Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

dooscoby
23. jan 2013

@klaudia85 prihlasku mozes podat do viacerych skolok,ale kazdy my hovori,ze staci len jedna lebo potom vsetky riaditelky sedia spolu a rozhadzuju si deti. Ja som davala prihlasky 2 roky po sebe prvy krat som este nebola na MD,ale mala nemala este 3 roky a ako 2.5 rocnu my ju nechceli vziat a ked uz mala 3 tak som bola na MD,tiez ju nezobrali. Treba mat stastie alebo dobre koneksie 🙂 Viem,ze sa ohanaju kriteriami a polovica deti ani nebyva v Dubravke,ale nechcem do toho vrtat lebo ak by som si raz podala prihlasku tak my ju nezoberu vobec. Kamoska ma decembrovu,byva na Racku a stare mesto ju vzalo od Septembra do skolky bez problemov a to uz bola aj tehotna s druhym,vela zalezi od mestkej casti. Kamoske tu v Dubravke nechceli zobrat syna vraj beru podla rajonu a teraz som sa dozvedela,ze BA nas obvod nema povinnu rajonizaciu takze vela zalezi od riaditelky danej skolky. Ja uz miesto pre malu v skolke mam,je tam spokojna,ja tiez a hlavne tam je minikolektiv oproti masovke 4 triedy po 22 deti,to je na kolobeh jednej choroby za druhou ☹

amisa
28. jan 2013

Mamky z dubravky.. napisali sme otvoreny list pre poslancov a starostu na Oddelenie školstva, kultúry, športu a materských škôl, Mgr. Mariana Korbelovej.. prosim podporte ho ak s nim suhlasite.
Vec
Otvorený list so žiadosťou o zvýšenie počtu miest pre deti vo veku od 3 rokov v materských školách prípadne otvorenie nových materských škôl či tried v Dúbravke.

Vážená pani Mgr. Korbelová,
prosím predneste váženým poslancom mestského zastupiteľstva a pánovi starostovi Ing. Sandtnerovi žiadosť rodičov občanov Dúbravky. My dole podpísaní občania, žiadame o zvýšenie počtu detí, s trvalým bydliskom v Dúbravke, umiestnených v materských školách. Ako najvhodnejšiu alternatívu odporúčame napríklad zriadenie nových tried materských škôl v nevyužívaných priestoroch základných škôl. Ako ďalší návrh do budúcnosti podmieniť stavbu nových bytových domov napríklad príspevkom na výstavbu či dokonca výstavbou nových materských škôl.
Dovoľujeme si upozorniť na fakt, že deti staršie ako tri roky sú momentálne diskriminované, ak majú mladšieho súrodenca, prípadne je ich matka je nezamestnaná (a do troch mesiacov si nenájde zamestnanie). Takéto deti si často nevedia nájsť miesto v materskej škole až do veku 5 rokov. Ale ako všetky deti od veku troch rokov túžia po kolektíve a je to pre nich a ich budúci vývin dôležité a žiaduce. Nehovoriac o tom že podmienky pre prijatie detí nie sú úplne rovnaké vo všetkých materských školách. Táto situácia je momentálne napätá. Situácia sa nedá väčšinou riešiť umiestnením detí v súkromných zariadeniach, ktoré sú pre rodiny s jedným normálnym príjmom finančne nedostupné.

Vážení poslanci a pán starosta,
Poslaním predškolského zariadenia je dopĺňať rodinnú výchovu o výchovno-vzdelávaciu činnosť zameranú na všestranný rozvoj osobnosti dieťaťa. Preto žiadame o urýchlené vytvorenie ďalších miest pre deti predškolského veku akýmkoľvek spôsobom, vytvorenie a dodržiavanie rovnakých pravidiel pre všetky deti.
S úctou
Občania a rodičia detí z Dúbravky

Zbierame podpisy..kontaktujete ma prosim

zuzana_1
28. jan 2013

Caute. Je tu niekto aj z Lamaca? 🙂

czechzuzanaba
29. jan 2013

Ahojte, kdyby nekdo chtel podepsat vyse uvedeny Otvoreny list, podpisovat se bude mimo jine zitra, t.j. ve stredu v 18.00 v OD Saratov pred DM.

amisa
5. feb 2013

Dakujeme za ochotu pri podpisovani, uz sme ich odovzdali na MU pani Korbelovej , rada zasadala v pondelok o 16.00 vysledky budeme konzultovat vo stvrtok a potom dame vediet ze co sa bude riesit. Nazbierali sme 244 podpisov za necely tyzden v tomto strasnom pocasi.

amisa
8. feb 2013

Dobry den tak sa hlasim s vysledkami.. takze nieco sa robi a bude robit. Konecne sa podarilo stretnut s pani Korbelovou, lebo skoordinovat sa je celkom narocne. Tazko nieco teraz napisat lebo este nieje nic iste, vsetko je to otazka penazi. Bude sa pravdepodobne budovat nova skolka najprv jedna mozno sa podari casom i viac tried. So stavitelmi novostavb sa bude rokovat, ale vsetko je to este v plienkach. Hladaju sa (teda na oddeleni pani Korbelovej) aj alternativne sposoby skolok, vsetko je vsak este v stadiu prvotnych planov.
Nove pravidla prijmania maju vyjst o tyzden ci dva. Aj o tom vas budeme informovat. S niektorymi vecmi ohladom prijmania do skolok a samotnymi skolkami sa neda pohnut lebo sa skolky riadia zakonmi z Min. skolstva a je teraz prijaty novy zakon ktory treba nastudovat.
Velmi velmi by som vas chcela poprosi napisat mi IP s odpovedami na otazky (matky na materskej z Dubravky ktore maju zaujem o umiestnenie dietata nad tri roky v MS).
Kolko ste ochotna zaplait za poldennu skolku mesacne?
Koko mate deti a kolko z nich by slo do skolky teraz?
Kolko ste ochotna maximalne zaplait za celodennu skolku mesacne?
Baby hlavne vas chcem poprosit, ak mate zaujem pridat sa k nam, k mamkam co su v tomto smere aktivne kontaktujte ma. Je nas 5, ale mohlo by byt aj viac. Nechceme aby to skoncilo ako jednorazova zalezitos , ale aby doslo k systematickej zmene v skolkach a komunikacii na nadstandardnej urovni s MU Dubravka.

klaudia85
15. feb 2013

Dnes vycapili podmienky v škôlke, čo máme pred domom http://www.mssvantnerova.eu/vismo/dokumenty2.as... má zmyseľ nosiť to tam osobne, keď prihlášky prijímajú len v jeden deň a aj to len v čase 15:30-16:30 alebo je lepšia voľba poslať to poštou? Keď som tam písala mail, tak ma odbili, že v žiadnom prípade to nemám nosiť skôr 🙂 ale poslať zrejme môžem v priebehu marca.

dooscoby
18. feb 2013

@klaudia85 by som to zaniesla osobne lebo ej poradove cislo rozhoduje,aspon co. viem tak cim skor zapisana tym lepsie.

klaudia85
18. feb 2013

@dooscoby no aj to by ma zaujímalo, aké poradové čísla získavajú tí, čo to pošlú poštou pred dňom odovzdávania prihlášok osobne...

tin007
18. feb 2013

Dievcata, ja som odovzdavala (bolo to 2 roky dozadu) prihlasku a potvrdenie lekara hned prvy mozny termin uz o nejakej siedmej rano a obe riaditelky mi povedali, ze je to sice pekne, ale si spolu sadnu a pojdu podla kriterii:
- odlozena dochadzka
- 5 rocne deti
- 3 rocne deti
atd

dooscoby
18. feb 2013

@klaudia85 ja,ked som bola naposledy odniest prihlasku osobne tak som sa v kazdej skolke zapisovala do ich knihy a hodku po otvoreni som uz bol daka 19 v poradi ak nie viac. Kamoska co byva na Racku tak,ked zapisovala dcerku do skolky tak riaditelka jej tvrdila cim skor poda prihlasku tym lepsie. Inac ona uz cakala druhe,prvorodena je dokonca decembrova a v pohode jej ju zobrali od Septembra,asi vela zalezi aj od mestkej casti,ale aj tak som zvedava ci tie riaditelky dodrziavaju kriteria lebo som uz vselico posula. Suseda ma syna na Damborskeho a nie je spokojna,riaditelka sa menila,neviem ci aj nie dake ucitelky,malo pracovnikov a vela deti 🙂

klaudia85
18. feb 2013

@dooscoby prosím ťa a to ste vtedy tiež mali na podanie prihlášky určený len jeden deň? Mňa zarazilo, že dokonca je na to určená len jedna hodina a to si neviem predstaviť, ako sa tam všetci navalíme naraz. Čudné podmienky... či sa mi to iba zdá?

dooscoby
18. feb 2013

@klaudia85 to uz si presne napamatam,ale myslim,ze bol nato vyhradeny cely den. Davala som na Cabanovu a MS Pri Krizi,to bolo 2 roky dozadu,co my 2 krat zamietli ziadost tak uz kaslem na dubravske skolky,som z toho frustrovana a dcerka teraz chodi do inej mestkej casti,je to integrovana skolka,mini kolektiv a som max.spokojna

zuzana315
19. feb 2013

@klaudia85 aj ja som pozerala podmienky prijimania aj datum odovzdania prihlasky. Je to naozaj len jedna hodina v posledny den odovzdania prihlasok. To potom bude clovek asi medzi posledymi v poradi, ci ako? a mozno bude prave v ten den skolka z nejakych pricin zatvorena. ale podla tych podmienok MS Svantnerova a Galbaveho snad trojrocne deti ani neberie...

klaudia85
19. feb 2013

@zuzana315 práve som tam písala. Zrovna včera som stretla jednu pani s vnučkou, čo ju vyzdvihla z mš galbavého a to dievčatko malo iba 2,5 roka a vzali ju...ale asi to je o šťastí :(

klaudia85
19. feb 2013

@zuzana315 ale aj galbavého má iba 1 deň na odovzdanie, hoci zápis majú písaný už od 1vého, ale to myslia asi pre tých, čo poštou posielajú. Teraz fakt neviem, čo je lepšie, poslať, či tam ísť.

arizona
19. feb 2013

@dooscoby na damborského je stále tá istá riaditeľka ako minulý rok. jej som odovzdávala minulý rok našu prihlášku, bola som 7. v neviekoľkometrovom rade a poradové číslo také, že mi skoro zle prišlo. tak som sa jej spýtala, čo to má byť... niektoré prihlášky prišli poštou 😠 😠 😠 mierne sme si tam vymenili názory, že prečo sú uprednostnené deti , ktorých rodičia sa ani neunúvajú prísť v stanovený čas odovzdať prihlášku. nakoniec z nej vypadlo, že otvárajú síce 1 triedu, ale - prednosť predškoláci, 5-roční, súrodenci... tak na "plebs" ostalo pár (neviem, či nie len 4) miest voľných...

ináč - odporúčam volať do škôlok mesiac pred dovŕšením 3 rokov, nejaké miesta sa uvoľňujú aj priebežne. do "našej" škôlky nastupovalo dievčatko aj včera... pod 3 roky asi nie je oficiálna možnosť prijatia 😠 a iste je dobré otravovať, otravovať, otravovať - riaditeľky, školstvo v dúbravke...

klaudia85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dooscoby
19. feb 2013

@arizona mala som na mysli tu novo otvorenu skolku,vraj sa tam dost zmenilo vedenie aj ucitelky. Ja uz seriem na celu Dubravku a jej materske skolky ak to mam tak povedat lebo aby som sa ja dakomu doprosovala,vyvolavala mu x krat denne ci my vezme decko do skolky je to na zamyslenie a ako pises nie je to o stasti,je to o koneksiach a o tlacenke. Co ma serie je,ze rodicia starsich deti si neuvedomuju dosledky toho a ved ho necham v skolke este hoci uz ma posudok,ze je zrele do skoly nech sa este pohra ved ma cas a tym zbytocne zaberaju miesto pre dalsie deti,aj tak sa tam vacsinou nudia lebo uz vsetko poznaju plus co viem tak skolke to vyhovuje lebo na predskolske deti dostavaja najvacsie dotacie od statu. Tu by pomohlo zriadenie nultych rocnikov v ramci ZS kam by tieto deti mohli ist a uvolnit miesto tym mensim detuchom.

dooscoby
19. feb 2013

@klaudia85 Prihlasku mozes dat,ale ci ti ju zoberu je otazne. Kedy bude mat Victorka 3 roky. Moja je aprilova a zobrali my ju az v Septembri,ked uz mala 3 roky. Toto je tiez trosku pritiahnute za vlasy lebo moje deti su april,jun a ked som sa pytala riaditelky tak tiez my povedala,ze az od 3 rokov a ja,ze co s nou od aprila do septembra tak som dostala drzu odpoved ved existuju sukromne jasle,skolky tak nech ju dam tam,ale to,ze uz nedostanem po 3 rokoch od statu ani cent a mam si platit pomaly 400 ecok z vlastneho uz nikoho netrapi,ved kazdy v tomto state je svojim sposobom milionar.

arizona
19. feb 2013

@klaudia85 a co ti riaditelky povedali - co je 'vyhodnejsie' - postou ci osobne?

arizona
19. feb 2013

@dooscoby my sme tiez na bazovskeho. cele je to o ucitelkach, my mame celkom fajn. ale velmi velka skolka to nie je - je tam 75 deti v 4 triedach. mne sa to zda, ze je fakt mini 😅 cela skolka sa zariadovala za behu, ale uz sa to hadam ustali... doteraz to bola len elokovana skolka, az teraz sa konecne 'osamostatnuje', takze dufam, sa da vsetko do normalu. aj ked mi je luto, ze sa vymenili nastavajuce riaditelky este skor, ako sa to mohlo rozbehnut.

@klaudia85 v karlovke brali vsetkych 3-rocnych (k 1.9.), ktorych rodicia podali prihlasky 😅 takze je to len o ochote a prioritach mestskej casti...

klaudia85
19. feb 2013

@arizona ze je to jedno.

zuzana315
20. feb 2013

@klaudia85 neviem, ci to 2,5 rocne dievcatko je zobrate do skolky len na zaklade "stastia". Mam okolo seba niekolko mamiciek , ktorych dieta minuly rok nezobrali do skolky aj ked malo uz tri roky a nie su to maminky na materskej s druhym dietatkom. Tie asi tolko "stastia" nemali....

zuzana315
20. feb 2013

...ale zato poznam aj niekolko maminiek, ktorych deti zobrali do skolky od januara,ked dietatko dovrsilo tri roky...Len si to treba obtelefonovat ale najlepsie osobne obbehat...

klaudia85
20. feb 2013

@zuzana315 nuž vyskúšame, uvidíme, idem to do mája pustiť z hlavy, lebo sa nad tým iba zbytočne trápim dopredu.

tin007
20. feb 2013

Dievcata, podmienky prijimania deti do MS http://www.dubravka.sk/files/documents/2013/mes...

dooscoby
20. feb 2013

@tin007 🙄 nic v zlom proti panu starostovi,ale to co su za chujovske podmienky,deti ktore dovrsia nie 3,ale uz stvrty rok do 31.08 budu prednostne prijate? nie je to preklep nemysleli 3 rocne lebo o tych ani nikde nie je zmienka,no pekne najprv velkaci a snad potom aj ti najmensi,lutujem tych rodicov co pracuju a nedostanu miesto,by som sa odtialto rovno odstahovala. Tohto starostu viac zaujimaju dochodcovia ako rodiny s detmi,hanba.

zukred
21. feb 2013

No...tak to Dubravka postupne zmeni materske skoly na predskolske pripravky. Je to smutne :( Pracujeme a statu odvadzame nemale dane a este si aj sukromne skolky alebo opatrovatelky musime platit....Je vobec v niektorej mestskej casti Bratislavy dostatocny pocet miest v materskych skolach? Podla toho, ako sa rozrastaju sukromne skolky by som si myslela, ze je to celobratislavsky problem....

arizona
21. feb 2013

@zukred ako som spomínala, karlovka to vedela vyriešiť. umiestnili všetky 3-ročné deti. otvorili nové triedy, kde sa dalo...
podľa mňa je to celkom správne, keď umiestnia deti podľa veku. minulý rok nebolo prijatých veľa 4-ročných (takých, čo už dovŕšili 4 roky). 3 -ročné príjmu, ak bude miesto... ale napr. nechápem, prečo bol doteraz 3-ročný súrodenec uprednostnený pred 4-ročným nesúrodencom... alebo prečo boli braté deti zo stupavy a okolia do dúbravských škôlok a dúbravské deti mali potom menšiu šancu 😠
pravdaže pán starosta uprednostňuje dôchodcov, veď kto by ho volil...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre