Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

kiama
3. feb 2010

sunny ja som tam tiez chodila asi 3 - 4 roky dozadu este ked cvicievala Vierka - vtedy to bolo uzasne, ale pozerala som teraz aktualne a Vierka tam uz asi nie je. Vtedy to bolo ozaj super, tak som chcela vysondovat, ci to ma stale taku uroven. Ale asi pojdem skusit a uvidime. Byvam na landauovej, taka akurat prechadzka na harmincovu 🙂

mamutka ja mam doma tiez asi 5 dvd na cvicenie vselijakych pilatesov a podobne, ale v zivote som podla toho doma necvicila 😀 Ja musim cvicit pod dozorom vo fitku, lebo inac sa nedonutim 🙂

sunny1112
3. feb 2010

ja som sa bola okolo noveho roka pozriet (predsavzatie, zacat cvicit 🙂 ), aky je tam rozvrh, a je iny ako na nete...dokonca tam mala zacat aj zumba.

sunny1112
3. feb 2010

buduci tyzden sa inac chystam (pravdepodobne aj s elvo 🙂 ) na pilates, tak sa mozes pridat a vo stvrtok zacina pretty predcvicovat, tak snad sa dokopem aspon raz ist 🙂

tin007
3. feb 2010

ahojte, v piatok idem mhd do centra, napisem potom cerstve zazitky 😀 dnes som bola miesto obednej prechadzky u zubarky, vrtala mi 😝 to bolo v pohode, za 15 min.vybavene, lebo som si vypytala anesteziu, lenze doteraz nemozem poriadne otvorit usta a ciastocne mi trpne prave lice... spominala, ze mi napichla nejaku cievku, tak dufam, ze to do zajtra prejde, lebo je mi nechutne 😔

prettybaby
4. feb 2010

sunny ,co? a co si nezavolala, som bola u maminy az dovecera, :(
vierka uz necvici na harmincke, rodinne dovody.

mamutka
4. feb 2010

tin, dnes sme cvicenie nemohli nahradzat, lebo maly tak krasne na mne zaspal rano, ze mi ho bolo luto budit...potom uz by sme na desiatu nestihali, tak sme sli do Macka na 10.15, uz sa vie sam dostat do bazena s loptickami, je mu jedno ze tam padne po hlave 😀

tin007
5. feb 2010

ahojte, hlasim, ze dnes som isla elektrickou do mesta a kedze sofer (na nastupnej zastavke pri krizi) telefonoval a vobec nehol ritou, tak mi pomahala jedna pani, ktorej skoro kocik vypadol, cize som zazila super stres (uz som videla, ako dieta lize strk na betone 😝 ), pri vystupe som vyslovene poprosila taku "stabilnejsiu" pani o pomoc, to bolo ok. spat nas vzal manzel, nastastie

tin007
5. feb 2010

mamutka dobre ste urobili, bolo tam 6 deticiek (takze plno). inak cvicenie fajnove (ale uz sa zacinam/e trochu nudit, lebo stale dookola to iste, na druhej strane maly uz vie ako pojdu cviky a mirka uz vedela, kedy ma dupkat - uplne bola zlata!), hlavne ked dala andrea schodiky, tunel, tak sa decka super jasili 🙂

tin007
5. feb 2010

aha, chcem sa spytat, ze kto pojde v pondelok do macka? my urcite 🙂

mamutka
5. feb 2010

tin, my by sme radi do macka, ale musime skocit nasej dr., nech nas posle ocnemu, maly zacal skulit ked si nieco obzera z blizka, tak nech sa to radsej skontroluje.
uvidim kolko bude ludi, mozno este aj maca stihneme
ja ked som kedysi davno niekomu nepomohla s kocikom, tak preto ze som sa bala prave toho, ze to zle chytim a nedajboze mi to spadne....lebo ma raz jedna mamina navigovala, ze to za zlu cast chytam, tak som potom uz nikdy nevedela co je dobre a len trpla ako to dopadne 😝 a boli aj take co pomoc odmietli, ale to mali asi take lahsie golfky a v tom max 10 kg dietatko, nak by pomoc brali podla mna, ked sa nuka
no a potom sa musim priznat, ze som sa aj ja pozerala kade tade, nech nemusim pomahat, lebo som si povedala, ze ma aj tak odmietne alebo napomenie, ale potom ma to hodne mrzelo a hanbila som sa za seba jak pes ☹
ludia mozu mat vseliake dovody, ta pani co tebe pomahala to uz asi nabuduce radsej neskusi 😅

tin007
8. feb 2010

ahojte, dnes sme dosli do macka az o 10.40, lebo mlady muz spal do pol desiatej. ale bolo fajn, aj sa trochu zahral, no hlavne chodil za inymi maminami a "zobral" o jedlo 😠 teraz mi chrni v kociku 🙂

prettybaby
8. feb 2010

caute baby, my sme dnes po 4 dnovom abstaku isli von, lebo maly od stvrtka soplikoval a trosku zo zaciaktu kaslal, ale uz je ok. Tak sme aj vyskusali odsavacku soplikov vysavacovu a osvedcila sa. Aj ked obcas zaplace, ale drzi sa statocne. Pre istotu este davam sprej do nosteka a Hedelix.

weronyca
10. feb 2010

Ahojte kocendy..nebyvate niektore nahodou v okoli liscaku? hladame niekoho na spolocne kocikovanie.. zajtra mame 1mesiac.. tak hladame nejakeho kamosa/kamosku 😉

mamutka
10. feb 2010

ide niekto zajtra do Macka? malemu uz chyba bazen s loptickami 🙂

mamutka
10. feb 2010

tin, ten moj sa hadam zobudi v normalnom case zajtra...mala som mm na sluzobke a tento zivel cely den fical, nemala som ho komu vecer do ruk strcit, ale nastastie odkvecol uz o 22. 😅

sunny1112
10. feb 2010

ahoj mamutka, a kedy ides do Macka? Mozno by som sa pridala 🙂
weronyca, ja byvam na zaciatku Dubravky, mozeme sa stretnut niekde pri Iuvente..Ci to mas daleko?

weronyca
10. feb 2010

Ahoj sunny, nie vobec to nemam daleko.. prebehnem liscakom a som pri iuvente.ja byvam pri zdravotnom stredisku .. tak sa mozme niekedy stretnut,bud rada 😉

mamutka
10. feb 2010

sunny, to zavisi od toho ako s malym vstaneme a ci sa mi pokadi jed uz budem obuta na chodbe 😀
ale dufam ze tak okolo 10 uz dojdeme na miesto cinu...

tin007
10. feb 2010

ahojte, vcera som bola na kulture - hamlet v novom snd, takze tatino strazil, ale lahke to mal, maly zalomil o deviatej (a spal krasne do osmej rano). my ideme zajtra cvicit
inak alma uz ma nove kury na marec a april, tak som nas napisala na piatok, aby sme pondelky a stvrtky mohli chodit do macka (jednoznacne to tam malemu prospieva, on sa velmi tazko hra doma so mnou alebo manzelom - s nim sa iba blazni) 😉

mamutka
10. feb 2010

aj ja som uz prihlasila maleho do almy na nove kurzy, ale na stredu, on uz je velkac, banda 16+ 😀
ale je to od 9.00, takze hold nejaky ten rezim musime natrenovat 😨
ja mam tiez pocit ze maly sa somnou nudi, aj ked daco vymyslam, kuka na mna jak na trapka 😝

mamutka
11. feb 2010

nejak je tu ticho, haloo 😨
tin, namazala som malemu to avocado na rohlik, chrochtal jak svinka pri valove, tak dufam, ze ho z toho nebude krutit brusko v noci, dajak zle spava, stale ho brusko trapi, potom sme hore obaja a on o 7 rozrehleny vstava a ja by som taaak spala....teraz este stepuje pri mm v kupelni a keca mu do sprchovania, bobatko, som zvedava kedy ho zase uspin 😅

tin007
12. feb 2010

halooooo 😀
maly vcera po cviceni zacal soplit, ani chuda nemohol vecer velmi dobre spat, ale 2x sme odsali (chudaci susedia) a podarilo sa nam pospat do pol osmej, potom sme aj tak museli vstavat, boli sme na masazi. teraz mi spi, dufam, ze sa poriadne vyspi, von sa mi nechce ist, snezenie ani nevadi, ale vietor. a snad bude do pondelka ok (okrem soplikov nema ziadne ine problemy), aby sme skocili do macka

misss
12. feb 2010

Ahojte dievčatá..fakt tu zostalo nejako ticho..drobček mi spinka na balkone..ani ja som dneska nezvladla prechádzku..ale aspon je na vzduchu.. 😀

tin007
12. feb 2010

caute, maly sa prave zobudil - hra sa s telefonom, tak mozem pisat, spal cez 2 hodiny sople vobec nepocujem bublat 🙂

mamutka
12. feb 2010

no vonku je to otrasne, vdaka vetru sa miestami tvoria zaveje aj na chodnikoch, som sa ledva pretlacila do Lidlu po cviceni, uz som to chcela otocit, ale presli sme tych 20-30 cm co tam navialo....esteze ma kocik velke kolesa 😎
ale tu pod bytovkou ked chcem zist z chodnika a prejst cez cestu, tak su kopy snehu autami vytlacene az do 40-50 cm vysky urcite, cez to sa hrozne prechadza, a nasa smyklava rampa cez schody, no skoda reci....banujem, ze som aj dnes nevzala manducu.
ked som bola decko, cakala som kazdu zimu na sneh, vtedy nic a teraz toto, teraz uz nemam zaujem 😀

tin, tak nech ma uz klud s tymi soplikmi, to je desne, u nas som prvu noc ked soplil maleho drzala posediacky a on tak spal, lebo inak nemohol dychat, taky bol plny, a to mal madrac poriadne podlozeny, ale ani ten sklon nestacil.

inac, isiel vcera po velkom prehovarani spat o 23., rano od 7.zase robil riaditela vesmiru a potom mi zalomil cestou na cvicenie a tam polovicu prespal 😀

bubatenko
12. feb 2010

ahojte,

tak aj my sa pripájame do klubu sopľavých, preto sme už dva týždne neboli cvičiť.... soplíky už ustupujú, ale stieklo nám to trochen na priedušky tak aj kašleme, čo ma viac rozčuľuje. Nech už je lepšie počasie lebo toto ma už nebaví, dnes som bola v obchode , ale ledva som tam prišla, chodníky sa tuším už dva dni neodhrnuly.

mirka73
12. feb 2010

caute kocky
ja si nase forko pravidelne pozeram, len nepisem... taky pasivny pozorovatel 🙂
ale ku chodnikom sa pridam, je to uuuplna hroza, uz som chcela pisat na mestku cast Dubravka, len neviem komu, mam dojem, ze oni maily aj tak ignoruju... pred nasim domom chodnik neodhrabavaju od zaciatku zimy, pritom urcite patri do ich kompetencie, takze vobec dostat sa od domu je horor, a teda posledne dva dni aj na ostatne chodniky kaslu!

nam lekarka povedala, ze chodit mame von kazdy den ked nie je menej ako minus pat, aj keby sme boli soplikovy, len ked su vysoke horucky, tak samozrejme zostat doma 😉

tin007
13. feb 2010

ahojte, idem si zas trochu zamonologovat 😀

sople intenzivne odsavame (vcera vecer tusim 4x, ale pomohlo, ako tak v noci spal), dnes zatial 1x (bola som na to sama, mm je prec) a celkom dobre, aj trochu podrzal (ale slzy sa mu kotulali), takze dost vela som mu vytiahla. teraz mi tu zije, hra sa s vysavacom (vzdy po odsati skaredo na neho zazera a potom sa ide natahovat s hadicou 😀)
dnes sme boli vonku (hodinu), skocili sme do saratova pre plienky a skoro ma narazovy vietor aj s kocikom prevratil na bok (vysla som spoza baraku a na chodniku popri ceste sa do mna tak oprel, ze nas to odtlacilo k zaveju. maly bol nastastie pod prsiplastom a este deku mal prehodenu a kym som zapasila tak zaspal 😉 ale spal iba 45 min, takze cakam, ze po siestej zacne byt zly a o osmej odkvacne (tatik si ho uzije, lebo ja dnes vecer varim)

mirka73 my chodime von aj ked mal maly kasel, chladny vzduch stiahne opuch (ci v hrdle alebo v nose) a detom sa lepsie dycha.

tin007
15. feb 2010

baby, nejako sa prepadavame, co neprispevate?

mamutka
15. feb 2010

tin, maly este spi 😀 prebral sa na cuckanie, dobre sa nalogal a zalomil, ja tu vyhryzam zvysky kurata, to slane, pripecene, chrumkave, joj, to ja mozem, aj ked masova moc nie som 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre