Brezno a okolie

mishelin
9. feb 2008

je tu niekto z BR a blizkeho okolia? 😉

eva888
18. dec 2009

Zuzka tiez sikovna ked uz ma nieco aj napecene a tulipanike ty sa tieto vianoce nechaj pekne obskakovat a uzi si lebo za chvilu je na svete vas pokladik a uz sa nezastavis.
Takze si mala pracovny uraz no dufam ze sa ti to dobre zahoji. A ten nb im hod do hlavy ked to nevedia opravit alebo nech daju novy ked sa ti to tak casto kazi.
Jasne dam vediet ako bolo na kapustnici.

tulipanike
18. dec 2009

urcite sa zahoji, ved zuzlik piekla z lasky, nie? 🙂
jasne, vsak ma stale vsetci obskakuju 🙂

luckka
18. dec 2009

Ahojte kocky, Lubi dakujem a aj ja sa pripajam, vsetko najlepsie!!!! a dakujem aj ivke
a aby som nezabudla tulipanike, ak budes zhanat monitor, ja mam jeden doma,uz ho dlho predavam,len stale sa niekto ozve a nakoniec nic z toho, my sme ho pouzili mozno 5x, pri prvych pokusoch naucit Viki spat v postielke, ale nepodarilo sa nam to, spava s nami, ale nam to viac vyhovuje, tak ako pisala Lenka 😅

vranka4
18. dec 2009

ahojte 🙂 ,tak my sme dnes prežili pekný večer,baby chodia do Domky u nás,to je také spoločenstvo detí,robia rôzne programy,vystúpenia,tábory a teraz pred Vianocami sa modlia deväť dní každý deň u niekoho iného ruženec a rôzne prosby ,vďaky,spievajú krásne pesničky,tak dnes večer boli všetci u nás-bolo ich 20 + naša família,tak bolo super,taká pohodová predvianočná atmosféra,nielen naháňanie sa po obchodoch 🙂 ,normálne mám z toho dobrý pocit 🙂 ,po tom som im prichystala pohostenie,samozrejme všetko padlo 😝 😝 ,nedávno som doupratovala...ale sa teším,lebo priniesli takú pohodu,pokoj-duchovno medzi nás 🙂
ja ešte nemám napečené,možno zajtra nejaké suché urobím,ak sa mi bude chcieť,keď nie ,tak v pondelok,utorok sa budem realizovať 🙂

bibka333
18. dec 2009

ahoojze kočky tak aja som bola dnes na kapustnici bolo super 🙂 a všetci sa pytali kedy pridem tak im asi chybam 😉
ja pečiem zajtra ,drčky niečo mam niečo nie 😒
Vranka to muselo byt pekne a prijemne a ja by som to brala 🙂
Zuzka tak pracovny uraz mužiček nech pofuka 😉
Evka tak si sa odregovala 🙂 🙂 🙂
Baby a čo idete vypekat dajte nejake tipy ja medove platy, kokosove ježe,slane ,linecke a možno perničky

luckka
19. dec 2009

jeeej, ja som Evku premenovala na Lenku 😅
a dajte typy na kolaciky, mnam, mnam
my sme sa dnes boli uz sankovat, super bolo

eva888
19. dec 2009

Ahojte babenky tak sa hlasim vcerajsia kapustnica bola super hlavne ti ludia co tam boli strasne sa tesili ze som prisla bolo nas asi 80 tak kym so zo vsetkymi prekecla a kus si zatancovala bolo treba ist domov ale tie 4,5 hod stali za to. Najviac potesilo ked mi sef povedal kedy pridem do prace ze velmi chybam no ja sa zatial nechystam.
Lucka nevadi ze si ma premenovala takze aj Vikinka spava s vami uz som si myslela ze len u nas to tak je.
Ja sa nechystam vela piect len vanilkove rozky a puncovy kolac ten ide na odbyt u nas a este nieco da aj mama. My sa chstame sankovat teraz poobede ked Lenka vstane a ideme ku starkym do halan uz sa tesim co na to povie ten nas drobec.
Tak zatial sa majte

bibka333
19. dec 2009

ahojte Eliška cez noc vystrajala aj teraz cez den je mrnkava a kym zaspala plač.plač,plač......................... ☹
Evka daj receptik na punčovy ja ho milujem len sa ho bojim upiec tak sa volako skladaju cesta ?Idem upiec aspon linecke

lubica69
19. dec 2009

Ahojte žienky
Ja len na skok Prečítať Vás a pozdraviť
Ja darčeky už od júla augusta pokúpené Dnes sme stromček stavali
Piecť veľmi nepečiem 😖 Iba taký so želatínkou Ostatné väčšinou dostaneme 😀

tina983
19. dec 2009

Ahojte kočky,Zuzi tak si po čele dostala?No to je kalamita. 😲
Ľubi ty si to voľáko v predstihu nakúpila,ale to je super ja som to tiež tak minulý rok a bolo to perfiš 😎
Evi tak teba zase do roboty volajú,ti závidím že sa maš kam po materskej vrátiť 😉
A ešte oneskorene Lubke aj Lucke všetko naj prajem 😉

bibka333
20. dec 2009

ahijte tak Eliška je chora ☹ boli ju uško a včera mala teplotu dala som je štrafik do uška a spinkala cez noc suprovo len raz hore , teraz ma len zvyšenu ale sa usmieva zajtra nas čaka našteva dokiny.
Lubka a čo mužij vychvalil ta ze si šikovnica 🙂

domulienka
20. dec 2009

ahojky tak aj ja len na maly skok,furt daka robota vsak to poznate 😉
V prvom rade nasej Lubke dodatocne vsetko naj k narodeninam,zdravicka stasticka lasky a splnenie vsetkych snov
Eliske a vsetkym chorobkam rychle uzdravenie aby na vianoce boli vsetci zdravucki
My este napecene nemame ale od zajtra sa chcem pustit do suchych kolacikov a ak mate niektora recept na zarucene makke medovnicky sem s nim,budem velmi vdacna,stratila som receptik na zarucene makke ☹ please kocky 🙂
A ake mate tipy na superstar?My drzime Smajdikovi,Chodur to vie, ale Smajdik je univerzalnejsi 😉

bubinka1982
20. dec 2009

Ahojky mamičky..ja tiež len na skok..snažím sa čítať čo najčastejšie,ale furt mi dačo vbehne a musím utekať..mi sme zatial zdravučký,len akosi kýchame,no hádam nič nebude...stromček v izbe už stojí,ešte obývačka a hotovo..piecť sa chystám v utorok a to iba vanilkové rožteky,lístkové a linecké koláče a dáke čokoládové na spôsob šuhajd..no čo stihnem,to bude otázne,lebo u nás musím robiť aspon s troch dávok všetko...xii...to ked dojde moja sestrička,tá rada popapká..xiii..inak koláče len kupujeme...u nás je to ťažko s pečením,kedže naša mamka nás ku tomu nikdy nesmerovala..ja radšej navarím čo len chce..
A tiež dodatočne gratulujem k narodeninkám a aj meninkám,hlavne toho zdravíčka nech je dostatok...
Prajem Vám všetkým nádherné sviatky a hlavne nech sú plné lásky a pohody,lebo tých hmotných vecí je nám načo vela,ked pohoda,láska v duši,zdravie nažich nádherných detí a milovaných osôb je omnoho krajšia a úžastnejšia...než čokolvek na svete...Kráááásne sviatky prajemeeeee aj s Adamkom...paaaaaaaaaaaa....

zuzlik08
20. dec 2009

ahojte, vsetky vas pozdravujem...jeej, evicka nam je fakt veeelmi zamilovana...citam jej prispevok..no sama laska 😉 ...tak drzim palceky, nech to tak ostane a smeruje k niecomu este krajsiemu ale lepsiemu a hlavne pevnejsiemu
ja sa tiez nechystam velmi vypekat, zakuskom sa na taketo sviatky u nas velmi neublizi, tak len zopar drobneho peciva, to ide na odbyt skor, takze tie medovnicky, medvedie labky a potom nepecene..kavove zrna, rolada z mariny a mozno este gala tycinky. dnes som robila aj vajciak, tak sme si s muzikom dali hned kostovku z toho, co sa uz nezmestilo do flias
😀
ivka, toto je receptik na medovnicky, ktory sa u nas dedi a zarucene ti nestvrdnu, len je dobre ich vychladnute skladovat v igelitovom sacku a ten dat do misy z janskeho skla alebo nejakej zatvorenej dozy a vydrzia ti tak dost dlho makucke...takze
50 dkg hladkej muky, 18 dkg prásk. cukru, 2 cele vajcia, 1 lyzicka mletej skorice, 5 mletych vonavych klincekov, 1 lyzicka sodybicarbony...a 10 dkg medu prevarit so 4 lyzicami mlieka a 6 dkg masla, to nechat vychladnut a dobre vymiesit s ostatnymi uvedenymi surovinami.
nechat do rana prikryte postat (ja to davam do mukou vysypanej misy z janskeho skla) - no nic sa nestane, ked cesto bude stat aj nejake 2-3 dni ...len pozor, aby si potom este mala z doho piect 😀
cesto rozvalkat, vykrajovat medovnicky, ktore pred aj po upeceni treba potriet vidlickou rozslahanym bielkom. medovnicky mozes piect bud na vymastenom a vysypanom plechu alebo na papiery na pecenie. mozes si ich este pred pecenim ozbodit mandlou alebo orieskom.
pecu sa v dobre predhriatej rure asi 10-12 minut, no pri vlozeni do rury treba ohen zmiernit.
tak dobru chut!
a ozaj, babenky, uz mate stromcek? tu oproti nas uz svieti vo viacerych oknach, zajtra to snad vyjde uz konecne aj nam

zuzlik08
20. dec 2009

ozaj, eli rychle uzdravenie
baby, neviete mi poradit, kde tu u nas kupime najlacnejsie a najlepsie sanky s opierkou?

tulipanike
21. dec 2009

ahojte baulky 🙂

vy sa fakt nezdate, vo velkom sa tu pecie 🙂 Vianoce vrcholia 🙂
bibka, rychle uzdravenie eliskinho uska 😵

my sme uz tiez posttavili stromcek, ale to viac menej preto, lebo cez vianoce ani nebudeme poriadne doma (navstevy) a branko robi aj pomedzi sviatky, tak aby sme si stromcek uzili
a samozrejme aj kvoli nasmu prdkovi, aby sme zistili, ako na stromcek zareaguje, ci ho neocika 😀

tak babulky, ja uz len zajtra robim, a doooost, vianoce a materska ma ocakavaju 🙂

lucka, nakoniec sme s brankom hovorili, ze na ten monitor kasleme, ale ak by nahodou, tak sa ozvem dakujem 🙂

lubica69
21. dec 2009

Ahojte
zdravím Vás všetky 😀 a ďakujeeeem krásne 🙂
My už nemaródujeme Seninan už ani soplík tak som rada 😉
Eliške skoré uzdravenie prajeme
Bibka áno mužík bol rád 🙂 No odzrkadlilo sa to na bankovom konte no ale potrebovali sme to Aj kúrenie aj tú otrasnú chodbu Ešte,že už mám tie darčeky pokúpené 😀 😀 😀
Tulipanike tak už si domka?Dosť roboty?
Zuzlik tak ty takto vypekáš?šikovnica 😉

tulipanike
21. dec 2009

ahoj lubka, no este zajtra robim, potom uz doma - ako vies, sefka konci, takze vypoved k 31.12., dovtedy cerpam dovolenku (od 23.12.)
materska mi vychadza od 17.1.

eva888
21. dec 2009

Ahojte babenky tak aj ja Vas zdravim a hlavne chorobky aby sa rychlo vyzdraveli a mohli robit neplechu. Ja som bola cez vikend pri nasich nieco sme uz s mamou napiekli takze ja uz len ten puncak a hotovo. Stromcek este nemame ideme robit dnes vecer ked Lenka zaspi uz sa strasne tesim nakupila som ozdob tak ideme vesat dufam ze bude pekny este neviem aky stromcek doniesol mm to bude este prekvapenie.
Co sa tyka superstar tak moj favorit bol Chodur uplne ma dostal tym svojim hlasom urcite si zaobstaram aj jeho cd tak ma dostal ako kuly s desmodu zboznujem jeho hlas.
V sobotu sme mali prvu sankovacku a Lenka bola uplne hotova strasne sa tesila a smiala sa a kvikala od radosti proste krasny zazitok aj vcera sme sa boli sankovat.
Tak zatial pa

lubica69
21. dec 2009

Ahojte
Tulipanike tak super aspoň si domka oddýchneš 🙂
Evka tak aj ty šikula keď napečené 😉
Aj my sme mali tento rok premiéru so sánkovaním Sebastiánkovi sa veľmi páčilo 😀
Aj ja som fandila Chodúrovi Podľa mňa bol najlepší čo sa spevu týka takže som rada,že vyhral a prajem mu to
Šmajda zlý nebol ale skôr pre šou ako pre spev aj keď zas Gotta dal najlepšie
Inak ja som dnes bola vychystaná do BB a nenaštarovalo nám auto z tej zimy 😅 😅 😅

domulienka
21. dec 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

Aby
Aby bolo vsetko nezne...ako snezne kvapky.
Aby Vam nic neskazilo,tieto Bozie sviatky.

Zavist a svar,nech Vam bocia z dveri,
ako vlocka...,co dychu pier neveri.

Aby ako Jezuliatko v nas-dobro sa zrodilo,
nie na chvilu,nie na kratko...by cas v sebe povilo...

Nech
Nech snezi do reci a nech znie ticha piesen,
nech sme zas vsetci aspon chvilu cloveci a nepozname tiesen...

Nech Vase srdcia naplnia sa medom,
a kazde slovo zachuti Vam chlebom.

Nech ste zdrave,stastne a bez velkych starosti...
Prajem Vam vo sviatky Bozie,len dovody k radosti....

Krasne Vianoce a stastny Novy rok Vam vsetkym praje rodinka Goceliakova 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bibka333
21. dec 2009

ahojky
dnes sme obehali dolinu aj krčne pani dokia na krčnom jej vyčistila uško že zapal tam nevidi ale mohli zaučinkovat tie kvapky čo som jej dala tak uvidime dnes mala teplotu len 37,2 tak hadam to prešlo a ešte že nam ide vrchna trojka ja som dnes piekla ešte punčovy kolač zajtra doriadim a mam pokoj
Ivka suprove fotky si šikulka 🙂

domulienka
21. dec 2009

Bibka dikes...a uz mas Eliskine fotos?
Ja peciem medovnicky a linecke,plnene bude tesco 😀

domulienka
22. dec 2009

Ahojky,Zabudla som vcera,Zuzka diky za receptik 😉 dnes ich idem piect

zuzlik08
22. dec 2009

ahojte, ivka rada, nech sa vydaria, budes ich aj zdobit? aj ja som vcera zahliadla domkine vianocne foto, ivka, fakt krasne, to si fotila u vas doma?
som rada, ze eli uz v celku ok
jooj, lubi, tak to je smola s tym autom, tak ste si dali dnes pokus c.2?
my sme vcera vecer konecne urobili stromcek, mala ked dnes rano zbadala svetielka, nesla sa z obyvky pohnut, no musim tam zatvarat dvere, zvedavica nasa mala
aj nasa cela rodinka vam praje krasne a pokojne vianoce, nech si kazda rodinka oddychne a tesi sa z toho, ze moze byt spolu. krasne vianoce

tulipanike
22. dec 2009

ahojte 🙂

bibka, tak snad bude uz usko vporiadku 🙂
my dnes budeme zdobit stromcek, na etapy - branko teraz da svetielka, a ja vecer ked dojdem domov, dam ostatne ozdoby
obidvaja robime len dnes, zajtra si mozeme plnymi duskami uzivat previanocnu atmosferu
sa tak tesim 🙂 😵
este so sestrou nejake tie darceky nakupit, a bude to
vcera som niektore balila, tak som sa vytesovala, 😵

eva888
22. dec 2009

Ahojte babenky Ivka domka krasne fotecky.
Ste vsetky velmi sikovne ani ja uz nic nerobim uz si ideme vychutnavat len vianocnu atmosferu.
Bibka som rada ze Eli je uz lepsie.
Aj my sme vcera sparvili stromcek a Lenka chodi okolo neho velmi opatrne tak zatial sa nebojime ze bude na zemi. Ale prve co povedala ked ho rano zbadala jooj 😀 bola bohovska.

Samozrejme sa pripajam aj ja s mojou rodinkou a vsetkym Vam prajeme prijemne sviatky aby ste ich prezili zo svojimi blizkimi a tesili sa spolu.
Detickom vela radosti z darcekou ktore im donesie jezisko lebo urcite boli cely rok dobrucke.

Pekne sviatky praju Zigovci

buli21
23. dec 2009

ahojte dievcata
aj my sa pripajame malym vinsikom a zelame vam krasne prezitie sviatkov v pohode a hlavne v zdravi....dufam,ze sa este vsetci riadne zasankujeme,kedze sa nam to dneska pokazilo...
pripajame aj my nejake fotecky,co sa nasi mali drobci fotili u Ivky..kuknite do mojich albumov....pozdravujeme aj nasu Elisku,nech sa nam rychlo vylieci...pa a nestresujte sa uz pecenim a vareni...nohy na stol a do ruky minimalne varene vinko....pa

bibka333
23. dec 2009

Katuška super už mam aj ja v albume 🙂 Eliške vyšli 2 zubky stoličky už sme v poriadku 🙂

Ak láska topí ľad čo pani Zima vyčarila, ak dá človek viac čo v sebe skrýva, ak vládne všade ticho a počuť len praskať mráz, padajúce vločky a v detských očiach je vidieť jas, tak prišla doba, keď každý pre každého má pár prívetivých viet, pre ten zázrak Vianoce a nad čaro Vianoc nič krajšieho niet! Prajú Faškovci
-----

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre