Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

yesno22
28. apr 2010

Ahojte....tak dnes som bola prvy krat na gynde potvrdit tehotenstvo aj sa pozriet ako sa dari krpcovi v brusku 😀 😵 ...vsetko ok, srdiecko krasne bije len nemam ziadne foto, pretoze mam otocenu maternicu a male je uplne vzadu, tak sa nepodarilo urobit dobre foto... ☹

Inak sa mi zda, ze nevolnosti mierne ustupili, ale vecer je to este stale dost zle...brusko mi uz je vidno, ani pred kamoskou som to neutajila a to som este ani neskoncila prvy trimester...ved mne na konci bude treba veci ako pre slona 😀

natana
autor
28. apr 2010

mati aj ja som mala obrie brucho, všetci mi hovorili, že tam mám slona skúsim pridať fotku, nech sa zasmeješ 😀

natana
autor
28. apr 2010

no tušim je tento nový kôň o niečo lepší, keď aj fotečky sa daju pridať. A mimochodom to som mala tri týždne pred porodom, čiže nie konečný stav 😵 . hovorí sa že pri druhom býva väčšie brucho, ale ja som mala rovnaké aj pri natinke aj pri sáre. tak si myslím, že ak si pri kubkovi mala v pohodičke, nebude teraz o moc väčšie. Len začne vytrčať o čosi skôr ako pri prvom.
A hadam ti tie nevoľnosti, čoskoro prejdú. 😉

okacka
29. apr 2010

Ahojte,
no ja som malu odniesla do skolky, tak mam do obeda trosku kludu. Ale zacala som v pondelok riadit cely bytik, prala som vecicky detske, zehlila, tak dnes pokracujem a este pojdem na kozmetiku si trosku oddychnut.
Miri - to si mala teda veru riadne brusko. &si mala vela plodovej vody? Ja mam zasa brusko podla vsetkych malicke, ale aj pri Simke som take mala a u nas v rodine sa rodia mensie deti celkovo, tak asi ani Alex nebude nejaky valibuk.
Mati - mne byvalo tiez najviac zle vecer, takze som spavala so Simonkou uz. Ale potom to preslo, teraz ma uz vecer zasa bolia krize hrozne a nohy, takze zasa lezim uz s nou 😀 .
No bezim varit a makat, nech aj cosi urobim. Pekny dnik zelam.

natana
autor
29. apr 2010

kati nemala som veľa vody, neviem prečo, ale aj mamina mala pri nás troch brucho ako pre slona.zato sestra mala polovičné, ked išla rodiť.
aj ja som trochu upratovala ale len spálňu, lebo len čo som sa dostala k oknám, už bola sára pri mne a bolo dorobené. tak ja na to pojdem postupne, každý deň niečo. 😉
strašne mi chýba, že sára po obede nespí, nič neurobím ☹

katakata
29. apr 2010

avte baby, tak pred dvoma tyzdnami som sa vym prisla pochvalit s novym tehu, dnes je vsetko inak...babetku sa nedarilo a v maternici sa ani vacok nevytvoril, zrejme mikropotrat...takze tak...teraz som dostala menzes tak uvidime ci budem musiet na kyret alebo sa prirodzene vycistim....prajem krasny den a tehulkam nech sa dari 😉

katakata
29. apr 2010

...a este nieco...minule som pridala nejake aktualne fotky niny tak ak chcete, mozete kuk....vam vsetkym krase deticky podrastli co som tu nechodila....niektore by som ani nespoznala....tak nech su len zdrave tie nase deticky, aj tie v brusku vase....mati a gratulujem k srdiecku, mne to bohuzial teraz nevyslo, takze nic z toho nasho spolocneho tehulovania....

yesno22
29. apr 2010

ahojte....
Kati....strasne ma to mrzi, uz som sa tesila, ze aj druhe budeme mat rovnako 😔hlavne, nech si v poriadku, na druhy krat to bude urcite v poriadku....mozno je to tak aj lepsie....ak by mal byt nesor nejaky problem 😔
Miri, nuz ja som aj pri Kubovi mala velke brucho, aj vela plodovej vody....pribrala som celkovo 17kg, z toho 10kg ostalo v porodnici 🙂 takze ratam, ze teraz bude minimalne rovnake, ak nie vacsie.... 😅
Inak s tym upratovanim....sa dobrovolne priznam, ze mne chodi pomahat jedna studentka...je strasne zlata, a sikovna...poumyva mi kupelne a pozmyva dlazky....usetri mi to kopu casu pri 220 m2 a troch kupelniach 😀 😎 ... ona je rada, ze si privyrobi a ja ze sa nemusim tolko stresovat...a teraz by som to uz ani nevladala 😉

eros
29. apr 2010

Kati to mi je luto ☹ neboj coskoro sa zadari a bude vsetko ok.

Miri ani moja nespava vobec odkedy maly chodi do skoly a tiez ma ide porazit nestihnem pri nej nic urobit bo raz ma chce strihat,2x si chce citat slabikar potom zasa si nieco vymysli a este ktomu a chodim zaucat dojdem domov a uz som objekt,tak sa nestihnem ani najest a moje 1 jedlo je niekedy az o 15h.a o upratovani ani nehovor kopka na zehlenie sa kopi......

maly furt robi malej zle a naopak tak som rada,ked ich obcas pichnem k nasim,ze nemusim riesit ich veci,kedze sa svokra ani svagra nehlasia k nim.nas poznaju vtedy ak mame niekdo sviatok a potom cely rok akoby ani o nas h...... nezakoplo.nastastie svagra ma dakeho priatela,kt je objektom mojich deti snad ho neopusti bo dojem o opatrovatelku 😀 😀 😀 😀

tot zatial odomna vsetko drzte sa zenske 😵 😵

eros
29. apr 2010

mojej malej torta k narodkam co som spravila

eros
29. apr 2010

decka na kolibe pri opekacke

dadka212
30. apr 2010

ahojte 🙂

Kati je mi to lúto....

ani neviem čo mám písať...som s nervami na dne z Matúša ☹ ☹ ☹

natana
autor
30. apr 2010

Kati, je mi hrozne ľúto, že vám to tentokrát nevyšlo. Snáď sa skoro zotavíš a budeš v poriadku a možno sa aj babatko podarí. Idem pozriet Ninkine fotečky

Zuzi, no je to ťažke pri tých našich hyperdeťoch 😎

Dadka a čo zase vykonal, na fotkách je večne vysmiaty, nevyzerá, že by sa na neho maminka hnevala 😉

natana
autor
30. apr 2010

no je to už veľká fešanda, tiež by som ju už asi nespoznala 🙂

petruska77
2. máj 2010

Ahojte,

Kati, to mi je strasne luto, ze ti to nevyslo ☹ drzim palce, nech sa das cim skor do poriadku, aby ste mohli skusit znova...

Nas Davidko ma uz treti den kiahne ☹ V piatok mi volali zo skolky, ze sa cely vyhadzal, tak sme vecer isli na infekcne na kramare... prvy den to bolo este vpohode,nemal vela vyrazok, este aj vcera doobeda to dobre znasal, ale od vcerajsieho poobedia je taky apaticky, precitlively... vyrazky uz ma vsade dokonca aj v pusinke, takze papa len velmi malo ☹ teraz mi zaspal uz o pol 11, normalne chodi spat az poobede, tak uvidim ked sa zobudi... inak, v noci mal aj teplotu, dala som mu nurofen sirup, ale vyvracal ho, nastastie nieco v nom asi zostalo lebo teplota ustupila... Tak nam drzte palce, nech sa tej pliagy cim skor zbavime...

eros
3. máj 2010

Ahojte

Tak nas neprijali do jednej skolky co mam pod oknom pre plny stav,ze nezobrali cca 70deti co mali prednost predskolaci a 4r deti.tak cakam na dlasi list od druhej skolky a ak ju nezoberu ja neviem co budem robit ked uz o mesiac mam ist robit ☹ ☹ ☹

miri o tych hyper detoch bo ja uz len frflel ako stara babka,mala ked saskuje ju obliekam aj 10min ani po riti niekedy nepomoze.no idem si otvorit vinko od nervov.snad druha skolka ma potesi

zatial sa tu majte krasne pokusims a castejsie nakuknut 😀

natana
autor
3. máj 2010

peti, no snáď sa toho rýchlo zbavíte a bude to davidko dobre znášať. ešte to mám v čerstvej pamäti, ale našťastie, sárinka nemala ťažký priebeh, zato nati si to odniesla. ale ona je už veľká a rozumná, tak tam sa ľahko vysvetľovalo, že to musí prejsť samé a musi to nejak pretrpieť. držím palce nech sa rýchlo zahojíte.

zuzi, no snáď ju vezmú do tej druhej, my sme ešte rozhodnutie nedostali, ale ani si neviem predstaviť, že ju nevezmu.

yesno22
3. máj 2010

Peti...drzim palce, nas kiahne zatial obchadzaju, som zvedava do kedy 🙂
Zuzi...tak to ma mrzi, ja som nemala problem zo skolkou, ale viem ze v Blave je to hruza ... snad na 2 pokus to vyjde 😉
Miri...a ty ako s robotkou...tusim si spominala, ze v tej starej ta nechcu ?

eros
3. máj 2010

Dakujem ste zlate,ale uz pochybujem,ze druha skolka bude.ked pocuvam tie veci tak nadej je uz.............. 😅 .ja fakt neviem co budem robit nemozem nechat decka nasim bo aj mama robi 8cky cele tyzdne a teraz aj chora tak ta predstava je hrozna.no skusim este zajra nieco alebo opytam sa psychoska mi hovorila,ze by poslala daky papier,ze doporucuje kolektiv tak aj uvazujem ci nezavolam aj jej neh posle,ze to doporucuje.co vy nato? 🙄 😕

petruska77
4. máj 2010

Ahojte,
dakujem za podporu... nechcem to zakriknut, ale zda sa ze sa to zacina zlepsovat... na telicku uz ma skoro na vsetkych vyrazkach chrasticky, horsie je to s pusinkou, na jazyku to stale ma a dost ho boli, takze takmer vobec neje ☹ aspon tekutiny do neho lejem, nech ma nieco v zaludku...

eros, co sa tyka skolky, drzim velmi palce... co som tak pocula, tak sa dost casto stava, ze ked das viac prihlasok, tak ti dieta zoberu just do tej najvzdialenejsej od bydliska... vraj sa riaditelky stretavaju a riesia deti co maju viac prihlasok, tak mi to pride akobyto fak trobili naschval...ale ked ti ju nevezmu ani do tej druhej skolky, doporucujem riesit to cez miestny urad, odbor skolstva, ja som tak dostala Davida do skolky...

natana, tebe tiez drzim palce so skolkou, viem ake som ja mala nervy ked som nevedela ci mi maleho zoberu ci nie...

dadka, preco si s nervami na dne z Matuska? nejak som nezachytila ci tak neposlucha ci co...

nanette
4. máj 2010

Ahojte kočky 🙂

Kati - je mi to ľúto... 😢 verím, že ďalšie tehotenstvo už bude bezproblémové a do zdarného konca... držte sa .... Pozrela som Ninkine fotky... je už taká veliká... a aké má krásne vlásky... 😵 pekné fotky robíš, si šikulka 🙂

Eroska - to je na porazenie.... držím veľmi veľmi prsty, nech ti malú do tej druhej škôlky vezmú.... pozrušovali plno škôlok a teraz nie je kde deti umiestniť a maminy nech sa idú trápia, ako to poriešia 😒

Dadka - Matúško je malý čertík.... snáď z toho vyrastie čoskoro, nech neprídeš o nervy úplne.... môj mladší bráško bol ako malý taký nepočúvny, mama sa s ním riadne natrápila.... 😝

Peti - rýchlo sa z tých kiahní dostaňte, nech sa netrápite.... aspoň to budete mať za sebou.... len keby to v tej pusinke sa rýchlo zahojilo, lebo to musí byť veľmi nepríjemné a boľavé... 😒

My sme dnes boli s malou na krčnom, od začiatku apríla bola chorá 2 týždne, po chorobe nastúpila do škôlky na 4 dni, ešte tam dokašliavala a nanovo ochorela a odvtedy už 2 týždne sa nevieme dostať z choroby... soplíky jej ustúpili, ale kašel je taký hlienový, síce nie často kašle, ale otrasne.... robili nám RTG dutín, tak máme zahlienené dutiny, stojí jej to tam, vyfúkať sa to nedá, len jej to steká do hrdla.... tak sme dostali ATB a lieky na kašeľ... dokopy 5 druhov liekov.... každé dávať v iný čas... ide ma poraziť, lebo malá tak odmieta lieky, toľko revu je pri tom, nasilu to dávame.... a toto budem teraz robiť 10 dní zase.... poraziť ma ide..... my síce máme škôlku, ale malá v nej dokopy bola asi 3 týždne od polky januára.... v jednom kuse sme doma choré... a ja už v stredu nastupujem do práce.... no bude to veselé ..... 😖 a to som aj ja v nedeľu bežala na pohotovosť, lebo mi tak opuchli mandle (ktoré už mám 3x vybraté), že som skoro umrela od bolesti.... ATB mi ale akosi nezaberajú, tak si dnes idem po nejaké druhé, lebo bolesti sú trošku jemnejšie, ale opuch taký istý..... no radosť... snáď aj toto malá odo mňa neschytá 😒 V škôlke sa mi učiteľky posťažovali, že toho roku sú nejaké zvláštne choroby, že zelené sople tam už niekoľko mesiacov sa im točia a nevedia sa ich zbaviť.... a Gabika nastúpila akurát do toho "chorobného" obdobia, takže to všetko vychytáva zaradom... lebo zakaždým máme zelené sople a kašeľ z toho.... a každá choroba sa nás drží tak 2 týždne.... ale tentokrát už je to dlhšie a neustupuje to ... už ani neviem koľko druhov sirupov sme na kašel skúsili a akosi nezaberajú.. tak hádam ATB zaberú... 😒

Tak prajem pekný dníček všetkým..papa 🙂

eros
6. máj 2010

Cafte 😀

kasis krasne fotky si pridala mala je dobre podarena a maly sa nezmenil 😵 😵

okacka
7. máj 2010

Dobré ránko,
no ja vám nejako ani nemám kedy napísať, odkedy som na MD 😀 . Ke´d som do práce chodila, aspoň občas som sa utrhla 🙂 . Dva týždne som dôkladne riadila bytík, skrine, kúty, asi na mňa došiel inštinkt hniezdenia 🙂 . Už len okná, koberčeky vyčistitť, zložiť postieľku a čakať na drobčeka 🙂 - Ale to už porobí manžel. Posledné dni mi začalo už riadne tvrdnúť bruško, až som sa zľakla, že už idem. Simonku som mala v 38. týždni, takže ešte týždeň potrebujem vydržať. Okrem iného mám zájsť aj na nechty, ku kaderníčke, na kozmetiku a pedikúru 😀 .
Simonka je zlatá, v jasličkách býva rada, uvidíme, čo bude, keď prejde do škôlky, trochu sa toho bojím, keďže tu je zvyknutá. Ináč neviem čím to je, ale doma často aj odvráva, ako všetky deti a keď sa tam opýtam, vždy tvrdia, že je zlatunká, poslušná, že keby všetky také boli...že s ňou žiaden problém, nikdy neprotirečí, ani hračky neberie...buď si dovoľuje pri nás doma len, alebo mi zatĺkajú 😀 . Ale asi tie deti pri cudzích majú väčší rešpekt. Na bračeka sa zatiaľ teši, dúfam jej to ostane aj po pôrode.
Nanette - s tými chorobami sa riadne trápite, ale ono to je asi vždy tak, keď ide dieťa do kolektívu ☹ . Keď ono je to začarovaný kruh, dáš ju po chorobe, je oslabená ešte, nejaké dieťa zakašle a už sa jej to vráti...Ale zasa nemôže ich mať človek doma do 6 rokov...hádam sa to zlepší teraz v lete, bude teplejšie, menej kašlíkov, soplíkov...
Dadka - a čo vyviedol Matúško? On má také krásne hnedé šibalské očká. Viem, že to neukľudní, ale stále lepšie, ako keby mal v kúte kdesi sedieť a zakríknutý byť 😉
Erosko - no ja by som asi skúsila tú psychologičku, aspoň by Ti ju vzali do škôlky...
Peti - už máte asi aj po kiahniach, kým som ja odpísala...
Mati - ako sa cítiš? Nevoľnosti už ustupujú?
Katka - ja som tiež druhýkrát potratila a potom sa už zadarilo, tak silno držím pršteky, aby aj u vás to malo taký priebeh 😉
No idem upiecť tatíkovi banánovo - orechovú tortičku, má narodeniny a cez víkend mu príde rodina blahoželať a ešte na obed musím ísť na predoperačné vyšetrenia, že sa to robí, keďže mi prvý pôrod skonšil cisárskym...
Pekný deň prajem a skúsim ešte nejaké fotečky pridať...

yesno22
7. máj 2010

Ahojte....

Nam pekne rastie brusko, takze od dnes uz len tehu gate nosim 😀 Papat mi chuti vsetko a casto, aj ked chute sa trosku pomenili...nastastie nemusim az tak sladke ako pri Jakubovi, zato polievky by som jedla na kila 🙂 Nevolnosti sa zmiernuju, cez den je to uz v pohode ale vecer to je stale rovnako zle 😝

Kati a tebe nebudu robit automaticky cisarsky? Lebo aj ja som mala prvy cisarsky a moja nova doktorka mi povedala, ze na 95% aj druhy bude cisarak...lekari totiz nechcu riskovat ... tak uvidime ...

No nic, idem si dat olovrant .... 😎

petruska77
10. máj 2010

Ahojte,

tak my este stale marodime s kiahnami, ale uz je to pohoda, vsade su chrasticky, uz len cakame kedy sa vsetky odlupia... dnes sme doma zavreti desiaty den a je to uz fakt moc, uz neviem co s malym robit, je dost unudeny a otraveny, ale nejako to zvladame... Som rada, ze to uz budeme mat za sebou a nebudem sa musiet pred hocijakym vyletom alebo dovolenkou bat, ze to maly dostane...

nanettka, vy sa s tymi chorobami riadne vytrapite... Gabika je taka chorlava len od nastupu do skolky, ci aj predtym bola? a do prace ides od tohto tyzdna alebo uz zarezavas? Ja som nastupila prveho marca a odvtedy sme uz tretikrat doma kvoli chorobe, tak mam aj celkom obavy dokedy si tu pracu udrzim...

okacka, nas David tiez dost odvrava, ale v skolke ho chvalia ze je tam dobry, tak neviem, asi chape ze ku mne si moze viac dovolit... musim byt asi o nieco prisnejsia alebo co 🙂

yesno, tehotenske nevolnosti mam este v zivej pamati, tak ti drzim palce aby si sa ich cim skor zbavila 😉

nanette
11. máj 2010

Ahojte mamky 🙂

Tak my sme dnes boli na krčnom na kontrole s malou... ešte dokašliavame, aj doberáme ATB, takže do škôlky až od pondelka... lekárka mi však odporučila, že lepšie by bolo až od stredy, lebo po ATB je organizmus oslabený, tak aby tam zase niečo neschytala... zajtra už nastupujem prvýkrát do práce, tak ja určite nebude môcť zostať.... jedine ak svokrovci... veď aj od zajtra do stredy bude malá u nich.... no uvidíme ...

Okačka - aj Gabiku v škôlke chvália, aká je tam zlatá a ako počúva... a doma je to čertík.... tuším si tie naše deťúchy doma viacej dovoľujú... voči učiteľkám majú asi väčší rešpekt... 🙂

Yesno - no super, keď sú už nevoľnosti na ústupe... držím prsty, nech ti to tehotenstvo rýchlo ubieha a hlavne bezproblémovo 🙂

Peti - my sme predtým neboli chorľaví, to len od nástupu do škôlky sme... ale je beriem, že je to normálne, kým si malá zvykne... len to ma štve, že každá choroba jej trvá 2 týždne a táto posledná skoro 4... a to už je moc... ktorá mamina si môže dovoliť byť doma mesiac s jednou chorobou.... snáď to už bude lepšie.. ako Okačka píše, ide teplo, tak hádam nebude toľko chorôb.... 🙂 Do práce nastupujem zajtra, ale neviem dokedy 😖 z práce sa mi neozývali, tak som tam minulý týždeň skočila za šéfom a ten mi rovno povedal, že nevie, čo so mnou a nevie ani, kde ma dať... že uvažuje aj o prepustení, hoci nerád, ale som v nadstave.... takže idem zajtra s malou dušičkou, či sa predsa len nestal zázrak a niekde ma nešupnú 😖

Tak odo mňa toľko... majte sa všetci pekne..papa 🙂

evinah
16. máj 2010

Ahojte maminky,

Prepacte ze sa ozyvam az teraz po takej dlhej dobe, ale asi mesiac som mala pokazeny net a potom som vas stihala akurat tak citat a k napisaniu som sa nejak nedostala..
Novym tehulkam ci len tehulke Matke gratulujem a Okacka Ty si uz skoro v cieli..Tie posledne tyzdne su uz dost na nervy, tak drzim palce. 😉
Nas porod skoncil zaciatkom 38.tyzdna, rano mi bolo zle mala som asi od malej virozu, hnacku a vracacku, nic som nejedla, len infuzky mi tiekli a poobede mi uz zacalo tvrdnut brucho, kedze som bola v nemocnici, tak som sa vypytala na monitor a namerali mi uz nejake divoke kontrakcie aj mala mala uz dost divoky tep, tak sa primar rozhodol ukoncit to. Chvalabohu!! Uz som toho mala naozaj po tolkych tyzdnoch v spitali dost.. 😢
Cely cas co som tam bola mi na ultrazvuku hovorili,ze to bude male babatko tak do 3kg..a ona sa narodila o 2 tyzdne skor a mala 3770 g a 51cm.. Takze sa sekli o kilo, co je teda dost! a potom ver lekarom.. A ja som sa mohla cudovat co mi uz na bruchu puka koza, ked to ma byt male babo..
Ale uz je to stastne za mnou..
Megi zatial nejak vyrazne neziarli, ale je to teda dost narocne 2 male deti..Mala je uplakanejsia ako bola Megi, mava problemy s bruskom a obcas tiez place ked nevie zaspat..a to vydrzi aj hodinu v kuse..To som ja uz s nervami v kybli..asi si kupim nejake homeopatikum na nervy. Este stastie,ze Megi chodieva do skolky, len tie vikendy ako napr. dnes, ked je tatik v robote, vonku prsi...su o drsku.. 😖
Uz davnejsie som pridala aj nejake fotecky malej pre tie co nie ste na facebooku..

nanette
16. máj 2010

Ahojte mamky 🙂

Evi - krásna je malá.... a aké má tmavé vlásky.... na koho sa podobá? z fotiek sa mi zdalo, že na tatina, ale nie na každej fotke 😉 nech sa vám darí a hlavne,nech ste zdraví všetci 🙂 papa 🙂

evinah
16. máj 2010

Nanetka sak to keby som vedela, niekto hovori, ze je skor do nasej rodiny, tak by mohla veru aspon jedna by na mna..ked uz Megi je tatova. 😉

okacka
18. máj 2010

Ahojte babule,
dlho som tu nebola, ale moc sa veru nezmenilo, uz sem skoro nikto neprispieva.... A ktorusi noc som mala taku riadne bezsennu, trapili ma poslickovia riadne, tak som si pozerala nase stere prispevky, ked mali nasi drobcekovia tak mesiac....Juj krasne casy, vtedy sme riesili len kakanie, spinkanie a papanie 🙂 . mna to sice uy coskoro caka znova. Zacala som 38. tyzden, Simonku som uz rodila. Sice vcera sme uz mali poplach, kontrakcie kazdych 10, potom kazdych 5 minut. po prichode do nemocnice sa ale znepravidelnili a zoslabli, tak ma poslali domov, ze isto do rana pridem, ale nic. Drobcek si to rozmyslel 😀 . Akurat mne je zo dna na den uz horsie, clovek uz ledva chodi, vsetko ma boli, tlaci, no uz nejako vydrzim 😵 . Ale uz by som to veru mala rada za sebou.
Simonka je zlata, kazdy den obzera bracekove vecicky, postielku. A do skolky sa vzdy tesi na kamaratov. Dnes som ju sice mala doma, dufam nejde byt chora, aj ked v tomto pocasi by som sa ani necudovala...
Evi + ty si sa ce&z toto tehu riadne vytrapila, az zle citat....Ale uz mas pokladika pri sebe. Mne tiez povedali, ze drobcek bude mensi, ale ja tomu aj verim. Aj Simonka bola drobec maly. Ako megi reaguje na Veroniku? Trochu sa toho bojim,
Petruska -+ aspon budete mat kiahne uz za sebou. ja som aj dufala, ze ich Simka chyti, kym sa maly narodi, aby potom nedoniesla zo skolky, ked bude malicky...
Nanette - ja som vcera skoro infarkt chytila v skolke. Som dosla po malu, majitelka tych jasliciek sa hadala s jednou maminkou hrozne. A potom mi povedala, v com bol problem. Rano nechala chore dieta v jasliach, nechala pri cajiku nejaky sirupcek, ta ucitelka, co mala rannu sluzbu, si vobec nevsimla aky. Az neskor sa pozreli a tam davkovanie ATB, spolu s odkazom, ze pri teplote zrazat Cipkami. No a cely den sa nemohli dovolat ani jednemu rodicovi....Tak toto fakt nepochopim, ako niekto moze dat chore dieta do kolektivu...
Mati - ze automaticky cisarsky nerobia, aj dnes mi doktor povedal. Ze mam byt pripravena, ze to tak mozno skoncia, ak by som citila pri kontrakciach tlaky v mieste jazvy, alebo ak by hrozilo pretrhnutie jazvy, ale nie je to pravidlom. Tak uvidime...

No idem si lahnut, maly nacvicuje asi basketbal, Simonka bola veru disciplinovanejsie babatko v brusku, nezvykla tak vystrajat 🙂 .v A napiste aj vy ostatne cosi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre