Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

nici
2. mar 2007

ahoj lodia,
tak vidim, ze super, mala teda uz len pije vodicku v noci, takze sa pekne vyspite. no my sme tiez presli, a maly spi, len akurat, ze nas budi, tym, ze spi s nami a ma neobmedzeny priestor, tak si to vies predstavit. 🙂
no ja neviem, co budeme robit cez vikend, ake bude pocasie. ale zase asi len niekam do centra. a mozno k svokrovcom 😠

lodia
3. mar 2007

ninocka!
ahoj, ako sa ma Filipko? My sme zdrave a ok, tesim sa do prace a Lucka ide do jasliciek u nas, iba na par hodin, budem mat polovicny uvazok...len tak pre radost

ahoj nici,
aj ja spim s malou, ale je teraz pokojna, uvidime ked budu dalsie zuby, vtedy "cestuje" hore dole a musim davam pozor aby nespadla..teraz je tak krasne pokojna, ale vsimla som si, ze musi spinkat na vankusiku, velmi ho objima a vyslovene hlada pri zaspavani..neviem, ci jej nemam nejaky dat aj do svojej postielky? mne nevadi, ze spi so mnou, aspon je mi veselsie a mozem sa pritulit, je to fasa 🙂a aj spava lepsie ked spinka so mnou a aj dlhsie, vstava okolo siedmej a zaspava okolo siedmej-osmej. Takze nateraz som spokojna, znici sa to ked sme niekde na navsteve a nespime doma.
dnes bol super den, mala som svoje freeeeee 🙂))))bola som s kamoskou vonku na kavicke a prechadzke..
tak aj vam pekny vik, co ste nakoniec robili?
papa

nici
3. mar 2007

ahoj lodia,
tak vidim, ze si teda prestahovala malu k sebe. 😉 a vidim aj, ze zazivas prve kopanceky od malej, no my sme uz okopani ako zahradka. 😀
dnes sme boli v ikei, chcela som pozriet malemu take sedatko na hojdalku, ked chodime von, lebo nechcem, aby sedel na tom studenom. ale to az ked bude teplejsie. a potom sme sli klasika na velky nakup do Tesca na cely tyzden. dakujem za opytanie.
ale vidim, ze si si to statocne uzila. super. aspon si trochu zrelaxovala inak. 🙂
a kedy uz teda nastupujes oficialne do prace? a mas uz vybrate aj jasle? a kde?

lodia
3. mar 2007

ahoj nici,

no mala spi so mnou uz dlho 🙂 len zubky nam idu len od Vianoc, celkomich mame len 5, takze preto iba teraz tie kopance 🙂
hm, takze klasika nakupovanie 🙂 Ikea je dobry relax 🙂
ano, celkom som si uzila ale potom aj tesila domov na malu...
do prace april a jasle v Dubravke, tak dufam, ze nas tam vezmu, chcem uz zacat malu adaptovat dopredu, aby neboli soky..
hm, maly uz sa hojdackuje? ako mu to ide? moja pekne sedi, musime to tiez skusit, isot sa jej to bude pacit, vsade vsak lezie ako divoska, aj na pohovku, postel, kreslo, vsetko vylezie, je po mame 🙂
tak este peknu nedelu, pisala som ti mail, tak dufam,ze ta nevydesi, ale to je moj nazor na vec..
zatial papa

nici
3. mar 2007

ahoj lodia,

uz som ti odpisala na maila a neboj nevydesilo ma to 😉 napisala som ti tiez svoj nazor na vec 😉

maly sa hojda v pohode, ale akurat, ze ho to sem tam zvezie dole a tak som aj preto kupila tu podlozku, lebo je este aj protismykova.

aj tebe pekny zvysok vikendu
papa

xrubi03
4. mar 2007

Ahoj holky, nedoporucily byste mi nejakeho dobreho gynekologa v Bratislave? Vubec nemam ovulaci a snazime se otehotnet,tak s tim nechci udelat.Moc dekuju za rady.
Ivca

lodia
8. mar 2007

ahoj nici!
ako sa vam dari? dnes je akosi uprsano..vcera tak krasne, sa to streida a to nie je ani april..bola som v jaslickach, maju to tam take skromne, ale deti boli vesele a spokojnucke, vela hraciek a mile tety..tak dufam, ze aj moja bude spokojna, zacinam mat z toho strach preveliky ☹ megastrach...este sa mi to nedostalo do snov, ale uz to ocakavam 😲
Co Nikolasko? Kolko topanok uz zodral? 😀 Tesim sa tiez ked sa nasa roztancuje, zatial tancuje len na kolenach 😎
tak zatial papa
pekny i ked uprsany den

nici
9. mar 2007

ahoj lodia,
dari sa pomalicky, maly akurat spi, a ja som bola taka nejaka chorlavejsia posledne dni, ale dala som si predpisat 24 hod ATB a uz som fit. 😉 maly vymysla klasika, beham za nim a som unavena jak jeden zbity pes 😀
vidim, ze si teda bola pozriet skolku. mala si to tam uz ako tak teda obzrela?
a ako to tam je, casovo, od kolkej do kolkej tam smu byt deti? a to tu v Dubravke? ci kde? moc otazok, ale som zvedava 😉
tak pozdrav Lucku a drzte sa, nech ste zdravi.
zatial papa

lodia
11. mar 2007

ahoj nici,
no super, ze ste uz zdravi...tie choroby to je pliaga!
Mala si jasle len tak trochu obzrela, este tam netravila ziadne cas, ale jej cas sa blizi ☹
myslim, ze deticky tam mozu byt od 6.30 do 17tej..ale moja tam bude len na pol dna, viacej by som ju este nedavala, to sa mi zda hrozne...i ked platit budem za celodenny pobyt, ci ako to nazvem..lebo casovo mi to nevychadza, idem len na pol uvazka, ale moja pracovna doba sa nebude zacinat od 6.30! Neviem, kto takto zacina robit, ale ja isto nie 😀
ano, tie jasle su v Dubravke..vola sa to sukromne detske zariadenie..na fedakovej
tie panie tam boli mile..i ked zariadenim je to tam skutocne skromne..
a vy ako nedelujete?

nici
11. mar 2007

ahoj lodia,
tak som konecne dorazila. no s tymi chorobami je to hruza, aj napriek dobratiu ATB mi choroba nepresla a citim sa pod psa ☹
budem vam drzat palceky, aby si mala zvykla v jasliach a ty tym padom budes spokojnesia v robotke, lebo samoska, zeby si sa trapila, keby mala plackala.
no my sme boli u svokrovcov na obede a bolo fajn, co som prekvapkana z toho 🙂 a vy ako? boli ste aj vonku? dnes bolo fakt krasne.

lodia
17. mar 2007

ahoj nici,

tak este choroba stale nepresla? no dufam, ze sa aspon lepsie citis..nezavidim..ale nas to caka tymi jaslami, vraj mam ocakavat choroby prve nasej malej..fnuk...este nebola vlastne chora..to je na tom najhorsie..
inac sa mame v pohode..dnes sme ani neboli vonku, otrasne pocasie..uz vobec nechce byt v kociku...nevydrzi ani chvilku, ledva nakupim a chce okamzite ist von, tkaze sa mi asi skoncilo kocikove obdobie..ledva stihnem aj prist do parku..nemala rada kocik uz ked bola mensia a teraz je to uplny horor..sa vykruca a place..nepokojne..ma to mrzi...ale neda sa s tym nic urobit..
tak napis co mate noveho..papa
😎

nici
19. mar 2007

ahoj lodia,

to mi sme uz boli chori parkrat, ale nastastie vzdy bez horucky. ale neboj, mala si tym musi prejst, asi ako kazde dieta, ktore nastupi do kolektivu deti ci uz v jasliach alebo v skolke. 😉 budem vam drzat palceky
no s tym kociarom to poznam, a tiez som si myslela, ze kociar nam uz je na dve veci ale zmenilo sa to neskor a teraz tam aj vydrzi a kuka po okoli. myslim si, ze to tiez je len docasne a potom uvidis, bude ti v pohode sediet znovu v kociari.

ale mi nove nemame nic, lebo presne, ako si pisala, pocasie je otrasne a tak sme dnes ani von nesli, len sme boli nakupit,aby som zajtra mohla varit.

tak aj ty sa ozvi, a ozaj, uz ani neviem, ci si mi pisala, ale kedy nastupuje mala do tych jasiel?
zatial papa

veverica
22. mar 2007

je tu nejaka tehulka z DD?

lodia
27. mar 2007

ahoj nici,

tak uz skusame jasle, prve dni to celkom ide, uvidime dalej...
ozaj, napadlo ma, ci sa nechcete s Nicolasom s nami stretnut, chodime na Peknicku s Luciou len tak si pobehat, lebo tam je pekna travicka a ihriska a hlavne ziadne psie exkrementy 🙂))
tak ak budete chciet, napis a dohodneme sa..pripadne mi nechaj cislo mobilu v IP a zavolam ak pojdeme a vy uvidite 🙂
papa
pekny den

anad
27. mar 2007

Je Veverica, ja som z DD 🙂 Akurat partam po niekom odtialto.
Dnes som bola kuknut akych tu mame pediatrov a nasla som az 2 😨 A z toho som nasla ambulanciu len jednej 😀 A vobec nema vypisane ulice, ktore k nej patria ...tak ja neviem.

chelsee
27. mar 2007

ahoj anad, ja som z dlhych 😉

anad
27. mar 2007

Ahoj Chelsee, tesim sa 🙂 A kde chodite k lekarke?

chelsee
27. mar 2007

my ku prcuchovej, to je na majernikovej...potom je tu este jedna, vola sa kridlova, obe su stasne mile a dobre....a myslim ze to neni podla ulice kde byvas, mozes si vybrat ktoru chces 😉 🙂

anad
27. mar 2007

Dakuejem za info 😵 Dr. Prcuchovu som nasla, teda dvere 😀 ,ale tu Dr. Kridlovu nie. Ta ma adresu Matejkova 9, ale na Matejkovej som nasla len parne cisla. Kolko tu uz byvam a stale sa tu nevyznam 😅

chelsee
27. mar 2007

kridlova je ako je ten zelovoc kusok od prcuchovej, tak v tej novostavbe ked pojdes smerom dolu, je kadernictvo a pojdes este nizsie a asi druha brana do toho domu to je, na 1. poschodi, je to take schovane, treba sa na zvonceky pozerat, byvam tu uz 17 rokov takze sa trochu vyznam 🙂 😉 😀

anad
27. mar 2007

Dakujem, ja som si asi pomylila ulice... a to sa radsej nejdem priznavat kolko tu byvam 😅 Tiez asi tolko co ty 😀

chelsee
27. mar 2007

nevadi...to sa stava aj mne obcas 😎
sranda ze sa potom nepozname 😕

anad
27. mar 2007

mozno sme sa uz aj parkrat videli, ktovie 😀

chelsee
27. mar 2007

ktovie 😉

nici
28. mar 2007

ahoj lodia,
tak vidim, ze si teda uz zvyka malinka na jaslicky. jasne, ze sa chceme stretnut, vsak aj ja tam chodim, a ked bolo teplo asi tak pred dvoma tyzdnami, tak sme tam aj "piekli" na pieskovisku 😀
pisem do IP. a dohodneme sa 😉

veverica
28. mar 2007

Ahoj Anad,
ja som este len na zaciatku tehotenstva a ty to uz o chvilu budes mat aj za sebou. Ja este nemam problemy s pediatrom, ale skor po vcerajsej navsteve mojej doktorky rozmyslam nad zmenou. Je strasne naladova a to si myslim, ze nie je spravne. Ale zasa obvodnu mam super. Kam sa chystas do porodnice?

anad
28. mar 2007

Ahoj Veverica, naladovy lekar je nic moc, ale zase my zeny take byvame 🙂 Ale ja mam tiez lekarku a je skvela. Len ma mrzelo, ze ked som mala problemy, tak ma poslala do rizikovej na Kramare a odvtedy chodim tam. Aj som si tam chvilu polezala, tak uz tam pojdem aj rodit ;) Ale po porode sa k nej zase vratim 🙂) Aj ked su tam vyborni lekari a som spokojna. Ty mas kde obvodnu? Tu niekde?

veverica
28. mar 2007

Anad, obvodnu mam dole v Karlovej Vsi. Aj ja som si uz zazila lezanie na kramaroch, je to tam sila...., ale vraj novorodenecke je lepsie. Ak chces mozme pokecat konkretnejsie cez postu 😉

mirusa
30. mar 2007

ahojte tehulky,maminky....
ja som z dubravky, je tu niekto z podobnym terminom ako ja??? 😉

mirusa
30. mar 2007

veverica - ty si na tom tak podobne ako ja....lebo mozno TP bude aj 27.09....si z dubravky?alebo karlovky??ja chodim ku gynekologicke tu v dubravke (Koglová) a zatial som spokojna.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre