Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

nanette
22. feb 2010

Ahojte mamky 🙂

V prvom rade všetko najlepšie, najkrajšie nášmu najstaršiemu oslávencovi Jakubkovi k jeho krásnym 3. rôčikom želám... nech je zdravučký, šťastný a robí radosť svojej rodinke 😵

Nati - ja očkovať nedávam... ani som nad tým nerozmýšľala... presne kvôli tomu, že sa názory zdravotníkov nezhodujú.... 😝 prajem skoré uzdravenie kočkám 🙂

Petruška - aj naša išla po 2 týždňoch do škôlky dnes, čakala som ráno cirkusy, ale odkedy jej nezatajujem, že ideme do škôlky, ale už večer sa o tom rozprávame, ako zajtra pôjdeme, tak nie je problém 🙂 ale zato dnes sa im tak krásne pokakala.... 😝 budúci týždeň už začíname aj so spaním, tak to už bude asi horšie...jednak si zvyknúť a jednak, ona spí len tak hodinku max a tam treba dve hodiny, čiže čo nebude spať, musí potom ležať... dnes som sa na to pýtala... som zvedavá, ako vydrží ležať hodinu..... uvidíme... 😝 ako si dopadla na pohovore?

Peti - ďakujeme za blahoželanie k meninkám 🙂 ani my by sme trampolínu nekupovali, keby sme neboli celé leto na chalupe... doma by to ozaj bolo zbytočné 🙂 no ale po čítaní Yesno, ju až tak často na ňu nepustím, nech si nezaťažuje chrbticu 🙂

Nikuška - naša nechcela sedávať na veľkom wc, furt len nočník.. až kým sme ju nezlákali, že budeme pozerať, ako do vody čľupkajú potápači.. a odvtedy kakáme do wc jedna radosť a kukáme do misy 😀 a s tou hrčkou by som radšej šla k lekárke... pre istotu...

Yesno - naša tiež vraj v škôlke všetko zje, ale doma nové veci tiež moc nechce.... tak neviem, či rešpekt úraduje a nedovolí si odmietnuť v škôlke... v prvý deň dokonca vypila mlieko, čo sme už od pomaly dva roky ani do úst nevložili, darmo sa snažím... 😝 a tie nátierky, čo tam jedávajú na desiatu... kalerábové, zelerové, špenátové,.... toto by mi do úst doma isto nevložila a tam zje.. niekedy viac, niekedy menej, ale je 😝

okacka
22. feb 2010

Ahojte,
Jakubkovi prajeme všetučko najlepšie k narodeninkám, nech je zdravučký, robí maminke i ockovi len radosš 😵 😵

Natana ja očkovať nedávam...pýtala som sa aj pred aj po operácii, tak po prvé, my máme každé očkovanie 6 mesiacov po operácii zakázané, ale neodporučil mi to nikto. Aj u ženskej sa ma lekárka na to pýtala, keďže som tehotná, tak že či nechcem, ale aj ona sama povedala, že anizdravotnícisa veru nedávajú.

Peti, Nanette - tak napokopn trampolínu kúpila Simonke svokra, ale dala ju u nich do izbočky, čo tam deti majú, tak keˇpríde ku babke, bude sa môcť vyšantiť.

My mámjev sobotu oslavu, napokon budú dve torty, obe babky dali upiecť a svokra dala aj nejaké malé koláčiky farebné pre detičky do školky, som zvedavá.

No tak ja môžem len závidieť, že by Simča zjedla nátierku nejakú. Pritom vždy ochutná prštekom, aj so mnou vymieša, pooblizuje misku, tak nechápem, prečo na rožtek či chlebíkto nechce.

No pridala som aj nejaké fotečky po dlhej dobe. Idem už spať, zajtra vstávam do práce zavčasu, nech nie som ako mátoha.

dadka212
22. feb 2010

Jakubkovi všetko len to najlepšie 🙂

Miri ja očkovať nedávam, malú nemám zatiaľ očkovanú vôbec na nič akurát čo jej dali v porodnici proti tbc...odkedy kamoškin syn mal po vakcine reakciu autizmus odvtedy sa o to zaujimam a najradšej by som decká už nedala vôbec očkovať...

A darček k narodkám ja sa netrápim kúpila som mu DVD spievankovo od Podhradskej a Čanakyho a to je všetko, on si nič nevie vážiť preto ho to musím naučiť dúfam že sa mi to podarí...a aj tak v septembri ideme na 99% do disneylandu tak to bude pre neho lepšie ako ďalšia haraburda v byte...

natana
autor
22. feb 2010

dadi po akej vakcine? na chripku či niečo iné? tiež nie som zástanca prehnaného očkovania a fakt že väčšina zdravotníkov sa odmietla dať zaočkovať na túto potvoru, len potvrdzuje môj názor.

a ja kupujem sáre na narodky nový kočík pre bábiky, nech sa neháda s natálkou , od babky dostanu tu drevenu kuchynku z ikea a od sestry tabuľu, tak toho budu mať dosť, už aj tak sa tu nevieme pomestiť. ale kuchynku asi odsťahujem svokrovcom na barák 😉

dadka212
23. feb 2010

Miri po mums, rubeola, osýpky...očkuje sa to v 1,5 roku...

dadka212
27. feb 2010

Ahojte

no my pokracujeme v marodovani tentoraz sme dostali virozu (vracanie,hnacky) najprv krpana a teraz aj ja, len dufam ze aspon maleho to obide...

Deni Sarinke zelame vsetko len to najlepsie k narodeninkam, hlavne vela zdravicka 🙂

endy
27. feb 2010

Ahojte holky,takmer na túto stránku už nechodím,tak len aby som nezabudla zablahoželám dodatočne k trom rôčkom Jakubkovi a Sárinke.

nanette
28. feb 2010

Ahojte mamky 🙂

Ja len na skok.... chcem zablahoželať Sárinke k jej krásnym 3. rôčkom.. nech je stále usmiata, nech ju choroby obchádzajú a nech robí radosť svojim rodičom 😵

natana
autor
28. feb 2010

Sárinke želáme všetko najlepšie. 😉

drnda1
28. feb 2010

Sárinka všetkým krásne ďakuje 😉 .

petruska77
1. mar 2010

Ahojte,

uz som myslela, ze sa sem ani nedostanem, mam zavireny pocitac a neviem co s nim 😒 Brasko si ho dnes pride zobrat a dufam, ze mi ho da do poriadku...

Takze trochu oneskorene blahozelame Sarinke a Simonke k 3 rockom 😵

My sme mali vcera narodeninovu oslavu... Prisli svokrovci a priniesli aj tortu, ako som cakala celu slahackovu 😖 a navyse ruzovu, nechapem preco 😝 no ale ok, oslava sa inak vydarila, maly dostal kopu darcekov, uz ani neviem kam to budem vsetko davat...

Dnes idem do prace na personalne oddelenie a tam mi definitivne povedia, ci pre mna maju nejaku robotu alebo nie... ten pohovor, co som bola na nom minuly tyzden nedopadol dobre, lebo tam potrebuju cloveka co by tam byval kazdy den do 18 a to nehrozi, ked je skolka otvorena do 17... no takze uvidm dnes, ale moc ruzovo to nevidim...

drnda1
1. mar 2010

Aj my Dávidkovi dodatočne prajeme všetko len to NAJ,NAJ,NAJ... 😉 možno by si svokrovci priali aj vnučku - preto tá ružová torta... 😀 😝 neboj, zamestnanie sa dáke nájde... 😉 ja si učiteľstvo pri malých deťoch neviem vynachváliť...fakt som už okolo 13-13,30 doma. 😝 ale určite nájdeš aj v inom sektore, aby si si ho do 17tej vyzdvihla... 🙂

petruska77
1. mar 2010

drnda dakujem za graulaciu aj za povzbudenie ohladne prace 🙂 som zvedava ako dnes dopadnem na tom personalnom, dam potom vediet...

este som zabudla nase vyrocne trojrocne miery : 15,2 kg a 98 cm 🙂

evinah
1. mar 2010

Ahojte maminky,

Ja sa opat po dlhsej dobe ozyvam..Min.tyzden som bola opat v nemocnici s tou oblickou.. ☹ Uz 2x mi vypadla z ladvinky ta hadicka a mala som bolesti, tak som tam jednak musela ostat a museli mi dat zas dalsiu.. Mam pocit, ze kazdy dalsi krat ako mi to davaju je to horsie. Aj urolog hovoril, ze uz je vidno na tych moc.cestach edematozne zmeny t.j. opuchy.. Ledva tam tu hadicku narval.. JA som plakala jak krokodil, ked mi povedali ze treba zas novu hadicku, aj pred tym ako mi to isli robit, ale pocas zavadzania som sa drzala.. 😒 Uz mam z toho fakt hruzu, uz mi to robili 5x ked pocitam aj tie pri Megi.. Teraz sa uz len modlit, aby to tak vydrzalo do toho porodu. Teraz budem uz len polehovat a oddychovat, aby to tam vydrzalo. Inak v nemocnici som si celkom oddychla, mala som fajn spolutrpitelky, tak sa to dalo prezit.

Dnes isla Meginka prvy krat do skolky, a vyzeralo to celkom v pohodke, velmi sa tesila, lebo uz je "velka skolkarka". S ucitelkou sme jej ukazali kde maju umyvarku, WCka, postielku a odpochodovala k hrackam, skoro sa uz ani neobzrela, musela som si vypytat pusinku a zakyvanie.. POtom som to uz o nejakej 10tej nevydrzala a zavolala do skolky ako to zvlada. Vraj sa zapaja do vsetkeho co robia, ze cvicila s detmi , aj nejake divadielko ze s nimi hrala, papala desiatu nutelovy chlebik, ze uz aj skusobne lezala v postielke, len ze s nimi zatial moc nekomunikuje.. 😅 Ona ked niekoho nepozna, tak sa ani nerozprava, az ked si to tam trocha "otuka", tak bude aj rozpravat.. Dufam, ze to teda dobre dopadne a bude sa tam tesit.
Este rano pred tym ako odchadzala mi chytila tvar do dlani a povedala mi aby som za nou neplakala.. 😵 Take to bolo zlate.... 🙂

Ja idem zajtra na poradnu, moj Dr. tam este nebude..Tak som zvedava co ten dedo co ho zastupuje povie. Minule sa ma pytal,ci ma ma kuknut zospodu.. Debil! To akoze doktor sa pyta pacientky.. 😖 A nerobi utrazvuk, lebo nema vraj na to licenciu..Takze super starostlivost, budu mi akurat brat krv a robit monitor. Inak ked mi v nemocnici robievali monitor, tak mi uz aj zopar krat namerali kontrakcie..Tak dufam, ze to nepride skor..

nanette
1. mar 2010

Ahojte mamky 🙂

Aj sa sa pripájam ku gratulácii.... Dávidkovi prajem všetko najlepšie k narodeninkám, hlavne nech je zdravučký a usmiatý chlapček 😵 Peti, daj potom vedieť, ako si dopadla v práci.. držím ti prsty, nech sa niečo vhodné pre teba nájde.... 🙂

Dadka - ako ste na tom? viróza na ústupe? držte sa...

Evi - joj, myslela som na teba.... aj ma napadlo, či nie si v nemocke, keď sa neozývaš.... hrôza s tou hadičkou 😖 ozaj skús tie posledné týždne obmedziť pohyb, nech sa vyhneš tým príšerným procedúram pri zavádzaní hadičky nanovo ☹ No krásne sa Meginka drží v škôlke a hneď v prvý deň.. super... to nevadí, že zatiaľ je ticho, hlavne, že neplače a nestojí v kúte sama 🙂 naša ešte aj teraz sa hrá len s jednym chlapčekom, čo tam nastúpil v ten istý deň ako ona... s ostatnými deťmi sa nehrá vôbec.... 😒 ale ani sa nedivím, že sa neoťukala, veď zase sme po chorobe boli v škôlke 3 dni a už v stredu minulý týždeň mala večer teplotu zvýšenú a kašľala ako tuberáčka... tak sme doma zase.... ma ide poraziť 😠 a to už dnes mala ísť aj spinkať do škôlky.... a nič z toho 😒

Inak okrem toho, že je malá zase chorá, tak zase odmieta jesť, v noci sme hore aj 4x za hodinu a takto to trvá celú noc.... som na smrť unavená, malá je urevaná, mrzutá, nepočúva..... ja nechápem, čo sa to s ňou porobilo ☹ a najhoršie je, že sa zablokovala v kakaní 😢

Nikuška - som si hneď spomenula na vás.... tiež si písala, že máte problém s kakaním... aj naša s tým začala... ja si myslím, že to súvisí so škôlkou a že je to zo stresu... lebo kým nechodila do škôlky, kakala každý deň, potom sa to začalo zhoršovať a kakala tak 2-3 deň... ale aspoň mala snahu... ale minulý týždeň sa pokakala v škôlke a odvtedy nechce kakať.... normálne odmieta... stále jej ujde do gatí troška, ale keď ju posadím na wc, nechce tlačiť.... a tak sa teda cez deň 3x po troške dokaká do gatí a inak nič.... a potom plače, že ju bolí bruško..... bodaj by nie, keď ju tlačia hovienka... 😒 už ma ide poraziť, čo furt musím niečo riešiť.... nespanie, počúravanie, kakanie, nejedenie, choroby.... nepamätám si, kedy som si povedala, že dnes bol krásny bezproblémový deň a to, že sme sa konečne vyspali, to už nepoznáme dlhé mesiace ☹

Tak som sa vám zase vysťažovala a môžem ísť kade ľahšie... 😝 😀

Majte sa pekne.. papa 🙂

dadka212
1. mar 2010

Ahojte

my sa mame už fajn 🙂

želáme všetko najlepšie Simonke a Davidkovi a tuším zajtra má Dominik...

Evi no hroza ☹ ja ako som teraz vracala hneď som si pripomenula že ďalšie deti určite nechcem a teba chápem o to viac, držte sa a hádam ti už naposledy dávali hadičku...
Magi aká zlatunká 🙂 určite to zvládne super

nanettka ja si to absolútne neviem predstaviť že by mi ešte toto robil s kakaním ja by som asi od nervov vybuchla...akože tiež s ním mám starosti ale iného druhu ako plieskanie sa po zemi, hlavne v obchode alebo robí zle Danielke a podobne

petruska77
1. mar 2010

Ahojte,

tak som bola na tom personalnom a nasli mi jedno miesto, este neviem kedy nastupim, dozviem sa az zajtra... teoreticky by som mohla zacat robit uz zajtra, ale vraj mam nazbieranej vela dovoleky a asi budem musiet cast z nej cerpat...

nanettka uz zase ste chori? boze to je na porazenie... sa stavim, ze ked nastupim do roboty, tak maly ako naschval tiez ochorie... a co sa toho kakania tyka ti verim, ze mas nervy... su tu na konikovi nejake temy o tom ked deticky nechcu kakat do nocnika alebo na zachod, skus tam kuknut ci ti tam baby nebudu vediet poradit... a to jedenie... Gabika nechce jest vobec nic ci aspon nejake oblubene jedla akceptuje? drzim palce, aby sa to cim skor dalo vsetko do normalu, nech si uz aj ty trochu vydychnes 🙂

evinah moja, ty si ale vytrpis ☹ tak mi je ta luto... dufam, ze uz to do porodu vydrzis bez dalsich tazkosti... a Meginka je frajerka, ze sa tak statocne drzi v skolke 🙂 Nas David este aj dnes plakal, lebo som po neho neprisla presne o tretej ako inokedy ale 15 minut neskor 🙂 a budem chodit este o dost neskor ked uz budem v praci, takze to nebude bohvieco...

eros
2. mar 2010

Ahojte

ja sa pripajam ku gratulacii maleho Davidka,teda uz pomalicky chlapa a este Anize neviem ci cita jej maly mal tiez vcera tusim 3rocky tak vsetko naj naj naj.

Ja teraz oddychujem deti chcu byt len u babky a deda 😠 😠 tak snad ich zajtra uz nasilu odvediem 😀 😀

evi az ma zabolela jazva pri cisaraku,ked som to citala a este mi skoro vyhrkla slzicka ako to povedala mala 😵 😵 😵

nanett chudtako moje.snad ked pojde do skoly sa vsetko upravi.
moja zasa nespava cez den bo uz ma navyk koli adkovi,alr zato v noci pospi len cikat ju ocas este dam.
inac moj maly sa nikde inde nevykaka ako doma a ked mu trebalo v skole to drzal az domov potom som ho postrasila a kaka uz vsade.

tehulky drzte sa a ostatok majte sa 😀 😀

majussa21
2. mar 2010

Ahojky.
Natana my sme sa zo zdravotnikov nik nedali ockovat podpisovali sme ale reverzy lebo nieje to poriadne odskusane a co sme my pokusny kralici?
Zuzi aspon si oddychnes horsie by bolo keby boli len na tebe nacapeny..
Petruska tak ako na personalnom uz vies kedy nastupis a ako to vypada?
Dadka aspon te uz
Jakubkovi, Sarinke,Davidkovi,Simonke
Evi boze to je strasne kolko si musis vytrpiet az ma striaslo ked som to citala prajem ti nech uz ti ta hadicka vydrzi az do konca a co najmenej bolesti..
Nanet boze vy to mate tiez perne stale nieco a pritom ona je taka sikovna vzdy bola vo vela veciach prva a fakt sa to niekedy stane ze sa tak zablokuju zo stresu ale to nekakanie je nebezpecne to treba cim skor vyriesit aj ked mne sa to lahko pise lebo potom moze mat z toho aj ine problemy okrem bolenia bruska a bolesti pri kakani..Ja vam silno drzim palce nech je Gabika zdrava a stastna.Ale tak aspon v skolke sa jej ako tak paci a vidis to je jedno ze sa hra len s jednym chlapcekom ale aspon sa hra a uvidis bude sa viac a viac otukavat a bude to len lepsie..
Ja som v nocnej vcera sme si uz boli konecne po auto 500eur nas to stale a to nam auto mechanik pri nahrievani neviem cohop praskol zadne sklo tak este aj to sme museli menit no des.Idem ja daco robit tak zatial.paa

majussa21
2. mar 2010

som nedopisala ze vsetkym oslavensom trosku oneskorene ale predsa prajem len to najlepsie nech su zdravucky a posluchaju a robia len radost som ich pekne vypisala a nic k tomu..

cia13
10. mar 2010

ahojte,

cez jarne prazdniny sme boli na Orave lyzovat. Bolo perfektne, malo ludi, Barborka lyzovala ako sarkan, vobec som jej nestacila. Na buduci rok uz skusime aj Bibi postavit na lyze.

Od pondelka zacala Bibi chodit do skolky, dohodli sme sa s ucitelkou, ze pojde hned na cely den. Pondelok rano to bolo v pohode, pekne sa s nami rozlucila, zakyvala nam. Ked som poobede pre nu prisla, tak samozrejme sa rozplakala. V utorok rano to bola katastrofa. Uz doma zacala, ze ona nikam nejde, ze bude so mnou. V skolke v satni som ju nevedela ani vyzliect, tak sa mi vzpierala a revala. Stravila som tam pol hodinu, kym sa mi podarilo ju dat do triedy a odist. Ked som pre nu prisla, tak sa trochu rozplakala ale menej ako den pred tym. Ucitelka hovorila, ze rano sa rychlo ukludnila a potom bola dobrucka, papala, spinkala, pekne sa vyzliekala, obliekala. Dnes rano podobny scenar, zacala uz doma ma prosit, ze nechce ist do skolky. Cestou to tiez skusala aj so slzami, v satni som ju celkom v pohode prezliekla ale samozrejme s placom. Aj mi dala pusu na rozlucku ale revala o 106. Som zvedava, ako rychlo pochopi, ze to takto uz bude a prestane plakavat.

Inak som uz nezamestnana, v praci som dostala vypoved, tak som bola v pondelok na urade prace sa nahlasit a mam ist koncom marca pre potvrdenie, ze som tam evidovana a ked mi z roboty povrdia papiere ohladne peniazkov, tak poziadam o podporu.

Barborka v skole ok. Na narodeniny dostala novy bicykel, tak sa tesi, ked bude na nom bikovat. Samozrejme, ze ho uz vonku skusala, ale nechcem jej este dovolit, ked je taka kosa. Ved snad sa tej jari uz dockame.

evinah
13. mar 2010

ahojte,

POzeram, ze sem uz dlho nikto "nepachol".. Pre tych co nie su na facebooku..som uz 3x v nemocnici a tentokrat uz mozno ostanem do porodu.. Opat problemy s ladvinkou a mechurom..mala som priserne bolesti, ktore sa doma nedali zvladat liekmi a ked som tu, tak mi daju infuzky a aspon tie mi zmiernia bolest..a do toho obcasne kontrakcie..Tak uvidime ako to cele dopadne.
Meginka je uz z toho smutna a obcas place v skolke, za maminkou, lebo je v nemocnici. Chudatko bola na mna zvyknuta od rana do vecera a teraz je v skolke a ked pride domov, mna nikde..Tak to uz na nu dolieha. ALe chodia za mnou kazdy den. Tatko sa poctivo stara.
A ja budem zajtra oslavovat svoju okruhlicu v spitali..takto som si to veru nepredstavovala.. 😢 Ale uz to musim nejak dobojovat..a snad uz bude dobre.

nanette
15. mar 2010

Ahojte mamky 🙂

Evi - všetko najlepšie k včerajším krásnym okrúhlym narodeninkám... škoda, že ti to tak vyšlo, že si v nemocnici... ale radšej takto, nech si pod dozorom, aby ste obe boli v poriadku a nič sa nestalo... a hlavne, nech ti tam zmierňujú tie bolesti, keď ich máš takéto hrozné... joj.... 😖 prajem veľa veľa zdravíčka hlavne 😵 ani sa nedivím, že je Meginke smutno.. tak dlho byť bez mamky... nech vám to rýchlo ubieha, nech ste čím skôr všetci spolu...

My nemáme nič nové.... kakanie je zablokované stále 😒 a k tomu sme sa zase začali dočúravať.... ja neviem, snáď to nebudeme riešiť do puberty 😖 ale čítala som na nete o tom dosť.... môže to byť dôsledok stresu zo zmeny prostredia - škôlka, kakanie aj zo zmeny stravy, lebo v škôlke predsa len tá strava je iná ako doma.... snáď si zvykne čoskoro.... lebo navonok vyzerá v pohode, minulý týždeň konečne bola celý týždeň v škôlke, neochorela mi po 2-3 dňoch ako zvykla, a tým pádom aj bola zvyknutejšia a aj sa celkom tešila, dokonca ten jej jediný kamarát zo škôlky bol chorý (vlastne dokopy ich tam bolo celý týždeň max. 7 detí, čo je všetko choré), tak už konečne aj s dievčatkami sa hrala a aj krásne tam spinkala, s týmto nie je našťastie žiaden problém.... aspoň niečo 😝

tak zatiaľ toľko....papa 🙂

okacka
23. mar 2010

Dobré ránko,
pozerám, že sem už asi nikto ani neprispieva. Tak to trošku oživím 🙂 .
My sa máme fajn, ja už ťahám 30-ty týždeň. Bola som už aj na sone v 30tom, tak všetko vyzerá OK, drobec má vraj 1370 g, hlavičkou je už otočený dole, urobil mi aj 4D zábery, tak som sa vytešovala. Chodím ešte do práce, na dva tri dni, niekedy si vezmem prácu domov. Simonka teraz do školky nechodí, mala pred dvomi týždňami teploty, no a RTG hrudníka bol nejaký nejasný, tak jej nasadili ATB. Vlastne kvôli srdiečku. Teploty hneď klesli, nemala ani hrdielko zapálené, anbi soplíky, žiaden kašeľ, normálne papala. Napriek tomu doktorka v nemocnici mala podozrenie na zápal pľúc, čo sa vraj aj rok po operácii môže stať, ak ju chytí nejaká viróza. Ale našťastie sa nič nepotvrdilo, aj na kontrole srdiečka nás potešili, že má už srdiečko ako zdravé dieťa. No a keďže tento týždeň od štvrtku do nedele ideme do Tatier, tak sme ju radšej už nedali, nech náhodou čosi nechytí. Od nedele je u svokrovcov, vlastne dnes mi ju už dovezú po práci.
Od septembra začne už chodiť do škôlky, prihlásili sme ju do súkromnej, pol dňa majú angličtinu detičky. My sme ju tam šak dali kvôli tomu, že lekári neodporúčajú, aby bývala chorá často a tu majú maximálne 10-15 detičiek v triede, tak uvidíme.
Inakšie je hrozne zlatunká a nechápem, kde berie tie hlášky často. Bruško zatiaľ hladká, vždy aj bračekovi chce kúpiť nejaké bodynko, keď jej niečo kupujeme. Hádam jej to vydrží po narodení.

Evi - stále nič? Už by si mala mať termín...
Nanette - možno fakt Gabika na stres tak reaguje, že navonok vyzerá v poriadku a takto sa to prejavuje. Neboj sa, vydávať sa bude bez plienok, aj na rande nebude chodiť dočúraná. Však má vlastne len tri rôčky a psychológovia hovoria, že do 5 rokov sa to detičkám môže stávať.

No idem makať, nech rýchlo môžem ísť dnes domkov.

Pekný dník všetkým.

nikuska22
31. mar 2010

Ahojte

pre tie, ktore nie ste na FB:
Evka ma pokazeny net, vsetkych pozdravuje, Veronka sa narodila 23.3., mala 3770 g a 51 cm🙂obe su o.k:-)tak este raz blahozelame, Evi🙂

osickad
4. apr 2010

Ahojte babenky moje,
chcem Vás všetky aj s detičkami veľmi srdečne pozdraviť.
Oneskorene všetkým oslávencom k ich krásnym 3 rôčkom zaželať hlavne veľa zdravíčka, lásky, šťastia, nech s radosťou chodia do škôlky.
Novým mamičkám blahoželám, teším sa s nimi a prajem tiež veľa zdravíčka a mliečka.

Evinah:
najčerstvejšia maminka - srdečne blahoželám a veľmi sa teším, že všetko dopadlo v poriadku. fakt si si toho veľa vytrpela, chudiatko moje. Často, skutočne často som na teba myslela. Teším sa na fotky malinkej Veroniky.

Adamko nastupuje tiež od stredy do škôlky. Verím, že tam bude spokojný a nebude plakať.
My sme po výbere nosnej mandle, lebo sme boli vkuse chorý...... už je to lepšie.

Okacka:
aj tebe prajem šťastný "dojazd" do cieľa a rýchly, bezproblémový pôrod 🙂 🙂 🙂 😉 Simonku srdečne pozdravujeme a bozkávame jej malé srdiečko. 🙂

Krásne veľkonočné sviatky!!!
Zdraví vás a veľmi často na vás myslí
Osička

natana
autor
5. apr 2010

ahojte žienky
želám peknú šibačku aj keď počasie mohlo byť aj lepšie, malým princeznám veľa šibačov a chlapcom veľa vajíčok.

dlho som tu nebola, lebo roboty som mala ako na kostole (31.marec je úžasný termín 😠 ) ale už si konečne môžem aj v kľude sadnúť. tí čo nechodíte na FB, tak sme stále chorí, najskôr obidve s prieduškami, potom mala Nati strašný kašeľ a aby toho nebolo dosť, Sára chytila asi v čakarni u doktorky kiahne a potom ich odovzdala aj Natalke a tatinovi, tak mám už skoro dva mesiace doma maródov. Ale už sa im to suší a snáď do konca týždňa budu všetci zdraví (teda sára je už davno fit)

Evi, gratulujeme k Veronike, hadam sa z tých tehotenských problémov rýchlo dostaneš.

Ja do roboty nejdem, lebo nemam školku pre sáru a už mi aj v robote povedali, že miesto mi nebudu držať, takže sa budem už obzerať po novom mieste, ale moc šanci tomu nedavam pri dvoch deťoch.

zatiaľ sa držte

nanette
14. apr 2010

Ahojte kočky 🙂

Ako sa všetky máte? nikto tu už pomaly nechodí, tak čo keby ste každá na chvíľku dobehli a napísali niečo nové o vás? 🙂 prípadne aj fotečky z narodeninových osláv pridali, nech sa všetky pokocháme, ako naše detičky podrástli 🙂 lebo nie každá sme na FB... 😝

My sme konečne včera po chorobe nastúpili zase po 3 týždňoch do škôlky 🙂 tak trošku vegetím konečne... 😉 malá mala soplíky, kašlala a k tomu sa jej zaparila pišulka (ona sa tak hrozne potí stále, keď už je teplejšie) a dostali sa jej tam nejaké baktérie, tak sa to rozšírilo na stehienka, na pupok, zadoček... tak sme skončili na kožnom, mastičkovali, ale konečne už je to ok 🙂
Narodeninky sme krásne oslávili, malej sa tortička Wall-eho veľmi páčila ... dostala kopec darčekov....takže bola vytešená 😵

Gabika už je taká "veľkáčka", tie hlášky a vety, čo občas povie..... ako dospelák.... a ten vážny ksichtík k tomu, čo nahodí....sa ideme niekedy z nej počúrať od smiechu....v škôlke ju chvália, že je dobručká, pekne papá, spinká, nepopišáva sa, tak sa veľmi teším....ale doma je ako malá neriadená strela....dosť odvráva, nepočúva, všetko jej treba 100x povedať..... papuľnatá je riadne 😝 ešte doriešiť to kakanie.. lebo ešte to nie je celkom ok, ale už je to omnoho lepšie..... Najnovšie u nás fičí domino, pexeso a človeče, nehnevaj sa.... 🙂 A keďže sa už pekne oteplilo, tak chodievame viac vonku a na striedačku motorka, kolobežka a bicykel 🙂

Ja by som už o necelý mesiac mala nastúpiť do práce..... vyjadrili sa, že ma chcú späť, ale mali sa mi ozvať a zatiaľ nič... tak uvidíme, ako to celé dopadne... musia tam spraviť nejaké zmeny, aby ma mohli vziať naspäť, lebo momentálne moje miesto voľné nie je... no zatiaľ sa nič nedeje... tak dúfam, že neskončím na úrade práce aj ja 😒

Tak toľko zatiaľ....majte sa všetky pekne... a napíšte, nech o vás vieme 🙂 Papa

cia13
15. apr 2010

Ahojte,

skoda, ze sem uz nikto nechodi. ☹ Suhlasim s Nanettkou, skuske sem tam nieco popisat baby. 😉

My sa mame inak fajn. Bibi v skolke nema ziadne problemy. Vsetci ju vychvaluju, ze aj ked je najmladsia v triede, vie najkrajsie vyfarbovat a najrychlejsie sa vie vyzliect a obliect. Chodi rada do skolky, pekne sa so mnou rozluci a potom mi este cez okno zakyva. Dokonca ju prihlasili na ich sutaz v speve a dnes je celoskolkarske kolo, spieva "Malicka som, husky pasiem". Tak som jej povedala, ze jej drzim palce a ona mi cez okno tiez zakricala, ze mi drzi palce. 🙂
Barborka v skole pohodicka.
Ja som bez zamestnania, zatial si ani nehladam, az od septembra.

nanettka - tesim sa, ze aj Gabika sa ma v skolke fajn. S tymi chorobami uz nic nenarobime. Bibi tiez po 4 dnoch v skolke vypadla na 2 tyzdne, mala mierny soplik a kasel, tak som ju radsej ani nedala, nech nechyti nieco horsie. Po tejto pauze ani nemala problem opat ist do skolky. Drzim palce s pracou, aby si nedopadla ako ja.

petruska77
15. apr 2010

Ahojte 🙂

tak pisem aj ja po dlhom case... na zaciatku marca som nastupila naspat do prace... mam taku poziciu, ze sa mi dari odchadzat z roboty tak aby som stihla po Davida do skolky... aj ked niekedy som v napati, ci budem moct ist o tej 16-tej prec, lebo nikdy neviem ci ma nebude sefka este potrebovat...
David v skolke uz celkom v pohode, aj ked zase zacal tento tyzden plakat rano ked ho tam davam a pritom uz 2 tyzdne chodil bez placu, tak neviem co sa to deje... ale inak uz je tam celkom aklimatizovany... uz ma aj rozdelene kto je jeho kamarat a kto nie 😀 s tymi co nie su kamarati sa stipu, capu a podobne, no radost 😀 ucitelky ho chvalia, vraj takeho dobreho jedaka tam este nemali 😵 vraj vzdy vsetko pekne spapa, aj duplu si pyta 🙂
Vcera sme boli na autosalone v Inchebe, tak ak na to vecer budem mat cas skusim pridat fotky... David bol v siedmom nebi, lebo auta uplne zboznuje 😵 doma ma hrbu automobilovych casopisov, pozna vsetky znacky, nielen tie zakladne ale komplet napr.Renault Megane, Laguna a tak... sa uz v tom uplne stracam, v tom sa vobec nevyznam 😅 minule za mnou prisiel s casopisom kde bol Fiat a vravi mi: "Mami aha, Fiat Grande Punto Linea" 😀 sa to budem musiet asi doucit ci co 😀
no, lucim sa, lebo pisem z prace
papa
🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre