Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

yesno22
28. feb 2009

a samozrejme musim pochvalit krasnu postielku pre Sarinku 😵 ... ja tajne dufam, ze manzela presvedcim na postielku-auticko pre Jakuba do domceka, maju ich skoro vsade ale vcera v Kike som videla jedno fakt pekne, taky super cerveny sportiak 😵

nanette
28. feb 2009

Ahojte 🙂

Simonke k 2. rôčkom želám všetko najlepšie, hlavne nech je zdravučká a nech rastie do krásy 😵 😵

Cia - joooj, chúďatko Bibi...sa tak vytrápila.... posielam božtek na boľavé ušká.... dúfam, že dnes už vám bude lepšie.... 😒 a áno, to rezanie vôbec nebolí, lebo je to injekciou umŕtvené... ale tá injekcia nie je teda práve najpríjemnejšia.... ale našťastie trvá to kratučko, kým ju pichnú, takže pohoda 🙂

Dadka - aj vy sa trápite..... tiež posielam božtek Maťkovi, nech sa čím skôr vyzdravie... 😒

osickad
28. feb 2009

ahojte babenky moje,

v prvom rade prajeme s Adamkom všetko najlepšie SIMONKE k jej dnešným narodeninkám - zdravíčko, lásku, šťastie, pohodu, a stále takých milujúcich, milých rodičov a ona nech je stále tak krásne usmiata ako slniečko 🙂 🙂 🙂

Dadi:
vám prajeme skoré uzdravenie. bábo v brušku aké je milučké, rozumné. pohladkaj ho za mňa a posielam mu božtek. 🙂 🙂 🙂

Cia:
chudiatko BIBI 😢 aj vám prajeme skoré uzdravenie, nech lieky veľmi rýchlo zaberú. musí to byť hrozné pre také malé dieťatko zápal ušiek. ja som mala zápal stredného ucha na obidvoch stranách na strednej a skoro som sa zbláznila z tej bolesti. maródovala som 6 týždňov. ☹

my už asi týždeň strašne zle spávame, Adam sa stále budí, plačká, aj dnes v noci asi 10 razy vykrikoval MAMA, MAMA. asi sú to tie posledné zubále.

Obrázky odfotím, pridám do albumu, nech ma pochválite.
Ja dnes nevarím, ešte máme od včera a moja mamina robila granadírsky pochod. mňamušky. som ho sprášila.

Zajtra možno pôjdem s mužíkom do Pešti do Ikeay, ešte uvidím. nechce sa mi však takú cestu trlikať tam a späť. a nechce sa mi ani hlavne kvôli Adamkovi. ja som hrozná, ale ja som na celý deň, nie to ešte na noc, od neho nikde nebola. 😖

Dnes som si prezliekla perinky v spálni, oprala záclonku, vyžehlila, povysávala, utrela prach. JUJ, tak je tu čistunko.

Idem zobudiť Adamka, peknú sobotu vám prajem.
🙂 🙂 🙂

natana
autor
28. feb 2009

ahojte babulky

naša hviezda ešte spí, lebo som ju skoro 1,5 hodiny uspavala a zadrichmala až o pol tretej, tak mam na vas chvilku čas 😉

Simonke želláme všetko najlepšie, aby ju choroby zdaleka obchádzali, nech je stále také usmiate slniečko ako doteraz a nech robi maminke a atatinkovi radosť.

Dadi, posielame pusinku choremu matúškovi, snád mu to prejde

Ja som bola doobeda s nati v avione, kvoli tým lyžiarskym gatiam a bunde ale bohužiaľ už nemaju. ani jeden kus detskeho, nikde nič. no bude musieť vydržať do buduceho roka. ved možnu skončí aj zima čoskoro a sneh už tu dole nebude. Ale zato sme olieskali penáze v HM, ale nelutujem, pekne veci som kupila (teda sebe len bluzu na leto, ponožky a nohavičky) ale natalke suknu, rifle, tielka, ktore maju normálnu dlžku, netrepu sa z gatí a nerozgajdaju sa po polhodine, dvoje elasťaky, a take leginy (material ako pančuchy ale bez chodidla, lebo ona to neznáša, neviem prečo) no chcela som jej aj nejake šaty ale nemali žiadne okrem takých čo vyzerali ako nočná košeľa. na a ešte som kupila malej taku knižku s pečiatkami a nati si vybrala príručku pre princezne, budu mať k narodkám.

mala je dnes ako anciáš, ziape za každu somarinu ale take sceny, že už ju aj jej milovaný tato nacapal na zadok. ja som sa len usmievala popod nos 😀

a som dosť nahnevana, lebo v lídli maju grétsky týžden a vačšinu z toho už vobec nemaju. po prvom dni vypredali a teraz nič a ja som si chcela kupiť do zasoby tie mrazene taštičky plnené syrom, lebu strašne dobre a oni maju prázdne mrazáky, ani syr feta, no ide ma šlak trafiť (ten klasický lidlový je hnusný, ale tentoo grécky bol vynikoš)

osi ja by som išla ak by mal kto adamka postražiť, ved aj tak už treba vyskušat ako to bude zvládať bez teba a treba takto postupne na jeden den, nech si privyká. a veru si sa činila, ja som dnes okrem obedu nič neurobila, ale včera večer som trochu upratovala, tak tu nie je až taký hrozný binec (ked nerátam hračky v obyvačke, nati si rozloží dva barbie domy a k nim, vštky drobnosti, no hroza, potom to večer hodinu upratujem, lebo ona ma čas a ked je osem hodin už kričím že maju isť do postele, ona je strašne šuchtava a trvalo by jej to aj do polnoci. ale už sa jej vyhrážam, že jedno pekné ráno si pojde hladať hračky do kontajneru, tak uvidim, kedy mi pretečie pohar trpezlivosti)
teraz vyraba kreslene darčeky pre babku a dedka, lebo tiež maju narodky. a asi idem zobudiť holubicu, lebo večer zase nebude chciecť spať, ked sa teraz vydrichme.

Kati, ja spím najradšej doma, u svokrovcov je to des, všetko mi tam vadi, zima maju, meumytu kupelku a wcko, špinave riady v kredencoch, všetko si musim sama vydrhnuť, niekedy je mi až špatne. tak ked nemusim tak tam ani nejdem. a okrem toho vždy tam nejak poprechladam a potom mi nie je dvakrát dobre. a o tom že sa mi svokra do všetkeho montuje ani nehovorím.
ty máš ale asi šťastie, že to asi nie váš prípad.

zato naš tato už je zase u nich, ale kedže je take desne počasie som mu ani deti nedala (teda nati nechcela a saru som mu nedala aj tak by ju strčil svokre)

no idem kavičkovať a budiť zlobríka. večer prídem 😉

dadka212
28. feb 2009

ďakujem za Matúška 😵 no dnes je mu troška lepšie ale dnes mu ešte stále dávam každých 6 hodín Nurofen nech sa mu tá horúčka nevráti 😝

Deni no možno to neni tým, ale kašlem na to budem dávať sunar, šak ma to vychádza lacnejšie, lebo mlieko musím vyhadzovať, lebo ho nestihne vypiť a ja lúbim iba nízkotučné....

Osi ja si myslím to čo Mirka, aj keď Maťko je na mňa tiež hrozne naviazaný ja neviem ako on zvládne môj pobyt v pôrodnici ☹

Miri tak ste si urobili pekný nákupný deň 😵

Ja idem budúci piatok alebo sobotu do Incheby, je tam výstava Dieťa a chcem pokukať hlavne látkové plienky, lebo bude leto aby sa bábenko neparilo v tých "igelitkách" 😝 a stavím sa aj v Avione niečo pokúpiť malému na oblečenie, teda nie ja bude platiť sestra to bude mať Maťko k narodkám 🙂

natana
autor
28. feb 2009

inak dadi horúčka 40 nie je lentak, nemože byť chorý? take vysoke teploty bývaju pri zapaloch. a tiež si ako denisa nemyslím že je to sunarom, proste si ho vysadila v zlu dobu, ked je na našom území najviac chorob v ovzduší. a s tou ceno máš pravdu, vyjde to lacnejšie. kebyže mam davať sýre plnotučne a polovicu krabice vyhodiť, lebo ona nie každy den chce mlieko, ale u nás pijeme všetci polotučné takže nemám problém.

a hej nechali sme malu tatovi, nech si konečne v klude popozeram, ale aj tak sme sa ponáhlali, lebo obed som nemala nachystaný, ale je to uplne ine, ked idem aj s malou. nati mi nevrieska za ušami, sice na konci už sa jej moc nechcelo, ale šprintovala za mnou bez rečí. No a to čom chcela sme aj tak nekupili.

a k tým plienkam, ved pampersy alebo tie drahšie plienky nie su igelitkové, ako viem že bavlna je prijemnejšia na telo, ale ked sa ti do toho pociká musiš hned vymienať, lebo by bolo v mokrom a ked bude teplo tak male necháš naholo a haš pod neho len podložku a zakryješ plienkou, ja som chodila aj s nahatými deťmi aby sa nezaparili, alebo som zobrala aj troje kraťase na prezlečko a tie podložky som šupla do kočára a vetrali sa aj pri 30 stupnoch

dadka212
28. feb 2009

Miri no neviem či je to nejaký zápal, veď uvidím, či sa horúčka vráti a prinajhoršom by sme zašli na pohotovosť 😝 ale volala som so sestrou, že aj náš tatko má presne to čo malý, suchý kašel, sopel a horúčky okolo 40, možno to od malého chytil 😝

a Natálka už je velká tak tá zvládne nákupy, aj keď verím, že už ku koncu sa jej nechcelo, to sa ani mne moc nechce lietať po obchodoch nejako dlhšie a hlavne keď nemajú to čo chcem 😝

Ja neviem, ale mňa nejako oslovili tie látkovky 😅 veľmi by som ich chcela používať, a vôbec mi nevadí to pranie a celkovo tá "oštara" s tým, som si to vyrátala a za tie jednorázové plienky zaplatím cca 1.500,- až 2.000,- mesačne a za celú výbavu látkoviek cca 10.000,- chcem ich hlavne kvôli bábätku lebo to musí byť príjemnejšie ako pampersky...chcela som aj pri Maťkovi ale vtedy mi to nevyšlo lebo som nemala net a nemal mi kto poradiť čo a ako 😝

natana
autor
28. feb 2009

no alebo nejaká viróza, to ma hned ani nepapadlo, bo naše baby virozu v živote nemali, my ked horúčky tak vždy zápal, bud hrdlo, priedušky alebo pluca, alebo uško

a s tými plienkami, určite je to babatku príjemnejšie, ale tej roboty okolo toho a vskuse len prebaluješ, perieš , žehlíš. no a okrem toho musiš postíhať aj milion iných veci. ale možno budeš mať dobre dieťa a postíhaš všetko. potom nám podáš info, len sa obavam, že pri čipernom matuškovi,budeš nadavať už 1.mesiac

cia13
28. feb 2009

ahojte,
v prvom rade Simonke vsetko najlepsie k narodeninam 🙂
osi - tebe prajem skore uzdravenie, ja som tiez v tehu mala s tym problemy, ale nastasie nesvrbelo
kati - krsnatku nech sa rychlo polepsi, to je teda nie moc prijemna diagnoza
dadi - Matuskovi ja posielam pusinku, aby sa rychlo vyzdravil, nech vas to nechnapne ako nas
peti - tak vy ste si takto bezdetne uzivali? Ja neviem, ci sa dockam niekedy. Nejako ponuky neprichadzaju od babkovcom.
mati - tak sa hybete s domcekom, super. My tiez by sme mali tento rok riesit vonkajsiu dlazbu a fasadu, uvidime, snad. A s tou dr. neviem co si mam mysliet, lebo to crp mala len velmi mierne zvysene a dokonca podla lekara na pohotovosti to ani zvysene nebolo
nanetka - dakujeme za pusinku, dnes je jej podstatne lepsie a teplota max 38C, uvidime este pred spanim. A na uska sa uz vobec nestazuje.

Dnes poobede zobrala moja sestra Barborku do kina a my sme ich s muzom viezli do Auparku a zatial sme kupovali detom darceky. S Bibi bola moja mama.
Kupili sme im v Draciku nejake Pet shop zvieratka, pre Bibi buginku pre babiky a este spolocnu spolocensku hru. Pre Barborku sme v C&A kupili prechodnu bundu, rifle a ciapku taku hackovanu.
A hlavne darceky este musime dokupit. Barborke mini vezu do izbicky a pre Bibi take to vajicko co maju v Ikea, kde si sadne a zatiahne roletku.
Zajtra ak sa mi bude chciet, skocim este s mamou a sestrou do Avionu, len tak sa poflakat, nech si trochu oddychnem, ved aj tak cely tyzden stvrdnem s Bibi doma.

dadka212
28. feb 2009

Miri Maťo zas nemal tie horúčky väčšinou z ničoho iného len z virózy 😀 alebo potom zuby a tak...
...a tie plienky zas nie sú také náročné 😉 to sú také moderné látkové, sú také ako jednorázovky, že stačí ich 5 na deň, netreba prebalovať po každom pocikaní alebo sú aj také čo treba, nežehlia sa, proste stačí oprať a osušiť 😉 a to zas nie je nejaká robota, lebo pere pračka 😀

Luci super, že je Bibke už lepšie 😉 a Barborka nech si kino užije 🙂

adrica
28. feb 2009

Caute zienky. 😉

V prvom rade Simonke zelame k jej 2 rockom vsetko naj., naj.... vela zdravia, stastia, lasky, veeeeeeela darcekov a aby rodicia pocuvali. 😉 😵

Vidim, ze tu mame aj marodou, tak zelame skore uzdravenie.
Osi...tak ty si ale sikovnica, uz sa aj ja tesim na fotocky. Dufam, ze Ti lieky zaberu.
Drndi...hmmm ta postielka je fakt super.

Inac my sme dnes s mm tiez behali po obchodoch. 😖
Danka sme nechali u mojich rodicov a zhanali darceky, ale je to super, ze uz mame vsetko, aj tortu objednanu, uz nam chyba len sviecka na tortu. 😉
Aj my sme dnes pozerali postele pre drobca, no maju ich spustu uz len si vybrat. 😵

Tak ja zatial len tolko, idem oddychovat. 😅
Pa,pa.

eros
28. feb 2009

Sevaaaaas

cia super ze sa bibke ulavilo.nakupte aj za mna bo ja este neviem co malej kupit k narodkamhadzte inspiracie aj linky.a naco isla Barborka do kina??na daku rozpravku?

my mame tiez zajtra velky den segra oslavuje 14r 😀 😀 😀 tak deti tam doobeda bachnem a urobim jej roladu bo dostala od nas uz ceckovnicu(podprsenku) a este chcela take tricko ake mam ja len ja som si ich kupila asi 4 a pacia sa jej 2 😀 😀

aj ja by som rada sla s malym niekam,ale obaja bez seba nevydrzia nedaj boh keby som malu nehala u nasich a adka doma.a ked ide adko do skoly mala placka a potom im zakrici pri dverach ahoj lubim ta pusinku si daju a adko odchadza a mala len isiel do skolky..skoda,ze nie su za sebou by sa vidavali v skolke.

kdo dojde na nocnu???

natana
autor
28. feb 2009

čafte, tak sa hlasim že som zde.
mala síce ešte nespí, teda myslím, lebo zase sa nasačkovali ku mne do postele. nati už pochrapkáva ale sára jej tam predchvíľou skákala po hlave. tak ju musim isť zase poriešiť, aj ked je tam tušim už ticho

eros
28. feb 2009

Miri pories a dojdi zatial som tu

otvorila som si vinko davam si za Jakubka,Sarinku a potom si este dam za Simonku a samoska ze vino rideim kolou bo by som bola ako grobian i ked kazim chut vinku 😀 😀

petra25
28. feb 2009

ahojte babule, som len na skok, lebo o chvilku mi ide na Markize film, cochcem ist pozerat 😝
poobede muzik este poumyval zvysne dlazky, normaalne riadil dnes 😉 a potom sme vyrazili k babke pre malu, odtial sme skocili este na hadzanu- mala behala ako splasena 😅 a vyhrali sme mimochodim 😉 a teraz uz hodku odfukuje 😵
cia, tak ste dnes boli tiez trocha bezdetni 😉 neboj, ponuky coskoro pridu a to vajicko z IKEA je super 😵 aj ja som ho chcela pre Karin, ale sme sa s muzom zhodli, ze uz ho bohuzial nemame kam dat 😔
dadi, tak pre latkove plienky si sa rozhodla, musim sa s hanbou priznat, ze ta obdivujem 😔 a dufam, ze Matusko bude uz coskoro zdravucky, veru 40tky nie su sranda 😔
miri, tak aj ty si sa vysantila s Natinkou v Avione, a ten overal asi veru nemusis lutovat-vyzera to, ze je po snehu, no uvidime 😕
osiii, no pridavam sa hlasu ludu 😀 pomalinky by si mala Adamka skusat "odlucit" napr, k maminke, ked si tak vychadzate, uvidis, on to zvladne, aby ten tvoj pobyt v porodnici lahsie znasal 😉
yesno, domcek sa uz risuje 😵 v dobrom zavidime a co vasi-ustvali Jakubka? 😀
no letiiiiiiiiiiiim, uz to ideee,papa

natana
autor
28. feb 2009

už spí, leb som musela vyteperiť matrac zo starej natalkinej postele, lebo sa bojim že z tej mojej postele treskne dolu, ked sa tolko vrtí
daj si aj za mna zuzi, ja som sama a otvarať si sama nebudem.

eros
28. feb 2009

tak skusim potom este 2si dat aj za teba 😀 😀 ale lepsie by sa mi pilo s tebou nalejem na monitor?

eros
28. feb 2009

To tu nik neni?????? 😕 😕

natana
autor
28. feb 2009

peti, no mala by si tušim porozmýšlať o sťahovaní PC do obyvky, nech možeš robiť dve veci naraz 😵 , ja to tiež kukám 😉
a ja som nechcela overal ale lyž. nohavice a bundu. lebo je to praktickejšie, či už ked ide na Wcko alebo aj využije tu bundu častejšie v zime aj ked nebude sneh. aj teraz mala zvlašť ale už ich mala druhý či dokonca treti rok (ked sme jej to kupovali bolo jej to sice trochu veľke, ale gate sa vyhrnuli a rukávy sa pritiahli) a tak nejak si to predstavujem aj teraz, lebo ta bunda čo má, nie je taká úplne lyžiarska, je aj teplo vatovaná s flísovou podšivkou, ale má aj tie patenty proti snehu aj pas vnutorný, uplne nepremokava, no proste ako lyžiarska a tie gate boli k tomu tiež lyžiarske nepremokave nepprefukave na traky... ved to poznáte.
kukala som aj na nete, ale asi je všetko vypredane, nič nikde nemaju.

a to ikea vajičko je fakt dobre ale tiež nemame nan miesto ☹

natana
autor
28. feb 2009

jaj osi ja som tiež pri sáre mala cele tehotenstvo problémy -asi podobne ako ty, liezlo mi to na nervy, bo som kvoli tým tabletkám musela stale intimky nosiť a andy sa rehotal, že aj ked som tehotná musi robiť na vložky. pri natinke som to nemala a pri sare stále niečo . tak ti držim palčeky, nechti to rýchlo prejde a hlevne nech sa to nevracia

eros
28. feb 2009

Osi neboj hadma tie problemy prejdu.ono tusim v 3trimestri ti nieco dr predpise bo aj ja som mala problemy,ale zvladli sme ich tak hadam tebe prejde aj bez tabletiek 😉

eros
28. feb 2009

mri idem si za teba naliat 😀 😀

natana
autor
28. feb 2009

nalej, bo ten film je srašidelny a už teraz sa bojim
idem si bafnuť

eros
28. feb 2009

mysli na ten monitor???? ci sebe??

natana
autor
28. feb 2009

akosi ťa nechňapem?

natana
autor
28. feb 2009

no už to skončilo, našťastie, neviem načo som to kukala, teraz budem mať zle sny 😒

natana
autor
28. feb 2009

idem sa hodiť k deťom. dobru nocku, teda ak tu ešte niekto je 😉

eros
28. feb 2009

miri bru aj ja pojdem len dopsiem so sesterkou z kakady 😀

tak bru papappa

dadka212
1. mar 2009

ahojte 🙂

naša noc bola zas zlá teda od 20 do 1 hodiny mal horúčky okolo 39 Nurofen nezaberal nechcela som robiť zábaly chudiatko pri tom tak strašne plačkáva, potom som mu dala ešte okolo polnoci čípok panadol čo bol tato kúpiť a otvorila som okno a tak sme spali celú noc v objatí lebo sa ma nechcel pustiť a chvalabohu zabralo malý nemá doteraz teplotu 🙂 ale aj tak zbehnem behom dňa pre istotu na pohotovosť lebo sa mu zhoršilo dýchanie, nejako chrapčí, tak nech ho aspoň popočúvajú...

natana
autor
1. mar 2009

juj dadi, chudatko matuško, držime mu palčeky nech sa z toho rýchlo dostane, hadam nebudete na pototovosti dlho čakať a poriadne ho vyšetria a budeš vedieť čo mu vlastne je.

moje babule spali ako drevo (ved boli pri maminke 🙂 , ale zato už o polsiedmej vstavali. no a ja som musela tiež 😝

Ale zato už som napiekla, uvarila polievku a už sa dopeká aj obed.povysávala bordel v kuchyni, čo malá narobila ked mi pomáhala s pečením. tak o jedenástej vyrážame na prechádzku, nech sa vonku vybehá to moje male šidlo. dnes je ako vymenená, vobec neziape, netrucuje, nehádže sa o zem, uplný opak včerajška. hadam jej to vydrži aj poobede.
ale to pojdeme k dedovi gratulovať, tak to ubehne rýchlo.

no už je pri mne tak končím.

želám peknú nedeľu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre