Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

nastenka27
27. máj 2009

Uz viem co som chcela. No o nas som chcela napisat. Vsak som sa zasa daku dobu neozvala tak by sa patrilo.
Jakubko je uz bez plienok. Viem, ze jeden z poslednych ale mna to velmi tesi. Len na spanie davam plienku aj to cez obedny spanok ostava sucha. Odnaucil sa to behom dvoch tyzdnou tak som teraz happy. Zobrala som vsetky plienky, schovala do skrine, nahovorila som mu, ze v tescu uz nemaju pre neho plienky, ze mi to povedala predavacka a nech sa jej opyta. Ked sa ho okolie vypytuje, ze ci uz nema plienky tak kazdemu vysvetluje, ze uz nemaju.
U mna vsetko po starom len mala zmena, ze Cica prestala zrat a teraz sa krmi kralicim jedlom. Cica nedrzi dietu, dopraje si skoro vsetko len prestala jest chleba a zere viacej zeleniny . A Cica zacala chodit aj na spinnig. 😲 Zatial bola len 2x, prvy x to bol horor ale minule to bolo uz celkom O.K. Uvidime dokedy jej vydzri. 😀

nastenka27
27. máj 2009

Zuzi - no tak to je celkom dobry macek. Ani nie tak erotikus ta fotka ako dobry fotograf. Inak som tam mierne po opici. Ale fakt len mierne, ved ma poznas.

eros
27. máj 2009

Neh cica vydrzi aj nadalej 😀 😀

eros
27. máj 2009

no jasne s opicou sa dobre foti 😀 😀

nastenka27
27. máj 2009

Dakujem - odkazem cice 😀

nastenka27
27. máj 2009

Idem uz pinkat. Prajem vsetkym sladke sny. Hlavne Dadke nech si vybuva a neberie nove sily. 😉 Hadam sa coskoro dockame tej radostnej spravy.
Paaaa a dobru noc.

eros
27. máj 2009

bru bru aj ja pojdem k hrosikovi sadnut

dadi myslime na teba.pospinkaj si ak sa este da a vela sil 😉

natana
autor
27. máj 2009

Nasti, jakubkovi gratulujeme k veľkemu úspechu, a jasnačka že aj maminke k odhodlaniu, nech ti to vydrží, ja by som bez chleba nevydržala, ja som taka cestová, bez masa ano ale bez muky nie 😀
No a s tým jedlom, naša je taka palica, že niekedy do večere radšej nič neje, lebo vie že by musela zjest aj tu polievku a ona ked sa zatne, tak s nou nepohnem, ale zase jej nič okrem ovocia nedam, takže može sa plieskať či doobeda, či poobede, nič jej nepomôže.

pekný ulovok zuzi 😎 , škoda že kapra nelubim, pozvala by som sa na večru 😀 😀 😀

dadka212
28. máj 2009

ahojte 🙂

no ešte som celá...ale noc bola celkom hrozná, každú chvílku hore a predýchavanie, no ale nebolo to nič pravidelné, takže nič, ale pomaly mi odchádza hlienová zátka, presne takto to bolo s Matúškom, takže "dúfam", že tiež budem potom aj rodiť 3 dni 😔 unavená som jak hovado 😝 dnes má sestra volno, tak jej poviem nech príde...

dadka212
28. máj 2009

Nasti super, že sa Kubko takto odnaučil 🙂 to aj ja malému nahováram niekedy také somariny 😀 ale často sa dá ukecať teraz už je to super, lebo sú decká velké a rozumejú 🙂
a Cice nech odhodlanie vydrží 😉 potom sa k cice pridám 😀

dadka212
28. máj 2009

šak my už máme také velké deti, že aj téma by sa mohla premenovať z bábätiek na detičky 😀

osickad
28. máj 2009

Dobré ránko babenky moje miléééééééééééé 🙂 🙂 🙂 ,
v prvom rade Vám veľmi pekne ďakujem za milé gratulácie k mojim včerajším meninám. veľmi si to vážim!!! ste milé, že na mňa myslíte. 🙂 🙂 🙂

Adam ešte spí. ja som si privstala na 6-tu, aby som postíhala, lebo o 9 príde kamoška aj s malou Katkou. dávno sme sa nevideli.
večer som ešte o pol 12 pm varila puding a šľahala šľahačku s pochúťkovou smotanou a teraz iidem akurát urobiť chlebíčky.

Ja sa už vytešujem z detskej izby. keď bude v konečnom štádiu, čo už vlastne aj je /ešte nejaké malilinké detalíky/, tak ju odfotím a pridám pár photos. ok??? 😉 a aj fotky Adamka - aké má dlhé vlásky 😀 . my sme ho ešte nedali ostrihať, je mi to ľúto... neviem sa k tomu odhodlať.

Verím, že ste všetky s detičkami v poriadku!!! 🙂

Ja neviem, nechápem, ale fakt som nejaká mimo, vyšťavená, ja by som iba spala ..... mala som dosť s tou detskou izbou, klasicky som riadila celý byt, umývala okná, prezliekala periny. Veľa mi pomohla aj mamina a svokra.
Teraz poobede keď môžem, tak si aspoň na pol hodinku, hodinku pospím. Využívam posledné dni.... pri dvoch detičkách spať už asi nebudem môcť.... a možno áno 🙂

Adamko už druhý týždeň spáva v detskej s tatom. Celkom fajn to šlo, akurát ten prvý týždeň nechcel s Ivanom spávať, vyháňal ho, vraj: "Tato HET, HET, mami poď!" 🙂 😀

Mňa už ten nerv menej bolí, zrejme sa malé pretočilo... ale stále to nie je ono. Včera som sa už dohodla s mojím gynekológom, že budem u neho rodiť. Aj mamina by mala byť pri pôrode, čomu sa veľmi teším a dúfam, že to tak bude, že to vyjde!?
Teraz sme dve tehuľky v rodine, aj švagrinka čaká bábo. Je v 20tt.

Už ma volá Adamko. Prajem vám krásny dník. Myslím na vás. cmuk, cmuk 🙂 🙂 🙂

drnda1
28. máj 2009

Ahojte,

ja som sa sem už večer nedostala, tak Ivke želám k včerajším meninkám všetko len to NAJ... 😉
No Adamko môže byť zlatý s blond dlhými vláskami.
😵

Dadi - no paráda, tak sa to rozbieha. 🙂 A neboj, ty to zvládneš lavou zadnou. 😉 Júj, neviem, či ti aj nezávidím malú bambuľku... 😝 teda aj Osičke, aj Kasis. 😎 ...

Nasti - no tak ty takto, ideš na sebe pracovať!!! 😉 Potom by sme mali dať znova stretko, kde nás prekvapí nová sexica! 🙂 😉 A Kubkovi blahoželáme. 😉 To nevadí, že neskôr...naša začala posledná chodiť, pamätáš? 😀

Svatka - a nám nechytil kapra? Ja môžem, mňam... 😎

My ideme doobeda na väčší nákup, aj na víkend, potom uvarím rizoto a od 14,00 mám robotku. Erik dostal zo skúšok 3...no čo ho zabijem? 😖
Práve mu plánujem dáky letný tábor a ešte pôjde aj s Peťom na splav Malého Dunaja...jemu sa síce neche, ale on by trčal len doma stále, alebo s ocinom, ten však na neho čas mať moc nebude. 😝 A o mesiac ideme na tú dovču... 🙂 Simona by mala ísť na dáku brigádu, ak si ju konečne aj vybaví... 🤐 nech netrónia celé leto doma...

natana
autor
28. máj 2009

osi ja som si včra vravela že ti musim zagratulovať, ale potom pri tom mojom večernom zhhone som uplne na teba zabudla, tak aspoň takto oneskorene želame všetko dobre, hlavne zdravičko tebe aj deťom.
Inak už som myslela že mas nejake problemy a nebodaj, že maličke je už na svete, ked sa nehlasiš.
Adamko musi vyzerať ako ciina bibka, malý anjelik, ale na leto mu bude lepšie s krátkymi vláskami, aj ja nutim nasu sáru chodiť s copikmi aby jej nebolo na krku teplo.

deni, a jeho to nebavi alebo je len lenivý? no neva snad sa na buduci rok polepší a bude aspon dvojka. že ho pozdravujeme. 😉

dadi, tak nech sa to rozbehne rýchlejšie ako u matúška. A myslim na teba 😉
a datšiu temu nazveme už inak, nech vidno akých máme veľkáčov 😵

ja mam navarene zo včera (teda pokial sara nebude trucovať s polievkou a bude jest aj druhe, tak mne sa už neujde, ale neva, nebudem kvoli sebe variť) tak pojdene na ihrisko, ked je tak pekne, lebo zajtra má pršat a to budeme trčať doma. Nati nechame doma nech sa učí.

eros
28. máj 2009

Ahojte

tak ja som bola u dr s malou nikde nikoho tak sme ani dlho necakali.mala by mala este do nedele vydrzat bez kolektivu a potom uz mozem deti zbavit.no ci to este tyzden vydrzim 😀 😀 a to som si chcela uzit vikend 😅 no nic bo brat sa boji,ze to chyti..a to mi este zajtra hrosikrobi rannu a v sobotu nocnu tak sa ani sama nedostanem inde vyvencit....

dadi tak cakam smsku

svatka mal 2 len jeden sa mu dako vysmykol na brehu a skoro aj ten 2 bo mu tiez usiel niekam a nastastie ho zachytil podberakom.vsak tyzden aj daco chodil a nic nedoniesol

eros
28. máj 2009

a este som zabdula tak som nasjata bo bolo vypisane,ze dnes nepojde studena voda koli dakej zavade a telata nedopisali,ze ani tepla voda nepojde.a viete si predstavit,ked mna take nieco schytilo ked uz nesla voda a to 2x som vedro vylievala a uz nebude cim splachovat.som zvedava kedy to odstrania zavadu 😠 😠 😠

troska na zasmiatie

cia13
28. máj 2009

ahojte,
dadka - ake vzruso si tu vcera vyvolala 🙂, uz sa to fakt blizi. Velmi na teba myslim, zvladnes aj porod aj starostlivost o dvoch prckov. Ja ti aj zavidim, ze znovu budes mat taky malilinky uzlicek doma. Plne suhlasim s Nastenkou, ze si super mama a Matuskovi sa venujes uplne ukazkovo aj za tatina.

Osi - vsetko najlepsie k vcerajsim meninam a vela sil na najblizsie casy. Tesime sa na fotky vasej novej detskej izbicky.

Nasti - ze pozdravujem Cicu a drzim jej palce. Spytaj sa, ci nie je virusova, zeby si mi nejaku odnoz poslala. Ale ja by som tiez ako Mirka bez chlebika nevydrzala. 🙂

eros - nejako to z deckami uz doklepete do konca a dobru chut ku kaprikovi prajeme.

My sme doobeda boli tu u nas na ihrisku, prisla kamoska s malym, potom sme este po ceste domov nakrmili sliepocky a teraz uz Bibi po obede haja. Zajtra si ideme pre naseho havinka, bude sa volat Ella a uz sa vsetci tesime.

cia13
28. máj 2009

peti - este tebe som sa chcela pochvalit s mojou orchideou. Ako som ju asi pred mesiacom presadila, tak mi hned zacala vyhanat novy cicik hore z tej starej, uz ma asi 12 cm a cakam, kedy sa zastavi a zacne vyhanat puky. A dnes som si vsimla, ze aj zo splete tich korienkov sa mi jeden zacal tahat hore, taky svetlo zeleny, takze to je tiez novy cicik, na ktorom mozno narastu kvietky. Neviem, ci je to nahoda, ze sa to stalo po presadeni, alebo je to jarou. Tak verim, ze aj tebe bude orchidea robit radost. 🙂

dadka212
28. máj 2009

ahojte 🙂

no bolesti pomaly ustupujú sú už tak každú pol hodinku 😝 keď sa budem cítiť ako tak dobre tak večer nabehnem na tata 😀 lebo včera som nevládala 😝 tak dúfam, že sa mi to už pomaly rozbehne...už aj s jedlom by som sa mala krotiť aby mi potom v porodke nebolo zle...

dnes sme šli zas so sestrou k nim, ale malý tam nechcel spať tak o 2 som s ním išla domov, ani pustiť ma nechceli už sa o mňa boja 😵 a hlavne keď mám obmädzený tel. bohvie kedy ma zapnú, našťastie mi tato dal jeho orange 🙂 Matúško zas plakal keď sme odchádzali, lebo majú malé cicky a ich vybrali z búdy, kde sa stará okotila, no ten mal vzrúšo 😀 hrozne bol na ne zlatý, taký nežný 😵
poslednú dobu si ku mne sadne a začne hladkať bruško a hovorí "hadkam malé bábo" a už mi hovorí že bude malé bábo voziť na bicykli, že ho sadne dopredu do košíka 😀 no podarený, už sa na neho teší, asi cíti, že sa to blíži 🙂

Deni teda ty si teda akčná mamina 😀 my sme celé leto kysli doma 😀 teda myslím tým, že sme sa hrali, bicyklovali, kúpali atď. ale nič vážne, ale páči sa mi to...to zavedieme aj my, keď budú krpci velkí 😵

Osička no super, že ste v poriadku a na fotečky sa vélmi tešíme 😉

Luci aj ty potom odfoť babulky s havinkom 😵 a ďakujem za pochvaly 😵

natana
autor
28. máj 2009

čafte,
čo sa deje ani pekne nebolo poobede a aj tak je tu mrtvo. ☹

peti včera si ma inšpirovala jahodovým koláčikom, tak som hned zbuchala bublaninu a doobeda už bolo aj po nej, tak sme sa s tatom napchali. a potom som si spomenula na sašku, že bez chlebova dieta (asi aj bez koláčová), no to si teda fakt neviem predstaviť 😀 .

dadka už asi pracuje na urýchleni porodu 😵 , hadam sa jej to pohne dopredu a zajtra nám napíše radostnu zvesť 😉

Luci tešime sa na fotečky, my havinkou lubime a fenku si si vybrala dobre, sú milšie a okrem harania nemaju oproti psikom, žiadne negatíva
a gratulujem k pestovateľskemu uspechu, mne vyhynie aj burina

Osi kedy budu fotky? Už sa nevieme dočkať, ty si vždy taka kreativna 😉

zuzi, ešte to vydržte, ved nedela nie tak daleko a potom budete za vodou, ked ta to uteši, má byť cez vikend škaredo 😎

natana
autor
28. máj 2009

ženy asi mam predjahodkovu demenciu, ale tolko gamatických chýb som už dávno v jednom prispevku neurobila 😀
trochu sa hambim, ale len trochu 😀 😵

drnda1
29. máj 2009

Ahojte,

no vidím, že to tu tu stagnuje... 😖

U nás všetko po starom, dnes mám len málinko robotky, zato zajtra celé doobedie. 😖 no čo už... najhoršie je, že mi meškajú jahody, čo mne teda nezvyknú...no to bude prúser, keby dačo... 😔 !

Simi dostala včera z ľudoviek 1, ešte dnes má skúšky z charakterového tanca - španielske, ale to jej ide super, verím, že aj to bude bezproblémová 1. 😉 Veľmi sa z nej teším, je šikulka. 😵

Miri - aj ja som robila v nedeľu jahodovú bublaninu, hneď bola fuč... 😀 tento víkend idem robiť kokosové tyčinky. 😝
Decká maju v sobotu Curling - zápas tu v BA...chceli sme ísť na chalupu, ale hlásia daážď, tak neviem...

Dadka - si celáááá?? 🙂 Bože, už ťa všetky vyháňame. 😀 No hold, sme zvedavé...hneď po tebe budeme posielať Osičku. 🙂 U nej som zvedavá na to malé ,,prekvapenie,, Linduška alebo YY?

Musím zbehnúť dnes do banky si vložiť korunky...a ešte zbehnem zasa po jahody. 🙂

drnda1
29. máj 2009

Jaj a dnes by som chcela ísť s Peťom do kina alebo dakde na večeru. Mám to sľúbené ešte z Dňa matiek. 🙂

dadka212
29. máj 2009

ahojte 🙂

nedráždite s bublaninou ja držím diétu a teraz aj pôst 🤐 musím to malé dieťa zo mňa už vyhnať...zas som celú noc nespala, ja mám neuveritelne silné poslíčky, bolí to prisambohu jak kontrakcie, len je to nepravidelné cca 15-30 minútové, hlienová zátka veselo ide zo mňa von, ja som aj chcela ísť dnes na Antolskú, ale šak načo, čo mi povedia, že to musím len pretrpieť lebo to nie sú kontrakcie a aj keby boli tak nie som otvorená 😝 alebo možno pre istotu zbehnem, šak lepšie ako keby som tam mala trapošiť o 2 vnoci, teraz sú tam lekári tak či tak a vlastne ich nebudem nejako otravovať 😝 vnoci by som ich možno zobudila 😀

nejdem ani čítať, lebo ani nevidím aká som unavená, len by som revala slzy zo mňa idú len tak pre nič za nič...už je toho vela....NIKDY V ZIVOTE UZ NECHCEM BYT TEHOTNA...a idem si zaplatiť EPI 😀

natana
autor
29. máj 2009

ahojte

ja len na skok som došla skontrolovať, či naša čakateľka na porod sa neohlasila, že užž. 🙂 ale vidim že nič.

Deni že by ešte braček pre sárinku 😵 , to by sa mal peťo ponáhlať riešiť ten dom, aby ste sa pomestili 😉

dadi zaplať si ju a uvidíš, ked ti ju nedaju penáze ti vrátia.

petra25
29. máj 2009

ahojte babule,
citala som vas od svojho posledneho prispevku a taky adrenalin som uz davno nezazila-myslim dadku 😀 kazdu chvilu som cakala uz napisane RODIM 😀 😀 😀 Dadi, drzime siiiiilno vsetky prsteky, aby to dopadlo najlepsie ako len moze, nebojkaj TY to urcite zvladnes, suhlasim s babami, ze si suprova maminka a takou aj nadalej budes uz pre 2 drobcov 😵

baby, sak ste tolko toho popisali, ze budem len tazko spominat, co som komu chcela napisat, a radsej to rozkuskujem, aby ste ma nezabili 😀

cia, to je super, ze tej tvoje orchidei tak krasne dari 😵 ja sa priznam, ze som ju stale nepresadzala, len som jej kupila ten skleny crepnik, a to si aku hlinu pouzila, speci na orchidee? 😕

miri, tak aj vy ste mali jahodkovy kolacik, mnaaam, kolaciky ja mozem a sklanam sa pred nastenkou - cica, UMRELA by som bez chleba a cestovych veci 😅 😀 a gratulujeme Kubkovi k bezplienkovaniu 😵

petra25
29. máj 2009

Deni, nooooo, ved si Kasis, Dadke a Okacke bambulky zavidela, tak ta mozno panbozko "vyslysal" 😅 😅 😀

cia, ozaj tesime sa na fotecky hafana 😵 ja im sice moc nerozumiem, ale psikov mam rada a Karinka detto 😵

osicka moja mila, este raz aj tu vsetko naj naj k meninkam, som rada, ze ti je zdravotne lepsie a som straaaaasne zvedava na Adamkove dlhe vlasky 😵 my sme boli v stredu zrovna u tej kadernicky, chcela som ju aj odfotit, ale ked jej dala kamoska ten cierny velky plast spustila rev ako o ratu, tak sme strihali bez, ale to som jej musela zasa stale drzat hlavicku, aby ju netocila , ale bola uz v pohode dokonca 😉

no ja som samozrejme pozabudala, co som este chcela 😝 😒
my sme boli vcera na cely den u tej kolegynky, boli sme s detickami pozriet aj v "nasej" skole, mam fotky opat len z mobilu, lebo som truba fotak nechala nachystany doma 😖 kolegyna ma o 4 mesiace starsiu dcerku, takze nastupujeme spat do prace spolu 😵 (kedze ja idem skor) bolo nam tam super, muz potom po nas prisiel z prace okolo 19tej...
dnes sme boli pre istotu u dokyny, lebo je nejaka soplava 😒 ale nic vazne nastastie

eros
29. máj 2009

Ahojte

mam info o dadke.este neni mamicka i ked sme si pisali cca pred hodkou.isla do nemocnice bo mala bolesti aj kontrakcie.a okolo 16 mala kontrakcie 10min.

tak snad dnes uz bude mala danielka na svete.

dadi drz sa 😵 😵

eros
29. máj 2009

pisem ako hotentot,ale snad sa vyznate.vsak furt kukam na mob a cakam tu radostnu udalost

nanette
29. máj 2009

Ahojte mamky... ja zase len na skok, pozdraviť vás 😉

Dadka - silno, silno ti držíme palčeky,nech to máš čím skôr za sebou a nech ste s Danielkou obidve v poriadku.... 😵 😵 Erosko, podávaj priebežne hlásenie, ak budeš niečo vedieť 😉

Nastenka - tak ste nás predbehli s bezplienkovaním? blahoželám, Kubko je šikulko 😵 my sme tuším jediní, kto sa ešte popišáva.... plienku Gabike síce už cez deň nedávam, iba na spanie, ale stále sa dočúra... periem niekedy aj 10 gatí a nohavíc denne 😒 som zvedavá, kedy ju to prejde... niekedy mám pocit, že mi to už robí naschvál, lebo však všetko ostatné jej ide šikovne, chápe všetko, kecá o sto-dvesto..... tak ja nechápem 😖

Osička - som rada, že si sa ozvala, dlho sme o tebe nevedeli... tešíme sa na Adamkove fotečky s dlhými vláskami 😵

No a už ani neviem, čo som chcela... nevadí, aspoň nemusíte veľa čítať.... 😝

Tak sa majte pekne, prajem každému pekný víkendík.. papa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre