Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

cia13
26. feb 2009

Ahojte,
Bibi sa mi vypytala hajat uz o pol 12tej. Opat mala teplotu 38,1C a to som sa tesila, lebo rano uz nemala. Vcera od 22-23:30 bola kazdu chvilku hore, co nevedela dychat a mala az zvys. teplotu, tak som jej dala Brufen a potom uz pekne spinkala az do rana. Z nosteka jej stale tecie riedky soplik, fukame fakt kazdu minutu. Ale zatial sa to asi nezhorsuje, sem tam ma take zachvaty kasla. Repikovy cajik s medom jej chuti, tak este vyskusam aj ten salviovy.

eros - zeby sme mali rovnaku lekarku? 😀

miri - no s cikanim som to opat vzdala, vcera len do gati curala. A dnes si pytala plienku, tak som jej ju dala. Ale vsimla som si, ze ked ju nema, tak povie, ze chce kakat a ked plienku ma, tak ani nepovie a vykaka sa. Potvora. Skusim ked bude opat fit. Natalka je veru sikulka na lyziach.

dadi - no Matusko ti dava pekne zabrat, ale chapem ta, ze ho capnes, ja tiez mam strasnu chut, ked reve kvoli nicomu. Dnes je tiez taka uplakana.

nasti - pjekne foto 😉

deni - postielka je rozpravkova, ale pre princeznu treba len taku 🙂

cia13
26. feb 2009

a este som zabudla ohladom skolky,
vcera som davala prihlasku riaditelke a nenapisala som zavazny termin nastupu. Pytala som sa, ci mi ju zoberie aj v priebehu skolskeho roka a vraj je to problem, lebo ona v sept. nahlasi na miestny urad pocet nastupenych deti a bude skolka dostavat peniaze len na tento pocet deti. Cize ak by Bibi nastupila az v marci 2010, tak do juna by od statu peniaze za nu nedostali. Som jej povedala, ze je to nefer, ze preco by som mala prist o pol roka materskej, za to, ze sa nenarodila blizsie ku sept. Neviem, ale je mi to skoro ju dat uz v sept. a navyse sa nemam ani kam do roboty vratit. Tak sme sa zatial dohodli, ze to nechame nevyplnene a potom sa uvidi, v najhorsom by mi dr. napisala, ze neodporuca nastup do MS kvoli zdrav. stavu.
Neviem, ake to mate ostatne, ci budu riaditelky ochotne zobrat aj cez skolsky rok.

petra25
26. feb 2009

ahojte,
jeeezis, cia, to mi ani nehovor s tou skolkou 😖 😠 no fasa, my tam ideme v pondelok, tak uvidime, ale to je presne to, co mi hovorila kamoska, ze sa to neda. A nespominala si, ze sa to da riesit odlozenim dochadzky? vies, ze ju nahlasis na september a potom im povies, ze ju das aj v januari 😕

petra25
26. feb 2009

drndi, no fakt princeznickovska je ta postielka a najkrajsia princezna sedi v nej 😵 strasne krasne ma tie oci Sarka 😵 a co sa tyka Slovenskej posty - no comment 😖
luci, ozaj, Bibke prajeme skore uzdravenie 😔
nastenka, pekna fotecka v pase 😉
majussa,
inak my sme mali dnes ako Drnda povedala "akcny" zaciatok dna, Karin najprv vyliala potajomky cely obsah flasky - nastastie s vodou, asi na osmich miestach na koberci, na stol a samoska na seba, takze som ju von znova prezliekala a kym som jej sla po veci, osklbala mi jednu vetvicku na cinskej ruzi, nech sa paci 😠 😅
doobeda som bola na poste, cizmy vziat od obuvnika atd a nakoniec sme s kamoskou zakotvili v cukrarni, v tom mi volala babka -svokra, ze kde som, tak prisla za nami 😀 teraz mala odfukuje, ja som pred chvilou dorobila bryndzove halusky so slaninkou a cesnacku 🙂 poobede ma prist mamina, ide sem do HC do banky tak sa zastavi, no a vecer idem cvicit, tak celkom perny den, vzdy lepsie ako tie, ked sme cely zavrete doma 😝

endy
26. feb 2009

Ahojte,Peti ja mám problém so škôlkou tiež.Chcem ju dať od septembra,pretože idem aj ja do práce,ale zrejme mi ju nezoberú,lebo v tejto škôlke sú aj súkromné jasle a skôr ma budú tlačiť do jaslí,aby som vysolila 5000sk na mesiac. ☹

Ostatné čo sú v meste sú dosť od ruky,Takže neviem.A ani to neviem,či by sa dalo to,že dám malú len poobede do škôlky,keďže ja učím až poobede. 😒

Holky,zapísať by som mala asi ísť čo najskôr,že???

endy
26. feb 2009

Ozaj a ešte ma napadlo,bola som na úrade práce a soc.vecí a rodiny a vraj,keby som dala malú do škôlky od septembra a ja by som nastúpila do práce,poberala by som plat+rodičovský príspevok-5400 čo máme a +niečo od štátu.Vraj to je teraz po novom.Tomanová to zaviedla od januára.

petra25
26. feb 2009

endy, keby si dala malu aj na cely den do skolky, tak budes normalne poberat stale cely rodicovsky? to sa mi nezda,
ja uz fakt neviem, co mam urobit 😖

drnda1
26. feb 2009

Práve naopak, vezmu ti RP, akurát ti daju nejaké drobné na šklku... 😖 ja viem tak...

petra25
26. feb 2009

no ved aj ja drndi, akonahle ju das do statneho zariadenia prichadzas o rodicovsky, nie? no uvidime, co mi povedia v pondelok v skolke 😒

nanette
26. feb 2009

Ahojte mamky.. vidím, že sa bavíte o škôlke a samé novinky tu píšete.... ja som tiež malú prihlásila od septembra, s tým, že ju dám až od januára.... riaditeľka na mňa pozerala tak divne, asi presne pre to, čo tu píšete a čosi mi vravela, že by som si mala pozrieť nový zákon, lebo vraj od januára by to práveže malo byť tak, že aj keď dám dieťa do škôlky od septembra a ja zostanem doma do marca(kedy chcem nastúpiť do roboty), tak by som o peniaze prísť nemala, aj ked ju dávam do štátnej..... trošku mi to je nelogické... ved to by všetky maminy využili a sedeli doma, dieťa v škôlke a peniaze im chodia.... ešte som to ale nestihla preštudovať.... hoci si myslím, že v prvom rade by to mali vedieť v škôlkach, aby vedeli podľa toho prijímať detičky.... 🙂 a to, čo píše Cia, tak to mi je riadne nefér..... zato, že sa nám deti nenarodili v septembri, máme mať problémy umiestniť dieťa do škôlky? no je to divné.... som zvedavá, ako to vlastne napokon naozaj je.... 😒

drnda1
26. feb 2009

No ale je to tak, ako píše Cia...aj mne to vravela naša riaditeľka, keď som s ňou volala...samozrejme mi aj povedala, že prednosť mau 3-ročné deti, lebo 2-ročné maju vlastne za dve deti...a je to o tých peniazoch, čo škôlky dostávajú... 😒

petra25
26. feb 2009

no mne to tiez tak ta kamoska povedala ako cia a drnda vravia, ze oni radsej vezmu dieta, ktore chcu dat od septembra, pretoze na tie nase "januarove" nedostanu peniaze 😖 no bodaj by endy a nanettka mali pravdu, fakt neviem, co mam robit a ako to vlastne je, ale mam ten dojem, ze este ani na uradoch vlaste nevedia ako to je 🙄 🤐

majussa21
26. feb 2009

Ahojik..
Neda mi to nepripojit sa
Drnda ma pravdu ja som sa to bola 2 krat pytat ako to je ked ju dame do skolky dostaneme len tych 1100 ci kolko to je ako prispevok na skolku..
U nas je zapis az 9.3 a ja teda tiez neviem ci ju vezmu lebo tam mali napisane ze samozrejme maju prednost tie co maju 3 roky..To co si mam teraz druhe naplanovat na september ved to je chore ved deti sa rodia cely rok co im hrabe..riadne diskriminacia 😢
Drndi krasna princeznovska postielka musim bezat uz krici dopisem neskor

endy
26. feb 2009

Riaditeľky prd vedia,po novom dostanete aj rodičovský + od štátu.

endy
26. feb 2009

Ja neviem,uvidíme.Ešte raz to musím obehať.

endy
26. feb 2009

Nanettka,toto naše krpaté mesto... 😒 Tu je zase asi sedem škôliek na malopočetné mesto...,tak možno by mi ju zobrali aj neskôr. 🙄

endy
26. feb 2009

baby uvidíme,do septembra je ďaleko,nebojme sa.Hádam budeme aj milionárky,toľko peňazí nám štát dá. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadka212
26. feb 2009

čaute 🙂

ja som dnes zas jak vyžmýkaná 😝 malý nechcel poobede spať zaspal až o 18-tej po ceste domov, lebo sme išli ku kamoške o pol 3-tej keď už nechcel spať tak rekuže čo s ním...tam robil len zle stále Lukáška napádal, všetko mu bral, bil ho, sácal ☹
Dnes má nejaký zachrípnutý hlas, začal kašlať, kýchať a aj soplík sa mu znova spustil vyzerá to na chorobu ☹ ale teplotu zatial nemá, tak hádam bude bez nej...možno preto je dnes jak čert zlý...
Dnes som ho musela aj uplatiť, dala som mu malý vláčik Tomáša čo mal dostať na narodky len aby chvílku držal ústa a neplakal 😅 no čo ja už ho nevládzem počúvať...

a neviete či je normálne, že začal koktať, ja som z toho už v koncoch, ale nekokce všetko len niečo, napríklad "čo to robí" hovorí asi takto "to to uououououououououobí"

Nastenka pekná foto 🙂

Drndi pekné fotečky, ozaj je tá postielka nádherná, zdá sa mi krajšia ako na obrázku z MMB 😵 a Sárka no ako vždy krásna, ako malá modelka 😉

Ja škôlku tento rok neriešim až budúci 😀

dadka212
26. feb 2009

Nikuška pekné fotečky, malá je zlatá a ako ju Sárka lúbi 😵

natana
autor
26. feb 2009

čafte
vidim, že riešite školku, tak ja som im napisala, že nastupi od septembra a v sept. im oznámim, že nastupi až vo februári a hotovo. čo ak tu školku budem potrebovať. a takto mam istotu, že jej tam budu držať miesto. Keby som ju neprihlásila, tak mi ju vo februari už nevezmu lebo budu mať plno.

a endy to čo si písala, o tom fakt pochybujem, lebo pokial viem tak Tomanova, robi len škrty. a neber to v zlom, ale ani uradníčky čo maju vedieť o tom všetko nevedia, častokrát ti povedia blbosť a S topolčanskými mám aj osobnu skusenosť a poviem ti že bratrancovi v danovom priznani, povedali že ma zle vyplnené (lebo som mu na manželku neuplaznila celu odpoč. položku lebo poberala v danom roku aj nejake nemocenske davky so sociálky a take čo su v zákone uvedené, že sa počítaju do príjmu) ona mu na danovom povedala že sa to tam neráta. zaujímave. preštudovala som snád všetko možne a všade to bolo tak ako som ja hovorila, aj som si to overovala na dvoch danových uradoch v BA, ale pracovníčka v topolčanoch bola asi mudrejšia.

Dadi hadam nebudete chori

a k dnesku, bola som na tej gynde a mam niečo aj so štitnou zlazou,a aj cysty sa trochu zvačšili ale inak ok.
Nati bola lyžovať, vraj jej to už ide super, ani andyho na vleku nečaka a jazdila si sama ako fitipaldi. tak sa vytešujem

idem kuknuť fotky laurinky a sarky 😉

slenka
26. feb 2009

Caute baby
ja sa priznavam, ze citam len z rychlika. V skratke: videla som video ako mala Nati lyzuje - ide jej to dobre. Skoro ako mne 😀
Drnda - pozrela som aj fotky novej postielky. Fakt je krasna. Nam mala stale spi v postielke. Sice uz mala par pokusov o utek z nej, ale ked sme jej povedali, ze bude mat velke bo tak sa prestala pokusat. Neviem aky by zaspala v takej posteli z ktorej by mohla ujst. Asi by som ju par-krat nasla spat aj na koberci 😀 A mala je ostrihana, vsak? Pristane jej to.
A chceli ste moje ID na mimibazare. Tak je to na ceskom a je to 195706. Som zaregistrovana pod svokrinym menom, lebo aj bank. ucet je jej, tak nech nie je zmetok.
Zatial sa majte, zase nabuduce 😅

drnda1
26. feb 2009

No Endy - mne to o to RP nepovedala riaditeľka, ale na Úrade soc.vecí a rodiny, keď som sa pýtala aj ohľadom tej Dohody o vykonaní práce... 😖 tak to tak, bohužiaľ, asi bude. Inak Okacka o tom bude vedieť viac. 😉
Riaditeľka mi povedala, že uprednostňujú 3-ročné deti, kvôli prachom od mesta, či obce. 😝 😔

Ďakujeme za pochvaly postieľky a Sáry. Tá už hodku spinká.
Ja som robila do 20-tej, teraz som si dala parené buchty a pôjdem za tatíkom k telke. 😝

Zajtra idem so Simi na ten strojček, uvarím dáky obed, príde švagriná z Čiech a potom mám nechty a ešte musím ísť nakúpiť na oslavu.
A hlavne došla pokladňa, už je na pošte, tak ju musím vybrať a Peťo pôjde v pondelok na Daňový ju zaevidovať... 😝

Dadka - vydrž, možno mu to koktanie ustúpi...asi je to len dáke prechodné... 😉 A aj ja bývam nervózna, tiež dostane malá po riti, inak by mi o chvíľu vyliezla na hlavu... 😝

drnda1
26. feb 2009

Sleni - naša z nej neuteká, ona v podstate zaspí skoro hneď, ako tam vojde... 😀 a nie je ostrihaná, práve naopak, už má dosť dlhé vlásky a v copíkoch je to iné... 😎

natana
autor
26. feb 2009

nikuška mala je nádherná. a sárinka aká nežna. lubi sestričku. je to krásne.

sleni naša uteká 😠 práve prebehla do spálne 😵 no a ja už chytám nervy. ale skončila ordinácia a idem s nou spraviť poriadok. to zas bude rev. dnes vrieskala už polhodinu, ked andy opustil detsku izbu. potom začala prebiehať a teraz kvaka s natalkou zase v detskej. nechápem, čo nespí ved musi byť unavená

natana
autor
26. feb 2009

juj a dadi skus si to koktanie chvilu nevšimať, lebo niekde som čítala, že deti si občas koktanim začnu vynucovať viacej pozornosti, lebo vidia, že ked sa zakoktaju, tak ich rodič hned upozorni, usmerní, proste všimne si ich. možno ked zisti, že to s tebou ani nehne, sam prestane

natana
autor
26. feb 2009

no deti som už podelila, nati v spálni, mala v detskej a zabarikádovala som jej východ z postele. sice vrieska teraz ako pavian, ale natinka sa musi vyspať, ide zajtra do školy a sara ju len vyrušuje

yesno22
26. feb 2009

ahojte....ja len na skok, vidim ze riesite skolky a RP...takze novy zakon o krateni RP sa tyka len tych mamiciek, ktore zacnu poberat RP od 1.1.2009 a rozhodnu sa ist do prace skor ako dieta dovrsi 3 roky.....cize nas sa to netyka...my budeme poberat RP do 3 rokov bez ohladu na to, ci pracujeme na TPP alebo na dohodu...

idem este kuk fotky 🙂

natana
autor
26. feb 2009

mati, hej ale nesmieš umiestniť dieťa do zariadenia, ktore poporuje štát. a školky maju povinnosť mesačne hlásiťuradu prácce a soc.veci, všetky deti čo su v školke a nemaju ešte triroky. potom ta predvolaju a vysvetluješ, že dieťa je len v adaptčnej dobe a musiš priniest potvrdenie zo školky, ako dlho tam dieťa chodi a na kolko hodin... (jasne že sa to týka len tích čo poberaju RP) teda aspon ja mam take info.

cia13
26. feb 2009

ahojte,
nam sa nejako zhorsuje, Bibi viac kasle a teplota stale vysoka, tak neviem, ci neskocim zajtra ku dr.

s tou skolkou je to tak ako potvrdila drnda aj petka. Mne to riaditelka vysvetlovala po lopate, je to Barborkina ucitelka, tak preto mi slubila, ze mi Bibi zoberie. Jednoducho skolky presli pod spravu mestskych casti a dostavaju tie prispevky na deti takto hlupo. Ked nastupovala Barborka v 2006 v marci tak to bolo tak, ze za nu peniaze dostali, lebo skolky patrili pod stat. A ja som dostavala rodicovsky v celej vyske do jej 3 rokov, aj ked som od jej 1 roka riadne bola v robote a vyslo to tak ze ten rodicovsky som dala opatrovatelke kde Barborka dovtedy chodila. Vtedy nebol problem odsunut dochadzku.
Osobne si myslim, ze ked mi ju teraz prijmu a ja v sept. prinesiem papier od dr. ze zdravotny stav neumoznuje jej nastup do kolektivu, tak ma vylucit nemozu a budem si to posuvat az do marca, kedy by nastupila.

Neviem, ako je to s rodicovskym teraz po novom, ale tiez sa priklanam k nazoru, ze o neho automaticky prideme, ak by deti nastupili v sept. do skolky, bez ohladu na to, ci zostaneme doma alebo pojdeme robit.

yesno22
26. feb 2009

Miri..a to bolo aj minuleho roku tak? 😕 Dnes som sa bavila s jednou znamou, ktora ma tieto zakony v malicku a toto mi veru nespominala 😔 ...clovek sa v tom nevyzna, vsade povedia nieco ine 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre