Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

susy
2. jan 2014

Ahojte. Bývame 6.mesiacov v Dubravke a pozerám tu po ms. Ktorú by ste mi odporučili? Zatiaľ sa mi najviac pozdáva škôlka pri kríži. A tiez uvažujem o ZS Bilikovej.

luciahromadkova
2. jan 2014

@susy Dubravka ma 4 verejne obecne- statne ZS- Benovskeho, Nejedleho, Pri Krizi, Sokolikova. V budove ZS Bilikova je sukromna ZS Wonderland, maju aj MS ale na Bazovskeho ul. Co sa tyka statnej obecnej MS deti beru spravidla az od 3 rokoch, nakolko je momentalne velky dopyt po MS, hoci legislativa umoznuje prijimat deti aj od 2 rokov, ale len ak su na to personalne, hygienicke a ine podmienky, zapis do MS vo vsetkych v Dubravke byva spravidla v marci.

susy
2. jan 2014

ZS Bilikova je hneď pri nás a viem že funguje na plno. Hneď vedľa nej je dalsia budova a tam je súkromný Wonderland. Oproti ZS Bilikova je MS Bilikova.
Jedneho syna 7r. budem dávať asi na Bilikovu a druhého 5r. By som dala niekde do ms v Dubravke no neviem kde. Zatiaľ rozmyslam nad pri kríži. No neviem žiadne referencie.

anuskaaprazko
2. jan 2014

Ahojte, ak chodite niekto kocikovat do Liscaku, pridajte sa do skupiny
🙂 https://www.modrykonik.sk/group/2085/

tin007
17. jan 2014

Ahojte, tradičný blšák detského ošatenia, hračiek, kočíkov a potreb pre deti i tehuľky, ktorý organizuje Rodinne centrum Macko sa bude konať 20. 2. (štvrtok) v KC Fontána na Ožvoldíkovej 12, Bratislava, mč. Dúbravka, od 9.00 - 12.00 hod. Podmienky predaja a bližšie informácie nájdete na našej webke (www.mcmacko.sk - ešte nie sú zverejnené).

tin007
18. jan 2014

Občianske združenie Rodinné centrum Macko vás pozýva na besedu „Povinné očkovanie“.
» Kedy sa beseda koná: štvrtok 6. februára 2014 od 9 do 12 hod
» Kde sa koná? Kultúrne centrum Fontána, Ožvoldíkova 12, Bratislava – Dúbravka

Kto prijal pozvanie?
» MUDr. Katarína Šimovičová (lekárka pre deti a dorast)
» Ing. Iva Vranská Rojková (predsedkyňa Iniciatívy pre uvodomenie si rizík očkovania)
» prof. MUDr. Jozef Glasa, CSc., PhD. (vedúci Ústavu medicínskej etiky a bioetiky).

O čom budeme hovoriť?
» Očkovanie a etika
» Čierny kašeľ a mumps na Slovensku – prečo?
» Očkovanie – povinné alebo dobrovoľné?
» … a o tom, čo bude zaujímať návštevníkov besedy.

Vstup je zdarma, potešíme sa, ak poskytnete dobrovoľný príspevok RC Macko. Ak je to možné, prosím príďte bez detí.

tin007
18. jan 2014

Ahojte, stále hľadáme aktívne mamičky a oteckov, ktorí by dobrovoľne rozšírili náš Macko tím a pomohli nám s činnosťami. ktoré by im najviac vyhovovali. Napríklad:
» so službami v herni,
» s prípravou mesačného programu,
» s vedením pokladne,
» so správou webstránky,
» s opatrovaním detí počas kurzov,
» s tvorivými dielničkami,
» s tým, čo radi robíte a u nás vám to chýba…
Ďakujeme.

denisaaa23
19. jan 2014

Ahojte,chodi niektorej z vas dieta do skoly Pri krizi?

tin007
8. feb 2014

Rodinne centrum Macko pozyva vsetkych na besedu s nazvom "V septembri do škôlky".
V pondelok 10. februara od 9.30 bude otvorena herna a o 10.00 zacne beseda o výbere MŠ, o prihlasovaní dieťaťa, o adaptácii a aktuálnych otázkach k danej téme. Prednášajúcim hosťom je riaditeľka MŠ Ožvoldíkova Mgr. Lucia Hromádková.

lucka333
10. feb 2014

@susy ahoj, moj syn chodi do MS pri Krizi a sme s nou ako rodicia spokojny ale hlavne syn tuto skolku navstevuje velmi rad, vobec neplakaval na zaciatku ked nastupil....ucitelky su prijemne, vzdy dobre s nimi pokecame....maju prekrasne triedy, spalne, satne, dvor....maju rozne kruzky + aktivity.....nemenila by som ju za ziadnu inu skolku.....urcite dame aj druhe dietatko do tejto skolky....papa

simib
11. feb 2014

@denisaaa23 mne chodí malá do 5triedy na Pri Kríži.

tin007
19. feb 2014

Ahojte, MiU Dubravky dal na web prihlasku do skolky http://www.dubravka.sk/sk/Skolstvo-kultura-a-sp...

tajomna21
19. feb 2014

@tin007 a preco sa to neodovzdava v skolke? lebo na stranke skolky je zase pisane, ze tam sa odovzdava

tajomna21
19. feb 2014

@lalus dakujem .... no to su novinky ....

tin007
20. feb 2014

Ahojte, dnes od 9tej Blsak vo Fontane http://www.mcmacko.sk/web/2014/02/pozvanka-na-b...

denisaaa23
25. feb 2014

@simib Dakujem, nakoniec sme malu dali zapisat do dnv...

tin007
27. feb 2014

Ahojte, Rodinne centrum Macko oslavuje 12te narodeniny 15.3. od 16tej v DKD, viac info tu: http://www.mcmacko.sk/web/wp-content/uploads/20...

zitaje
2. mar 2014

Ahojte zienky,
neviete, ci niekde v BA 4 nerastie medvedi cesnak? Isla by som si natrhat, len zial nepoznam naleziska... Vdaka

macocha
2. mar 2014

@zitaje jasne, vybehneš cez Dúbravskú hlavicu smerom na Devín po značenom chodníčku a cestou môžeš kosiť. 🙂
Ale nebola som ešte toho roku pozrieť, či už rastie... mal by, ale proste neskontrolovala som to.

zitaje
3. mar 2014

@macocha vdaka, skusim. Keby si medzitym vybehla, daj prosim vediet - ja som z DD a mam tri deti kazde s inymi potrebami, tak neviem kedy sa dostanem, rada by som sla na istotu 😝 🙂

luckamorka
6. mar 2014

ahojte je tu niekto z dlhych dielov? moja mala ma 4 mesiace a v juli sa tam stahujeme.. vdaka

dooscoby
10. mar 2014

@tin007 Ahoj. Chcem sa ta spytat ci tento rok bude aj burza v zahrade lebo mam dake vecicky a cez tyzden nehrozi stihnut predaj. Planuje sa nieco take zorganizovat_

tin007
11. mar 2014

@dooscoby Zatial nie je v plane, bola vo februari vo Fontane.
Je nas malo a nove clenky nepribudaju, asi budeme vyrazne redukovat aktivity.

dooscoby
11. mar 2014

@tin007 juj skoda a nevies ako je v DNV ci tam sa nieco neplanuje? Lebo v Karlovke bude len tam im to treba odovzdat, posit, pooznacovat veci je s tym kopec roboty a pre mna je jednoduchsie prist a predat osobne. Tak ak budes o niecom vediet tak daj prosim ta vediet. Dakujem

syslica
26. mar 2014

@dooscoby Ahoj, pokiaľ ja viem, v DNV sa neplánuje aktuálne nič, aspoň nie taká väčšia burza, aké bývali vo farskom centre. Dôvody sú minimálne dva: kapacitná vyťaženosť priestorov a totálna zaneprázdnenosť organizátorky 😉 , ktorá má medzičasom 3 deti, kopec šatstva, ktorého by sa tiež rada za prijateľnú cenu zbavila ale... nestíhačka. Viem, že MC sestry Zdenky v Záhorskej Bystrici by rado robilo preto burzu tam, v spoločenskom dome, ale to je zatiaľ len JPP, keď budem vedieť viac, zverejním aj na MK.
Zatiaľ pozývam do Stupavy (ale neprihlasujte sa u mňa, ja len vypomáham so šírením info):
05.04.2014
09:00 – 12:00
kulturny dom Stupava
burza odevov obuvi a hraciek a.......
prihlasovat sa mozete na burza@fifidlo.sk
poplatok pre predavajucich 2 eura
kupujuci samozrejme zdarma

dzudka
30. mar 2014

@zitaje
Ahojte pozyvam Vas do rodinneho centra Dlhacik v budove skoly zs majernikova vchod je z boku zo skolskeho dvoru.
Robi sa cvicenie pre babetka od 5 mes Baby Ball cvicenie na fit lopte akurat zajtra zacina dalsi kurz este maju volne miesta od 9.15 cvicia malicke deticky potom vacie od 10.00
Pozdravujem pridte sa pozriet

@luckamorka
www.dlhacik.sk

dzudka
30. mar 2014

@luckamorka ahoj ja byvam na DD uz 9r pytaj sa co potrebujes

luckamorka
31. mar 2014

@dzudka ahoj, nepotrebujem nic konkretne sa opytat, len by som si tam rada nasla nejake dalsie maminy na spolocne kocikovanie alebo tak.. inak ten Dlhacik vyzera super, uz sa tesim ako tam budeme chodit 🙂 ty sa v nom nejako angazujes?

vany777
9. apr 2014

ahojky, ja byvam na DD a mam maleho, ktory ma teraz styri mesiace..kludne mozme spolu chodit kocikovat, pripadne na kavicku na pokec a pod 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre