Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

henrieta7
18. dec 2012

tweetinkapp, ja som chodila k Prcúchovej, ale odišla som od nej práve k MUDr. Vajdičkovej. Bola som u nej len párkrát, ale zatiaľ som spokojná. MUDr. Prchúchová je velmi milá, len ja som k nej nemala dôveru, a niekedy má človek pocit, že je taká nezúčastnená, že sa jej nechce vstať ani od stola, za to je veľmi kľudná 🙂 . MUDr. Vajdičková je tiež veľmi milá a venuje pacientovi ovela viac času. Ja zatiaľ nebanujem, že som prešla k nej.

tin007
30. dec 2012

Ahojte, mate niektora dieta, ktore chodi do sukromnej ZS Harmonia na Batkovej? Ak ano, ako ste (a hlavne dieta) spokojni?

tin007
10. jan 2013

Ahojte, hladam ochotnu maminu z Dubravky, ktora by mi poradila (osobne), ako uviazat satku. Vdaka

lalus
10. jan 2013

@tin007 a aký úväz chceš? ja som odšatkovala obe deti (mladšieho ešte šatkujem, má 1 rok), ale v kolíske sa mi ani jedno nosiť nechcelo, tak som kolískovala len zopárkrát mladšieho. s vertikálnymi úväzmi by som asi poradiť vedela. odborník teda nie som, len z vlastnej skúsenosti 😉

tin007
10. jan 2013

@lalus potrebujem taky uvaz, v ktorych bude mat mala nozicky pokrcene a roztiahnute (akokeby mala abdukcnu perinku), myslim, ze by mala byt kvazi na mojej hrudi s nozkami pod sebou a od seba. snad som dostatocne zrozumitelna ;)

tin007
10. jan 2013

@lalus vdaka, no nie som si sta, ci maju tie nozky tak visiet, resp. ako sa to riesi pri 6 tyzdnovom mimcu. vsak ono nema take dlhe nohy, aby viseli z otvorov.

lalus
10. jan 2013

@tin007 nie u neho nevisia.... má ich schované dnu v šatke. resp. trčia len kúsok

tin007
10. jan 2013

@lalus vdaka, toto je ono, este najst tak niekoho, kto pride a pomoze osobne ;)

lalus
10. jan 2013

@tin007 ja osobne som sa učila viazať len podľa návodou a videí. je pravda, že som začínala s trojmesačným (hlavičku si ešte nedržal, resp. veľmi slabo). netreba sa toho báť, je to len vec zvyku a nadobudnutých zručností. s každým jedným uviazaním to ide ľahšie a ľahšie. tu som ti vypichla nejaké videá, je tam toho kopec. skúšaj - najprv s bábikou, keď už si budeš istejšia tak s maličkou 😉
ak by ti to ale že absolútne nešlo, či si bola v tej šatke stratená, tak nejaké základné info ti viem dať aj ja 😅

https://www.youtube.com/watch?v=HcIlGUCG6mE


https://www.youtube.com/watch?v=aRLK36ix-3E


https://www.youtube.com/watch?v=UOv3iWGJpDc


https://www.youtube.com/watch?v=cdX2i_QpKbw
tin007
10. jan 2013

@lalus dakujem za videa, zajtra idem trenovat, dufam, ze aj mala sa k tomu postavi pozitivne ;)

klaudia85
16. jan 2013

Ahojte, neviete, ako je to so škôlkami v Dúbravke? Chystám sa dať prihlášku do MŠ Švantnerova a mám dosť obavy, či sa tam nehlási veľa detí... Mám ju pred domom a bola by som šťastná prešťastná, keby tam malú vezmú.

lalus
17. jan 2013

@klaudia85 do všetkých škôlok v dúbravke sa hlási veľa detí 😝 ale ak bude mať malá k septembru dovršené 3 roky a ty nebudeš na materskej s ďalším dieťaťom, tak by ti ju vziať mali 😉 ....snáď 😝

lalus
17. jan 2013

@tin007 ako pokračujete so šatkovaním? podarilo sa?

tin007
17. jan 2013

@lalus Este nie, asi nie som dost "kruta", aby som znasala ten plac, ale aspon ked ju nosime na rukach, tak jej skrcame nozky a velmi neprotestuje. A mam aj starsieho choreho, tak nemam tolko casu.
@klaudia85 Ako pise lalus, ak splnis tie podmienky, vziat by ti ju mali, resp. vam ponuknu inu skolku v Dubravke, ak bude miesto (kedze rodicia davaju zvycajne niekolko prihlasok). Ale ako pocitam, tak v septembri 3 este nebude mat, ze? To moze byt problem, ak su volne miesta, tak par deti prijmu skolky od januara (ak su deti narodene na jesen), ale nemozes sa na to spoliehat.

lalus
17. jan 2013

@tin007 neboj ten plač ustane, ona si zvykne a bude sa tam tešiť. je to len nové pre ňu 😝

klaudia85
17. jan 2013

@lalus
@tin007 však toto, ona mi bude mať 3 o mesiac neskôr, ako je podmienka :( Čítala som vaše príspevky tuším z mája po odpovediach zo škôlok a teda, do tretej rána som ani oko nezažmúrila, čo som na to nevedela prestať myslieť. Ja totiž patrím k tým, čo sú priam závislé na tom, aby vzali dieťa do škôlky, kvôli hypo a na jasle nemám, nevyšlo by mi to z platu. A nechcem celú výplatu dať iba na hypo a jasle a byť na tom horšie ako počas rodičáku, veď to je celé zlé. Myslíte, že mám aj ja podať viac prihlášok? Vraj sa to nemá a neviem, má to vôbec zmysel?

lalus
17. jan 2013

@klaudia85 ohľadom viacerých prihlášok neviem poradiť, my sme do štátnej prihlášku ani nedávali 😅 takže tiež viem info len z počutia od kamarátok.
ak však tvoja malá k septembru nedovrši tri roky, to môže byť problém... závisí to potom už len skutočne na danej riaditeľke a škôlke. môže a nemusí také dieťa prijať 🤐 ak naplní triedu takými, čo už tri roky majú, tak hold mladšie deti (čo len aj o pár dní) majú jednoducho smolu.

klaudia85
17. jan 2013

@lalus Ach jaj, ja si to asi hodím. a kam ste dávali?

sunny1112
17. jan 2013

@klaudia85 mas vyhodu v tom, ze mas len jedno dieta a nie si na materskej s mladsim. A aj ked nebude mat tri roky, tak stale bude mat tie tri roky v r. 2013 a nie az 2014 (januar, februar a pod). Cize ja si myslim, ze sancu mas 🙂

lalus
17. jan 2013

@sunny1112 ahoj, ako sa máte? sme sa tu dlhšie nestretli a ani von sme spolu nešli 😅 🤐

klaudia85
17. jan 2013

@lalus to je nejaká cirkevná mš? Je to drahé?
@sunny1112 ďakujem za povzbudenie, budem tajne dúfať... a ďalšie si asi naplánujem s lepším dátumom 🙂

sunny1112
17. jan 2013

@lalus mame sa fajn, starsi teraz nechodi do skolky, mozeme sa kludne stretnut🙂

@klaudia85 mi hovor, tretie naplanujem na koniec augusta🙂)))

klaudia85
17. jan 2013

@sunny1112 A tebe malý ešte nechodí do škôlky?

sunny1112
17. jan 2013

@klaudia85 chodi, len vytopilo prvacku triedu, tak je doma do konca januara...veselo je 🙂

klaudia85
17. jan 2013

@sunny1112 no pekne a to kde? 🙂

paralenik
21. jan 2013

ahojte maminky je tu niektorae aj s karlovky

skiwia
21. jan 2013

ja som z dlhych dielov - ahoj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre