Brezno a okolie

mishelin
9. feb 2008

je tu niekto z BR a blizkeho okolia? 😉

zuzkap2
11. mar 2009

Lubka, na neplatenej RD mas narok byt do 6 rokov dietata, a stat plati za teba odvody dochodkove a zdravotne.
Lubka myslis podporu v nezamestnanosti ??? ak ano tak budes mat, ak si mala riadne paltene odvody a splnila tu podmienu byt poistena v nezamestanosi myslim ze 4 roky 😉

lubica69
11. mar 2009

Áno Zuzka to som myslela len trochu nerozumiemaleto mi keď tak asi vysvetlia tam keď mibude končiť rodičovský Ja by som však chcela ísť na druhú materskú ak sa podarí 😉Tak uvidíme a budem to riešiť až potom ked príde čas Len ma to zaujímalo 😉
Babky a čo robíte?
Ja som dala malého spať Muž má prísť dnes skôr tak možno pôjdeme s ním a nie busom 😀 A mňa nie a nie prestať bolehlav 😖

eva888
11. mar 2009

Takze mi nic ine neostava len byt trpezliva pri uceni na cumel. Dufam ze sa nam to podari lebo asi pridem o bradavky. My sme sa prave najedli a chystame sa von kedze moje dieta doma nie a nie spat. Dufam ze ta lubka bolehlav prejde

zuzkap2
11. mar 2009

Lubka, ja si pisem s kamoskou na facebooku a cakam kym bude pol tretej ,aby sme sli po muza do roboty ,lebo dnes som bola na aute a on neznasa cestu busom 😀 😀
no a chlapci pozeraju film o autach 🙂

zuzkap2
11. mar 2009

eva, drzim palce pri uceni na cumel mne sa to pri mladsom nepodarilo ☹

lubica69
11. mar 2009

evka aj ja držím palce priučení na cumlík Ale žiaľ neporadímMy smes cumlíkom problém nemali Skôr som sa bála odúčania ☹ ale aj tosa odučil sám ako odstavil od kojenia 🙂

zuzlik08
11. mar 2009

lubka, tak to mame podobne, lebo aj moj zamestnavatel pred par mesiacmi vraj skoncil, no mne ani druhej kolekyni na materskej este ziadna vypoved neprisla, tak neviem, co s nami planuju, lebo ostatni zamestnanci uz su 2 mesiace prepusteni. evka, my sme predtym bez cumla prichadzali o nervy, s tymi bradavkami sa to celkom dalo vydrzat. ja som si hned po odchode z porodnice kupila tu lanolinou masticku. stala sice skoro 500,- sk, no mam ju dodnes, vyuzivam ju a este je jej tam asi polka, takze vydrzi fakt dlho a mne fakt pomaha

zuzlik08
11. mar 2009

tak mi uz ideme tiez von. ozaj evka, tipujem, si taka tmavo-kratkovlasa s okuliarmi a cervenym kocikom???

bibka333
11. mar 2009

aj mala je vonku spinka na balkone lubka ja som si uz musela dat paralen na tu moju hlavu uz som to nevidrzala ja so proti tabletkam ale uz som musela . arobkam ja so mala o jedno dietatko viac pomohla som kamoske tak som sa starala od pondelka o stvorocnu lenku ale bolo to v poho ani som o nej nevedela a pomahala my piskala na elisku a ona sa jej smiala pacilo sa to obidvom a ado je doma tak sa nenudim

eva888
11. mar 2009

Presne tak zuzlik ako pises myslim ze sme sa raz stretli s kocikom chcela som sa ti prihovorit ale nebola som si ista ci si to ty.Ale podla fotky ktoru tu mas si to bola ty.Ja pouziam kompresy presne od tej firmy ako je ta masticka aj mne to pomaha. Dnes nam prisli aj vysledky co nam b rali vyter zo zadocku takze tam stale mame nejakeho bacila a liecit sa da len dlhodobym uzivanim probiotik. Len este stale nie su vysledky ci je Lenka alergicka na kravsku bielkovinu. Som s toho dost na nervy lebo uz dva tyzdne som nejedla nic mliecne a zacim pocitovat nedostatok ja len pevne verim ze Lenka alergicka nebude. Ako som uz spominala dva tyzdne som bez mliecnych vyrobkov a tu krvicku v stolici mame stale. Zajtra sa ideme objednat na to gastro. Zatial caute

zuzlik08
11. mar 2009

evka super, tak najblizsie si dame kocikove stret 😀 . tak to si musela rodit kratko po nas s bibkou. ja som mala v porodnici tie kompresy, kupovala som ich kratko pred porodom a boli vyschnute, tak som to uz radsej neriskovala a investovala som do masticky. je mi luto, ze mate taketo problemy, tak drzime palceky, aby ste sa co najrychlejsie vyliecili.

zuzlik08
11. mar 2009

ozaj evka, kde byvate? myslim, ze niekde v nasej blizkosti, lebo vas casto vidim prechadzat sa popred nas cinzak

eva888
11. mar 2009

Rodila som mesiac po Vas Lenka je narodena 26.11. Ak si spomenies bola som pri Vas aj na izbe ked ste porodili spolu s Matou trojickou lezala som spolu s Bibkou v nemocnici. A byvam na Hradbach v cinziaku. Tak to dufam aj ja ze sa rychlo vyliecime.

tina983
11. mar 2009

Čaute baby!zuzkap2 tiež mi navrhli predĺžiť materskú,lenže v tom prípade by vraj malý mohol chodiť do škôlky len na 4 hodiny a už keď som sa rozhodla dať ho tam,tak som chcela,aby si od začiatku zvykol na celý deň.A som celkom rada,lebo niekedy je aj do 15-tej kým po neho idem málo. 🙂 A inak bola som v tom Tescu,tak sa nám ušlo iba mlieko. ☹ baby kojiteľky minule mi jedna kamoška vravela,že jej kmotra,ktorá má 3 deti už jednu bradavku ani nemá,vraj jej ju posledný syn odhryzol 😝 kus také nechutné ale ty kokso hocičo sa stáva.
Ideme teraz aj s malým pozerať panelák,to je jeho srdcovka aj s ordináciou.Bože tak to rýchlo ubehlo,nedávno sme ho doniesli z pôrodnice a už s nami pozerá večerný program.Tak sa majte pekne.

tina983
11. mar 2009

Evka ja ťa poznám,neviem či sme sa aj spolu nehrávali na Nálepkovej.

lubica69
11. mar 2009

Ahoj babky
Tak my sme boli na tej hudobnej v BB ale autom Mužík prišiel dnes skôr tak som si auto požičala
Inak malý si dnes na tej hudobnej skoro vybil obidva predné zuby ☹ No hrôza 😒
Babky ja tomu asi trochu nerozumiem Byť na RD do 6 roku dieťaťa a nedostávať ani korunku???A dieťa môže chodiť do škôlky len na 4 hodky denne A z čoho má takáto mamička žiť???Inak toho pol roka po skončení 3 ročnej RD mám nárok na podporu čo je koľko?
Pozeráte niekto OTA?

eva888
11. mar 2009

Ahoj Tina mozno ze sme sa aj hravali lebo moja starka byva na nalepkovej. Nemas nahodou dvojicku?

eva888
11. mar 2009

Bibka poslala som ti tie fotky dufam ze ti stastlivo prisli

tina983
11. mar 2009

No vidíš ako rýchlo si to uhádla. 🙂

zuzlik08
11. mar 2009

no evka, tak to sme fakt blizko vedla seba, ja byvam oproti hotelky 😉 . no tina, tak ti poviem, s tou bradavkou to je teda fakt drsne. tak to by som fakt neverila, ze sa nieco take moze udiat. takze si zacnem davat pozor 😅

tina983
11. mar 2009

Ľubi ja tomu tiež nerozumiem,v tomto štáte je to všetko také divné.Keď sa nám narodil malý,tak môj muž nechodili až do jeho roka do zahraničia,jednoducho bol doma nezamestnaný a keď išiel na socialku,tak mu povedali,že moja materská spolu s prídavkami je pre troch dosť,že mu nedajú nič,škoda že som ho nenatrela boxom skôr než tam išiel.

tina983
11. mar 2009

Ľubka ja som toto všetko absolvovala v júli,keď mal Marek 3 rôčky,ale podporu nedostávam žiadnu a tiež som bola pred MD zamestnaná,my máme jednoducho manželov,ktorí majú určite aspoň minimálnu mzdu a tak nemáme nárok na nič,pretože tá ich mzda prevyšuje životné minimum pre 3 ľudí,tak nám ostáva len rozviesť sa aby nám niečo dali,je to také dosť smutné ale je to tak

eva888
11. mar 2009

Mas pravdu tina v tomto state sa maju dobre ti co neziju sluzne a su inej farby pleti.

zuzkap2
11. mar 2009

Lubka je to tak ako pisu baby aj ja som bola na UP, ale kedze muz je zivnostnik, tak nic nedostanem a podla pracovnicky na urade ona mi robotu nenajde, kedze mam dve deti 🙄 😕 no ale v maji by som mala nastupit do prace, tak si chcem maleho este trosku uzit 😀 😀 😀

bibka333
11. mar 2009

cawte baby este ste tu ?evka dakujem za fotocky uz stastne prisli 🙂

zuzlik08
11. mar 2009

babenky, tak to vam poviem, my sme mali vo firme ciernych obcanov, a to keby ste vedeli, kolko ti nadostavali prispevkov na deti...by ste az zirali, na co vsetko maju narok. ja sa tiez s chlapom stale smejem, ze som sa mala dobre vydat-za cierneho- a dali by nam zadara aj byvanie, aj satelit by sme mali, po novom uz aj auto a to nie hociake, a tych penazi z roznych prispevkov... 😉

bibka333
11. mar 2009

zuuka tak sa natrieme na cierno a ideme na urad 😀 oni si beru auta na lizing a ked neplatia auto im zhabu a zoberzu z inej lizingovki nemaju boja im sa nic nestane

tina983
11. mar 2009

tak šup rozviesť sa a vybrať sa na vohľady do Drakšiara a čím tmavší,tým lepší

bibka333
11. mar 2009

tina fuj randsej budem bez euracov a chudobna 🙂

bibka333
11. mar 2009

idem sa odlepit dobru noc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre