Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

natana
autor
26. feb 2009

nasa ešte nespí, dočiahla si fixky a cela sa popísala a ešte aj posteľ, tak sme sa muselí pouývať a vydrhnut aj postel. no hadam už bude ticho a zaspí

cia13
26. feb 2009

tak to bolo aj predtym, ze ak by Barborka isla do skolky skorej, tak by som prisla o RP, ale kedze bola u opatrovatelky tak som ho dostavala dalej

yesno22
26. feb 2009

hm...tak ja som z toho jelen...kamoska min roku dala dcerku do skolky (2,5r) a RP jej ostal 😕

natana
autor
26. feb 2009

hej myslim že to tak aj bolo, lebo v zakone bolo napísane, že nárok na RP máš ak sa celodenne staráš o dieťa a neumiestniš ho do zariadenia, ktore dostavaju dotácie od štatu (alebo tak nejak to tam bolo)

luci tak to je mi luto, že sa bibka nelepši, ja by som skočila klekárke lebo ide víkend a aspon budeš mat istotu, ved jej može zobrat krv z prsta a budeš si ista na 100%, či je to len virus, alebo zápal.

cia13
26. feb 2009

miri - no lenze nasa dr. nema ten pristroj, tak asi by len popocuvala, jasne, ze budem kludnejsia, ved uvidim, aka bude noc a rano

natana
autor
26. feb 2009

no u vas na východe možno nemaju školky take pokyny, že hlasia deti mladsie ako 3r. a v tom pripade to nemuseli zizsiť, mzno ina samospráva ine predpisy. ale zakon je jeden a na tom tlačive bolo napisane, že či chodi dieťa do školskeho zariadenia a na kolko hodin, a že ak sa niečo zmeni si povinná nahlasiť to tušim do 8 dní. a oni to as ani neboli nahlásiť

natana
autor
26. feb 2009

a nechodite niekam na stredisko, nemaju tam labák?, tu na strečnianskej to robia na počkanie v labaku, len musiš mať žiadanku od lekára. asi by som na tom trvala, ked ma take vysoke teploty

yesno22
26. feb 2009

asi ano...zacitala som sa zase do jedneho clanku...a asi to fakt bude tak, ze ked dame dieta do skolky, stratime RP a mozeme si uplatnit prispevok na starostlivost o dieta...nevztahuje sa to ale na Deni...mamicky, ktore sa riadne staraju o dieta do 3r a popri tom pracuju na dohodu by mali dostat RP v plnej vyske 🙂

petra25
26. feb 2009

ahojte babule,
mne tiez osadka uz spi, tak som prisla nakuknut
vidim, ze sa stale riesi skolka, no som fakt zvedava,co mi na ten odsu povedia, luci, to by si napr. co vybavila u Dr aku diagnozu, aby ju neodporucila do kolektivu? 😕
nati, a ty co povies, preco ju nakoniec v septembri nedas? booze, ja neznasam taketo prietahy, su to fakt blbci, ako by sa deti fakt nerodili cely rok, ved priznam prispevok skolke od mesiaca, kedy dieta nastupi a basta, nie???
my by sme mali mat v marci posedenie z roboty, musim sa nasich bab-skolkarok poriadne popytat, ako to je, ale mne by ten januar vyhovoval najviac 😔 ☹
urcite ju tiez nahlasim od septembra a potom uvidime, moj nastup do prace sa bude odvijat od toho, co mi povedia v skolke 😖
miri, spi uz Sarka? 😀 to prebehovanie ked si predstavim 😀
cia, hadam bude Bibi v poriadku a uz sa to nebude zhorsovat ☹
Dadi, u vas to iste a s tym koktanim ti veru neporadim, urcite vyskusaj, co Mirka hovori, na tom nieco je a ak by to pretrvavalo zajdes k dokyne 😔
sleni, idem to posmirovat 😀

yesno22
26. feb 2009

Luci...citam, ze vasa dr neberie krv? ja by som urcite tiez trvala na odobrati krvi .. nasa dr hned posiela na krv a na vysledky si cakame len par minut...drzim palce, nech teplotka skoro odide 🙂

petra25
26. feb 2009

mati, este ma napadlo, nedavala nahodou ta kamoska malu len na 4 hodiny? to je to, co som spominala, ze vtedy RP nechavali 😕
co sa tyka nasej dr ma CRPcko ako jedina v meste, tak som rada 😔

cia13
26. feb 2009

babky, nasla som na babetku v poradni odpovede na nase otazky ohladom RP:

Dobrý deň, dcérka sa narodila v marci 2007, čiže bude mať v septembri 2 a pol roka a chcela by som ju začať dávať do škôlky na 4 hodiny. Ked nebudem nikde zamestnaná, budem mať nárok do jej 3 rokov na rodičovský príspevok aj naďalej? Ak by som si počas tohto obdobia našla prácu a rozhodla by som sa ju dať do školky na celý deň, aký by bol postup? ďakujem

Umiestenie dieťaťa do materskej školy znamená, že vyplácanie rodičovského príspevku sa zastaví a nebude sa viac poskytovať a to bez ohľadu nato, či rodič pracuje alebo nepracuje. Výnimkou je iba umiestenie dieťaťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom do materskej školy najviac na 4 hodiny denne, ak rodič nepracuje. Vo Vašom prípade, ak dcérku umiestnite v septembri do materskej školy a Vy nebudete pracovať, rodičovský príspevok sa zastaví a nebude sa vyplácať. Ak nastúpite do práce, môžete požiadať na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny o príspevok na starostlivosť o dieťa od septembra do troch rokov Vašej dcérky.

petra25
26. feb 2009

no luci, to je presne ono! uuuuuurcite nas RP nenechaju tak ako vravela Endy, to by bola cista utopia 🤐

cia13
26. feb 2009

no nema ten pristroj, ale labak tam urcite maju, ved je to na Sustecke, len doteraz sme nic take riesit nemuseli, tak preto

peti - tam podla mna nejde o urcenie diagnozy od dr., jednoducho napise, ze casto byva chora a basta. Aspon si to ja tak predstavujem. Ja chcem byt s Bibi do jej 3 rokov. Fnuk. ☹

natana
autor
26. feb 2009

peti no poviem, že nejdem do roboty ako som mala v pláne, že zostavam na RDa ked nie poprosim dokinu aby mi napísala doporučenie, že zo zdrav. dovodov jej neodporuča nastup v septembri.
a už konečne spí

petra25
26. feb 2009

luci, aj ja by som rada ☹ dufam, ze nam to vyjde 😔 volako to hadam vyspekulujeme 😔
a drzime zajtra palceky u Dr. 😔

natana
autor
26. feb 2009

luci, to je tušim po novom, teda tak nejak to bolo pisane v tom novom zákone

luci na šustekovej by malo byť cito laboratorium, a tam práve robia tieto urgentné vyšetrenia na počkanie, či už moč alebo krvný obraz z prstu. a dokonca by si nemala za to ani platiť, plati sa len ked ti to robi dokina vo svojej ambulanci (teda ak ma ten prístroj. naša nová to má, bol to aj jeden kladny bod pre nu, ked som sa rozhodovala o zmene lekarky. a už sme to využili, pri natalke a bolo to pozitivne a podchytilo sa to včas, tak bola rýchlo fit)

petra25
26. feb 2009

miri, kolko vy platite za CRPcko? nasa pyta 200 Sk (po starom) a Sarka teda uz zalomila 😉

natana
autor
26. feb 2009

peti ja ani nepanikárim, proste ak ju príjmu, tak by jej mali držať miesto. mna nezaujíma, že na nu nič nedostanu. podla mna dostanu, len nie od septembra, len pre nich lje lepšie ked dostanu od septembra, lebo učiteľka nedostane na výplatu viac penazi, ked bude mat o jedno dieťa viac. proste je to pre nich ekonomicky výhodnejšie ak maju len deti, ktoré nastupia hned. preto to hovoria mamičkám aby takto deti nedávali a strašia že ti ich nevezmu a podobne ale ked napišeš že nastupi od septembra, tak vas prijmu. a ked bude prijata, tak si v septembri niečo vymysliš.

natana
autor
26. feb 2009

my sme tušim platili cca 150 ale to bolo v auguste tušim

petra25
26. feb 2009

miri, im sa asi neodvija vyplata od poctu deti 😕 ale je pre nich celkovo lepsie logicky mat pre skolku vacsi balik, s ktorym mozu disponovat, hold smola, na nas neberie nikto ohlad, nebudeme ani my 🙄

natana
autor
26. feb 2009

no ved to som myslela, že učiteľke daju rovnaku výplatu či ma v triede 15 alebo 20 deti.
a presne ako si napisala, nás sa snaži štát ošklbať ako sa da, a my mame byť ohladuplne. to určite

cia13
26. feb 2009

presne tak, pochybujem, zeby "neprezili" keby im deti nastupovali pocas roka
suhlasim, ze na nas nikto neberie ohlad, lenze ja som taka blba, ze sa budem citit previnilo, ze za Bibi prachy nedostanu, ved mi tam Barborka chodi skoro 4 roky.
Ale musim sa cez to povzniest, je mi prednejsie, aby som bola s Bibi este rok doma.

No a mozno sa do septembra vela veci zmeni a ona tam pojde. Len momentalne tak nerozmyslam.

cia13
26. feb 2009

idem uz hajde
muz prisiel z prace a idem este Bibi odmerat teplotu
dobru noc

natana
autor
26. feb 2009

dobru luci, a tušim ten tvoj chdi domov ešte neskor ako náš. 😒

petra25
26. feb 2009

bru lucka, veru, tiez si toho muza asi moc neuzijes 😔 ale dnesny prichod bol asi vynimocny...

petra25
26. feb 2009

miri, idem uz aj ja, som z toho cvicenia nejaka zmorodovana,papa zajtra, bru nocku 😔

natana
autor
26. feb 2009

dobru ved aj ja sa už chystam. dobru noc teda

endy
27. feb 2009

Ahojte,Natana v tom máš veru pravdu,tieto naše ,,úradnice".Ináč s Tvojou sesternicou Ankou bývam často.Stále sa na teba vypytuje.

Drndi uvidíme.Kašľať na to.V septembri sa uvidí.Každopádne,nebolo by to od veci,dostať od štátu niečo naviac,no nie??? 😉

Mimochodom sme hore od 4 33.Idem si dať káááááááááávu,v poradí už druhú a čaj na nervy.Dobrý je,som z neho otupená 😀 😀 😀

endy
27. feb 2009

A pravdaže,myslím na Sárinku od pondelka,že nesmiem zabudnúť gratulovať.

Tak milá Sárinka k Tvojmu krásnemu druhému rôčku Ti želáme všetko najlepšie,hlavne veľa,veľa zdravia,šťastia,lásky,aby si bola stále veselá a šťastná. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre