Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

dadka212
21. feb 2009

a tie banány rozrežem pozdĺž napolovicu

natana
autor
21. feb 2009

super, urobim aj ja, a tu čokopolevu tam davaš teplu? nevadi to na ten šlahačkový krém?

dadka212
21. feb 2009

dávam teplú nie moc horúcu a nevadí to, ja nechám tú tortu troška vychladnúť v chladničke kým to tam nalejem aby bola tuhšia teda hlavne ten krém...

natana
autor
21. feb 2009

fajn, snad ssa mi podari 😉

dadka212
21. feb 2009

dúfam, že hej 😉

mne sa napríklad niekedy nepodarilo to cesto, tak teraz to robievam na nejakých 130 stupňoch až dokým nie je stred hotový 😝 možno je to trúbou, ale neviem lebo mám normálnu elektrickú trúbu...ale cesto je hrozne chutné, také skoro ako bábovkové, nie je také suché...preto robievam stále iba toto aj do koláčov

natana
autor
21. feb 2009

no si ako ja ked sa niečo osvedči, tak potom pečiem rozne obmeny toho isteho. aj tu babovku čo ste u mna jedli, povodne nebola bábovka 😀

dadka212
21. feb 2009

😀 ja to stále tak robím 😀

natana
autor
21. feb 2009

čo by sme sa namahali a hlavne jedovali, ked každy recept je uplne iný a výsledok ma byť aj tak podobný, tak načo experimentovať. 😀

no idem sa umyť a spinkať, nech som ráno čerstva svieža do roboty 😎

už som polabzovala po mmb nejake recepty som si uložila tak sa možem realizovať. a neskušala si od tej babizne čo maš tu tortu aj niečo ine, mne padli do oka tie venčeky, tak možno by som urobila

dadka212
21. feb 2009

veď to 😀

a neskúšala som iné od nej iba toto...

tak prajem dobrú nocku 😵 a pekne sa vyhajaj 😉

natana
autor
21. feb 2009

diky aj tebe dobru 🙂

dadka212
21. feb 2009

ja ešte dokukám film na markíze a idem aj ja, tato už zaspal pri telke 😀

endy
22. feb 2009

Dobré ránko.

Prajeme dnes maličkému oslávencovi Jakubkovi k jeho krásnym dvom rôčkom všetko najlepšie.

Veľa zdravia,milujúcich rodičov,šťastia,lásky,veľa,veľa hračiek a len a len dobrých kamarátov,ktorých bude mať rád!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

drnda1
22. feb 2009

Ahojte,

tak najskôr: Všetko, všetko NAJ... Jakubkovi k 2-hým narodeninkám, veľa zdravíčka, šťastíčka, lásky, krásne darčeky... 🙂 😉 😎 😵 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😎 😎 😎 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Ako to letí, prvého oslávenca už máme... 🙂

Miri - no hej, je to veľké plus, že Peťo chodieva domov skoro, on sám vraví, že je rád, že si malú môže tak užívať... 🙂 Aj včera volal z čundra asi 5x... 😀 (hlavne kvôli malej, samozrejme) 😀 ...

No písal mi ten chlap, čo je s deťmo v tom Švajčiarsku, že len o chlp im uniklo semifinále a dnes doobeda ešte hraju o 4. miesto, takže najhorší budú 5-ty...čo je super, lebo je to v podstate curling olympiada juniorov a je to pekné miesto.Aj 4-té aj 5-te, tak uvidíme a prídu asi z noci na ráno. 😉

Pozerala som tú tragédiu autobusu, to je des, čo sa v poslednej dobe u nás s tými autobusmi deje... 😖 ☹ Dnes je štátny smútok, ani Eurovízia nepôjde...no to je fuk... je to hrozné, vraj v troch rodinách budú deti úplné siroty... to musí byť strašné... ☹ ☹

Inak aj Dadke prajeme krásne narodeninky, všetko najlepšie, zdravé tehuľkovanie a ľahký pôrod. 😉 🙂 😵

Ku nám príde v piatok švagriná, sama, bez rodinky, v sobotu máme oslavu a v nedeľu sťahujeme veci do salónu. No a samozrejme, v piatok nasádzajú Simi ten strojček, tak tam budem 1,5 hod. s ňou... 😝

Mati - teba som sa chcela ešte opýtať, od kolkej do kolkej je Kubko s tou susedou? Pýtam sa zo zvedavosti, či to zvláda bez vás... 😉

No ok, idem dopiť café, dnes musím vysávať a kým malá bude na obed spať, zmyjem podlahy. 😝

natana
autor
22. feb 2009

pekne nedeľne ráno prajem

Jakubkovi želáme krásne narodeniny, veľa darčekov a poslušných rodičov 😀

deni tak budeš mať rušný týždeň, náš tato nezavolá za celý víkend, on vie že zvládam všetko bez neho a dokonca aj lepšie (ked mi tu nezavadzia)
erikovi gratulujeme k športovému úspechu a simke držime palce na strojčeku
inak ja som davala Natalku ked mala dva roky kamoške čo bola tiež na MD (ked som robila diplomovku) a chodila tam len doobeda na 3-4 hodiny ale zaspať tam nevedela, tak to som musela chodiť pre ňu, ale zase tvojy sára zaspí hned a moje detváky bolo treba aj hodinu uspávať. takže si myslím že to zvládne. (a mimochodom kam ju chceš dať? ved si písala že bude s nou Peťo, či nie?)

aj ja som včera kukala o tej tragédií a hned ma napadlo ako sme boli my lyžovať vo štvrtok (ešteže nám sa nič nestalo) je to strašne, chudáci tí ľudia a hlavne detičky čo po nich zostali samé až mi je do plaču

no idem robiť, lebo ešte mi volal aj dedo, či nevyvenčím na obed jeho hafana, tak to bude hodina v čudu. musim sa ponáhľať

😉

drnda1
22. feb 2009

Miri - no do septembra sa ešte budeme pri nej striedať ako doteraz, čiže si musím korigovať zákazníčky podľa voľna... a od septembra by som ju dala tu cez cestu ku nám asi 5 min. od domu do škôlky. Viem, že potom prídem o RP, ale to už je jedno...teda ešte podľa toho, či sa mi to v tom salóne rozbehne ešte viac. 🙂

No a ešte by sme chceli zohnať nejakú pani na 2x do týždňa ku nej na nejaké 3 hodiny, aby aj Peťo mal troška voľna na bicykel...atd...
Teraz si prerába bicykel a mne ostane ten jeho pôvodný, svokra asi donesie zo Švajcu v apríli sedačku dozadu a budeme cez víkendy chodievať bicyklovať. Aj pre Erika máme jeden a Simi, tá už sa na nás vypr...ne... 😀 😀

No tento týždeň bude naozaj perný, lebo ešte by nám mala prísť tá postieľka, potom by nám mali prísť montovať vstavanú skriňu do chodby, v utorok mám školenie a štvrtok ide Simi (ale už sama) na injekciu k alergologičke.
Ozaj, Miri, tá dokyna je strašne milá, že? Si myslela, že som Simonkina sestra... 😀 potom sa mi strašne ospravedlňovala... 😀 😀

No idem dať malej jogurt a ja idem vysávať a pomaly chystať ryžu. 😉

okacka
22. feb 2009

Ahojte,
aj ja prajem krasne nedelne rano.

Jakubkovi zelame vela zdravicka, krasne narodeniny, vela darcekov 😵 😵 .

Ja dovaram obedik, robim morcacie prsia na brokolici s kasou zemiakovou,polievku zeleninovu, ale aj rezne na zajtra som obalila pre tatika 🙂 . Zmyla som podlahy, povysavala, tatino isiel s malou na tulacky, vyslala som ich do drogerie, do potravin atd. Vcera sme povodne planovali ist k svokrovcom, svokra ma narodeniny zajtra a chceli sme ist aj na nakup do Polska, ale sme rano volali a svokru bolelo hrdlo, nejaka bola poprechladana, tak sme sa kvolimalej rozhodli, ze nejdeme. A to sme uz boli zbaleni. Tak som si cez obed bola zabezkovat, potom poobede sme boli vo Valci sa poprechadzat, Simonka len lyziarov obzerala a ja tuzobne pozerala, ze by som isla hned za nimi 😀 ...

Deni - no ty vlastne ani nevies, ze Saru mas 😀 . Von Ti ju vezme vzdy Peto, zavidim 🙂 . Ale v dobrom samozrejme. Ja s nou chodim stale sama, tatino chodi domov az vecer a cez vikendy chodime spolu. Ale od 1.3. uz ide do skolky, strasne sa bojim. Som zvedava, ako tobude zvladat. Hlavne spanku obedneho sa bojim. V piatok som tam volala, tak od toho pondelka po narodeninkach mi kazali prist, najskor len poobede, ze sa potom dohodneme, ako dalej. Aj podla toho, ako sa bude javit v prostredi cudzom. Ale ja dufam, ze sa jej bude pacit, ona deti zboznuje, sama sa doma nudi.Ked pride nejaka kamaratka s rovnako starym dietatom, tak je ani nespoznavam, co sa tak salie. Aj vcera v tej Valci si nasla seberovnu kamosku :-

Ja rozmyslam, ze by som si uz do prace mala nejaku garderobu zaobstarat. Teraz co som doma, nosim sportove veci, tam mi treba kostymy. Uz som aj tatinovi naznacila 🙂 . Tak slubil vylet do Krakowa 😵 . A vlastne mam posledny tyzden normalnej materskej pred sebou, ked bude Simonka stale so mnou. Az mi je do placu 🙂

My mame tiez oslavu v sobotu, v nedelu potom so svokrovcami a poobede asi kamarati este dojdu. Ku koncu tyzdna si vezme tatino volno a pojdeme k tej svokre a aj na nakup potravinovy vacsi, tam sa to viac oplati. Vcera sme kupili Simonke na narodeninky kufrik detsky na kolieskach s ruckou taky ruzovy, dufam sa jej bude pacit. Ale cele doobedie behala s kufrom cestovnym 🙂 .Potom lekarsku sadu s fonedoskopom atd, knizku a DVD este nejake tatik pozrie. Objednala som jej aj teplakovu supravicku Adidas, uz by mala dojst. Rodine som dala instrukcie na teplakove supravy, pyzamkas, tenisky, papucky, do skolky jej toho treba dost. takze ratam ze od starych rodicov oboch dostane skor korunky a nejaku malu hracku, krstna mama - sestra moja jej tiez oblecko a Lego vraj, tak preto sme Lebo napokon nie 🙂

Ta tragedia s autobusom je hrozna, cloveka az strasie....

No idem dopit kafe, ked dojdu hladosi domov, dam malej papat, spinkat a bezim na bezky, kym svieti slniecko 🙂

adrica
22. feb 2009

Ahojte dievcence. 😉
Ja len tak rychlo. 😵

Jakubkovi 😵 zelame vsetko, vsetucko naj...k narodeninkam 😅 , vela zdravia 😵 , darcekov 😉 , lasky od maminky a tatika 🙂

Idem varit, lebo sa nam uz vsetko minulo 😉 a este som si vymyslela dnes skusat Zamatovu roladu. Tak som zvedava ci neskonci niekde na dne odpadkoveho kosa. 😠

Majte sa krasne a peknu nedelu. 😉

nanette
22. feb 2009

Ahojte mamky.. ja tiež len na skok popri varení..... 😉

Všetko najlepšie nášmu prvému 2-ročnému ... Jakubkovi.... všetko len to najlepšie a najkrajšie mu želám, zdravíčko, šťastíčko a nech robí rodičom len samú radosť.... 🙂

Prajem všetko najlepšie aj našej milej Dadke k narodeninkám, veľa zdravíčka pre ňu, aj jej bábo v brušku a hlavne ľahký a rýchly pôrod..... 😵 😵

No utekám do kuchyne, tak papa každému, pekný dníček. 🙂

eros
22. feb 2009

Ahojme

tak prvomrade zablahozelame Jkubkovi k peknym 2r aby ho vsetcia posluchali,ale najma vela zdravicka neh robi len radost

Dadka vsetko naj k narodkam lahky porod a najma zdravicka

ja som bez skuliek bo sa mi vcera dokazili u nasich posledne skule co som mala.tak som si vcera bola pokukat normalne mi sadli len decke 😀 😀 .len ta cena za ram 4000sk skoro ma tam slehlo a to ehovorim,ze 1 sklicko by ma stalo 800sk.dalsie co som kukala boli bez ramu hore a dole a sklicko 1 by ma vyslo 1600sk tak sme potichucky odisli takze idem investovat do okuliarov.cocky uz nestem aj ked by asi lepsie nosili.

ja mam deti u nasich poobede si pojdem po ne.hrosika na rannej tak budem cakat na brata bo je tu v petrzalke neh ma zoberie.

prijemnu nedelu papapa mozno vecer pridem,ale neslubujem 😉

evinah
22. feb 2009

Dadka dodatocne vsetko naj k narodeninkam, vela zdravia vam obom, nech sa Ti babatko lahko nosi a este lahsie vyskoci z bruska! 😵

A Jakubkovi taktiez vsetko naj-, pevne zdravie, vela stastia, lasky a kamaratov. Nech uz moze cim skor byvat vo svojej novej detskej izbicke na dome. 😵

No a my mame "nove" len to, ze Megi je prvy krat chora, od min. tyzdna kasle, ma sopliky , teploty nastastie uz presli, ale nemozeme chodit von , tak uz sme z toho obe na nervy. A aby mi nebolo luto tak som ten virus chytila aj ja.. 😝 Antibiotika nam ale Dr. nedala.

dadka212
22. feb 2009

ahojte 🙂

Všetko najlepšie Jakubkovi k jeho narodeninkám 😵 😵 vela zdravíča, šťastia, lásky a nech ho všetci poslúchajú 😀 😉

ďakujem za blahoželania ste zlaté 😵

Matko sa má asi lepšie, síce trocha pokašliava, ale soplík sa stráca 🙂 dnes som mu pokúpila darčeky na narodeniny, lebo neviem kedy spravíme oslavu či budúci víkend, alebo až o 2týždne....kúpila som mu 2 knižky 1 o zvieratkách a druhú o krtkovi, veliký bublifuk, a vláčikovú dráhu Noddy, tak dúfam, že sa poteší, lebo od rodiny dostane iba oblečko čo som nakázala 🙂

Evi Meginke prajeme skoré uzdravenie a samozrejme aj tebe 😉

Erosko to si ani neviem predstaviť byť bez škuliek 😝 ale tie pálky za rámy 😕 to je sila, ja som nikdy nedala za rám viac ako 2000,- lebo ešte k tomu sklá okolo 1500,- tak to je dosť 😝

Deni takže sa Erik pekne umiestnia 🙂

drnda1
22. feb 2009

Dadi - no tak nakoniec skončili 4-tí, škoda, o vlások im vraj unikol bronz. 😝 Prídu v skorých ranných hodinách, tak ho nechám v pondelok vyspať a nepôjde do školy...

Evi - ty aj žiješ? 😉 Už si dlho nepísala... prajeme skoré uzdravenie. 🙂

Cia - ako bolo na lyžiach?

Ja ani nenapíšem, čo stáli moje škulky a to ich ani poriadne nenosím... 😔 musím sa polepšiť.

Tato sa vrátil z čundru...mala nám dnes nespala na obed, už je grogy, o chvíľu pôjde spať. To sa jej ešte nestalo, aby nespala.
Obedík sme mali fajný, mäsko v marináde chutilo super. 😉 S malou sme papali kiwi, strašne to lúbi. 😵
No ja už zháňam registr.pokladňu, tak pozerám aj inzeráty, lebo sú drahé, dokelu... 😒

Inak som si fajne oddýchla tento víkend, tato nebol doma, s Erikom som sa nemusela učiť, tak sme mali celkom veget. 😀 😝
No ale tento týždeň bude otrasný, ešte aj tato spúšťa v reštike pizzu, tak bude behať a iste bude nervózny aj kvôli reistrácii mojej kasy na DÚ... 😕

No Eurovízia nejde, až zajtra, tak dúfam, že mi daju aspoň Sexi hriešne prachy - seriál na JOJke.

dadka212
22. feb 2009

Deni aj 4-té miesto je pekné 😉 Erik je šikovný keď popri tancu, škole stíha ešte ten curling 😵 a jaká dobrá mama, že nepôjde do školy 😉

dadka212
22. feb 2009

Deni dnes som si v dráčiku spomenula na Sárinku som tam videla Tinky Winkyho z Telletubbies takého plyšového bol medzi tými hračkami čo hrajú a tak, ale neviem čo robil a či niečo lebo bol moc vysoko 😝

okacka
22. feb 2009

Dadka - ospravedlnujem sa, ja som zabudla poblahozelat aj Tebe vela lasky, stastia,zdravicka, nech ta poslucha Matusko a nech aj druhe babatko je zdravucke.... 😵 . Tu bananovu tortu s parizskym kremom robievam aj ja, to je Michalova najoblubenejsia.

Evi - Megi zelame skore uzdravenie a ako Deni pise, ani sa neukazes 😖

My sme mali napokon fajny dnik este, ja som sibola vychutnat slniecko na bezkach, perfektne bolo.Kopec ludi, my tu na okoli mame polia, les, takze perfektna trasa.Po dvoch dnoch bezkovania mam total svalovicu, teda este aj taebo bolo v piatok 🙂 . Ale taka prijemna unava. Potom sme sa s tatinom naobedovali, trosku polenosili a ked Simonka vstala, boli sme von posankovat sa. Podvecer sme upiekli babovku a ja som potom s malou este zehlila 😀 . Akurat, ze ona chce zehlit vzdy uz ozehlene poskladane veci 🙂

Inac minule sa ktosi pytal na babovku, tak ja mam recept od mojej maminy, najosvedcenejsi, aj ked som skusala aj ine. Este aj moja starka ho robieva 🙂

4 vajicka, 23 dkg polohr.muky, 1/2balicka prasku do peciva, 1 dcl mlieka, 2 dcloleja, 20 dkg pras.cukru.
Zltka vymiesat s cukrom, pridat muku s praskom do peciva, mlieko, olej, potom pridat vyslahane bielka, do ktorych sme pridali este 10 dkg cukru. Ja pridavam aj hrozienka, plus polamanu varovu cokoladu, ta doda super chut. A do polovice masy pridat este kakao. Pecieme ale na miernej teplote aj okolo 3/4 hodiny. 🙂

My ideme pozerat na DVD Bathoricku, somto nevidela, tak sa tesim a este aj nejake vinko tatik chladit dal 😵

A pridala som aj nejake fotecky 🙂

dadka212
22. feb 2009

Kati to je v podode 😉 a ďakujem 😵

Pekné fotečky si pridala 🙂 to sú asi tie vázy a kvetinky čo si spomínala, že si si urobila radosť, že???
...a super, že tam máte také prostredie, že máte čerstvý vzduch a môžete troška športovať 😉

drnda1
22. feb 2009

Kati - jéj, ty už nemáš svetlý melír? 😝 Pekné fotečky. 😉

Dadka - ja som jej objednala okrem iného aj z MMB Teletabies Po-a, ten, keď ho mikáš, vydáva zvuky, má cca 29 cm... 🙂 Postupne by som jej chcela dokupovať všetkých... 🙂
Asi jej predsa len dáme urobiť troška dievčenskejšiu tortičku... 😝

dadka212
22. feb 2009

Deni henten mal asi 40cm možno aj viac...len som si tak na ňu spomenula, lebo stále spomínaš ako ich má rada, tak rekuže aj taká hračka by ju mohla potešiť, lebo Maťko bez krtka ani spať ani von no proste nič bez neho nerobí 😀

drnda1
22. feb 2009

No naša spáva s macom Pooh, má ho od babky od narodenia... 🙂 🙂

Aj tá baba mala plyšákov Teletubies, veľkých, ale nevydávali žiadne zvuky...boli skrátka ako plyšáci...a ja som jej chcela aj so zvukmi...ale díky za tip. 😉

dadka212
22. feb 2009

ja neviem či henten vydával zvuky, ale bol medzi tými hračkami fur real a proste medzi všetkými čo tie zvuky vydávajú....

Inak už ma dávnejšie napadlo, že sa dlho neozvala Nikuška, ako sa má aj detičky lebo bábätko už asi určite má....
...a tuším aj Milady a Kvakynka už mali rodiť....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre