Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

mamutka
2. jan 2010

dakujem za info!
baby my ideme v piatok na 10, inokedy uz nebolo moc volno. uz sa neviem dockat. ale coskoro nas caka ockovanie, maly bude mat 15 mesiacov, sa bojim ako bude reagovat a asi nam r.zakaze chodit do kolektivu na nejaky tyzden.
ja to snad skusim prelozit, to ockovanie.....

hanka0
2. jan 2010

ahojte, aj my budeme chodit do almy, vo stvrtok o desiatej, tak pozeram ze sa tam stretneme s tin 🙂

bubatenko
2. jan 2010

AHOJTE,

tak my patríme do skupinky v piatok o 10,00, tak sa mamutka vidíme.... my tam zase budeme najmladší, ale do skupinky 8-11 sme chodili doteraz a tam by zase vynikal........ 😉

tin007
2. jan 2010

hanka na mirku sa tesime, lebo doteraz boli skupinky bud cisto chlapcenske, alebo tam bola vzdy iba 1 baba a 5 chalosov

mamutka
3. jan 2010

bubatenko, tak vy uz ste machri 😀 my ideme prvy krat do kolektivu v podstate, sa maly narodil v oktobri, ja som mala problem s lonovou sponou, som sa ledva po byte suchtala, prechadzky len s manzelovou pomocou, kedze sme vytah nemali, proste nenormalne bolesti, ale odkedy sme sa prestahovali a mame vytah, tak uz chodim a to som si uzila, denne aj 2-4 hodky na prechadzkach na vzduchu, takze som neriesila ze niekam s nim ist a zavriet sa dnu, ale v januari sa to hodi, taka kosa vonku, brrr a hlavne nech je medzi babatkami a ma kamosov a ja sa nerozpravam sama so sebou a tuto s mysou od PC 😀
manzel venci zajka duracelka, ja peciam kura, idem ho kuknut, ci nehori kuchyna 😝

hanka0
3. jan 2010

tin - No aj my sa tesime, este sme neboli s mimi takto medzi detmi 🙂 tak dufam, ze sa jej bude pacit.

nsoci
4. jan 2010

ahojte
my soplime odusu, takze sedkame doma... dnes teda nic...
skoda, uz som sa na vas tesila 😉

tin007
4. jan 2010

ahojte, vyrazeme o takych 15 min von, maly je nejaky zly, snad bude spat

tin007
4. jan 2010

cafte, uz sme z prechadzky spat, vydrzala som hodinu ten narazovy vietor, mam omrznuty ksicht. maly chrnel, ale akonahle sme prisli domov, tak sa zobudil a uz nechce spat, to zas bude vecer!

mamutka
4. jan 2010

ja som vyrazala pozdejsie, tak by som na 14 asi nestihla, ale aj tak som bola nastvana na mm, tak som chcela byt chvilu sama 😒 sak on si to nejak vyzehli zase 😉 no a tiez sme boli len chvilu, maly dospal este dnu, normalne mi bolo zima, vietor otras, uz mi chyba jar...

tin007
4. jan 2010

baby, pojde niekto zajtra von? mne uz samej na prechadzke hrabe, dieta vzdy zaspi do 10 min, takze ani opicky a papa nemam na koho robit... ja som tak saaaaaaaam ☹

mamutka
5. jan 2010

tin, rada by som sa pridala, ale zobudila som sa so silnou bolestou hrdla 😠 neviem ako to junior bez prechadzky zvladne, ci ma nezozerie chuda moje, ale ja sa hodlam cicikat cajikom a oddychovat 😀 vramci moznosti 😅

hanka0
5. jan 2010

ahojte, no my by sme sa aj pridali s prechadzkou, ale tento tyzden ma manzel dovolenku, tak chodime von s nim, resp, on s malou :D .... ale buduci tyzden uz urcite 🙂

smileko
5. jan 2010

tin, aj by som sa pridala na prechadzku, ale mame este ocka doma, tak si maleho uziva 😉

mirka73
5. jan 2010

Tin, tak aka bola prechadzka? my sme sa vcera prechadzali 1,5hodiny, dnes uz iba 45 min brrr 😀 vcera som este stretla dva kociky, dnes uz iba jeden!

mame teraz hrozne rozburany rezim (teda ak sme niekedy nejaky mali 🙂 ) takze sa radsej na prechadzky s nikym nedohadujem, zrejme by som to v dohodnutom case nestihla...

Bubatenko ako sa vam dari zaspavanie??? u nas je to cim dalej tym tazsie, planujeme ist podla knihy, ale este pockame aspon do 4 mesiacov, drobca je predsalen este trosku male 😖

planujeme s malinkou plavat - mate nejake skusenosti? som pozerala aj temu plavanie deti, ale tam pisu z celeho SK, a pre nas najblizsie je Rolando a Aquababy - obidve v Devinskej...

tin007
5. jan 2010

ahojte, maly odkvacol vcera vecer o pol deviatej a spal relativne dobre az do pol osmej rano. ale tym, ze spal iba 45 min. vcera tak bol do vecera zly. rano som ho supla manzelovi do pracovne a este som si dve hodky pospala (skor podriemala). a predstavte si, ze ta opica mi zaspala az po pol hodine kocikovania vonku (ked sme si ukazali asi 50 x papa a taptap a pod.), tak som po hodine a stvrt dorazila domov, lebo som bola zas odmrznuta (maly este spal v kociku), nechala som ho tam, ze hura... najem sa, nieco porobim atd... nezobudil mi ho o 10 min zvoncekom pizzaman (mm si objednal)! takze dnes spal zas iba 45 min a fici ako delo!

tin007
5. jan 2010

mirka v tej teme plavanie s babatkami v ba som pisala skusenosti (moje) z rolanda (to je to aquababy, neviem o tom, ze by tam malo byt nieco ine). my uz od jari chodit nebudeme, resp. ak by sme chodili, tak niekam inam. je to sice najblizsie, ale ako zacala nasu skupinku vies slavka (miesto helgy), tak som ostala velmi nespokojna

mamutka
5. jan 2010

no dnes je strasne zima, fuj, esteze mam vyhovorku, to hrdlo, sedim domka 😀 maly organizuje domacnost, presuva kos na pradlo, naklada don vsetko co vidi...
zaspal mi vcera az o 23.30 achj jo
ja by som podla metody Kazde dieta sa vie naucit spat nesla, ved ked dieta place, ma usopleny nos a s plnym nosom sa neda poriadne -dychat....mna osobne by po takom spanku na druhy den bolela hlava. aj som myslela ze to skusim, ked bude mat 8-9 mes, ked tak malo spava, tak som pocitala, ze vtedy uz budem na konci so silami, ale zatial sa da .... ale keby sa mi budil 8 krat za noc, kokos, tak to teda uz fakt nejak riesim 😀 ale tak ked je raz za tri hodky hore na chvilu, to sa este da. ved ked vyrastie, kopne ma do zadku a pojde za krajerkami, aspon si ho teraz dobre uzijem 😅 😵

nsoci
5. jan 2010

Sopliky uz ustupuju...

mirka73
5. jan 2010

Tin v Devinskej je este jedno Aqua baby Centrum na Opletalovej v Hoteli W, a ten bazen je tusim vyhradeny len pre deticky, nepouziva sa na ine ucely, ako je to v Rolande, ale nepoznam nikoho, kto by tam uz chodil, tak neviem...

mamutka ani ja este stale nie som o tej metode zaspavania presvedcena... to, ze cakam aspon do 4.mesiaca je taka vyhovorka🙂 malinka vlastne spinka celkom dobre, len to zaspavanie 😠 trva nam to fakt aj dve hodiny - nosime sa na rukach, papkame, zase sa nosime, ona pri tom placka, lebo je unavena... no a cez den ju uspim iba v kociku na prechadzke!

mamutka
5. jan 2010

mirka, oni pisu ze autori odporucaju az po 6.mesiaci, ale aj tak mi to pride drasticke, ale to je na dlho debata. ani si neviem predstavit nechat ho plakat, ved by susedia uz volali socialku 😀
ja som tiez uspavala a niekedy aj doteraz uspavam dlho, niekedy aj hodku, kojim, takze napokon zaspi na dude a je pokoj, neviem, asi nekojis, ked musis tolko ju nosit a tak 😨 to by ma fest unavilo. moj drobec od narodenia byval v noci zakazdym hore hodinu az dve, ja som nechapala ako to vydrzim, cucal tak 50 min, potom sa mrvkal, kakal, prebalila som a potom ho kojenim uspat zabralo zase minimalne 30 min. ono niektore deticky su take, neboj, vratia nam to 😉 teraz sa v noci prihlasi, pocucka a o par minut chrnka, zlatusik.
inac, citala som, ze az vo veku okolo 8 mesiacov, ked prichadza separacna uzkost si babatko uvedomuje, ze mama a ono nie su jedna bytost a musi byt trochu aj bez nej. ono to tie deti maju v hlavkach trochu zlozitejsie ako my, niektore si tu blizkost potrebuju akoby overovat v jednom kuse, prikvaceni na mame a nie a nie zaspat.
tento moj tiez niekedy ani cucat uz nechce, len sa unaveny vala po posteli ako ranena velryba, vidim ako by hajkal a neda sa 😒 ale aspon neplace, skor to prejde do zbesileho hadzania sa a pistania, ale takeho, ze nam usi odchadzaju a trpneme kedy zabuchaju susedia 😅

nsoci,ako dobre ze to konci, chuda male. nas teda este nesoplil a nebol chory, klop klop, ale uz trpnem co ho chyti ked to na seba tak necha cakat 😖

tin007
5. jan 2010

mirka dik za info, nevedela som, uz viem 😉
k tomu uspavaniu, maly nam tiez zle spaval (a zas s tym zacina), moze to byt aj kvoli tomu, ze ju boli brusko (skryty reflux). ak chces, potom ti poviem k tomu osobne, ked sa stretneme. ak musis nosit, tak si zozen kvalitny nosic - manduca, liliputi, ergo a pod. a v tom ju nos, rychlejsie zaspi a nebudu vas boliet ruky 😀

bubatenko
5. jan 2010

ahojte,

no u nás to trvalo len dva dni.. a už na tretí zaspal krásne sám, ani nezaplakal... a odvtedy je to každý deň aj cez deň a spí celú noc, raz sa stalo, že sa zobudil asi o piatej, lebo bol smední, tak dostal čajík a spinkal dalej.....

je to každého vec.... ono je to o nervoch , u nás sa to dalo, netrvalo to dlho a rýchlo to zabralo, takže sme to celkom dobre zvládli

tin007
5. jan 2010

caute ... ma picne, maly zalomil o osmej pri kojeni, spal do pol desiatej, zobudil sa na bolenie brucha a odvtedy tu zijeme. akurat co je super, trenuje chodenie - take krok sem, krok tam, pripadne poskakovanie na mieste a pod. no a frajer este popri preslapovani a skackani tapka rukami... je zlaty, ale nech uz ide spat!

mamutka
6. jan 2010

ved to, je to o nervoch, ja na to nervy nemam, ja by som zlyhala pri tom reve, bolo by mi luto a to by som si len zavarila 😀 ale podla mna je rozdiel pri detoch velky, jedno poplace a da sa, ale co som citala v tej teme, ked ma to este zaujimalo, ze mozno skusim, tak aj 2-4 hod niektore revu kym sa uspia a trva to cele dni, no to uz sa mi zda privela
ale ako vravim, keby mi bol hore 8 krat za noc dlhsiu dobu, tak sa neserem, idem spat vedla so stuplami a hotovo 🙄

tin, to poznam, ked par krat odkvecne od unavy tak skoro a o chvilu je hore vyspaty ako po celej noci snivania a neda sa ani za nic udrzat v horizontalnej polohe. teraz ho uz nic nezadrzi, on sa proste niekam vyberie a ide..

mirka73
6. jan 2010

prave som mm vyhnala s malou von, ja si len presusim vlasy a utekam ho vystriedat - chysta sa niekto von???

budem sa prechadzat s bezovou tentonkou niekde okolo noveho kostola...

tin007
6. jan 2010

mirka, my sme sa prave vratili vsetci traja z prechadzky, maly este spi v kociku, juchu!

mirka73
6. jan 2010

tin - som skoro odpadla, ked som videla, kedy si v noci pisala...

ja teda idem brazdit po snehu🙂

tin007
6. jan 2010

mirka a zaspal az nieco okolo druhej ci tak nejako, este s hysakom (normalne som musela odist do obyvacky a manzel uspal) a rano budicek o pol deviatej. teraz este spi, uz 2 hodiny, naobliekany doma v kociku, zas bude spoteny ako mys, ale aspon vyspaty 🙂

mirka73
6. jan 2010

dnes bolo vonku uuuuzasne! teda az na tie kopy snehu, hodku sa poprechadzal manzel, hodku a pol ja, no a teraz moj drobcek este stale spinka, tusim ju uz idem zobudit 😒 ja ju po prechadzke nechavam spat na chodbe - mame nastastie uzamknutu za bezpecnostnymi dverami, tak jej tam vzdy otvorim okno a ona si pekne chrni - teda vacsinou - a vzdy len trrpnem, ked pridu susedia, aby ju nezobudili

som pozerala tu temu o knihe - je tam uz 183 stran popisanych - ale tusim to fakt minimalne odsuniem do 6 mesiacov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre