Banskobystričanky II. Pridajte sa

gurti
3. mar 2009

baby, uz sme za zenitom 🙂 ...alebo je cas obratit novy list...tak sup sup, prispievajte odusu 😀

nikusa9
1. máj 2009

ahojte 😉
jeej margaretka-pozeram, ze ako správny fanusik si už riadne vystrojená 😅 😅 supeer...

lubi-ako sa mas???presiel ti ten zapal trosku??

adal-dakujeme za pochvalu 😉No nas stolicky velmi vytrapili,ani nejedla,aj so spankom to bolo hrozne,v noci sa budila s placom..ale ked som dala Panadol,tak aspon horucka nam rychlo odisla... no dufam,ze sa vam podari niekam ist, lebo to by bolo urcite Lukymu genialne,deti ked maju piesok-formicky a vodu,tak hotovy raj na zemi...myslim, ze im staci aj priehrada nejaku tu na SR...mne napr.chyba aj obycajne kupalisko tu v BB..na to ake je to velke mesto a nic take-detsky bazenik...no ale už planujem, ze polovicu leta aj tak stravime na vychode,tam sa viem skor vybrat kade-tade a dni nam skor zbehnu,aj teraz sme tu na par dni..no vlastne dnes už ideme do BB,lebo zajtra skolaaa ☹

v nedelu ak sa mi podari rychlo skoncit skusku,tak chceme ist do Polska-do marketu-Real..nasi znami,boli a nakupili geniaalne,tam platili 7000sk a ked prepocitali nase ceny,tak tu by platili 14 500sk,tak to je už rozdiel!!hlavne chcem plienky a Nutrilon..ten tam stoji 260 sk!!!skoro som odpadla..!

adal
1. máj 2009

nikusa, keby som ťa teda veľmi pekne poprosila, nekupila by si nam NUTRILON 3, aspoň 2 balenia? To je super cena. Je to ale to klasické 800g balenie ako u nás? Ja som kúpila v Maďarsku tiež Nutrilon, no s iným názvom, vraj je to to isté, ale nie je. To mlieko má úplne inú chuť a asi ani Lukáškovi nerobí dobre. Dúfam, že skúška dopadne dobre.
Keď ste mali teplotu pri zúbkoch, tiež ste trčali doma?

jamaat
1. máj 2009

Ahojte. Včera som musela odísť, tak som vám na privítanie už neodpovedala.
Tehotenstvo OK, len ma hrozne bolia kĺby a mám vysunutú platničku, tak mi nervy v sedacom svale zacvikuje, takže občas sa hýbem ako 100-ročná babka. Už to chcem mať za sebou. Držím veľa vody a pribrala som 18kíl.

adal - Doma som neukázala všetky vecičky, lebo z niektorých by hneď bolo jasné, čo to bude. 🙂 Takže ich vytiahnem až po pôrode.

Čo je to šiesta choroba?

jamaat
1. máj 2009

Nikusa, aj mne kúp prebaľovák v Poľsku. Tu neviem zohnať taký, čo by sa mi páčil a aby aj cena bola normálna. 🙂
Pozerala som na nete pár poľských výrobcov, super veci, ale na Slovensku som predajcu nenašla. Na jeseň sa hádam aj my vyberieme do Poľska. Keď my to máme z BB všade ďaleko za hranice.

adal
1. máj 2009

jamaat, dieťatko dostane teploty a okrem nich mu nič iné nie je. Približne o 2-3 dni sa vysype po celom tele, vyzerá to ako potničky a potom sa ten výsyp zase sám vstrebe, asi tiež o také 2 dni. Aspoň u nás to tak bolo. Nie sú na to ani žiadne lieky, ako príde, tak odíde. 😉

lubica69
1. máj 2009

Ahoj babky
Nikuš tak s tými nákupmi je to teda fakt sile keď sa dá ušetriť tak veľa 😉 a na východe máte nejakú rodinu či chodievate len tak?
Jamaaat a budeš rodiť tu v BB?S tými kĺbmi a platničkou ma mrzí no snáď sa to po pôrode zlepší 😉
Inak adal my smepri zúbkoch mali tiež teplotky ale len občasné a vôbec nám nekázali byť doma Ani by sme to asi nevydržali Tiež sme taký speedy Takže si myslím,že ak nemá Luky nejak vysokú teplotu von môžte 😅

rumka
1. máj 2009

Ahojte 😉
chorobujeme obe 😒 ale myslím že lepší sa klop klop

Gabi s plávaním v BB tak ako písala Mihanka ja mám pramo kontakt na cičiteľku neviem ako sa volá no číslo je 0915154822 a viem že teraz plávajú v Diksone začali 29.4. a viem že majú tam baktérie od spľahlivého zdroja nebudem menovať 🤐 . A Leuške dodatočne veľa veľa zdravia.

Nikusa držím palce na skúške.

Jamaat Vitaj a prajem pekný pôrod 😉 .

Adal zdravíííííííím dlho som ťa tu nevidela.

A čo sa tíka stretka dúfam že Míľa zaberie 😝 .

jamaat
1. máj 2009

adal, tak to som ozaj ešte nepočula a ani si nič také pri dcére nepamätám. Ale ja som s ňou nemala problémy ani pri zuboch, ani nič.

lubica, zatiaľ sa chystám rodiť v BB. Len nech ma tam už nes...rdia.

rumka, ďakujem.

mihanka
1. máj 2009

ahojte...
jamaat a ramana vitajte...
jamaat ja som tiez pribrala nejakych 18 kil... a tiez vela vela vody... neboj nic, to das rychlo dole a podla fotiek ani nevyzeras nejako gulato... 😉
ramana, my mame pediatricku vo vedlajsom vchode - ale na fortnicke, dr. Herkova a som tiez spokojna... 😉

nikusa, uzi si teda vychod a neboj skola bude ok, neviem ci mas aj skusku, ak hej drzim palce... 😉 a dobre nakupte... my si nechavame kupovat masko kuracie, zvyknu chodit svokrovci...

no a neviem ci sme neprekonali siestu chorobu prave teraz, lebo simonka teplotovala 3 dni, zuby nikde, a dnes ma take mierne cervene fliaciky po brusku a na chrbatiku a na krku.. ale nie su to nejake brutalne vyrazky, takze neviem, ci nie som len paranoidna... 😅

a tesim sa na miiiiiiiiiiiilu.... 😵 😵 prebieha sutaz o naj kolac, tak som poslala svoj recept... 😵

mihanka
1. máj 2009

adal to ma mrzi s tvojimi problemami, skusila si tantum rose? ja som si to teraz pre istotu kupila, kedze tiez som trochen nachylna... 😉

margaretka11
1. máj 2009

aj ja sa teším na Míľuuuuuuuuuuu 😀

využívam prestávku v hokeji 😉

lucinkaaa
1. máj 2009

kocky kedy je ta mila a kde? ja som sa raz docitala ze 9. a inde zas ze 10. 😕

lubi22
1. máj 2009

Ahojte 🙂

Nikuska, Mihanka - dakujem krasne za rady. Uz je lepsie. verim, ze sa to uz nevrati. Uzasne mi pomohli homeopatika, ATB som nezacala ani brat 🙂

Mihanka to vyzera na tu 6. chorobu, tak ako to opisujes.

Ja sa tiez uz hrozne tesim na plavanie, od septembra budeme isto chodit s Filipkom. Dufam, ze bude moct aj Samko plavat, musime najst take daco, aby sa vyplavali obaja 🙂

Filipko sa nam krasne usmieva a gagoce, je zlatunky. Ale takisto ako jeho bracek, nepotrebuje vela spat a chce sa vela nosit. Takze moja predstava o kludnom babetku je uz prec, musim sa zmierit s tym, ze obaja chlapci su riadne zivly a spanok je nezaujimavy. 😅

Na milu sa mozno pridame, buduci vikend sme tu, tak ak nebude vela kriku z kociku, tak by sme aj sli 🙂

Zelam este pekny vecer. 🙂

margaretka11
1. máj 2009

Luci, na www.materskecentra.sk bolo, že Míľa je 9. mája, v sobotu. A začína to poobedie, tuším o štvrtej, čo mi max. vyhovuje, deti budú vybúvané (hádam)

inak, my sme už vo fáze vzdoru a poviem vám, nie je to med lízať. Teda bežné náladičky a hádzanie o zem ešte zvládam predýchať, ale pohoršilo sa nám spanie. Dnes som malých uspávala hodinu a pol, nepomáhalo nič, sladké rečičky, vyhrážanie, pestovanie na rukách a ani šuchnutie po zadku, no nič. Takže ma asi čaká ťažšie obdobie 😔

jamaat
2. máj 2009

mihanka, nebojím sa, že tie kilá nedám dole, nikdy som s tým nemala problém. Len moje kĺby a šľachy to nevládzu nosiť, lebo sú z tehotenstva boľavé. Pritom to nie je len váhou, lebo ma bolia ešte aj plecia a krk, no a tam ozaj veľkú záťaž nenosím. Tak len dúfam, že nebudem prenášať.

lucinkaaa
2. máj 2009

margaretka dakujem 🙂 a... je to v parku? je dobre ze je to az o stvrtej, to vyhovuje aj mne, takze ak vsetko pojde hladko tak sa tam objavime 🙂

adal
2. máj 2009

Ahojte, 🙂

mihanka, už som skúsila možné aj nemožné, po každej návšteve som si robila výplachy, no výsledok 0 bodov ☹ Ináč myslím, že ste práve prekonali šiestu chorobu...

My sme dnes ráno boli na pohotovosti, lebo Luky sa kompletne vyhádzal na brušku a chrbátiku, no kázali len Fenistil, lebo že je to buď alergia, čo je dosť zvláštne, lebo nepapal nič iné, ako to, na čo je zvyknutý, alebo sa mu šiesta choroba zopakovala, čo sa vraj v ojedinelých prípadoch môže stať. No mne sa to nezdá, lebo sú to omnoho väčšie fľaky, ako mal pri šiestej chorobe, takže ja dúfam, že budeme ok ☹ Ináč tá Dr. tam bola ako za trest, takže to dúfam do pondelka prežijeme bez nejakých iných komplikácií. ☹

jamaat
2. máj 2009

adal, mala som obdobie, kedy som šla z jedného bacila do druhého, už som bola potom precitlivelá aj na vkladacie lieky, krémy a všetko možné. Aj tak nič nezabralo. Nakoniec som sa z toho dostala tak, že som jedla lactobacily v tabletkách, robila si výplachy na striedačku sodou bikarbonou, tantum rosa a alchemilkou. A žiadny divoký sex, pri ktorom sa sliznica príliš podráždila, po každom sexe výplach ľadovou vodou, aby sa to tam ukľudnilo. No a postupne to prešlo.
Skús tie lactobacily, je to na posilnenie mikroflóry, vtedy sa bacily ťažšie chytajú a rozmnožujú.

adal
2. máj 2009

jamaat, ďakujem za info, si zlatá 🙂, skúsim...

lucka0122
3. máj 2009

adal mne pomohlo tamtum rose....

tilky
3. máj 2009

tak ahojte

chcem vas len poinformovať janka2121 už má chlapčeka Samka prišiel na svet cisárskym dnes o 15,33 s ideálnymi mierami 3750g a 54 cm

takže gratulujeme s celého srdca

lucinkaaa
3. máj 2009

janka a janko srdecne vam gratulujem k dalsiemu prirastku, nech vam robi iba radost! 😵 😵

nikusa9
3. máj 2009

ahojte 🙂

adal-juuuuuuj,ja som vobec nebola na nete od vtedy co som posledne tu napisala,a teraz citam ze ti mam kupit dva balenia ☹ ale ak len dva balenia,tak sa podelime 😉 😉 no to som zvedava na tu chut..je iny nazov-Polsky ale inak vyzera rovnako..tak uvidime..ale Saska mi papa vsetko,tak hadam nebude vymyslat 😉
--ked mala Saska teplotu tak bola uplne taka otapena,tak sme boli doma,jej sa ani chodit nechcelo..ale po Panadole,o 3 hodinky bola fit..a na druhy den zase..No a verim,ze Lukasko bude skoro zdravucky 😔 🙂

baby tam boli neskutocneeeeeeeeeee ceny!!!my sme minuli 28 000 a ked som to prepocitala na nase tak sme usetrili 15 000!!!no je to neuveritelne! plienky Pampers 350 sk + balik utierok..no a vsetko ostatne...no a tu sme pred tyzdnom nezavazne objednali taky domcek+smykalka..za 5000 ale bol by az o mesiac.. a v Polsku sme to nakoniec kupili za 2200sk..no taky mensi rozdiel 😕 😕

lubi69- no ja pochadzam z východu,tu v BB som len taky novácik-pristahovalec..a este stale,vzdy ked sa da tak "utekam" tam 😀

mihanka-lucka-dakujem, veelmi dobre ste mi drzali palce..ano sla som dnes na skusku a super dopadla..asi zauradovalo aj vinko+káva+cokoláda..obcas si to musime poistit 😉 😉 aj ked niekedy nam to rovno vratia a je to este horsie 🤐 😀

pekný vecer 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nikusa9
3. máj 2009

Samko-vitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj medzi nami!!!!Blahozelame 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

gabii83
3. máj 2009

vsetkym vam dakujeme, nemam cas sem velmi chodit, tak dodatocne este raz dakujeme

skusky a skusky...
vidim ze ste chorunky viecery tak sa uzdravte vsetci,

ja zas asi stracam mlieko.
sa trapime uz tyzden, ale uplne som zabudla na thuy agulicky tak som to vcera zacala a vsetko ostatne - zaprazk. polievka vinea joghurt...atd
ä
treba dufat

idem po skuska ch sa sem vratim aj skorej ale zajtra mam z prava skusku - raz som to nespravila ale po druhy krat uz musim.....

to sa neda zapamatat,....

tak ahojte baby

lubi22
3. máj 2009

Ahojte 🙂

Janka - srdecne blahozelam k Saminkovi, zelam vsetko najlepsie, hlavne vela zdravicka obom 😵 😵 😵 Ma skoro rovnake miery ako nas Filipko, o 1 cm viac a o 10 g menej 😵

Nikuska to ste super nakupili. My tiez pozerame taky domcek, teda nasi aj svokrovci by taky chceli kupit Samkovi na zahradu, ale tie ceny domcekov zacinaju okolo 5 tis, to sa mi zda vela. To ste boli normalne v obchode v Polsku?

Gabi drzim paste na skuske 😉

My mame dnes dva mesiaciky a za sebou aj Filipkov krst. Zvladol to uplne super, ani nemrnkol, Samko zamozrejme cely obrad komentoval, mali sme co robit tvarit sa vazne. Navyse chcel sfukovat v kostoliku sviecocky 😅

Adal Lukasko je uz v poriadku? Dnes sme Vas videli po ceste z kostolika do restiky na namesti a vyzeral teda velmi zivo a zdravo, ked pred Tebou utekal 😀

Pekny vecer este 😵

nikusa9
3. máj 2009

lubi-tak to som rada,ze ti ten zapal presiel 😵 pozrela som si fotky,no nádherne..a ta fotka kde je Filipko v kociariku-prva prechádzka-juuj uzasna!!a take male drobuliatko-cmuuuuk...

--ano to sme boli v obchodnom dome-taky ako Tesco...a aj take domceky-ako su v restauraciach, mali za 2200-2400 sk u nas o takej cene mozme snivat.. 😔 no proste vsade je lacnejsie/Madarsko-POl.-Rakusko../ako u nas ☹

margaretka11
3. máj 2009

Ahojte. Ja mám dnes ešte smútok z hokeja, ale aspoň Janka ma potešila 😵

Janka, gratulujem a malinkému Samkovi (s úžasnými mierami) želám do života hlavne zdravíčko, nech sa mu darí a krásne prospieva a nech máte z neho kopec kopec radosti. A tebe želám skoré zotavenie z pôrodu a dostatok mliečka pre bábätko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

adal
3. máj 2009

janka, gratulujeme k narodeniu malého drobčeka Samka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 A to som ťa videla akurát v sobotu okolo 11.30 hod., keď ste celá rodinka vychádzali z vchodu. Ja som sa vracala domov a Luky zatiaľ čakal u starkých, ale ty ma asi nepoznáš.... Tak nech ste všetci zdravučkí..... 😉

nikusa, nevadí, vôbec sa netráp. Radšej nebudem s tým mliekom experimentovať, lebo vravím, myslela som, že aj to "maďarské" je to isté, ale nebolo. Ale si veľmi zlatá 😉 Gratulujem k úspešnému zvládnutiu skúšky 😅

lubi, aj ja som Vás zaregistrovala, len sa nám nestretli pohľady ☹ , no chcela som zobrať Lukyho aspoň Vás pozdraviť, no nevydalo, videla si sama 😀
Teploty už nemáme, no ale vyhádzaný sme stále, aj keď už podstatne menej, ale zajtra pôjdeme ešte radšej k našej doktorke. 🙂

Pekný večer 😉

lucka0122
3. máj 2009

jeeej janinka blahozelam k malemu samkovi vela stastia v zivote a dufam ze sa coskoro stretneme na stretku...no a my na milu nejdeme lebo oslavujeme 1 rocik?gabi kedy mozeme prist

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre