Brezno a okolie

mishelin
9. feb 2008

je tu niekto z BR a blizkeho okolia? 😉

tulipanike
2. feb 2010

ahojte 🙂

evi, dufam, ze uz ste v poriadku

ja som bola na cviceni pre tehulky, v piatok poradna, a tak sa motkam kazfdy den, ani neviem, ako ide cas, strasne rychlo to leti

lubica69
3. feb 2010

Ahojte
Tulipanike tak už sa ti to kráti 🙂 Tak len pekne oddychuj kým sa ti dá 😀

eva888
3. feb 2010

Ahojte
Veru Tulipanike este si len pekne oddychni uz sa ti to krati za chvilu si budes stiskat svoje male dietatko ale ubehlo tych devat mesiac.
Tu je volako pusto Bibka, Zuzka ,Domka, Vranka kde ste vsetky dufam ze ste vsetci zdravy.
Nas trosku trapia zuby uz mame dokopy sest zubkou inak vsetko ok.
Tak zatial pa

vranka4
3. feb 2010

ahojte 🙂 ,nedávno som sa vrátila z BB,bola som na sone prsníkov,od novembra som sa konečne k tomu dokopala..od apríla nekojím..a mlieko ešte sem-tam ide...no hrôza,prolaktín v poriadku,aj sono,tak len čakať,kedy to prejde....alebo budem robiť dojku pre cudzie detičky? 😵 😵
naši trošku pokašliavajú,ale išli dnes do škôlky,lebo ocko má dennú,ja som išla do BB...tak hádam boli v pohode..v pondelok a utorok ostali doma...no dnes sa už tešili..že huráá,ideme do škôlky 🙂
v sobotu sme chceli ísť na Valentínsky ples na Michalovú,ale nikoho sa nám nepodarilo zohnať do partie...ale na budúci sobotu ideme celá partia tiež na Valentínsky ples tu u nás..tešíím sa,takéto akcie mám rada...16.2.pôjdeme na maškarný ples+pochovávanie basy...dajte tip na masku pre mňa?vlani sme so sestrou boli Pat a Mat-získali sme aj medailu 😀 ..teraz dumáme,že čoo..také origoš dačo by sme chceli..nechcete ísť,masky majú vstup zdarma 😵 😵
tulipanike,fííha,kráti sa ti to..ešte mesiac a budeš kočíkovať...cítiš sa fajn?
Ivka-domka...neflákaš to tu náhodou?bibka,zuzka a spol....tiež..
ľubka sa už našla 😵 😵

lubica69
3. feb 2010

Ahojte
Vranka tak maškarný???
Mňa volala suseda k nám do škôlky pred detičky budúci štvrtok tak hádam pôjdeme so Sebastiánkom 😀
Juj boli sme na trojročnej prehliadke Všetko Ok Až na pipiš Mám mu zas sťahovať kožtičku a ak nepovolí tak budeme musieť na operáciu Juj keď každý doktor odporúča niečo iné Jeden nesťahovať Iný zas sťahovať Tak vôbec neviem Nemáte niektorá skúsenosť???Poradte
Fakt žienky a v Slniečku sa nejaký maškarný nekoná???Šla by som kuk aj tam 🙂

bubinka1982
3. feb 2010

Ahoj Lubka,ja som bola s Adamkom u Urologa ked mal asi rok a on mi povedal,že jednoznačne to treba stahovať a nechápe prečo každá detská doktorka hovorý niečo iné,ked to potom musí on Urolog dávať do poriadku...môj drobec tam mal už hnis a ked mu to pretiahol,bolo to dosť zákerné,ale pomohlo a tak zakaždým ked sa kúpeme,tak mu predkožku stiahnem úplne a poriadne poumývam aj žalud aj všetko,aby sa mu tam zase nepozanášalo od moču a aj krémiku...Takže ja si myslím,že to netreba zanedbávať,lebo vela kamošiek čo majú už väčšie detičky to nerobili a museli ísť na obriezku..tak ja by som doktorkám nakládla po rukácha aj tým,čo to píšu do knižiek pre mamičky...ja som jednoznačne za sťahovanie,nič sa s tým nepokazý....

lubica69
3. feb 2010

ďakujem bubinka
Ja som to aj sťahovala lebo nám kázala Potom to len pozrela a nepovedala nič tak ja,že je to OK A až teraz že poriadne poriadne sťahovať Tak som dosť hotová Veľmi mu to nejde a to nám v pôrodnici povedali nesťahovať!Juj

zuzlik08
3. feb 2010

ahojte maminy...ano, priznavam, falkam to tu, posnazim sa polepsit sa 😅
no ako vidim, dnes sa to tu riadne rozkecalo 😀 ...lubke odisiel muzicek do robotky...tulipanike si este uziva posledne volne dnicky...ivka vranka zlatucka, popri robotke si na nas najde tiez cas..aj evka s adamkom...a evka s lenockou su uz tiez konecne zdravucke...a ja mam uz tiez po dlhom case novy notebook, tak si tu rychlost zacinam uzivat 😀 😀 😀 ...a kde mame bibku a ivku domku? dufam, ze su uz tiez ok
no my v podstate nic nove, aj ked kazdy den nieco nove vyvedieme alebo pokazime 🙄 ...no nestiham doma lepit, zasivat a reparovat...najnovsie sa posledne 3 dni branime na serblik a ideme si to odcikat na koberceky vedla posteli, takze maminka nestiha prat 😠 ...no co uz, len predychat
a vy ako, co nove???booze, est som zabudla na matku s marekom a misku s malymi loptosmi, katku s peeetom...ak som este na niekoho zabudla, odpustte a hlaaaste sa 😉
lubi, ocino ma uz sadru dole?

tina983
4. feb 2010

Ahojte,tak konečne to tu ožilo,chodím sem každý deň nahliadať čo nové a včera som bola po dlhej dobe milo prekvapená 😉
My sa máme fajn až na Marekove soplíky,som ho na dnes a zajtra aj zo škôlky vyhlásila,radšej ho nechám doma ako má celú škôlku nakaziť. 😒
Včera sme mali v škôlke karneval,celkom sa vydaril,deti boli zlaté,masky od výmyslu sveta 🙂
V sobotu sa chystáme na akciu Fašiangová zabíjačka,od rána sa u nás pred kultúrnym bude prasa zabíjať,špeciality z neho pripravovať,sprievod po dedine,súbory budú vystupovať a večer zábava,sa už teším na odreagovanie a hlavne nejakú zmenu tohto nášho stereotypu,len neviem či mi mm domov dokvitne,možno aj sama pôjdem.
Ľubi a čo sa toho pipíša týka,ja to Marekovi tiež robím,vlastne on si to už dlhšiu dobu sám sťahuje vo vani a stále to nemá tak ako viem,že by to malo vyzerať,tak sa najbližšie,keď budeme u dr.chystám pýtať na to,nech mu to ona kukne,ak si Marek dá. 🙂

buli21
4. feb 2010

ahojte babenky
tak tu to zije karnevalmi a plesmi...aj my sa v sobotu chystame ale do Tisovca a s malym a pravdepodobne aj s Bibkou a Eli (maju pokazeny PC,ale pozdravuju) na buducu sobotu na maskarny na mazornik do margaretky...
co sa tyka piposa, ja mam tiez zlost na Dr, lebo raz povie ze stahovat, druhy raz ze vobec,tak sa priznam,ze sme sa tomu este vobec nevenovali,ale asi zacnem,radsej teraz dve slzicky,ako potom operacia☹(
tesima sa z pocka, aj o chvilku ideme na sáaaaaneeeeeeeeeee,slniecko krasne svieti,tak maminy supsup vyvetrat deticky,aby dobre spinkali...

domulienka
4. feb 2010

ahojky,tak aj ja sa hlasim,som mierne vytocena,tak sa potrebujem vyrozpravat a doma len mrnus,ta nevie o com hovorim 😝 Prave sme prisli z posty,neviem cim to je ale vzdy ked natrafim na jednu osobu za okienkom,mi nauctuje viac ako ma a ako by nauctovala druha a este ma presviedca,ze rozmery a tak,ja celou cestou rozmyslam ze ake rozmery co to trepala ked vsetko boli rovnake obalky,len vahovo ine.Zapla som pc,cennik sp,tak a mala som pravdu ,v dnesok ma ogabala navyse o 1,40.Tri listy boli rovnake obalky,vsetky tri do pol kila,za jeden 1,20 a za tie dva uctovala po 1,60,vaha na jednom 42deka,druhy 24deka a trepala o rozmeroch?potom som posielala balik poisteny na 30eur.chcela som normal druhou triedou co som na nete videla ze sa da,presvedcila ma ze sa da len 1tr.,tak som aj tam zaplatila o 60centov viac,postovne som platila cele ja kedze kocka brala viac veci,urobila som jej cenu a ze zaplatim aj postovne.No hlavne som ja sprosta ze som sa dala,no bolo viac ludi ,Domka za chrbtom.Kocky davajte si veru na poste pozor,lebo kazda ma iny cennik ,tato sa asi boji tak uctuje viac,no k nej uz viac nepojdem ,som si poznacila do kalendara,ktory tyzden robi .Hned som kludnejsia ako som sa vypisala 😀
Karneval,ideme aj my teraz v sobotu je u nas farsky rodinny karneval,tak ideme komplet aj s ocinom,ale my masky nebudeme,iba baby.a o tyzden chcem ist tiez do margaretky,Lubka ak chces ist do margaretky,daj vediet ale stopercentne,vstupne je 2 eura.
Ohladom piposkov neporadim ,ako viete u nas to nemusim riesit 😉
Virus crevny obisiel Domku aj Beky/maju lepsiu imunitu,ako my dvaja a Bianka/,s nocnikom sa kamaratime aj nadalej,papame uz sami aj polievku,takze je samostatna ,no cim dalej papuluje,packa,vadi sa s nami a pise kde sa jej zapaci,uz som povedala ze velke baby dostanu po rukach ak nechaju na volne dostupnych miestach ceruzky a pera,lebo nielen steny,skrine,uz aj gauc,stolik a najnovsie som objavila popisane dno v hrnci ,ma zlty spodok . 😝
Party dopadla super aj ked neboli vsetky deticky co sme pozvali aj napriek tomu sme sa bavili skvele,dakujeme Petkovi Eliske Terezke,ze prisli na na Domkinu party 😉

bia8
4. feb 2010

nahadzala som Fotocky na Biankin nick,tak ak chcete kuknite 😉

vranka4
4. feb 2010

ahojte 🙂 ,konečne to tu ožilooo 😵 ,práve som sa vrátila od kaderníčky,som sa bola počlovečiť 😀 😀 ,večer idem do nočnej 😖 ..ale voľný víkend,tak sa tešíím...
Ivka ,tak ty máš s pipíkmi pokoj,staráš sa len o veľký a malé nemusíš riešiť 😵 😵 😵 ..ja som Marekovi nepreťahovala do dvoch rokov vôbec,v lete sa mu trošku zapálil prvýkrát,tak odvtedy riadne preťahujeme pri kúpaní..teda-pokiaľ ide 😵 ...každý lekár hovorí niečo iné,ale vraj do troch rokov by sa predkožka mala uvoľniť sama,niekedy to trvá aj dlhšie...pokiaľ dieťa nemá opakované zápaly a nehromadí sa mu tam hnis a pod....tak to netreba riešiť a nasilu preťahovať..kuknite stránku tu na koníkovi,je toho popísané neúrekom..Marekovi úplne pretiahnuť nejde ,ale ešte počkám,máme čas,sú aj iné možnosti ako to hneď riešiť obriezkou.......toľko k pinďúrovi 😀 😀
Ivka,ja som si z pošty vzala taký leták-sú tam všetky poplatky za balíky,doporučené listy podľa hmotnosti..a keď niečo posielam,doma odvážim,pozriem na leták a hneď viem koľko platím..na pošte pekne poviem,čo akou triedou a za koľko poslať..už sa smejú u nás,že by som mohla aj na pošte robiť,že mám prehľad...neoklamú ma 😵
všetky detičky nech sa držkajú,aj maminy..užite si toto krásne slnečné počasie..len tie noci-bŕŕŕ..ráno u nás -21 stupňov,som myslela,že mi ani auto nechytí ráno,keď som išla do škôlky...ale nesklamalo 🙂

vranka4
4. feb 2010

Ivka,krásne fotky..všetky deťúrence sú zlaté 😵 ,Peťko s Domkou ako súrodenci,Terezka s Eli tiež 😵 ..nepomiešali ste to nejako s tými chlapmi? 🙂 všetci vyobliekaní,hviezdili.. 😵

bia8
4. feb 2010

Ivka diky,Vy mate u nas rest 😀 ,vies aky...
no ved prave ved som poposielala mnozstvo balickov,a aj tak som sa nechala ogabat,ale to len pri tejto,robi asi tri mesiace,uplne vidno aky ma strach aj dlhsie jej to trva.Pri inych mi vsetko vzdy sedelo,moja chyba nemala som sa dat. ☹ tak si sa dala aj ostrihat,aj farbu si zmenila?

vranka4
4. feb 2010

Ivka,rest vyrovnáme cez jarné prázdniny 🙂 .
len zostrihla cca2 cm,poprestrihovala a melír svetlý,medený...
zase len my dve ,ostatné po únavnej dopoludňajšej prechádzke alebo sánkovačke spia s deťmi 😵 😵

domulienka
4. feb 2010

aj ja idem zachvilu do mesta ,vybrat prasulky,zajtra idem zase do BB,Domka spi,baby su doma tak idem sa trosku vyvencit 😀
Ku kadernicke mi treba tiez ist,ha idem dostat vyssiu matersku tak hned 25 oplieskam 😝
Kocky do 14 lehota ,treba vybavit potvrdenia o prijme nasom smiesnom a budeme mat naspat nejake peniazky.Ivka ty uz mas?ak ano mas tam aj vysky rod.pri kazdom mesiaci?lebo Peter dnes odvzdal co mi dali na urade,a ze to neni dobre,sa vyjadrila jedna osoba.....

zuzlik08
4. feb 2010

ahojte...no tedaaaa, len tak dalej dievcata... 😀
ivka, tak na tu postarku na mazorniku mala stastie asi aj moja mama, ako je tam nova posta, tak 1.x posielala tiez nejaku listovu zasielku 2.tr. a tiez jej to taaak super nauctovala...tak som jej tiez povedala, preco sa dala..no balicek mal asi 16dkg a ona jej to dala do 500g...no ta ide porazit z takej sliepky. no aj mne sa take nieco stalo aj na poste v br, ze mi odvazili viac, ako u mna doma a to mi dovtedy vzdy sedelo...
ivka domka tou lehotou mas na mysli zuctovanie dane, ktore si na nas mozu uplatnit muzickovia? ivka, to potvrdenie o vyske rodicovskeho si bola vybavovat pod obchodnym?
aj ja sa chystam v sobotu ku kadernicke 😀 . ivka domka, tento mesiac sa este netes, teraz budeme mat este za januar 😅

buli21
4. feb 2010

ahojte
Zuzka ja som to pochopila ze na zvyseny mame narok od januara,cize nam bude prvy krat vyplateny uz vo februari za januar (citujem:Zmena je platná od 1. januára tohto roku a zvýšený rodičovský príspevok bude prvýkrát vyplatený vo februári 2010).Takze Ivka kludne sa tes aj my sa tesime...
Ja som si bola pre papiere na danovu ulavu pre muza aj na socialnej poistovni(pri jednote) a aj na UPSVaR na Razuske...a ano bolo to tam rozpisane po mesiacoch a chlap mi povedal ze to ich ekonomkam stacilo a ze su to spravne tlaciva...tak asi to zalezi od vole jednotlivych ludi🙂)
Ivka fotky uzasne,tak ako aj party...dakujeme🙂))
co sa tyka posty,ja tam mam vzdy stastie na niekoho kto sa bud zaucuje,alebo nic nevie a musi volat druhu aby sa jej opytala...no uznajte baby,keby ste vy vo vasom zamestnani nevedeli vykonavat cinnost za kt. ste platena, no kto by sa s vami paral...leteli by sme ako namydlene...ale statne podniky si to akosi mozu dovolit....

domulienka
4. feb 2010

Ano katka ,presne ako pises,dostaneme uz vo februari za januar 🙂
Ano Zuzka zuctovanie dane,tebe treba ist ako Katke aj pod obchodny aj na razusku,lebo si este poberala matersku,ja som bola uz len na razuske,lebo cely rok som mala rodicovsky,je to spravne tlacivo predsa tie zeny s tym robia,to len na Sadke sedi ista pani ,ktora s tym co robi nema nic spolocne,proste nevie,ale je tam kde je,uz ju pozname.A este si mozte dat do tohto zuctovania aj zivotne poistky aj z toho daco vratia. 😉
aj na poste su osoby co sa nevyznaju,cest vynimkam 😉 aj ked to nieje tak strasne vela 1,40,no preco mam podporovat postu...statnu velmoc...to by mi vysiel aj jeden chlieb alebo 2l.mlieka alebo som ich mohla poslat na Haiti...

zuzlik08
4. feb 2010

...booze, baby,no jasne, sorry ivka domka...rozmyslala som nad danou, tak som trosku zblbla 😅
ivka, to viem, ze si mozem uplatnit aj poistky, no ja, kedze si budem podavat aj sama a mala som este matersku, tak my to bude zbytocne, lebo mi budu aj bez toho vracat.

vranka4
5. feb 2010

ahojteee 🙂 ,tu to konečne ožiloo 😵 😵 ,prišla som z nočnej ,trošku upratala,počítala..doma nikto- všetci v robote...detúšiky v škole a škôlke,ocko tiež v robote..také ticho..to si u nás treba vychutnať,lebo to býva vynimočne 😵 😵 ..idem do spišova

domulienka
5. feb 2010

ahojky aj ja som prisla z BB,tak rychlo som sa vybavila u dr.ze to tu v Br by som este sedela v cakarni.idem daco dovarit a tiez zaleziem pod perinu s Domkou.

lubica69
5. feb 2010

Ahojte žienky
Tak ďakujem za rady Od vtedy stále sťahujem no len to veľmi nejde tak uvidíme Na operáciu veľmi nechcem No dúfam,že nebude treba
Tinka ocino už má len dlahu V pondelok KO potom rehabky
Aj mne by sa zišlo navštíviť kaderníčku Som si melír sama robila naposledy a asi sa aj sama podstrihnem
Žienky a rodičovský chodieva vo februári januárový???Lebo mne končil 24.1 tak neviem či ešte niečo čakať alebo to bolo v januári vsio
Ivka tá pošta ma mrzí Juj ja by som sa hádala o dušu Už len z princípu A načo si bola v BB U dokiny?

bubinka1982
5. feb 2010

Lubka,stahuj to ale len vo vode a najlepšie v harmančekovom kúpeli..ale pozor,aby sa ti nezasekla predkožka pod žaludom,lebo potom sa nemusí vrátit naspäť a vtedy utekaj na pohotovosť,lebo sa môže zastaviť prietok krvy...viem o čom hovorím..stalo sa nám,no mi máme doktorku susedku a tak mi pomohla...odvtedy stahujem úplne až po spodok ale len vo vode zatial,kým sa úplne neuvolní priechod...Inak sme zatial zdravučký,len ja som kus soplavá..to toto počasie hlúpučké,nech už je jar...Pozdravujem všetky mamičky aj detičky...papaaa

tulipanike
5. feb 2010

ahojte 🙂

tak vy vo velkom zijete karnavalmi a maskami, to je take pekne 🙂

dakujem, babaulky, veru, o nejaky mesiac uz bude zo mna mamina

dnes som bola na poradni, ufff, mam kvasinky, takze musim preliecit, inak je vsetko v poriadku, aj nas dnes meral, tak sme asi 1tt a pol mensi ako mame vypocitane tyzdne
a mne to tak aj vychadza o dzaciatku, ze termin nebude 28.2., ale do prvej polky marca
tak teda uvidime

a s tymi piposmi - mne to pride uplne logicke stahovat prekozku a riadne poumyvat, nech sa to tam nezanesie
vsak to by mal robit vlastne kazdy, aj dospely muz

vranka4
5. feb 2010

ahojte 🙂 ,Ľubka,ešte aj vo februári dostaneš RP za január-za celý mesiac normálne 🙂
čo robkate všetky?my sme poobede boli v BR,potom kuk u starkej...a teraz večerná siesta pri pc🙂

eva888
6. feb 2010

Ahojte babenky tak sa to tu kus rozvirilo.
Takze karnevaly a plesy u nas to moc neni. Mm nerad tancuje a ja tiez nemam rada zabavu kde musim byt vyobliekana. Tento rok este na karneval s Lenkou nepojdem ale buduci uz budeme rozmyslat nad nejakou maskou.
Inac sme zdravy len sa mi Lenka po tej crevnej chripke vyhadzala po tvaricke tak chodime po koznom ale uz jej to mizne tak sa tesim. Ked som bola vyberat lieky v lekarni tak mi Lenku uskrablo asi 4 rocne dievcatko. Nestihla som sa otocit a uz bola poskrabana od oka az po nos ma taky sram tiekla jej krv az som zbledla ked som to zbadala. Najviac ma nasrala mamicka ktora nepovedala ani prepacte mne by to nedalo keby Lenka dakoho poskrabala a neospravedlnila by som sa. Vsak sa to stava deti su take ale niektore mamicky vedia prekvapit. Ale lekarnicky boli velmi zlate hned mi dali vodicku na dezinfekciu rany.
Dnes sme pri starkej tak oddychujem poobede sa pojdeme kus posankovat.
Tak zatial

tulipanike
6. feb 2010

ahojte 🙂

uff, evka, tak to bolo blbe od tej mamicky, mne by to tiez nedalo neospravedlnit sa

my si uzivame vikend zatial nic nerobenim, nemame ziadne plany, keby tak vyslo slniecko, hned by bolo vonku krajsie

vranka4
7. feb 2010

ahojtee 🙂 ,tu nikto od včera?čo porábate?naši malí spia,baby išli na túlačku,keď sa zobudia vyrážame aj my 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre