Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

lodia
3. sep 2006

ninocka,

bre ranko...mala som aj hlboky..vlastne kombinaciu..odnimatelna vanicka a aj sportovy kocik..Peg Perego a vanicku Navettu..vyborna vec..aj na prenos dobra..vanicka zaroven koliska a postielka a aj autosedacka..vyuzivala som ju do 5tich mesiacov a teraz mam len sportovy kocik Atlantico, na ktorej bola predtym vanicka nasadena..odporucam, som spokojna...vanicka je podla mna dolezita pre bezpecnost dietatka...

ninocka
autor
3. sep 2006

Lodia
aj ja chcem peg perego teraz je novinka peg perego centro ale najprav som samozrejme chcela navettu ale teraz stale rozmyslam ci ano alebo nie

lodia
3. sep 2006

preco rozmyslas?

ninocka
autor
3. sep 2006

lebo kamosky hovoria, ze dieta v navette je velmi kratko a ze sa to neoplati a ved peg perego sa zlozi a je velmi dobre odcalunene a ze to nema skodit na chrbatik.

lodia
3. sep 2006

tovje dietatko sa narodi v januari, vtedy je dost zima a prefukuje..riskujes ze dietatku nebude teplucko...a aj chrbatik je bezpecnejsie ochraneny vo vanicke..mozes navettu kupit z druhej ruky..predavaju ju za 3.500, priznam, ze aj ja ju idem uz predat..ale nemaj strach neradim preto, ze ju ponukam.. 😅

ninocka
autor
3. sep 2006

ano aj ja si myslim ,ze to babatko moze prefukat. Pre istotu a zdravie dietatka
si kupim.

lodia
3. sep 2006

ved potom mozes predat...no ved si to este rozmysli,ale vanicka je vanicka...ci si kupis samostatny hlboky kocik, alebo odnimatelnu cast...pozri si na internete inzeraty...ak je v dobrom stave oplati sa ti kupit...

ninocka
autor
3. sep 2006

radsej navettu hlboky moc nechcem. inac v navette malicka mala dost miesta

lodia
3. sep 2006

bola sice velka, mala 53 cm, ale dalo sa..navetta nie je velmi velka..ale stacila..mala by byt do 74 cm, ale nasa nevydrzala, pretoze neznasa kocikovanie ako take..

ninocka
autor
3. sep 2006

malicka ti teraz spinka

lodia
3. sep 2006

nie, ja teraz ranajkujem..hra sa v postlielke 🙂 naucila som ju, aby sa obcas hravala sama, lebo sa nestiham niekedy ani najest..ale teraz to uz vie, tak je to v pohode..pojdeme o chvilu spolu varit obedik... 😅

ninocka
autor
3. sep 2006

ved urcite je sikulka
ako ti je doma na materskej?

lodia
3. sep 2006

hrozne 😢 nebavi ma byt na materskej..rada by som aj pracovala...chyba mi to 😖 no musim to vydrzat..idem uz varit..papa

ninocka
autor
3. sep 2006

ja som uz vyse mesiaca a pol na rizikovom.
aj mne velmi chyba praca a to uz budem doma dokonca.
ale ci vydrzim tri roky doma to neviem.
ale aspon dva roky s babom podla mna treba byt doma a nie ako niektore idu do prace po pol roky . to dieta nema potom take city k rodicom .

dobru chut k obediku

lodia
3. sep 2006

dakujeme..chcem ist do prace o pol roka, aspon polovicny uvazok..tiez nie je dobre, ak je mama nervozna a nespokojna ...nemyslim si, ze jej city nebudu preto ku mne silne, to je hlupost..milujem ju..
vydrz to na rizikovom, neviem si to ani predstavit...drzim ti palceky

ninocka
autor
3. sep 2006

pokial mas taku pracu, ze mozes ist pracovat na polovicny uvazok tak je super

bellezza
3. sep 2006

ja sa do roboty neponáhľam, ešte 4-5rokov chcem byť doma, minimálne. Potom niečo na polovičný úväzok by mi bodlo.

lodia
3. sep 2006

hm..vobec ti nechyba praca? hm..zavidim..mne chyba..velmi ma bavi..a aj spolocnost okolo ma bavi 😝 ano, zalezi od toho co clovek robi a ako ho to predtym naplnalo...

bellezza
3. sep 2006

lodia nechýba mi, lebo s Tomáškom je o zábavu postarané.
práca ma bavila, ale toto ma teraz baví viac.

ninocka
autor
3. sep 2006

lodia
teraz som si precitala tvoj pribeh je mi to luto ale neboj vsetko zle je na nieco dobre

mysidlo
6. sep 2006

ahojte dubravcanky,
za 1,5 mesiace sa k vam pridam, ked pojdem na matersku. Uz sa aj celkom tesim, i ked mi praca a ludia budu tiez dost chybat. Ale na druhej strane sa tesim na nasho drobca o 3 mesiace.
Ja som tiez s Dubravkou spokojna, byvam na Nejedleho, takze mam blizko doktorku aj obchody v Saratove. A rodicov mam 10 minut peso od nas. Len nas barak je dost hlupo postaveny - vytahy su na medziposchodi, v Dubravke je kopec takych. Takze nas kocik musi byt hlavne lahky a nie velky, lebo ja som tiez dost drobna (pred tehotenstvom som mala 48 kg).
Majte sa pekne 🙂

M.

lodia
6. sep 2006

tak vitaj medzi nami 😀
s tymi domami mas pravdu, my byvame na prvom poschodi a nechodi k nam vytah, mame nastastie lahky kocik..ani nepotrebujem pomoc...super...tesis sa na matersku?

mixka
6. sep 2006

mysidlo, aj my mame vytah na medziposchodi, by som chcela vidiet inteligenta, co to vymyslel

lodia
6. sep 2006

nechcem byt zal, ale isto to bol muz 😎 robim si srandu, s feminizmom to neprehanam...kde radi nakupujete detske veci v Dubravke?viete co mi je luto? ze tu nie je tak vela drogerii a je tu dost obmedzeny vyber druhov plienok..ze?ci nie?

bellezza
6. sep 2006

Mysidlo chodíš k MUDr. Rolnej?
Ja som na nejedlého vyrástla, na 39.

Lodia, tuším 10,12,14,16 sú výťahy normálne.

Ja nakupujem detské veci v British Secondhand na Fedákovej, je tam síce trošku menej miesta, ale vždy si viem vybrať

mysidlo
6. sep 2006

ja si tiez myslim, ze zenska by taky barak urcite nenavrhla. 😀
Ale vtedy aspon fungovali kocikarne. My sice kocikaren mame, ale asi sa tam budem bat nechat kocik, lebo ten nas nebude najlacnejsi.
Ja zatial problemy s plienkami neriesim. Ale po detskych vecickach uz pozeram. Bellezza, ten British Secondhand je len detsky? Kde to je na Fedakovej?
Dr. Rolna je gynekologycka? Ja chodim teraz ku Koglovej, ale nie je porodnik, takze potom si vyberiem niekoho z Kramarov.
Baby, co hovorite na detske lekarky v Zdrav. stredisku na Saratovskej? Vraj su tam vsetky dobre. Ja z detstva poznam len Maresovu. Sice mam na to este cas, ale radsej to nechcem nechat na poslednu chvilu. Rada by som nejaku nie velmi staru lekarku, aby neodisla do dochodku na nemusela som dieta zasa prehlasovat k inej.

bellezza
6. sep 2006

mysidlo, prepáč, Rolná je naša prediatrička zo Sarativskej. Odporúčam, k detičkám sa chová úžasne. Odchovala môjho muža, moju švagrinú, ich malú sestru aj Tomáška a ostane doktorkou aj pre Lukáška. A je dosť racionálna a normálna.
British SH je detský ale zohnala som si aj tehotenské rifle do pása, predávajú tam detské oblečenie a pre budúce mamky.
Je to hneď oproti jasličkám na Fedákovej, keď prejdeš cez chodník smerom k zastávke OD Saratov. Majú aj vonku vystavenú ponuku.

lodia
6. sep 2006

bellezza,
Rolna je super..je nasou pediatrickou tiez, je velmi prijemna a kamarat mi ju dorucil a som skutocne spokojna pristupom a zaujmom..ten second hand poznam, bola som tam sice len raz, ale nevidela som tam az take super vecicky 😲 mozno som nemala stastie. skusim inokedy, uz som sa tu raz pytala, na vas nazor, pripadne na vase skusenostami s jaslami na Fedakovej. chcela by som ist asi o pol roka pracovat a hladam moznosti, kde by sa o moju malu dobre a profesionalne postarali. DAKUJEM za kazdu radu.

bellezza
6. sep 2006

lodia, môj synovček začal chodiť do jasličiek keď mal 1,75roka, lebo mama jeho musela ísť do práce. Stojí to 6000sk na mesiac a Riško znáša jasličky úplne v pohode, sú tam profesionálne sestričky, venujú sa im. Naučia ich na nočník, vysvetlia, chodia von. Riško je spokojný a jeho mama tiež.

lodia
6. sep 2006

bellezza,

vdaka. 😅 mam to dost blizko, tak skusim od roka ist do prace aspon na ten polovicny uvazok, uvidim ako sa dohodnem v tych jasliach. Pojdem sa tam popytat aj osobne a vyzistit este nejake referencie. Nemam doveru k opatrovatelkam, chcem profesionalnu starostlivost a tiez kolektiv deticiek mi je sympaticky.
Este raz dakujem, ak sa este nieco dozvies, napriklad od kamaratok, daj mi prosim vediet. Takmer nikoho v Dubravke nasej milej nepoznam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre