Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

ninocka
autor
11. sep 2006

no ved si bola chuducka ?
a urcite si to hned aj zhodila a teraz si taka ako predtym

lodia
11. sep 2006

v podstate som rovnaka, ostali dve kila, ale tie prospeli a este kojim, tak necvivcim az take vela...a davam pozor aj na prisun jedla, nech sa mi to neodrazi na zdravi..a aj mliecka aby bol dost...🙂)) ty planujes kojit?

inge23
11. sep 2006

dakujem za mile privitanie...ano prve...a bojim bojim 😔

lodia
11. sep 2006

inge,
nemas coho, cakaju ta krasne veci..aj porod je krasny, ved uvidis sama..drzim palce..kde planujes rodit?

inge23
12. sep 2006

lodia: tak to fakt este netusim. mame problemiky, takze dufam, ze to bude OK. ty si kde rodila?

lodia
12. sep 2006

rodila som na antolskej..a mozem doporucit, lekari aj porodne asistentky super..a aj oddelenie novorodenecke v pohode..az na jednu vynimku, myslim tym skusenost, nemusim vsak ani spomenut..ine dobre ksusenosti vyvazili...su to vazne problemiky?dufam, ze nie...

lodia
12. sep 2006

inge,
teraz som si precitala, co ta trapai..isto to bude v pohode..len ziadne stresy, to je dolezita sucast tehotenstva, babatko to citi...a to ze budes verit, ze je to ok, je naozaj velmi dolezite...velmi sa tes!

mysidlo
12. sep 2006

ahojte vsetky,
zdravim najme dubravcanky.
Lodia, asi mas podobnu postavu ako ja. Ja som pred tehu vazila tiez 47 a mam 158 cm, takze som celkom drobec. Zatial mam +7kg, ale vacsinou len na bruchu. Na mne ludia videli tehotenstvo uz na konci 3. mesiaca a vo 4. mesiaci som si uz musela kupit tehotenske nohavice. Ale inak mam dost problem na seba nieco zohnat. Velkost S pre tehotne je mi velka. Lodia, kde si nakupovala ty?
Ja planujem rodit na Kramaroch, snad budem mat dobre skusenosti. Tehotenstvo si zatial super uzivam, i ked sa to neobislo bez zdravotnych problemov. Ale netreba sa stresovat, naopak si to uzivat. Je to nadherne obdobie. 🙂

lodia
12. sep 2006

ahoj mysidlo,

mala som problem s tym kde si co kupit, som vyberava az hruza..nemala som chut sa obliekat strasne, i ked som bola tehotna..takze som sla do Viedne a aspon ten H&M, kde som si naozaj dobre nakupila a este jeden obchod na Mariahilfestrasse..ale nazov si nepamatam..tiez v adidase mali super nohavice, take raperske, ktore sa daju uvolnovat..skus pozriet..boli dost drahe...ale pokryli mi cast tehotenstva a tiez som ich vyuzila na zaciatok materstva (kym sa mi dala do povodneho stavu kondicia a postava) a nakoniec tehu som mohla nosit len rifle od kamosky pozicane..a menzestraky kupene v tom Rakusku, velke halenky..tie nosim dodnes..sa mi pacia..musim povedat, ze som kupila dost vela, lebo pocas tehotenstva som svoje nemohla nic nosit z povodneho satnika a chodila som do prace a aj na spolocenske akcie, tiez som cestovala...takze kedze som sa dost pohybovala a bolo aj leto, tak som musela mat dost nakupeneho, aby sa aj neopakovalo..viem, som narocna..ale co uz..u nas - myslim butiky s mamickovskym oblecenim, akoby zaspali dobu...otrasne veci...
Kramare su vraj fajn nemocnica, drzim palce..este stale neviete pohlavie? a mena mate?

mysidlo
12. sep 2006

ja sa tiez rada pekne obliekam, ale v BA je to fakt bieda. Cez vikend ideme do Prahy, tak tam snad bude lepsi vyber. Zatial mam asi 5 tehotenskych nohavic ale s trickami je to horsie...
Pohlavie nevieme, lebo na utz v 20tt to nebolo dobre vidiet a na dalsi utz ideme buduci tyzden. Kedze sme nechceli ani 3D, tak mi neostava len dufam, ze buduci tyzden to snad zistime. 🙂 Ale keby aj nie, tak sa svet nezruti. Nemame preferencie, co by sme viac chceli.
Medzi menami zatial vyhrava Tomas a Veronika. Pacila sa nam aj Lucia, ale je v decembri, takze to sme zavrhli.

lodia
12. sep 2006

mysidlo,
Tomas je super meno a kamaratka nedavno dala meno svoej dcerke Veronika, tiez sa mi paci..ozaj, H&M je aj v Prahe, tak tam zabehni a popozeraj, urcite si vyberies..maju tam fakt dobre nohavice, kosele, svetre, tuniky..no super..upozornujem ta vsak na take mezestraky, tie nekupuj..na ten ich material sa vela lepi..tak po case nosenia su nenositelne 😀 😀 😀
My sme chceli vediet pohlavie, v klude sme vybrali meno a komunikovali s Luciou uz v brusku..a tiez sa mi dobre nakupovala vybavicka..chcela som jednoznacne dievcatko, tak ma to velmi potesilo... 😀 😀

mysidlo
12. sep 2006

nam je pohlavie jedno, ale rada by som ho vedela prave kvoli nakupovaniu tej vybavicky. Ved nech je hlavne zdrave 🙂

lodia
12. sep 2006

ja Luciu obliekam aj do modreho, ide jej k ociam a je v tom zlata, i ked si vela ludi mysli, ze to chlapcek..ale to neva...

lodia
14. sep 2006

ninocka!
takze si uz zdrava? prechladnutie prec?

ninocka
autor
14. sep 2006

to prechladnutie cez den preslo ale vzdy v noci ho mam katostrofa manzel nemoze kvoli mne spat lebo zle sa mi dycha.
aj sme kvoli tomu kupili kvalitny odsavac vzduchu no nepomaha
vy ako sa mate?

lodia
14. sep 2006

celkom ok, Lucia teraz spinka..akosi sa jej zle v noci spalo, vstavala na kojienie az trikrat..obvykle 2x-1x..akokedy..teiz som unavena..ale zehlim...tesim sa na prechadzku, ked vstane..a pojdem konecne kupit aj tie baterky do fotaka.. 😀

ninocka
autor
14. sep 2006

mas pri sebe aj nejake kamosky s ktorymi sa chodite prechadzat

lodia
14. sep 2006

nie, nikoho tu nepoznam..ziejem tu kratko..len 4 roky, predtym som tu chodila len spavat..vela prace..ale mam kamosku v Karlovke a Lamaci, obcas zajdu a pokecame..dame kavicku a ideme von na zmrzku..ty byvas dlho v dnv?

ninocka
autor
14. sep 2006

tu som uz 16 rokov byva sa tu dobre uz by som odtial to neodisla predtym sme byvali v lamaci

lodia
14. sep 2006

mne sa Lamac velm paci..byvalo sa ti zle? v dnv som bola asi 2x v zivote 😀 😀 nepoznam to tam..vobec..

ninocka
autor
14. sep 2006

v lamaci sa byvalo dobre je to lepsie nez dubravka, je to tiche sidlisko ale teraz tam nic nieje vybudovane. na sidlisku je obchod rema co je o nicom.ani pre
deti tam vobec nic nieje. tu v dnv mozem ist na korcule,bike k devinu alebo na zahorie. su tu dve velke fitka kde sa da cvicit aj s detickami. je tu velka jednota a kopec inych obchodov.a dost prirody sice je to dalej od mesta ale ak
mas auto tak je to v pohode.

lodia
14. sep 2006

jasne, chapem..aj dubravka je super..ma aj histiricku staru cas..taku dedinku..sa mi to paci..uz musim..mala sa zobudila..vlastne ju zobudilo poziarne auto...prebehlo s hukackou po ulici..jajaj..zatial ahoj... 😅

lodia
14. sep 2006

haloooooo...je tu volakto? 😅 😅 😅

ninocka
autor
14. sep 2006

samozrejme asi iba mi dve

lodia
14. sep 2006

😀 😀 😀
sme tu casto, ze? kde mas muza? pracuje? malicka spinka, idem znova zehlit 🙄

ninocka
autor
14. sep 2006

pozera spravy aj som tu

lodia
14. sep 2006

dobre, ze ho mas pri sebe..mala som dnes na navsteve kamarata, fajn sme sa porozpravali...a dohodli sme sa na nakupy do Viedne, sa tesim... 🙂

ninocka
autor
14. sep 2006

no super. aj ja to milujem tiez chodime raz za dva mesiace do viedne a nakupime si naraz .
to je dobre, ze ta prisiel pozriet kamarat

lodia
14. sep 2006

obcas pride, je to fajn..je mi potom veselsie.. 🙂 pozname sa dlho, takze ma pozna a porozprava minovinky, ma tiez problemy so vztahom..ale hadam sa mu to urovna...

ninocka
autor
14. sep 2006

a ty ako pokracujes?uz si dala aj ziadost na rozvod?
alebo to este skusite?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre