Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

tin007
27. dec 2009

ahojte, ak bude stretko zajtra, tak sa vopred ospravedlnujem, ale nepridem, mame nieco v meste

nsoci
27. dec 2009

my sme zajtra na navsteve v raci 😉

hanka0
27. dec 2009

ahojte!

mirka - my by sme mozno zajtra aj isli na prechadzku s vami.... len kde sa stretnut? my byvame pri kostole, tak niekde na ceste medzi nami a vami 🙂 a kedy?

a k tomu uspavaniu, no my zaspavame tiez tazko.... ale niekedy sa to da - napr. dnes to bolo velmi fajn, najprv sa pozerame von z okna a potom malu lahnem a este jej potichucky nieco rozpravam a ona pocuva - pripadne robime varila mysicka kasicku alebo take nieco... ale niekedy proste len place a place a place (ale idu jej zubky tak asi preto).... a nakoniec zaspi... no niekedy je to tazke a tiez to trva aj hodinu... hm, tiez by sa hodil nejaky recet 😉

hanka0
27. dec 2009

aaaa, este som sa vas chcela opytat, maminy, čo ste kupovali detickam uz topanocky alebo mate nejake info.... Potrebujeme kupit prve topanocky, tak som sa chcela opytat, kde ste kupili vy a ako ste s nimi spokojne? vdaka 🙂

nsoci
27. dec 2009

tak nakoniec ideme az v stredu... este neviem naisto, ale mozno by sme sa zajtra pridali

tin007
27. dec 2009

hanka0 my sme prve a zatial jedine topky kupili papucky so spevnenou patou a podrazkou za 18,5 E na sturovej v luxor pasazi pod slov. sporitelnou (znacka ciciban, tusim aj ten obchod sa tak vola). su super, este stale ich ma (uz skoro 2 mesiace), spokojni sme velmi (samozrejme sa ich naucil davat dole), pekne v nich chodi (ked mu pomahame, sam este nechodi). som to konzultovala s dr a povedala, ze pevne topky ma dostat dieta vtedy, ked zacne samo chodit, takze mu ich davame hlavne na to, aby sa naucil mat ich na nohach a do kocika, aby mu nebolo zima vo fusaku. ine topky zatial nema (ak mi to pripomenies, tak ich na nejake stretko donesiem)

tin007
27. dec 2009

mirka k uspavaniu: ked mal maly tak tri mesiace zaspal mi pekne pri kojeni a sup do postielky, ale budil sa, aj kazde dve hodiny a spavat chodil dost neskoro. teraz je to tak, ze obcas zaspi na prsu a necha sa preniest do postielky a tam pospi tak 2-3 hodky, ale potom ked sa zobudi, tak sa vypyta k nam do postele a inak ho neuspim. poslednych par dni sa ho podarilo manzelovi uspat v posteli, ale spal zle (aj dnes tak zaspal) a budil sa velmi casto, takze som si nakoniec musela ist k nemu lahnut. dnes sa po pol hodke zobudil a nechcel zaspat, tak s tu hra :(

nsoci
28. dec 2009

My sme kupili prve topky teraz, na Vianoce, sandalky so spevnenym clenkom, spaciruje popri nabytku jedna radost a furt chce o sickach chodit, tak preto, aby daval spravne nozicku...

mirka ja uspavam uz 7 mesiacov tak, ze lahnem k matkovi na manzelsku postel, chztim za rucicky, rozpravam monotonne co sme dnes zazili, alebo spievam - momentalne leti Ticha noc... potom sa tavrim, ze spim, dycham zhlboka...

nsoci
28. dec 2009

A este am napadlo, mozno nie je unavena ked sa dve hodky neda uspat, aspon u nas to tak je... obcas aj po celom dni bez spanku este furt vladze, hoci ja mam pocit, ze uz musi padat od unavy. najnovsie "finti", tvari sa, ze je unaveny, lebo vie, ze v postielke dostane mliecko pred spankom a jak dopije, zazracne ozije 😀

hanka0
28. dec 2009

ozaj baby, ked sa tu uz rozpravame o zaspavani... kolko toho naspia vasi drobci za cely den/noc? My budeme mat rok a spime raz doobeda a raz poobede, cez den zaspavame sice tazko, ale ked zaspi tak doobeda aj na tri hodiny a poobede taku hodku a vecer o osmej zaspi vacsinou celkom v pohode.... tak som rozmyslala, ci to tazke zaspavanie nesuvisi s tym, ze by jej uz mozno stacil jeden spanok cez den...

hanka0
28. dec 2009

oprava - vecer o deviatej.......... som mala na mysli 🙂

bubatenko
28. dec 2009

AHOJTE,

na ja tiež pridam k teme spanie, do ôsmeho mesiaca , kým som nezačala dávať večer kašu tak sme zaspávali ukážkovo a prespal skoro celú noc... potom sa to pokazilo, potom zuby a inak ako u mňa v posteli nezaspal, potom som ho prenášala do postielky, ale ked zistil počas noci, že nie je vedľa mňa a v postieľke tak spustil rev a až kým som ho zase nepreniesla k sebe reval nonstop, Takto to trvalo skoro dva mesiace, lenže som sa nevyspala ani ja, ani on, lebo ja som s ním spávala na 90-ke posteli a stale len na jednom boku a keď som sa chcela otočiť, tak sme sa zobudili obaja... tak som sa pred dvomi dnami naštvala a začala som postupovať podľa knihy Každe dieťa sa vie naučiť spať... a musím povedať, že je to už vidieť...síce večer ešte plačeme, ale keď zaspí, spí celú noc a zobudí sa až okolo 7,30 na mlieko a cez deň, keď ho dám do postieľky neplače, rozpráva sa a zaspí sám... som zvedavá ako dlho bude ešte večer plakať, ale píšu že do týždňa by to malo byť ok. Vyrevať dieťa nie je úplne košér, ale ten plač je vydieranie si mojej prítomnosti, lebo slzy žiadne len veľký krik.... A musím povedať, že teraz tie dva dni, keď prespal v kľude celú noc je aj cez deň je úplne iný, taký viac usmievavý a hravý.. a nie mrzutko. Inak spíme doobeda od takej 10,00 do 11,00, poobede od 14,00-15,00 a potom ho držím pri živote až do večera.

My máme zatiaľ topánočky len v kočíku a teraz keď chodíme popri nábytku má také capačky, ale keď začne tak súvislejšie chodiť mu chcem kúpiť také papučky s pevnou pätou na doma... jeden super obchod s detskými topánočkami je tu na Dlhých dieloch , ako je zastávka električiek Pod lúčkami v Karlovke, hneď oproti zastávky v takej novostavbe... je to výhradne obchod detských topánočiek, majú široký výber, vrelo odporúčam.

mirka73
28. dec 2009

bubatenko znie to zaujimavo, tusim si tu knizku zozeniem 🙂 kto je autor?

tazko sa uspavame aj cez den, no a potom je, presne ako hovoris, cely den mrzuta 😖

nosci matko je teda dobra podsivka, ked si mliecko vypyta fingovanou unavou 😀

bubatenko
28. dec 2009

mirka, ked mi pošlem do IP mail, tak ti ju prepošlem... mam ju v elektronickej podobe.... ale upozornujem, že musíš byť presvedčená o tom, že ked sa do toho pustíš, že to zvládneš, lebo ten večerný plač je hrozný, ale fakt po dvoch dnoch je to lepšie...... držím palce 😉

hanka0
28. dec 2009

bubatenko, citam, citam, no rada by som si to tiez precitala... a tiez sa konecne v noci vyspala 🙂 pls poslala by si mi to tiez?

mamutka
28. dec 2009

zaspavanie je zabavna tema 😝 od narodenia mi zaspaval o pol jednej v noci....cez den len par krat pol hodinu pospal. neskor sa to upravilo a v kociku alebo pri noseni pospi aj hodku, dve. vecer zaspava medzi 22 a polnocou.
takto ficime uz mesiace a zvykli sme si.
najnovsie sa celkom osvedcil jeden dlhsi dvojhodinovy spanok. zda da ze najlepsie su dni, ked drobec vstane medzi 8 a 9, potom spi cca od 13.30 do 15.30, to robim co mozem, aby potiahol a mala som klud tie dve hodky a potom zaspi tak o tej 22, 23 a mozem zalahnut 😀 no a este tak dva krat sa v noci zobudi na mlieko, alebo radsej tri krat, trochu ma ocmula a haja.
no on proste viac spat nepotrebuje.
co ja by som za to dala, keby sa uz preonacil a zaspal o 20. a tahal, ked aj s prestavkami na kojenie, do tej 7 do rana....to by som mala vecer este chvilu na seba pripadne varanie ci pratanie cas, prip. aj na manzela 😅 ale takto muz ide spat o 22 a mlady sa este vacsinou tu hodinu, dve rehli a vala po posteli, ani stopy po unave. malokedy zalomi uz o tej 22., takze ja padam po polnoci ako polomrtva, prehadzujem sa, kedy uz zapyta cucat, a som vyzmykana. ale neda si povedat a skor proste nezaspi ani za nic, aj ustvat ho mozme cez den a nic.........
ale hlavne nech je zdravy a vyrehleny, ved raz sa vyspime aj my 😀

mirka73
28. dec 2009

fiiiha, mamutka ty to teda nemas lahke! nase problemy so spankom sa mi zrazu zdaju mailcherne🙂

ale na druhej strane, aspon sa smeje, nase dieta je mrzute, lebo je straaasne unavene, chce spinkat a neviem preco sa tomu zubami nechtami brani (teda zubami nie, tie este nema) 😉

nsoci
28. dec 2009

Aj ja ju mam v PDFke tu knizku, ale neviem... ja hy som na to nemala, hlavne nie som o tom presvedcena, ze je to spravne. Ale bohvie aky by som mala nayor keby som bola vecne nevyspata.

Matko zaspava okolo 20.00 a taha do 6.00 s jednym alebvo dvoma papaniami. Napapa sa a hned zaspi. Cez den spi tak dve hodky, obcas 2.5 rozdelene na 1-3 spanky.

tin007
28. dec 2009

ahojte, tak ako, stihli ste dnes nejake stretko? my sme boli v centre, chodime spolocne s manzelom na pedikuru, tak sa vzdy iba vymenime pri kociku, cize maly je dve hodky na prechadzke. dnes sa mi podarilo kupit chrumky, psenicnu kasu a datle z bioobchodu (tie datle som uz zozrala 😠 ) a este ma aj poriadne vyfukalo.
zajtra sme tu, tak asi vybehnem poobede s malym, nech sa vyspi. idem dovarit francuzaky, manzelovi slubujem uz mesiac 😉

sunny1112
28. dec 2009

ahojte,
vidim, ze tu riesite spanok..no my sme si prvych 9 mesiacov fakt uzili...maly sice zaspaval o osmej vecer, ale uz o hodinu bol prvykrat hore 🙂 a takto to u nas fungovalo naozaj celu noc...ja som ho skusala uspavat vselijako, striedali sme sa s muzom (teda v noci som vstavala len ja, ale vecer chodil za malym aj on), brala som si ho do postele a proste uz som vymyslala hocico len aby zaspal...za tych devat mesiacov spal vkuse bez zobudenia najviac 4 hodiny a to sa nam stalo dvakrat...no a nakoniec to skoncilo tak, ze drobec jednu noc len plakal a plakal, nedalo sa nic robit, ani na rukach, ani pri mne v posteli ani nikde nevedel zaspat...takze sme ho zacali odnaucovat systemom ako je v tej knizke, akurat, ze sme chodili za nim, resp. vstavali k nemu kazde 3-4 minuty..muz bol cely cas pri nom, teda lezal v posteli a vzdy po tych par minutach k nemu vstal..toto trvalo u nas tyzden..asi aj preto, ze som mu uz nedavala pri kazdom placi papat (standardne som ho kojila aj 8krat za noc..) a potom tyzdni nastal zlom, proste prespal od takej desiatej, kedy som ho nakrmila do takej piatej..okrem toho sa mu upravil spanok aj cez den na dvakrat po hodine a pol...dovtedy spaval maximalne 45minut dvakrat denne...niekedy len 20...
takze tolko k spaniu...🙂))

bola som aj tu v Dubravke v alme na prednaske o detskom spanku a tam psychologicka vravela, ze nechat vyplakat dieta nie je dobre, ale tento system po par minutach za nim prist je zevraj OK...ja si myslim, ze to uplne zavisi len od mamy a od toho, ci je to este zvladnutelne (ja som nad tou metodou rozmyslala dlho,ale nevedela som si to rpedstavit, ako to spravit...sa mi to zdalo krute)...ale koniec koncov, aj ked tyzden maly plakaval, nie sice dlho, ale predsa, tak teraz je ovela spokojnejsi pretoze sa konecne vyspi...

sunny1112
28. dec 2009

fuuuha...tak toto je asi moj najdlhsi prispevok 🙂

bubatenko
28. dec 2009

sunny presne, aj ja mam taký názor... ja tiež k nemu chodím každých 5 až 10 min, dnes aplikujeme metódu 3 deň a zaspal do 2 minut.... ani nezaplakal keď som ho dala do postieľky len si pomrnkal... a bolo... a doobeda síce 30 min. mrnčal a rozprával sa sám so sebou, ale už nereval... najhoršie to bolo asi včera..... ale už si zvyká a pekne spinká..... už dva dni som aj ja vyspatá a vidieť to na oboch.....musím si zaklopať o drevo a dúfať, že to bude takto ďalej pokračovať..... 😉

tin007
28. dec 2009

caute, k tomu spaniu (akurat je manzel v spalni uz asi tristvrte hodiny s malym a je tam nejako moc ticho, asi obaja zalomili 😀 ): my sme uz parkrat nechali maleho aj 10 min. vyrevat, lebo sa nam ho nedarilo niekolko hodin uspat (ani na rukach, ani pri kojeni, ani pri lezani pri nom a hladkani chrbatika) a potom som ho zobrala do postele, dala prsko a zaspal. a raz sa stalo, ze manzel ho dal rozospateho do postielky a maly sa zobudil a zacal plakat, manzel odbehol a myslel si, ze som pri malom, ja som si zas myslela, ze je tam pri nom on, no a maly asi po 2 min. stichol a zaspal sam. sme sa rehnili, ked sme sa stretli v pracovni a pochopili, ze ani jeden sme k matusovi nesli, lebo sme si mysleli, ze je tam ten druhy 🙂

hanka0
30. dec 2009

no baby, vidim, ze so zaspavanim to je "vesele" takmer vsade... zacala som si citat tu knihu, som zvedava.... my sme boli dnes v noci hore asi 6 krat.... strasne ma boli chrbat hm 😒 no,nie je to bohvieco, tak uvidime co sa s tym da spravit...

amisa
31. dec 2009

Ahoj davno som tu nebola, su tu aj nejake tehulky? byvalo tu dost mrtvo , ale vidim ze uz nieje.

janka1874
31. dec 2009

STRATIL SA MI PSIK MENDY-BIGEL (VYSTRASILI JU DELOBUCHY) POPROSIM VSETKYCH Z DUBRAVKY AK BY STE JU VIDELI TAK DAJTE VEDIET T.C. 0911 26 17 70 (MA OBOJOK SO ZNAMKOU C. 0333) - PLS. PREPOSLITE DALEJ PROSIM - DAKUJEM

teda nie je to môj psík ale sesternicinej dcéry

tin007
2. jan 2010

ahojte, v novom roku prajem kazdemu to, co si najviac zela a potrebuje.
ideme v pondelok kocikovat? my by sme mali byt tu, takze okolo tej druhej vonku budeme. ak mate v plane ist tiez von, napiste a podla toho kto by sa pridal a odkial je, si dame miesto stretka. amisa, ty sa mozes kludne pridat v ramci kocikoveho treningu, ktory ta uz o par tyzdnov caka 😉

mamutka
2. jan 2010

ahojte,
vsetkym maminkam prajem hlavne nech sa ich drzi pevne zdravie, celej rodinky, potom sa uz vsetko da zvladnut.
ja este uvidim ci mm ostane este doma a vyvencime s malym jeho, alebo ci sa pridame.

janka, dufam, ze havo sa nasiel, ja som bigla v Dubravke este asi nevidela nikdy.

tin, zaciname bud.tyzden chodit do ALMYna Bebegym, co si mam priniest okrem dietata? 😉

sunny1112
2. jan 2010

ahojte,
vsetko len to naj v novom roku 🙂 a vela novych babatiek a mamiciek v Dubravke 😀 😀

mamutka, a kedy ides do Almy? my ideme v pondelok rano...priniest si nemusis nic, len babo...deti tam behaju v pancuchach a trickach, je tam zvycajne dost teplo 🙂

v pondelok asi nebudeme moct, ale keby sa Vam chcelo v utorok, tak sa radi pridame 🙂

tin007
2. jan 2010

mamutka daj si nejake pohodlne gate, alebo aj teplaky, lebo v nich budes cvicit, na zemi je koberec, takze kludne v ponozkach, my mame prve cvicenie vo stvrtok o 10tej, ale este mame dve nahrady, tak sa asi k niektorej skupinke pridame (mozno 2x v pondelok). bola som teraz s malym hodinu a stvrt vonku, ma totalne vyfucalo, maly este spi (akurat je to hodka a pol, uvidime ci bude dlhsie), vcera po prechadzke spal dokopy 3 hodiny! potom isiel spat pred polnocou 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre