Banskobystričanky II. Pridajte sa

gurti
3. mar 2009

baby, uz sme za zenitom 🙂 ...alebo je cas obratit novy list...tak sup sup, prispievajte odusu 😀

mihanka
4. apr 2010

kraaaaaaaasne velkonocne sviatky... my ich travime u nasich same dve so simi... 😉

jarus1
4. apr 2010

nechodíte niektorá na matiku na umb?

alienka
4. apr 2010

Margaretka, drzim palce, nech si drobci co najskor zvyknu na skolku. Idu na pol dna ci hned na cely den? A co sa tej prehliadky tyka, my sme boli uz koncom januara, dr. nas zavolala, trosku v predstihu, ale aspon to uz mame za sebou.

Lucka, paradny uces, este ze viem, by som Ta ani nespoznala 😀 😅 😅.

adal
5. apr 2010

Ahojte dievčatá,
tak ako kupači vyoblievali? 🙂 Ja som "oslobodená", nakoľko som strašne nachladnutá a chcem Vás poprosiť o zaručené "babské" recepty, aby som bola čo najskôr fit, lebo som nešťastná, že som takáto nahuhňaná ☹(( Nemôžem si nič dať, jediné čo zatiaľ "užívam" je slaná voda na preplach nosa... Lukáško je od včera u starkých, bojím sa, aby aj on neochorel a starkí sú strašne radi a strašne zlatí, že ho teraz majú aspoň chvíľku pre seba ☹
Ozaj vedeli ste, že "gurti" naša priateľka z MK už má dvoch synčekov? Má strašne maličký rozdiel, tak ma to poriadne prekvapilo, ani sa nečudujem, že ju tu už "nevidno" pri takých dvoch maličkých drobcoch...
Maminy, tak Vás prosím o tie receptíky, šup sem s nimi, ďakujem 🙂

tinockaaa
5. apr 2010

Adi,
céčko, najlepšie megacéčko, a potom homeopatiká. euphorbium do nosa, stodal na hrdlo, príp. oscillococcinum. A oddychuj. 🙂 ja sa priznám že v 38 týždni som mala nádchu a používala som detský nasivin, lebo som sa nevedela nadýchnuť a nič iné mi nezaberalo. A potom som dostala nádchu v deň pôrodu, to bola sranda. 😅 medzi kontrakciami som si kvapkala nasivin. 😀

margaretka11
5. apr 2010

Adi fúha, no nič ma nenapadá. Morskú vodu som si dávala aj ja, myslím, že treba skúsiť tie homeopatiká, čo ti radí Tinka. Inak neviem, či je niečo, čo by bolo vhodné pre tehotné 😒 . Po sviatkoch hádam zavolaj svojej doktorke, nech niečo poradí.. Želám ti skoré uzdravenie 🙂

a o "gurti" som to nevedela, ale je krásne ako sa to v Bystričankách rozrastá a stále pribúdajú bábätká 😵

margaretka11
5. apr 2010

Alienka ďakujem, dúfam, že si malí privyknú na škôlku a nebudú plakávať. Len dnes sme mali horšiu noc, Simonko začal zrazu sopliť, veľmi sme sa nevyspali a tak neviem, či nebude ohrozený nástup do škôlky 😒 . No a s tou prehliadkou mám trochu strach, či ma doktorka nevyhreší lebo sestra niečo spomínala, že si nie je istá, či tá prehliadka nemá byť urobená ešte pred zavŕšením 3 rokov 😝

margaretka11
5. apr 2010

jáj a idú na celý deň, inak povedané hodíme ich rovno do vody. Radila som sa v škôlke, že čo je lepšie a vraj majú lepšie skúsenosti s tým, keď ostane dieťatko rovno na celý deň. Totiž, ak by boli veľmi vážne problémy, že detičky budú za mnou veľmi plakať tak mi aj tak zavolajú a ja si po nich pôjdem. A na druhý deň to skúsime znovu. Ale že častokrát býva problém, že si deti zvyknú, že na obed si ich mamina vyzdvihne a potom nechápu, prečo majú zrazu v škôlke aj spať. A adaptácia sa tak vlastne začína odznova 😝 . Neviem, či som si vybrala to správne riešenie, deti sú nevypočitateľné a tak to ukáže až čas, ako si privyknú na škôlku.

lucinkaaa
5. apr 2010

novy imidz je novy imidz 😀

adi teply cajik, decka a veget 🙂 pripadne si dobre pobuvat. pripadne vyzmykaj citron, daj do neho zo dve lyzicky medu a to zjedz aj viackrat za den, to je bomba.

margaretka no ako ta tak pocuvam a zacinam to precitovat, tak nakoniec ja dieta do ziadnej skolky nedam, lebo mi ho bude luto.

a gurti to kedy stihla? strasne rychlo to leti. deti nam idu do skolky, zachvilu do skoly, len my sme stale mladsie a krajsie 🙂 🙂 🙂

margaretka11
5. apr 2010

Luci, ja si uvedomujem, aký je to prínos, keď ide dieťa do kolektívu, má to svoj význam, ale vieš čo? Ja nebyť v situácii, že si musím nájsť zamestnanie tak sa na to vyprdnem a s deťmi ešte ostanem doma 😀 . Fakt, keby sme nepotrebovali peniažky tak by som si ešte užívala detstvo mojich detí, toto je tak krásny vek, keď už všetko vedia povedať a zároveň sú deti také zvedavé.. A ja miesto aby som si ich ešte vychutnávala kým sú drobkatí tak budem hniť v robote 😝

lucinkaaa
6. apr 2010

Margaretka tak ako? rano som na vas myslela, ako to drobci zvladi a ci velmi plakali. Normalne som to prezivala s tebou 🙂. Ja viem, clovek musi z niecoho zit, inak by sme my matky radsej ostavali doma. ale mas dobre, ze ich mas aspon v najblizsej skolke. mozes ich chodit potajomky sledovat spoza plota 🙂

margaretka11
6. apr 2010

Luci ešte vydrrrrrž, zajtra je deň D 😉

adal
6. apr 2010

Ďakujem Vám dievčatá, dnes už mám načisto pocit, že mám miesto mozgu len sople ☹ No snáď to čoskoro prejde a nestihne to dostať Lukáško, alebo sa nebodaj niečo neskomplikuje s mojím tehu ☹

Tinka, tak to muselo byť celkom "zábavné" s tým kvapkaním medzi kontrakciami 😝

Margaretka, držím palce, aby všetko dobre dopadlo, máš výhodu, že budú dvaja 🙂 Predsa len... Mne ak zoberú malého do škôlky, tak bude chodiť so susedkou a to sú už teraz ako 2 prísavky, takže Lukáš sa teší už teraz 🙂 Dúfam, že mu ten optimizmus aj naďalej vydrží 😝 Predsa len v auguste príde pre neho "prvý šok", keď zistí, že už nie je sám a potom škôlka, no uvidíme, možno budem milo prekvapená 😲

lucinkaaa
6. apr 2010

no teda margaretka moja, tak ja som to vsetko s tebou prezila uz dnes 😀 😀 😀. zajtra mam skusku, tak dufam ju zvladnem bez toho aby som to s tebou znovu prezivala, teda prezivat mozem az po skuske. 🙂

ada, ze miesto mozgu sople 🙂 som sa zasmiala. neboj zvladne to luky, on je sikovnik 🙂

margaretka11
6. apr 2010

Adi na také veci ani nemysli, sople prejdú a budeš ďalej veselo tehuľkovať 😵 . Tak Lukáško tiež nebude mať zlý štart, v škôlke hneď aj s kamoškou, dúfam, že to zvládne na jednotku. No ja som náramne zvedavá, ako sa tí naši prejavia, dnes na preventívke u doktorky hviezdili. Vošli do ambulancie, pozdravili sa pekne "dobrý deň" a potom sa svorne postavili k doktorke a spýtali " a nebudeš ma pichať"? 😀

loren
6. apr 2010

ahojte prijali nas do skolky na novej a potrebujem dcerku dostat na tulsku nevimenite niekto 😉

duracelko
6. apr 2010

ahojte maminy 🙂 neviete mi poradit nejaku dobru cukrárku ktora pecie vynikajúce torty v BB a okoli??? Bianka bude mat v máji 2 rôčky a chceli by sme nejaku peknu tortičku 😀 😀 😀 ak poznate nejaku prosim IP. dakujem

tinusa412
7. apr 2010

Ahojte, prosím Vás neviete mi poradiť nejakéhodobrého gynekológa z B.B, najlepsie takeho co sa zaoberá aj liečbou neplodnosti.Dakujem Vám.Pozná niekto Mudr.petrovicovúz B.B pocula som ze jeo.k

rozala111
7. apr 2010

Ahojte, ja sa chcem spytat na Dr. Fruhwalda, ako to u neho chodi, ci sa tam dlho caka, ci ma nejaku kabinku, kde sa prezlieka a celkovo, aky je on a sestricka, mala by som ist ku nemu 1x a mam nejake stresy, ze co a ako. dakujem.

margaretka11
7. apr 2010

no ahojte. Tak akurát som odsledovala deti, išli dnu na obed, doteraz sa hrali vonku na piesku. A nehrali sa spolu, Simonka tam šermovala s veľkou lopatou (už to vidím, že budeme musieť takú kúpiť aj domov 😀) a Simonko sa pekne hral v rožku pieskoviska 😵 . Ráno zvládli príchod do škôlky dobre, Simi sa nebabrala a s učiteľkou išla pozrieť detičky (ani sa nám nepozdravila) a Simonko bol taký trošku neistý, ale neplakal, dal nám pusinu a s učiteľkou išiel za Simonkou. Ale zato ja sa cítim mizerne, chýbajú mi svištíci moji 😢

tinockaaa
7. apr 2010

Rozala, k Fruhwaldovi sa objednáva ale sem tam býva nejaký časový sklz, tak pol hodinku. Inak aj on aj sestrička sú veľmi zlatí, nemáš mať prečo stres. 😉

alienka
7. apr 2010

ahojte,

Margaretka, tak si bola smirovat 😀 😀. Ale zda sa, ze drobci to perfektne zvladli. Juuuj, tak som na Vas myslela. 😀 Tak potom hod este dake info, ako sa mali.

Rozala, ja som bola u neho prvykrat v januari, bol velmi mily, rovnako tak aj sestricka a zobrali ma presne v objednaný cas, ale ako pise Tinocka, moze dojst niekedy k casovemu sklzu. Prezliekas sa za takou plentou. Urcite nemaj stres.

Ja som predtym chodila k dr. Petrovicovej, bola som spokojna. Pokial som nemala problem a chodila som len na prehliadku raz do roka, bolo to ok. V podstate k dr. nejake vyrazne vyhrady nemam, skor mam vyhrady k sestrickam, najma tesne po porode som tam bola niekolkokrat a tu hodinu-dve som si tam musela odsediet, hoci som mala doma male mimco, ochota maximalna z ich strany. A este musim podotknut, ze sa u nej platil rocny poplatok 400 Sk a za starostlivost pocas tehu 950 Sk.

Adka, nech Ti ta nadcha cim skor prejde 😉, snad to Lukaska obide. S tou skolkou to mate super, ze ma Luky kamaratku, aspon im bude zo zaciatku veselsie. 🙂

lucinkaaa
8. apr 2010

kto veri na zazraky???? jaaaaaaaaaaaaaa !!!! viete co mi dnes zavolali zo skolky na Druzby? ze nas beruuuuuuuu!!!! lebo sa nejaki surodenci odhlasili. no nie je ten svet krasny? 😀 😀 😀 ten moj momentalne vyzera ako raj
😵

ozaj kocky, vo stvrtok o deviatej MC Mostik, kto sa chcete pridat na spievajucu anglictinu, zacal uz novy kurz...

margaretka11
8. apr 2010

Luci to je super, teším sa s tebou 😵 😵 😵

No hej, včera som "šmírovala" 😀 . Mám doma šikovný ďalekohľad, tak som sledovala deti na pieskovisku. Ak ma niekto videl tak si o mne určite pomyslel 😝 😀 . Včerajšok bol teda v pohode, však kto ste na FB tak ste si prečítali, že ma Simonka poslala domov, že ešte zo škôlky nechce odísť 😀 . Dnes ráno išli zas pekne a bez protestov, len Simonka trošku vykrivila pusinku a povedala mi "mami, nechaj sa tu" ( to ako v šatni) 😀 . Ale nerozplakala sa, vysvetlila som jej, že musím do práce (robotu si síce len hľadám, ale chceme, aby deti vedeli, že cez deň nie sme doma, je to také maličké klamstvo zatiaľ) a tak sme sa opusinkovali a deti šli do triedy. Doobeda sme museli ísť po Simča lebo sme mali dohodnuté vyšetrenie, tak začal mrnkať, že on s nami nejde, že chce ísť za pani učiteľkou lebo pôjdu na piesok 😢 😀 . Ale našťastie sme si to vysvetlili a po vyšetrení sme ho zaviedli do škôlky, juj, to bolo radosti. Deti akurát išli von a tak sa Simonko k nim len pridal a už si nás s manželom vôbec nevšímal, ani Simonka 😀 . Normálne mali zaostrené na pieskovisko a lopatky a celý svet naokolo pre nich prestal existovať 😀

lucinkaaa
8. apr 2010

Margaretka tak vam je sveta zit 🙂 kprci si ako dobre zvykli 🙂 vidis, tak od septembra mi pozicias ten tvoj dalekohlad. sa mi zide 😀

lubi22
8. apr 2010

Margaretka to je perfektne, ze sa im tak paci 😵 A ten dalekohlad je super 😀 Urcite si ho odloz, mozno este v buducnosti budes potrebovat, aby si mala prehlad, co Simonka a Simonko, kde a s kym 😀 No ale byt na Tvojom mieste, tak to robim rovnako 😀

Lucinkaaa super, vidis, problem vyrieseny 😉 A prepac, zabudla som Ti pochvalit super vrkoce na fotke 😵

Adi uz si na tom lepsie? Dufam, ze uz Ta to preslo, snad homeopatika zabrali. A neboj, drobcek bude urcite v poriadku, len sa cim skor vyzdrav 😉

lucinkaaa
8. apr 2010

lubi diiik 😀

adal
8. apr 2010

Lucinkaaa, ja sa straaaaaaaaaaaaašne tešíííííííííííííííííííííííííííííííííím !!! 😀 😀 😀

Ďakujem Vám, cítim sa fajn, ešte trošku sople, ale fajn, homeopatiká naozaj zabrali 🙂 Včera sme boli s Lukáškom pre rozhodnutie v škôlke na Lazovnej a tiež nás zobrali, s takou malou dušičkou som išla, ale vyšla som taká šťastná 🙂 🙂 🙂 Malý zobral riaditeľku za ruku a vraví "ideme pozrieť báger" a maminka ostala stáť s vygúľanými očami, no spoločenské dieťatko - celé po maminke 😀

margaretka, super to detičky zvládli, aspoň môžeš byť kľudná 😉

tinusa, ja som chodila k Petrovičovej dávno, ale sestričky katastrofa, presne ako ti píše Alienka, neochotné, ušomrané, ako keby si tam bola ty pre ne a nie opačne 🙄 Potom som začala mať nejaké problémy, na ktoré som sa dlhšie šťažovala a stále s tým Dr. nič nerobila, vraj sa to upraví samé. Bohužiaľ neupravilo a ja som skončila na urgente s neznesiteľnými bolesťami a pripravená na operáciu. Zanedbala problém a pred tým sa vyskytol ešte jeden, ale na moje veľké naliehanie ma poslala na onkogynekológiu a to, s čím si ona nevedela poradiť niekoľko rokov, tam to vyriešili za jedinú prehliadku a taktiež malý zákrok a odvtedy mám pokoj, ale zobrala som si kartu, moja dôvera voči nej sa skončila ☹ Fakt je, že veľa žien si ju chváli, možno sa jej prístup zmenil, ale ja mám negatívny názor, aj keď zo začiatku som bola tiež s ňou spokojná 😒

Lucinkaaa, nieže sa večer pôjdeš opiť 😝

Prajem Vám krásny deň 🙂

jarus1
8. apr 2010

ahojte, nechodí niektorá z vás na matiku na umb? prosím IP

aly
30. apr 2010

Ahojte kocky, sice som zo ZV ale chcela by som prijst v sobotu 8.5. ku vam na Miľu pre mamu. Neviete niektora z Vas aky bude program?
Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre