Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

kasis
22. sep 2009

Loren gratulujem ku krasnej babe 😵 😉

loren
22. sep 2009

dakujeme pekne 🙂

petruska77
22. sep 2009

nanette, dakujem mame sa celkom fajn 🙂 obcas vas tu aj precitam, ale som na maleho sama, lebo manzel robi v zahranici, tak moc casu nemam... ale vidim ze viacerym marcovciatkam pribudli surodenci, tak dodatocne vsetkym gratulujem 😵
inak musim konstatovat, ze si konecne vychunavam matersku dovolenku, lebo ten nas zazrak zacal ako tak posluchat 😀 je to celkom zlate chlapca, strasne pritulne, obcas zurive ale je to moj pokladik 😵 mali sme velke problemy s cikanim do nocnika, ale uz sme vo faze ze plienku nosi len v noci a aj to sa vacsinou budi so suchou... akurat mame problem, ze este skoro vobec nerozpravame ☹ par zakladnych slov a inak nic... ziadne vety, sklonovanie nehrozi... basnicky a pesnicky ani omylom... v poslednych dnoch zacal trochu opakovat niektore slova, aspon sa snazi, lebo doteraz nejavil zaujem... no co uz, nejako sa vytrapime s tym este...

natana
autor
22. sep 2009

ahojte ja len narychlo Nanetke

no u nás to bolo pri natinke tak, že ona bola prijatá od septembra, ale v septembri som dala do školky žiadosť o odklad dochádzky, že nastúpi až vo februári. a tak aj nastupila. Lenže najskor bola v tej adaptačnej dobe a aj ochorela hned, takže ked mi prišiel potom papier zo socialky (či miestneho uradu) že mám doniest potvrdenie, kolko chodila v tom februári do školky, riaditeľka mi vypísala z dochádzky a s tým som isla na miestny urad. Kedže tam viac nebola ako bola, rodičovský mi nevzali. Ale vtedy podla zákona musela školka nahlasovať všetky deti do 3 rokov čo chodia do školky (nie tie čo su prijate a maju odklad). Takže ak ti v školke súhlasili s odkladom, nemusíš nič riešiť, nikam nic nenahlasuješ a berieš rodičák dalej. až ked nastupi do školky, budeš musieť asi riešiť kolko bola v adaptačnej dobe a ako dlho bývala počas nej v školke a pod. a ani neviem ake su podmnienky, kedy ti už beru rodičovský, asi ked ju davaš už na celý den, ale to neviem na isto.

no musim isť robiť, zatial sa majte

nanette
23. sep 2009

Nati - dík za odpoveď.... idem ti napísať ip 😉

Petruška - neboj, on sa rozkecá... chlapci sú v tomto vraj pomalší.... ale vidíš, vy máte už aspoň pokoj od plienok cez deň, my ešte stále nie, darmo Gabika kecá od roka a pol... do škôlky by ju aj neukecanú vzali, ale s plienkami nie 😉

drnda1
24. sep 2009

Ahojte,

Nanette - myslím, že niekto hovoril, že adaptačný je max.1 mesiac... aspoň sa mi zdá... No s tými škôlkami je to fakt teraz o držku... 😖 Mňa keby neboli vzali do tej školy, čo je spojená s MŠ, tak až od septembra by som sa dostala... a aj to bolo vybavené... 😝 no, hlavne, že plno škôlok pozrúšali... 😒

Kasis - no to je fakt, že si sa neozvala dlllllho, aj Petruska - aspoň vieme, že nás ale troška čitkate. 😉 A pracda je, že naozaj chlapci sú v rozprávaní a pišaní pomalší, ale zasa sú rýchlejší v motorike. 🙂

Naša Sára toooolko rozpráva, mudruje, dokonca sem - tam ,,odpapuluje,, a stááááále spieva a aj tancuje, hlavne ,,Maličká som,, 😀 ... to spievaju v škôlke. Inak sa z nej stala nervačka, ale po kom by asi tak bola kludná, že? 😔 Inak si už na škôlku zvykla, iba ráno ide hrať herecké finty, že mrnčí, ale vraj potom úplne nič. 🙂
So Simi beháme po krajčírke, vybavujeme kaderníčku, kozmetičku na stužkovú, aj sa fotili na tablo a oznámka, potom hodím fotky, má ich veľmi pekné. 😵
Erik sa zatiaľ so známkami drží dobre (1,2,3), ale musím ho riadne zapriahať do učenie...no hold, keď chodí okolo 18,00 domov, sa mu ani nečudujem, že sa mu nechce moc učiť... 😒 ale musí, čo narobí...

My dnes máme riaditeľské voľno, tak som si malú nechala doma, nemáme v škole elektriku a ešte robia tie okná, tak si máme dnes dorobiť časovo - tematické plány a zajtra ideme s kolegynkou na ,,Pasovanie prvákov,, , to bude v Medickej záhrade, príde ich pasovať starosta a dostanú dáke darčeky a budú tam mať dáky program. 😵
Dnes inak idem na tú opätovnú resekciu zuba, fúj, zajtra budem na pasovaní jak spuch
😀 😀 a Simone ide tiež kvôli strojčeku vytrhnúť ešte 2 zuby. 😖 Paráda!

Nechty robievam utorky a štvrtky, od októbra by mi mala začať cez školstvo tá angličtina, asi to budú piatky, ale to tak 1-1,5 hodky...
Tak mávam aj voľnejšie dni. 🙂

No ok, ideme asi so Sárou do obchodu a urobím zapekaný karfiol a potom robiť tie plány...
😝

petruska77
24. sep 2009

nanette, drnda tak vam to rozpravanie vasich deticiek zavidiiiiim 🙂 ale Davidovi sa zda sa zacina rozvazovat jazycek, tak dufam ze uz sa rozkeca...

nanette, my sme este pred nieco vyse mesiacom nosili plienky non stop, potom som mu ich prestala davat a postupne nejako pochopil ze treba chodit na nocnik... aj ked uz som z neho bola zufala, nechcel si to dat vysvetlit stale som mu len pocurane plienky menila... uz som bola na nervy z neho... ale teraz uz celkom pohoda... akurat obcas nestiha dobehnut a trosku si cvrkne do slipkov, ale to sa mu uz posledny tyzden chvalabohu tiez nestava... Gabika sa pocikava uplne alebo tiez si len trochu cvrkne?

nanette
24. sep 2009

Drndi - adaptačný je max. 2-mesačný.... a max. na 4 hodiny denne... tak to je aj v našej škôlke, aj inde, čo som počula 🙂 Ako u zubára? dúfam, že ťa moc netrápili 😉

Petruška - jasné, že sa rozkecá.... keby nerozprával nič, tak by to mohlo byť na zváženie, ale ak rozpráva aspoň trošku, tak len si dáva načas a čochvíľa vás pekne prekvapí, ako mu to zrazu pôjde... asi tak ako píšeš, že to šlo s plienkami 🙂 na u nás je to tak, že občas cvrkne trošku, občas sa dočúra úplne... my nenosíme plienky už od decembra, takže tých gatí, čo som sa naprala ani nezrátam ... ale musím vyklopať, posledný týždeň sa nepopiškala ani raz, krásne sa pýtala, nebola v gaťkách ani kvapka... hoci akurát dnes sa mi dočúrala už 2x, ale je aj prechladená, tak možno preto 😒 a už štvrtý deň testujem spanie cez deň bez plienky, tak zatiaľ je to 50:50.... uvidíme ako ďalej 🙂

nanette
24. sep 2009

Loren - neprihodíš nejaké fotky, aby sme videli tvoju malú bambuľku, aká je krásna? 🙂

Kasis - tak to je super, že sa ti detičky zladili a spia v rovnaký čas a tak veľa.... za 3 hodinky sa dá toho dosť porobiť... 🙂 A vidím, že z Maťka je veľký pomocník, to je super 😵

Okačka - ak nakukneš, daj nám vedieť, čo je nové, kedy idete na operáciu... myslím na vás... držte sa 😔

nikuska22
24. sep 2009

ahojte

loren - blahozelam🙂

kati - drzte sa, hlavne vela sil, budeme vsetci na Simonku mysliet,nech ta operacia dobre dopadne a nech je vsetko o.k.

natana - no tak ja by som sa teda riadne nastvala, asi by som od hnevu praskla 😝

nanette - drzim place s nocnikovanim, ale hovoris, ze sa to zlepsilo, takze podla mna to chce len este trochu viac casu, my mame problem s kakanim, naschval zadrziava 😒

evinah, slenka - dobre, ze sa uz citite lespie, ten prvy trimester je najhorsi, mne bolo tiez hrozne zle 😝

neviem, co som komu este chcela...

my sa mame tak normalne, akurat, ze z Laury sa stal riadny urevanec, beci od rana do vecera, asi sa to naucila od Sary, takze susedia z nas maju radost 😒 😝, ale aj tak su to moje dve slniecka 🙂

zacali sme chodit so Sarou na tanecnu, tanecna ma hodinu, z toho 45 minut ju nosim po rukach, takze super 😠 na poslednych 15 minut sa osmeli, no a to ju potom nemozem dostat domov, dufam, ze postupne si zvykne a hlavne, ze sa uz konecne prestane bat deti

nikuska22
24. sep 2009

aha, poslednu stranu som nejako prehliadla, takze
kasis - vy uz mate zubky, my mame uz skoro 8 mesiacov a nic a hrozne nas trapia, nie a nie sa prerezat a mala je nervozna z toho ako pes 😒

peti, drnda a neviem, kto este uci, vidim, ze uz riadne ficite 😀

adrica
25. sep 2009

Caute zienky. 🙂

Tak po dlhsej odmlke sa hlasim opat.
Boli sme na svadbe v Holandsku-vydavala sa svagrina- a potom sme nemali internet, takze som sa tu vobec nedostala.
Na svadbe bolo super, Danko zvladol krasne cestu, a vsetci boli z neho paf. 😀
Videli sme aj trosku iny svet, dobre bolo, ze nam vyslo pocasicko. 😵

Vidim, ze su tu aj nejake tie zmeny.
V prvom rade myslim na Katku- drzime palce Simonke ale aj Vam. Urcite vsetko prebehne v poriadku a budete mat opat tu svoju Simonku ako bola predtym.

Evi...gratulujeme k tehu a dufam, ze Ti uz nevolnosti ustupia a Megi bude pocuvat.

Loren...blahozelame k bambulke, dobre miery ma. 😵
Deni, Peti, Endy...dufam, ze Vas deticky budu pocuvat cely skolsky rok.

Tak to je zatial vsetko, idem, lebo ma polovicka vyhodi z bytu. 😵
Inac aj my uz mame kraaasne sopliky, tak vegetime doma. 😠
Dobru nocku. 🙂

loren
26. sep 2009

ahoj kocky jasne prihodim ale to musim najprv prist domov na notbooku nemam program na zmensovanie fotiek som pre tu blbu zlomenu nohu este stsle u nasich 😉 ak chcete pozriet tak na facebooku moje meno vam napisem do ip ak budete chciet 🙂

eros
27. sep 2009

Ahojte

ozvem sa uz aj ja aby ste vedeli,ze zijem.malemu sa v skole paci uz mame aj kaktus(spravanie),ale neriesim bo uz chyta asi moje navyky 😀 😀

madmazelka drzim paste a napis co mas nove.aj ja ked som citala co si pisala hned mi vyhrkli slzy.neboj mala je bojivnicka a uvidis ako rychlo sa zotavi a bude Vam len radost robit ako doteraz.

loren mala je aka baculka normalne by som pvoedala,ze uz sara je pri nej chudulka 😀 😀 😀 krasne co dodat

madmazelka ozvi sa co nove

loren
28. sep 2009

eros dakujeme mne sa teraz sara zda strasne velka doteraz som ju brala ako moju malicku 😉

dadka212
28. sep 2009

čaute kočky 🙂

tak aj ja niečo napíšem 😀

Matúš je v poslednej dobe hrozne neznesitelný, niekedy mám chuť ho rozdrapiť 😖 plieska sa mi o zem, za všetko huláka celý boží deň, ja už na neho nemám nervy....nechcete darujem ho 😀 😀 ale len kým sa neumúdri 😵

Loren mne sa Maťo tiež zdal hrozne velikánsky oproti Danielke, ale už sa mi to upravilo 😉 najhoršie sa mi to zdalo pri prebalovaní (predtým ešte nosil plienku na kakanie) to keď som mu mala utierať tú jeho velkú ricisko oproti tej malinkej 😀

Petruška určite sa to čoskoro prelomí 🙂 ono to niekedy príde zo dňa na deň 🙂

Adrica tak ste si užili Holandsko 😵 super 😉

Nikuška no tá tanečná vám teda hlavne Sárke určite len prospeje 😵 aj ja by som s malým chodila na také cvičenie na fit loptách tu máme, ale nemá mi kto povarovať Danielku ☹

Kasis tíško závidím ako ti Janka spáva 😵 ale už aj naša krpaňa začala ako tak pekne spávať...

Deni tak dobre vybavte, potom určite hoď fotky ako vyzerala Simonka na stužkovej 😵 ja na tú svoju spomínam doteraz tak nám bolo super 😵

dadka212
28. sep 2009

Erosko a čo to znamená KAKTUS asi nič dobré čo??? 😀

osickad
29. sep 2009

Dobré ránko babenky mojeeeee,
po dlhej odmlke som tu na chvíľku, ale vidím, že už ani vy tak silno neprispievate.
aké to bolo kedysi milé ako sme ešte po polnoci písali na koňa, hlavne keď sme boli tehuľlky. ach, normálne je to už tak dávno.

Pani učiteľkám - ENDY, PEŤKA, DENISKA - prajem aby vás deti poslúchali, aby ste si neničili nervy, ale mali LEN radosť z učenia.

Adrica:
tak to je super, že ste boli tak ďaleko a ešte v Holandsku. to je moja srdcová krajina. veď som ti spomínala, že som tam žila 3 roky. a kde presne ste boli?????? verím, že z Danka boli všetci PAF, lebo je chutnúčký. a švagrinka má muža Holanďana????

Eros:
super, že malému sa v škole páči. držíme veľmi päste nech to fičí 🙂 😉

Loren:
gratulujeeeeeeeeeeeeeeme a veľmi sa tešíme.
prajeme vám veľa zdravíčka. 🙂 🙂 🙂

Dadka:
a vieš, že aj naša malá potvorka otrasne spáva. v noci je to fajn, zobudí sa tak 3 razy, kým bola menšia len RAZ, ale cez deň a to hlavne DOMA, v byte toho veľa nenaspí. hodí si tak 3 razy pol hodinovky a to je všetko za celý deň. v kočíku spí, to sa jej páči, keď sa jej riťka naváža. Adam bol presný opak Lindušky.

OKACKA:
tak som sa zľakla, keď mi kamoška povedala, čo je malej Simonke. Veľmi SILNO na ňu myslím a držím vám veeeeľmi päste. všetko bude po operáciu v poriadku, Simonka bude malý živel ako predtým a bude zdravučká. určite sa nám ozvi, sme zvedavé všetky a myslíme na vás!!!!!!!

my sa máme fajn. Adamko už všetko rozpráva. je to krásne. strašne sa z toho tešíme. je podarený. také milé obdobie. už sa však naučil od chlapcov od susedov /6,7 rokov/ do RITI 😒 . aj Ivanovi to raz povedal. on nevie, čo to znamená. Ivo mu fukol po ústach. 😝
Linduška krásne rastie, papá. pred 2 týždňami v poradni sme vážili 5090 g a máme 60 cm. kojíme sa.
ako som už písala cez deň toho veľa nenaspí, ale v noci je to celkom fajn, zobudí sa 2-3 razy, niekedy len RAZ.

pridala som aj pár fotočiek nech viete ako rastieme.

všetky vás srdečne zdravím, detičky bozkávam.
a prajem krásny dník 🙂 🙂 🙂

adrica
29. sep 2009

Caute zienky.

Dadka...prajeme pevne nervy.
Viem asi ake to je, no u Teba o nieco narocnejsie kedze mas aj maleho drobca.
No mozno je to opat len prechodne obdobie.
My ho tiez obcas mavame a to by som aj ja Danka v tom momente na chvilu vymenila. 😀 😉
No co uz musime dufat, ze sa to niekedy aj zlepsi.

Osi.. no bolo super, len kratko.
Asi polovicu sme nestihli popozerat a aj svagrina bola trosku smutna, lebo nam chcela toho vela ukazat.
No co uz mozno niekedy inokedy.
A ano brala si Holandana, tak dufam, ze im to bude klapat. 😉
Inac slovko DO RITI mame uz aj my v slovniku, ale sa ho snazime ignorovat, aby ho moc neopakoval. 😖
Mate dobre miery, tak len papkajte a priberajte. 🙂
Pekne fotecky. 😉

Okacka...nemate nic nove?
Viem asi v tejto chvili sa Ti velmi nechce pisat.
Myslime na Vas a drzime palce.

Tehulky ako sa mate?
Bezi Vam to bez problemou? Dufam, ze ano. 😵

Tak idem sa ja napit tepleho cajiku, aby ma rychlo obisla choroba a nenalepila sa aj na mna. 😠
Ked sa podari tak pridam aj ja fotky. 😉
Caute a pekny den. 😵

dadka212
29. sep 2009

Osi krásne fotečky Linduška rastie do krásy 😵
my sme boli v poradni pred týždňom a Danielka vážila 6100g a merala 64cm 🙂 tiež ju iba kojím, prikrmovať začnem až keď bude mať ukončený 6 mesiac aj keď sa mi zdá, že teraz mám menej mliečka, no ale to je asi aj tým, že sa tá tvorba mlieka skorigovala na jej potreby...

Adrica no veď hádam sa tam ešte vyberiete a popozeráte čo ste nestihli 😉

adrica
29. sep 2009

Caute zienky.
Tak sa mi podarilo pridat zopar fotiek.

Dadka...ved uvidime co nam zivot dalej prinesie. 🙂

eros
29. sep 2009

Cafte

osi mala je krasnucka cely adamko 😵 😵 😵

dadi super vaha,len tak dalej 😉

inac aj moja mala sa zhorsila,ked jej niekdo zle robi ukazuje past(asi ci chce dostat),ale v duchu sa tomu smejem,ale uz cakam kedy sa vykluje s nej mamina(ja) 😀 😀 a vcera mi robila velke divadlo vonku na cele usta kricala a dupala nohami neh ju zoberiem na ruky,skoro ma slehlo bo kazdy sa otacal,ale prehovorila som ho na nasho kamosa co ma 10r,ze ho ideme kuki a uz bola kludnejsia a nastastie sme ho aj vtedy stretli.

maly je zasa vymyselnik,ked ma pisat tak 100x cikat,pit papat 😠 😠 ,ale musim horsika vynachvalit,ze ked je doma sa mu venuje aj 3hodky bo pisu aj to co pisali na zaciatku

madmazelka napis nieco,aj ked je to tazke teraz.myslime aj my na Vas

drnda1
30. sep 2009

Ahojte babulky 🙂 ,
dnes si užívam póbedie voľna... 😝

Osi - malá je naozaj zlatučká, fakt sa veľmi podobá s Adamkom. 🙂
Adri - aj ty si pridala pekné fotečky. 😉

Eroska - no musíš malého spacifikovať, nesmie dostávať kaktusy za správanie. 😠 😉

Ja mám v triee síce len 13 detí, ale poviem vám, a aj kolegyne to hovoria, že je to veľmi ,,ťažká,, trieda... 😝 Mám tym hyperaktívne dieťa, straaaašne rozmaznané dieťa (nezrelé na školáka), sebapresadzovačné dieťa, trucovité až hysákové dieťa, bitkárske dieťa...suma sumárum - asi 4 deti, ktoré sú ok.!!! 😖 No je s nimi ťažká práca, kolegyňa z Ačky má oveľa lepšie detičky v triede. Aj angličtinárka je úplne z nich unavená. 😔 No čo už, snáď sa to pomaly zlepší...aspoň o polovičku...
Budem viesť dramatický krúžok, už mám nahlásených asi 13 žiakov z I.stupňa. A od októbra by mi mala začať tá anglina.
Sárinka sa v škôlke už adaptovala, učiteľky ju chvália, že je síce najmladšia a najmenšia, ale že je veľmi šikovná, že zbožňuje, keď idu tancovať a spievat, neplačká...akurát tiež vie občas už odpapulovať a na všetko vravieť NIE! 😠
Staršie decká sú v pohode, o mesiac máme stužkovú, pomaly všetko chystáme, samé prachy 😒 ...
Inak chodievaju až večer domov, maju dleho vyučko, najskôr o 17,30.
Tento víkend idem Simonu prvý raz pustiť spolužiakovi na chatu, ide tam väčšina triedy, chalanisko oslavuje narodky. Tak uvidíme, ako to dopadne.
😝 ale veriť jej už snádˇmusím začať...

Inak 6.10. v utorok budem v Súdnej sieni. 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😎 😎 😎

No ok, idem dačo porobiť. 😉 😝

majussa21
1. okt 2009

Ahojte.
Tak ja sa vam hlasim z prace.Este hodinku a hajde sa domov.Mam poobedku a ta zacina o 12stej a to je taky blby cas ze ani dovtedy nic nestihnem a ani vecer ked pridem domov o 19h.A z domu musim ist 10.30h. na buse lebo mi inak nejde ak nejdem autom.Dnes som myslela ze uz idem volat ze nepridem do prace lebo najskor som nemohla najst doklady moje lebo som sla autom a potom ked som zaviezla malu k babke tak tam mi nik neotvaral lebo sa im pokazil zvoncek a boli zamknuty tak esteze bol doma otec letela som spet domov a nechala mu malu.
My sa mame fajn trapili sme sa so soplikmi ale vzala som pamycon z prace a ten jej hned zabral.
MM ide zajtra do skoly z prace a ja mam zas poobednu tak prideme domov az vecer spolu.
Dnes bol aj on prvykrat v praci po 3 tyzdnoch co bol operovany no aj tak nic moc.

Kati myslime na vas a moc vam budeme drzat paluchy nech uz mate po vsetkom a nech ste opet fit a Simonka na to cim skor zabudne.

Neviem ci je tu este niekto co nevie ratat ani do 5 a ani farby npozna lebo my ich statocne ignorujeme a vsetko je u nej modre.Ona proste zacne vymyslat a zatne sa a nepovie ani slovo pritom basnicky a pesnicky speva jedna radost.A bez plienky sme tiez uz aj na noc.

Kasis riadne skoro Janke vysli zubky musi byt tiez podarena 🙂

Dadka to je super ked len kojis len tak dalej a teda je z nej riadny valibuk to je super len nech je zdravucka a pribera.

Zuzi no mas doma tiez veselo ale klobuk dolu pred hrosikom ked ma take pevne nervy aspon niekto vsak? 😀

Osi mala je zlatunka na foteckach. 😉 My sme jedenho casu pouzivali aj horsie slovo ale to vsetko robia deti ked ich pocula a opakovala im to a oni sa na nej zabavali a smiali.

Drndi teda ty si herecka tak ta budeme zas vidiet ked uz nie osobne aspon takto. 😎

Nanet s tou skolkou nam bolo povedane ze keby bolo volne miesto vezmu ju aj v aprili ale nebolo kedze im je lepsie vziat od zaciatlku roka.A minule som stretla ucitelku v obchode a povedala mi ze jedny sa odstahovali a maju volne miesto takze ak sa nezaplni a niekto sa nenastahuje tak ju veznu aj v aprili ak nie tak ju tiez vezmu ale do 3km vzdialenej skolky tato je len 1 km takze by sme ju vozili co si myslim ze tiez nieje take hrozne.

My ideme 17.10 na svadbu tak saty uz mame aj take pletene bolerko len sme ho skusali v obchode na tricko a doma ze ju hryzzie tak neviem co s tym urobim neviete mi poradit? 😒

Adri juj tak ste si urobili oneskorenu dovcu ked ste boli v Holandsku, a peknucke fotky ja uz sa tiez tesim na svadbu. 😀

Idem daco robit lebo ma odtialto vyhodia 😕

dadka212
1. okt 2009

babulky len sa idem posťažovať...Matúš zas vonku chytil záchvat, že ide na kolotoč, ktorý bol cez cestu, ale keďže už mal ísť spať tak rekuže nikam nejdeme samozrejme to začalo, hysačil a vybehol mi na cestu, tak som za ním skočila, lenže kočík neostal stáť ale sa pohol, tak jedno zadné koleso išlo už dolu obrubníkom a kočík sa prevaloval....ešte sekunda a Danielka by spadla hlavičkou na betón, našťastie som ju chytila....chudiatko spinkala ešte keď som ju chytila, hneď som ju preberala a ona chudatenko na mňa pozerala, že prečo ju budím 😀
...ale ja už neviem čo s tým chlapcom mám robiť úplne mi prerastá cez hlavu, stále len huláka za všetko, plieska sa o zem, a všetko CHCE...som z neho zúfalá 😔

petruska77
1. okt 2009

majussa, my este nevieme naratat do 5, kedze skoro vobec nerozpravame 😀 ale vsetky cisla do 10 poznal este ani nemal 2 roky... a teraz sa ich snazi aj vyslovit, ale este sa to moc nepodoba 🙂 a farby niekedy pekne ukaze ked sa ho pytam ktora je ktora a niekedy uplne naopak ukazuje... tak neviem... ale modra je aj u nas favorit 😀

dadka, to aj David mal take zachvaty, hlavne vonku... uz som nevedela co s nim, lebo sa mi na ihrisku hadzal o zem a trucoval... skusala som vsetko, az napokon zabralo ked sa mu vyhrazam, ze mu hodim motorku do kosa 😅 tu vzdy nosime von so sebou... vtedy sa zlakne a hned seka dobrotu 🙂 ja viem, ze to nie je bohvieaky vychovny prostriedok, ale stale lepsie ako vrieskajuce dieta na zemi 😅

petruska77
1. okt 2009

tak toto si pozrite 😀

Anti Depression Video

https://www.youtube.com/watch?v=dcP2mdnYbcw
okacka
2. okt 2009

Ahojte babule,
v prvom rade vam vsetkym moc dakujem za mile slova, povzbudenie, energiu...Budeme ju potrebovat. Simonku idu operovat buduci tyzden vo stvrtok, v stredu rano o 8.00 hod uz mame bytna Kramaroch...az mi je zle, ked sa nam konecne ozvali. Teraz len myslim na to, ze do stredy nesmie ochoriet...a najhorsie, ze vsetko okolo nas chori, ani uz poriadne nikam nechodime, ale uplneju nemozem izolovat. Ale nepripustam si to, musi byt v poriadku a vo stvrtok nam drzte palce vsetky ☹ .
Inac ani neviem, co pisat. Velmi sa ospravedlnujem, ze nereagujem na vase prispevky, ale akosi nie som moc v stave...
Hadam sa do utorka este ozvem, skusim aj nejake fotky pridat a este raz dakujem za podporu...

petra25
2. okt 2009

ahojte baby, konecne sa mi sem po dlhsej dobe podarilo dostat, ani som vsetko nepocitala a mala uz je hore 😝

okacka, vo stvrtok na vam myslime!!! budeme vysielat tolko pozitivnej energie ako sa len dam, drzime silno palce, urcite vsetko dobre dopadne! 😔

osicka, svatka moja zlata, Linduska je kraaasna 😵 a bundicka jej velmi svedci 😉 no a z Adamka je coraz vacsi fesak, to bude lamac srd 😉 😀 a dakujeme za prianie, triedu mam celkom fajn, ale samozrejme najdu sa aj "svetle vynimky" 😉 😝

adrica, no tak vy ste mali fajny vyletik, pekne fotecky, na lodi sa Dankovi pacilo?

dadi, chuda, si sa prelakla co? ja som vcera presne za to iste Karinku vonku vytrepala po zadku, tiez mi lubi utiect na motorke a mooozem kricat stoj, kolko len chcem 😠

majussa, mate to s tou pracou perne, ked obaja kolkokrat az vecer pridete 😒 a co sa tyka Sandriky,nebooj, ona tie farby a cisla nebude ignorovat donekonecna, len sa jej asi nechce 😉

Drndi, tesime sa na Sudnu sien 😉 a co sa tyka deticiek, zaciatok roka je vzdy tazky hlavne u prvakov, kym si trocha zvyknu, chce to len pevne nervy, ale to ty dobre vies 😉 a na stuzkovu sa tesis? 😵

no uz ani neviem, na co som chcela reagovat
my sa mame fajn, niekedy je to perne, do roboty, pre malu, ist von, upratat, nachystat si veci do roboty, ale to mate vsetky, tak to doverne poznate, vecer zaspavam permanentne na gauci pri serialoch 😅
cez vikend sme mali jarmok, tak sa mala vykolotocovala do syyytosti, zajtra ideme na svadbu-ale len gratulovat, doobeda na chatku, pomalinky "zazimovat" pieskovisko, smyklavku a pod
muz jej vcera kupil velke terenne auto na ovladanie,tak ho idu vyskusat 😅 berieme aj sarkana, tak hadam to bude pekny den
co sa tyka rozpravania, babule, co vravite, ze niektorym detickam sa nechce-berte to z tej dobrej stranky-ja niekedy uz hlavne vecer vzyvam vsetky mocnosti aby sa jej aspon na chvilku pusa zavrela, lebo uz mam hlavu ako melon, hlavne ked som s detmi cely den v praci 😅
no uz po mne vykrikuje, tak letim, papa

adrica
2. okt 2009

Caute zienky.

V prvom rade Okacka...velmi na Vas budeme vo stvrtok mysliet a verime, ze vsetko dopadne na 1. 😉

Peti...to vies, ze sa mu lode pacili ale najviac vrtule a kopec tunelov. 😉

Dadka...to aj my obcas riesime, len ty mas este aj Danielku, tak verim, ze je to narocnejsie.
My mame teraz obdobie PRECO a BOJIM SA.
No neviem co snim hlavne ked ideme spat. 😠

Tak idem ja dalej zehlit, aby som to mala z krku.
Pekny den.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre