Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

tin007
15. dec 2009

ahojte, uz je dobre, bola to taka 24 hod. horucka, asi zuby (nechce nas dnu pustit, ale mari sa nam, ze ma nejake zdurene dasno), vcera vecer uz teplota klesla a spal 12 hod, sme dnes vstali o 12.15 a prcek na prechadzke o tretej zalomil na hodku a pol. teraz este frci, ale uz pomalsie, idem si s nim lahnut, zajtra cvicime (o desiatej). dobru noc

weronyca
16. dec 2009

Ahojte kocky, chcem sa len opytat. Ci mi neviete poradit nejakeho dobreho detskeho pediatra v karlovej vsi prip.okoli. V januari mam termin a nemam pre maleho vybraneho pediatra. Ani nepoznam ziadneho. Dakujem

ivkam77
16. dec 2009

Ahojte, tak nam to stretko zase nevyslo ☹
dooscoby boli ste cvicit, aka bola posledna hodina? Neviem kedy si to my nahradime, nechcem ist cvicit s drobcom kym nebude uplne OK, aj ked krvny obraz bol v poriadku, este si musime pockat na jeden vysledok.

tin007
16. dec 2009

weronyca osobne ti neporadim, dr. mame tu v dubravke

tin007
16. dec 2009

ahojte, my sme boli dnes cvicit, maleho som musela o pol deisatej zobudit (cvicime o 10.00), ale taky bol rozospaty, len sa ku mne tulil. a vseobecne bola hodina taka roztahana, deti si robili co chceli 🙂 maly zalomil hned po najedeni a nakojeni, tak sme este potrajdili skoro hodku a pol po dubravke, aj nas osnezilo (teda mna) a prcek cely cas spal. no a co ziram, spi mi teraz uz druhy spanok a dve hodiny! asi ho idem zobudit, vsak zas pojde spat o jednej v noci (ako po minule noci) 😠

nsoci
16. dec 2009

No tak my vcera vecer tiez mierne zvysena teplotka... zuby zubiska nas trapia.
Veru dobre bolo na stretku, aj ked som doma ani prsty ohnut nemohla od zimy.
Vcera sme dali ministretko so sunny a mirkou... tin kedy bude dalsie stretko?

Inak vazne rozmyslam nad tym cvicenim v alme... stoji to za tie prachy? Abo radsej plavanie v rolande ci cvicenie niekde v MC?

tin007
16. dec 2009

nsoci: stretko - moze byt aj zajtra alebo v piatok (co sa tyka mna), okolo takej druhej kdekolvek v dubravke
cvicenie - mne sa v alme paci, maju to tam velmi dobre zariadene (nielen cviciacu miestnost, ale aj wc, miestnost na papanie, kojenie), nevadi, ked sme este pol hodky po cviceni a prebalujeme, krmime, kecame... hodiny sa daju nahradzat...
plavanie - do rolanda sme chodili v septembri a oktobri, kym s nami cvicila helga tak to bolo velmi fajn, ale akonahle zacala slavka, tak to islo kvalitativne prudko dole. okrem toho, ze ona,zial, talent na takuto pracu nema (napr. spieva falosne, nevie texty), tak hlavne nemala v hodine system a podla mna nerespektovala co chceli deti (konkretne mojmaly uz bol unaveny z ponarania, ale ona furt chcela ponarat, ani sa na neho nepozerala, ja som si ho musela odsledovat ako sa tvari, ci zatvara usta a pod....)
takze do rolanda uz na jar nebudeme chodit
no a cvicenie v mc - erika bola prihlasena na cvicenie s malym na fitloptach, ja som im pisala mail, ze nech sa mi ozvu, ci maju volne miesta a neozvali sa a zrusili to pre nedostatok zaujmu! no tak si vyber!
mozno by som brala nejake cvicenie v mc, vyslovene ze by sme sa dali ako skupinka dokopy a povedali by sme si co chceme, zeby to za ich ceny urobili pre nas na mieru, mozeme o tom hodit rec na stretku.
takze kto chc, v pondelok (ak nebude nejake kalamita a napr nezapadneme, alebo zas nezabudnem na nieco dolexzite) tak budem kocikovat o druhej na peknicke, ale inak zajtra a v piatok tiez budeme vonku okolo druhej

dooscoby
16. dec 2009

ivkam77 o nic ste neprisli lebo sme boli jediny na cviceni 😠 takze sme sa trosku pohrajkali a sup domenkov do teplucka....nahradku budeme mat az v januari...sme sa prihlasili dalej ale pri takejto ucasti no neviem neviem ci to ma vyznam

nsoci
17. dec 2009

Tento tyzden mi to uz asi nevyjde, dnes idem skusit spanie na balkone a budem doucovat medzitym, v piatok muz robi kratko tak rodinne kocikovanie. Ja by som brala take cvicenie, kde by som si aj ja pretiahla trochen kosti, bo ma chrbat boli jak slak. Idem kuk na stranku co tam maju od januara.

tin007
17. dec 2009

ahojte, ak sa pozriete do almy na galeriu, tak su tam nove fotky, s popisom foto mamiciek - cd je to, ktore fotil mm

tin007
17. dec 2009

... som chcela asi o tristvrte na dve vyrazit von, ale maly zalomil, uplne natuho, nechapem co zas je. ale kaslal dnes, taky drazdivy kasel, sakra!

tin007
19. dec 2009

caute, skusime byt v pondelok o tej druhej na peknicke, ak nebudeme u dr, resp. doma kvoli teplotam 🙄 .
uz treti den maly kasle a trochu ma aj sopliky, ale teplotu nie (resp. tak,z e tesne pod 37 alebo 37), tak mu davam sirup a kvapky, ktore nam minule predpisala. ale boal som s nim v piatok von hodku a stvrt, pekne si pospal. dnes sme mali oslavu, matuskov rocik, celkom dobre dopadla (ucast, jedlo, atmosfera, darceky)
... maly pospal hodku a pol od osmej a teraz sa tu hra, sme mu kupili od fisher price hovoriaceho slimaka (teda svokra), potom dostal hovoriacu husenicu a este hovoriacu knizku ... uz mi hlava brni z abecedeefgeeee.... bleeeee

mamutka
20. dec 2009

tin, gratulujeme k rociku 🙂
konecne po tyzdni som na nete, uf 😵
inak, toho slimaka dostal nas maly ked mal 2 mesiace a od tej doby ho miluje, ja mam tu melodiu a celu abecedu totalne natrepanu v sedej hmote a niekedy sa s nou aj budim a nie a nie to vypnut 😀 😝
dufam, ze zajtra budeme moct dojst na stretko, minule sme neboli v BA, zajtra na chvilu do prace skocim a snad ma moc nezdrzia.

tin007
20. dec 2009

caute, dieta je akesi zive, zeby uz odchorelo? 🙂 pojdem s nim na chvilu von, len musim vystrcit nufak na balkon, lebo na shmu je uvedena aktualna teplota pre ba -10 stupnov!

tin007
20. dec 2009

ahojte, idem pokracovat v monologu 😉 dnes sme boli vonku od pol tretej do stvrt na styri (viac som nevydrzala), kosa ako v ruskom filme, ale maly pekne v teple, zalomil asi 50 m od baraku a ked sme sa vratili domov, tak este spal v kociku dalsich skoro dva a pol hodin, sme s mm nechapali, ze co sa to deje, a zobudil sa s uplne super naladou. este stale kasle, ale k dr. nejdem, teplotu nemal ani raz, takze zajtra ideme na peknicku na tu druhu 😉

mamutka
21. dec 2009

vytrhnem ta z monologu 😉
mojmu spuntovi sa na lickach zacervenala koza a ma ich take draplave chudatko ☹ neviem ci z chladu, alebo je to alergia na jedlo, ach jo....
ani neviem ci dnes zabsolvujem stretko, po tyzdni u nasich mi totiz totalne chyba cas... vcera som piekla a muzikovi tak zachutilo, ze musim napiect znova 😝 a to este dajake vecicky musim pozhanat, takze asi aj obchody s drobcom obehame, no, nechce sa mi do toho. hlavne ked neviem od coho tie licka ma take. vyzera jak Marfusa ked mala tie liciska take cervene 😅
hlava ma boli jak kona, to aby som nezabudla, ze mam mrchu. idem daco pratat, maly rve veci z radiatora a co je nachystane na pranie, to uklada do zasuviek................

hanka0
21. dec 2009

ahojte, no miluly tyzden bolo na prechadzke velmi fajn, ale asi si to tento pondelok nezopakujeme, akosi sa nam toho nejako vela nakopilo.... ach tie vianoce... 🙂

mamutka: no nasej malej sa tiez zacervenali licka, tiez neviem od coho to ma a premyslam co sme jedli, ale pravda je aj, ze by to mozno mohlo byt aj zo zimy... no neviem, neviem... hmm, tak dufam ze ako to samo prislo, aj to samo prejde...

tin007
21. dec 2009

caute, my von pojdeme, krpec este kasle, ale minule mu trvalo skoro dva tyzdne kym sa z toho vylizal, tak sa mi nechce stepovat pol a viac hodky u dr., aby mi povedala, ze mu mam davat sirup a kvapky nadalej. len dufam, ze nezacne horuckovat alebo sa mu to nezhorsi na sviatky, nerada by som na kramare, ci inam do nemocnice 😔
ja nepeciem, mne mama doniesla a aj som si nieco objednala, ale... vzhladom na to, ako s mm ochutnavame, tak asi piect este budem, ale iba nieco rychle a lahke, asi medovniky, skor si musim dnes urobit zoznam co budem kedy varit a enchat to mm nakupit
inak k stretku: peknicka asi nebude odhrnuta (tie chodniky) tak my budeme cakat pri tej spodnej velkej brane
mamutka, hanka to zacervenanie kludne moze byt z chladu, ja maleho natieram biodermou so zinkom (som si vypytala v lekarni vzorky) a je ok, resp. vzdy ma trosku cervensie lica aj nos, ale to sa po takej hodke v byte vyrovna

mamutka
21. dec 2009

ja som malemu kupila od weledy nejaky ochranny proti chladu a podozrievam ho ze sposobil tu reakciu....tak som sa vratila k tej bioderme. dufam ze to rychlo zmizne.
teraz ma prist mm na obed, len sa mu nejak natahuje stretko, tak cakame a cakame a to mam este skocit do prace a nakupy a stretko som planovala jednym vrzom, no ale takto netusim ako dopadneme. maly ma po tom tyzdni mimo upne preonacene spanie, tak som zvedava co nakoniec vybavim. ak zalomi necakane tak asi ostanem dnu a budem prat jak sialena, mam riadnu kopu, len keby to schlo 😀 nuz ale kto vydrzi sediet dnu ked je tak krasne....hlavne ze nefuka, neprsi.
bud vas zastihnem o druhej pri brane, alebo ked nestihnem, obeham co mi treba, a to som planovala, ze budem najskalnejsi ucastnik stretnuti, lebo uz mi sibalo z tych osamelych jazd..no letim, junior sa stazuje.....

tin007
21. dec 2009

ahojte, my vyrazame von do 15 min, maly je nejaky nervozny, asi uz by spal, tak nechcem, aby zalomil o jednej tu doma, lebo by sme sa von nedostali, skocime zatial do lekarne a pod. a na druhu budeme pod branou

tin007
21. dec 2009

caute, tak sme mali najmensie stretnutie ake existuje, cize 2 maminy 🙂 mamutka a ja a nasi chalosi. sme pockali asi 10 min pri peknicke a potom isli dalej, lebo bola kosa a hlavne velmi fukalo. ale aj tak sme boli vonku hodku a pol, maly to cele prespal a ako sme vkrocili do vytahu, tak sa zobudil 😠 teraz tu frci, pusta si pesnicky na husenici, uz to viem aj odzadu 😀

miruska78
21. dec 2009

Ahojte kočky, no my sa trápime už od soboty so zúbkami, drobec má teplotky a v kuse mrnčí 🙄 , tak som dnes nedošla, čo som sa teda chystala, keď mi to minulý pondelok nevydalo, mali sme návštevu... 🙂 Hádam po sviatkoch sa úspešne zas postretáme a bude nás taká tlupa ako prvýkrát na Bagarke 😉

Zajtra odchádzame na týždeň mimo BA, tak vám chcem všetkým popriať krásne, šťastné a veselé Vianoce 😵 😵 😵 a koooopec milých darčekov 🙂

nsoci
21. dec 2009

ahojte
my sme mali dnes pohreb, takze nemohli sme dojst

do vianoc asi uz nic, tak krasne sviatky a uspesny sup do noveho roka

mamutka
21. dec 2009

tin, maly sa napokon ukludnil v Saratove, skoda ze ho ten sprosty vietor predtym zobudil. no ale potom popozeral svetielka, pokochal sa, spapal vyzivu a sli sme do prace. celu cestu robil brm brm, aj som si pobehla, aby som tomu jeho tempu soferovania stacila 😀 no proste krasnu zimnu prechadzku sme si napokon uzili.
v robote zoranizoval sanony, vyzdvihol si darcek a uz sme doma aj stromcek ozdobili.
sme sa bali, ze taka metla, z tesca za 15 eur, ale ked som poriadne tie vetvicky rozlozila a ozdobila ho, no lubi sa mi 😀 ozdoby sice stali podstatne viac ako cely strom, ale hlavne ze su nerozbitne 😅

tin007
22. dec 2009

mamutka to som rada, ze prestal plakat, asi sa mu nepacil ten studeny vzduch ☹ mne sa maly zobudil v okamihu, ako som otvorila dvere do baraku, som si fandila, ze snad si este chvilu pospi. no a teraz mi chrni, tak cakam ked sa zobudi, rychlo obed a sup aspon na hodku von, lebo je krasne a dalsie tri dni ma prsat 😢

nsoci to mi je luto, ze ste pred vianocami museli absolvovat taku smutnu udalost akou je pohreb

baby, uz mate vsetko napecene a nachystane? my sme skoro vyjedli vsetko suche, ktore mi mamina doniesla, asi budem musiet piect a varit zacinam zajtra, lebo iba dnes v noci pojde mm na nakupy 😀 do obchodu a zajtra do masiarstva (dufam, ze tam este nieco budu mat), ale nejdem to prehanat, bud kotol kapustnice, zemiakovy salat (slovensky, bez majonezy), nieco k nemu (nevieme sa dohodnut co (ja chcem bud lososa alebo pangasiusa, mm chce vyprazeny rezen, ale take nerobim/neviem to), no a potom dalsie dni neviem co presne, to este musime dnes naplanovat 🙂 a aj trochu upratat by sa hodilo .... ach jaj, no idem nahodit pradlo prat, ked je pekne, nech to rychlo susi

mamutka
23. dec 2009

joj tin, ja som piekla v nedelu a potom sme kostovali, hlavne manze, tak som vcera vecer este musela trochu popiect. som si vcera nalozila - dve prechadzky, tri prania, to pecenie, no, dnes asi nejdeme von, ale budeme pratat, popripade mm vezme spunta na vzduch potom.
ja urobil zajtra salat, miesto majonezy biely jogurt a da si aj drobec a rybky ties pangasa a kusok lososa. nastastie u nas reznom nikto neholduje.
maly tiska do plienky tuno, tak idem 😨 🤐

sunny1112
23. dec 2009

ahojte, prajeme Vam krasne Vianoce a len to naj v novom roku 🙂
dufam, ze sa po sviatkoch opat stretneme v hojnom pocte 😀

tin007
26. dec 2009

ahojte, ahojte, dufam, ze sviatkujete s co najmensim stresom 🙂 dnes je konecne kraaaaasne, takze vyrazime o taku hodku na prechadzku (vyvetrat seba aj dieta) a potom na navstevu k svokre a inak veget a na veceru dojedanie zvyskov.

tin007
27. dec 2009

caute,kde ste vsetci? ste sa objedli, ze ani ku kompu nepridete? 😀 my dnes budicek o siedmej! tak sme uz boli aj dve hodky na prechadzke, dieta zije, pusta pesnicky... idem mu dat nieco jest

mirka73
27. dec 2009

ahojte
Vsetkym dubravskym mamickam prajeme stastne a vesele!!!
Nase prve vianoce s malou boli humorne - mm chcel malu pri stole, tak na neho skoro vyliala kapustnicu🙂

Mimichodom, ako uspavate svoje ratolesti??? Ja akosi neviem najst dobry sposob, vecer nam uspavanie niekedy trva aj dve hodiny - este ze potom pospinka aspon 4 az 5 hodin vkuse.

Zajtra je pondelok - ideme spolu kocikovat? Teda nam je peknicka trosku daleko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre