Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

tin007
27. apr 2012

@katikaba tu je link na odd. skolstva, kultury, sportu a MS http://www.dubravka.sk/sk/Miestny-urad/Oddeleni...

katikaba
27. apr 2012

@tin007 dakujem uz som tam napisala,snad to bude ok 🙂

dooscoby
1. máj 2012

tak ani nas neprijali na Cabanovu,ale ziadna tragedia zatial lebo skolku sme vybavili inde.No neviem na Bazovskeho maju stahovat este 2 triedy z Peknikovej a co len sused vravel tak MS Pri Krizi neprijala skoro 20deti co maju 3 roky a pracujucich rodicov,na Svantnerovej asi 10 deti tak podla mna sa im to obsadi rychlostou blesku.Katikaba tebe malu ak nema este 3 roky nezoberu lebo 2 rocne dieta zaberie miesto ako 2 3 rocne deticky,ale skus zato nic nedas. Ja uz to necham tak,nech maju miesto hlavne rodicia co musia pracovat a deti maju 3 roky.A problem je aj ten,ze tu hore ako je Homolova su najomne byty plne deti,novostavba plus stavaju tu Villa Rustica zice je tu strasne vela mladych rodin s malymi detickami.

dooscoby
1. máj 2012

tin00 a kolko 3 rocnych deti by mali prijat,tych 90 alebo do toho spadaju aj starsie deti plus deti z Peknikovej

tin007
1. máj 2012

@dooscoby neviem, viem to, co je napisane v tom materialy, ktory isiel na zastupitelstvo

dooscoby
1. máj 2012

tin007 podla mna to bude asi klasicka 4 triedna skolka,kde bude len jedna trieda pre malicke deticky co je malo ☹

katikaba
1. máj 2012

@dooscoby mala si pravdu ☹ ,Barborku nezobrali,teraz j e to este super lebo chodi do jasliciek a velmi sa jej paci,ale ked bude mat 3 roky a nebude prispevok tak platit cel sumu jasiel t.j. 350 € bude palka,jasle su do 3,5 roka,snad buduci rok bude lepsi,ale denne dochadzame do centra elinou,tak to nie je bohvieco,ta skoka na bazovskeho by bodla 🙂

dooscoby
1. máj 2012

katikaba a kam ti malinka chodi. Ja uz mam z toho vlasy dupkom lebo Daniel je junovi a do Septembra netusim co s nim lebo od januara my ho ako 2,5 rocneho asi tazko dakam zoberu tak to vyzera,ze by som platila z vlastneho vacku. Snad sa este za ten rok,dva daco zmeni hoci deti je stale vela tak by bodli aj 2 skolky nielen jedna

katikaba
2. máj 2012

@dooscoby do jasiel na Holleho ulici v centre,teraz je v skupinke 10 deti, su tam zlate tety,maju aj vlastnu kuchynu a riadtelke zalezi na tych detoch,keby boli v Dubrvake bolo by to idealne 🙂

katikaba
2. máj 2012

@tin007 uz mi prisla odpoved:Dobry den,
prihlasky do MS Bazovskeho 4 nie su k dispozicii, materska skola sa zaraduje
do siete skol. Cakame na odpoved z Ministerstva skolstva. Po zaradeni do
siete Vas budeme prostrednictvom Dubravskeho spravodajcu, web stranky
Dubravky a DTV informovat.
S pozdravom
Mgr. Ľubica Szilasiová
Spoločný školský úrad
Bratislava-Dúbravka a Lamač
tel. 02/64368931

tin007
2. máj 2012

@katikaba No super, ze su taki rychli, tak sledujte stranku dubravky a uvidite. Uricte ju zaradia (Ministerstvo) do sete skol, dokonca im dala na tu rekonstrukciu peniaze aj British Int. School (co sedi na Peknicke).

misss
2. máj 2012

@katikaba Myslim, ze toto je nejaka hromadna odpoved, lebo aj nam toto odpisali.. ☹

dooscoby
2. máj 2012

tin007 no British na tom ziska lebo Peknikova MS by sa mala odtial odstahovat tym ziskaju extra priestory navyse.Cize 2 triedy odtial budu stahovat na Bazovskeho

moni
8. máj 2012

ahojte, luskam temu ci ste to niekde nespominali...hladam info o pediatroch v DNV, mate nejake odporucania?

syslica
8. máj 2012

@moni Všetci sú dobrí 😉 . Na Horova v Zdravotnom stredisku je úplne najsuper Dr. Prokopová a samozrejme Dr. Valdnerová v Sandbergu. Ale práve tieto dve majú zvyčajne plné čakárne... 😅

moni
8. máj 2012

@syslica dakujem, uz som nasla tieto dve mena. len skoda ze maju tolko prace, radsej keby mali prazdne cakarne! 😉

katikaba
9. máj 2012

AHojte babenky,neviete,kde v BA4 je plávanie pre 2,5 ročné detičky po 17 tej hodine? všetky kurzy čo som našla boli len dodobeda.dcérka má oslabené brušné svalstvo,tak nám neurologička odporučila plávanie a aj saveľmi rada čvachtá vo vode,nemozme chodiť doobeda,lebo dcérka chodí do jasiel

tin007
9. máj 2012

@katikaba obavam sa, ze v Dubravka sa neda plavat, ale skus v DNV Rolando, oni maju bazenik a robia kurzy, mozno by ste si ho mohli podvecer prenajimat. Este potom v DNV sa plava v nejakom hoteli, ale neviem nazov.

lalus
9. máj 2012
katikaba
9. máj 2012

@tin007 v ROlandovi nerobia poobede ☹

katikaba
9. máj 2012

@lalus ani tam nemaju plavanie poobede,doobeda plavaju vacsie deti a poobede mensie

sunny1112
10. máj 2012

@katikaba v Ba4 poobede plavanie nie je..skus pozriet este na mokrohajskej...

@tin007 vidim,ze cakas druhe babo;) gratulujem🙂

janicka.m
10. máj 2012

čaute, neviete náhodou o novej škôlke nič nové? neprijali nás, tak sa pridávame do skupinky čakajúcich. 🙄 ☹ 😠

tin007
10. máj 2012

@sunny1112 dakujem
@janicka.m zatial nic, na MiU cakaju na zaradenie skolky do zoznamu Min. skolstva a ked budu mat istotu, ze od septembra stihaju otvorit, tak daju oznam na stranku dubravka.sk a tiez do Dubravskeho spravodaja a do Dubravskej televizie

janicka.m
10. máj 2012

@tin007 ďakujem za info, ale neviem prečo mám dojem, že všetko to bude v takej tichosti, že ani prihlášku nestihneme podať 😠 😠
písala som na MÚ žiadosť o preskúmanie... (blabla), ako radila pani z odboru školstva v spravodajovi, tak som zvedavá, čo odpíšu 🙄
mala som pokec s jednou riaditeľkou MŠ z DÚ o výbere detí a je mi z toho na grc. nejdem to tu popisovať, keďže si to tu môže prečítať hocikto 🙄 😠 všetko je to nespravodlivé a o podplácaní 😠 nech si na MÚ tlačia kaleráby koľko chcú 🙄 😠 ☹

macocha
11. máj 2012

Ahojte, na tej Mokrohájskej sa mi plávanie celkom páči, ale na vchode píšu, že pre deti až od 3 rokov je to... a okrem toho dosť studený vzduch pre krpcov, moja tam vždy prechladla.

kenzaa
11. máj 2012

@macocha v DNV v hoteli W sa da ist do bazena, ked nie je plavanie deticiek a je to 7 eur na hodku a je v tom aj sauna,

kenzaa
11. máj 2012

@macocha a v tom Rolande plavaju tiez, treba si zistit na hotelovej recepcii telefonicky

katikaba
15. máj 2012

@kenzaa tak nakoniec ideme plávať na Záhradnícku,tam sa pláva cez víkend a ako kurz,zobrali ju do skupinky mladších detičiek,ale pokročilých,prvú hodku máme skúšobnú a potom sa rozhodneme,snáď to bude O.K. 🙂

dooscoby
29. máj 2012

macocha na tej mokrohajskej je to az od 3 rokov kvoli hygiene,som tam este donedavna do maleho bazena chodila s malym,ale uz to stopli,skoda lebo to bolo za 3 Eura na hodku a poznam tam plavcika tak maly mal vacsinou zadarmo a dat 140Eur za 8 lekcii sa my zda strasne predrazene. S malou som chodila do DNV,ked bola babo,ale nerada sa potapala a tam to dako vyzadovali tak som prestala.

janicka.m jasne,ze to je o protekcii nech si kazdy hovori co chce.Drzim palce nech dostanes flecha v novej

tin007 gratulacia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre