Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

natana
autor
27. feb 2009

VŠETKO NAJLEPŠIE NAŠEJ KRÁSNEJ SÁRINKE 🙂 🙂 🙂 veľa zdravíčka, nech robí maminke a tatinkovi len radosť. 😵

endy, máš pravdu, inak to som nemyslela že len v Top. sú také múdre uradníčky, tie sú všade, závisí na akú ťavu natrafíš. No ale ak by to tak fakt bolo, verejne sa jej tu ospravedlním 😀
A pozdrav Anku, aj sa chystám do top. niekedy na jar, tak uvidim ako bude mať ona čas, že by som aj ku nim zašla, ale oni tušim už nebývaju priamo v Top. (inak vždy ked píšeš príspevok, si na nu zmyslím, neviem prečo)

ja idem ukuchtiť nejaký rychloobed a potom pojdeme sestre na kávu. aj ked som povodne chcela isť do auparku ale na dve hodhiny sa mi to neoplati a kedže otváraju až o 10,00 a nati je už pred dvanástou doma, pojdem inokedy.
ozaj neviete poradiť kde maju akcie na zimne lyžiarske detske oblečenie. lebo natalke je už mala aj bunda aj gate, tak keby som našla niečo za dobru cenu, by som jej kupila už teraz.

endy
27. feb 2009

Dík,odkážem.Tak možno si na ňu spomenieš preto,lebo som Ti dávno pradávno spomínala,že som s ňou aj rodila a takú srandu som s ňou pozažívala,že až. 😀 😀 😀Tá by Ti povedala... 😅 😅 😅

Áno sú presťahovaní do Jacoviec.

Ináč bola som v meste pohľadať nejakú peknú tortu pre Nikolku,lebo sa bojím objednávať cez internet.Neviem,mala by som pocit,že kupujem mačku vo vreci.No ale u nás je taký výber... 🙄 🙄 🙄

Buď sú rorty drahé alebo sú také ,,ukrpané",tvary sú oničom.No hnus.

natana
autor
27. feb 2009

no ked ti poviem že u nás je síce ponuka celkom dobrá ale tie ceny 😝
nakoniec som malej objednala kruhovu potiahnudu marcipánom s malými kvietkami a so sediacou včeilkou majou a bude stáť asi 34 eur (poslala som im mailom obrázok) a cukrárky na dorty od mamy pytali min. o 5-10 eur viac

dadka212
27. feb 2009

ahojte 🙂

v prvom rade Všetko najlepšie Sárinke k jej 2 rôčkom 😵 nech ju choroby obchádzajú tak ako doteraz, prajeme vela šťastia, lásky, darčekov a nech ju všetci poslúchajú 😵

no u nás to vyzerá na chorobu ☹ Maťko sa celú noc mrvil, mrnčal stále bol načapený na mne, teraz stále kašle, je zachrípnutý, sopel má až na brade, chvalabohu nemá teplotu iba trošinku zvýšenú na 37...dávala som ten repíkový čajík a skúsim aj ten šalviový, len ten hrozne smrdí tak neviem či to bude chcieť 😝
ale zaujímavé je, že chce jesť 😕 ráno zbadal na stole výživu, tak ju spráskal, teraz si dal mandarinku, ale dal si len troška lebo povedal, že ho bolí bruško z nej a stále kuká čo by zjedol, teraz si vypýtal lízatko, a čo by som ja pre chorého Matúška nespravila 😅 vtedy som strašne mäkká a normálne rozmýšlam, že keď sa to nezlepší tak mu dám narodeninové hračky už teraz nech sa doma nenudí, šak on tomu ešte nerozumie a vlastne už má narodky len za pár dní....

dnes variť asi nebudem, lebo sa nedostanem do obchodu, tak budem musieť počkať na tata ten by mal prísť do 18-tej tak potom niečo pokúpim na večeru a na zajtra...

Miri vyskúšam s tým koktaním to nevšímanie...

Cia Bibke želáme skoré uzdravenie 😉

nikuska22
27. feb 2009

ahojte, dakujem vsetkym velmi pekne za gratulacie 🙂
my sa nemozeme vymotat z tej choroby, sare uz klesli teploty, ale zacala brutalne kaslat a soplit
dadka - aky repikovy caj, nejaky detsky, ja by som tiez nejaky taky dala rada sare, lebo je protizapalovy

cia13
27. feb 2009

Ahojte,

v prvom rade Sarinke vsetko najlepsie k dnesnym narodeninam, nech robi rodicom stale len radost ako doteraz. 🙂

Vcera v noci mala Bibi opat horucku 38,7C tak sme dali Brufen a uz spala do rana, len sem tam zakaslala. Rano som isla ku dr., lebo stav sa nezlepsoval a teptola 38,2C. Dychanie uplne ciste, v hrdle nic nevidela, tak nas poslala do toho labaku na odber z prsta. Vysledky su len mierne zvysene. Norma je vraj 0-5 a Bibi mala 6,3 a ATB sa predpisuju od 30. Tak lieky nemame, ak by teploty boli aj cez vikend, tak mame ist na pohotovost. Kasle uz menej a soplik sa pomaly zafarbuje.

miri, peti - nas tatino chodi domov o 19tej, ale vo stvrtok vzdy takto neskoro, lebo rozvazaju tovar.

endy - pevne nervy, takto skoro vstavat musi byt hrozne, to kvoli zubkom?

miri - ja som Barborke kupila na zaciatku roka kombinezu v Giga sporte v Avione, bola 50% zlava a vysla 750,-Sk

dadi - Matuskovi skore uzdravenie, snad to nebude vazne, ked teplota je len mierna. Ja dnes tiez len rychlovku uvarim, ryzu a vypr. kuracie prsia v takom panadele - chrumkavom cesticku.

cia13
27. feb 2009

nikuska - repikovy klasicky caj, detsky neviem ze je. Ja som mala bylinky od mojej babky, tak tie som zaparovala, ale uz som minula, tak budem robit sackovy caj. A tiez skore uzdravenie prajeme.

dadka212
27. feb 2009

Nikuška normálny repíkový pre dospelákov, dala som mu včera aj dnes po jeden za deň...

dadka212
27. feb 2009

Cia tak super, že netreba ATB a nech Bibke tie teploty už ustúpia 😉

nanette
27. feb 2009

Ahojte maminky 🙂

V prvom rade želám zo srdiečka všetko najlepšie našej malej oslávenkyni Sárinke k jej 2. rôčkom... nech je zdravučká, rastie do krásy a nech robí mamke a tatinovi a súrodencom len radosť 😵 😵 pozrela som aj postieľku... tak tá je bohovská.... prekrásna.... 😵 😵 ako sa jej v nej spinkalo prvú noc? v pohode? 😉

Cia a Dadka - joj, tak predsa len chorkaviete viac? tak dúfam, že vás choroba rýchlo prejde, nech sú zdravučké vaše detičky čím skôr.... 😒

Dadka - aj môj synovec keď mal približne toľko rôčkov, začal koktať, dosť viditeľne a často, ale potom ho to samé prešlo.. len už si nepamätám dokedy.... a predtým krásne rozprával... ja by som to tiež zatiaľ neriešila, jedine, že by to trvalo nejako moc dlho... ale určite to tak nebude, zrejme len fakt chce upútať pozornosť 🙂

Naša zase pre zmenu, okrem toho, že vyše týždňa si skoro zakaždým cvrkne a zakaká trošku do gatí a až tak povie, že treba pišať a kakať, tak odmieta jesť sama lyžičkou....normálne vystrie prsty ako stožiare a neviem jej ich ohnúť, keď jej chcem dať lyžičku do ruky... vzpiera sa, trúbka malá.....neviem, čo ju to pochytilo..... a predtým mi trhala lyžicu z ruky, keď som ju chcela nakŕmiť ja.... 😝 a sranda je, že ja ani neviem, s ktorou rukou ju mám učiť jesť.... ona si to prehadzuje z jednej do druhej.... a keďže ja som ľaváčka, muž pravák, tak neviem, na ktorú ruku ju mám usmerňovať.... šak hádam sa to vyvrbí časom samé 🙂

Ja som včera bola na to rezanie uzdičky.... mám 3 stehy, o týždeň treba ísť vybrať....dalo sa vydržať, ani to skoro nebolí, stačila mi jedna tabletka proti bolesti a pohoda.... ale zato dnes som vstala ráno ako černoško Bubu, vyzerám, ako keby som dostala nakladačku v ringu 😀 😝

No utekám off, hádam ešte dôjdem v priebehu dňa... papa 🙂

nanette
27. feb 2009

No kým som dopísala, Cia už je aj späť od lekárky.. super, že netreba ATB... dúfam,že vám to po víkende prejde .-)

Nikuška - Babuľky sú krásne obe.... a Laurinka je aká čiperka...na jednej fotke sa na bok pretočila.... šikuľka malá 😵 😵 aj vám prajem, nech čím skôr ste zdravé všetky 😒

nikuska22
27. feb 2009

cia - aj vam skore uzdravenie, my sme takuto teplotu mali 5 dni a tiez nic nezistila, tak nam kazala brat antibiotika ospen, lebo vraj nosohlten je chyteny, tie antibiotika zabrali na teplotu, ale dnes zacala strasne kaslat a soplit, tak ja uz neviem, nasadila som jej sirup na kasel. je to s nou na nevydrzanie, je totalne mrzuta a len mrnci a place uz viac ako tyzden. ja tiez este totalne kaslem, nejaky silny virus to musi byt ☹
cia, dadka - dik za radu, tak skusim aj ja dat ten repikovy, este som niekdy pocula, ze na kasel zabera dve deci prevarenej vody a jednu lyzicku majoranky a med

nikuska22
27. feb 2009

a este zabudla, aj my prajeme vsetko len to najlepsie sarinke k jej dvom rockom, nech rastie nadalej do krasy a nech je zdrava a robi rodicom radost 😉 ma krasne dlhe vlasky, tisko zavidim, ja by som tiez sarinke take copiky chcela robit, ale ona ma vlasy po tatinovi, takze nic moc 😀 a postel je krasna, uz v nej mala spala?ja keby som sare dala postel, tak by v kuse z nej schadzala a vobec by nespala, tak etse musime pockat 😒

majussa21
27. feb 2009

Ahojte.
Tak Sarinka nasa mila k tvojim 2 rockom Ti prajeme hlavne vela zdavicka a nech ta rodicia posluchaju ako doteraz a mamina jej to pretlmoci kedze Sarinka este nevie citat 😀

Miri teda to su riadne palky za tortu, ja este nemam vybratu a ani neviem kolko bude stat len viem ze mm kolegu mama pecie krasne torty a upecie nam len ten kolega stale zabuda sa jej opytat ze za kolko asi robia ci urobi aj taku ked jej poslem obrazok.Sandrusku vsetci volaju ze ,,nasa lienocka" tak nejaku lienocku jej chcem dat urobit.

Dadka ved to vtedy by sme im aj modre z neba zniesli len aby sa netrapili a mas pravdu oni to aj tak nechapu ze maju 2 rocky a ved uz o par dni aj tak ma.Ja tiez stale neviem co jej kupime 😲 A snad to u Matuska neprepukne a nebude mu horsie drzime palceky.

Cia a co ti robi mm ked tak neskoro chodi domov? 😔 Nas tato chodi o 16h.a to ho uz vyckavame 😎 A Bibi prajeme nech sa jej cim skorej polepsi 🙂

Nikuska ja som este nepozerala fotecky tak idem kuknut 😉

Tak mm spi po nocnej a pred chvilou nam kamoska doniesla zajacika lebo ide do anglicka na tyzden a ze sa jej nema kto on postarat..No ide ma porazit lebo Sandruska mu stle pcha palce a bojim sa aby jej ho neodhryzol. Mate niekto zajacika?
A na obed uz toboz neviem co idem varit 😕

eros
27. feb 2009

Ahojte

tiez chcem este raz zablahozelat mojej nevesticke Sarinke k 2rockom 😵 😵 😵

Cia skore uzdravenie malej hadam nebudete musiet utekat na pohotovost

dadi to iste malemu neh je cim skor fit

nanett vidis aka si sikovnica este aj boxovat vies.

majuss zeby zajacika na obed 😀 😀 😀 ja som varila paradajkovu a druhe by mali byt palacinky len hrosik doniesol s mesta pirozky tak makujeme sa s tym 😀 😀

a konecne mam brile tak hadam sa Vam mozem aj castejsie venovat

nikus mala je pekna aj jedna aj druha 😀 😵

majussa21
27. feb 2009

Nikuska ano pripajam sa k ostatnym babam ze krasne fotecky bambuliek , mozes byt na ne pravom hrda.. 😉
Zuzi hehe sa bojim aby ho Ciko nemal na veceru vsak by ma ta kamoska odstrelila to je darcek od priatela 😀
A tie palacinky no dobry napad len ich mavame kazdy tyzden. 😔
Takze uz mas brile super takze vecer tu bude ako na koni 😀 A to si si nove kupila?Tak sup sup foto cakame 😀

cia13
27. feb 2009

nanetka - si ma potesila, ze to rezanie nebolelo, lebo Barborku to caka tiez

nikuska - no neviem, ci ti mala vypije to s majorankou, este som o tom nepocula a asi to nechuti moc vabne.

majusa - snad sa zajacik docka svojej panicky. 😀 My sme tiez mali asi pol roka. Som dostala od mojho muza, vtedy sme len spolu chodili, ale uz sme spolu byvali na narodky. Zlatucke, malicke klbko. A o pol roka to bolo hnusne, smradlave, tucne cudo, tak sme ho dali prec a neviem, ci neskoncil aj na pekaci. Predavali to v chovprodukte ako trpazlicieho kralika, ale to asi malo daleko od trpazlicieho. Ked bol malicky, tak bol zlaty, aj ochoceny, lezal pri nas, hral sa s nami, ale ako rastol, tak aj divel. Odhryzol nam kabel z vysavaca, repraku atd. Odvtedy som sa zaprisahala, ze ziadne zviera do bytu nechcem. Mali sme aj andulku, ale ta uz posla na starobu, tak staci.
A muz ma obchod, predava bielu techniku a predany tovar si aj sam s partnerom rozvaza, tak preto jeden den pride tak strasne neskoro.

petra25
27. feb 2009

ahojte
takze v provom rade vsetucko naj S 😵 A 😵 R 😵 I 😵 N 😵 K 😵 E 😵 K 2. R 🙂 O 🙂 C 🙂 K 🙂 O 🙂 M, vela zdravia, stastia, aby mamina, tatino a surodenci posluchali 😵
dadka, cia, nikuska, vasim detickam prajeme skore uzdravenie, hadam to coskoro prejde 😔
nanettka, aj tebe posielame jedno "pofukanie", aby pusa nebolela 😵 a s tym Gabikinym papanim, asi to ani nevyriesis, podla mna ju to prejde same, potvorky su tie nase deturence 😅
majussa, tusim mate trampoty so zajacikom 😅 som sa normalne zasmiala, myslim, ze prst jej urcite neodhryzne, ale kusnut ju moze, potom mu uz prstiky asi viac pchat nebude 😅
cia, som sa na tom vasom zajovi tiez dobre zasmiala 😀
nikuska, bambulky su fakt kraaaaaaaaasne 😵 😵 😵

petra25
27. feb 2009

my sme dnes boli doobeda s kamoskou v meste, hlasili zamracene prsat a bolo kraaaaasne, svietilo slniecko, boli sme klasika na poste 😅 v cukroske na chvilku a dokonca som si aj tricko dnes kupila, co uz davno nebolo 😝 😀
poobede ked pride muz, ideme zaviest malu k babke-mamine do Leopoldova, bude tam aj spat, prisla mamina kamoska z Ameriky, tak sa chce asi popysit vnuckou 😉
ja som predchvilou doupratovala, ale este ma nieco caka, teraz mi schnu podlahy, tak som prisala nakuknut
(jeeeej, sorry, ta bodka za cislovkou v predchadzajucom prispevku nepatriii, pardooon 😅 )

adrica
27. feb 2009

Ahojte mamky.
Ja len na skok, lebo je Danko uz hore. ☹
Spal asi tak hodinku a 15 minut, lebo nas sused opat zacal buchat ked on spi. 😠 😠 😠

Takze:
Sarinke k 2. rockom prajeme vetko naj, naj... aby mala kooooopec darcekov, lasky, zdravia a aby ju mamka s tatkom pocuvali. 😀

Tak ja uz utekam, lebo Danko si chce ist pisat. 😠 😉
Pa a krasny dnik, vecer vas precitam. ☹

endy
27. feb 2009

Cia hej,posledné päťky sa derú.Čo už. 😒

Nikuska pekné fotočky. 😉

eros
27. feb 2009

Sevascok

tak ochvilku pride po nas brat a ideme k nasim deti tam ostanu hajovat a potom tam zajtra ja dojdem a potom zasa odidem a pridem si zasa pre ne az v nedelu 😀 😀 😀

tak hadam sa Vam vecer povenujem bo ani hrosik neni doma dnes ma nastval 😠 😠 ,ale neriesim raz sa mu to vrati 😀 😀

eros
27. feb 2009

A nakoniec deti neostali hajovat .bo mama ma vytocila 😀 tak sme chvilku pobudli a potom otocili a este maly ma vytocil tak siupratuje izbicku napapa sa a ide spat neh vie zac je toho loket 😀 😀 horsie je ked mi mati do vsetkeho kafre.

ten nas psisko je dobre hovado normalne vypil 300UM co ma nuna este aj misku vylizoval celu ma doskrabal vyseram po dakom SM sexe 😀 😀 .a mame podozrenie ze to neni ten ridgeback s daogou,ale skor madarska vyzla 😀 😀

tak idem dohliadnut potom dojdem

drnda1
27. feb 2009

Ahojte,

krásne ďakujeme za priania. 😵
V postieľke princezná spala hneď prvú noc, bez problémov a vôbec z nej nevylieza...iba ráno už sa hrá... 😵
Včera mala teplotku a aj k večeru dnes, idu nám zrejme stoličky, lebo si straaaašne cpe prstíky dozadu do pusky... 😖

Tortu už máme doma, je veliká, až 3 kg.... 😝

Simi má už strojček, dávala jej ho 2 hodiny! Má na ňom modré gumičky - k očiam.. 😀 ale bude si ich meniť vždy, ked sa bude dať. á na to 2 roky. 😀 😀

Došla už švagriná ku nám, ale išla si vyhodiť s kopýtka s kamoškami. 😝
My ideme zajtra ráno do obchodu, uvarím na 2 dni segedín s knedľou a šampionovú krémovú polievku a hlavne musíme pokúpiť veci k oslave... 😝 A o 15,00 máme oslavu v plnom prúde... 😎

Ok, idem si spraviť papať a idem kuk Eurovíziu...

Nikus - krásne máš babenky... 😵

yesno22
27. feb 2009

SARINKE vseeeeeetko najlepsie zela Jakubko a posiela obrovskuuuuu pusinku 😵 😵 😵

drnda1
27. feb 2009

Jéjo, Jakubkovi tiež ďakujeme a pusinku vraciame... 🙂 😉 😵

eros
27. feb 2009

Cafte

halsims a na nocnu sluzbu.
neviem ako sa mi to podarilo,ale deti uz spia.tusim tym,ze hrosik je na nocnej 😀 😀 😀
adko si aj spratal izbu do 10min umyl zuby a siel hajat.no keby hrosik pracoval kazdy den tak mam aj deti poslusne 😀 😀 ale maly ma aj nastval tak mal zopar trestov a asi to dobre funguje este aj ked troska zdvihnem hlas.

kde ste???

natana
autor
27. feb 2009

čafte
zuzi ja som zde a tušim už aj mala je ticho tak hadam už spí, idem ju nakuknuť

eros
27. feb 2009

No co spi????

natana
autor
27. feb 2009

no spinkáme s knižkou v objati. Dnes som ju ale nemusela počúvať ako reve, lebo som si zapla vysavač a aspon som v obyvačke koberec vysala. a ked som ho vypla, tak už nehulkala, len si listovala v knihe. tušim budeme vysávať až večer ked bude v posteli 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre