Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

mirka73
22. nov 2010

mamutka ak budes uspesna, daj vediet🙂

taanak
22. nov 2010

ahojte, aj ja som Dubravcanka. Lampionovy sprievod znie celkom dobre, urcite by sa to malej pacilo, hadam nezabudnem 😉

mamutka
27. nov 2010

tak my sme boli par dni mimo BA zase necakane, tak som tam nestihla ist, a dnes od rana ma boli hlava, tak sme boli len odvolit spolu a teraz sa chlapi flakaju sami, na sprievod by som nemala sil ☹

mamutka
27. nov 2010

ale z okna vidim taky ten velky lampion co teraz su v mode, my sme to minule pustali u nasich na zahrade, susedia mohli mysliet ze ufoni idu 😀

tin007
28. nov 2010

ahojte, vcera bol lampionovy sprievod, vsetko dopadlo vyborne (nalada skvela, pocasie super - takmer bezvetrie, zahrada romanticky zakryta snehom, vypustanie balonov bez problemov, teplucky caj a kolaciky), tu su nejake fotky, prislo asi 100 deti a dospelych dokopy http://www.mcmacko.sk/web/fotogaleria/fotogaler...

stanka02
4. dec 2010
tin007
6. dec 2010

Kocky, zajtra je v mat. centre Macko prednaska Filozofia zdravia podľa tradičnej čínskej medicíny.
Mimoriadna prednáška, ktorá začína už o 9.45 h, na ktorej môžete získať informácie o posilnení imunity detí a dospelých (prevencia alergií, astmy, kožných problémov, ochorení dýchacích ciest), liečba horných a dolných dýchacích ciest bez použitia klasických antibiotík, podpora organizmu pre snažilky a podpora organizmu ženy počas tehotenstva…

mamutka
8. dec 2010

@tin007 pekne, to by som sla, ale ideme k nasim zas do vikendu. aj tak sme stale taki nejaki marodi, len dufam, ze to nema z tych jasliciek, co v nich hodinu stravil 😅

tin007
31. dec 2010

Verim, ze si uzivate Silvestra a vsetkym prajem stastny novy rok 2011!

tin007
7. jan 2011

Ahojte, poradte kedy a ako ste davali prihlasku do statnej skolky. Kde najdem zoznam ulic a skolok, t.j. ktora ulica kam patri (mam iba neoficialne info, kam patrime my). Na stranke tej skolky, kam by sme mali patrit, som nasla tlacivo, kde treba aj potvrdenie od lekarky; ake stare moze byt? Mate este nejake tipy, co si nachystat, resp. na co sa pripravit?

lalus
7. jan 2011

@tin007 ja som teda ešte škôlku neriešila, ale prihlášku môžeš dať do ktorejkoľvek škôlky v Dúbravke...nemajú oficiálne podelené ulice...viem o deťoch čo chodia na Damborského a bývajú niekde pri Kríži a naopak poznám aj maminu, ktorá malú chcela dať na Pekníkovu do škôlky a bývajú "tu dole" pri zimáku. Prihlasuje sa zvyčajne v marci - to sa treba buď ísť konkrétne opýtať do danej škôlky že odkedy presne, alebo to budú mať na webe či dverách.

sunny1112
7. jan 2011

@tin007 dobre otazky 🙂 to by aj mna zaujimalo, ale my asi velku sancu nemame dostat sa do skolky, kedze budem znova na materskej...
@lalus a Ty sa kde chystas dat maleho? na Dambroskeho je zapis tusim uz vo februari...

lalus
7. jan 2011

@sunny1112 min. rok bol zápis v marci 😉 riešili to tu okolo mňa kamarátky... ja? nuž ja sa ho ešte od septembra do škôlky nechystám dať 😅 Mimčo zatiaľ nečakáme, ale pevne verím, že do konca roka by sa nejaké pritrafilo 😅 tak by som si ho nechala ešte rok doma a dala by som ho až od septembra 2012....no uvidíme, ako sa to celé vyvrbí...či ho neprihlásim aspoň od januára.
a vy? nuž ak by mali voľné miesto, tak budú podľa mňa brať aj takých, čo majú maminy na materskej, resp. od januára (kedy dovrši tvoj maličký 3 roky)...všetko je iba o tom, koľko detičiek im tam zostane a koľko sa prihlási starších ako 3 roky (k septembru 2011).

sunny1112
7. jan 2011

@lalus ja ho chcem zapisat tu na Damborskeho, lebo to mame najblizsie, ale nedavam tomu vobec nejake sance.. potom co som pocula minuly rok, aky natresk tam bol... v septembri naozaj neocakavam, zeby isiel, skor od januara...

lalus
7. jan 2011

@sunny1112 aj my máme Damborského najbližšie 😉 ....uvidíme, čo z toho napokon bude. Ale nátresk bol a je, na to sa treba pripraviť. Detí je jednoducho veľa, škôlok málo. 😝

sunny1112
7. jan 2011

@lalus vsak to 🙂 nechame sa prekvapit 🙂

tin007
7. jan 2011

ahojte, no nasla som na stranke Dubravky info, ze zvycajne sa deti prihlasuju od 15.2. do 15.3. http://www.dubravka.sk/sk/Miestny-urad/Oddeleni... tak preto sa uz teraz pytam. asi rovno zavolam do tej skolky, kam chcem maleho dat, alebo tam pojdem osobne, mam to najblizsie.

tin007
7. jan 2011

este pridam, ze my mame najblizsie skolku na sekurisovej, tam by som aj maleho chcela dat; dcera kamosky tam chodi a pochvaluje si, plus my chodime intenzivne vedla (fakt cez ulicku medzi dvomi zahradami) do mc macko, takze maly kazdu chvilu pozera na deticky a chce sa ist za nimi hrat 🙂 dufam, ze mi maleho zoberu aspon od januara 2012 (kedze je decembrovy)
kocky, minuly rok vyriesil "prebytok" deti starosta tak, ze dal dodatocne otvorit 3 triedy (tusim na usiakovej, pri krizi a este jednu) v utlmovych skolkach, tam umiestnili cca 80 deti. takze tento rok to snad bude lepsie. ved jedna kocka z peknikovej (z ihriska) spominala, ze jej vtedy zobrali dvojicky od septembra a 3 roky mali az v novembri. myslim pozitivne, takze nam deti urcite do skolok poberu 😉
ozaj, napadlo ma (este to nie je na webe), ale vo februari budu v mackovi prednasky prave o tom, co urobit, ked chcete prihlasit dieta do skolky po formalnej stranke, ako ma byt "zrele", aby zvladlo skolku a pod. inak macko zacina v pondelok a hned vo stvrtok bude zaujimava prednaska - o tom, ake hracky su vhodne pre deti od 0 do 18 mesiacov

lalus
7. jan 2011

@tin007 ja som pozerala web macka a mne sa páči tá prednáška o hre 1-3 ročných Kto sa hrá, nehnevá...ale v tú sobotu mm robí a ja nemám, kde dať malého. Nevieš náhodou, či to nie je plánované aj s deťmi, že by tam boli? ale asi nie, že? 😝 teda keď to má byť skutočne plnohodnotný seminár....
...a na pekníkovej sa mi marí, že otvorili tiež dodatočnú triedku pre najmenšie detičky 😉

tin007
7. jan 2011

@lalus obavam sa, ze na ten seminar nie je zabezpecene opatrovanie (vzdy je to pisane), ale zamailuje na mail sokolova... a spytaj sa, mozno ak by viaceri chceli, tak by bola ochotna 1-2 opatrovatelky prist, ak by ste im nieco zaplatili za opatrovanie (resp. ak by sme vedeli vopred, ze seminar urcite bude, tak by sme sa s nimi dohodli, aby prisli a mali by volno cez tyzden).

tin007
8. jan 2011

Kocky, od pondelka zacinaju znovu cvicenia rodicov s detmi na fitloptach, ak by ste chceli ist, treba sa ozvat, inak v babatkach su este 2 volne miesta.

dianka22
14. jan 2011

Caute baby, nechcelo by sa vam ist niekedy kocikovat? Mne sa samej uz fakt nechce chodit po Dubravke.Mam 7 a pol mesacneho synceka a rada sa zoznamim.

dianka22
14. jan 2011

Ahoj. isli by sme niekedy spolu kocikovat? Samej sa mi uz nechce pobehovat 😒
Ja mam 7 mesacneho Jakubka.

junovka
14. jan 2011

Ahojte babenky!Rozprestieram aj tu svoje siete a prosim o radu:::....kedze som z KE , rozmyslam, ze by som sa odstahovala nikede do BA s mojimi detmi...ide mi tu hlavne o nejaku pracu a podnajom 2-izbovy byt.Je podla vas sanca, ze by som sa niekde zamestanala v BA za slusny plat z ktoreho by som dokazala uzivat seba a moje deti a platit podnajom?Pracu by som potrebovala aspon na zaciatok , ako napr. nejaka predavacka, pokladnicka....proste taku, kde by som pracovala do 16 h......................je vobec sanca, aby som dokazala tam zit s 2 detmi? ☹ Dakujem vam pekne za kazdy postreh.

dianka22
14. jan 2011

jasne 🙂

junovka
14. jan 2011

@dianka22 mozes mi napisat kolko stoji taky podnajom 2 izb.bytu? A kolko je asi taky plat nejakej predavacky v BA?

zitaje
14. jan 2011

@junovka No ja neviem, podla mna z platu predavacky ti nevyjde platit podnajom a este aj uzivit seba a dve deti, z toho jedno skolopovinne 😕 . Podnajom jednoizbaku je cca. od 350 EUR. 😒

lalus
14. jan 2011

@junovka okrem podnájmu je v BA veľmi veľa pracovných miest, kde sa pracuje od 8 do 17.00. Predavačky robia na zmeny a obchody sú tu otvorené do 19.00 - 21.00 😝 ak si sama, nemal by sa Ti kto o deti starať. My tu s mm nemáme ani jeden rodičov a vnímame ako veľmi nám to chýba, keď by sme čo i len 1x za mesiac potrebovali postrážiť malého - a to sme na neho dvaja 😝

misss
16. jan 2011

@dianka22 Ahoj..a kde byvas v Dubravke???? 😉

pe
16. jan 2011

@dianka22 Ahoj ja som na tom rovnako, cele dni kocikujem, lebo nasa mala nechce cez den poriadne spinkat nikde len v kociku 🙂 ale je to trosku nuda byt dve hodiny potichu ... ja mam 3-mesacnu dcerku ... tak by sme sa mohli dohodnut niekedy 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre