Brezno a okolie

mishelin
9. feb 2008

je tu niekto z BR a blizkeho okolia? 😉

zuzlik08
20. nov 2009

no lubi pre upresnenie, tych 270 dni musis byt pripoistena pred nastupom na matersku, t. j. 6 tyzdnov pred, takze je dobre, ked platis aspon 2 mesiace dlhsie, lebo sa ti moze stat ako mne, ze napr. porodis skor a uz by ti to nevyslo. to, ze nesmies byt pn ani rizikove tehu sa mi nezda, je to predsa dobrovolne pripoistenie. no neviem, ja som pocas priplaciania pracovala a od 3 mesiaca som bola na rizikovom a narok samozrejme bol. a myslim, ze je to rovnako, aj ked nerobis, pokym si to platis. je to tak, vyska prispievania zavisi od teba. vyska materskej sa pocita z platieb z predosleho obdobia, cize roku. no bacha, vacsinou kazdy jul sa meni aj maximalna vyska a este pozor na dni zmien, pretoze spatne sa v tomto ziadna zmena urobit neda (dopredu ano).

eva888
21. nov 2009

Ahojte babenky a vsetky deturence dufam ze dnes sa uz chorobky citia lepsie a zdravsie. Aj u nas je to uz o vela lepsie aj spali sme dobre.
Buli tie kvapky fakt zabrali odporucam dalej.
My sme dnes s Lenkou pri starkych tak oddychujem a hladam nejake zimne topky pre Lenku na nete.
A vy co porabate? 😎

zuzlik08
21. nov 2009

ahojte, evy tak oddychujes? a kde mate tatina, ci este dokoncuju tu strechu? ja som tiez hladala malej botky aj po obchodoch, no nato, ze vonku urobi v zime mozno 2 kroky, jej 1000sk za topky nedam a vacsinou totizto uz nemaju nase cislo a vraj do vianoc ani urcite nebudu objednavat...no proste nasi obchodnici. mam zo dvoje aj pouzite vo vyhlade, no asi radsej objednam cisto nove, tie, co bibka dala link z mmb. no uz pomaly sa musim rozkyvat, lebo aj tieto co mame, nam su pomalicky male.
my sme dnes plnili do criev klobasky a hurky a poslali zaudit a boli sme este trosku kuk aj na jaromoku a potom este makali doma..ved vies, jedno a to iste dookola a o chvilu za tebou nic nevidno 😒
bibka, videla som na jarmoku aj tvoju segru, aj buli tvojho muzika. a pokecali sme aj s daskou a muzikom. no poviem vam, tento rok sa im podla mna vobec nevydaril...
...a kde ste ostatne?
inak v 39ke pri byvalom detskom domove maju tie detske stany aj s tunelom za 300sk. nie je sice z tej tenkej sustakoviny, je to taky ten smiesny akoby papier, tak ktora mate zaujem, chodte kuk
lubi, chodba vymalovana? skrina stoji?
ivka vranka, ako chorobka marecek, uz lepsie?

eva888
21. nov 2009

ahoj Zuzka ano dnes som oddychovala a ocina sme nechali oddychovat doma este nie je celkom fit.
Ja sa tiez chystam kupit malej len nove topanky to je zaklad to sme si s mm povedali ze na topanka pre Lenku nebudeme setrit mne svagrina v bb pobehala detske obuvi tak pojdem tam asi v protetike kupim tam sa mi aj najviac pacia. Ozaj aku velkost nozky ma Terezka lebo papucky su inak cislovane ako topanky tak som stoho zmatena aku vlastne mame velkost.
Terrezka je uz zdrava?

eva888
21. nov 2009

Lubka si ti naozaj sikovnica este aj vymalujes sama ten tvoj muzik ta neda za nic ked pride domov ani to nespozna.

eva888
21. nov 2009

Jej baby tak sa mi konecne podarilo najist na internete tabulky na velkosti topanok ak mate problem ako ja tak kuk link http://www.vypocet.sk/vypocet/velikosti/

zuzlik08
21. nov 2009

no evy, tak tie velkosti detskej obuvy este ani ja neovladam 😅 , no ja vzdy viem velkost v cm, tak si pytam podla toho. teraz mame 12cm, no zimne topky jej chcem na 14cm. protetika to su tie zdravotne smerom do halan? evy kuk http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5352372 alebo http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6958687 (ale asi tie cervene)...kuk aj do jej albumceku, ma tam toho viac

vranka4
21. nov 2009

ahojte 🙂 ,tak nás choroba nie a nie pustiť zo svojich pazúrov,dnes zase teploty,sopliská sa mu dnes nanovo spustili ako voda,kašeľ stále,od včera užíva ATB,tak uvidíme,ešte je to len 24 hodín,dúfam,že ich neužíva zbytočne,lebo mne to pripadá ako poriadna viróza,nie bakteriálny infekt,len dr. sa zdal dosť zahlienený,že mu to niekde v priedušnici stojí,tak radšej prekryla ATB,tak čakám......ale je zlatý,hral sa cez deň,pobehoval,no čo ho uviažem o posteľ? 😀 😀
tu sa nakupujú topky na zimu,vlani sme aj my mali problém kúpiť také malé...asi pred mesiacom som bola v protetike v BR-Halny,mali celkom slušný výber takých malých topánok,viac pre dievčatká,cena okolo 500sk-veľ.19-23,ale pre nás nič,našim treba 24-26,čakali tovar,ale potom som tam už nebola 🙂 ..evi,super tá veľkostná tabuľka,ja som to donedávna tiež nevedela,ešte aj teraz chodím stále s krajčírskym metrom a premeriavam všetko 😀 😀
Ľubka,ty chceš toho svojho mužíčka riadne prekvapiť,samé novoty v dome,ani to u vás nespozná,keď sa vráti,bude odmena ,že si nezaháľala 😀 😝

zuzlik08
21. nov 2009

jooj ivka, tak teda, deticky by nemali byt vobec chore. tak drzime palceky, aby sa rychlo vyliecil. bola som aj v protetike, no pre nas uz nemaju a rovnako ako v inych obchodoch, tento rok uz neobjednaju. a pochybujem ze do februara vobec, to vies, kym porobia inventury a konecne sa spamataju...

lubica69
21. nov 2009

Ahojte
Tak ja som sa na pc až teraz dostala Skrińa stojí aj keď ešte budú dorábky ale až o týždeň v nedeľu takže bordel v izbe dovtedy Robí nám to známy a skôr sa mu nebude dať Tak som dnes ani domaľovať nestihla Tak zajtra
Zuzka to prispievanie platí do dňa pôrodu pokiaľ mám good info A nechceš kuk botky v BB v protetike?V pondelok idem do BB ak chceš
Juj Vranka tak sa len liečkajte 😉

vranka4
21. nov 2009

zuzka 😀 😀 ,kým sa spamätajú,Terezka už bude potrebovať jarnú obuv 😉

eva888
22. nov 2009

Ahojte baby tak co sa tyka tych topanok su Zuzka obidvoje pekne ale ja by som volila tu prvu lebo je na snurky aspon mne sa to zda lepsie ako na zips.
Lubka tak super ze skrina stoji a predpokladam ze asi malujes si sikulka. Ja som akurat dozehlila mala mi spinka a idem este vyvesat pradlo a zjest daku sladkost.
inac len pre info protetika co je niekde v meste je do 30.11. zatvorena otvorena je len protetika v roosveltke.
Zuzka este kukni topanky www.sante.sk tie predavaju len v lekarnach a zdrav. pomockach maju tam pekne cizmicky.
Vranka tak sa len lieckajte aby ste boli rychlo zdravucky my uz tiez lepsie ale neni to este ono ale dnes idem aspon na pol hodinu vonka kus sa prevetrat ked je tak pekne.
Zatial pa

vranka4
22. nov 2009

ahojky 🙂 ,čo porábate,keď tu nikoho? či nedeľná popoludňajšia siesta?ja surfujem na pc,dvojičky spinkajú,ostatní členovia početnej famílie má každý svoj program 🙂 ,čo fajné ste vyvárali,my kurací vývar s rezancami,maďarské rezne a zem.kaša,som si naložila za troch 😀 😀 😀

bibka333
22. nov 2009

ahojte Eliška mala dnes úraz v kostole ☹ mame rozrazené medzi očkami 1cm dlhé boli sme na pohotovosti zalepili nam to lepkami že takým malým detom nezašivajú len keby to bolo velmi hlboké no zlakla som sa riadne ☹ .Bola pri mne na rukách pytala sa dole tak som ju dala a musela sa potknut na takom drevenom klakatku pustila plač ja som si myslela že sa len udrela a zoberiem ju na ruky utišit a dietatko zaliate krvou ☹ 😒 no teraz sa ukladame hajkat ale nieviem či stoho niečo bude lebo ma energie aj za mna 😉

lubica69
22. nov 2009

Ahojte
Ježiš Bibka Fu Ešte že jej to nezašívali Juj moja malá 😢
My sme boli doobeda von ale len na dvore Poobede malý spí a ja som maľovala

bubinka1982
22. nov 2009

Bambulka malinkáá....chúdatko Eliška,tak si užila na pohotovosti,čo??..ale ona je malé žihadielko,ešte sa napadá...tak rýchlo sa uzdravte,aby ste mohli vyvádzať dalšie huncúctva..Aj ja som bola s Adamkom na pohotovosti,v piatok večer o 22.00 začal strašne plakať a plakal až do rána do štvrtej,ked sme to už nezvládli a išli sme na pohotovosť..tam nám povedala,že zo zúbkov mu pustilo sople a aj mu zatiahlo ušká a po tolko hodinovom plači mu zatiahlo hrdielko a k tomu mal krče v brušku s poondeného jedného medovníčka...takže sme nespali nič ale už je lepšie..šrafiky v uškách,kalcium na hrdielko,pamikon na noštek a nejaký sirup na bruško...takže tak..
Ozaj a čo ste dneská varili??..ja som pangazius na spôsob stroganov..xii..a malému to neskutočne chutilo,tak som rada..držkajte sa babenky...a ozaj,čo sa týka tých zimných topánočiek,tak to asi fakt človek musí ísť po ne až do BB,že??...tu v Brezne človek nič nezoženie...tak sa majte paaaa

lubica69
22. nov 2009

Juj Evka chúďatko Adamko Tak sa rýchlo liečkajte
A daj receptík 😀 Vyzerá to lákavo 🙂 😝

buli21
22. nov 2009

ahojte dievcata...Bibka cely den sme na vas mysleli,dufam,ze uz Eli zabudla na tu rannu hrozu...nechcela som vam volat,aby ste nahodou nespinkali....Petko posiela pusku na cielko🙂)
Lubka aj ja si chcem od decembra prispievat do socialky,tak ak nieco zajtra zistis,daj vediet,ja pojdem na socialku v stredu....
Adamkovi skore vyzubkovanie prajeme..
my sa ideme chvalit...od stvrtku chodime...pustil sa nam na jarmoku (pri stanku s vinkom,ked maminka chlastala s E a B) a uz sa vobec nechyta ani nabytku,,,,takze ma teraz sleduje po celom byte...chvalabohu zdravi sme...sme radi ze Lenke zabralo,aj ja som bola velmi spokojna....

eva888
22. nov 2009

Ahojte baby tak ste mali Bibka rusne rano musela sa poridne zlaknut ale chvalabohu to dobre dopadlo a nemuseli ste to ist zasivat teraz uz len nech sa to rychlo zahoji skus jej to potierat nechtikovou mastou.
Evka tak sa tiez rychlo uzdravte aby uz Adamka netrapili tie zubadla uz sa na to pripravujem ze co nas este vsetko moze cakat pri zubkoch lebo sme len na zaciatku.
Buli tak Petko tiez sikovny ked uz chodi je to uzasne sledovat ako zdolava zo dna na den vacsie vzdialenosti.

domulienka
22. nov 2009

ahojky,Eliske nak sa rychlo cielko zahoji 😉 zihadielku malemu
Adamkovi,Mareckovi a ostatnym chorobkam rychle uzdravenie 😉
Zuzka kukni po lekarnach ako pise Evka ,sante su dobra znacka aj pekne 😉
Petulkovi gratulejsn k samostanym krockom ,sme dneska videli ,pasak 😉
Lubka ako?domalovane?
Baby neviete nejaku fintu aby sa nejaka vec nenachytavala,ta nasa nova bunda strasne chyta,uz som ju valcekom,lepiacim odchytala a zas je nachytana,myslite ze ked ju do vacsieho mnozstva avivaze namocim,ze to pomoze?

zuzlik08
22. nov 2009

ahojte, no tak dnes bol asi od rana urazovy den, aj my sme hned zrana mali zhon. este sme len vstali a nase akcne dieta uz cupitalo po byte. kecame s mm a zrazu strasny buchot a uz len strasny plac. no cez noc som vetrala malej komody aj skrinu a nestihli sme zatvorit dvierka, a ta nasa mala "sikulka", co inak ju do jej detskej nejdeme dostat sa vybrala hned tam popocitat veci v komode a ta komoda na nu spadla. no ste mali vidiet ten frmol u nas. nastastie, ze ten priestor tam taky velky, tak sa jej chvalabohu nic nestalo, len sa strasne zlakla. jedine to utrzil kvet s crepnikom a jeden suplik budeme musiet trochen zreparovat. inak sme tentokrat mali nastastie 😕
tak ani eli to dnes neobislo, jooj, tieto nehody ☹ 😠
evy, nech sa adamko rychlo vylieci, nech brusko neboli a zubky netrapia.
my sme dnes zase schytali trosku sopliky, tak dufam, ze to rychlo prejde. zajtra asi navstivim dokinu, musim este odovzdat listok z pohotovosti
lubi, aj by som kuk v bb, ale este nemame autosedacku a nejak momentalne ani casovo mi to nevyhovuje. uz domalovane?
evka, aj ja si myslim, ze tie snurovacie by boli lepsie, tie na zips nemusia byt dobre na priehlavku
my sme dnes nevarili, este mame zabijackove zasoby, kapustnicku a hurku s klobaskou, inak klasika, pranie, zehlenie, riadenie a este idem umyt dlazku
buli, chystate sa petkovi pridelit surodenca??? 😀
ivka vranka, tak to mas pravdu, ved prave preto to idem poriesit takto, fakt toto br a vyber cim dalej tym na ...
a kde mame ivku domku?
a misku...

zuzlik08
22. nov 2009

aha, ivka domka...si ma trosku predbehla...chi chi 😅
ivka, tak taku fintu by som aj ja potrebovala, lebo aj na zamatove sa nachyta vsetko mozne, ide ma stale porazit

zuzlik08
22. nov 2009

evka, kuk som to sante, no nebolo tam bohvieco. jedne cizmicky stade ponukaju aj na nete

mishelin
autor
23. nov 2009

ahojte,nejak nestiham zuzka 😉 resp.som hrozne vycerpana maly mi po niciach vela buntosi ☹ ☹ ☹ spim vzdy ked sa da lebo inak by som uz bola hore kopytami ☹ ☹ ☹
zatial kojim,no niekedy mi toide na nervy lebo v noci mi to trva aj hodinu on mi pritom zaspi a ked ho idem prelozit do postieky je hore a nevie uz zaspat a to mu trva pootm aj dve hodiny 😝 😝 no co uz 😔 obe detjavascript:addEmoticon('😔','vBody')i nespave 😔

mishelin
autor
23. nov 2009

no mi to nejak poskakalo blbo 😅

mishelin
autor
23. nov 2009

a v piatok sme boli aj my na jarmoku s oboma drobcami 😉

eva888
23. nov 2009

Caute baby Miska tak sa len drzkaj hlavne vela trpezlivosti a ked sa ti da tak oddychuj.
Dnes som hladala topanky pre Lenku po meste som si myslela ze ked ma nozku dlhu 12 cm tak 19 topky jej budu dobre v com som sa velmi mylila potrebuje az 21 topku a vysoke cizmicky jej nemozem vobec kupit lebo ma hrube lytka takze ich ani neobujeme. Samozrejme nic som nekupila este pojdem poobede ale aj s Lenkou a vyskusa v obchode. Ale mne sa konecne podarilo pre seba si kupit topanky 😀 😀
Tak to som rada Zuzka ze Terezkin pad dopadol dobre a ze je v poriadku este sa volaco napadaju kym vsetko preskumaju.
Zatial pa

bibka333
23. nov 2009

ahojky tak my sme spali ok mala sa zobudila 2 krat dali sme mliečko a hajkala do 7h no babenky moje som rada že mala nemala v noci nejake hororové sny o tom páde včera sme ju cela rodinka zabavali tancovali, spievali, čitali len aby na to nemyslela aj ked mna to mrzi vždy ked sa na nu pozriem ☹ no čo ked mame doma malého duracelka 😉
Miska len vydržka a oddychuj kedy sa ti da 🙂
Zuzka tak a vyste mali urazovy den dobre ze saTerezke nič nestalo a topanočky maly aj v bb v Daichmane , a to v Brezne mna sa pačili čo mali v protetike ako sa ide do Halan 😉

tulipanike
23. nov 2009

ahojte 🙂

tak ako sa mavate, zienky?

my sme celu sobotu jarmocili so sestrou o sto sest uz od osmej rana, ale sme aj pokupili veci, takze sme mali uspesny lov 🙂

vcera sme boli kus u svokry, preraba kuchynu, tak bol drahy este malovat steny, a ja som si dala cajik

a strasne ma boli chrbat posledne dni, ani riadnu polohu na spanie si neviem najst, no hruuuuuza, ale inak fajn

eva888
23. nov 2009

Ahojte babenky takze dnes som mala namahavy den s kupovanym topanok pre Lenku ale na koniec sa mi podarili kupit v zdravotnych potrrebach znacky sante kuk link http://www.sante-sk.sk/index.php?idk=131&sm=men... vie v nich pekne chodit a su jej dobre aj na hrubu pancusku.
Tulipanike mas pres sebou posledny trimester a ten je najtazsi lebo rychlo bude rast brusko a snim spojene male obtiaze ale stoji to za to ked uvidis svoje dietatko hned clovek zabudne na tazkosti.Tak sa len drzkaj a davj na seba pozor.
Bibka tak super ze ste dobre spali a Eliska nemala zle sny.
Zatial pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre