Banskobystričanky II. Pridajte sa

gurti
3. mar 2009

baby, uz sme za zenitom 🙂 ...alebo je cas obratit novy list...tak sup sup, prispievajte odusu 😀

lucinkaaa
16. máj 2009

adal, trochu si ma upokojila, dakujem. este sledujem.. a dufam, ze to bude ok. teraz sa mi to najmenej hodi, aby bola takto chora a my sme nespali ked mam tolko skusok...

loren
17. máj 2009

lucinka da sa to chytit aj ked nieje v priamom styku ale ovela menej ako keby sa ho dotkla aj cez oci to prejde aj cez sliznice proste vzduchom sa to siri ja som saru dala ockovat hlavne pre mna kedze som tehotna a kiahne som nemala ale aj tak ma slak triafa ked sa tiez stretavam v autobuse v tescu v europe na vlaciku s kiahnavimi detmi si vies predstavit ako sa potom pozorujem a este aby to nestacilo tak pod nami suseda ma dve deti a obe maju kiahne a ona si s nimi veselo chodi von 😠 tak len trpnem a trpnem,ale neboj deti dobre znasaju kiahne vetsinou a infekcne to je aj ked sa uz zahoja respektivne vysusia vyrazky

eros
17. máj 2009

Ahojte
troska sa sem vtrepem nieco o kiahnach som nasla mozno pomoze
http://www.ovciekiahne.sk/co_su_ovcie_kiahne.html
http://www.sme.sk/c/3925423/ovcie-kiahne-nepodc...

aj moj maly ich ma,ale hadam za taku chvilku a ked neboli moc blizo nemala chytit.len kontroluj ci nema take ako vyrazky(vriediky) vodove a potom prasknu a vytvori sa chrasta moj maly to mal najprv na zadocku,nozicke pod krckom .ja preto ani s malou nechodim do obchodu alebo medzi deticky bo mozno je aj infekcna ona a moze to preniest na ine dieta i ked neni vyrasena.

Loren zasa dievcatko????a ozaj pekne foto si pridala

este raz sorry,ze som sa sem vtrepla

lucinkaaa
17. máj 2009

jej loren gratulujem k dalsej babe 🙂 . inak ta uplne chapem, ak si nemala este kiahne to aby si mala oci na stopkach a pomaly ani z domu nevychadzala... ludia su dnes nezodpovedni 😎

eros, velka vdaka za rady o kiahnach. pozriem aj tie linky.. to sa jej moze vyhodit hocikde na tele, alebo najskor na tvari? a tvojej malej sa to neprejavilo ci ako?

eros
17. máj 2009

lucinkaaa mala este nema bo ich mal najprv syncek takze ja cakam kedy sa vyrasi to je cca 3t.malemu sa to na nozicke vyrasilo asi 2 vriediky,potom na zadocku 2,na krku 1 potom na chrbatiku 2 a na tvaricke neskor,ale ak aj najdes dake tak ju skus skontrolovat kazde 2h ci jej inde nevyslo a ak hej tak by to mali byt tie kiahne.

lubica69
17. máj 2009

Ahoj babky
Gurti tak blahoželáme k druhému tehu 😉 A samozrejme loren tiež k dalšej babe 😀 Loren a to si fakt ešte kiahne vôbec nemala?Juj ževraj v dospelosti je to oveľa horšie tak teraz zvlásť bacha keď si tehu a ľudia sú takýto nezodpovedný!!!
Lucinka no tak to ma mrzí ale kiahne sú naj asi v útlom detstve lepšie ako neskôr no ale Lianka musí počkať aspoň po skúškach 😅 Držíme palce
Lucka tak další kočík?No veď aj my sme ich mali dosť a kedy inokedy,že? 🙂
Gurti o stretkách neviem no ale mohli by zas bývať piatky No my tento nemôžme fičíme do Prahy 😀
adal a ako je Luky na tom s tým bitím Už lepšie?Tiež sme to mali Naštastie len pár pokusov a dosť

gabii83
17. máj 2009

tak ani adal ani lucinkaaa 😀 😀

lubica69
17. máj 2009

Gab itak možno budúci rok 😉

lubi22
17. máj 2009

Ahojte 🙂

Adal blahozelam Lukaskovi k odudlikovaniu 🙂 Sikovny chlapcek 🙂

Lucinka, necudujem sa Ti, ze si nahnevana. Dnes to nejako ludia beru na lahku vahu, ze ci dakoho nakazia alebo nie, pamatam si, ze ked sme mali so sestrou kiahne, tak sme doma boli dva tyzdne v karantene. Dnes to ma asi vela ludi na haku. Ja som dala pre istotu Samka zaockovat, nechcela som, aby si to musel odtrpiet, ked to nie je nutne. Aj Filipka dam urcite zaockovat, len myslim, ze sa to ockuje najskor v 15 mesiaci.

Loren blahozelam k druhej babulke 😵

Dobru noc 🙂

loren
18. máj 2009

dakujem vam dievcata 🙂

tinockaaa
18. máj 2009

Ahojte,
len som sa chcela k tým kiahňam ešte vrátiť. Alica mala kiahne a mala dosť zlý priebeh a chrastičky sa jej hojili niekoľko týždňov a pritom infekčná bola len prvý týždeň ked sa jej objavovali nové vyrážtičky, potom už sa jej to hojilo a nebola pre okolie nebezpečná, aj ked bola bodkovaná ako muchotrávka jedovatá, a vyzeralo to dosť hrozne a ľudia od nás bočili ako keby mala lepru. ☹
Ale pri tom sme boli u lekárky na kontrolu po desiatich dňoch a tá nám sama povedala že už môže chodiť vonku, len nás varovala že sa nemusí veľmi s inými detičkami hrať, ale nie kvôli tomu že by ich mohla nakaziť, ale kvôli tomu že po kiahňach je oslabená imunita. Takže ak sú detičky bodkované s chrastičkami, tak sa nemusíte báť, pokiaľ nemajú vodovné vyrážky tak už sú v pohode. Len to vyzerá dosť hrozne. U nás sa to hojilo fakt 4-5 týždnov a to že to mala na tvári tak to bolo fakt veľmi vidieť.
No ja len toľko utekám do práce.
Pa

lucinkaaa
18. máj 2009

tinockaaa chapem ta, ze na to pozeras z ineho uhla pohladu - z vlastnej skusenosti... no ja som teraz zmatena.. pretoze v tych clankoch, co sme vlozila eros linky som niekde citala, ze infekcia sa prenasa, aj ked su tie vyrazticky skoro zaschnute a nove sa netvoria... viem, iste si sa citila hrozne... no vies ako to je, ludia nevedia, ci dietatko este je alebo nie je infekcne.

eros este raz vdaka za info.

gabi som sa zasmiala 🙂 ty detektiv oriesok 🙂

lubi mas pravdu, vela ludi ma na haku... minule k nam na pieskovisku prisla "mama s velkym M"... dietatko soplave... a ono len v tricku krataskoch.. a to bola este zima von... proste niektori chodievaju von totalne chori alebo beru von chore deti.. no ja neviem...
presne, my sme byvali v karantene doma zavreti s kiahnami...

lubica69
18. máj 2009

No Lucinka tak to sú fakt mami s veľkým M Zodpovednice zodpovedné!

rumka
18. máj 2009

Ahojte
pozerám že preberáte kiahne taraz ich mala moja kolegyňa 🤐 no aj ma s bratom sme si to otrpeli v karanténe 😔

ja chodím teraz pracovať na 4 hodiny dočastne v robote petrebovali pomôcť

v sobotu 23.5. od 9.00-18.00 má byť akcia Rodičovské pexeso, areál Múzea SNP, Kapitulská 23. Môže byť stretko?

Loren blahoželáááááááááááááááááááááám 😉

lucka0122
18. máj 2009

loren gratulujem.....rumka pracujes?

adal
18. máj 2009

ahojte 🙂 ,
no tak Lukáško je už od včera večera soplíkavý, no ale tentokrát to pripisujem tým stoličkám, lebo má aj úplne hnačkovitú stolicu. Skúšala som aj odsávať soplíky, ale len vodavé, biele, len trošku, tak ho nebudem s vysávačom trápiť 😒
Ako to prebiehalo pri zúbkoch vašich detičiek? Pre nás je to nové, my sme mali 16 zúbkov bezproblémových.
Ja len dúfam, že nechytil nejakú zrácu z toho susedovho dudla, čo som písala minule 😠 Tí už odsávajú sople tretí týždeň 😒

gurti, myslím, že sme ti ešte nezablahoželali k ďalšiemu tehu, tak teda blahoželáme 😀

lubi, ďakujeme... 😉

gabii, no neviem neviem, či sa dopátraš, nik sa nehlási... 😀 😀 😀

lubica69
18. máj 2009

Rumka tak rodičovské pexeso?Čo to je???

rumka
19. máj 2009

Rodičovské pexeso deň, keď rodina je všetko.................

Prednáškové témy o deľoch pre rodičov, atrakcie pre deti a rodičov....................
Moderátorka: Keta Horvátová
Hostia: Dara Rolins, Lacike Strike, Miška Čobejová.
.. korunovácia MISS tehuľka 2009, detská diskotéka, divadielko Mária Podhradská a Richard Čanaky - vstup zdarma

našla som to v Radničných novinách 🙂

lucka0122
19. máj 2009

kto tam vsetko ide

vateska
19. máj 2009

Ahojte......no ako som minule pisala som chora a uz aj Vaneska, ale viac to pripisujem k dalsim zubkom, lebo nam este vela chyba. Mala ma len sopliky, ale neda sa jej poriadne dychat, hlavne ked spinka.....chudatko moje.....

Adal, skusili sme to s tym dudlikom, vydrzalo nam to 24 hodin, potom sme ochoreli a tak velmi si ho pytala, tak som jej ho dala. Ked bude o.k. skusime to znovu. Myslim ze to pojde. My sme dali akoze spapat dudlik kacickam......lebo mame doma take malinke tri kaciatka......je to velmi mile.... starame sa o ne, Vaneska im dava papat..... 🙂 🙂 🙂 Adal k tym zubkom, my sme mali bud hnacky, alebo trochu zvysenu teplotu a samozrejme sopliky. ale dalo sa to zvladnut.....drzime palceky 😉 😉

Gratulujeme k dalsiemu prirastku a tiez aj k dalsiemu ocakavanemu clovieciku.... 🙂 🙂

Mozno sa pridame na to stretko, moze to byt celkom zaujimave.....no uvidime hlavne ake bude pocasie 😒

papa

nikusa9
19. máj 2009

rumka-ten program vyzera byt supeeer, ja som dnes citala v jaslickach plagat..a už som bola taka nazhavena a ked som si spomenula, ze ja vlastne v sobotu mam skusky tak.... 😠 ale taaak sa budem ponahlat aby som co to stihla lebo moze to byt super, ale zase ked bude vela ludi,tak ja take tlacenice nemusim... 😉 😉

zucka
19. máj 2009

Ahojte, chcela by som sa opýtať ako Vám detičky zvládli prvé prikrmovanie. Moja Tánička začala ručať hneď ako som jej dala lyžičku mrkvy do pusy. Tak som zisťovala, či je problém chuť alebo lyžička. Najprv som jej to dala na cumlík - bez problémov. Takže je problém lyžička. Ale keď sme sa s ňou hrali, tak bolo všetko ok. Ani kašu mi nechce lyžičkou a dnes ani z fľaše. Teraz to riešim tak, že jej hocikedy cez deň dám jednu-dve lyžičky mrkvy, nech si zvyká.
Ake máte skúsenosti vy? Vďaka.
A ešte jedná otázka, pozerala som nejaké golfky -- zdajú sa mi byť dosť drahé. Neviete o dobrých za rozumnú cenu?

rumka
19. máj 2009

nikus škodááááááááá ale skús možno to bude stáť za to 😉
vateska určite ked bude Vaneska OK to pôjde
zucka my sme problém nemali ale skús možno inú lyžičku menšiu neviem akú máš ....... držím palce

zucka
19. máj 2009

Rumka, mám malú avent lyžičku.

lubica69
19. máj 2009

Ahoj babky
Vateska neboli ste dnes náhodou na nárhadnej hodine Yamahy v radvani?My sme začínali o 11 a vy ste asi končili
Zucka no sranda,že strach z lyžičky ☹My sme zas mrkvu dosť dlho nemohli Tak skús nejakú inú 😉Možno pomôže
No ten program vyzerá fakt supiš ale my už na 100%ideme do tej Prahy Dnes sa nám to potvrdilo takže tešíme tam 🙂
Nikuš držíme palce na skúšky ale ty si šikula a určite to zvládneš 😉

vateska
19. máj 2009

Ahoj Lubica69, ano boli sme dnes na Yamahe, ale ja si ta nepamatam. Nejako som neregistrovala, ze kto tam prisiel po nas......Ale kuknem vase foto mozno ma osvieti a spomeniem si....chi chi....

lucka0122
20. máj 2009

tak baby ktoide vsetko na rodicovske pexeso?my ideme..

lubica69
20. máj 2009

Vateska 😉
Lucka my teda až nabudúce ☹

rumka
20. máj 2009

Lubi a čo idete do Prahy ?

mihanka
21. máj 2009

ahojte...
dufam, ze Lianka kiahne nechytila... 😕

pexeso vyzera super... 🙂

zucka, s papanim velmi pomalinky... ak si jej uz dala kasu, budes mat problem s akoukolvek zeleninkou, lebo kasa je sladka... odporuca sa ist od najmenej sladkeho po najsladsie... zelenina, ovocie, kase... su velmi sladke, ja dokonca kasu nebudem davat vobec a uz vobec nie na noc... budem varit ovsenu kasu na ranajky... my ideme velmi pomalinky na to, predsa len je to uplne nieco nove, ine... sice simi uz vie papat, aj piskotku ryzovu uz spapa, uz jej idem dat aj normal piskotku, pomaly zaviest lepok, ale moc jej nechuti, zje par lyziciek a dost, neriesim to, ma moje mliecko, ono sa to rozbehne...
takze myslim ze v lyzicke problem nebude, skor v tom ze jej to vobec nechuti... uz som davala tabulku s prvymi prikrmami gabii, skus ist aj ty podla toho...
http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

drzim palce... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre