Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

mamutka
11. dec 2009

mirka, to aj my tak, takze som sa vcera taka nachladnuta este dorazila vonku, ale bolo krasne, tak mi nedalo 😅 a dnes som to okaslala, lebo mm dosiel domov skor, tak venci juniora on.
no a tiez by som rada vedela o tom hrdle, kto vie co mi je, aby to maly nechytil, ak mam predsa len dajaky virus, aj ked som myslela, ze len som nachladla.
Bola som s drobcom do tretej v noci hore, co sa prehadzoval a bol taky chladny 😕 mal teplotu 35.4, neskor to stuplo na 35.6, uz som tu trpla, ze co bude, lebo ak je len 35, tak treba volat 112...ach jo. ja sa len spolieham na to kojenie, ze ked je matka chora, tak dietatko dostava automaticky dobre davky protilatok v mlieku...

nsoci, tvoj chlap fakt vie kde skladovat farby ked mate doma lezuna 😀 ja vzdy tvrdim, ze muzska logika este nebola objavena 😀 oni su zlati, no ALE... 😖 😀

tin007
11. dec 2009

ahoj mirka, ak kojis (neviem ci si to tu niekde spominala), tak urcite koj aj dalej a aj castejsie, v mm davas malej protilatky proti tvojej chorobe.
aku ma mala teplotu, merala si? ak by mala viac ako 38,5 treba volat do nemocnice (ak chces,najdem ti priamo cislo na novorodenecke na kramare) a pripadne ist na detsku pohotovost (lebo tak vysoka teplota u tak maleho dietata je velmi nebezpecna). ak ma menej, mozes chvilu pockat a sledovat ju (napr. do vecera), ak by sa to zhorsovalo, zeby nedokazala spat a pod.mozes dat nurofen alebo panadol (sirup alebo cipok), to by jej malo pomoct, aby si pospala.
ozaj a ako vies, ze nie je hladna? lebo ak ma mala 3 mesiace,moze byt prave v rastovom spurte

tin007
11. dec 2009

moj prcek spi uz od druhej, takze dnes prechadzka nic,ale tatik slubil skorsi prichod, tak ich necham sa vecer saliet a ja uvarim vsetkym nieco dobre. zajtra idem do divadla a na vianocny grog, juchu! vyhodim si z kopytka 😀

mirka73
11. dec 2009

ano, ano, vsetci dr hovoria, ze dieta "by malo" dostat protilatky, ale nikto nepovie, ze je to na 100percent, tak len trrrpnem... a zrovna ide vikend

fiiiha, tych 35 stupnov znie fakt nebezpecne, predpokladam, ze zimu doma nemate a ze obleceny bol tiez dost...

no nic sa neda robit, moj drobcek doma nechce spat, tak sa ideme poobliekat a sup von - moj manzel je este v nedohladne ☹ inak by som ho tiez poslala 🙂

tin007
11. dec 2009

mirka ak by si aj dceru niecim nakazila, tak ten priebeh bude lahsi, tie protilatky jej skutocne davas!

tin007
11. dec 2009

... aaa maly sa asi zobudil, zapla sa vysielacka,ale nie je nic pocut, asi iba sedi v posielke a kuka okolo 😉 tak cafte, mirka ak by si potrebovala nieco k malej, tak sa mi ozvi do ip (a ak nemas nieco na teplotu, tak si to skoc kupit do lekarne)

tin007
11. dec 2009

Zeby sa nezobudil, akosi sa vysielacka vypla, no nejdem tam... nech sa ozve sam, ked bude chciet vstavat.

mamutka
11. dec 2009

mirka, nas uz v troch mesiacoch zacal slintat o dusu akoby zubok, aj hryzatko som mu davala. do polroka mal dva zubky, teraz ma osem, tak nahodou ci to nebude toto. aj ked, zavcasu, predsalen, netreba vsetko zvalovat na zubky.

tin, hlasim sa do Almy na januar, stvrtky uz miesto nie je, tak dufam, ze sa napraceme na piatky. a zahlasila som sa aj na kurz prvej pomoci, lebo sa citim stale taka, ze pane boze, co ak nahodou daco a ja netusim co robit.... 😕
da sa to sice nacitat ale to si clovek tak nevryje do lebene, ako ked vidi ukazky nazivo.

junior uz je doma, dochrapuje, mam tu pootvarane okna, lebo som cistila kupelnu kym boli vonku, tak nech sa to dobre odvetra, aby nedychal chemiu. no doliecim sa, uz to vidim, takymto sposobom... 😀

tin007
11. dec 2009

mirka zapis si toto cislo 02/59542272, je to priamo na novorodenecke, oni zvyknu najskor poradit to, co sa da urobit doma (podat sirup/cipok na znizenie teploty, zabal a pod.) alebo odporucia hned prist ak je teplota vysoka, resp. ma dieta problemy dychat, krce a pod.

tin007
11. dec 2009

mirka a skus sa velmi nestresovat (ja viem, lahko sa mi hovori), lebo mala to citi, ak si ty nervozna, moze toho byt viac (chytila nejaky virus, idu jej zuby, ma skryty reflux, je v rastovom spurte alebo cokolvek ineho) preco je nesvoja. ak mas babysatku alebo babyvak, tak si ju supni don a nos ju co najviac, tak ju (blizko seba, ked bude pocut tvoje srdce a dychanie) ukludnis a ak malo spala, tak aj uspis

mirka73
11. dec 2009

babulky vy ste uzasne!! ze ja uz som sa davno na konika neprihlasila 😵 obcas som tu hladala odpovede na moje otazky, ale takto je to ine, ste ma velmi potesili, dakujem za rady 🙂

dnes bol fakt tazky den, asi mam meteosenzitivne dieta - plakalo aj na rukach, az sa tak zadusala, neplakala asi len kym spinkala - horucku nema, ani zvysenu teplotku, tak uvidime, ako sa to vyvinie...

jeejda, prave mi vyvrela polievka a skratovala som cely sporak 🙂

dooscoby
11. dec 2009

ahojte babulky....posielam vam dake info k novemu rodicaku od januara 2010

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/12/05/rodi...

lalus
11. dec 2009

Ahojte, ten blog som presne včera čítala 😠 a nie som z toho nadšená. Dnes som šéfovi (robím na dohodu pár hodín týždenne) povedala, že budem mať ťažkú dilemu...či robota, či vyšší RP....sa schuti zasmial, takže myslím, že už mám vybraté a žiadne vybavovanie na úradoch po januári mi nehrozí.
Ináč na to pondelkové stretko som sa do poslednej chvíle chystala - keďže na sochu A.Bagara priam dovidím z okna 😅 ....teda dovidela by som, keby tam neboli tie stromiská 😀 😀 😀 . Ale ako tak pozerám, tak ten môj prcek je tu najstarší 😉 a my už spíme iba 1x denne za obedom, t.j. spolu s olovrantom a vychystaním sa von dostaneme tak o 15.30 h, resp. dopoludnia, ale to sa zase spí u väčšiny z vás 😒

dooscoby
12. dec 2009

lalus v pondelok ak nebude prsat sa planuje dalsie stretko tak skus prist 🙂 ....mozem sa spytat odkedy ti tak zacal spavat?....moja ma 8 mesiacov a zda sa my ze meni rezim...zvykla spavat rano okolo 9 a potom poobede ...posledne dni ale uz rano nechce spat a spava okolo obeda a to max.hodku dakedy 2...vcera som ju ukecala na 2 spanky ale to horko tazko...zeby uz bola velka na 2 spanky?

lalus
12. dec 2009

Jakubko sa preorientoval na jeden spanok pocas 14 mesiaca. Teda trinasty mesiac končil ešte s dvoma spánkami a pätnásty už začal s jedným. Ten mesiac bol ale dosť pestrý, to spal ako kedy....dvakrát mi ešte občas zaspal, ale väčšinou už nie, no jedenkrát si nevedel pospať dostatočne dlho a potom bol unavený. My sme spávali 2x po hodinke a štvrť. No a keď začal spať 1x, tak sa po tej hodinke a štvrť zobudil, ale to mu bolo málo. Počas toho mesiaca sa to pretiahlo na cca 2 hoďky v kuse a aj ráno si pospí dlhšie ako zvykol. A tak je to doteraz - síce sa občas po hodine zobudí vyspatý, ale to už fakt aj je, tak ho už na predĺženie neukecám. No a máme aj výnimočné dni, kedy potiahne 2,5 hod.

lalus
12. dec 2009

A ešte mi napadlo, že okolo 9-10 mesiaca sme mali tiež také všelijaké spánkové obdobie a tiež som rozmýšľala, že sa už preorientúva na jeden spánok, ale trvalo to len cca 2 týždne a vrátilo sa to ešte do pôvodných koľají. Takže je to asi normálne, že detičky nespia vždy podľa hodiniek, ale majú dni, keď sa im režim trošku nabúra. Čo však neznamená, že Tvoja Barborka sa tiež vráti, možno si už fakt povedala, že je na 2 spánky veľká 😅

ivkam77
13. dec 2009

ahojte 🙂
doscooby, vyter bol OK, krvny obraz bude zajtra, mam volat po 14tej, tak uvidime.

sunny1112, mas pravdu v ten pondelok sme boli cvicit vo vasej skupine a Tobi bol najmladsi 😉, ta nasa skupinka je mala a stane sa, ze nepridu vsetky mamicky, tak si potom nahradzame 🙂

dooscoby
13. dec 2009

ahojte 🙂 drobec uz zalomil ..dnes mala daky zly den skoro nezjedla zeleninku sme sa trapili ☹

ivkam 77 vsetko naj ku 9 mesiacikom 🙂 ...my mame zajtra nahradku kedze streda odpadla 😒 cize tento tyzden budeme mat aj zajtra aj v stredu tak tesim 😅

dnes je zima ako vo vyhnalove a este do toho snezi....som zvedava kolko do rana napadne snehu

sunny1112
13. dec 2009

ahojte,
tak my mame oslavu uspesne za sebou..krpec to zvladol, natlacil sa aj tortou a teraz uz spi...poslednu hodinu uz nevladal ani chodit, len padal...🙂

dufam, ze nas zajtra na Peknicke nezasnezi...🙂 kto sa vsetko chysta?
dooscoby, zajtra sa teda rano vidime na cviceni...🙂

nsoci
13. dec 2009

My sa chystame 😉

sunny1112
13. dec 2009

nsoci, mozeme sa stretnut cestou, napr. pri Brestovke...

dooscoby
13. dec 2009

sunny Filipkovi prajem vsetko naj k jeho prvemu rocku 🙂 ....zajtra rano sa vidime...kolko vas tam zvykne byvat...tiez ak nas nezaveje prideme na stretko

tin007
13. dec 2009

ahojte, som pipina, lebo zvolavam stretko a vypisujem ako pridem a pritom uz dva tyzdne mam dohodnuteho lekara na jednu a tyzden masera na tretiu. takze sorry,ale my sa zajtra nezucastnime ☹

misss
13. dec 2009

Ahojte,je tu nejaká maminka z Dubravky, ktorá v dubravskom kostole krstila??ako to tam funguje s krstnými rodičmi??držia sa tvrdo toho, že krstný rodič musí mať birmovku?ďakujem..8o))

hanka0
13. dec 2009

ahojte, my sa uz na zajtrajsie stretko tesime, ze sa s vami zoznamime osobne a tiez dufame, ze nas nezaveje 🙂

nsoci
13. dec 2009

Mozme, ale kde to je 😀

mirka73
14. dec 2009

tak sme dnes prechadzku nezvladli, a som sa chvalila, ze za kazdeho pocasia ☹ som fakt dost chora, tak sa s malou prechadzala babka 🙂

zajtra volam lekarke, lebo mala je stale velmi nekludna, placka, trhane hybe hlavickou, ma smutne vpadnute ocka - to pred tym nerobila, som sa vsade chvalilia, ake mam uzasne dietatko 😕

dufam, ze ste sa dobre vyprechadzkovali - snad nabuduce uz pojdem s Vami 😵

tin007
14. dec 2009

ahojte, my sme ani u lekara a ani u masera neboli, maly dostal vcera horucky, zaspal o pol siestej rano, o jedenastej uz hore a potom spanok az o stvrtej, teraz spi, ale prerusovane (po asi pol hodine sa budi s placom). nevieme ci zuby alebo viroza. este k dr. nejdeme, ale ak sa to do stredy nezlepsi, tak potom vo stvrtok 😢

hanka0
15. dec 2009

Ahojte, my sme vcera na prechadzke boli. Prišli sme sice len styri, ale aj tak bolo fajn....... Dufam, že si to zopakujeme nabuduce vo vacsom mnozstve 🙂

sunny1112
15. dec 2009

ahojte, no teda v pondelok ste stretku vela nedali...bolo fajn, mozete lutovat...tak sme dobre vymrzli 🙂 😀

tin, ako sa ma drobec? Uz je zdravy?
ivka, a vy ako?
a kde ste sa ostatne maminy stratili? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre