Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

endy
12. júl 2009

Drndi,som tak mierne pokročilá,mám maturitu,ale to je všetko.

Vranka,píšeme si hádam ešte od tehuĺkovania,veru vyše dvoch rokov. 😀

slenka
12. júl 2009

Ahojte
tak sa po dlhsej dobe znova ozyvam. Mam pocit ze mala trochu skrotla. Nasla som hrozbu pod ktorou splni skoro vsetko co chcem - staci pohrozit, ze doma nebude pozerat rozpravku a uz poslucha 🙂
S nocnikom to niekedy krasne ide, ale niekedy sa stane i nehoda. Podla mna je este pomylena ze raz plienku a ma a raz nie. Doma jej ju davam dole, ale ked ideme niekde autom tak ju ma, aj do skolky ju nosi a aj na spanie.

Vranka - vitaj medzi nami. Naozaj si piseme uz dost dlho, ale poniektore to tu dost flakame - napriklad ja 😅 Tvoje dvojicky sa narodili presne na termin kedy sa mala narodit aj nasa Terezka. Ten datum asi nikdy nezabudnem. A paci sa mi tvoj pristup. Ja by som pri dvojickach urcite neomladla. Uz pri Terezke mam pocit, ze som zostarla 😅 Bola som kludas a teraz je zo mna nervak jak vysity. Ale mam niekolko kamaratok, ktrore mali dalsie dieta po dlhsej pauze a vsetky do jednej tvrdia, ze teraz uz si to uzivaju. My sme prve dieta naplanovali dost neskoro, tak dlhsiu pauzu si nemozeme dovolit 😅

Trosku som vas priebezne citala, ale vela ste toho nepopisali. Uz som aj zabudla o com sa pisalo, tak ani nemozem reagovat. Ja si teraz uzivam vzacnu chvilu, ked som sama doma (to som nezazila uz minimalne 2 tyzdne ani na chvilu). Vyslala som muza s malou do obchodu a sup na konika. A on si mysli, ze makam na mimibazare 😅

Tak sa majte pekne, dufam, ze sa mi podari znova nieco napisat, a ze si aj nieco zapamatam nech mozem reagovat
Caute

drnda1
13. júl 2009

Slenka - ty predávaš len na českom mmb? hodíš ešte raz mi do pošty, prosím ta, tvoje ID?

Vranka - pozerala som fotky, krásne detičky máš... 🙂 Ťa obdivujem, asi sa máš čo obracať... 😝

Ja mám dnes plno robotky od 13,00 , ale iné dni to bude lepšie...a učím sa ten debilný scénár...stále tam budem len revať... 😖

dadka212
13. júl 2009

ahojte 🙂

toto je perfektné 😀

https://www.youtube.com/watch?v=XQcVllWpwGs

no vidím, že to tu viazne ako každé leto 😀

Vranka jasné pridaj sa 😵 téda že dvojičky 🙂 si tu jediná s dvojičkami a máš pekné detičky 😵

Slenka no super, že to Terezku už prechádza 🙂 a ja by som jej už zrušila plienky asoň na deň určite lebo môže byť, že je pomýlená, nevie či môže cikať alebo nie 😅

ja som dnes bola 1x s oboma deťmi v meste a Matúško to zvládol úplne perfektne, normálne poslúchal na slovo, ani jednu scénu neurobil 😵 síce to čo mi trvá obyčajne takú hodinku to sme dnes zvládli za 3 hodiny, ale aspoň viem, že už zvládneme ísť spolu všetci traja do mestak, keď potrebujem niečo vybaviť 😎
...akurát Daniela vymýšlala, to je tiež na nervy s ňou ona keď sa zobudí v kočíku, tak dovidenia, reve jak pavian až je celá fialová a nevie sa nadýchnuť, tak ju musím zobrať na ruky 😖 keby aspoň v šatke chcela byť, ale nie ona tvárou dopredu aby všetko videla zvedavica jedna 😀

endy
13. júl 2009

Dadi to video nemá chybu!!! 😀 😀

vranka4
13. júl 2009

Ahojte,no my sme sa dnes vyčľapkali v bazéniku,unavení spia,jedna dcéra v tábore,druhá na kúpalisku,ja niečo škrabnem 🙂 endy ,to video je supééér 🙂 ,ďakujem za privítanie a pochvaly 🙂 ,aj vaše drobce sú krásne 😉 ,tak vy to s tým písaním už ťaháte poriadne dlho 🙂 ,ja sa na vás nechytám 🙂 ,drnda,ty si študovaná herečka,alebo nie?tiež ste mali Sáru po dlhšej dobe,ste krásna rodinka 🙂 ,dadka,možno sa nejaká opozdená 😀 maminka ako ja pridá 🙂 Matúško sa špacíroval po meste pešo,vládal?my s dvojičkami už chodíme väčšinou pešo,šport.kočík si nechávame ešte na výlet do Bojníc,tam treba veľa chodiť 🙂

dadka212
13. júl 2009

Vranka no prvý krát sme išli sami pešo, vždy išiel v kočíku alebo teraz odkedy máme Danielku tak šiel niekto so mnou, vieš on je tak pekne povedané velmi živý 😅 tak som bola prekvapená, že poslúchal a prišli sme domov všetci živí a zdraví 😀

vranka4
13. júl 2009

Dadka,najhoršie sa vybrať prvýkrát,nikdy nevieme,čo za prekvapenia nám deti prichystajú 🙂 Matúško nežiarli na Danielku,nerobí jej zle?

vranka4
13. júl 2009

Babky,halóó,kde ste všetky?je tu nejaký prievan 🙂

yesno22
14. júl 2009

Ahojte....tak po dlhej dobe som nakukla, popravde nemam teraz vobec cas...kolegyna ma dovolenku a tak to mame natesno...ale sem tam vas precitam, zo 3x som aj nieco napisala a vzdy ma vyhodilo von tak som sa akurat nastvala....

vidim novu tvar...vranka vitaj a pripajam sa k poklone k detickam, ja mam jedno a zatial staci...hoci hadam sa pustim aj do druheho coskoro, nech to mam za sebeou 🙂))

zajtra ideme s manzelom na predlzeny vikend na chatu na Domasu k nasim, Jakubko je uz tam od nedele, tak duam ze si trosku oddychnem, kedze akosi to na mna vsetko dolahlo...k tomu dokoncujeme domcek, tak mam co robit...
Jakub je zlaty, v podstate pocuva, vkuse keca a je v pohybe...cez den vacsinou uz nespi a asi tyzden sme bez plienok aj na noc...zatial dost bieda, nad ranom sa skoro stale pocika...mam tie obojstranne plachty, na jednej strane guma a na druhej bavlna a na to este hodim podlozku pre pacientov, tie su vacsie ako tie na prebalovanie pre deticky...vacsinou staci vymenit podlozku, obcas to schyta aj plachta 🙂 Od septembra pojde do skolky, tak to hadam dovtedy zvladneme...len neviem ako so spanim cez den...dufam, ze ho nebudu nutit, ak nebude chciet spinkat...

inak, minule bola za mnou pozriet v robote Nanettka a niekedy na zaciatku aj Adricin manzel ale uz sa viac neukazal 🙂)))

jaaaj a nedavno som videla pri Hiltone Evinah s rodinkou....Eviii, kde si??? 🙂)))

evinah
14. júl 2009

Mati akurat dnes sme zas isli okolo Hiltona a uz som zistila z ktorej strany je ta Tvoja lekaren, mate tam aj zdrav.pomocky myslim tie podlozky do postielky aby ju nepocikali? Ozaj a este som sa Ta chcela opytat Mati aky mas nazor ako lekarnik na kremy ktore vraj pomahaju hojeniu jaziev, skutocne to pomaha alebo je to len blud na peniaze? Kedze mam jazvy nielen ja po LPS, ale aj Meginka na cielku..
A kedy si ma videla? Inak nedavno nam tam blizko buchli auto.. 😒

Ozaj a vcera som sa konecne odhodlala ist ku gynekologovi na kontrolu sama autom a normalne som trafila !!!! Taka som bola na seba hrda!
😵
Dnes sme boli v Poprade v aquacity, bolo paradne, som sa vysmykala jak male deco, 😀 Meginka si tiez uzila, len sme sa trochu pripiekli, ☹ milacik mal aj teplotu, tak som jej dala panadol sirupcek, snad sa z toho vyspinka a natrela som ju kremom po opalovani.A boli tam aj Old school brothers, boli super! 😎 Tak sme si uzili..
😎

nanette
14. júl 2009

Ahojte mamky...

Aj ja sa po dlhej dobe hlásim.... nejako poslednú dobu nemám energiu na nič, nieto prispievať... ale čítam vás poctivo...

V prvom rade, Vranka, vitaj medzi nami.... pozrela som fotky, máš krásne detičky a drobci sú úžasní... máš môj obdiv, zvládať 4 deti ... ja mám čo robiť s jednou 😝

U nás nič nové, stále bojujeme so zubami, ja už som z toho na prášky... ten stereotyp na materskej sa mi momentálne dostal riadne pod kožu 😒 od decembra bojujeme s odúčaním od plienok (už sme asi jediní, komu to nejde) a keď už už sa zdá, že je to lepšie, bum, nastúpi nejaký zub, ktorý sa derie a zase sa dočúravame, o spaní ani nehovorím, to nejde bez plienky vôbec.... minule som sa naštvala, nechala som ju poobede spať bez plienky, tak sa mi dokakala ešte pred zaspaním, celú manželskú posteľ som mala zafúľanú a Gabika od vlasov až po päty a po spaní bola zase počúraná 😖 tak som si len robotu narobila a nervy riadne a o zúfalstve, prečo nám to nejde, ani nehovorím...
ďalšia radosť je jedenie, raňajkujeme a obedujeme HODINU.... dobre čítate... HODINU.... lebo malá tak dlho prežúva sústa, že to asi ani nemá obdobu.... a navyše, keď jej to netlačím do úst ja, tak toho moc nepoje... ja už neviem, už som to aj vzdala párkrát a nechala ju ráno hladnú, keď nechce sama jesť, ale obed jesť chce, hoci jej to trvá, takže vlastne nepríde na to, že keď raňajkovať nebude, tak vyhladovie, lebo tých pár hodín do obeda vydrží v pohode... 😒 a o tom jedení samostatne, bez mojej pomoci.... trošku poje sama, ale zvyšok sa pýta kŕmiť, proste je pohodlná a trucovitá, krúti sa v stoličke a je schopná tam hodinu sedieť a jesť nebude.... takže keď ráno vstávam a predstavím si, že zase ideme hodinu jesť, potom rýchlo na 2 hodinky vonku, potom zase domov a hodinu jesť, potom zase kvôli zubom dlhé poobedné uspávanie a len 35-40 minútové spanie a potom zase vonku a zase hodina jedenia a potom hodina-hodina a pol uspávania, lebo sa aj toto nejako pokazilo a potom občasné nočné budenie a vystrájanie, tak mi je zle už od rána, nemám energiu vstať z postele, mám z toho depky a je mi do plaču.... ☹

A to ani nehovorím, že pred 2 týždňami náš tato havaroval... našťastie, jemu sa nič nestalo, mal len malý škrabanec na ruke, ale auto je totálka do šrotu... proste darí sa 😢

Tak som sa vám vyžalovala, môžem ísť spať a ráno sa zase "tešiť" na krásny deň..... dúfam, že vám sa darí lepšie, ako momentálne nám... ahojte kočky.

eros
14. júl 2009

Ahojte

Vranka vitaj ako vidis je tu pusto,ked je krasne vonku.kazda lieta po vonku pockaj cez zimu 😀 😀 😀

tak ja som Vas prebehla,ale uz si nepamatam co som chcela.bo v sobotu sme mali oslavu dedo(moj tata) mal 61tku.mali sme prasatko deti raj a teraz beham pomahat namiesto mamusi oberat marhule.Adka si nehali nasi v prievoze a nunkku strazia ked idem oberat.tak teraz nestiham ani pisat.a domov prideme okolo 21h mala potom ide haji a potom ma zmori aj o teplo tak sa mi ani pisat sem nechce.

nanett hl.je,ze tata je v poriadku kaslat uz na auto i ked teraz je to tazke.

zato my sme predali stare auto a kupili sme si kombicko sice je tiez stare r.2002,ale strasne malo najazdene este zopar uprav a moze sa vyrazit hoc kam.

fotky mam na FB tak skusim pohadzat linky.

krasne teple d prajem 😀 😀 😀 ja uz teraz vyplazujem jazyk ako kuta

eros
14. júl 2009
vranka4
14. júl 2009

Ahojte maminy 🙂 nanette,ďakujem,občas aj na mňa príde kríza a mám toho plné zuby,ale rýchlo to prejde,pošomrem si,hodím nejakú slzu a je to 😀 ,hlavne teraz,keď sa mám vrátiť do roboty,si hovorím,vychutnaj si toto obdobie,už sa nikdy nevráti 😒 ,ináč my s jedením problém nemáme,papajú sami,občas im pomôžem ja,občas si idú do susedných tanierikov,či ten druhý nemá niečo lepšie 🙂 ,ale plienky trápia aj nás,cez deň úplne v pohode,pýtajú sa ,dokonca sa posadia aj sami na nočník,nehodu sme nemali véééľmi dávno,ale v noci to nejde 😒 ,Ivka,tá má už skoro vždy suché noci,síce jej dám plienku,stane sa ,že sa prebudí a volá-maminka,teba mi cikať!,ale Marek je pohodlný,aj keď ho dám okolo polnoci vycikať,je ešte suchý,do rána plienka kilová,a to v noci nepijeme nič 🙂 ,snáď do septembra pokročíme 😉 ,spánok tiež bez problémov,uložíme sa do postieľok,vystískame,vypusinkujeme,zhasnem svetlo a odídem,žiadny plač,občas si niečo porečnia,asi za 10 min. spinkajú,zásadne nečítame rozprávky ,keď sú v postieľkach,ale predtým,tiež to nebolo takto zo dňa na deň,zvykali si na režim postupne,zo začiatku bol aj plač 😒 ,pri dvojičkách sa snažím vyvarovať tých chýb,čo som robila pri starších dcérach,ale taký je život,učíme sa na vlastných chybách 🙂 ty sa neboj,drobce nás skúšajú odmalička,čo si môžu dovoliť,beťári 🙂 ,príde aj lepšie obdobie,u niekoho skôr,u iného neskôr 😉 ,možno už zajtra ťa malá príjemne prekvapí 🙂 yesno,Jakubko je teda šikuľko 🙂

drnda1
15. júl 2009

Ahojte,

Žany - neboj, toto obdobie prejde a bude fajn. 😉 Ja viem, že takto sa to ľahko píše, ja by som zrejme tiež bola na nervy, som ten typ, čo je nervný.... 😝 ale raz to prejde. 🙂
Náš tato zasa nosí pol roka úbohú výplatu, je to bieda, už zháňa ešte dačo iné...a tiež vrazil autom na dáky kameň a oprava 300,- eur...keď sa darí, tak sa darí... 😖 teraz skoro všetko ,,ťahám,, ja.

Zajtra by som mala ísť nakrúcať, ešte mi, debovci, nedali vedieť, tak čakám, kedy sa im uráči mi zavolať... 😝

Decká idu dnes do nedele s tatkom do Štúrova, tak bude kľud.

Sárinu krstnú dnes hospitalizovali a zajtra ju idu ,,otvoriť,, zrejme jej vyberú celý žalúdok, ale snáď nič viac... pevne verím, že sa rak...ďalej nerozširuje a že bude v pohode. ☹ Moc si to prajem... Veď má len 45 rokov!

Mati - budete mať krásny domček, kukala som na FB. 🙂

Evi - a v tom Poprade je to pekné?

Ja dnes robím len palacinky a póbede mám robotku...bože, už sa opäť teším na učenie...z nechtov ma otrasne bolí krčná chrbtica. 😝

evinah
15. júl 2009

Drndi v Poprade je to celkom fajn, my sme mali Thermal packet celodenny s pritupom na vonkajsie aj vnutorne bazeny, tak sme sa vyblbli. Len malinke je stale teplotkove, tak snad to nebude dlho trvat..takto sme zo slnka teplotkovali naposledy na tom nasom stretku min.rok. 😒 Tak si t ovycitam,ze som ju mala viac chranit pred slnkom, ja som taky debil niekedy. si pripadam jak total neschopna matka, ked neviem ani dieta pred slnkom chranit...☹

Dnes ma prist na prazdniny ako kazdorocne krstnatko Peto a pride aj s dedom vlakom, tak ich pojdeme zobrat na stanicu. Dedo tu mozno aj par dni pobudne ak vydrzi, ved je na dochodku.

Nanetka verim Ti ze si s nervami na prasky, a nepomohlo by Gabike keby videla ko ine deticky papaju, alebo ked ju motivujes tym,ze cim skor spapa, tak tym skor pojdete von, alebo nieco jej slub co ma rada.. napadlo ma,ze by ste niekedy mohlo prist aj na poobedeie k nam, budeme mat na dvore bazenik, mame aj piesok, so smyklavkou, hupacku a doterneho psa.. 🙂 a mozno by sa Gabika viac snazila pred Megi.
Take nieco som zazila aj teraz cez vikend, ked tu bola kamaratka z HC s rocnou dcerkou, tak Megi ako "velkacka" si sama zacala stahovat nohavice, ked isla cikat, aj ked si pritom jasne, ze ocikala nohavice, ale odvtedy to normalne robi sama aj sa akoze utiera..

endy
15. júl 2009

Ahojte,Nanetka my raňajkujeme len mlieko.Dnes papala ráno o piatej a potom až o jedenástej.

Spávame spolu,na obed ešte vydrží vo svojej postieľke,ale v noci len so mnou.

Takže odkaz pre Peťku,posteľ sme kupovať nemuseli,ja nám momentálne na nič!!!A 300€ v prdeli 😠 😠 😠

Treba vydržať Nanettka,ja som už len krôčik od Zálužia. 😀 😀 😀 Možno sa tam stretneme a možno nás bude viac,nielen my dve. 😀 😀 😀

nanette
15. júl 2009

Dík kočky za podporu, ste zlaté 🙂

Vranka - no vieš, ja som tú moju malú slečnu mala pekne vycvičenú, zaspávala krásne do 5 minút, ale ako ju odúčam od plienok, tak na každé jej naznačenie, že treba pišať, utekáme na nočník... a ona potvora si to všimla, tak teraz ako zaľahne, začne vykrikovať, že jej treba pišať, kakať a bude to dookola omieľať aj hodinu, lebo vie, že na toto som zo začiatku naletela a dala som ju aj 2x behom 10 minút v snahe nerobiť jej v hlave chaos, veď jej vštepujem do hlávky, že keď treba pišať, tak nech povie a pôjdeme na nočníček.... ale keď som zistila, že ona len vymýšľa, lebo sa jej odrazu nechce zaspávať, tak som to stopla, ale ona vystrája a dožaduje sa svojho... ale ja pevne dúfam, že keď nám vylezú už konečne posledné dva zuby, tak sa všetko vráti do starých koľají, lebo ma picne 😝

Deni - no veď to, že aj ja som nervná riadne.... snažím sa síce krotiť, ale niekedy mi už tak tečú nervy a hlavne keď vidím, že nepomáha nič a len sa to situácia zhoršuje 😒 no ja som zvedavá na tvoj natáčací deň.... potom príď poreferovať 🙂 Sárinkinej krstnej držím veľmi, veľmi palce, nech sa z tej zákernej choroby dostane... ☹

Erosko - hoď nejaké fotky aj na MK, lebo na facebooku nie sme všetky prihlásené a nemôžeme kuk 😉

Evi - ja som už na Gabču vyskúšala všetko.... aj podobrotky, aj vyhrážkami, aj sľubmi, aj odmenami, možným aj nemožným.... nejako nezabará nič, darmo jej poviem, že čím skôr spapá, tým skôr bude rozprávka, hračky, piesok... žiadna odozva.... normálne sa mi zaškerí do ksichtu a mňa ide popučiť.... a to snaženie sa pri iných deťoch tiež moc nezaberá.....s Dankom sme takmer denno-denne 2x vonku, keďže bývajú na 5 minút od nás a ten napríklad už krásne funguje bez plienok a malá vidí, ako sa pýta, ako ide piškať a darmo jej to aj ukazujem a chválim ho a nabádam aj ju, občas sa vypýta, ale veľmi nie.... a s tým jedením a zaspávaním, čo som vyššie písala Vranke, je zaujímavé, že toto robí len doma.... asi 2x bola so svokrovcami na chalupe na pár dní.... tam krásne papala celý obed sama, krásne sa pýtala piškať, kakať (hoci občas sa stala nehoda), krásne tam zaspáva a v pohode spinká celú noc a bez vymýšľania a cez obed spí 3 hodiny!!!! doma 35-50 minút... aj teraz sa práve zobudila po 45 minútach..... tú dĺžku spania ešte beriem, lebo doma je jej horúco, potí sa tu ako myš, na chalupe je chladno, tak sa jej tam dobre spinká...ale to cirkusovanie so zaspávaním, to nejedenie a to pocikávanie, to nechápem..... skôr by som brala, že si dovolí cvičiť so dedkom a babkou, keďže tí si ju maznajú, ale tam je dobručká a pri mne a mužovi robí problémy.... 😒

No nič, utekám, lebo malá vstala.. idem baliť, ideme na chalupu, manžel vzal dovolenku, tak si tam trošku oddýchneme... majte sa všetky pekne.... krásne dníčky prajem 🙂

nanette
15. júl 2009

Endy 😀 😀 čím viac nás bude, tým lepšie sa tam zabavíme 😉 no utekám, tak papa 🙂

okacka
15. júl 2009

Ahojte,
strašne dlho som sa neozvala, ale akosi nebolo vôbec kedy a nemala som ani náladu vôbec. Po návrate z dovolenky som takmer týždeň strávila v nemocnici. Bola som tehuľka. no bohužiaľ som o bábätko prišla, takže radosť spred dovolenky bola zbytočná....No už sa s tým snažím vysporiadať, prešiel nejaký ten ščas, ale pomôže asi len čas a snáď sa ešte niekedy podarí... takže si postupne začnem hľadať nejakú prácu a od jesene kdesi nastúpim, ak nič, tak do starej robotky...Simonka bola počas môjho pobytu v nemocnici striedavo u sestry mojej, s mužom a mojimi rodičmi, no znášala to hrozne. Stále za mňou plačkala, nechcela papať vôbec, spinkať a tušial, že sa niečo deje, lebo ani bicyklovanie a iné zábavky, čo zbožňuje, ju vôbec nebavili...
Potom bola zasa Simonka chorá, mala vysoké horúčky veľmi,no našťastie jej to rýchlo prešlo.

Tento týždeň sa snažíme užívať si tršku leto, ja sa dostať do psychickej pohody trošku. Boli sme u mojej sestry na záhrade, dnes sa kúpať u kamarátky, poobede na výlete v Žiline, zajtra pôjdeme aj s kamarátkami na záhradu k mojimrodičom sa kúpať...Simonka je asi ako všetky detičky v tomto veku, chvíľku anjelik na zjedenie, že by ju človek ubozkával a potom zasa ako čert, že sa musím ovládať, aby som jej riadne necapla na riťku. A samozrejme je všetko jej, všetko chce robiť sama. Som ale rada, že ju veľmi baví kreslenie a maľovanie farbičkami, normálne nakreslí pekne maminku, Simonku, tatina, snehuliaka, domček, auto. Svokra má také umelecké vlohy a tá stále hovorí, že je to obdivuhodné, teda aj v jasličkách mi to stále hovoria, že onavydrží maľovať aj dve hodiny vkuse a krásne výtvory prináša domov. Po mne to ale isto nemá, asi len po svokre z našej rodiny 😀 😀

Nanettka - oni sú takmer všetky tie detičky podobné, naša síce krásne ciká a kaká, ale na noc ani po yslenie dávať plienku dole. V jasličkách zahajá bleskovo a doma vymýšľa niekedy aj hodinu. tam nepociká nič cez obed,doma sa jej niekedy stane, že sa cez obed pociká ešte. A s papaním ako kedy, Niekedy ma prekvapí a zje také jedlá a také porcie, že oči otváram, na druhý deň nula bodov. A v topmto teple jej moc nechutí....Ešte tak keď sa kúpe a pláva, to áno, ale normálne tomu moc nečublíži, skôr večer. Ale zásadne všetko papá sama....A neboj, Gabika v škôlke chytí samostatnosť, naša sa tam až moc naučila, niekedy by som pristala, keby niečo mohla robiť aj maminka, nielen ona 😀

Vranka - vitaj medzi nami, máš krásne deťúrence, aj moja sestra má dvojičky, jednovaječné, už majú ale 5 rokov 😉

No pridala som aj nejaké fotky a sľubujem, že budem chodiť už pravidelne 🙂

vranka4
16. júl 2009

Ahojte babenky 🙂 ,okacka,pridala si krásne fotky,malá je zlatá okaňa 🙂 ,prajem ti,aby toto smutné obdobie rýchlo pominulo,ste mladí,možno sa ani nenazdáš, a budeš sa znova tešiť na drobčeka 🙂 ,občas sa osud s nami kruto zahrá ☹ ,ale máš peknú rodinku,máš pre koho žiť a tešiť sa 🙂 nanette-príjemný oddych na chalupe 🙂 ,možno tam Gabča bude úplne v pohode a prekvapí ťa 🙂 ,drnda 🙂 ,ako herečka,nakrúcanie ako prebehlo?myslím na Sárinkinu krstnú,dúfam,že už má po operácii a všetko prebehlo bez komplikácií,držím palce,nech sa vylieči,však je mladá,má život pred sebou 😒 ,ostatné babky,držkajte sa,užite si s drobcami krásne počko 🙂

natana
autor
16. júl 2009

čafte babize 😉

kati, je mi strašne lúto, čo sa stalo, hádam sa doliečiš a už sa to nikdy nestane
simonka je kočka, pekné fotečky 😵

ani som vás neprečítala poriadne, lebo vôbec nemám čas, makam ako fretka aby som stihla do zajtra všetko zaučtovať. ešte nemam ani zoznam čo si vezmeme na dovču, určite polku veci nechám doma 😀
prišla som sa vlastne rozlučiť, lebo zajtra asi nestihnem a večer už odchádzame.

vranka vitaj, máš pekne detičky

nanetka no nezávidím ti, gabika je potvorka, ale robila mi to aj sára aj natálka, až kým nezistili, že fakt nemá význam vyliezať z postele, lebo sa má spať, naša sára síce už nevymýšla s cikanim, ale tiež jej trvá aj 1,5 hodiny kým večer zaspí. ona sa mi v posteli pre zmenu hraje
no a s pocikávaním našťastie problemy nemáme, tak si hovorím, že to najhoršie máme za sebou, ale minulý rok som sa s nou riadne zapotila, všade som trepala náhradne oblečko, lebo ked som sa rozhodla že plienky nechceme, už som jej ich dávala len na spanie aby som ju zbytočne nemýlila, ale myslím, že teraz je to chvilková záležitosť, lebo už sú velikí a vedia čo maju a kam robiť.
no ja letim, lebo periem ako o život, nech sa mi všetko do zajtra stihne vyschnúť.
želám pekný víkend a aj nasledujúci týždeň

vranka4
16. júl 2009

natana 🙂 máš krásnu rodinku 🙂 ,prajem príjemnú dovolenku,šťastnú cestu,užite si tam 🙂 a ty teraz pracuj,chystaj,aby vám tam nič nechýbalo 😉

drnda1
16. júl 2009

Ahojte,

Kati - je mi ľúto, že si prišla o bábenko.... ☹ ale neboj, to sa spraví a Simonka bude mať krásneho okatého súrodenca. 😉 Aj ja som pred Erikom potratila a vidíš, akého mám šuhaja 😎 a ešte aj malú opičku 😵 . Krásne fotečky máte, malá má krásne šatočky. 🙂

Miri - krásnu dovolenku prajem a hlavne, nech sa nestresuješ a nenase... ako minulý rok. 😝 😀 A dávajte pozor na ceste. 😉

My plienky našťastie tiež už neriešime...ostalo nám pár v sáčku, ale to budeme mať do rezervy pre návštevy. 😝 A papáme krásne, skoro všetko, raz menej, raz viac, ale skoro všetky druhy...

Natáčanie bolo supeeer. 😵 Natáčalo sa to v Malinove, v jednom RD, je to super úžasná skúsenosť! Ja som iste mala byť herečka... Endy, teba to neláka? Mne by sa to veľmi lúbilo. 😝 😝 Ešte budúci týždeň sa točí, ale to bude už na Kolibe v ateliéroch, lebo to budú scény z vyšetrovacej miestnosti... 😀
Seriál sa bude volať ,,Prvé oddelenie,, (alebo dačo také) a ja som v tretej epizóde (neviem, či to daju po rade) ...Diely budú z krimi, ale nebudú na seba nadväzovať. Bola tam Veronika Paulovičová - je pekná. 🙂 (Ria, z Paneláka).

Deti sú v Štúrove, akurát Sárinku máme doma. Je zlatá, stále si spieva...kúpila som jej v Dráčiku kolobežku, strašne po nej túžila, vždy keď sme boli vonku, tak len vzdychala: Koobezka.... 😀

No idem k telke. 😝

slenka
16. júl 2009

Ahojte
Kati aj mne je velmi luto, ze ste prsli o babo ☹ Drzim silno palce, nech dalsi pokus vyjde bez problemov. Ja som na teba uz aj myslela, ci je vsetko v poriadku ked si sa tak dlho neozvala po dovolenke a inak si pisavala skoro kazdy den. Ale toto by ma nenapadlo ☹

Deni tak to je super, ze sa ti to pacilo. A hereckou este stale mozes byt, nie? Ved aj s nechtami si zacala len nedavno a ako super si sa uchytila. Si sikulka. Urcite by si sa uchytila aj ako herecka 😉

Nanette - mrzi ma, ze sa s malou takto trapite. My mame podobne obdobie tiez uz za sebou. Bolo to na nervy, uzili sme si, ale myslim ze mala uz ako-tak pochopila kde ma hranice. Neboj aj Gabiku to prejde. Terezka je tiez taka, ze by sa stale nechala krmit (a to chodi aj do skolky kde vraj pekne sama papa). Ale ja som to vyriesila tak, ze vzdy ked dam jest jej, nalozim aj sebe a sadnem si k nej. A ked sa dozaduje ze ju mam krmit, poviem ze nemozem, lebo krmim seba 🙂 To akceptovala a kym ja jem je aj ona sama. Ale hned ako vidi, ze som dojedla tak mi tlaci jej lyzicku do ruky, ze ju mam krmit. Tak mame taky kompromis, ze obe dosteneme co chceme.

My sme s plienkami stale rovnako. Doma bez, mimo domu s plienkami. Nemam odvahu vydat sa niekde bez plienok. Tu nie je dovolene len tak niekde cikat do travy 😠 normalne za to mozem dostat pokutu. A hladat stale verejne zachody, ktore nie su zrovna najcistejsie... 😝

Endy aj my ranajkujeme vacsinou len mlieko. Ked sa mala zobudi, pride zobudit aj mna a prve co mi povie je: Mami chcem mlieko. Vypije dve flasky. Ja jej potom dam chlieb, z ktoreho zje len salamu, pripadne zlize maslo.

Tak caute 🙂

majussa21
17. júl 2009

Ahojte.
My sme sa len teraz vykotulali z postele auz teraz sa mi ic nechce robit ked je tak horuco a atoboz uz neviem co varit.Dnes mam nocnu tak poobede sa uz tesim ako si s malo zdriemnem v tej horucave 😝 Cikovi je tiez z toho tepla horuco ze ani von nechce ist len dnu lezi ako skapacina a mala ho sikanuje.Inak uz sme bez tirasa v sobotu si po neho boli siel na nejaky ranc pri Modre. 😢 A my ranajkujeme tiez len mlieko niekedy jogurt.

Nanetka ja som tiez taka nervna ze by ma z toho svaclo ale silno vam drzime palceky nech sa mate opet tak fajn
ako predtym.Vcera som si dokonca ked som bola v praci aj na teba spomenula lebo tam mame take male dievcatko 8 mesacne same a krmila som ho tiez asi hodinu vsetko jej tieklo z ust prezuvala tie piskoty no hruza ja by som asi skoncial na psyche ako pisete mat take dieta ale Gabike sa to pohorsilo len pri tych zubkoch vsak?

Kati aj ja som rozmyslala ze si sa dlho neozvala ze ved reku uz nerobis a ani sa neukazes a ty si sa takto trapila drzime palce nech uz mas toto smutne obdobie za sebou a aby ste sa len tesili a boli stastny a neboj babiku este budete mat 😉

Miri prijemnu dovcu prajem juj tak vy uz dnes frcite nech si ju uzijete a vela fotte nech mame co zavidiet. 😀

Deni super z teba raz bude ozajstna herecka, ty si fakt sikovnica len tak dalej a hlavne ze ta to bavi a je to take super. 😎

endy
17. júl 2009

Ahojte,Okačka je mi to ĺúto s bábom. ☹

Ja sa dnes trošku zotavujem.Včera som bola v Trenčíne u krstnej mamy,vytrhla mi osmičku,lebo mi krivo rástla a bolelo ma z nej až ucho. Našťastie teplotu som v noci nemala,len mi nechutí jesť,v čom som pravda nie sama.

Nikolka je dnes protivná,vycikala sa na dvore,plače od rána.Vypila len mlieko,rohlík aj to len polovicu zjedla a z obeda zjedla dve lyžičky.

Chvála Pánu Bohu,že zajtra sa ochladí,lebo toto je o nervy.

drndi,láka ma to,ale neviem ako by som mohla chodiť do Bratislavy a teraz robota do toho,hysterická,neposlušná Nikolka 😒

drnda1
19. júl 2009

Ahojte,

no tak vidím, že tu včera nikto nebol... 😝

Lialo jak z krhly... Ja som bola ráno len nakúpiť, stihli sme ísť s malou na zmrzku a potom sa to spustilo... 😔 Včera som robila prvý raz tekvicu plnenú mletým mäsom, mňam, bolo to dobré. 🙂

Dnes už prídu deti zo Štúrova... dnes varí tato, našťastie... 😀 😀

Operácia Sárinej krstnej dopadla vraj dobre, tak som rada... 🙂

No ok, zajtra je zasa pondelok, idem ráno do Malaciek na súd (bóže, sa mi nechce!) a potom idem do roboty.... 😝 Tak si ešte užite nedeľu, pá. 😵

drnda1
19. júl 2009

Endy - a čo nitrianske divadlo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre