Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

sunny1112
29. mar 2011

@dooscoby mne povedala riaditelka (pozrela si len datum narodenia maleho, nie to, ci som na MD), ze proste deti, ktorym zle vychadzaju roky zoberu az vtedy, ked sa im uvolni miesto (niekedy sa to stane aj pocas roka). Ja som to brala skor, ze ho ak tak zoberu v januari, so septembrom som ani nepocitala...ale sancu tomu nedavam, skor to beriem tak, ze snad ten dalsi rok ho uz zoberu... ale suhlasim s Tebou vo vsetkom co si vyssie napisala. a este ma stve jedna vec, ze keby sa mi druhy krpcek narodil niekedy v aprili, tak v prihlaske by jeho meno samozrejme nebolo, cize skor by mi ho zobrali ako je to teraz...a pritom v septembri by som na MD bola, ci uz sa narodi druhe dieta vo februari alebo v aprili pripadne neskor...ale co uz, takyto skvely system u nas funguje...

macocha
6. apr 2011

Ahojte mamičky,
dnes okolo 13.00 sa pri šmykľavke na Saratovskej ulici (pred domom č. 6, za Billou) stratil plyšový macko. Výška ca. 16 cm, pôvodná farba bielo-krémová, na bruchu ošúchané logo TV Markíza, na krku náhrdelník z púpavy, počúva na meno Samko. Kto ho videl, nech mu prosím odkáže, že za ním doma plače jeho dievčatko a nech mi IP-ne.
Vopred ďakujem. 🙂

tin007
8. apr 2011

Ahojte, ak ste alebo viete o niekom, kto je evidovany na UP min. 3 mesiace a ma(te) zaujem o aktivacnu pracu, tak sa hlaste! Rodinne centrum Macko hlada na obdobie 1.5.-31.10.2011 nové aktivačné pracovníčky, konkrétne: opartovateľky a ženy na pomocné práce v interiéri a exteriéri. Najlepšie z Dúbravky a blízkeho okolia, s pracovnou dobou max. 4 hod/denne, max 20 hod/týždenne. Podmienkou je, že musia byť evidované na ÚP Bratislava IV- Karlova Ves minimálne 3 mesiace. Mozete mi napisat do IP alebo sa pozrite na stranku www.mcmacko.sk, vdaka.

vierkasteffi
13. apr 2011

@miau ahoj ja som z dubravky a mam 2 mesacneho synceka

vierkasteffi
13. apr 2011

@lukmaj aj ja som z dubravky a mam synceka ma 2.5 mesiaca 😉

mexik
15. apr 2011

Ahooj, hladam partacku/ky na kocikovanie v dubravke. Mam 4,5 mesacneho synceka, nedavno sme sa sem len prestahovali, tak tu este nikoho nepozname ☹

mexik
15. apr 2011

@miau my tiez chodime von o 12-12.30. Byvame pri dome kultury... 😉

tin007
17. apr 2011

@mexik a ostatne maminy babatiek do 1 roka, pozrite si obcas stranku rodinneho centra macko (www.mcmacko.sk), minimalne 1x do mesiaca byva Baby klub, t.j. herna pre deti od 0-12 mesiacov. Pridte a mozno stretnete dalsie maminy, s detickami rovnako starymi ako je to vase.

katikaba
20. apr 2011

Ahojte babenky,nemate kontakt na dobreho detského zubára v BA4? Moja zubarka deti neberie,aj ked je skvela a chcela by som ist s dcerkou k 1x.zubarovi

samika
20. apr 2011

@katikaba , Dr. Straková v Lamači, je veľmi milá. ja som u nej bola s namenším synom. má dosť plno, tak budete na termín asi trošku čakať. len tam pôsobia 2 zubárky v jednej predelenej ordinácii, tak sa treba objednať vyslovene k nej. aj keď aj tá druhá je fajn, ale u nej som bola len ja, tak neviem ako je na tom s deťmi.

elly2009
24. apr 2011

Ahoj baby,
byvame na Dlhych dieloch, byvame tu len necely mesiac.
Chceli by sme sa zoznamit s maminkami a dcerkami ci syncekmi vo veku do 2 rokov.
Ella velmi oceni kazdy vyjazd za detickami, lebo sme zvyknute sa s detickami stretavat, ale tu nikoho nemame a nepozname.
Od 2.5. ideme do skolky Svetielko, vdaka niektorej maminke, ktora to tu napisala, tak som tam nasla miesto pre nu aj ja.
Prosim ozvite sa mi IP a velmi rady sa s vami stretneme.

Dakujeme

tin007
27. apr 2011

Ahojte, pozyvam vsetkych, ktori maju zaujem na dve besedy (ale samozrejme aj na ine aktivity) do rodinneho centra Macko; 2.5. bude prednaska a beseda na temu Čo možno neviete o očkovaní (Prednáša Ing. Marián Fillo, spoluautor a člen petičného výboru Petície za slobodnú voľbu v očkovaní) a 5.5. to bude Homeopatia pre deti (Prednáša Viera Golská RSHom. Homeopatia ako spôsob liečenia chorôb pre tých, ktorí hľadajú iné (nie štandardné) spôsoby liečby svojich detí). Viac informacii, aj cely majovy program, najdete na http://www.mcmacko.sk/web/2011/04/program-na-maj/

tin007
29. apr 2011

Maminy a hlavne tehulky, 19.5. bude v RC Macko prednaska/diskusia o Dojceni, urcite pridte, prednasat a diskutovat bude certifikovana laktacna poradkyna.

jana_pk
3. máj 2011

@tin007 Ahoj, si mi radila ohladom skolok v Dubravke - sa stahujeme do Dubravky na Nejedleho (mala som vtedy nick ovciatko). Ako si dopadla ty? Nas nezobrali ani do jednej dubravskej :(. A to som sa na tu Sekurisovu spoliehala - priamo pod oknami :(((

tin007
3. máj 2011

Dostali sme zamietnutie (zo Sekurisovej, tu mame najblizsiu). Ale viem, ze napr. na Usiakovej, co je velmi blizko, ponukli kamoske miesto pre jej maleho (je oktobrovy, tusim v polovici), hoci si tam prihlasku nedala. Bojim sa, ze tvoja mala nema sancu tento rok ist do skolky (ma len 2 roky aktualne).

tin007
3. máj 2011

@jana_pk ten prispevok vyssie bol pre teba

jana_pk
3. máj 2011

@tin007 Ja viem :( - ja som dala termin nastupu aj tak az marec... Ja len nechapem, co s nou mam robit od aprila, ked nastupim do prace robit. Do sukromnej ju nechcem davat, kvoly tomu, ze ledva si tam zvykne, budem ju musiet prehodit do statnej :(((((. No som z toho smutna. Aj som odlozila stahovanie asi az tesne pred nastupom do prace. Aj ked ten Macko pod oknami ma laka 🙂))

tin007
3. máj 2011

@jana_pk neostane ti nic ine, ako zacat od januara chodit a pytat sa v kazdej skolke, ci sa im nahodou neuvolnilo miesto a ak hej, tak dat malu do skolky od aprila buduceho roka

jana_pk
3. máj 2011

@tin007 hej to som planovala 🙂. Teba to caka skor - tak som zvedava, ako dopadnete 🙂.

janush
3. máj 2011

@tin007 mozem prist aj s babatkom? bude mat v tom case 1 mesiac....

tin007
4. máj 2011

@janush Ak myslis tu prednasku o Dojceni, tak urcite ano.

sunny1112
4. máj 2011

ahojte,
tak ako maminy buducich skolkarov. Zobrali Vam deti? my mame negativne vyjadrenia z kazdej skolky ☹ pisete aj odvolania?
@tin007 davala si do viacerych skolok prihlasku?

tin007
4. máj 2011

@sunny1112 ano, do dvoch

sunny1112
4. máj 2011

@tin007 a zobrali ho do tej druhej?

tin007
5. máj 2011

@sunny1112 nie, ale mam skusat od septembra chodit a pytat sa, ze sa zvykne par miest uvolnit, tak potom po dovrseni 3 rokov by ho zobrali, ak budu mat volne. inak teraz (asi 2 tyzdne dozadu) sa uvolnilo 1 miesto na galbaveho (chlapec nastupil vo februari a bol viac doma ako v skolke, tak si jeho mama vybavila predlzenu RD a maju odklad az do septembra)

kesi32
5. máj 2011

Ahojte, moja dcéra je prijatá od septembra do mš na Galbavého, zatiaľ navštevuje súkromné jasle, nakoľko je narodená v apríli a do žiadnej škôlky v Dúbravke ju počas roka z kapacitných dôvodov nezobrali.

lukmaj
6. máj 2011

@vierkasteffi
Vierka, prepac, nechodim tu casto. Moja Nelka ma teraz 9m a tvoj chlapcek? Kde presne v Dubravke byvas? My uplne na konci ...skoro pri Krizi.
Niekedy mozme ist spolu kocikovat. Len sa mala musi uzdravit, trosku nam kasle.
pekny den 🙂

vierkasteffi
6. máj 2011

@lukmaj nevadi aj ja byvam v dubravke tak na konci najblizsie mam zastavku homolova, moj syncek ma 3 mesiace, uz sa tesim kedy pojdeme spolu kocivat, diky ze si sa ozvala ja tu totiz nikoho nepoznam 🙂

janush
7. máj 2011

@vierkasteffi Ahoj, ja tiez byvam na Homolovej a moja dcerka ma 3 tyzdne, takze mozeme niekedy kocikovat aj spolocne 😉

lukmaj
7. máj 2011

@vierkasteffi
Vierka, tak to ta hned zoznamim s mojimi kamoskami -mamickami...je to ovela lepsie, ked mas s kym kocikovat, alebo len tak pokecat. 😉
Aky mate rezim? kedy chodite von?
Napisem ti viac do osbnej spravy, ked bude mala zdrava a pojdeme von, ok?
pekny den.
M 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre