Brezno a okolie

mishelin
9. feb 2008

je tu niekto z BR a blizkeho okolia? 😉

zuzlik08
4. sep 2009

ahojte, ivka vranka, tak super, ze sa dvojkam tak paci v skolke.
lubi, no skoro mi oci z jamiek vypadli, ked som to citala o tej slepici na mmb. tak ty jej este pribalis a zaplatis postu a ona "chudera" to takto skusa na ludi a aha co je to za kvietok. no takychto ludi by som zavesila z okna za nohy a vitiahla po tyzdni, nech sa spamataju. no hroza
miska, vitam ta. no tak ten pan dr si mysli, ze ked si trosku zrenovoval ordinaciu, ze moze brat prachy za vsetko. neviem, ale podla mna je to tiez v cene, mne to robila v pohode na poziadanie bez poplatku, aj v nemocnici, ked som ich poziadala. no hlavne, ze je maly ok...aj ked ten porod ti nezavidim. miska, ako viem, chicco predavaju len v motyliku a tam oproti, kde bolo cevapi, ale neviem, ci slenene, ja vo ich videla len platove. ale cenu neviem. no ak pojdem okolo, pojdem sa ti opytat.
no tak to sa baby stretnete na diabloch aj s mojim ocinom
no bibka, tak to sme mali dni rovnake, nasa sikovnica bola vcera hore este len asi 2 minutky, uz mi po celej obyvke rozsypala chrumky zo sacku, potom prevratila plnu misku z roztlacenym ovocim, a najnovsie nervacime v stolicke pri papani. inak bola som s evkou s adamkom, mali super klasicke sandalkove papucky, tak som jej odbehla kupit aj ja. na doma fakt super, sk vyrobok, vetra sa jej nozka, aj ju ma spevnenu a cena od 7 do 8€, podla velkosti. uz mi volala aj inga, mala jej uz chodi tiez do skolky, tak mozeme niektory den ist k nej. ako inak, uz sa tesis dnes na jarku?
...fuuh, ale som sa rozpisala... 😅

zuzlik08
4. sep 2009

ivka, este si chvilocku vychutnavam ticho a poriadok v byte...o par minut sa to tu zas zmeni 😉

buli21
4. sep 2009

ahojte babky
ani sa mi sanka nedala zavriet, pri citani o Lubkinej skusenosti...to su ale ludia na tomto svete...bodaj by ju...
aj ja si Zuzi vychutnavam trosku klud,maly zaspal, mal narocny tyzden tak asi dospava.V nedelu sme boli vo Vydrove na oslavach SNP, same pif paf a strely a maly si v poho spinkal a v utorok sme boli v Sturove s breznanskymi turistami, vyuzit posledne krasne teple slniecko...bolo 33°C.Trosku som sa bala ako to cvrcek busom zvladne, predsa sa odchadzalo rano o 6 a prisli sme domov okolo 23hod, ale bol uplne skvely, v buse spal, na kupku sa kupal s kazdym turistom, mama si oddychla...vecer sa ma v buse ludia pytali,ci aj niekedy place, lebo nemal problem s hocikym sediet, na kazdeho sa skeril.No mame za sebou krasny tyzden, pocko sa pokazilo,tak mozme oddychovat, ocko nam je na dalekom vychode (cierna nad tisou),tak si gazdujeme sami🙂))
Zajtra sa chystame na gulas do Lehoty(dolnej ,hornej neviem ktorej).
Na diablov som chcela aj ja, ale ked nam ocko odisiel...tak nemam s kym a nestihla som ani len listok kupit....tak sa baky zabavte...pa

lubica69
4. sep 2009

Tak dnes večer všetky diablice na diablov 😀 😀 😀 ???

lubica69
4. sep 2009

Katka tak ste mali perný týždeň No ale peťko zlatý všetko zvládol 😀

lubica69
4. sep 2009

prepáč Peťko s veťkým P nie peťko

tina983
4. sep 2009

Ahojte Miška ja som kupovala malému chicco fľaškz

tina983
4. sep 2009

no sorry mala som telefon a kym som dohovorila maly sa zastarel a odoslal,tak Miška okolo 200 sk ak nie aj menej,ale určite nie viac

domulienka
4. sep 2009

ahojte,tak pocko sa nam pokazilo.ajhla ako ste sa rozpisali 😉
Miska MPCL 19 ,to je druhy oblukovy panelak.A chicco sklenu mame aj my,kupovali sme ju valni pred vainocami ked sa mi mala odstavila,lebo ja som len sklenu na mliecko chcela,nasa stala 229 sk,su rozne sklenne aj od 180 tie klasicke ,normal tvar,my mame taku sirsiu ku spodu aj na tie sirsie cumle/ako tvar bradavky/som s nou spkojna len Domca nechce pit mlieko ☹ z nicoho ani z hrnceka.
Ivka tak krasne saticky si si kupila,popis nam,please.Mozno sa aj pojdem hore pozriet na svadbu aki budete krasni 😉 o kolkej to mate?
Petko je zlaty aj vcera sa po pieskovisku plazil,aj sa piesku napapal 🙂

zuzlik08
4. sep 2009

ivka, neskusila si domke mliecko slamkou alebo tymi 3dierkavymi sosakmi, ako sme niekedy my mali hrnceky?

mishelin
autor
4. sep 2009

tak pootm super,lebo som si vde kupila jednu na MMA a jednu na MMB jedna za 100sk druha za 105sk,este postovne ktomu ale aj tak mi to vychadza menje nez v obchode,a su uplne nove,rozbalene len na fotenie..a nevedela som ci som dobre kupila ci zle 😀

domulienka
4. sep 2009

Zuzka so sosakmi mame dva hrnceky a nechce z nich ani caj ☹ aj so slamkou som jej skusala povie bee a dost,ciste mlieko osladene granko a nic 😉
Tak Miska to si dobre kupila 😉

lubica69
4. sep 2009

Ahojte
No áno Vranka šatičky nám opíš alebo odfoť Nech sa pokocháme 😀
Miška tak dobre si kúpila My sme mali dve sklenené a obidve Sebastián rozbil ☹

bubinka1982
4. sep 2009

Ahojte maminky...som tu dlho nebola,no sem-tam som nakukla ako sa máte..Boli sme s Adamkom na dovolenke na východe,volá sa to Chrasť nad Hornádom,je to pri Spišskej Novej Vsi..Bolo super,mali sme dobré počasie ,len jeden večer mal Adam neskutočne strašný..Asi tretí večer,ked som ho ukladala asi okolo 19.30,tak mi začal tak strašne plakať až ričať,že som nevedela čo s ním..po asi dvoch hodinách plaču a beznádeje sme zavolali také staršie susedky z okolia a oni robili také čudné veci...No pálili sviečku,potom zápalky do vody,tú vodu mu dávali piť a potierali mu nou telo..potom ho vyzliekli a liali na neho studenú vodu s nejakým olejom a tak...ale asi to zabralo..lebo ked skončili,tak nám zaspal asi do minúty...Ale poviem vám,bola som bezradná...aj som ho masírovala aj teplomer do zadočku aj kvapky na ukludnenie...a až tie ,,čáry-máry,, pomohli...A chvala bohu,ostatné dni boli super...asi ho niekto zariekol...vraj...
Takže tu viaceré idete na Diablov??..Aj moji rodičia idú a ja,ked sa vrátia si chcem ísť kus zatancovať aj s dalšou mamičkou...ale len na nejaké dve hodky..už tolko neviem ponocovať..xii..TAk vám prajem príjemný kultúrny zážitok a aspon kus oddychu od betičiek...
Ten môj robý nádherné pokroky...normálne si už myslí,že vie sám chodiť,tak sa pustí gauča a urobý asi dva kroky sám..až sa chytí niečoho,alebo skončí na zemi..no zatial bez boľačiek..
Ozaj dám vám fantastyckú stránku,na úžastné torty,kliknite si ak ste to ešte nevideli...je to tuším španielska alebo anglická stránka.. ale stojí to zato..Bibka mi našla pani,ktorá mi takú podonú dokáže spraviť..tak sa teším,že Adamko bude mať zaujímavú tortu na rôčik,vded ide hlavne o efekt na fotočke... tu je tá stránka..
www.pinkcakebox.com ...kuknite,fakt sú zaujímavé... aspon mne sa páčia... tak sa majkajte a teším sa na stretnutie s vami..minule sa nedalo,ozaj máte nejaké fotky??...

bibka333
4. sep 2009

ahojt už som doma bolo super my sme boli skor to si zaplatila industria malikova 🙂
Evka a aku si vybrala ?

domulienka
4. sep 2009

fuha teda Evka,nechcela by som zazit to co si prezila s Adamkom,a tie cary mary...ale naozaj ked je clovek bezmocny tak sa chyta vsetkeho,hlavne ze mu to pomohlo 😉
Bibka ako Jarka?

bubinka1982
4. sep 2009

Bibka,sama sa neviem rozhodnúť...kukla si kus tie torty??..ale asi nejaku dvojposchodovú,narkyvo a farebnú..a uvidíme,čo mi povie tá pani,že akú urobý..hlavne nech je veselá a zaujímavá...Boozee,mna tak bolí hrdlo Bibka,mám ísť von,no od rána sa kurírujem... Malý sa pokúša zaspať,rodičia už išli na tých Diablov a ja musím ísť ešte zo psami von a poriadiť sa na disco..fuuu
A dakujeme Domulienka,fakt som rada,že to vtedy zabralo,ale to človek musel vidieť,že čo sa tam dialo..úžas proste... a ako sa máte žienky?...detičky už buvajú??

bibka333
4. sep 2009

Evka Eliška ešte nebuva a vyber nejaku peknu ved všetky su pekne 🙂 🙂 🙂 😀
Ivka ta jedna spolubivajuca ja fajn ta druha nie 😒 a teši sa na večer budeme klabosit mm ide do nočnej a my mame volne prietor a čas 🙂

lubica69
4. sep 2009

Ahojte No Evka tak to musel byť teda zážitok No ale keď pomohlo Tak ste si užili východ Večer sa zabav Bibka a ako bolo?Ako Jarka prvý týždeň na intráku?Bude chodiť každý víkend domkov?Ivka zajtra idem vyskúšať tvoj recept na francúzke

bibka333
4. sep 2009

Lubka bude chodit každy týžden ved by som umrela bez nej 🙂 a ja mam dobrý recept na francuzke surove zemiaky pokrajat na kolieska 6 vajec uvarit pokrajat na kolieska a točenu klobasku na kolieska,3 kysle smotany ,1 šlahačková zmiešat do kopy na spodok pekača kus oleja ,pridat smotanu a prekladat zemiaky,vajcia ,klobasku zaliat smotanou a takto opakovat sol , korenie každu vrstvu ochutit na vrchu musi byt zaliata smotana a pekač prikrit alobalom urobit 21 dier a dat piec 15 min ped skončenim dat alobal dolu a zapiact 10 ,15min.mnam varil ich niekedy Vojtek vo vari vam to ja robi len taketo a mnam

domulienka
4. sep 2009

Bibka tak aj tieto vyzeraju dobre, vyskusame 😉
Poradte co idete zajtra varit,teda okrem Lubky ta ide francuzske 😉

lubica69
4. sep 2009

Bibka ďakujem Tak ja mám na zajtra hneď 2 receptíky Ivka ak poradím ja som včera plnené šampióny Ak máte radi huby

vranka4
4. sep 2009

Ahojte 🙂 ,Bibka,vyskúšame aj tvoje franz-mazorníkovské zemiaky😀 😀 ,Ivka,ja som navarila dnes aj na zajtra-hrachovú polievku a prvýkrát som robila cuketovo-syrové placky a karbonátky so zem.kašou-ale akože boli karfiolové 😀 😀,normálne babám chutili,ani nevedia ,čo papkali 🙂 ,takže zajtra len upečiem nejaký koláč...tá svadba v sobotu je o 16.30-šaty sú krásne,aspoň podľa mňa,sedia mi super,normálne mi zakryjú moje kilečká navyše,tmavofialové na ramienka,k tomu kratučké bolerko,presne takú kravatu som kúpila,tak budeme všetci fialkoví,len Karinka bude svietiť-žlté šaty,také chcela 🙂 ,Marekovi jun. starká ušije košeľu-Ľubka ja nie som taká šikuľka ako domulienka 😀 😀 ,dnes boli v Ružomberku,ani tam nemali takú malú...potom sa odfotíme všetci 😀
Evka,no tie čáry-máry-brrr,normálne sa mi tomu nechce veriť 😕 😕,čo to s ním dorábali,ale hlavne ,že je v poriadku, možno Adamkovi nepomohli tie čarodejky 😀 ,možno ho niečo bolelo,mal nejakú koliku a ustúpila-ja neverím na takéto ..no možno sa mýlim 😒

vranka4
4. sep 2009

ja huby nejako nemusím,len do vianočnej kapustnice 🙂 ,dokonca ani šampióny,ale zjem ich,ale nie často,bojím sa otravy hubami,pred pár rokmi sa moja starká so sesternicou otrávili,jedli akože vyprážanú bedľu a bola to muchotrávka,starká v pohode,ale sesterka skončila na ARO,2 týždne to bolo kritické,hovorilo sa aj o transpl.,ale nakoniec sa vystrábila,rok držala pečeň.diétu,mala vtedy 15 rokov 😒

domulienka
4. sep 2009

Sampiony by som zjedla ja aj Peter,no baby nemozu huby ani citit 😝 ,tak musim nieco ine vymysliet 😒
Ivka tak skoro na poslednu chvilu si si kupila perfektne saty,no uz som zvedava 😉 vups si mi prippomenula Ruzomberok,musim tam volat,tak mi je dobre ze som aj zabudla, ☹
tak ak budes mat cas napis nam ten receptik na cuketovo-syrove placky 😉 cuketu ,tekvicu mame najradsej ako privarok aj dnes sme mali len sa tak zaprasilo,tak vyskusame aj nieco ine z cukety 😉

vranka4
4. sep 2009

idem sa pochváliť-včera mi prišiel email z MMB,že som vyhrala nákup v hodnote 35€ v e-shope-www.darčekovo.sk,vraj po nakúpení v ich e-shope mi bude táto suma odpočítaná z nákupu,platné to mám do októbra,len neviem,či sa mám z toho tešiť,alebo je to nejaká haluz 😀 ,normálne aj kód mi k tomu prišiel,tak som odpísala tej pani,či je to naozaj,ale odpoveď zatiaľ neprišla 🙂
Ivka,recept napíšem zajtra,nechce sa mi teraz-o.k.? 🙂 ,čo robia babenky a kráľ? 😀

bibka333
4. sep 2009

ivka ja varim halušky Jarka si nakazala tak jej robime rados aj ked u nas halušky musia byt skoro každy tyžden tak to aj vyzera 5 kg bryndze som v maji kupila a u nas ani gram 😀
Ivka vranka to už zajtra idete ?

bibka333
4. sep 2009

baby ozaj poradte ake papučky mammalej kupit klasicke či ako sandalky

vranka4
4. sep 2009

bibka,o týždeň v sobotu,hodím vám potom nejaký koláčik 😀 😀

vranka4
4. sep 2009

bibka,my sme kupovali papučky klasické,ale slov,nie čina,predsa sú v tom skoro celý deň,ale niekto kupuje len ortop.sandálky na doma

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre