Banskobystričanky II. Pridajte sa

gurti
3. mar 2009

baby, uz sme za zenitom 🙂 ...alebo je cas obratit novy list...tak sup sup, prispievajte odusu 😀

adal
28. mar 2010

margaretka, Tvojim dvom anjelikom želáme k dnešným narodeninám všetko len to najlepšie a posielame veľa veľa pusiniek, krásne to oslávte 🙂

adal
28. mar 2010

alienka, všetko naj k včerajším meninám 🙂

Lubi, tinockaaa už má chlapčeka na svete? Stretla som ju minulý týždeň, ale akosi sa mu na svet nechcelo 😀 Ako sa volá a aké miery? Pôrod prebehol v pohode? Môžeš aj IP. A vy sa ako máte? Ako bračekovia? Môj Lukáško len chodí a chytá za bruško a teší sa, že braček je v brušku, no som zvedavá, či to taj aj ostane, keď ten uzlík donesieme domov 🙂

lubi22
28. mar 2010

Ahojte 🙂

Simonke a Simonkovi vsetko najlepsie k 3. narodeninkam 😵 😵 😵

Adal - akurat som nervozna a cakam, kedy sa Tinka alebo jej manzel ozvu, lebo v noci sme mali manevre a moj manzel isiel o 2 v noci po ich telefonate strazit Alicu, kym nedocestovali Tinkini rodicia. Tak cakam na spravy z porodnice 😉

U nas je to s chlapcekmi teraz super, najnovsia mania - nahanaju sa s tatrami, Filipko sa hrozne zalubil do tatry na spagate, cely den by ju iba tahal za sebou, a Samko ako spravny partak poctivo taha druhu s nim 😀 Je s nimi sranda, i ked to dost casto vyzaduje vela vela vela trpezlivosti 😀 No ved uvidis 😵 Lukasko je zlatucky, ze sa vytesuje z bruska 😵 Samko stale odo mna chcel, aby som babetko pustila von, ked som bola tehotna 😅 😵

Peknu nedelu zelam 😵

lubi22
28. mar 2010

Adal Ty si daka vestica 😀 Akurat prisla sprava - malicky sa narodil pred tristvrtehodinkou, vola sa Alan a miery su uctihodne - 4,43kg a 57 cm 😵 Moc sa tesime 😵

alienka
28. mar 2010

ahojte, 😉

Lubka, akurat som na Tinocku vcera myslela, ze ci uz ma babo, tak srdecne blahozelame, nech je drobcek zdravucky a maminka nech sa cim skor zotavi z porodu 🙂 🙂 🙂. Ale teda riadny valibuk 😅 😵 😵.
Lubka, tak to mate doma vesele 😀, ale hlavne, ze si chlapci rozumeju 🙂 🙂.

Adi, dakujem krasne este raz 🙂. Lukasko musi byt zlaty, ako sa stara o braceka 😀 🙂.

Margaretka, este raz dvojcatkam vsetko najlepsie k narodeninam a peknu oslavu 🙂 🙂 🙂.

adal
28. mar 2010

Lubi, že strašne zo srdca GRATULUJEM!!! 🙂 Keď som posledne Tinku stretla, pýtala som sa, ako sa bude malý volať, povedala mi, že je to ešte tajné 🙂 No a teraz som skoro odpadla, pretože aj my rozmýšľame nad týmto menom 😀 Máme nejaké povymýšľané, aj keď ešte sme na 100% nevybrali, tentokrát je to na manželovi, ale na tomto sme sa zatiaľ jednoznačne zhodli, veľmi sa nám páči 🙂 Tinke aj Alankovi želáme veľa zdravia, skoré zotavenie 🙂)) A teda naozaj miery úctihodné, ale to Tinka aj predpokladala, že menší ako Alicka nebude a veru mala pravdu 😀 Pôrod bol teda asi poriadna fuška, takže nech sa rýchlo zotaví a má čoskoro plno síl 🙂))
A Tvoji drobčekovci sú teda strašne zlatí, ja dúfam, že aj moji takí budú 😝 Lukáško je zase o čosi starší ako bol Samko, keď si čakala Filipka, takže asi vnímanie našich tehotenstiev bolo u nich rôzne 😀

Ale naozaj je to zlaté, ako chce malý stále pozerať bračeka 😀 Dúfam teda, že starostlivosť bude pokračovať aj po narodení bračeka 😝

adal
29. mar 2010

Ahojte, dnes sme boli na sone, vyzerá byť všetko v poriadku, no len normálne ma dnes to sono bolelo ☹ Tam, kde to pozeral, normálne nepríjemná bolesť, neviem, čo to malo byť, ešte sa mi to nikdy nestalo ☹ No a pohlavie máme potvrdené, bude to chlapček, nakoľko z toho, čo sme tam dnes videli, sa dievčatko ani pri najväčšej vôli urobiť nedá, no hlavne, že je všetko ok a dúfam, že to tak aj ostane 🙂 Aspoň teraz Lukáškovi nemusím vysvetľovať, prečo sme tam mali najprv bračeka a zrazu tam je sestrička, obávam sa, že by to aj tak nepochopil a možno by bol aj sklamaný 😀 TP sa nám posunul na 16.8., tak uvidíme, kedy to príde 😝 Placenta sa nám zodvihla, aj keď nie je úplne hore, ale už "nerobí" problémy 😉 Ostávam teda dievčatá najkrajšou ženou v domácnosti a už sa na tom pravdepodobne nič nezmení, nakoľko ostávame pri počte detí - dva 😀 Majte sa teda krásne, prajem pekný deň 🙂

lucinkaaa
29. mar 2010

ahojte baby, Tinocke gratulujeme, pekne meno vybrala. ani som nevedela ze je opat tehotna.

adal tak predsa chlapec, to je super 🙂 hlavne nech je zdravucky.

kocky aj vy ste take zufale ako ja???? dnes mam adrenalin na maxime.... malu nezobrali do skolky. Riaditelka mi trikrat povedala ze si nemam davat inde prihlasku, lebo nas vyradia a trikrat povedala, ze ju iste vezmu (na Druzby)... no a hadajte co mi dnes zavolala..... 😠 a potom ze nas mozu umiestnit na prof. Saru... som hotova. pracu zatial nemam, podporu nedostanem, platena rodicovska neexistuje (predlzena), do toho skola a moj muz si to predstavuje tak, ze ved ostanem doma a co... lebo cez cele mesto kazdy den dvakrat trepat dieta to sa mu nepaci....

lubi22
29. mar 2010

Ahojte 🙂

Lucinka no to bolo od tej riaditelky riadne nezodpovedne, ked vam slubila, ze Lianku zoberu 😨 Prof. Saru asi nechces kvoli vzdialenosti, lebo inak podla mojich informacii je to jedna z najlepsich skolok v Bystrici a cudujem sa, ze Ti ju tam mozu umiestnit, lebo vacsinou maju vacsi zaujem ako mozu deticiek prijat. No a nemozes si v najhorsom predlzit rodicovku? Ved sa to da zo zdravotnych dovodov aj do 6 rockov. No drzim paste, nech to vyriesite co najlepsie.

Adal tak Ta caka podobny udel ako mna - poznat vsetky znacky aut, hrat sa s bagrami, na prechadzkach ochytavat kolesa a cudzie auta, citat o autach, kreslit auta 😀 A v puberte varenie stravy v kotloch 😀 Hlavna vec, ze je chlapcek zdravucky a Lukasko sa iste bude braskovi velmi tesit. Urcite viac, ako keby mal natahovat za vlasy babiky a prebalovat ich 😀 Drzim paste, nech vam vsetko super prebieha a nech ste zdravucki 🙂

Pekny den 🙂

lucinkaaa
29. mar 2010

lubi tak nie si prva co sa cuduje ze na prof. saru ano. Vidis, moze byt aj neviem aka ta skolka, ked je tak daleko a ani spoje tam nechodia odtialto priame. riaditelke som povedala svoje. a to okolo tej predlzenej rodicovskej to prave zistujem. vlastne zistujem vsetky moznosti co by sa dalo robit. povodne som myslela ze si pracu pohladam v bb aj vo zvolene, keby bola mala tu v skolke, par krokov od domu, ale holt... na porazenie.

margaretka11
29. mar 2010

Ahojte. Ďakujem krásne za všetky gratulácie, veľmi ma potešili 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Adal, to je super, že máte definitívne potvrdeného chlapčeka, Lukáško bude mať kamaráta priamo doma 😵 😵 😵 . Takže na dvojke uzatvárate počet potomstva? My tiež, stačí mi, že sme nakupovali výbavu pre deti do škôlky a to sú poriadne výdavky, keď všetko musíme kupovať dvojmo lebo halt detičky nemajú po kom dediť 😝 . Ja nechcem vidieť, čo nás čaká až pôjdu deti do školy..

Luci, ale to je fakt nezodpovednosť takto vás naťahovať a potom maličkú nezobrať 😠

margaretka11
29. mar 2010

ja som ale trdlo zábudlivé 😝

Tinke gratulujem, želám jej čo najskoršie zotavenie z pôrodu a veľa mliečka pre Alanka, maličkému prajem hlavne zdravie, nech sa mu darí a krásne priberá. A nech robí rodičom veľa veľa radosti 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

adal
30. mar 2010

Lubi, krásne si to napísala, pobavila som sa 😀 Hlavne, aby sme boli všetci zdraví, to je najdôležitejšie 🙂

Margaretka, no veď toto, tie náklady, výdavky a všetko s tým spojené ☹ Ono by človek možno aj do tretieho sa pustil, ale v dnešnej dobe??? ☹ S manželom sme sa zhodli jednoznačne, že dve detičky bohate stačia 😉 Jedno je málo, dve tak akurát 😉 Ak si budú rozumieť, tak je šťastie dokonalé a na pohlaví vôbec nezáleží 😀

Luci, tú škôlku sme dnes osobne prebrali, ale aj tak Vás riadne "vyrobila" 😠 😠 😠 A naozaj nechápem, ako je možné, že na Sáru bez problémov, pretože tam hádam aj tlačenku potrebuješ 😨 No je Ti to ozaj prd platné, keď spojenie tam je úplne od veci ☹

Dievčatá, prajem Vám krásny deň 🙂 🙂 🙂

mihanka
30. mar 2010

Tinka aj ja gratulujem, nech ste zdravuckii... 😵

lucinkaa, velmi ti drzim palce, to je fakt fakt nezodpovedne... 😔

Simonke a Simonkovi aj na MK vsetko najlepsie, nech vam robia radost... 😉

adal
31. mar 2010

ahojte 🙂 prajeme príjemné prežitie veľkonočnýcn sviatkov, babám veľa vody 😉

alienka
1. apr 2010

ahojte, 🙂
krasne velkonocne sviatky aj od nas, vela vody a malym kupacom vela vajicok 🙂 🙂 🙂

lucinkaaa
1. apr 2010

kocky dakujem za podporu. zda sa, ze uz som to trochu predychala a momentalne cele dni riesim moje moznosti od septembra... ale pani riaditelka si vysluzila fantasticku reklamu... a ja si hovorim, ze vsetko zle je na nieco dobre a mozno za pol roka budem este aj dakovat, ze sa mi to takto skomplikovalo.. clovek nikdy nevie.

baby vajicka mate vyzdobene? ja mam nejaku predstavu v hlave ze ako ich idem zdobit, ale som zvedava ako to budem aj realizovat. chcem pouzit krepovy papier. len to vyfukovanie vajicok ma raz zabije, este ze mam nizky tlak, aspon sa mi pri tom vyfukovani poriadne zvysi. nemate nejaky trik ako "bezbolestne" vyfuknut vajce?

alienka
1. apr 2010

Lucka, daj vyfukovat manzelovi 😀 😀

lucinkaaa
1. apr 2010

ali, dam mu, ked sa raz rozhodnem, ze ho uz nepotrebujem, tak mu dam fukat, on ma vysoky tlak to by ani nevyzeralo ako podozrenie na vrazdu 😀 😀

lubica69
1. apr 2010

Prajem vám pekné prežitie veľkonočných sviatkov A hlavne veľa pohody

tinockaaa
2. apr 2010

Ahojte,

ďakujem Vám všetkým za gratulácie, my sme už doma z pôrodnice a zvykáme si. Teda hlavne Alan si zvyká. 🙂 Je to riadny chlap, pôrod bol povedzme celkom zaujímavý, časť som prespala, ale ten záver stál za to. 🙂 Tá operačka po pôrode už menej, ale žijeme. 😀 😀

Adi tak sme sa zhodli na mene? 🙂 Je celkom sranda že to meno je normálne v kalendári a na matrike v Štiavnici ho teta hľaddala v nejakej knihe či je vôbec povolené, že také nezvyčajné meno. 🙂

Tak Vám prajem všetkým krásne sviatky. Ja sa tak teším že sme to nakoniec stihli ešte pred Veľkou nocou. Už to chvíľu vyzeralo že Alan sa narodí až v máji. 😀 asi zabralo až umývanie okien.

jamaat
2. apr 2010

Pozerám, že ste to tu zase rozbehli, nejako bolo dlhšie ticho 🙂 S tými škôlkami je to katastrofa, som zvedavá, aká bude situácia, keď mne Emka na škôlku dorastie. Detí ako smetí, tak by mohli aj nejaké nové otvoriť.

margaretka11
3. apr 2010

Tinka, juj, mať doma také malé bábätko, to musí byť krásne 😵 😵 😵

hoci je dnes sobota tak už mi pekne lepí zo stredy, keď pôjdu deti do škôlky. S manželom si síce robíme žarty, že budeme sedieť pri telefónoch a čakať, komu zavolajú ako prvému, ale myslím, že nervózni sme obaja 😅

mám takú otázku, týka sa mamičiek, čo už majú trojročné detičky, ale ak mi budú vedieť odpovedať aj mamičky menších detí tak sa poteším 🙂. Existuje preventívna prehliadka v 3 rokoch? Lebo sestra mi vravela, že keď mala moja neter 3 roky tak dostali pozvánku od lekárky na preventívku. Mimochodom, lekárku máme rovnakú. Ale nám nič neprišlo, po Veľkej noci jej tam zatelefonujem, ale mali sme teraz dosť behania okolo nakupovania výbavy do škôlky a tak mi to nejak vyfučalo z hlavy. A asi som sa aj spoľahla, že pošlú pozvánku 😝 . Z našej dvojičkárskej témy je jedna mamina, ktorá má deti presne o 20 dní staršie ako sú tie moje, bývajú v Martine a pozvánku na prehliadku dostali už niekedy koncom januára 😕 Tak teraz neviem...

lubi22
3. apr 2010

Ahojte 🙂

Kati v troch rockoch je preventivna prehliadka. Nasa lekarka napriklad tiez neposiela pozvanky, ma vypisane na nastenke, kedy treba chodit na prehliadky. Takze my pojdeme tiez, ale az v juni. 😉

Zelam vsetkym prijemne sviatky 😵

lucinkaaa
3. apr 2010

Katka neboj zvladnete to 🙂. S tou prehliadkou je to pravda a urcite nie vsetky lekarky posielaju pozvanky.

lucinkaaa
3. apr 2010

Jej stratila sa mi fotka, budem inkognito 🙂

lucinkaaa
3. apr 2010

vlastne nie, nestratila, mam novy uces, ze som pekna? :-P

margaretka11
3. apr 2010

ďakujem za odpovede, po sviatkoch tam zavolám, dúfam, že ma nevyhafria 😝

Luci, máš šik účes a ten úsmev od ucha k uchu 😀

tinockaaa
3. apr 2010

Margaretka nám naša lekárka volala, asi týžden po aliciných tretích narodkách, že máme prísť na preventívku. Ale nie všetky lekárky to robia.

mihanka
4. apr 2010

lucinkaaa, jaka kocka, tie licka cervenucke... 😀
margaretka, drzime velmi palce v skolke... 😵 😉 my sme boli tento tyzden na 1,5rocnej prehliadke a uz nam napisala do karticky, ze prehliadka v 3rokoch - sept 2011 😀
tinockaa, Alan je kraaaasne meno, my sme tiez zvazovali... 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre