Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

drnda1
31. dec 2009

Slenka - 14teho... 😝 aj moja mama... 🙂 máme rovnako narodky...aj tetky mám v januári, aj svokor je v januári... 😝 kamoškina dcéra je 6-teho na králov... 😎

dadka212
31. dec 2009

ahojte 🙂

Sleni no čo ešte kinderko, alebo už je Vanesska na svete 😵 😵 😵

Miri krásne fotečky, Sárka ako vyrástla a ako jej svečí keď je taká vyčesaná 😵

Deni aj my budeme doma, len ja som nič extra nepripravovala, iba som upiekla koláč 🙂

u nás je to už lepšie, lazaret už vyzdravieva 🙂

všetkým želáme šťastný nový rok 🙂

natana
autor
31. dec 2009

aj ja sa pripájam, želám veselý Silvester a šťastý Nový rok

dadi, zvyčajne nenosí dva copy, lebo nemá trpezlivosť pri česaní, rano spravíme fontánku a tým to zhasne

my sme tiež doma, aj mamina bude dnes u nás, tak nebudeme sami 😵

Sáru idem dať spať, hádam zaspí aj ked nati nechce isť do postele a dnes som jej slubila, že može zostať do polnoci hore.

dadka212
2. jan 2010

Ahojte

Majusa všetko najlepšie Sandruške k meninkám 🙂 neviem isto či ich oslavuje na Alexandru ale šak pre istotu 😀

drnda1
3. jan 2010

Ahojte,

jéj áno, všetko NAJ...Saškám a Karinke. 😉

drnda1
3. jan 2010

Jéžiš...no a samozrejme dnes Danielkam... 🙂 😵

dadka212
3. jan 2010

Jéminenko som zabudla na Karinku, sa ospravedlňujem a o to srdečnejšie blahoželám 😵

Deni Ďakujeme 😉

adrica
3. jan 2010

Ahojte baby.
Aj ja sa pripajam k blahozelaniu Danielkam, Saske a aj Karinke. 😉

drnda1
4. jan 2010

Ahojte,

Slenka - dlho si sa neozvala, takže máme bábo 1.1. ? 😝

My sme boli na silvestra doma pri telke, Sára pespala aj tie buchoty, my sme to ledva vydržali, pripili sme si a zaspali sme... 😀
Erik bol u otca a Simi na chate. Ale volali sme po polnoci spolu. Simi potom 2-hého odišla zasa do Prahy. Vráti sa asi 7.1.
Erik s otcom ju idú zajtra pozrieť. 😝

Tato už začal chodiť do práce, ja mám ešte týždeň voľna. Teda 2 dni robím akurát nechty. 😝
Svokor má maltezáčika, odniekiaľ dovliekol polročného, vraj bol už u 2 rodín a každá sa ho zbavila...vraj je veľmi ustráchaný. ☹ Veď on si zvykne.

Ja som si začala písať tú rigorózku, napísala som dve strany a zistila som, že musím zasa rýchlo do knižnice... 😝
V sobotu by sme mali ísť na jednu oslavu 60-tky, tak aspoň bude trocha veselo. 🙂
V piatok idem na kozmetiku, sa teším, trocha sa uvolním...aj masaáž by sa mi zišla... 😎

Jáj, tieto sviatky mi bodli, som si oddýchla... 😵 😝

slenka
4. jan 2010

Ahojte
Drnda - este nemame babo 😒 Teraz ani nechcem ist do nemocnice, lebo Terezka na Novy Rok ochorela. Ma teploty skoro 40, aj trosku vracala. Ale dnes uz jej je asi lepsie. Ale nechcem ju terez nechat samu doma ked je chora. Manzel ani nevie ake lieky kedy dat. Este s nou mozno bude svagrina, ale ani ona este nema deti, tak radsej nech sa najprv vylieci. Nech nas moze prist pozriet aj do nemocnice.

Vidim, ze vela deticiek slavilo meniny, tak dodatocne aj my gratulujeme oslavencom a prajeme hlavne vela zdravicka.

evinah
5. jan 2010

Slenka myslime na Teba a drzime palceky, nech vsetko dopadne podla Tvojich predstav! A s Terezkou , to je ako zakon schvalnosti..vzdy sa po....e nieco v tej najnevhodnejsej chvili..

Ja mam este 3 mesiace pred sebou, ale brucho mam uz ako pri Megi pred porodom, neviem este pokial mozem narast..A hlasim, ze uz mam 4kg na sebe, ked som prisla domov ( do TT), tak mi nasi hovorili, ze vyzeram tak ako pred tym, len akoby som mala pod trickom loptu.. 😅

okacka
5. jan 2010

Ahojte,
dodatocne prajem vsetkym maminkam, detickam aj tatinkom krasny Novy rok, nech je este krajsi, lepsi a hlavne nech sme vsetci zdravi 🙂 . A blahozelame aj ked oneskorene Saske, Karinke a malickej Danielke 🙂 .

Ja mam este dnes volno, stvrtok uz zarezavam v praci, aj ked vlastne len dva dni. A vlastne od buduceho tyzdna tri dni, dva dni doma, celkom fajn pracovny tyzden 😵 . Takze si uzivame sniezik, zimu, chodime sa sankovat, spustat, korculovat. Este by aspon tento tyzden mohlo takto vydrzat.

Silvestrovali sme u kamaratov, maju novy domcek, takze bolo fajn. Simonka spinkala u mojich rodicov, ale bola taka odvalena,ze prespala vsetky delobuchy. Den pred Silvestrom sa jej totiz zapalili hrozne ocka, najskor jedno, potom druhe. A na Silvestra to mala najhorsie. Ale ked aj ja som na vine, ked jej to zacinalo, kupili sme v lekarni kvapky, plus na noc nam dali Optalmoframykoin masticku.Po dvoch dnoch jej to celkom zabralo a uz bolo na ustupe a ja som kdesi tu masticku zapatrosila, nevedela najst, takze sme den nedali a hned sa jejto vratilo a este ovela viac zhorsilo. Mala ich opuchnute cele, slzili, zahnisane cele, potom aj v nosteku jej riadne chrapcalo a sopliky nesli ziadne von.V lekarni nam povedali,ze je to len na predpis,dost divne, ked dva dni predtym nam to predali bez problemov. Takze s nou muz na Silvestra zbehol pre istotu k lekarke, oni su doktori teraz kvoli tej operaciid ost opatrni.Ale urobila CRT z prsteka, popozerala ju a dala Pamykon do nosteka aj ociek a uz je fajn. Len par dni bola nervozna z toho hrozne.
Buduci tyzden ideme na kontrolu so srdieckom ku nasemu kardiologovi, chcem sa popytat, kedy moze zasa medzi deticky do kolektivu, uz jej to hrozne chyba. Ak by povolili, tak by tento rokna tie tri dni,co som v praci, dochodilavtych sukromnych jaslickach, vsak uvidime.
Mne uz brusko tiez celkom rastie, ale citim sa fajn. Uz babatko aj kopka, teraz mam ist na sono v 20.tyzdni, tak sme zvedavi,co tobude.

Slenka - no to s Terezkou je ako naschval, proste Murphy. Ale hadam to ma len nejaku virozu a prejde jej to a drobcek ten den este pocka. No ty mas vlastne termin zajtra, takze najvyssi cas.Boze sa mi ani nezda, nedavno si len pisala, ze cakate babo.

No idem popozerat do prace cosi, kym mala spi, potom pojdeme zasa von, tak nech aspon obraz si urobim,co sa nove staloza sviatky, dufam ani nic 😀 .

Pekny den vsetkym.

slenka
7. jan 2010

Ahojte, ja len na skok. Po dnesnej poradni to na porod vraj este nevypada a ak sa to nerozbehne same tak v pondelok idem na vyvolavacku.
Terezka nastastie uz je zdrava, len trochu kasle.
Nestiham ani reagovat, este musim povybavovat maily z MMB a uz je zase vecer.
Majte sa krasne

drnda1
7. jan 2010

Slenka - tak držím pršteky... 😉

petra25
7. jan 2010

Ahojte babule,
sto rokov som tu nebola,taaakze v prvom rade
Vam prajeme s Karinkou vsetko dobre v novom roku 2010, nech su deticky zdrave a posluchaju 😉
dodatocne gratulujeme Danielke a Sandrike k meninkam a dakujeme za priania Karinke- oslavovali sme cez vikend a kedze je to cca tyzden po Vianociach v deckej sa kvoli hrackam neda ani hybat 😠 povedala som, ze na narodeniny ziadne hracky! ale to asi poznate
Sleni, tebe drzime palceky k porodu, chvalabohu, ze Terezka je uz skoro OK
my sme sviatkovali fajn, kopec navstev,spolocnosti, boli sme pozriet kamoskine 3 tyzdnove babo-Lauriku a vcera som akurat vyprevadzala kamosku z UK, no bolo veselo, pisala by som dva dni a neviem, kto by to cital 😀
hadam sa mi zadari chodit castejsie, este ze na facebooku vidim nove fotecky:o)))

yesno22
7. jan 2010

Ahojte....kooonecne som si aj na kona nasla cas 🙂

Najprv Vam vsetkym chcem zazelat vsetko dobre v novom roku, nech je lepsi ako minuly a horsi ako buduci 🙂

Vsetkym nastavajuci mamickam drzim palce, hlavne Slenke, ta to ma najblizsie.
Ani neviem, co mate nove, kedze to tu flakam. Priznavam, ze obcas - v ramci pracovnej pauzy - odbehnem na FB, ale doma si pocitac zapnem uz malokedy, kedze som prinutila manzela umiestnit pocitac do hostovskej na poschodi. Navyse Jakub ma teraz podstatne viac priestoru na svoje aktivity a tak najnovsie spolu bojujeme s mecmi proti drakom, levom alebo vesmirnym priseram. Sedava cinnost ho este stale nebavi, ak neratam sledovanie telky - nastastie podstatne menej ako v byte- alebo hranie sa s plastelinou. A este velmi rad sedava pri mne na linke v kuchyni a varime spolu. A coraz castejsie, az sa sama sebe cudujem 😀 Asi je to novou kuchynou a hlavne umyvackou riadu 😎 tu odporucam kazdej zene 😉 Trosku ma mrzi, ze praca ma obera coraz viac o vacsinu mojej energie, ale kedze Jakub coraz castejsie spomina "ze kde je ta moja sestricka" tak asi si znova odbehnem na MD 😀 SIlvestrovali sme totiz s nasimi znamymi a Jakub mohol oci nechat na ich druhorodenej 7mesacnej Hanke. Odvtedy neda pokoj a chce tiez sestricku Hanku 🙂 Nuz, budeme sa musiet nad tym zamysliet 😅

majussa21
8. jan 2010

Ahojte.
Aj my sa pripajame k blahozelaniu do Noveho roka 2010 veeela zdravia,nech detvaky samozrejme aj manzelia posluchaju a tehulky nech maju rchle porody.
Dakujeme za meninove priania no nakoniec sme sa rozhodli ze budeme oslavovat meniny podla ceskeho kalendara v auguste kedze teraz je toho na vianoce vela nech ma nieco aj v lete.
Tak ja sa pripajam dodatocne k prianiu pre Karinku a Danielku nech su zdravucke a robia len radost.
Tiez sme mali kopec navstev az to bolo neunosne navyse ja som 24 robila cely den do vecera 18h.a ako som si myslela ze budeme mat fajront a pozerat rozpravky tak to bol hruza den.Vecer som si musela pred vecerou dat brufen aby ma hlava prestala boliet a mohla som fungovat.A na silvestra sme sli o 23h.na zabavu a prisli az rano o 5tej tak bolo super..
My tiez stale basnime o Samkovi uz sa aj svokra pytala ci nieco necakame ked o tom chuda stale basni.
Yesno chcelo by to nove fotecky domceka 😉 Ci ich mas na FB?Musim aj ja hodit link lebo vas nemam ani jednu kedze mena nepoznam..
Mala tiez podostavala kopec hraciek a je velmi tvrdohlava neviem po kom ale asi sa jej to znasobilo po oboch.
Tak a uz nech je 6h.a idem domov spat no uvidim kolko mi mlada dovoli dufam aspon do 10tej ked mi s mm volali este o 23h.lebo sa mi pokazila pracka nesla mi otvorit tak sa s tym mordoval na silvestra mi odisla jedna platnicka na keramickom sporaku nevieme este co s tym teraz toto no dobre nam zacina tento rok.

eros
8. jan 2010

Ahojte

tak prispejem aj ja vsetko dobre v NR 2010 najma zdravicka a tuhlkam bezproblemove porody.

Slenka drzim palceky.

My sme sa chodili sanovat na Kolibu.deckam sa pacilo o vianociach ani nehovorim dostali co si napisali,tak spokojnost bola velka.vianocne a silv. fotky mam na FB neviem ci stihnem prihodit bo s ami nechce zmensovat fotky.

a nic noveho nemam 😀 😀 citkam Vas,ale dako som zlenivela prispievat bo na FB sa staram o farmicku a rybky 😀 😀

tak zatial sa majte a ozaj krasne fotky ste popridavali 😵 😵 😵

dadka212
9. jan 2010

ahojte kočky 🙂

Sleni no čo, ešte sa držíš?
inak s tou schválnosťou, ja tiež, keď som išla do porodnice, tak Maťko bol chorý...ale našťastie to krpatá od neho nechytila 🙂

my sa máme tak divne, Maťko zas začína byť chorý, má kašlisko a soplisko ☹ ja neviem čo on má za imunitu, vyleze von keĎ je trocha chladno a už je chorý....dnes vnoci sa 3x pošťal 😔 rozmýšlam, že kúpim plienky aspoň keď bude chorý...
...Danielka je našťastie zdravá a vééélmi aktívna, asi bude fyzicky taká šikovná ako Maťko, už pekne stojí sama, stačí jej opierať sa o jednu ruku a niekedy sa aj pustí...už štvornožkuje ale iba na koberci na parketách sa jej šmýka, tak tam sa plazí 😀

drnda1
10. jan 2010

Ahojte,

počítam, že Slenka má už po tom... 😝

No mne Simi teraz odišla na konkurz do Viedenského divadla, Erik šiel na vystúpenie do SND... Zajtra sa ide už do školičky, aj sa teším. Aj keď ja budem len jeden deň, lebo v utorok idem na tie uši a budem do konca týždňa doma... 😝 trocha sa bojím, ale snáď to bude ok...

No Sára je našťastie stále zdravá (klop, klop), ešte sme od narodenia bez ATB... 🙂 No a odkedy sme kúpili ten zvlhčovač, tak aj dutiny a soplíky sú ok. 😝

Včera sme boli známemu na 60-tke bolo celkom fajn, aspoň sme na chvílu vypadli z domu, Simi strážila Sáru. O dva týždne má oslavu zasa svokor, tak si to zopakujeme...
Nikuš - Simonke došli propozície na herectvo z VŠMU - no len zíram, koľko textov sa tam musí naučiť a to píšem len o tých povinných! 😝 No uvidíme, či jej dačo výjde...ide na 3 konkurzy a 2 prijímačky...no snáď aspoň jedno výjde... 😝

No ok, idem dačo variť, tak sa zatiaľ majte. 😉

slenka
11. jan 2010

Ahojte
Drnda pocitas spravne 🙂
Vaneska sa narodila este v piatok 8.1. s mierami 3.53 kg a 50.5 cm. Porod neskutocne rychly, skoro som nedosla do nemocnice nacas. Len som prisla, prezliekla som sa, doktorka do mna kukla a ze s dalsou kontrakciou mozem tlacit. A na tretiu kontrakciu uz bola mala von. Ani mi nestihli dat epidural a tak velmi som ho chcela 😀
Terezka sa zatial k Vaneske sprava pekne. Bolo mi za nou smutno, lebo ju ani nepustili do nemocnice koli chripke. Tak som jej len kyvala cez okno.

dadka212
11. jan 2010

Sleni to je parada 🙂 gratulujem a nech ste hlavne zdravé 🙂

okacka
11. jan 2010

Ahojte,
v prvom rade Slenke blahozelame, to je super. Zelame hlavne vela zdravicka!!!!! 😵

Ja som dnes v praci, potom mam dva dni volno a zasa stvrtok a piatok. Takze celkom fajn. Vikend ubehol hrozne rychlo, dali sme dole stromcek, poupratovali, vyzdobu podavali dole. Simonka ked nenasla stromcek, hrozne sa rozplakala.

No ani som nestihla reagovat na prispevky, mame poradu, takze pekny dnik 😵

eros
11. jan 2010

Cafte

Sleni gratulujem a pekny porod si mala ako pises.vela zdravicka a mliecka.

nanette
11. jan 2010

Ahojte 🙂 ja len na skok 🙂

V prvom rade všetko dobré do nového roku želám všetkým, hlavne veľa zdravíčka a šťastíčka a tehuľkám bezproblémové tehotenstvo a krásne zdravé bábätká 😵 😵

Slenka - blahoželááááááám k malej princezničke... potom hoď nejaké foto, nech sa pokocháme, aká je zlatunká..... perfektný pôrod si mala 😵 😵

My sme dnes boli prvý deň v škôlke.... malá vraj bola zlatá, vôbec neplakala, keď som po ňu o 10 prišla, tak ani domov nechcela ísť 😀 ale vravia, že tak tretí deň až do dvoch týždňov, sú kritické, tak uvidíme.. zatiaľ sa jej páčilo a chce ísť aj zajtra, tak sa teším.. dúfam, že ju to neprejde 😵

Papa 🙂

evinah
11. jan 2010

Slenka este raz gratulujeme! O takom porode sniva asi kazda zena..
Dufam,ze aj Megi tak dobre prijme sestricku.. Ked nieco kupime Veronke na oblecenie, chce aby som jej to primeriavala na brusku ci jej to bude dobre.. DNes som bola trosku v meste v TT, mali vsade zlavy , tak som dosla domov ovesana kabelami jak vianocny stromcek.. 🙂

Tento tyzden by sme mali mat nove auticko tak dufem,ze vsetko dobre dopadne..Tatko by mal ist pren do Nemecka, sa bojim ,lebo teraz v takom pocasi.. 😔

31.1. budem dvojnasobnou krstnou mamou, tak som boal objednat kosielku ku krstu, kupila sviecku, zajednala tortu, pokupila nejake darceky..Tak dufam, ze rodicia budu spokojni.. 😵

Nanettka uz som tolko krat na vas myslela, ze ci uz ste nastupili do skolky a ako to Gabika zvlada..Tiez som pocula ze prve 2 tyzdne su take kriticke..Nas to caka v marci, este musime kupit paplonik a podusku do velkej postielky doma, lebo tie male si berie do skolky.. A chodi s Vami aj Danko? Teraz budes do marca doma, alebo uz nastupujes do robotky?
JA sa bojim ako si po 2 materskych najdem celkom novu robotu, kedze povodna je v Piestanoch.. 😕

nanette
11. jan 2010

Evi - Danko chodí inde 🙂 tiež išiel dnes prvýkrát, tak hádam to tiež pekne zvládol 🙂 my prvý rok nemusíme niesť do škôlky na spanie okrem pyžamka nič... až ďalší rok, ale len obliečky, nie aj vankúš a paplón... ale to má každá škôlka inak 🙂 Ja by som mala nastúpiť koncom marca do práce, ale vyrátali mi ešte 32 dní starej dovolenky (netuším odkiaľ 🙂 ), takže až v máji nastúpim... ale nevyzerá to tam ružovo, tak neviem, či hneď ako nastúpim, ma aj rovno nepošlú kade ľahšie 😖 a už teraz sa mi zvykne snívať s robotou, čo sa bojím, ako si v dnešných časoch krízy, po 3 rokoch na materskej, s malým dieťaťom, nájdem robotu.... toto veru nie je veľkým lákadlom pre zamestnávateľov 😒 a ja som ešte taká nepriebojná, po materskej totálne zakríknutá a sebavedomie mám mínusové 😒

slenka
11. jan 2010

Ahojte kocky, ste zlate, dakujeme za gratulacie a aj za zelanie zdravicka. To budeme asi potrebovat asi najviac, kedze Terezka je zase chora, dnes skoncila na ATB a doktor jej zakazal priblizovat sa k Vaneske ☹ Dufam, ze to nechyti.

drnda1
11. jan 2010

Slenka - blahoželám 🙂 , naozaj veľa zdravíčka želám 😉 . Kedy idete domov?

Žany - neboj, malá bude fajn. 😉

Zajtra na mňa troška myslite, o 11,00 idem pod nôž... 😝

nanette
12. jan 2010

Ahojte mamky 🙂

Drndi - držím ti silno, silno prsty, neboj, určite to nebude nič hrozné.... a potom sa už budeš vytešovať, aká si kočka (hoci podľa mňa si dnes pod ten nôž vôbec nemusela ísť, ja som si na tebe nič nevšimla 🙂 ale také sme my ženy, ani jedna nie je so sebou úplne spokojná... ja by som na sebe vedela vymenovať celú kopu vecí, čo by som prerobila 😀 😀 ale hold, odvaha mi chýba 🙂 toto sa mi na tebe veľmi páči... že pekne dotiahneš to, čo si si zaumienila, že si ideš za svojim, nebojíš sa riskovať, si odvážna...aspoň trošku tej povahy by som veru od teba prijala 🙂

Slenka - joj, tak to bude ťažké.. udržať Terezku od Vanesky, veď sa na ňu určite teší.... 😒 držím prsty, nech Terezke ATB rýchlo zaberú a ostatní od nej neochoriete.... 🙂

My sme dnes už nešli tak odvážne do škôlky ako včera 🙂 Pri raňajkách 2x mi povedala, že nechce ísť do škôlky.... a už pri bráne sa jej tam vôbec nechcelo... ale zatiaľ to bolo len konštatovanie, nie protest, lebo ak sa mi začne hádzať o zem a odmietať kráčať, tak som zvedavá, ako tam ponesiem s mojim boľavým chrbtom 19-kilovú babizňu 😀 No ešte bude sranda 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre