Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

mysidlo
3. nov 2006

katka, a kam by ste chceli ist? Ja som zatial s Dubravkou velmi spokojna. Byvam tu od svojich 11 rokov. Je tu aj dost vela moznosti pre deti v porovnani s inymi castami.
Suhlasite so mnou mamicky dubravcanky? 😀

chelsee, pozeram, ze si tiez decembrova. Preco som ta este nevidela na fore s decembrovkami? 🙂

chelsee
3. nov 2006

mysidlo asi to bude tym ze o tejto stranky viem len kratko a vy ste uz take zohrane medzi sebou 🙂

misik
3. nov 2006

lodia ja som mala malu v jaslickach na fedakovej tak ak by ta nieco zaujimalo daj vediet, podebatujeme

lodia
3. nov 2006

misik,
zaujima ma vsetko od a do z 😀 neviem nic, len mi tu niekto povedal pribliznu cenu a to je vsetko. bola si s pokojna s personalom, dcerka nebola pricasto chora? je tam maly kolektiv deti?ako varia? atd-...vsetko, vsetko mozes...aj negativa z tvojho pohladu...moja mala by tam mala ist asi do roka..je tam mozny aj variant dat dieta do jasiel len na pol tyzdna?

misik
3. nov 2006

mala tam zacala chodit v januari co nebolo moc dobre riesenie (kvoli chorobam je jesenne a zimne obdobie pre deticky najhorsie), ale ina moznost nebola. Najpr som zvazovala tiez len na pol tyzdna alebo to nejak kombinovat lenze cenovo sa to takto neoplati lebo za celodenny pobyt na mesiac platis 6000,- (najprv bolo 5000) a k tomu este 35,-/den strava a za poldenny len o 1000,- menej. Hned koncom februara mi ochorela a dost sa to tahalo az tak ze sme cely marec a cely jun boli doma. Odvtedy sa nastastie drzi, ale do jasli uz nechodi /babka isla do dochodku/ co mi je aj luto lebo celkom si tam zvykla, vela sa naucila, pomaly poznala vsetky deticky, ucitelky, no bolo to milene. S jedlom vraj neboli problemy, ale to neviem presne, vies ako to je u deti a hlavne ked uz su vo veku, ze spekuluju a vyberaju si. Personal tam je tiez super az na jednu ucitelku, ta sa mi trochu nepozdavala.

lodia
3. nov 2006

dakujeme. A co kolektiv deti? Koko je ich tam? Vybavenie jasliciek je ake? Ucitelky su byvalymi ucitelkami v jasliach? My babku jednu uz nemame a druha je velmi daleko, tak nemozem sa spolahnut na ziadnu pomoc, ani v buducnosti. Mne zostavaju az tie jasle, nezda sa mi to velmi drahe, som si myslela, ze to bude drahsie. A aky je cas jasiel, od kedy do kedy tam byvaju deticky? Nasup nemoze byt kedy potrebuje mamicka?

misik
3. nov 2006

kolektiv deti bol fajn, su tam dve triedy, dole su malicke deticky do 2 rokov a potom hore ti starsi. Ked nastupovala bolo ich tam cca 10-12, potom par odislo k starsim tak zas menej a myslim, ze nikdy nebol plny stav. Vybavenie bolo take normalne, necakaj nejake nadstandardy, ale najlepsie bude ked sa tam pojdes pozriet lebo kazdemu vyhovuje nieco ine. Tie co su na Peknikovej su myslim krajsie, ale mne tieto vyhovovali aj kvoli blizkosti a ten personal bol fakt super. Jasle su myslim od 6.30 do 17.00, ja som ju vodila az po osmej,je to na tebe kedy ju prinesies. Mne moc nevyhoval ten cas do 17.00 lebo vies ako to chodi v praci.

lodia
3. nov 2006

viem ako to chodi v praci, chodievam standardne okolo pol 6tej, alebo aj neskor..skor neskor. Na Peknikovej su tiez jasle?Byvame tu len 4 roky, a viac menej sme tu dotraz chodili len spavat, az teraz zijeme a potrebujeme info o veciach vobec..poznam tu malicko ludi. Tak ti velmi pekne dakujem, ak ma este nieco napadne, urcite sa ozvem. Apropo, co bolo cudne na tej ucitelke?

misik
3. nov 2006

boli myslim na galbaveho a teraz su na peknikovej. Najprv sa mi zdala velmi mila, ale zoparkrat sa mi stalo,ze ked zobrala malu a zavrela dvere tak nebola najprijemnejsia na deti. Moja mala totiz tam chodila stale s placom, lebo ona je dost na mna naviazana tak boli chvile kedy ani na zachod som nemohla ist bez toho aby plakala. Ked bude hocico potrebovat poradim co budem vediet lebo ja to tu celkom poznam.

lodia
3. nov 2006

naozaj velmi pekne dakujem, si mila, ze si sa nam ozvala. velmi si cenim tvoj pohlad na cas kedy dietatko umeistnit do jasli, pokusim sa pockat na koniec leta, alebo na jar. uvidim, ked menej chorob.

k.a.t.k.a.
3. nov 2006

Chelsee idem na Antolskú lebo tam to poznám a som aj z Petržalky pôvodom 🙂 no a som tam cez Lanfaranconi asi najrychlejšie....Kramare vôbec nepoznam a ani ma moc ohlasy na tuto nemocnicu nepresvedčili 😵

lodia
3. nov 2006

katka,
ak si prvorodicka tak sa nemusi az tak ponahlat..nemalo by to byt tak rychle 😵 nemaj strach, isto to stihnes..tiez som rodila na antolskej, ale lezala som tam na rizikovom par dni pred porodom..u koho rodis?

misik
5. nov 2006

lodia nemas za co, dufam ze ti to aspon trosku pomohlo

lodia
6. nov 2006

misik,
ziadne trosku pomohlo, velmi mi to pomohlo..este raz vdaka a pekny den

certica
6. nov 2006

ahojte zlaticka 🙂 , ako tak vidim vacsina z vas je z Dubravky, prip. DNV. Ja som rodena Lamacanka, segru mam v DNV a teraz asi 4 a pol roka byvame na Dlhych Dieloch. Najde sa tu aj nejaka mamina z DD, rada by som chodila cvicit, len sa mi samej nechce 😒
k.a.t.k.a: u koho rodis na Antolskej?

lodia
16. nov 2006

halooooooo?! byvava tu este volakto?

mysidlo
17. nov 2006

ahoj, ja sem niekedy skocim pozriet. Onedlho uz budem spoznavat mamicky z BA4 nazivo pri kocikovani a nie na internete. 🙂

certica
17. nov 2006

ahote, tu to celkovo nejak viazne, az mi je z toho smutno ☹ .

anad
17. nov 2006

Inac aj ja sa hlasim k DD 😀

certica
17. nov 2006

Nekecaaj!!! 😀 . Kde presne (ak to neni tajne 🤐 😉 )

anad
17. nov 2006

Tomankova 🙂

certica
17. nov 2006

Teraz sa tu budeme nahanat v dvoch temach 😀 , why not? My sme na J. Stanislava, takze nejakych par metrov

anad
17. nov 2006

😀 Aj ja sa na tom smejem ako si piseme v dvoch temach.
Inac to si mozeme skoro aj z okna kyvat 😀

certica
17. nov 2006

Pred chvilou som volala muza, nech mrkne, ci Ta nahodou nepozna 😀 ?

anad
17. nov 2006

No ved clovek nikdy nevie 😉
Mozno sme sa uz aj v tej nasej malej Bille stretli, len o tom nevieme 😀

certica
17. nov 2006

Inak, chodim tam prakticky kazdy den, ak sme doma aj s malym. A kam sa chystas rodit?

anad
17. nov 2006

Asi na Kramare. Tam vlastne patrime aj na pohotovost, takze uz som tam jeden vikend pobudla... Ty si kde bola?

certica
17. nov 2006

A co sa stalo, ze si musela na pohotovost? Ja som bola na Antolskej a urcite pojdem zas.

anad
17. nov 2006

V prvych tyzdnoch som krvacala. Aspon som tam trochu 'okukla' lekarov.
Takze spokojna s Antolskou?

certica
17. nov 2006

Tak sa pekne setri. A s tym omrknutim lekarov a sestriciek mas pravdu, mne to tiez pomohlo, aj ked v tom konkretnom case som to tak uplne nevidela. Bola som tam dva krat na rizikovom ku koncu, dokopy asi 2 a pol tyzdna a boli tam uzasne sestricky, jak na rizikovom (tie boli fakt svetove), tak aj na novorodeneckom. No a mam tam v podstate aj gyn-porodnika, ktory je tiez svetovy 😀
Teraz som ich tam tak vychvalila, ze by mi mali zaplatit za reklamu 😀 . Len dufam, ze sa to tam nezmenilo, resp. nezmeni, kym budem znova rodit 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre