Brezno a okolie

mishelin
9. feb 2008

je tu niekto z BR a blizkeho okolia? 😉

zuzlik08
6. mar 2009

no my v podstate od tej 20.00 spinkame aspon do 3.00,niekedy ju s cumlom podrzime do 4.00-5.00, no a potom vacsinou spinka do nejakej 7.00, no uz parkrat v poslednom case sa zobudila o 6.00, tak sa toho hrozim ☹ . my zviakame uz vsetko, gumac vyplujeme a cucame ruky, hracky, podbradnik a vlastne vsetko, co sa nam dostane do blizkosti ruciciek. ako si na tom z mlieckom? ja uz zase veeelka bieda, 2x som jej davala flaskou moje cerstvo nacucane, no teraz vecer som jej uz musela dat zo zasob z mrazaka, tak neviem. uz sa s tym pomaly zmierujem, aspon ze sa mi podarilo kojit tie 4 mesiace, no keby som vydrzala pekne do roka, tak by som fakt nenamietala.

eva888
6. mar 2009

Caute vsetci. Konecne mi Lenka zaspala tak vam mozem napisat par riadkov. Domulienka tak to mi je luto ze sa takto musis trapit. Viem si predstavit co si si vytrpela lebo mojej mame tiez operovali meniskus. Dak sa len drz a prajem skore uzdravenie. Dnes som volala aj kvoli tym vysledkom tak doktorka povedala ze krvny obraz mame dobry ale sme kus chudokrvny a je tam nejaka alergia ale vysledky ze na co je alergicka budu az v utorok tak isto aj vyter zo zadocku. Takze kus som sa uspokojila ale ze nas aj tak posle na to gastro do BB

eva888
6. mar 2009

Ako citam vase riadky o spani tak vam tak kus zavidim. My zaspime o 20.00 hod potom sa zobudime o 1.00 hod a ked vstane o 5.00 hod tak uz nezaspi. Zacne sa debatovat a usmievat sa. Takze mi zaciname den o 5.00 hod a posledne dva tyzdne je to pravidelne ako hodinky.

mishelin
autor
6. mar 2009

ahojte,tak som precitala aspon kus a my mame uz 1,5 roka a nase spanie o nicom,hroza ☹ 😖 🙄
teraz tu este beha,hoci donedavna zaspaval o 20.00,ale vzdy si snim musim lahnut 😒 potom pospi 1-2 hodiny vkuse a je hore,uz ma hlada ☹ potom ho uspim o 2 hodiny zas ehore a ideme jest,teda on...vypije flasu mlieka zaspi a o 2 hodiny zas ehore,mrnci prehadzuje sa a necche spat..takze mi nic moc,a neviem dokedy to takto este bude trvat ☹

a vitam nove clenky 😉
kvietky drzte sa 😉

zuzlik08
6. mar 2009

ty brdo, miska, no s tym spankom ti fakt nezavidim, zlate nase dieta (klop-klop-klop)...dufam, ze k takemu niecomu sa nikdy nedopracujeme. evka, aj my sme este pred nejakym mesiacom boli hore 2x za noc, no potom sa to nejak upravilo samo. no rano mi predtym spavala do 8.00, potom do 7-7.30, no a teraz za posledne 2 tyzdne vacsinou do 6.00, no a uz to je pre mna hroza a nie to, keby mi vstavala o 5.00 😒

mishelin
autor
6. mar 2009

no zuzlik ja som sa toho vzdy obavala,este ked bol v bruchu,a naplnilo sa to...on uz ako malicky neprespal vobec noc,a ani sa tak doteraz nestalo..postielku sme zrusili uz daaaaavno aj tak vnej len reval takze spi so mnou v posteli a mm na gauci 😝

bibka333
6. mar 2009

c 🙂 awes zuzi a preco sa ti zda ze mas malo mliecka? ja mam dost aj pre dve deticky len vela pi caikov alebo mineraliek

bibka333
6. mar 2009

oprava pit cajikov 🙂

zuzlik08
6. mar 2009

bibus, pijem cajiky dokonca uz 2x denne a zacala som ich uz aj striedat, jem uz take zaprasene polievky, ze je z toho pomaly privarok, snazim s oddychovat, jem vela mliecnych vyrobkov a stale sa mi to nejak straca. no ono sa mi to nezda, ked ma mala zo dna na den menej a menej mliecka na pitie...a nie je to tym, ze by pila zo dna na den viac. ja uz fakt neviem, co robit. no volala som so sesterkou, ma tiez doma 3 kusky, toho prveho kojila 8 mesiacov, no pri dcere sa vraj tiez mohla aj roztrhat, no kojila ju len 4 mesiace, lebo tiez stracala mliecko, no a pri tomto poslednom mala tiez dost mliecka. a to si aj odsavam, ked citim, ze ide kriza, aby som to rozchodila, tak ja uz fakt neviem. ozaj a vazili sme sa, tak mame 5150g.

domulienka
6. mar 2009

baby,dobra je sem tam vinea,melta kava alebo dake homeopatika na vacsiu tvorbu mliecka.
My sme len teraz zaspali o stvrtej bola hore a o deviatej este plna energie,teraz sa jej uz duracelky vybili 😀 tak uz sladko spi.Asi idem zredukovat denny spanok na raz denne.

zuzlik08
6. mar 2009

skusala som to aj s vineou, fungovalo uplne super na zaciatku, no teraz ma z nej akurat tak strasne boli hrdlo, a to si ju necham aj vysumiet. mozno treba len spanok posunut na skorsiu hodku

mishelin
autor
7. mar 2009

caute babky,tak akurat som sa vratila z behania 🙂 😝 straaasne ma bolia stehna 😅 a chce sa mi ztoho spat 😅

co mate nove?
zuzlik ja som kojila tiez len 4,5 mesiaca,niezeby som ja nechcela ale viditelne mi mizlo mlieko,.ktovie preco je to tak,mozno aj preto ze nejedz vteedy to nejdz to,toto tiez nemozes no a telu to chyba podla mna 😒 tak som bola len na rascovej polievke a na "somarinach" az mi mlieko zmizlo 😔
ktovie mozno to je v niecom inom 😒

lubi ako sa mate?a tomecka? 😉

tina983
7. mar 2009

ahojte baby,vidím že sa valí nielen hospodárska kríza ale aj mliečna a spánková 🙂 Ja som malého kojila tiež len 4 mesiace,nieže by som nemala mlieko,toho som mala dosť aj v mrazáku ale malý bol jedoš a bolo ho treba dokrmovať a keď zistil,že z fľaše je to jednoduchšie,didu už nechcel.Zuzi a nepomohlo by Terezku častejšie prikladať,veď čím viac pije tým viac sa má tvoriť to mliečko alebo častejšie odsávať.

zuzkap2
7. mar 2009

🙂 Ahojte 😉 ja som starsieho kojila len dva mesiace a mladsieho 27mesiacov a mliecka som mala vzdy dost aj vtedy, ked som uz bola nutena ho odstavit.
Miska, mozno nieco natom bude ze strava ovplivnuje tvorbu mlicka ja som sa pri starsom tiez kontrolovala co jem a pri mladsom som od zaciatku jedla vsetko 🙂

bibka333
8. mar 2009

ahote a ja papam vsetko co pride aj kapustu a nic malej nieje zuzka tak skus tie homeopatika co pisala domulienka a vaha super uz som zvadava kolko vazime mi vo stvrtok sa stretneme v poradni baby co dnes idete my mame oslavu svokor ma75 tak pride cela rodina 🙂

lubica69
8. mar 2009

Ahoj žienky
Všetkým blahoželám k dnešnému sviatku Hlavne nech drobci a manželia poslúchajú 🙂

domulienka
8. mar 2009

ahojte,aj ja sa pridavam, nam zenam k sviatku len to naj... 😉
akurat maskrtim na mojej zboznovanej studentskej,co mi dal mangelik 😉
Baby aj ja som jedla vsetko,co prislo aj fazulu,len som zo dva razy pocas zovretia vyliala vodu a dala studenu,vtedy tak nenafukuje,malej nic nevadilo.teda skusala som pomalicky po kuskoch a ked nic tak normalne porcie,kojili sme sa 9 mesiacov a boli by sme sa aj dlhsie keby sa nebola sama odstavila.
Bibka piridala som fotky aj tie s Eliskou,kukni.

domulienka
8. mar 2009

Bibka tak papkate velkou lyzicou,tak prijemnu oslavu aj ked je uz asik po. 😉

lubica69
8. mar 2009

Ivka krááásne fotočky 🙂 Som kukla aj ja 😉 Inak s kolienkom ako???
Inak my sme sa kojili 13 mesiacov a v jedle som sa dosť obmedzovala aby malému nič neuškodilo No bohvie od čoho to záleží ☹

domulienka
8. mar 2009

lubka diky,vsak tie moje baby jak cez kopir 😉
koleno uz zatazujem ,skusam aj bez ortezy ale volajako to nedrzi,uz som bola aj vonka sama s malou v kociku,dalo sa mi chodit ale s ortezou.
A vy ako, ste zdravucki?

lubica69
8. mar 2009

Ivka áno naštastie sme už fit tak klop klop aby som to nazariekla
A kedy už budeš aspoň ako tak fit?Teda bez ortézy myslím 😉

eva888
8. mar 2009

Caute baby samozrejme sa tiez pripajam a prajem vsetko naj k tomu nasmu sviatku.Ja sa idem este len teraz pustit do cokoladky co som dostala od manzela. Co sa tyka kojenia my sa este stale uspesne kojim len s tim ze ja dost obmedzujem a hlavne co sa tyka strukovin a kapusty. Mam strach aby nas nebolelo brusko. Ale uz ideme mat pomaly 4 mesiace tak by som uz mohla stukoviny zaradit do jedalnicka co poviete? Tak sa drzte a prajem pekny zvysok MDZ

domulienka
8. mar 2009

Ahojky,lubka ,19,3 mam ist podla vsetkeho na poslednu ko a ze uz potom nebudem musiet mat ortezu,tak ja dufam ze to tak aj bude.

zuzlik08
8. mar 2009

ahojte babenky, no ja sa v podstate v jedeni neobmedzujem, az na tie strukoviny a kapustu (jooj, tak mi na vianoce bolo smutno za mojou milovanou kapustnickou). ked na nas naposledy liezla chripka, tak som sa uz nastvala a pomaly som sa pustila dokonca aj do citrusov. co sa tyka odsavania, tak odsavam, nastastie mam zasoby v mrazaku, takze vecer davame hlavne nase "zlate tehlicky" a potom prsnik, a potom ak nieco ostane, tak sa este trapim s odsavackou. ale tentokrat uz nejak ani odsavanie nepomaha. ani castejsie prikladanie by nepomohlo, lebo by sa mi nestacilo mliecko urobit. to som uz tiez skusala naposledy ☹ . tina, tak to ti poviem, su to mali spekulanti. naposledy, ked som tiez bola takmer bez mliecka, tak som jej davala zo zasob z mrazaka cez flasku, no a poviem ti, bola to teda riadna fuska, znovu ju dostat na prsnik. ta nasa sikovnica sa mi na flasku chytila hned na 1x a potom sme vyse mesiaca zurili na prsniku, no bola to katastrofa. no teraz, uz sme 4 vecer najprv na flaske a potom prsnik, no nastastie, zatial nestrajkuje - klop klop. tak dufam, ze nam to mliecko vydrzi aspon do 6 mesiacov. 😅

zuzlik08
8. mar 2009

ozaj zienky, aj ja vam prajem vsetko naj k dnesnemu sviatku 😀

tina983
9. mar 2009

Ahojte kočky,tak čo dnes máte na práci?U nás v škôlke menili okná a ešte sa nestihlo upratať,tak detičky sú stále doma,mi to urobilo škrt cez rozpočet,lebo som mala mať dnes trenažér v autoškole,no ale nevadí.Včera bolo na Bacúchu divadlo tak sme sa boli pozrieť,tam odovzdávali na začiatku elektrické vozíky takým dvom chorým bratom,majú svalovú distrofiu či ako sa to volá,tak to bolo také celkom pekné. 🙂 pekný deň

lubica69
9. mar 2009

Ahoj babky
Tinka tak ty si robíš vodičák???Ja som si keď som bola tehu 😉
My ideme dnes do BB Musíme čosi vybaviť tak tak 🙂

zuzkap2
9. mar 2009

Ahojte 🙂
Tinka, tak vodicak?? ja ho mam uz sedem rokov, ale jazdim len rok 😀
Lubka, aj my dnes ideme do BB 😎

domulienka
9. mar 2009

ahojte babenky,Lubi aj ja som si robila vodicak tehu ale ked som ho o dva mesiace skoncila tak som uz tehu nebola ☹ ,skusky som mala pred vianocami,najazdila som sama asik 100 km a 9 januara nam ho spred cinziaka ukradli a do tetkom zadna stopa,bolo to sice len uno ale bolo moje ☹

bibka333
9. mar 2009

ahojky vcera nam nesiel internet tak dodatocne
Krásny MDŽ

Žena je slovo, ktoré skrýva v sebe čarokrásu, duchaplnosť i zmyselnosť. Bez Vás by bol svet pustý ako lúka bez kvetov, ako nočná obloha bez hviezd či ako srdce bez lásky. Si jednou z tých, ktoré napĺňajú slovo žena krásnym pôvabom. zuzka a mne mala nechce ani caj s flasky a vodicak som si a ja robila tiez tehu minuly rok a bola som v aute 2 krat raz bb a spat a raz v meste potom ma privreli v nemocnici a teraz auticko pokazene tak aj zabudnem jazdit pa vecer

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre