Banskobystričanky II. Pridajte sa

gurti
3. mar 2009

baby, uz sme za zenitom 🙂 ...alebo je cas obratit novy list...tak sup sup, prispievajte odusu 😀

lubi22
5. máj 2009

Mihanka s akym kolacikom sutazis? Dufam, ze potom das recept? 😉

lucka0122
6. máj 2009

dobre ranko ...tak mi uz od pol siestej hore a kazde rano pokakani...vysli nam dve stolicky hore a teraz nam idu dolne.........mihanka aky kolacik ja zbozbujem kolace a najradsej ich peciem

mihanka
6. máj 2009

dobre rano... dnes asi von velmi nepojdeme... len na postu... ale nech poprsi trosku a vikend bude kraaaaaasny... 😵

haha kolac, som poslala svoj recept, ten najjednoduchsi na nutelovu strudlu... aj ja rada peciem, ale teraz uz menej...
Lístkové cesto rozvaľkám, natriem nutelou (inak mam najradsej nutelu z lidlu - duo coko), zakrútim, potriem vajíčkom a pečiem... výborná mňamka, veľmi veľmi jednoduchá a hotova za polhodku a tak zostáva čas venovať sa simi a pri tom mať napečené... peciem to skoro kazdy druhy tyzden...

janka rumka pojdes za mna? 😅 😀

nikusa9
6. máj 2009

ahojte- no idem sa podelit o dnesne zazitky so Saskou...totiz mame prvý den v jaslickach!rano som vstala so zaludocnymi problemami 😀 no mne bolo kadejako este aj celou cestou kym som ju odviezla.. 😔 no a ked sme prisli,tak to bol zážitok...Saska len= tam..tam..ledva sme ju stihli prezliect,a už chcela ist do triedy..maju taku rovnosatu-tak su tie deti take podarene 😅 😅 no prisla si pre nu pani ucitelka a spytala sa jej ci sa ide hrat..a Saska sa rozbehla a my s tatom len stojime a nestihame sa cudovat,tak sme za nou kricali ci nam da aspon pusu..tak sa vratila vysmiata, zahlasila-"anooo" dala pusu a už jej ani nebolo... 🙂 potom som sa vratila,lebo som jej zabudla dat caj,vojdem do triedy a ta už hore na smykalky lezie-spokojna..ze ked vosla do triedy, tak sa s Kubkom vystiskali,vybozkali 😀 😀 no mali z nich komediu ucitelky...tak som taka spokojna,ze sa jej pacilo,ale viec menej som s tym aj ratala,lebo Saska taký zivý tvor 😅

a jaslicky su kráááásne 😅

lucinkaaa
6. máj 2009

jezis mihanka taka strudla mnam a hned z rana mi chute robis, to musim niekedy vyskusat, aj ked sa obavam ze r az to upeciem a uz to budem musiet stale robit...

nikus tak mala sa ti perfektne ujala v jaslickach 🙂 ona je ozaj taky zivel. 🙂 a matka to vzdy viac preziva ako to dieta, zda sa mi - ja by som si aj poplakala hadam

my mame zas take to obdobie NIE od rana do vecera... uz nejaku dobu, ked nie je po jej, tak sa hodi na zem, alebo do niecoho strasne trieska alebo si zahryzne do rucky... 😔 idu jej ocne - ten jeden je uz na krajicku tak dufam, ze ked jej vyjdu tak sa to spravi, lebo je to fuuuu... no a poradte mi.. kupila som jej take topanocky co piskaju ked dietatko chodi a ako som jej ich obula prvykrat, tak sa strasne zlakla a svokrovci ju zacali hned cicikat len nech neplace a ze odlozime topanky atd... 😔 no a dieta nechce ziadne nove topanky, ani papuce, nic, kupili sme jej aj nove aj som jej skusala dat tenisky co su jej este velke ale pozna ich, lebo sme ich kupili davnejsie. Proste katastrofa, strasne sceny. Ako ju mam presvedcit, ked je taka zatata? Mne je to aj smiesne aj sa bojim, uz by sa jej hodili nove topanky, ale furt nosime len tie stare a z papuciek jej uz pomaly trci palcek... 😔
Ako bojovat proti detskemu trucu?

zucka
6. máj 2009

Ahojte, nikusa - aj kamoška dala malu do jasličiek a prvý deň, prezula sa a šup už sa hrala ani nepovedala ahoj a ani pusa nebola....Je zvláštne ako to niektoré deti zvládnu. Tá moja kamoška mala tiež slzy v očiach, a mala nie.

lubi22
6. máj 2009

Ahojte 🙂

Mihanka ten recept vyzera fakt rychly, co je pre mna momentalne podstatne 😅 Ja tiez zboznujem pecenie, najradsej, kde sa mozem riadne vyhrat, ale odkedy mame Filipka neupiekla som absolutne nic, som rada, ked stiham, kazdy druhy den navarit. Uz sa tesim, ked budu chlapci vacsi a budu mi hovorit, maminka upec mi taky kolacik 😵 A ja budem vyvarat a a vypekat 😵

Nikuska super to Saska zvladla, ona je taka spolocenska, tak to nie je pre nu taky stres. A ked tam ma navyse frajera - Kubka 😀 Chodi do mestskych jasliciek? Ja len jedno nechapem, my kazdy den stretavame stade deticky na prechadzke, byvame blizko a nechapem ako tie ucitelky docielia, ze tie deti slapu pri kociku a drzia sa a vobec nikam neodbiehaju. 😕 Ja tiez mam obavy uz teraz, ako to bude v septembri, ked pojde Samko do skolky. Ale tiez je zivy a spolocensky, tak dufam, ze sa mu to bude pozdavat.

Lucinka snad to Lianku prejde. Tiez mam kamosku, jej syncek chcel aj v horucavach nosit iba take cierne tmave kozene tenisky, ni a nepomohla si 😅

Idem nakojit drobceka a ideme von, kym neprsi. Pekny den 🙂

nikusa9
6. máj 2009

lucinka- a nemate nejaku dobru kamartku, ktora by malu skusil ukecat,ze ake ma krásne topánocky,ze aj ona by take chcela, ze ci si ich moze vyskusat..akoze si ich natiahne..a potom povie Lianke,ze nech ukaze ako jej pristanu..takou nejakou hravou formou,ale ani nie ty,aby to nerobila z trucu,ze to chce mamina od nej,ale prave "cudzi" clovek...??alebo ich natiahnut oblubenej hracke, a povedat, ze aky je maco frajer a ze ak si aj ona obuje tak mozu ist spolu na prechadzku,a deticky budu pozerat...inak,neviem, asi to prejde len casom..

no ja som sa aj bala, ze sa tam rozplacem jak turek,ale ked som videla ako sa Saska tesi a to vsetko prebehlo tak rýchlo ze som nemala ani cas... 🙂 keby zacala ona,tak sa iste pridam 😀 a najviac som ostala prekvapena,ze som nasmu tatovi vobec nehovorila,aby siel rano s nami a tak..., a on automaticky vstal a obliekal sa..a ja sa ho pytam,ze ci nemeska do roboty..a on sak idem s vami, ved moja mala ide prvy krat do skolky...tak vtedy mi prislo tak makko a už som sa len otocila a utierala slzy...bolo to mile a som sa potesila.. 😅

lubi- nie Saska nechodi do mestskych, chodi do Podlavic- sukromnych..Jonathan Puding..maju nádhernu výzdobu, vsetko farebné,kopec zaujimavych kraciek,motoriek,vozidiel...krásne ihrisko..

nikusa9
6. máj 2009

prosim vas neboli ste niekto v Rakusku na dovolenke alebo len na nejaky vikend??ak ano, vedeli by ste mi nejake ubytko odporucat??my sme si teraz zmysleli,ze by sme aj na tento vikend niekam sli,v Taliansku hlasia dazd a este by som celkom aj do rakusla isla,do nejakej tej ich typickej dedinky...a lahsie by sa slo na nejake odporucanie ako teraz hladat,zhanat nieco...dakujem 😉

maska1
6. máj 2009

ahojte babenky 😉 chcem sa vás opýtať či v Tescu majú tehotenskú módu, hlavne mám na mysli tehotenské rifle, ďakujem za reakcie 🙂

maska1
6. máj 2009

alebo ak viete aj iné obchodíky s teh. módou, ale nie veľmi drahé môžete mi hodiť tip 🙂

lucinkaaa
6. máj 2009

lubi ani nestras s takou viziou.. toho sa bojim

nikus skusala som aj babike obut ale lianka je taka laskava ze nedopusti ani aby jej babika trpela 😀 no skusame to s vysvetlovanim dokola. len som myslela ci mate nejjake skusenosti co zabera, ci dokola trpezlivo vysvetlovat, alebo radsej uplne schovat topanky a vytiahnut o dva tyzdne, ale ked ona si to pamata...aleboo vyhodit slavnostne stare topanky a nedat na vyber.. no ale tolko kriku okolo toho...

maska ja som si v takku dost pokupila, nie sice vyslovene tehu modu ale ta moda co tam je sa da pokojne nosit.

maska1
6. máj 2009

ja viem Lucka, len ja vyslovene hľadám tehotenské rifle, ale nie na traky 🙂

zucka
6. máj 2009

Ahojte, maska kamoška si teaz kúpila tehu rifle v Tatiane za 300 Sk. Skús sa pozrieť tam. Keď som bola ja tehu, tak tam také veci nemali.

maska1
6. máj 2009

zucka ďakujem ti, včera som tam bola, ale mali len veľkosť S, ale pani povedala, že objednajú aj väčšie veľkosti, tak tam mrknem koncom budúceho týždňa, ale si zlatá 😉

mihanka
6. máj 2009

nikusa, gratulujem Saske k prvemu dnu v skolke, snad to takto aj zostane a bude tam vzdy rada chodit... 😵 aj si ju na to nejako pripravovala? a o rakusku velmi neviem... 🙂 a tatino sa blisol zase, je fakt zlaty... aj vtedy musel byt ked kupil tych neviem kolko parov plaviek... 😀

lucinkaa, ja ti veru s topankami neporadim, ale som zvedava ako sa to vyvinie a potom budem pripadne cerpat z tvojich skusenosti... 😅 😀 este by som ti mozno poradila, nech si ide vybrat do obchodu topanky sama...

lubi, na to sa aj ja tesim, ze budu moje deti hovorit, ze taku nutelovu strudlu alebo take smotanove cestoviny vie uvarit len moja mama... 😀

maska, v tescu viem ze bol vpredu obchod s tehu vecami, drzim palce... 😉

maska1
6. máj 2009

mihanka kde vpredu??? lebo dnes som bola v tescu a teta predavačka mi povedala, že tehu oblečenie vôbec nemajú 😠 a ďakujem krásne za palčeky 😉

lucinkaaa
6. máj 2009

maska - tak este skus www.mimibazar.sk.
mihus - v europe v topankarni tam na poschodi si nas uz dobre pamataju, po tom co tam Lia predviedla, vyzerame ako rodicia co tyraju svoje dieta, asi jej ani pohlad na topanky nerobi dobre 😒 ale uz dnes trosinku lepsie uz nam dovolila dat jej tie jedny nove tenisky, chodi sice v nich ako poaana, ale to sa snad bude zlepsovat ... prvy uspech po dvoch tyzdnoch.

mihanka
6. máj 2009

maska, myslela som tie netescove obchodiky, ked ides od pokladni vlavo... 😉

lucinkaa, hadam ju to prejde... no to bola liecba sokom teda v tej topankarni... 😅

gabii83
6. máj 2009

ahojte no mihanka to je sila.... mi vrav nieco

inac aj mi riesime uz teraz otazku autosedacky, tiez kupime od !9-18... a potom tu univerzalnu...

takze maxi cosi??
na babybazar.sk su celkom lacne... ziadna znacka.... ale co ja viem...

kuknite to...

http://www.babybazar.sk/jane-racing-0-18kg-id83...

mihanka tebe by sa to asi pacilo....
ak sa nemylim JANE....
pozrite aj ostatne...
pekny den

jamaat
7. máj 2009

maska - aj v Kapitulskej u číňana majú tehotenské rifle. Také tie s elastickým bruškom. Ja už iné teraz ani nenosím.

rumka
7. máj 2009

Ahojte

nikus Saska je úžasná zvládla hravo
lucka tak to máš s Liankou zábavu ja neporadím ale som zvedavá ako tozvládnete držím palce 😉
mihus kam mám ísť to si kde dávala tú súťaž 😨 nechápem

.......a na Míľu som zvedavááááááááááá..............

gabii83
7. máj 2009

ahojte tak s kym sa mozem dohodnut ze sa sttreetneme na namesti alebo niekde inde?

lucka0122
7. máj 2009

ahojte my by sme tiez chceli ist len nemozme ideme mat tu oslavu ale tesime sa velmi zajtra ideme robit tortu....mnaaam...potom dam foto...

adal
7. máj 2009

nikusa, tak to chodíte aj s malým Markom, ten je o 0,30 min. mladší, ako náš Lukáško 😉

No my sme dnes mali strašný deň. Moje dieťa strašne skúša, čo môže a čo nie ☹ , najhoršie je, že sa snaží zistiť, koľko "fyzických útokov" od neho znesiem ☹ Neviem, čo s tým, on je veľký živel, ale toto???, som z toho veľmi smutná a nešťastná. Už sme síce takéto obdobie mali, ale nebolo to až také hrozné, ako dnes... Čo robiť??? Vrátiť mu to, vysvetľovať alebo ignorovať a dúfať, že ho to prejde? 😔 Vysvetľujeme non-stop, aj sme mu vrátili, aby vedel, že to bolí a nie je to správne, ale ani plač ani žiadna iná odozva 😒 , no a ignorácia sa mi tiež nezdá správna. Fakt je to hrozné... ☹

mihanka
7. máj 2009

rumka, to nic, to som si len srandu robila... 😀
gabi, fakt je super ta jane sedacka... 😵
lucka, tak nech sa bus alebo kamion podari... 😉 aj ja idem robit tortu muzovi, dnes ma okruhliny aj on... 🙂 a tiez ideme mat v sobotu oslavu...

adal, fiiha, to musis byt fakt z toho smutna... neskusis nejaky clanok o obdobi vzdoru? napr... aj ked to nie je typicky vzdor...
http://primar.sme.sk/c/4116419/ako-prezit-obdob...
http://lesk.cas.sk/cl/10192/109583/A-chcem-a-ch...

loren
8. máj 2009

adal aj sara nas mlati teraz tym prejdu asi vsetky deti pamatam si ked som este nemala saru a bola u nas kamoska a tu tiez mlatila jej 2 rocna dcerka tak som si myslela no toto nebude hrozit u mojho dietata a aha ani som sa nenazdala a je to tu ja poviem sare ze to nesmie ona sa zarehoce a capne ma znova a ja zase ze sa to nesmie a ze ma to boli a budem plakat ona ma znova capne a este mi na drzovku povie maminka plac a potom ma fuka myslim ze ona nevie ze je to zle 😝

rumka
8. máj 2009

mihanka ahááááááááááááá 😀 😀 😀

no aj mňa sem tam Lucka pacne potom jej kážem pohladkať tak pohladká a znova pacne tiež som jej to vrátila trochu poplače akože forma ale neskôr sa to opakuje. Robí mi to na tvár a neviem ako ju to odnaučiť 😢

adal
8. máj 2009

mihanka, ďakujem krásne 😉 , veľmi dobré články, vo veľa veciach sme sa našli a zistili, že robime aj nejaké tie chyby 🙂 No v každom prípade už asi máme obdobie vzdoru 😝 , nejako skoro, no ale dúfam to nebude dlho trvať 😕

rumka, asi len vydržať, kým to budú chápať a vyrastú z toho... 😒

No ale musíme sa aj pochváliť 🙂 My sme od malička taký "dudloškovia". Cumlík sme volali "hanba", tak ho to naučili starkí 🙂 Včera poobede prišla starká a Lukáškovi vraví, daj "hanbu" von, veď si už veľký chlapček. Lukáško vypľul a ja som mu povedala, že dudky spapala Dáška (to je psík u nás na sídlisku). Potom sme šli von, sem tam sa Luky dožadoval "hanby", no ale my sme opakovali "Dáška spapala". Večer sme už boli nachystaní, že cumlíky v postieľke asi musia byť, no ale skúsili sme to bez nich, samozrejme krízový režim, mala som ich prichystané na nočnom stolíku. No ale nebolo treba, prespali sme celú noc a dnes sme si ani poriadne nespomenuli, takže dúfa, že to tak už ostane... 🙂

gabii83
8. máj 2009

ahojte tak nakoniec nemusim platit za prevenar, ale musela som volat dlho...

a zistovala som ako je to v inych poist.

tuto je to ako som dopadla s reviznou dr. - co ma apollo v BB
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ak by niekoho zaujimal...
to je inac riadne svinstvo..

tak prajem pekny den

adal dufam, ze toto obdobie rychlo a lahko prekonate

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre