes soms a opytala mojho maleho kolko by chcel deticiek tak zacal prv 1 a potom povedal,ze tak max.2d a ze ked by zena isla rodit by isiel ku kamosovi a zobral si aj pivko a spal by aj u neho a potom by siel kuknut zenu do porodnice.a ked som sa pytala ked bude nieco potrebovat tak hned odvetil vsetko by som jej doniesol a potom este raz zopakoval,ze nepojde ku kamosovi,ale hned za zenuskou do porodnice aby sa snou mohol rozpravat 😀 😀 😀

no musim si Vas citnut trosak neh som v obraze bo dako v poslednej dobe nestiham citat len prispievat 😀

natana
autor
13. mar 2009

čafte babky

no zbežne som vas prečítala ale už musim letiet, lebo mám farbu na hlave a je čas isť umývať, tak dojdem za chvílu

dadka212
13. mar 2009

Osi to je mi lúto s Friskom ☹ viem si predstaviť ako je ti 😔 dúfam, že nájdeš niekoho spolahlivého pre neho...

a Maťko tiež nechce spať s tatom on buď so mnou alebo sám 🙂 poobede som ho naučila zaspávať samého len musí mať krtka pri sebe, ale večer chodím s ním, ale aj preto, lebo chodieva spinkať okolo 22. tak to som unavená už aj ja, takže zaspíme spolu

osickad
13. mar 2009

Nati:
ahooooj. akú si si dala farbu????

Erosko:
MNE????? 🙂

dadka212
13. mar 2009

Erosko tak keď nebude môcť tato zavolám tebe 😀

Miri ja ešte čakám kým dopere pračka aby som to vyvešala, takže ja tu ešte chvílu budem strašiť 😝

Osi to je super, aspoň budete aj kočíkovať spolu 😵

osickad
13. mar 2009

Dadi:
aj ja to tak poslednú dobu robím. idem spať okolo 22.00 s Adamkom už umytá, všetko si predtým porobím, aj Friska skôr vybeháme. niekedy sa to však nepodarí. veď aj ja verím, že nájdem Friskovi nejakého dobrého pána. najradšej by som niekde tu na blízku, aby som za ním mohla chodiť. 🙂

dadka212
13. mar 2009

Osi ja poslednú dobu aj všetko stíham, prestala som moc vyvárať, iba nejakú polievku urobím a hotovo aj tak to Maťko nechce on iba tie polievky alebo cestoviny a inak Hippky 😝 , takže ani bordel moc nemáme doma iba hračky a na tie kašlem večer to sprace aj tato na jednu kopu 😀

osickad
13. mar 2009

Dadi:
Evka býva 9 km odo mňa. nie je to hrozná vzdialenosť, ale je to škoda, že nebývame v tom istom meste. a vieš ako je to s dvoma detičkami, zosúladiť všetko a ešte k tomu tá vzdialenosť, nie veľká ale predsa. ☹ asi potom keď už budeme mať nejaký ten režim, tak sa stretneme v meste, v parku a pokočíkujeme. ale mám tu v dedine jednu babenku /chodí aj do centra/, čo má termín o 2 týždne skôr než ja.

dadka212
13. mar 2009

Osi veruže viem, ja mám tak kamošku, tiež má 2-ročného chlapca a v júli čakajú druhého a oni bývajú na okraji mesta ešte k tomu v lese (v bytovke nie na samote) ale proste bez auta sa nedostane preč ani ja tam, takže sa stretávame tak raz za 2 týždne, ale hádam keď bude leto tak sa budeme aj častejšie 😝

osickad
13. mar 2009

Dadi:
vidíš, mne Adam Hippky nechce. tak ako ich niekedy jedol, jedo , teraz brrrr. aj dnes sa mi na jednu vyprdol..... na obed mal šošovicu, ale nemal druhé jedlo, tak sme skončili na chlebe so šunkou. ja musím variť. zajtra musím niečo spichnúť.

Okacka:
vidíš, aj ja chcem začať od budúceho týždňa jarné upratovanie - okná a podobne, ale moc sa mi s týmto bruškom do toho nechce. 😖

dadka212
13. mar 2009

ja kašlem na upratovanie, s takýmto brušiskom som rada, že umyjem riad aj to som kilometer od linky 😅 potom ma bolí chrbát 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre