Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

nsoci
7. jan 2010

Mirka vcera sme behali s muzom a so sankami fajne bolo.
Soplime, ale menej, treba sa aj prevetrat.
Kukam to plavanie
http://www.whotel.sk/

mirka73
7. jan 2010

pisala som do toho hotela, aby mi poslali info o pouzivani bazenu a o priestoroch, tak cakam na odpoved... potom vam dam vsetkym vediet

vcera rano som napisala dllllhansky prispevok na temu spinkanie, papkanie, maznanie, atd. ale odbiehala som k malej a sa mi to neodoslalo - asi som medzicasom bola logoff ☹

malu sa mi uz vonku kocikuje, o chvilu idem za nou, prida sa niekto??

hanka0
7. jan 2010

ahojte,
aj my sme boli vcera sankovat, jej uzasne bolo, mala sa sice raz vysypala aj so sankami do snehu, ale za chvilu na to zabudla a dalej sa tesila 🙂

a ozaj o tom plavani v tom weste som pocula ked to otvarali, robila som v jednej skolke, ktora s nimi spolupracuje, je to bazen so slanou vodou, teda je to normalna voda a oni do nej pridavaju nejaku sol...(vraj je to dobre na kozu a ekzemy...) ci co aspon tak nam to tie baby hovorili, je to jeden bazen len pre deti myslim a aj tam varia pre deti bio stravu...kto ma zaujem
a sestra sa tam chcela s jej malou prihlasit od januara (volala tam niekedy v novembri) a uz bolo vsetko plne...

tin007
7. jan 2010

ahojte,
my sme pred chvilou prisli pomalym krokom z cvicenia,maly este spi (hura, hura). dnes boli iba tri deti a bola aj mirka s hankou (alebo hanka s mirkou?) 😉 sme chvilku pokocikovali a isli kazda svojou cestou, ak bude stretko v pondelok tak opat nemozem, idem k lekarovi pred druhou.
vonku je teraz super, na peknikovej som videla kopec deti s rodicmi, sa spustali dolu briezkom, ked sme isli doobeda cvicit, tak maly pozeral ako lietaju vlocky

add plavanie vo weste, tusim sa to vola klub hrosik a je to stale plne, pre nas by to bolo tazko dostupne, lebo nemame dve auta a manzel auto takmer stale potrebuje a nema cas nas vozit. ja budem riesit plavanie (ak vobec) az najskor od aprila, ale skor uvazujem ze nie. skor sa poobzeram, ci napr. v juvente alebo v inej krytej plavarni nemaju maly detsky bazen, kde by sa mohol vyblbnut (alebo mu napustim vanu 😀 doma)

mirka73
7. jan 2010

Tin vy uz ste veliky 😉 a plavanie ste uz absolvovali, ak si dobre pamatam. My sme este malinkaty, tak chcem skusit dva - tri kurzy, a potom sa tiez budeme chodit clapkat do vody same 🙂 dufam
viem, ze niektori ludia chodia s babatkami plavat aj do za hranice do rakuska, len neviem presne kde...

zacala som zhanat tu manducu - neviete poradit, kde kupim najlepsie? a na co si mam dat pozor? dik, dik

mirka73
7. jan 2010

sorry, uz som si nasla diskusie na temu nosice, tak pozeram tam🙂

tin007
7. jan 2010

mirka: my sme boli plavat (v lete, teda ked som este maleho cakala) v hainburgu na kupku (je svetove), maju tam maly nerezovy bazenik pre deti, vraj kazdy den menia vodu, voda iba po stehna detom, takze super a pre velkych velky bazen, aj plavat sa da, aj je tam velka smykacka, aj skokanske mostiky
add manduca, najskor si ju pozicaj (ak chces, mozem ti ju poziciat) tak na 2 tyzdne a noste sa, mozno zistis, ze malej manduca nesedi a lepsia jej bude satka, resp. iny typ nosica (napr. ergo, alebo ten slovensky liliputi tusim?)

nsoci
7. jan 2010

Mirka prid si odskusat manducu k nam ak chces vidiet co a ako.

sunny1112
7. jan 2010

ahojte baby,

co sa tyka toho plavania, tak sa jedna o dva rozne hotely...ak sa nemylim, tak whotel je v devinskej, tam to je myslim nove to plavanie a vo Weste sa plava uz dlho, tam maju slanu vodu a hrozne tazko sa tam da dostat...stale je to plne...
ja sa chystam tiez ako tin najskor na jar, mozno maj, jun..ved uvidime..

a baby co takto stretko niekedy buduci tyzden? napr. v utorok? aby mohla aj tin? 🙂 ak sa dohodneme, tak ja potom mozem poslat hromadny mail 🙂)

tin007
7. jan 2010

ahojte, stretko moze byt kludne aj v utorok (uz som si dala do kalendara termin,aby som si tam nahodou nieco ine nenaplanovala)

cvicime aj zajtra (v alme), lebo mame este 2 nahrady, takze sa vidime s mamutkou a kym este?

mamutka
7. jan 2010

uz sa na vas tesime tin 😉 dufam, ze moj expert pojde spat v normalnom case a nebude rozbity, nech sa vyjasi, deculko zlate
este bubatenko tusim ma chodit v piatky...

hanka0
7. jan 2010

ahojte, aj my by sme sa v utorok pridali 🙂

jeje, ja som si nevsimla ze su to dva rozne hotely... sunny mas pravdu, som si to pomylila s westom...

tin: tak sme boli pokukat topanocky.... a bola som sklamana, nic moc nemaju, hlavne take male cisla... ale nakoniec sme boli tam v tej pasazi ako si hovorila a kupili sme jej tiez take papucky ako ma matusko - sa mi velmi pacia a hlavne vyzeraju pohodlne a kvalitne 😀 tak som nakoniec spokojna, dufam, ze aj mimi bude spokojna
tak vdaka za tip 😉

tin007
7. jan 2010

ahoj hanka som rada, ze ste spokojne (kupili ste cervene? tusim mali na vyber tmavomodre alebo cervene a mali nejake zlavy?), mm ide zajtra do tej pasaze na gorkeho, tak ma za ulohu skocit do naturina, ale co som pozerala na webe, tak maju iba zvysky, male cisla, este budeme hladat.
chceme ist teraz niekedy do dvoch tyzdnov do parndorfu, resp. do shopping city sued pri viedni (asi tam, lebo parndorf nie je cely pod strechou, nerada by som maleho xkrat za den vyzliekla a obliekla), tak mozno v rakusku budu mat lepsiu ponuku

moje dieta uz asi od pol deviatej spi, tak ak sa teraz nezobudi, vidim to na budicek od siedmej, cize pomaly ale sviznym krokom sa vydavam do postele 🙂

tin007
8. jan 2010

mamutka tak ako sa ti pacilo? maly mi zalomil asi 5 min po odchode a krasne si pospal 2 hodky, teraz si tu rozprava, vydava zvuky, hra sa, je vidno, ze je vyspaty, napapany a spokojny 🙂 takze aj rodicia su happy

nsoci
8. jan 2010

Nam v utorok montuju vstavane skrine, ale snad to doobeda stihnu, ci?

mamutka
8. jan 2010

tin, super, samozrejme tam frajeril s loptami....sme tahali domov, nech sa konecne naje, dobre sa naobedoval, este som ho na chvilu zobrala pod bytovku do snehu, tesil sa, ze som mu gulu velku urobila, podupkal si po snehu a konecne haja. moze snivat o vsetkych tych zazitkoch, zlatino.
vsetci drobci aki boli zlatunki, vidno ze Matusko, Adamko aj Vilko tam uz chodili, uz sa vo vsetkom vyznaju 😎

sunny1112
8. jan 2010

ahojky babule,
tak dame to v utorok o druhej a na peknicke alebo dole v parku, kde sme sa stretli prvykrat?

ozaj, neviete mi poradit nejakeho dobreho zubara, zubarku? potrebujem zmenit, resp. moja odisla do dochodku a namiesto nej nastupil nejaky zubar, ale nemam na neho ziadne referencie, tak neviem, ci je dobry....

som chcela ist von, ale nejak sa neda, a maly uz od druhej spi...ani si nepamatam, kedy naposledy takto dlho spinkal 🙂)

tin007
8. jan 2010

sunny ja mam vybornu dr. na dubovej, to je pri patronke, jedna zastavka 34 a 83 smerom do mesta

hanka0
8. jan 2010

tin, kupili sme modre - boli to jedine 18 na snurovanie, ake mali, inak mali este ruzove ale tie na suchy zips.... manzel nechcel ruzove a ja som nechcela na suchy zips - tak sme sa zhodli 🙂

dnes je vonku hrozne pocasie......sama clapkanica, ani vonku sme poriadne neboli 😒 hmmmmmm.....
esteze sme mali dnes co robit 🙂 mame dnes 1. rocik!... a hajde spinkat, zajtra nas pokracovanie oslavy 😀

a ten utorok, my sme za peknicku, je to pre nas blizsie, ale aj keby to bolo dole v parku, nic to prideme 🙂 (ak nam nieco do toho nepride)...........

tin007
9. jan 2010

hanka chcem sa spytat, mali v tej predajni v luxor pasazi (neviem ci sa vola ciciban) aj nejake zlavy? lebo na webe nic o zlavach nemaju. ja tiez budem kupovat dalsie topanocky na snurky, ale to budu take zateplene zimne, lebo je mi jasne, ze do mesiaca uz bude maly behat po vonku, ci sa mi to bude alebo nebude pacit.

na utorok mi lepsie vyhovuje peknicka, ale kedze by malo byt pekne (nie snezit ani prsat), tak sa mozeme doklzat aj do parku (otazka znie ake budu chodniky, kedze dnes zajtra ma prsat, v pondelok snezit)

dieta vstalo o siedmej rano a este stale frci a to uz by mal ist konecne spat, ale nic sa nedeje, teraz si tu pospevuje a rozprava sa s knizkou 😀

mirka73
9. jan 2010

ahojte babulky

my by sme sa tiez v utorok pridali - neskusime vymysliet nove stretavacie miesto v strede? aby nebolo daleko pre dolny ani horny koniec 🙂 co napriklad pred DK Dubravka? alebo pred Sramkom?

Tin, Nsoci, dakujem za ponuku s manducou, rada to vyskusam - skusim dohodnut s nsoci, kedze byvame blizsie (teda aj tak sme sa naposledy videli hadam pred mesiacom! 😵 )

vcera sme mali presne 4 mesiace a Dominika sa mi prvykrat nahlas smiala, alebo skor rehotala? - to je uzasne!! - az mi slzy vyhrkli od dojatia!

mamutka
9. jan 2010

no dnes to je pekne na one.....som vystihla asi najvacsi lejak, asi dve minuty fest lialo, teraz len tak otravne smokli. ale aspon to maleho uspalo. mne je jedno kde stretko, ale v parku na Peknikovej sa aspon nemusim stale obzerat po autach, je tam klud, lebo ked sa stretneme inde tak po chodnikoch sa poriadne nezmestime, budeme kdekomu zavazdat a vsade sama krizovatka. ale inak mne je jedno, ja sa dotrepem vsade v takmer kazdom pocasi, len nech zase neochoriem 😝

mamutka
9. jan 2010

hanka, este oslavujete? uz lezite s malou pod stolom a konecne ma pocit ze jej rozumiete 😀 nas dostal na rok okrem ineho aj Geomag magnetky, tak ich kazdy den rve na chladnicku a testuje kde vsade sa udrzia, no bohovsky je 😀

dooscoby
9. jan 2010

ahojte 🙂 v utorok ak nebudeme chori tak sa pridame...cela rodina stonieme najprv priatel potom dieta a nakoniec to chytilo aj mna ☹ ...drobec stale pokasliava hoci lekarka vcera tvrdila ze jej to ustupuje ale vraj ja vyzeram zle 😝 no co uz

hanka gratulujeme ku rocku...prajeme drobcekovi vsetko naj naj vela stasticka, lasky a hlavne darcekov...dobre oslavte

mirka73 manducu odporucam tiez mame.....minule ked sa odo mna necela hnut som ju tam dala a mala som klud....skus pozriet par stranok napr. www.nosime.sk alebo www.nosenie.sk....my mame aj satku ale tu moc nemusi nie je nanu naucena

mamutka
9. jan 2010

manduca je prudko pouzitelna, manzel si tam da dieta a umyva dlazku a ja sedim na koni 😀

dooscoby
9. jan 2010

mirka este ma napadlo ze ta manduca sa da aj poziciat....na tej stranke najdes pozicovnu...my sme ju mali na tyzden na vyskusanie a potom sme sa rozhodli...pozicovne je tusim 11 euracov na tyzden s tym ze zaplatis za nu plnu sumu a po tyzdni ked ju nechces tak ti tie peniazky odrataju z tej sumy napr.100 eur a zbytok poslu na ucet...ak sa prenu rozhodnes tak pozicovne uz neplatis...vystavia ti novu fakturu a potom co obdrzia tu pozicanu manducu ti poslu tu novu....ja som sa bala ze ked budu mat peniazky tak nic neposlu ale krasne to prebehlo...hned potom ze sme ju objednali a oni dostali tu staru tak do 2 dni sme mali nasu novu....aj ine nosice maju v ponuke tak skus kuknut co ta zaujme vraj aj Ergo nosic je dobry

hanka0
9. jan 2010

... tak a nasa oslavenkyna zaspala ako drevo ... oslava ju riadne zmohla 🙂 eh, ale aj mna 😀
ale dobre bolo, este zajtra cakame hosti a potom zasa na nejaky cas pokoj od oslav 😀

a k tomu stretavaciemu miestu: moze byt aj niekde v strede, my sme za, len suhlasim s mamutkou - peknicka ma vyhodu, ze sa nas tam vela zmesti a aj klud tam je 😀

tin, v tej predajni ciciban - nevidela som nijake zlavy.......... pravdupovediac som sa moc ani neobzerala, lebo mala bola uz unavena a predavacka mi povedala, ze 18 maju len papucky... aaa, manzel mi prave hovori, ze nejake tam mali - sa stihol obzriet po predajni - ale ze to uz boli pre vacsie deti..nejake tenisky za 8 eur, ale ze boli vacsie.
boli sme aj v predajniach protetiky, ale tam uplne ze nic ☹ , na kramaroch (v protetike) nam povedali, ze na buduci tyzden dostanu v piatok tovar, tak potom snad.
a dolu v karlovke, v tom obchode sme neboli... takze tak
dufam, ze nejake najdete 🙂 vela stastia

tin007
9. jan 2010

caute, tak chlapi zalomili pred hodinou 😀 neviem co sa to deje, uz je to niekolko dni, co matus je od siedmej unaveny a okolo osmej ide spat, no ale potom je budicek rano o siedmej. dnes nakoniec zaspal sam o pol druhej, mm pracoval (ja som bola v kuchyni) a vraj sa len obzrel a vidi matusa natiahnuteho a chrniaceho na hracom matrace. pospal hodku a pol a potom frcal. asi si pojdem aj ja lahnut,lebo to bude zas skory budicek (a to ma dnes manzel nechal prespat este do desiatej - bol sam s malym,ani ma neprisiel zobudit, ze co mu ma dat jest 😀 ). inak maly tvrdo trenuje chodenie, dnes ho ledva manzel chytil, lebo uz letel na tvar, ako sa tak rozkokosil, ze dva kroky sa podarili, tak sa cely rozkyval a uz letel.

tin007
9. jan 2010

hanka dodatocne mirke vsetko naj

dik za info k topkam, no asi tam pri nejakej ceste do mesta (asi buduci tyzden) skocim a pozriem ponuku.

dneska som maleho rano obliekla, dala topanky (tie ho vzdy aspon na 15 min zabavia, lebo si odlepuje a nalepuje suchy zips a v poslednej faze aj vyzuva), polozila na hraci matrac a isla som do kuchyne. o minutu buchot a plac (a to bol mm v izbe), pribehnem a jasnacka, ze maly sa skydol, lebo pri zapase s topankou sa tak mykol, ze zletel na dlazku, truhlik jeden! este ma zo stvrtka modrinu, co sa skydol, vsak bude vyzerat ako tyrane dieta, este ma niekto uda! a mm na to: vsak bol ticho, tak som myslel, ze sa pekne hra (a to ho ma 2 m od seba!)

no idem ja pomaly, sa dohodnite na stretku a sa prisposobime

tin007
9. jan 2010

pocuj hanka este ma napadlo, maly zdedil ciciban sandalky (oranzove), ale pre neho male, lebo on zacinal s 20 a to su 19ky, by som ti ich na doma mohla poziciat (ak nema mirka siroku nozku), su oprate a ako nove (nosila sesternicina mala asi mesiac)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre