• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

15. marca 2017 
mamutka ak budes uspesna, daj vediet:slight_smile:
22. nov 2010 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, aj ja som Dubravcanka. Lampionovy sprievod znie celkom dobre, urcite by sa to malej pacilo, hadam nezabudnem :wink:
23. nov 2010 o 00:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak my sme boli par dni mimo BA zase necakane, tak som tam nestihla ist, a dnes od rana ma boli hlava, tak sme boli len odvolit spolu a teraz sa chlapi flakaju sami, na sprievod by som nemala sil :frowning2:
27. nov 2010 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale z okna vidim taky ten velky lampion co teraz su v mode, my sme to minule pustali u nasich na zahrade, susedia mohli mysliet ze ufoni idu :grinning:
27. nov 2010 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, vcera bol lampionovy sprievod, vsetko dopadlo vyborne (nalada skvela, pocasie super - takmer bezvetrie, zahrada romanticky zakryta snehom, vypustanie balonov bez problemov, teplucky caj a kolaciky), tu su nejake fotky, prislo asi 100 deti a dospelych dokopy http://www.mcmacko.sk/web/fotogaleria/fotogaleria-2010/
28. nov 2010 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. dec 2010 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kocky, zajtra je v mat. centre Macko prednaska Filozofia zdravia podľa tradičnej čínskej medicíny.
Mimoriadna prednáška, ktorá začína už o 9.45 h, na ktorej môžete získať informácie o posilnení imunity detí a dospelých (prevencia alergií, astmy, kožných problémov, ochorení dýchacích ciest), liečba horných a dolných dýchacích ciest bez použitia klasických antibiotík, podpora organizmu pre snažilky a podpora organizmu ženy počas tehotenstva…

6. dec 2010 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 pekne, to by som sla, ale ideme k nasim zas do vikendu. aj tak sme stale taki nejaki marodi, len dufam, ze to nema z tych jasliciek, co v nich hodinu stravil :sweat_smile:
8. dec 2010 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Verim, ze si uzivate Silvestra a vsetkym prajem stastny novy rok 2011!
31. dec 2010 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, poradte kedy a ako ste davali prihlasku do statnej skolky. Kde najdem zoznam ulic a skolok, t.j. ktora ulica kam patri (mam iba neoficialne info, kam patrime my). Na stranke tej skolky, kam by sme mali patrit, som nasla tlacivo, kde treba aj potvrdenie od lekarky; ake stare moze byt? Mate este nejake tipy, co si nachystat, resp. na co sa pripravit?
7. jan 2011 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 ja som teda ešte škôlku neriešila, ale prihlášku môžeš dať do ktorejkoľvek škôlky v Dúbravke...nemajú oficiálne podelené ulice...viem o deťoch čo chodia na Damborského a bývajú niekde pri Kríži a naopak poznám aj maminu, ktorá malú chcela dať na Pekníkovu do škôlky a bývajú "tu dole" pri zimáku. Prihlasuje sa zvyčajne v marci - to sa treba buď ísť konkrétne opýtať do danej škôlky že odkedy presne, alebo to budú mať na webe či dverách.
7. jan 2011 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 dobre otazky :slight_smile: to by aj mna zaujimalo, ale my asi velku sancu nemame dostat sa do skolky, kedze budem znova na materskej...
@lalus a Ty sa kde chystas dat maleho? na Dambroskeho je zapis tusim uz vo februari...
7. jan 2011 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sunny1112 min. rok bol zápis v marci :wink: riešili to tu okolo mňa kamarátky... ja? nuž ja sa ho ešte od septembra do škôlky nechystám dať :sweat_smile: Mimčo zatiaľ nečakáme, ale pevne verím, že do konca roka by sa nejaké pritrafilo :sweat_smile: tak by som si ho nechala ešte rok doma a dala by som ho až od septembra 2012....no uvidíme, ako sa to celé vyvrbí...či ho neprihlásim aspoň od januára.
a vy? nuž ak by mali voľné miesto, tak budú podľa mňa brať aj takých, čo majú maminy na materskej, resp. od januára (kedy dovrši tvoj maličký 3 roky)...všetko je iba o tom, koľko detičiek im tam zostane a koľko sa prihlási starších ako 3 roky (k septembru 2011).
7. jan 2011 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lalus ja ho chcem zapisat tu na Damborskeho, lebo to mame najblizsie, ale nedavam tomu vobec nejake sance.. potom co som pocula minuly rok, aky natresk tam bol... v septembri naozaj neocakavam, zeby isiel, skor od januara...
7. jan 2011 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sunny1112 aj my máme Damborského najbližšie :wink: ....uvidíme, čo z toho napokon bude. Ale nátresk bol a je, na to sa treba pripraviť. Detí je jednoducho veľa, škôlok málo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. jan 2011 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lalus vsak to :slight_smile: nechame sa prekvapit :slight_smile:
7. jan 2011 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, no nasla som na stranke Dubravky info, ze zvycajne sa deti prihlasuju od 15.2. do 15.3. http://www.dubravka.sk/sk/Miestny-urad/Oddelenie-skolstva-kultury-sportu-a-materskych-skol/Prijimanie-deti-do-MS.alej tak preto sa uz teraz pytam. asi rovno zavolam do tej skolky, kam chcem maleho dat, alebo tam pojdem osobne, mam to najblizsie.
7. jan 2011 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este pridam, ze my mame najblizsie skolku na sekurisovej, tam by som aj maleho chcela dat; dcera kamosky tam chodi a pochvaluje si, plus my chodime intenzivne vedla (fakt cez ulicku medzi dvomi zahradami) do mc macko, takze maly kazdu chvilu pozera na deticky a chce sa ist za nimi hrat :slight_smile: dufam, ze mi maleho zoberu aspon od januara 2012 (kedze je decembrovy)
kocky, minuly rok vyriesil "prebytok" deti starosta tak, ze dal dodatocne otvorit 3 triedy (tusim na usiakovej, pri krizi a este jednu) v utlmovych skolkach, tam umiestnili cca 80 deti. takze tento rok to snad bude lepsie. ved jedna kocka z peknikovej (z ihriska) spominala, ze jej vtedy zobrali dvojicky od septembra a 3 roky mali az v novembri. myslim pozitivne, takze nam deti urcite do skolok poberu :wink:
ozaj, napadlo ma (este to nie je na webe), ale vo februari budu v mackovi prednasky prave o tom, co urobit, ked chcete prihlasit dieta do skolky po formalnej stranke, ako ma byt "zrele", aby zvladlo skolku a pod. inak macko zacina v pondelok a hned vo stvrtok bude zaujimava prednaska - o tom, ake hracky su vhodne pre deti od 0 do 18 mesiacov
7. jan 2011 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 ja som pozerala web macka a mne sa páči tá prednáška o hre 1-3 ročných Kto sa hrá, nehnevá...ale v tú sobotu mm robí a ja nemám, kde dať malého. Nevieš náhodou, či to nie je plánované aj s deťmi, že by tam boli? ale asi nie, že? :stuck_out_tongue_closed_eyes: teda keď to má byť skutočne plnohodnotný seminár....
...a na pekníkovej sa mi marí, že otvorili tiež dodatočnú triedku pre najmenšie detičky :wink:
7. jan 2011 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lalus obavam sa, ze na ten seminar nie je zabezpecene opatrovanie (vzdy je to pisane), ale zamailuje na mail sokolova... a spytaj sa, mozno ak by viaceri chceli, tak by bola ochotna 1-2 opatrovatelky prist, ak by ste im nieco zaplatili za opatrovanie (resp. ak by sme vedeli vopred, ze seminar urcite bude, tak by sme sa s nimi dohodli, aby prisli a mali by volno cez tyzden).
7. jan 2011 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kocky, od pondelka zacinaju znovu cvicenia rodicov s detmi na fitloptach, ak by ste chceli ist, treba sa ozvat, inak v babatkach su este 2 volne miesta.
8. jan 2011 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute baby, nechcelo by sa vam ist niekedy kocikovat? Mne sa samej uz fakt nechce chodit po Dubravke.Mam 7 a pol mesacneho synceka a rada sa zoznamim.
14. jan 2011 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj. isli by sme niekedy spolu kocikovat? Samej sa mi uz nechce pobehovat :unamused:
Ja mam 7 mesacneho Jakubka.
14. jan 2011 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babenky!Rozprestieram aj tu svoje siete a prosim o radu:::....kedze som z KE , rozmyslam, ze by som sa odstahovala nikede do BA s mojimi detmi...ide mi tu hlavne o nejaku pracu a podnajom 2-izbovy byt.Je podla vas sanca, ze by som sa niekde zamestanala v BA za slusny plat z ktoreho by som dokazala uzivat seba a moje deti a platit podnajom?Pracu by som potrebovala aspon na zaciatok , ako napr. nejaka predavacka, pokladnicka....proste taku, kde by som pracovala do 16 h......................je vobec sanca, aby som dokazala tam zit s 2 detmi? :frowning2: Dakujem vam pekne za kazdy postreh.
14. jan 2011 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne :slight_smile:
14. jan 2011 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dianka22 mozes mi napisat kolko stoji taky podnajom 2 izb.bytu? A kolko je asi taky plat nejakej predavacky v BA?
14. jan 2011 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka No ja neviem, podla mna z platu predavacky ti nevyjde platit podnajom a este aj uzivit seba a dve deti, z toho jedno skolopovinne :confused: . Podnajom jednoizbaku je cca. od 350 EUR. :unamused:
14. jan 2011 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka okrem podnájmu je v BA veľmi veľa pracovných miest, kde sa pracuje od 8 do 17.00. Predavačky robia na zmeny a obchody sú tu otvorené do 19.00 - 21.00 :stuck_out_tongue_closed_eyes: ak si sama, nemal by sa Ti kto o deti starať. My tu s mm nemáme ani jeden rodičov a vnímame ako veľmi nám to chýba, keď by sme čo i len 1x za mesiac potrebovali postrážiť malého - a to sme na neho dvaja :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. jan 2011 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dianka22 Ahoj..a kde byvas v Dubravke???? :wink:
16. jan 2011 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dianka22 Ahoj ja som na tom rovnako, cele dni kocikujem, lebo nasa mala nechce cez den poriadne spinkat nikde len v kociku :slight_smile: ale je to trosku nuda byt dve hodiny potichu ... ja mam 3-mesacnu dcerku ... tak by sme sa mohli dohodnut niekedy :slight_smile:))
16. jan 2011 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok