Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

janicka.m
30. máj 2012

@dooscoby ďakujem 😉

baby, sorry, že vás zase otravujem s mojou obligátnou otázkou: neviete niečo o novej škôlke na bazovského?? ministerstvo už malo rozhodnúť, infošky nikde nijaké, na mail na mestský úrad mi neodpisujú, telefón nedvíhajú. a brať si dovlenku kvôli tomu, aby som sa išla opýtať osobne - no neviem...

misss
31. máj 2012

@janicka.m ja tiež stale na to čakám, sledujem, ale zatial nic..vraj stale cakaju na to zaradenie.. 😢

zuzikak
8. jún 2012

Ahoj mamicky. Viem, ze tu momentalne riesite skolky, no nenasla by sa mamicka s priblizne starym babatkom na spolocne kocikovanie ? Byvame okolo parku uja Bagara 🙂) moj syncek ma 7 tyzdnov.....

amisa
10. jún 2012

http://www.dubravka.sk/sk/Skolstvo-kultura-a-sp...
baby to som si dnes nahoou nasla na nete aj ked je to uz starsieho data.. pocula som o tom klabosit..tak len aby sa nezabudlo a boli sme v strehu

petraj19
10. jún 2012

@zuzikak Ahoj, ja mam sice 5 mesacnu dceru ale rada by som sa pridala. Byvam rovno za Saratovom, na Gallayovej 🙂

zuzikak
10. jún 2012

@petraj19
tak to by sme sa mohli stretnut niekde na pol ceste napr. pri bille 🙂

petraj19
10. jún 2012

@zuzikak Kludne, budem rada.-)

pe
10. jún 2012

dievčatá prosím vás, neviete mi poradiť, kde by som mohla ist do diabetologickej ambulancie, na ten test na tehotensku cukrovku, pozerala som, ze v zdravotnom stredisku na saratovskej je taka amb., ale obavam sa, ci ma vezmu, neviete niekto? a v karlovke asi nie je nic take, preto sa chcem poradit, ze kde ste boli vy...

smileko
10. jún 2012

@pe mna moja dr. poslala do Polikliniky Karlova Ves - tam na 1. poschodi v labaku.

pe
10. jún 2012

@smileko aha, cize nie priamo do diabet. amb., ale na vysetrenie do toho labaku, ok, tak ak nevybavim nic tu v dubravke, skusim to takto, vdaka

smileko
10. jún 2012

@pe ale tam som mala vymenny listok od svojej doktorky

pe
10. jún 2012

jasne, to som si myslela, preto si to zistujem vopred, ze sa spytam tu a ak ma nevezmu, poprosim moju dr. aby ma tiez poslala do toho labaku, snad sa to bude dat...

smileko
10. jún 2012

@pe ved uvidis, ale mne dr. povedala hned, ze kam mam ist, nemusela som si sama zhanat. a kamosky, kt. maju ine lekarky boli na tom podobne. 😉

salmana
10. jún 2012

@amisa
tú školu by mohli zavrieť okamžite. Vždy to bola otrasná škola

zuzu_la
11. jún 2012

@salmana
@amisa prečo je tá škola taká zlá?

amisa
11. jún 2012

@salmana no to nieje velmi mudre ju zatvarat, ide predsa nova vlna deti. od matiek pocuva matiek pocuvam ze nieje prvy stupen zly.. Skor ako rabce cvirikaju pan primtor dubravky tu ma nejaky kseft a chce sem dosadit nejaku sukromnu skolu. Najblizsia zakladna skola je az pri Krizi a to vraj tiez nieje daka vyhra.
@zuzu_la podla mna vobec nieje zla len volakedy davno ked sme boli deti ale teraz sa postupne zlepsuje vo tam maju novu riaditelku

janicka.m
11. jún 2012

baby, jasne, že otravujem kvôli škôlke... min, týždeň sme sa boli pýtať osobne a ešte NEBOLA schválená 😒 tak potom fakt nerozumiem tomuto... :
http://www.dubravka.sk/files/1705/objednavka c....

😠 😠 😠

tin007
28. jún 2012

Ahojte, ZS na Nejedleho sa nebude zatvarat, no jej cast ma byt prenajata, kedze cela skola nie je vyuzivana. Na poslednom zastupitelsvte (alebo predposlenom) bol k tomu material. Neoficialne informacie su, ze cast skoly si prenajme Sukromna francuzska skola Ecole francaise, ktora v sucasnosti sedi na Kramaroch a ma tam problem s priestormi.
Co sa tyka skolky na Bazovskeho, tak ziadost o jej zaradenie do siete skolskych zariadeni je na Min. skolstva a MU caka na ich vyjadrenie (co by mala byt iba formalita, kedze budova bola povodne skolkou a rekonstrukciou sa opat dostane do stavu, ze bude vyhovovat suc. normam). Sucasne tiez na poslednom ci predposlednom zastupitelstve boli schvalene peniaze na rekonstrukciu priestorov, vybavenie kuchyne atd. vratane prijatia zamestnancov. Pozrite si info o zastupitelstve na webe dubravka.sk. Ked budete pozorne citat zistite, ze dve triedy z Peknikovej sa tam presunu, takze vlastne budu prijimat deti do dvoch tried (nie do styroch).

dooscoby
29. jún 2012

tin007 aj tak je to strasne malo tie 2 triedy,ved to umiestnia ledva 40 deticiek co je skoro tolko deticiek co neprijali len v jednej skolke,bude tam urcite natresk a snaha sa tam dostat za kazdu cenu,ale necudujem sa.Byvala kolegynka byva starom meste,ale trvaly pobyt ma mimo BA tak nedostali miesto a z jedneho platu plati podnajom plus sukromnu skolku 350Eur mesacne ☹ Je to smutne,clovek pride do BA si zalozit rodinu,pracovat a takto dopadne,ze stat mu nevie ani zabezpecit miesto pre dieta v statnej skolke.

dooscoby
11. júl 2012

Tak dnes som sa rozpravala s pani co ma na urade na starosti skolky a situacia je taka,ze bolo neprijatych okolo 350 deti ☹ co otvorenie novych tried situaciu nevyriesi plus prednostne bude brat 5 rocne deticky. Dalej my povedala,ze ak situacia ostane taka aka je tak my dieta skor ako v 5 rokov,kedy im to uz prikazuje zakon do skolky nezoberu a kedze som chcela ist skor do prace,ked bude mat maly 2 roky tak je to vyzera,ze nerealne a nezoberu my ho ani ako 2 rocneho ani 2.5,cize mala by potom nastupila ako 5 rocna aj par mesiacov a Daniel ako 3 rocny. Tak len cakat ci sa to utrasie a ubudne deti lebo vraj je to teraz celoslovensky problem.

janicka.m
11. júl 2012

ako kde je to celoslovenský problém 😠 napr. v takej karlovke (a dlhé diely) umiestnili všetky 3- a viac-ročné deti 😒 podľa mňa je to skôr zanedbanie tejto situácie mestskou časťou...
ináč, neviem, čo sa teta oháňa 5-ročnými deťmi, keď tie už boli uprednostnené v ostatných škôlkach, takže tých veľa asi neostalo - veď predškolákov museli brať, na druhom mieste boli 5-ročné deti a potom súrodenci... 😖

macocha
13. júl 2012

@dooscoby že čakať, kým ubudne detí??? To ti povedala zodpovedná pani z MiÚ?? To čo je za prístup? Juj, normálne mi stúpol adrenalín. 😠 😠

dooscoby
13. júl 2012

janicka.m vraj situacia je komplikovana aj v inych castiach nielen Dubravka,co som pocula uz aj Ruzinov,Stare Mesto robi problemy. Tu v Dubravke pan starosta zrusil vela skolok a teraz to nevedia dostat spat. Vraj este jednu chcu otvorit len nie je budova a vraj tam,kde su udrzbary by sa dalo len tych nemaju kam dalej posunut.

macocha hold som na materskej tak sa staraj,nikoho netrapi,ze dieta potrebuje kolektiv a rovno my povedala,ze ak bude situacia taka aka je tak ani buduci rok my ju nezoberu. A v tej novej skolke to bude vsetko na tesno,budu skladacie postele a v jednej miestnosti,kde sa hra sa bude aj spat,ziadne oddelene spalne a herne. To je akurat tak dobre na vyssiu chorobnost deti 😠

tin007
13. júl 2012

@dooscoby nebudem sa Sandtnera zastavat, no rusenie skolok a jasli ma na rovasi predchadzajusi starosta (Polak). Co viem, tak na Drobneho (asi je to Drobneho), na konci ulice, tesne pred zakrutou ako vedie vysoke napatie je jedna zanedbana budova byvalych jasli, ci skolky (co je vlastne mozno tak do 100 m od skolky na Sekurisovej), o ktorej netusim, ci tam niekto nieco robi alebo nie (v zmysle, ze zahrada je totalne zanedbana, ale na vstupe su vymenene plastove dvere a je tam nejaka tabulka). Problem je v tom, ze vela objektov, kde boli skolky, boli tak prerobene, ze lacnejsie by bolo postavit ich od znova (toto napr. plati aj pre Sekurisovu 12, kde boli jasle, teraz su tam rozni najomcovia a hlavne je tam kniznica - vdaka comu museli prist na prizemie zelezne stlpy, aby drzali strop, detske zachodiky a sprchy boli vytrhane a do odpadu bol naliaty beton, takze by pri rekonstrukcii museli sekat metre pod budovu cez celu zahradu az do vodovodnej sachty, ktora je v rohu zahrady / ked to videl pri jednej havarii udrzbar, tak sialene nadaval!, ako dosledok tak netecie (v jednej vetve) tepla voda plus je tam byt, ktory nebol po zruseni jasli vysporiadany a uz je rozhodnutim sudu dozivotne prisudeny na uzivanie najomcovi, ktory sa ho nevzda atd), cize moze byt, ze objekty by aj boli, ale su tam bud prekazky stavebneho charakteru, alebo pravne. Mozes sa ujat peticie a navrhnut napr. aby boli stavebne povolenia vydane iba vtedy, ak sa investor zaviaze vybudovat priestory vhodne pre zriadenie MS (napr. k poctu bytov, ktore tam budu) alebo nieco podobne. Napr. vo viacerych ZS je dost volenho miesta, kde by mohli byt zriadenie dislokovane MS (strava by bola vyriesena), ale nie su peniaze na prerobenie. Holt, treba si uvedomit, ze Dubravka ma velky pocet dochodcov a ti chodia za starostom a na zastupitelstvo pravidelne, takze sa o nich vie, maju 3 kluby, priestory atd. O nasom rod. centre si starosta do jari tohto roka myslel, ze sme nieco ako sukromna skolka a ako hrozne ryzujeme na navstevnikoch! A ked v juni vystupila nasa statutarka na zastupitelstve, tak ju mala vacsina poslancov v pazi a doslova sa "rypala" v nose.

zitaje
15. júl 2012

Caute zienky,
pardon ze sem len tak vpadnem, ale potrebovala by som poradit. Neviete mi dat kontakt na nejakeho detskeho zubara v Dubravke, Karlovke, DD, alebo v podstate hocikde 😅 ?
Mala ma kaz a neviem zohnat zubara.
Vdaka vam za rady 🙂

lalus
16. júl 2012

@zitaje dr. Ráček. je v Dúbravke na Bullovej, v budove pedag. a soc. akadémie. odporúčam, chodí k nemu celé okolie s deťmi od roka až po 18 😅 , je výborný a s deťmi to vie 😉 http://www.zlatestranky.sk/ludia/Bratislava/WP3...

tin007
16. júl 2012

@zitaje na patronke, v zs na dubovej je mudr. strasserova 0254788275, skus jej zavolat, mozno vas vezme

zitaje
16. júl 2012

Vdaka baby, zajtra idem volat.

@lalus
@tin007

moni244
30. júl 2012

@ninocka ahoj aj ja som z devínskej a bábo čakáme tieť v januári, presnejšie 9-teho

dooscoby
31. júl 2012

baby neviete my odporucit dakeho dobreho gynekologa/gynekologicku tu v Dubravke,Karlovka a okolie? Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre