Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

endy
19. júl 2009

Drndi ahoj,neviem čas ukáže a hlavne tento školský rok a môj ,,super" úväzok,rátam tak 10-11 hodín týždenne. ☹

adrica
19. júl 2009

Caute zienky. 🙂

Tak ja opat po dlhsom case sa ozyvam.
Boli sme od utorka na chalupe u mojich rodicov, bol tam aj moj synovec, tak sa deti dost vysalili.
Nasi maju aj bazen tak to bolo spliechania, ledva sme ich s maminou vybrali o 18.00 vonku.
Vo stvrtok prisiel aj nas tatko za nami tak sa mohli vsetci vyblaznit. 🙂
Ked sa podari tak mozno dnes pridam fotky. 🙂

Kati...je mi luto co sa stalo, dufam, ze sa to uz na dalsi pokus podari.

Vranka...vitaj a tak ako pise Eroska, v lete je to vzdy tak trosku biedne, ale pockaj na zimu. 😀

Deni...super, ze sa Ti tak pacilo nakrucanie, potom nas musis este raz upozornit, aby sme pozerali. 😵

Slenka...a Tvoje tehotenstvo, ako prebieha, vsetko v poriadku? 😉

Mati...to bol asi manzel este ked som mala problemy s nohou? Ja som uz aj na to zabudla, uz len jazvicky mi to pripomenu. 😒

Co sa tyka plienok, my uz takisto asi tak 3 tyzdne nepouzivame vobec.
Raz za tyzden sa stane, ze pusti do pyzamka, tak uvidime ako to pojde dalej.
My mame v zasobe este skoro cely balik, tak nechame pre druhe babo ak bude. 😎
Co sa tyka jedenia, tak to mame vzdy rychlo zmaknute, lebo ked sa Danko rozhodne, ze uz nechce jest tak ja sa mozem aj pokrajat. 😵

Eroska...fakt prihod linku na fotky z FB, lebo ja som sice prihlasena len sa v tom akosi nevyznam. ☹

Od zajtra budem mat synovca na tyzden doma ja, tak sa tesim na to tornado co u nas doma bude. 😠

Krasne fotky ste popridavali babenky. 😉 😵

Tak to je asi tak vsetko, aby Vas neslahlo z tolkeho citania. 😅

Pa dobru nocku.

petra25
19. júl 2009

ahojte babule, tak konecne sa mi sem podarilo po dlhsom case dostat
muz mal tyzden dovolenku, tak sme robili vylety do okolia a to sme vyrazali vzdy okolo 9 rano a prisli okolo 21 vecer, kym som malu okupala, pospratavala, vybalila bola aj polnoc a rano zasa 😅
boli sme v ZOO v BA (baby blavacky-skoro nas komare zozrali, co to tam mate 😝 ale inak bolo super 😅 ) v utorok na chate, v stredu so znamymi v Galandii, potom este na veceri s nimi, vo stvrtok v Calove so svokrovcami , od piatku zasa na chate- no bolo naozaj super 😵 ,vycvachtani, vyslneni, skoda, ze je po dovolenke 😔 fotiek je straasne vela, tak volaco povyberam a prihodim

vidim novu tvar, vitaj vranka 😉 mas krasne deticky a dvojicky su tu veru jedine 🙂 a vidim, ze mas Karinku 😉

okacka, je mi to strasne luto, nech to co najskor preboli a Simonka je krasna na foteckach ako vzdy 😵

miri, prajeme prijemnu dovolenku, poriadne si oddychnite a uzite 😵

nanettka, moja zlata,takto sa trapite, myslim, ze jedine, co pomoze, je vydrzat, Gabiku to urcite prejde, ale tie nervy ti verim, ja som tiez nervak necham sa lahko vytocit, s jedenim sme nemali problemy nikdy,ale pamatam si, ze aj Karinka zo zaciatku na mna v postielke skusala, ze chce ist cikat, ale preslo to same...
plienku mame uz len na nocny spanok, ale aj na to sa uz chystam, lebo som jej predvcerom zabudla dat a bola sucha! ale myslim, ze to bola skor nahoda, 😅 moc sa mi do toho nechce, musim ist kupit tie podlozky alebo plachty, co je lepsie, ci "dual system" ako hovori Matka? 😅 😀

juj babule, tolko ste toho popisali, ze uz ani neviem, na co som chcela reagovat, ale uz tu budem castejsie, tak to napravim 😉

okacka
20. júl 2009

Ahojte kočky,
v prvopm rade ďakujem za podporu,ste zlaté 🙂 .
My sa máme inakšie fajn, užívame si leto, chodíme sakúpať, na výlety, ani doma nie sme. V sobotu sme boli v Tatralandii, mala sa vysantila, tatino teda tiez 🙂 .
Zajtra ide po dlhsej dobe Simka do jasliciek, ja mam skraslovaci den, kadernicka, kozmeticka 🙂 . Inacje to jedna velka papula, tie hlasky ani neviem odkial berie, sa na nej vsetci smejeme. Spieva vsetky mozne pesnicky, neustale rozprava. je to krasne obdobie, ak odratam tie navaly zlosti, co k tomuto vekutiez patri samozrejme 🙂

Ani neviem, co ste pisali, ked som to tak naraz vsetko citala.
Miri - ty si uz uzivas slniecka, juj ako super je vam.

No idem si dopit k tatikovi Mojitko a povegetit. tak zatial krasny vecer 🙂

dadka212
21. júl 2009

ahojte 🙂

dlho som si neotvorila túto tému, že šak načo aj tak sem nikto neprispieva a toť 😀

Kati je mi lúto to s babatkom 😔 hlavne sa rýchlo zotav a ako tak čítam chodíte po samých výletoch, tak pritom a pri Simonke sa ti to podarí 🙂

Peti no aj vy ste sa vyšantili po výletoch 😉 pôjdem kuknúť fotečky či si pridala...

Adrica blahoželám k bezplienkovaniu, aj Maťo mal na začiatku zopár krát nehodu vnoci, ale už je to super, nepocikal sa už asi mesiac, ja vždy keď ide spinkať mu poviem aby všetko vycikal do šerblíka a potom mu dám vypiť iba 1dl mlieka a potom spinká a vydrží celú noc 🙂

Miri vy si to určite užívate na dovolenke, v dobrom závidím 🙂

Deni no tak to som už zvedavá kedy to bude v telke 😵 to je ten nový denný kriminálny seriál že?

Nanettka joj chúďa, ale vidím, že sme tu viaceré nerváčky, treba asi iba vydržať, aj keď chápem, že sa to často nedá a vyletíme na tie naše deťúrence 😝

majussa21
21. júl 2009

Ahojte.Ja len tak v rychlosti som si vsimla ze dnes ma meniny Danko tak mu z celeho srdiecka blahozelame nech je zdravy vysmiaty a nech ho rodicia posluchaju. 😎 😎 😎 A super aky je Danko sikovny teda aj maminka ked tak pekne bezplienkujete.
Peti tak ste vyletovali skvele aj ja sa uz tesim od buduceho tyzdna ma mm dovolenku 3 tyzdne a ja mam volno dost casto takl budeme tiez chodit.Ja som si najskor dovcu chcela vziat no potom mm ide na konci augusta na operaciu tak som si ju vzala tam aby mal byt kto s malou.
Dadka a vy mate co nove?Deticky posluchaju?
Ja som mala vcera a dnes volno zajtra makam cely den a dnes mame navstevu poobede tak musim poupratovat. 😝 O chvilku idem uvarit mrkvovu polievocku a druhe este neviem co ale davno sme nemali palacinky tak sa este uvidi.My este plienku v noci mame najskor som ju aj zrusila zo 3 noci vydrzala krasne a potom sa zo 3 za sebou pocikala tak jeje ju este davam ale chystam sa ju zvovu zrusit.
Mala sa mi vcera vybrala vecer sama na hrach na pole co mame za domom asi 300 metŕov otvorila si dvere pesla cez dve brany a az vtedy som zistila tak som vybehla von a kricim na nu ze kde ide.A ona ze ,,na hrasok" no skoro ma svaclo vecer o 20h.Som zvedava ci by sa aj sama vratila dnu.
A teraz jej hovorim ze akej farby to mame auto?a ona ze ,, cervene".A ja ze starky ide mat tiez nove modre.A ona ze,,vyhral?"tak ma rozosmiala ze nie nevyhral.A ona ,,starka vyhrala pracku?"No ako si to tie deti pospajaju lebo moja mamina vyhrala asi pre 3mi mesiacmi pracku 😀

drnda1
21. júl 2009

Ahojte - všetko NAJ...Dankovi, nech sa mu plienkovanie darí čo najlepšie. 😉 🙂 😵

Majuss - vyhrala fakt práčku? Jéjo... 😝
Ja dnes varím karfiolovú polievku bielu a robím polotovar - makové šúlance. 😝

Dadi - hej, to bude ten denný... 🙂 V piatok pokračujem na Kolibe. 😀

Póbede mám prácu, aj doobeda som makala... 😝 Teraz periem a som varila, pobede dám café a na 16,30 do salónu. 😖
Inak v piatok mi idu deti ta het, Erik do tábora, Simi do Lip.Hrádku na tanečnú stáž a 30.7. mám už obhajobu tej 1.kvalifik.skúšky... 😝

Nič sa mi v poslednej dobe nechce... 😝 ozaj, Luci, kde si? Ty už si tu dávno nebola... žeby dovča?

slenka
21. júl 2009

Ahojte
aj my gratulujeme Dankovi k meninam - prajeme hlavne vela zdravicka 🙂

Drnda - no mas toho naozaj dost 😝 Ako to vsetko stihas?

Majussa - nasa Terezka je tiez taka nebojacna. Sama sa vyberie kam chce. Ale uz ju to oducam, lebo mam o nu strach. Tiez sa hocikedy len tak vezme a ide. Vobec jej nevadi, ze nikto nejde s nou.

Adrica -dik za opytanie, zatial sa zda byt vsetko v poriadku 😉 Sice som mala trochu strach, lebo mam doma ten pristroj na pocuvanie srdiecka (neviem ako sa to vola) a srdiecko som nemohla nikde najst. Ale doktorka ho potom nasla na prvy sup. Tak uz ten pristroj radsej nepouzivam, nech sa zbytocne nestresujem.

Inak pred par dnami sme sli niekam autom a mala zrazu zacala pocitat po anglicky. Som si najprv myslela, ze zle pocujem, ale pekne to niekolkokrat zopakovala, ked videla ako ma to zaujalo 🙂 No zostala som v soku. Do skolky chodi len na 3,5 hodiny a uz ju naucili viac ako ja. Po anglicky pocita do 10 a po slovenky pocita len do 4 😕 No mozem sa hanbit 😀

Tak sa majte pekne, znova niekedy nakuknem.

adrica
21. júl 2009

Caute baby.
Dakujeme za gratulacie k meninkam a Danko posiela pusinky. 😉
Pridala som zopar fotiek, tak mozte kuk. 😵

Slenka...to sa potom fakt neoplati tresovat s pristrojom.
Drzim palce, aby bolo vsetko v poriadku.

A neviete niekto ako sa ma Osicka, tiez tu davno nebola, asi ma toho teraz dost.
Dufam, ze su zdravucki. 😅

Tak to je odo mna vsetko, my nemame nic nove.

Pa,pa.

dadka212
22. júl 2009

čaute 🙂

Dankovi k včerajším meninkám prajeme všetko naj a Meginke k dnešným taktiež všetko najlepšie 😵

Maťko sa mi dnes zobudil s teplotou, chúďa taký je oťapený...dala som mu Nurofen a stále ho pýta, že chce dobručký jahodový liečik 😅

eros
22. júl 2009

Ahojte

Najprv vsetko naj k meninkam danielkov vcerajsim

dnes sme boli na kupku Rosnicka deckam sa strasne pacilo aj mne hlavne cervena som cela ako paprika sa tesim na skvelu noc.nesko pridam fotky

u nas nic nove vsetko postarom

madmazelka babenka mi je luto,ale uvidis raz budes mat dom plny deti 😉 😉

miri uzi si dovcu tesim na fotky

eros
22. júl 2009

a ja som to vedela,ze mame magdalenku tak evi vsetko naj malej velkej kocke magdalenke k meninkam 🙂

dadka212
22. júl 2009

takže už má Maťko 40 stupňov 😔 mňa normálne porazí už aj vracal, no super, on vždy keď má horúčku tak to stojí zato 😝

endy
22. júl 2009

Ahojte,tak všetko naj... k meninám Dankovi aj Magdalénke. 😉

Dadi,prajem Maťkovi skoré uzdravenie. ☹

evinah
22. júl 2009

Dakujeme za gratulacie k dnesnym meninkam!

Taktiez sa pripajame ku gratulacii Dankovi k vcerajsim meninkam, vela zdravicka, lasky a hraciek.. 😎
Adrika kukla som fotecky su perfektne, ten vlacik to kde je? A pobadala som tam aj malu Gabiku, ozaj a v tych gumacikoch sa detom moc nepotia nozicky? A co Tvoje nozky po operacii?

Dadi nech sa Matko rychlo zotavi, nema upal? 😕 Aj nas aMegi tak dopadla po pobyte v Poprade, ale trvalo to chvalabohu len 1 den.. 😔

drnda1
22. júl 2009

Meginke prajeme všetko, všetko NAJ... k meninkám. 🙂 😉 😵

Dadi - júj, a čo má angínu, úpal, ale z čoho? Zúbky? Chúďatooo... 😝 Nech mu to čím skôr prejde.

Dnes som robila len doobeda, potom sme šli pozrieť tú Sárinu krsnú do nemocnice... vyzerá dobre, kúpila som jej krásny hrnček na čaj, ručná robotka, veľmi sa potešila. 😵 Aj nechty som jej nalakovala, reku, aj v nemocnici musí byť kočka! 😉 😎
Snáď sa jej to nebude šíriť a čoskoro sa zotaví.

Zajtra musím ísť s Erikom na ,,táborové,, nákupy a Simi tiež ide na stáž, tak dačo...

Zajtra varím zapekaný karfiol a dáku ľahkú, asi pórovú polievku.

Ozaj, inak Sáru sme vyskúšali celú noc nezobudiť na piškanie a super! Vstala o 6,45 a suchááá. 😵

adrica
22. júl 2009

Caute zienky. 🙂

Dakujeme dodatocne za gratulacie a prajeme Meginke vsetko naj k meninkam. 😵

Evi... ten vlacik je na Alpinke, teda zacina v Cermeli a ide na Alpinku.
My sme to trosku skombinovali. Isli sme na Alpinku autami (isla s nami aj Nanetkina rodinka 😵 ), tam sme sa trosku pohrali a spat sme isli vlacikom.
Cesta stoji 1 euro pre dospeleho a pre dieta nic. Nasi chlapi isli autom naspat a tam nas pockali. 😅
Inac cas odchodov vlacika je na strankach DPMK, tak skus pozriet. 😉
Noha je v poriadku uz len jazvy vidno, ale to mi vobec nevadi hlavne, ze mozem v pohode chodit. 😀

Dadi...prajeme Matuskovi skore vyliecenie, no mozno je to z toho tepla. 😖

Deni...super, mas sikovnicu doma.
My Danka budime ale aj tak sa nevypiska.

Eroska...uzi si cervenu farbu, lebo podla predpovede budeme o chvilu opat biely. 😠

Tak to je vsetko, prajem dobru nocku. 🙂

eros
22. júl 2009

pridla som foto 😉

dadka212
23. júl 2009

čaute,

no už nemá teplotu teraz, ale celú noc som ho sprchovala 😔 tak plakal chudatenko moje malinké, radšej nech vymýšla ako keď má sedieť alebo ležať jak taká skapacinka 😀
aj sme sa bohovsky vyspali, ja v strede Maťo z jednej strany a Daniela z druhej 😝
ani neviem z čoho to mal, ale hovoril, že ho bolia zuby, tak možno z toho a to teplo tomu asi aj prispelo 😝

pokukala som fotečky sú superské 😵 ako nám už vyrástli tie naše marcovčiatka 😎

petra25
23. júl 2009

ahojte
v provom rade dodatocne vsetko naj Dankovi a Meginke k ich meninkam, vela zdravicka hlavne 😵 ...
dadi, Matkovi prajeme skory ustup teplot 😔 veru aj ja si vzdy hovorim, ze nech radsej vymyslaju ako byt chorucky 😔
adri, pekne fotecky, super napad s tym vlacikom, Dankovi aj Gabike sa urcite pacilo 😵
erosko, na Rosnicke som bola aj raz, este slobodna, mam krstnu v BA 😉 a pekne fotecky ako vzdy 🙂
drndi, super, ze krstnej je lepsie 🙂 a ta obhajoba, uf, uz sa ti to blizi, drzime palce 😉
Slenka, tak Terezka uz takto super speakuje 😵 podarene to je a veru, tym pristrojom sa radsej nestresuj 😝
my s Karinkou teraz travime dni u kamosky na chate-uzivame si ju, prisla z UK na 3 tyzden, tak chceme byt spolu co najviac, maju tam aj bazen, tak Karinka je cela blazena, neviem sa dokopat k tym fotkam, este z minuleho tyzdna ale hadam uz coskoro 😅
druhu noc skusame byt bez plienok, zatial sa dari, ale davam ju cikat okolo polnoci aj nadranom, ked ide pit mlieko,tak uvidime, poobedie sme bez nich uz davnejsie, takze uz len ta noc 😎

nikuska22
23. júl 2009

ahojte,

my sa mame ako vzdy hroza a des.
takze nanette - uplne ale uplne presne si to opisala, tak vyzera den u nas, s tym rozdielom, ze mne do toho vsetkeho zgrevi este dalsie decko a v jednom kuse mrnci sara. aby ste si nemysleli, ze prehanam, proste sara cely den len reve alebo hovori zaplakanym hlasom, ked vyjdeme von, cele dve hodiny, co sme von len opakuje a reve, ze chce ist domkov, vobec sa k nam nemoze nikto ozvat ani sa k nam nemoze priblizit zaidne dieta, lebo zacne hystericky jacat, samozrejme , ze vsetci len tak pozeraju, laura neprestane jacat ani na sekundu, iba ked je na rukch je ticho a to zacne jacat sara, ze chce ist tiez na ruky. pocikava a pokakava sa jedna radost, ked jej dam gate, vzdy ich stiahne, ze chce plienku, je tiez hodinu a tiez prezuva tak, ze niekedy jej mam chut to predzut, nech to uz len zhltne.....nic ju nezabavi, ma svetle chvilky tak asi 10-minutove, ked pozera televizor, na ranajky si zasadne pyta keksik, na obed cukriky, ktore vie ze nedostane, ale jej to nevadi, aspon ma dovod revat....no a tak by som mohla pokracovat do vecera. kedze nemam ziadnu pomoc, (mimochodom, svokra bola v Presove tyzden, lebo jej zomrela mama a ani sem nezasla, ale to uz nemam kapacitu riesit), tak to mam o to tazsie, niekedy cele dni iba placem, citam po nociach knizky, kde robim chybu a na nic som neprisla, zo dna na den je to horsie a veru horsie aj s mojim psychickym stavom, cele dni tak rieskam, ze susedia musia mat dost, myslim, ze to uz je na psychologa, len nemam kde nechat deti....mne ani nikto nemoze pomoct, lebo k nam ani nikto nemoze prist, lebo sara zacne tak jacat, ze vlastneho slova nepocut......
no takze nanette, ked vravis, ze sa ti nechce rano vstavat, tak viem presne o com hovoris, mna boli aj brucho od strachu, co zase bude, uz mi ani jest nechuti a je mi normalne na vracanie zo stresu, normalna neuroza........takze ako vidis, si na tom trochu lepsie, ak ta mozem potesit 😉
ja neverim vobec tomu, ze to niekedy prejde, uz to trva strasne strasne dlho a s manzelom sme sa zhodli, ze zijeme iba v neustalom strachu a strese, lebo obidvaja zle znasame taky ten neustaly, nepretrzity, hlasny palc a este stero ☹
uf, no zase raz som sa postazovala, aj tak mi ostava dufat, ze pride den a ja napisem, mame sa uzasne, mam take dobrucke deticky, ani nezaplacu, krasne papaju, pekne spinkajua a uz sme bez plienok - lenze toto mi pripada ako sen alebo skor utopia a este nieco sara ma vkuse vsade cumle, keby ich nemala, tak to vrieska dvojnasobne hlasno, to by sa za nami otacali uz aj z autobusov 😒

vranka - vitaj, obdivujem ta, dvojicky daju vzdy zabrat, mam sestry dvojicky, ked sa narodili, mala som 5 rokov, takze aj ja som sa starala 🙂

drnda - super, ze operacia sarkinej krstnej dopadla dobre, tak nech je cim skor uplne v poriadku
a ty si fakt mala byt herecka 😉

okacka - to mi je luto s babatkom, ale neboj zachvilu sa budes opat tesit 😉

peti - to je super taky vyletik, my so sarou nemozme nikam chodit, v aquacity bola prva den suepr, lebo to bolo nieco nove a nikto sa k nam neozyval, kedze sme tam nikoho nepoznali, ale na druhy den uz zase revala 😒

no to bola chvila, kedy nahodou obe spali, ale uz ich pocujem zase obe vrieskat akoby ich drali, takze idem

no ale chcela som este ragovat, tak snad neskor

nikuska22
23. júl 2009

evi - aj my sme sa vsetci spiekli, teda hlavne ja, ja som deti sice dost chranila pred slnkom, ale nechranila som ockovanie na ramienku, to proti tuberkuloze, co sa este v porodnici ockuje, sara to mala uplne zahojene, netusila som ze po dva a pol roku moze nieco z toho byt, no a ono jej to od toho uplne navrelo a scervenalo akoby to bolo spalene, po dvoch dnoch jej to spliaslo a teraz tam ma akoby hnis alebo pluzgier a nadalej to ma take cervene, neviem, ci s tym ist k lekarovi alebo nie, este si to aj rozkrabala, takze v strede ma aj taku krvavu bodku akoby po vpichu, no ja uz fakt neviem, stale nieco, baby, ja uz fakt neviem, co robit...ja uz vlastne ani neviem, co je to tesit sa zo zivota a najviac ma mrzi, ze sara vlastne trpi, ked pozriem na ihrisko ako sa deti smeju a hraju a ona sedi v kociari a rumazga den co den, tak mi je z toho velmi smutno
a prave sa vycurala do nocnika a sa usmieva, fiha, idem si to niekam poznacit, este parkrat sem napisem a vsetko bude o.k 😀

okacka
23. júl 2009

Ahojte,
no tak som vas zbezne pocitkala, Simonka zaspava, tatik isiel cvicit, tak mam chvilku veget. My sa mame fajn, uzivame si leto ,chodime sa kazdy den kupat, na prechadzky do lesa. Simonka ma teraz super obdobie, je to usmiate slniecko, vkuse mi nieco steboce,rozprava. A vlastne chodi dojasliciek raz dvakrat do tyzdna. Podla toho, ako sa dohodneme, tak mam cas si aj oddychnut, povybavovat, porobit cosi. tento tyzden bola dva dni a ja som obehla kadernika, kozmeticku, manikurku,tak som krasna 😀 . A v tych jaslickach to maju super, maju obrovitansky bazen na dvore, tak sa clapkaju. Ale vlastne bola len tak na styri hodinky oba dni.

Dnes sme boli na celodennom vylete v Ziline, sme aj s byvalou kolegynou boli s detickami na kupalisku, potomdosli za nami tatikovia a dali sme si obed a potom dievky zaspinkali v kociku v lesoparku a sme v chladku vegetili a pili Mojito 🙂 . A pozreli sme aj tatina v praci, s kolegynkami som pokecala. Ma stale prehovaraju, nech sa vratim ku nim, no ved uvidim, ako sa to vyvinie. Teraz sa mi ani nikam neche chodit, ked je tak krasne. Zajtra ideme na vikend ku svokrovcom, chystame sa aj na Rohace a do oravic, dufam nebude prsat, aj ked hlasia dazd, ochladenie.

Nikuska - uf chuda moje, mas toho hrozne vela na pleciach. Potrebovala by si ihned vypnut a proste aspon jeden den len relaxovat, inaksie sa zrutis
☹ . Na Sarinku aj Laurinku sa urcite prenasa ajTvoja nervozita, ty si naopak nervozna z nich, zacarovany kruh. Nemoze si aspon manzel vziat volno, ze by sizasla na kavu s kamaratkou, ci na masaz, alebo sa len tak prejst, ci do parku sama? Nerozmyslas datSarku do jasli, ci skolky? Podla mna by sa osmelila, pomohlo by jej, ze sa jej stale venuju, kreslia, mozno byu bola pokojnejsia. Nechcem mudrovat, lebo viem,ze si asi zvazila vsetky moznosti. Len mi je to strasneluto, viem si predstavit, aka musis byt vycerpana ☹ Hrozne Ti drzim palce, ty to zvladnes. A dufam, ze nabuduce napises aspon jednu vetu so smajlikom 🙂

Erosko - pekne fotecky 🙂

No idemsi sadnut na balkon s vychladenou dynou 🙂 . pekny vecer a aj vikend,ak sa uz neozvem.

nanette
23. júl 2009

Ahojte maminy 🙂

V prvom rade dodatočne všetko naj malej Meginke k meninkám... 😵 Evi - veruže si pamätám, ako ste na stretku MK minulého roku teplotkovali zo slniečko... našťastie, že vás to rýchlo prejde 🙂

Okačka - je mi ľúto, že tvoje tehotenstvo nedopadlo dobre, ale silno silno držím palce, aby to ďalšie už bolo bezproblémové a Simonka mala krásneho a zdravého súrodenca 😵

Nikuška - ja neviem, tie naše kočky od malička majú toľko vecí podobných... s očkami problémy, potom málo priberali, teraz to hodinové jedenie, neúspech s plienkami... ale keď čítam tvoju verziu, tak tá moja je naozaj omnoho lepšia.... joj, cítim s tebou, viem si predstaviť, aká musíš byť už zúfalá..... a to Sárinkine plakanie, robila to aj predtým ako sa narodila Laurinka? nesúvisí to s tým, že sa cíti teraz odstrčená, lebo sa musíš viac venovať Laure? nežiarli na ňu a preto takto vystrája? chúďa malé, keď stále len plače a nevie sa ani s deťmi pohrať, tak to má ťažké dníčky a vy s manželom samozrejme s ňou.... a inak, aj ja som si už párkrát povedala, že sa tu budem chodiť sťažovať s každou vecou, lebo veľakrát sa stalo, keď som sa tu posťažovala, že sa to doma polepšilo.... aj teraz musím vyklopať, že sa nám polepšilo zaspávanie, už zaspávame kratšie, nie hodinu 🙂
ale jedenie je stále tak zúfalo dlhé a čúranie tiež nic moc.... a hlavne nechápem to, že napr. dnes vzali malú svokrovci na celodenný výlet... celý čas sa krásne sama pýtala čurať, ale len čo vošli do nášho bytu, už bola dokakaná a o polhodinu neskôr už si cvrkla a až tak povedala, že jej treba piškať.... tak toto ja nechápem, mne to už príde ako schválnosť, lebo stres z nás predsa nemôže mať, ja ju nebijem, len jej dohováram, občas síce aj pokričím, ale väčšinou už len rezignujem....no proste nechápem, prečo to robí iba nám a svokrovcom nie, tam dokonca aj krásne papá, aj spí.... tak to je na šlaken-trafen 😒

Dadka - super, že Maťkovi je už lepšie, chúďa, on má stále také vysokánske teploty.... musia ho riadne vysiliť taký čas... 😒

Peťka - Karinka je šikulka, keď tak pekne v noci vydrží.... len tak ďalej 🙂 ja pevne dúfam, že aj ja sa toho raz dožijem 😝

No utekám, tak prajem každému pekný večer...papa 🙂

nikuska22
23. júl 2009

okacka - dakujem za podporu 🙂 manzel je nas tom podobne ako ja, musi pracovat, aby nas uzivil, kdze ja nepracujem a uz ho zacvhvilu nebude ani vidiet, z jedneho stresu z prace pride domov do druheho, takze ho velmi nechcem nechavat sameho, aj ked chodim raz do mesiaca ku kadernicke na dve hodky a raz za dva mesiace ku kozmeticke na 3 hodky, tak mam stras, co zase bude...
o skolke som uvazovala, len si to neviem predstavit, este stale ma plienky a navyse sa boji ludi a deti, takze neviem, ci by mi vkuse nevolali, ze si pre nu mam prist 😒
som totalne zmorena, lebo som zabudla napisat, ze nakupovanie je tiez peklo, hned na zaciatku si vyhliadne milion veci, ktore proste chce a potom uz len jaci cela cervena a kope nohami a cela hypernova na nas dnes pozerala a to som sa v aute z obchodu uz psychicky pripravovala na cirkus pri kupani, nechce sa kupat, lebo sa boji zmyvania hlavy, hadze sa mi vo vani, myka so sebou vrieska, takze momentalne, konecne som ju uspala (hodinu) som totalne mokra, vynervovana, znechutena a tak strasne smutna, ved ja si ani tu lauru neuzijem, vyrastie ani nevim ako a tiez bude iba plakat, lebo si mysli, ze to je normalne, kedze jej sestra to vkuse robi

nanette - ja ti ani neviem uz, ona plakala vzdy, ale teraz je to extrem, mozno kvoli tej laure, aj ked sa mi nejako nezda, zeby ziarlila

ja justale ospravedlnujem tym, ze prezilastratu dvoch ludi, ktori s nou boli od narodenia (moja mamka, babka), potom uplnu zmenu prostredia, ked sme sa prestahovali a prichod surodenca, vsade citam, ze hoci len jeno jedine z toho dieta "postihne" ze je to velky zasah na psychiku a treba zajst za psychologom a jej sa to stalo vsetko uplne naraz, lenze nemozem ju do konca zivota ospravedlnovat, ved z je z nej uplny tyran 😠 a ked nas uz dovedie na pokraj zrutenia, tak pride a ma vkuse hladka, ze neboj sa, uz bbudem dobra, uz nebudem robit cirkusy, nebud smutna a stale dookola.....

no nic, ak by som sem nahodou velmi dlho nechodila ani na facebook, tak sa hompalam niekde v Presove na stromceku 😀 😝

dadka212
24. júl 2009

ahojte 🙂

Nikuška božinku ty to máš tiež velmi ťažké 😔 a ja sa sťažujem 😝 som síce tiež na všetko úplne sama, ale Maťo mi aspoň krásne ciká a kaká do šerblíka ani o tom neviem ešte si to aj vyleje sám 🙂 vnoci spí celú noc samozrejme bez plienky, papanie je troška horšie, ale ked nechce tak kašlem na neho, nemám chuť sa s ním rozčulovať 😝 plače tiež často a za všetko, ale nie je to také hrozné ako u vás...
...a nemáš aspoň nejakú kamošku s deťmi, že by sa Sárka možno troška osmelila, keby bola v kontakte s rovesníkom?

Nanettka Matúško je tiež iba pri mne a tatovi ako ancikrist...pri ostatných je úplne normálny 😝

Peti super, blahoželám k bezplienkovaniu 🙂

Maťko už sa má super, bolo to našťastie len také jednodňové 🙂 včera už aj papať troška chcel, ale až večer s tatinom, mu vyberal z taniera, čo som mu naložila nechcel a pritom to bolo to isté 😝

drnda1
24. júl 2009

Ahojte,

Niky - júj, to ma mrzí, že to máš takéto...škoda, že nebývam bližšie, došla by som ťa povzbudiť, troška pokecať... segra ti nezvykne občas pomôcť so Sárou?
Máš to ťažké, ale raz bude ok... mne sa to asi píše ľahko, viem...naša Sára je zasa perfektná, takmer bezproblémová, podľa knihy... takže sa asi neviem vžiť do tvojej kože...
Mala si toho poslednú dobu veľa, muž nebude mať dovolenku, že by ťa troška odbremenil? Choď aspoň troška na masáž, na kozmetiku...nie tak kvôli skrášleniu, ale skôr , že budeš aspoň hodinku relaxovať...či nejde to? 😝
Práve som spätne dočítala tvoj príspevok a vlastne robíš všetko, ako som ti sem napísala...takže zasa som nijak nepomohla... 😝
Ja si nemyslím, že to je zo straty, ona to asi ešte až tak nevníma...skôr ty... máš toho veľa, do toho asi vždy príde na rozum mamička, babka... ako ti pomáhali a tak...
myslím, že Sárinka môže z toho vníať asi presťahovanie sa, ale aj tak si nemyslím, že v tomto veku jej to nejako veľa spraví na psychiku...
No ty si prežila toho fakt teraz veľa, tie úmrtia a nato hneď za sebou 2 malé detičky...to nie je sranda...a ako píše Katka, mala by si aspoň jeden deň dáko zrelaxovať cez týždeň, inak sa fakt zrútiš... ☹
Jeden deň si skú vyčleniť sama pr seba (teda aspoň poldeň), popros segru, či ti nepomôže...nemaju teraz v divadle prázdniny?

Dadi - fajn, že Maťkovi je ok. Tie stoličky vedia narobiť... 😖 Tato ti stále pomáha? 😀 Naposledy si ho chválila. 😉

Peti - supeeer, Kajka je šikulka. 😉

Našu dám o polnoci piškať a potom spinká do rána... 😵 😵 je to paráda! O taký týždeň skúsim totál celú noc... bez polnočného budenia. 😝

Erik šiel dnes do toho tábora, Simi na tanečnú stáž...len sa trocha bojim, aby nebola taká silná búrka a nič sa im dakde nestalo... 😝

Ja som dnes pobede bola dotáčať ten seriál, išlo to rýchlo, bolo to super. Malo by to nadväzováť hneď za Súdnou sieňou...tá v polke septembra skončí a toto Prvé oddelenie pôjde namiesto toho... 🙂 😉 tak rátam, že asi približne v tom čase... 😝

No ok, zajtra musím vymyslieť, čo variť, možno príde poliak a uvarí...uvidíme. 🙂

yesno22
24. júl 2009

Ahojte....nemozem spat, tak som sa na vas prisla pozriet 🙂

Kati..je mi velmi luto, co sa stalo ale verim, ze sa rychlo das dokopy a coskoro bude na ceste druhe babatko 😉

Adri...ano, bola to tvoja polovicka, to sme tusim boli otvoreni par dni, mozno tyzden 🙂

Niki...poslala som ti IP 😔

Evi...aj tebe 🙂 Videla som vas z tej strany ako je vchod do hotela...cize z opacnej ako lekaren...

Ani neviem, co som chcela napisat, u nas nic nove...Jakub sa zlepsuje co sa tyka plienok...deti ma velmi rad, hlavne starsie slecny a rad ich hladka a bozkava...dokonca mu nevadi ani nasa romska mensina 🙂))) minule si vyhliadol jednu pocernejsiu slecnu, ked bol s tatom na ihrisku...vyhrali sa spolu asi hodinu 🙂 Inak uvedomila som si, ze je na mna cim dalej, tym viac ziarlivejsi...ked vezmem na ruky kamoskinu malu, hned je pri mne...asi by to chcelo surodenca 😀

Inak Dadi...deturence mas kraaasne...fakt super...a Matusko mi hrozne pripomina Jakuba
A Erosko ma paradne fotky z kupania 🙂

no idem, lebo zajtra sluzim a poobede sa chystam vymalovat spalnu a chodbu v domceku 🙂 😵

drnda1
25. júl 2009

Dobré ránko,

všetko NAJ... Jakubkom k meninkám! 🙂 🙂 😵 😵 😵

nikuska22
25. júl 2009

Caute,

dakujem vam vsetkym za rady a za podporu, ako pise naneetak, tak vzdy, ked sa tu postazujeme, tak vyjde slnko a je zase chvilu lepsie. Zacinam si mysliet, ze problem je vo mne, presne ako pises, Deni, vlastne to vsetko prenasam ja a tym, ze sa tu vyrozpravam, vy mi date nejake rady, ja som pokojnejsia a vsetko sa zda zrazu lahsie. ked clovek nema uplne nikoho, tak aj taka virtualna pomoc staci ako psychicka podpora.

Takze predstavte si, ze uz dva dni, teda odvtedy, co som sa vam stazovala curame do nocnicka a plienku mame len na spanie, dokonca vcera som nedala plienku ani vonku a normalne sa vypytala poobede na travu a doobeda vydrzala a hned ako sme prisli, tak sla na nocnik, sa tak strasne tesim 🙂
pokrok je aj v tom, ze o trochu menej place, alebo respektive ja nereagujem vrieskanim na ten jej rev, tak obcas aj prestane 😝 v obchode sme odvtedy neboli, tak neviem, ale cumliky uz tiez neberiem vonku, ma ich iba doma a postupne chcem dat iba na spanie.

deni - inak, presne ako pises, vkuse mi pride na rozum mamka a babka, hlavne vonku, ked vidim babky s deturencami, vtedy je to najhorie, hned mam depky a total zlu naladu, vtedy si clovek uvedomi, ze moje deti nikdy nebudu mat taku radost zo starkych, lebo svokra na nas dlabe 😔 no ale nesmiem na to mysliet, lebo to sa potom iba vo mne kumuluje ten hnev, pocit nespravodlivosti, smutok.....a vzniklo z toho to, co som opisovala, brutalne krizova situacia, ktorej som na pricine 😒
co sa tyka mojich segier, ked su tu v PO vkuse su so mnou, ale to je parkrat do roka, teraz su obidve vo Wallse, take nic a ked sa vratia, tak jednej zacina v Blave skola a druhej divadlo....

dadi - co sa tyka kamosiek s detickami, vlastne ja sa im dost vyhybam, lebo mi je blbe, ked sara robi take cirkusy, to ani vlastneho slova nepocujeme a navyse deticky nechapu preco sara reve a su ztoho tiez smutne, myslim, ze ani im to nie je prijemne, tak radsej len niekam chodim s kociarom, kde nikto nie je 😢 keby sa este toto nejako vyriesilo, tak by to bolo uplne super

Mati - este raz vsetko naj jakubkovi a dakujem 😉

nanette - citam teraz taku knihu a tam opisuju rozne problemy, si myslim, ze mozno ten problem bude v tom, ze sa gabika inde nepocurava len pri vas, ze si nejako zvykla na to, ze sa pocura, ty ju vyhresis, ona si uz zafixovala, ze to asi neide zmenit, ze to tak ma byt ona sa pocura a ty ju mas vyhresit - rutina - vraj treba uplne ale uplne si to nevsimat, nemat pri tom ziadne poznamky, ze zase si sa pocurala, ostatne deti v tvojom veku uz pekne curaju do nocnika, uz si tak pekne curala........treba mat nieked v izbe nocnik a povedat, pod gabika si sa pocurala, dame suche gatky, tu mas pripraveny nocnicek, ak ti bude treba, tak sa vycurkaj, alebo vykakaj, ona sa potom este stokrat moze pocurat, ale opakujeme stale iba tie dve veti, doma jej ponukame nocnik, vonku hovorime o travicke, inak nic, treba si davat pozor, aby sme nevybuchli alebo nepovedali nieco navyse, lebo zase budeme na zaciatku, za par dni by sa mal problem vyriesit, skus to takto, neviem, ci ti to pomoze....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre