Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

nsoci
16. feb 2012

Ahoj holky, vyberate uz skolky?

denisaaa23
17. feb 2012

@nsoci Nam starsia chodi do Ruzinova,takze aj mladsia bude tam chodit...ale beru az od troch rokov,takze este rok urcite budeme doma...

katikaba
20. feb 2012

Ahojte babenky,potrebujem referencie na MS Galbaveho a Damborskeho,kam chcem prihlasit svoju dcerku,ste spokojne?

dooscoby
20. feb 2012

katikaba kolko ti bude mat rockov lebo mensie ako 3 rocne neberu,jedine tak do sukromneho zariadenia.Totiz na jedno 2 rocne dieta pripadaju 2 miesta pre starsie deti a kedze je taky obrovsky natresk tak mladsie deticky neprijimaju.Ja sa obavam,ze moju asi nezoberu kedze som na MD s mladsim a to uz bude mat 3 roky

nsoci ahojky.Ako sa dari.Kedy planujes navrat do prace

bossi
29. feb 2012

Ahojky zrušili mi můj nick Klarabell tak se hlásím s novým 😉

bossi
29. feb 2012

@nsoci ano my právě teď řešíme

janicka.m
5. mar 2012

ahojte, neviete mi, prosím Vás, povedať niečo bližšie o škôlke na Bazovského ulici? stránku nemajú, aspoň tel. kontakt som našla... ďakujem za hocijakú drobnosť 😉

misss
5. mar 2012

@janicka.m neviem, či nemyslis tuto:
http://skolka.wonderland.sk/

janicka.m
5. mar 2012

@misss nie je to wonderland. mala by to byť "obyč" štátna, nie súkromná. bazovského 6, wonderland je bazovského 2 a 4... asi sa tade pôjdem(e) poprechádzať 😉 ale ďakujem aj tak 😉

didia
6. mar 2012

Ahojte hladam mamicky na kocikovanie v dubravke. Moj maly ma 4 mesiace a byvame blizko alexyho 😉

syslica
13. mar 2012

Miestny spolok Slovenského červeného kríža v Záhorskej Bystrici
Vás pozýva na
Veľkonočný predaj –oblečenie pre deti a dospelých , hračky, knihy, darčeky a rozličný veľkonočný tovar.
Uskutoční sa v sobotu 31. 3.2012 v čase od 9.00 – 13.00 hod. v priestoroch Miestneho úradu Záhorskej Bystrici – veľká sála .
Predávajúci : jednorazový poplatok 1 euro za stôl.
Kupujúci : vstup voľný
Termín prihlásenia na predaj do 28. 3. 2012 u p. Mišovskej mob:0905 191 339, magdalena.misovska@gmail.com

sariella
18. mar 2012

Ahojte, baby z Devinskej... najde sa tu kocka na spolocne kocikovanie?

syslica
21. mar 2012

@sariella Ahoj, ja som ex-DNV, už nekočíkujúca - skús obnoviť aj túto tému: https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/najde-sa-tu-niekto-z-devinskej-a-devina/ (zatiaľ určenú zväčša na moje príspevky o burzách 😅 ), možno sa niekto pridá... lebo mamičiek je tam veru kopa.

crapula
21. mar 2012

ahojte baby, najde sa nejaka z karlovky alebo dlhych dielov na prechadzky s deckami? ja mam rok a pol staru dceru a na ceste dalsie babulo.

sariella
21. mar 2012

@syslica dakujem... obnovim aj tuto temu... no asi devincanky nechodia tak na net.. ved je tu co robit..

marianka0101
24. mar 2012

@janicka.m My sme sa práve nasťahovali blízko tejto škôlky a neviem to isto, ale vyzerá to, že tá škôlka nefunguje alebo čo ☹

macocha
25. mar 2012

@janicka.m @marianka0101
na Bazovského 6 teraz sídli Inštitút rodiny, nie? To si ešte počkáme, ak tam chceme dať deti, ono to patrí pod univerzitu, nie pod MŠ. 😀
O žiadnej štátnej MŠ v okolí Bazovského neviem, iba ak by pribudla od januára 😨 😅

macocha
25. mar 2012

Na tejto stránke
http://www.dubravka.sk/files/0401/zoznam škôl v...
sa uvádza len 9 štátnych MŠ v Dúbravke... hoci neviem, k akému dátumu bol zoznam aktuálny, ale ak pozriete stránky MiÚ, tak aj tam sa hovorí len o tých deviatich.

janicka.m
29. mar 2012

@macocha @marianka0101 http://www.bratislava.sk/vismo/o_utvar.asp?id_o...
ja som išla podľa tohto zoznamu, ale to som nemala asi robiť 😀 boli sme sa tade prejsť, ale nič 😅 je tam jeden "priestor", ktorý kedysi asi fungoval ako škôlka...

macocha
29. mar 2012

@janicka.m Určite to bola MŠ, ja som tam kedysi pradáááávno chodila do škôlky 😉 Ale mám pocit, že zrušená je už veľmi dááávno... ten tvoj link-zoznam je vraj z r. 2007 - hm, povedala by som, že už vtedy tam bol Inštitút rodiny.
A skúšate teda inú škôlku?

katikaba
30. mar 2012

@dooscoby mala si pravdu,dala som 3 prihlasky,na Damborského ju vobec nezobrali,na Galbaveho ano,ale na 95% ju nezoberu a dnes ideme este na Svantnerovu. :uvidme ☹

katikaba
30. mar 2012

@janicka.m ano ta skolka je uz dlho zrusena,aj nam by to bodo tam chodit,byvame na Landauvoej a mali by sme ju najblizsie,skoda,ze ten areal je taky zdevastovany a nic sa neobnovuje

dooscoby
30. mar 2012

katikaba a kvoli veku ju na Galbaveho nezoberu? Skus este tu Svantnerovu a uvidis,ale tym ze mas narok do 230Eur na prispevok tak by som neriesila.Ja som si dala ziadanku a potom som doplacala do cca.130Eur zo svojho.My momentalne riesime prestup lebo byva casto chora a v Dubravke je sanatorium pre deti s respiracnymi,alergickymi ochoreniami len sa plati 80Eur mesacne,ale ci konecna suma netusim.Ideme tam kuk buduci tyzden a uvidi sa,mohla by nastupit vraj od konca aprila.Inac som davala prihlasku na Cabanovu,MS pri Krizi som nestihla lebo treba peciatku z prace a som to zabudla dat muzovi potvrdit ☹ Ale aj tak vraj jedna staci lebo riaditelky potom sedia so starostom.No som zvedava lebo znama tvrdila,ze sanca minimalna jej kamoske tu nechceli zobrat uz 4 rocne dieta.Ona dala syna do centra na Sancovu vraj tam v okoli je kopec dochodcov a nie je tam taka tlacenica a ma to aj blizko do prace.Daj potom vediet ako si dopadla

dooscoby
30. mar 2012

tento starosta je na hovno sprepacenim.On sa zameral na dochodcov a na mlade rodiny kasla,hlavne ze peniaze na vseliake podujatia pre starkych su a ihriska su po celej Dubravke v dezolatnom stave Peknikovu nevnimajuc. Nic proti starkym ale nech je to pol na pol. Petrzalka,Raca maju krasne oplotene ihriska a tu nic ani ihriska,ani skolky vsetko je zrusene,zdevastovane a este tu za nami stavaju a tahaju sem mlade rodiny.Hanba im

sunny1112
30. mar 2012

@dooscoby mas uplnu pravdu, a to este vy v hornej Dubravke mate aspon Peknicku, tu u nas na zaciatku nie je nic, ak teda neratam to male ihrisko pri zimnom stadione (ale to je pre starsich a nie pre male deti). a najlepsi bol aj tak rozhovor v Dubravskych novinach o prijimani deti do skolok, zevraj tento rok umiestnili vsetky deti.... 😠 😠 fakt som velmi zvedava, ci mi zoberu teraz maleho do skolky...inac napr. v Ruzinove sa v prihlaskach vobec neuvadza, ci ma dieta surodencov, resp. ci je mama na MD...

dooscoby
30. mar 2012

sunny1112 no neviem kedy si bola naposledy na Peknikovej,ale to drevenne ihrisko je popukane,zosuchane podla mna to za chvilku bude aj pre deticky nebezpecne.Mne sa to tam moc nepaci a vedeli by som si tam kludne predstavit viac hernych prvkov. Tu v Dubravke kamoska bola este minuly rok na prednaske s riaditelkou z Ozvoldikovej a ak je mama na materskej vraj do 5 rokov jej dieta nezoberu tak som zvedava 😠 Ako keby to dieta nepotrebovalo kolektiv,prihlasku som dala tak budem cakat na vyjadrenie

tin007
30. mar 2012

@dooscoby nebudem sa vyjadrovat k tomu, aky je, alebo nie je starosta, no fakt je, ze dubravka ma (spolu so starym mestom) najviac obyvatelov v dochodkovom veku (pomerovo), zial. plus, zakon o socialnom zabezpeceni vyslovene prikazuje obci postarat sa o jej dochodcov a vo vyssej miere, ako o predskolakov.
ak nie si spokojna, spis peticiu (ja som to urobila minuly rok, zohnala som do 100 podpisov, poslala som to starostovi, predsedovi komisie pre skolstvo v Dubravke atd. a vysledok bol, ze Dubravka poziadala o navysenie poctu deti v triedach, takze k septembru 2011 umiestnili vsetky deti pracujucich rodicov, ktore mali k 1.9. tri rocky) a uvidis, ci nieco dosiahnes. kludne ti tu peticiu podpisem.

janicka.m
2. apr 2012

@macocha skúsili sme damborského a švantnerovu - dambroského máme bližšie, to by sa najviac hodilo 😅 . dúfam, že z toho niečo bude, okrem súrodenca v tej istej škôlke spĺňame asi všetky kritériá 😒 radšej ani nemyslím na to, že by drobca nemali prijať - pripadám si pomaly ako v ZOO - chodíme sa pozerať na škôlkárov cez plot, chce sa s nimi rozprávať, hrať 😖 už pred rokom bol zrelý na škôlku, stále sa na ňu vypytuje, veľmi by mu to pomohlo (tak ako väčšine 3-ročných) 😒

sunny1112
3. apr 2012

ahojte baby, neviem, ci ste citali Dubravsky spravodaj ohladom skolok, ak ano a mate dieta, co vam tento rok nezobrali do skolky, mozete mi prosim poslat IP? dakujem

janicka.m
4. apr 2012

@sunny1112 rozhodnutia nemajú prísť až koncom apríla?? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre