Brezno a okolie

mishelin
9. feb 2008

je tu niekto z BR a blizkeho okolia? 😉

bubinka1982
1. aug 2009

Milá grammatika
Ja som si odležala v Breznianskej nemocnici najprv mesiac,potom asi dva týždne a pred koncom asi dva mesiace,takže mám skúsenosti aj zo sestričkami a aj s doktormi...jedlo je síce hnusné,,ako všade,, ale po čase sa dá zvyknúť...no ak máš nejaké priame otázky,rada ti odpviem...

lubica69
1. aug 2009

Bubinka tak vy ste čosi strávili v tej nemocke ☹

domulienka
1. aug 2009

ahojky,gramatika ja som bola z porodnicou v Br spokojna o inych oddeleniach to nemozem povedat 😠 neviem ako ine nemocnice maju navstevne hodiny,no breznianska v nedelu od 13 do 15,na nedelu 😠
No my tiez v piatok prideme tak ako Lubka pise,deticky nam spavaju len raz a akurat v tom case ☹ vsak nevadi,budeme vidiet fotocky(Bibka urcite pofoti 😉 a zreferuje ak uz na stretku kvietky nebudu v tom case,ked tam nabehneme my velkaci 😉

lubica69
1. aug 2009

Ivka no presne tak 🙂 A kde dáme v greene či rajskej?Mne je jedno

bibka333
1. aug 2009

ahojte kočky tak na mna ide uz riadna depka ja som za Green 🙂 a kupko asi v stredu čo vi na to idem žehlit pa

domulienka
1. aug 2009

viac mi vyhovuje rajska ale prisposobim sa 😉 ,kuoko uvidime 😉 Bibka prid aj ku mne pozehlit,mam velaaa a este aj kroje 😒

bibka333
1. aug 2009

ivka v greene sa nas pomesti viac 🙂 a žehlit 😒 ešte mi aj pračka pere auto mame švagor nas odvezie

lubica69
1. aug 2009

Ahojte
No mne je jedno kde Veď aj tak to budú asi stretká na dva rozdelené 😅 Jedno o tej 13 a druhé okolo 16 😅
Jej Bibka tak pochystaj a štastnú cestu a Jarke príjemný pobyt 🙂
Inak my chceme ísť so segrou na kupko v pondelok lebo ona má len vtedy voľno tak kto chcete pridajte sa no a v stredu môže byť tiež 😎

vranka4
1. aug 2009

Ahojte 🙂,grammatika ,ja som rodila v Brezne trikrát,nemôžem povedať krivé slovo na gynekol.pôrod.oddelenie,aspoň čo sa mňa týka,o ostatných oddeleniach nehovorím 😒,dokonca tretí pôrod boli dvojičky,mala som obavy,či sa nevyskytnú nejaké komplikácie,či sa nerozhodnúť pre B.B.,keďže som zdravotníčka,robila som pred MD práve v bystrickej nemocnici,len na inom oddelení,nemala som práve najlepšie referencie na bystr. gynekol.odd.,preto som sa rozhodla pre Brezno a neľutujem to,personál bol veľmi milý-sestričky,dokonca aj pomocný personál-sanitárky,lekári tiež,ležala som dokonca 2 týždne pred pôrodom v nemocnici,možno nemajú také moderné prístroj.vybavenie ako v B.B.,ale ľudskosť im nechýba,a keby som sa ešte raz mala rozhodnúť,určite by to bolo Brezno 🙂 ..............................Bibka,už ste doma,cesta dopadla ako?Karin mi dnes písala,že tí ,čo dnes prišli,sú ubytovaní inde,tak sa asi nestretnú.........na stretko sa tešíme,my veľkáci 😉 budeme meškať 😀

domulienka
1. aug 2009

no tak vidis,muzik zariadil,stastnu cestu v pondelok 😉 vsak my sa zajtra uvidime 😉

bibka333
1. aug 2009

vranka my ideme v pondelok Jarka ma nastup 3.8 🙂

bubinka1982
1. aug 2009

Bibka a kam idete na kupko????

lubica69
1. aug 2009

No vidíte a ja som doteraz počula len zlé veci na Brezniansku pôrodnicu 😅 Tak konečne aj pozitíva 😀

vranka4
1. aug 2009

Bibka,to sa mi nezdalo.že prečo máte ísť cez víkend,keď tam nikoho v podstate 🙂 a tie vychádzky,že majú od 15 r....a kde sa vy idete zajtra kupkať ?

lubica69
2. aug 2009

Ahojte
My dnes ideme do BB sa pomotať
Dnes sa ide niekto kúpať,nie?!
Ste sa asi zle pochopili 😅

bibka333
2. aug 2009

dobre rano babenky my sa ideme upkat v stredu do podbrezky ak bude pekne počasičko 😀

tina983
2. aug 2009

Ahojte baby,už som tu dlho nebola a kým som vás prečítala ste sa nejako rozbehli.My sme sa včera vrátili z Talianska a nemáme sa dobre,malý už od piatku zvracia zato sme prišli skôr.Ešte dobre že sme boli autom lebo neviem ako by sme autobusom cestovali.Inak sme sa mali super,konečne sme boli aj s ockom na dovolenke,lebo minulý rok mu to nevyšlo tak sme boli sami.Malý dnes celý deň podriemkava tak máme takú pohodu a za chvílu už idem chystať mužovi veci,ráno letí do Španielska takže zase budem 10 týždňov slamenou vdovou.Zatiaľ sa majte

domulienka
2. aug 2009

ahojky,Tinka tak to mi ju luto ,ze Marekovi je zle,chudatko,nak ho to rychlo prejde ☹ a fajn ze Vam vysla spolocna dovca.Kde ste v ktorej casti Tal.boli?
My len doma sa dnes povalujeme aj sme si schrupli poobede a len tak papucovy program.

bibka333
2. aug 2009

ahojte babenky Jarka je zbalena som zvedava či oblečie všetky veci lebo ma plny velky kufor 🙂
my sme dnes boli tiež doma mali sme naštevu bola u nas švagrinka s Podkorenky
Matka dufam že Marek bude ok a čo vodičak šoferuješ 🙂

lubica69
2. aug 2009

Ahojte
Tak my sme sa pred chvíľkou vrátili z BB
Babky malý mi má už druhý večer teplotku Ale len večer Nič ho nebolí ani na ňom nevidno ale teplotu má A cez deň ok
Nechápem to
Tinka aj mňa to s Marekom mrzí Tak aspoň na chvíľku ste dovolenkovali

tina983
2. aug 2009

Ivka boli sme v Lignane,môžem vrelo odporučiť,strašne veľa ľudí síce ale super rušné mesto,nuda nehrozí,more nie také krásne tyrkysové ako v reklame,ale zato bezpečné pre malé detičky.
Bibka šoférujem ale sama sa ešte neodvážím,neviem či to aj bude niekedy.
Ľubi a nemôže to mať z týchto horúčav?

bubinka1982
2. aug 2009

Ahojte babenky...chcem sa len pripojiť ku tým horúčavám,môj Adam sa mi včera ráno zobudil do vlastných zvratkov,potom celý den mal čo plienku,to hnačku a dnes mi tiež kus zvrackal a stále hnačkuje..neviiem čo to môže byť,lebo už sme boli aj na kupku v Podbrezke a nebolo nič,no vo štvrtok sme boli v Braväcove v bazéne a od vtedy to asi je...asi si zachladil bruško,mal aj teplotu a odmieta papať,všetko vyplúva a ked prehltne,tak ho napína..bolí ma srdiečko ked ho vidím takého bledého a rytka celá zaparená od hnačky...neporadíte mi nejaký babský recept na hnačku aspon???....a Bibuška,pozdravuj dcérušku a že jej prajem príjemný oddych a nech tam spozná vela novích priatelov...bozkávam vás...paaaa

bibka333
2. aug 2009

ahoj bubinka tak adamko ma hnacku mas doma sušene čučoriedky ak ano uvar mu čaj a daj mu pit dufam že vam to skoro prejde a Lubik aj Sebastiankovi neh rchlo zmiznu teploty ale može to byt aj z tepla 😉

bubinka1982
2. aug 2009

dávala som mu už aj kompotovu štavu,ale vyvrátil to z dalším pokusom o jedlo o 4-hodinky neskôr...takže asi nestihla ani zaučínkovať...

vranka4
2. aug 2009

Ahojte 🙂 ,bubinka,kompótovú šťavu nedávaj,obsahuje dosť cukru,to iba kvasí v brušku pri tráv.problémoch,skús čierny čaj alebo ten čučoriedkový,ale mal by byť nesladený,lenže taký drobce nechcú,tak daj len trochu cukru,aby sa to dalo vypiť,lyžičkou alebo striekačkou,ak nebude chcieť z fľašky,v lekárni majú rehydratačné prášky,rozrobia sa do prevarenej vody,obsahujú minerály,glukózu,to čo pri hnačke a zvracaní strácame,je to skôr bez chuti,niektorým deťom to chutí,iným nie ,možno je to brušná viróza,len nedávaj nič mliečne,skús varené zemiaky,ryžu,mrkvu,piškóty,banán,ja som pri takýchto problémoch zvykla ešte uvariť kur.vývar,z neho vybrať mrkvu,zemiak-roztlačiť vidličkou,alebo takúto diétnu polievku-na štipke masla podusiť nastrúhanú mrkvu,pridať 2 zemiaky nadrobno pokrájané,štipku soli alebo vegety-pre chuť,povariť 15min.,potom pridať hrsť umytej ryže,povariť ešte ,kým zmäkne ryža.....len často ponúkaj tekutiny,po malých množstvách,aj po lyžičkách,10-20ml,aby nebol dehydratovaný,veľké množstvo oslabený žalúdok neprijme a znova vyvráti,napr.100-150ml naraz......ťažko takýmto drobcom vysvetlíme,že musia piť a papať,držím palce,nech mu to čím skôr prejde 😒

domulienka
2. aug 2009

vranka,ponocujes,akurat som sem kukla po fuske zehlenia,ze reku idem vypnut pc a koho ze nevidim 😀
presne bubinka Ivka to napisala ukazkovo 😉 ako sa mame na Polhore?

vranka4
2. aug 2009

Ivka 🙂 ,ja som tiež žehlila,kým sa Marek realizoval na pc,teraz som tu pánom ja 🙂 ,nám dnes vybuchol pc,riadna pecka,dym...máme ho 7 mes. 😒 ,odišiel nejaký zdroj,už ho vymenili,tak sa tešííííím a dobieham zameškané 😀 ,teda už dnes ideme do B.B.,od dnes som zamestnaná,čerpám dovolenku,idem do roboty všetko popodpisovať,minulý týždeň som nakoniec nebola,nerobila na person.,tak sme sa dohodli so mzdovou,že v pondelok... ☹ ☹ ☹ ,idem už do spišova,ako tu ten čas letíííí 😕 😕 😕

mishelin
autor
3. aug 2009

ahojte,tak vas idem kus pozriet 🙂 nemam v poslednej dobe casu nan ic,ale dnes mam tak volnejsie,kukala som fotky co priebezne davate vsetky su super...chodim vas citat pravidelne len keym vsetko docitam uz sa mi nechce odpisat 😅 a dakedy ste take zazrate do debaty ze vam do toho nerada skacem 😉 ved predsa tie co ste tu stalice sa mate k sebe uz blizsie 😉

no a inak ste mi riadnu dilemu sposobili neviem ci rodit B.bystrica-Brezno,ked ja mam s BB dobre sksuenosti no co ja viem to asi nebola ich chyba ze ma nechali tak dlho trapit a bnakoniec som rodila pomocou vakuovej pumpy,no neviem lekar bol dobry volal sa Jenco,bol tak y mlady v okuliaroch ale na druhej strane po 2x to uz nemusi byt dobry lekar no ja fakt neviem 😒 ved uvidim to ma este casuuuuuuuu 🙂

no a stretko asi nie,tak pokukam aspon fotocky 😉

lubica69
3. aug 2009

ahojte
Tak mi naštastie od včera večera už dobre tak somrada
Bubinka chudák Adamko ☹

mishelin
autor
3. aug 2009

lubi tak dobre ze uz neteplotoval,ktovie zcoho tie 2 vecery 😒
veru bubinka chudacik nech mu to skoro prejde ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre