Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

mamutka
1. feb 2010

nejak som tam tupo vyzerala, stojac nad sanami 😀 sadnut nemas kde, tahat ho, to som furt musela nejaky chodnik krizovat a to mi ho budilo, kedze tie su odhrbute. tak som sa sla domov najest a spunt sa vychrapal v topankach na posteli 😎

tin007
1. feb 2010

mamutka 😀

tin007
1. feb 2010

Dnes som maleho uspavala (vecer) pri kojeni, uz zalamoval (asi pred hodinou) a zrazu, akokeby mal v sebe vypinac), cvak, otvoril dosiroka oci a posadil sa. Nechapala som, ale potom som sa hlbsie nadychla a pochopila. On sa musel v jednom okamihu posrat a to zobudilo. Tak mm este pred hodinou sprchoval maleho! 😀 Ale uz spi, bol velmi unaveny, dufam, ze pospi co najlepsie a najdlhsie.

miau
2. feb 2010

ahojte,

chcela by som sa opytat mamiciek z dubravky ci chodia niekam s babatkami na plavecke kurzy a ak ano kde a od kolkych mesiacov je to vhodne?
dakujem 🙂

mamutka
2. feb 2010

tin, to museli daco chytit v Mackovi 😀
u nas detto, idem uspavat, pred desiatou, zrazu naspidovany jak blesk, kopa reci, vyskereny, a to on do cistej nocnej plienocky ulozil hovienko, no koki, hned prebalit a uspavat odznova 😅 a to som sa tesila, lebo som mu na noc dala taku peknu, co su na nej take psie labky potlacene, chapes, latkovky, mati sa vysanti, ze aka krasna makka ritka a on to pochopi tak, ze do dokonalosti ten vzor dotiahne len poriadne lajno 😀

miau, mi sme do Snopu trochu chodili, tin tusim do Devinskej? ale tam vymenili instruktorku a vraj to stratilo caro, jemne povedane. no neviem, mozno uz to je lepsie

tin007
2. feb 2010

mamutka pojdes s malym von? tak o takej jednej, okolo?

mamutka
2. feb 2010

uz ste asi vonku....?? my sa dufam vykydame do pol hodiny...

tin007
2. feb 2010

nie, teraz pojdem asi do 15 min, to tak akurat vyjde, ze vas pockame pred vchodom, dobre? o asi 25 min, cca

mamutka
2. feb 2010

ok, skusim ho dovtedy skrotit! 😀

misss
2. feb 2010

tak dneska som si dala turu s električkou..dufam, že tak skoro elektrickou nepojdem...horor..ani nastupit, ani vystupit..hrozne..

tin007
2. feb 2010

misss akoze ti nik nepomohol, alebo bola tak plna? 😝

tin007
2. feb 2010

miau my sme chodili s malym v septembri a oktobri do rolanda v dnv, uz som to tu pisala (aj do temy Plavanie s babatkami/alebo detickami v BA), ze sa nam zmenila istruktorka a kvalita isla rychlo dole. Inak cesta z Dubravky super, 2 autobusy do 15 min. priamo tam (jeden priamo, druhy asi 300 m od), cena stand. na urovni Ba, tj. 8 lekcii/ 133 E, priestory vyhovujuce (velkost, hygiena atd). Plavat mozu deticky od vtedy, ked udrzia hlavku. Inak v DNV je teraz novy kurz tusim aquababy, v hoteli W alebo ako sa vola na Opletalovej, ale priamu skusenost nemam.

mamutka
2. feb 2010

no misss, ja som si cestovanie MHD oblubila este ako tehu....ked som v 9.mesiaci cestovala a par ludi stalo, ostatni sedeli - vek od 15 do 50 a polovica z nich sa ani nenamahala otocit ale vyslovene mi cumeli na brucho 😒
nikto mi neponukol miesto. ja by som si ho vypytala, nemam s tym problem, ale som vedela ze asi o 3 min prestupujem. s kocikom to ani neskusam, lebo ak by nikto nenastupoval, tak moje klby sa postaraju o to, ze ho sama proste nenalozim ☹ takze manduca to isti, ta je super 😎

nsoci
2. feb 2010

No ja asi fakt zijem v inom meste. Ja som o tretieho mesiaca tehu sedela vzdy (!) a s kocikom jazdim o Matkovych 6. tyzdnov a len velmi vynimocne musim niekoho poprosit, vacsinou ma dvihaju este ani autobus nestoji 😉

Matko vcera v noci vracal, vyzera uz okey, klop klop, asi cosik pojedol, cely den nic nedal o ust, ale teplota nijaka, tak snaaad

mamutka
2. feb 2010

asi nieco vyzarujes 😀
napr.som stala pri jednej pani, ona sa ani neunuvala postavit, tak ma pustil jeden pan, len co som si sadla, ona o chvilu vstala, ze vystupuje...to mohla postat uz o minutu dlhsie koli mne a mojim dvom velkym taskam a 6 mesacnemu bruchu v horucave 😖 sak nech si posedi, ale v tom teple mi ozaj nebolo moc dobre.
ono je to take zvlastne, niekedy stretam neochotnych ludi, kaslat na to, clovek si zvykne a potom stretnem troch, styrok milych ochotnych ludi za jedno dopoludnie 😵

nsoci
3. feb 2010

mamutka 😀

miau
3. feb 2010

mamutka, tin007 - dakujem, my mame este na plavanie aj trosku cas len si chcem vopred zistit kde v okolo dubravky je nieco dobre...nahodou neviete v iuvente neni nieco take pre deticky?

nsoci
3. feb 2010

Miau az o troch rokov pokial viem.

misss
3. feb 2010

nikto mi nepomohol..musela som ludi prosit..ale pri jednom nastupe mi pomohol sofer..inak mamutka, to s tým sedenim velmi dobre poznam..ja som mala od zaciatku velmi velke brucho a este v 8 mesiaci ma nikedy absolutne nepustili sadnut..je to pekne neprijemne, ked kukaju na brucho a sedia ako kvargle..raz na mna jedna babka zazrela a opýtala sa ma:"vy ste akože tehotná?"..ked som povedala že ano, tak ona na to:"no tak si teda sadnite!"..a zazerala na mna dalej.. 🙂 ..no..máme to velmi tažke.. 😉

miau
3. feb 2010

nsoci - dakujem, tak to si este pockame 😉 dovtedy sa pokuism najst plavanie niekde pobliz aj pre malicke deturence...

nsoci
3. feb 2010

Miss akoze to fakt? Nechapem.

misss
3. feb 2010

nsoci..ocakavala som, že mi aspon niekto pomoze, ale vsetci sa len pozerali, ako sa trapim..8o(((..proste je okolo vela ohladuplnych ludi...

miau
3. feb 2010

misss mne sa pocas celeho tehotenstva ani raz nestalo zeby ma niekto pustil sadnut 😠
tak som velmi zvedava na cest MHD s kocikom, lebo nas je taky tazky ze nehrozi aby som ho sama zdvihla...

mamutka
3. feb 2010

ja som taka vdacna za manducu, prave koli tomuto....a ked ideme s manzelom, nalozime spolu a raz sa v buse ostihli 3 kociky naraz, pekne sme sa popratali do toho stred.priestoru, ved az par zastavok pred konecnou sme tam boli, nikomu neprekazali a taka stara vyzrata baba ze - same kociky vsade, ale ten ton hlasu... 😠
som jej skoro povedala "kua ja zaberam miesto v mhd s kocikom par krat do roka, v priebehu dvoch rokov, vy so svojou velkou ritou kazdy den cele roky miesto pre dvoch zapracete!"
ja si myslim, ze treba proste o miesto poziadat, radsej poviem prosim vas potrebujem si sadnut, ako potom byt smutna, ze som tehu a nikto ma nepusti...co uz, ked su ludia taki.

najhorsie co som videla pred par rokmi bol mlady chlap s babatkom na rukach, mozno 8 mes.malo, nastupil zadnymi dverami do totalne plneho busu, tak plneho, ze sa o dvere musel opierat, ledva sa drzal, lebo dieta mal na rukach. stali sme namackani a nikto z tych mladych az stredne starych sediacich nevstal, ani potom, ked uz jedna pani riadne nahlas hrozmila, ze co to ma znamenat, ze preco nikto nevstane! a tak sa tam par zastavok kyval s babatkom na rukach, az kym nevystupil ☹ ☹ ☹ na toto zabudnem len ked ma totalne alzheimer odrovna....
takze tak, ja uz chapem to stare prislovie co som este volakedy ledva z anglictiny vylustila, ze cim viac ludi poznam, tym radsej mam svojho psa....

nsoci
3. feb 2010

No ja fakt ziram. Mne sa fakt bikdy nestalo, ze by m nepustili. Este aj take babky na rozoadnutie vstavali.
A teraz s kocikom prave naopak, som prekvapena - pozitivne - aki su ludia mili. Komunikuju s malym, pomahaju, este aj z nizkpodlaznych busov by ma vykladali. Ako fakt som v uzase. A to jazdim kazy ruhz den cca, auto nemam a doma sediet ma nebavi.

kiama
3. feb 2010

Dievcata ahojte, pekne ste tu rozprudili debaty 🙂 kedysi som sem nakukala a nebolo tu takto zivo 🙂 Neviete nahodou ci sa oplati cvicenie Pilates na Harmincovej vo fitnesscity, nechodite niektora? Dakujem 🙂

mamutka
3. feb 2010

kiama ahoj, no pozeram na to, neviem kolko cviceni by zahrnala jedna seria ci ako to nazvat..
http://www.fitnesscity.sk/cennik.htm
ja by som sa tiez mala dat na pilates, vraj to pekne formuje telo, mam aj jedno dvd, ale doma sama, to nie je ono, to sa nedonutim, vacsinou zabudnem 😖

sunny1112
3. feb 2010

ahojte baby,
ja som tu teda nebola ani nempamatam 🙂 my sme dnes isli na lyzovacku do Lipt.Jana a uz sme aj doma..🙂 bola taka hrozna cesta, ze sme to otocili a ideme zajtra 🙂 snad na druhy pokus sa cesta zadari a dorazime do ciela.

kiama, ja som chodila na Pilates na Harmincovu a bolo to tam super..ale su tomu uz dva roky..takze aktualne neviem ake to je, ale chystam sa tam 🙂 a kde presne byvas, ked sa chystas na Harmincovu?

a nedame buduci tyzden nejake stretko?

bubatenko
3. feb 2010

ahojte,

tak čo sa týka MHD, tak ja mám podobné skúsenosti ako nsoci. Ked aj nikto nebol kto by pomohol, tak vždy vybehol vodič, aby mi zdvihol ten kočík, ale aj ked sa nikto nechystal pomôcť, tak som sa vždy spýtala a to ti nikto nepovie, že nie. A keď som bolo tehotná ma už od tretieho mesiaca púšťali sadnúť a keď nie, tak som si vypýtala, bo mne bolo zle kvôli tlaku. Mne sa dokonca stalo, si pomätam, že som bolo v 40tt a išla som z Kramárov, autobus plný, všetci odvrátili zrak, že ma nevidia, len jeden bezdomovec ma bez mihnutia oka pustil sadnúť 🙂

No stretko, rada by som už aj ja dorazila, lebo skoro vždy mi niečo do toho behne, aj tento pondelok už som bola oblečená do Macka, ale malý mi zaspal, tak sme zostali doma 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre