Bude niekto rodiť v Poprade?

nikusska11
7. júl 2007

je tu niekto kto bude rodit v pp

burina111
8. júl 2007

ahoj, no zrejme ja. ale asi podstatne skôr ako ty, tak to ti potom napíšem, ako to dopadlo. zatiaľ čo mám skúsenosti, samá hrôza, bola som tam v januáry hospitalizovaná......tá ochota.... 😒

nikusska11
autor
9. júl 2007

cooo?tak napis poto...jak bolo..mozes aj internu postu ze to pride priamo mne.tak drzim palceky...

cistko
12. júl 2007

Tak to som zvedava aj ja....

burina111
16. júl 2007

ahoj Cistko,

pamatáš sa ešte na mňa, písali sme si ešte na moja svadba, vy ste dokončovali bytík u vašich, posielali sme si tak fotky navzájom...sranda, teda aj detúrence akosi naraz budú. čo čakáte?alebo teda, čo by ste chceli? a možno, že sa tam stretneme, no radšej nie však? nech si malé bude v bruško dokedy má 🙂

katarinah
7. sep 2007

Ozvite sa niekto, kto nedávno rodil v Poprade.Aké máte skúsenosti po zmene primára.Dík.

denny
8. sep 2007

Ahojte baby, aj ja by som bola zvedavá aké máte skúsenosti z popradskou nemocnicou, nakoľko sa zatiaľ neviem rozhodnúť medzi PP a KK 😉

katarinah
8. sep 2007

Ja som sa rozhodla, že asi pôjdem nakoniec do Popradu. Malo by to byť za chvíľu, potom sa ozvem ako to tam prebieha.

denny
8. sep 2007

katarinah - držím prsty nech vám to dobre dopadne a čakám na info 🙂

burina111
8. sep 2007

ahojte kočky, tak ja som odrodila minulý štvrtok v Poprade. ale musím povedať, že je to tam peklo a nebo oproti januáru, ked som tam bola hospitalizovaná, to tam bolo ešte staré osadenstvo. v prvom rade, veľká poklona Dr. Raučinovi, Dr. LIptajovej a primárovi Bohmerovi. su to super odborníci, s ľudským prístupom aj keď su tak veľmi mladí. no mladí ľudia, mladé myslenie, nový prístup.
ja som sice odrodila za 15 min. takže asi nemali čas sa so mnou rozčuľovať, ale je vidieť uplne iný pristup aj u sestričiek. na sále su uplne perfektné, na novorodeneckom ukážu pomôžu, s akoukoľvek otázkou, nemajú problém. no a na ženskom rovnako, stále kolo nás behali, aj ked je tam teraz hrba ľudí aj z Kežmarku.
izby su vymaľované na pekne oranžovo žlto s takými tapetami kvietočkovanými, tak je to tam utulnejšie a na izbách su kočky už iba po dve postele.tak celkom ok. no WC a sprchy, to je otras, zvlášť keď tam teraz boli, prepáčte niektoré ženy z kolíb, tak tie hádzali papiere a vložky do sprchy a podobne, žiadna hygiena, tak akurát to je otras. no a strava, z toho by som nevyžila, nosili mi z domu.
nadštandard sa mi tiež neušiel, no ale nakoniec aj tak fajne, boli sme dve na izbe,tak si človek môže odskočiť kedy chce, navzájom sme si pomohli s deťmi. určite ak budeme čakať dalšie bábo, nebudem uvažovať o inej nemocnici.
takže asi tak....ak by ste čokoľvek mali, kľudne sa ma pýtajte aj tu alebo IP. rada poradím, ak budem vedieť 😉

denny
8. sep 2007

burinka - ďakujem za info. Je to super, že je tam príjemný personál a príjemné prostredie ako opisuješ /až na to sociálne zariadenie/. Mám na teba jednu otázku, či si mala zajednaného dr.?
Prajem ti, aby bol malý zdravý a aby ste si ho naplno užili 😉

danciacik
8. sep 2007

Ahojte kočky. Tie ktoré ste ešte neboli v téme Poprad a okolie prihláste sa tak vás tam pozývam. Čakáme Vás. 😉

aja7
11. sep 2007

tak denny..ideme do PP, nie? 😉 Ja sa zatial spolieham na to, ze ked "to" na mna pride, budem letiet do prvej porodnice, ktora bude poruke 😀 Vraj Dr. Raucina je perfektny - pocula som...Ale zajednavat si nikoho nebudem..Je to ich praca, dostanu zaplatene a odrodit ma Dr. musi, ci mu zaplatim alebo nie. Skor uvazujem nad nadstandartom - tu izbu by som chcela, ale nezblaznim sa ak bude obsadena 😠

denny
11. sep 2007

aji - súhlasím s tebou. Ani ja nemienim nijakému dr. platiť. Nad nadštandardom uvažujem aj ja, keď bude niečo voľné 😉

cistko
16. sep 2007

Tak uz aj ja to mam za sebou🙂a burina pise cistu pravdu, nemozem sa absolutne na nic stazovat. Velmi mili lekari, velmi mile a ochotne sestricky, nestretla som sa s niecim negativnym. Vsetci boli velmi ochotni a stale usmievavi. Klobuk dole pred sestrickami z novorodeneckeho maju naozaj co robit aby sa stihli otacat, hlavne teraz ked tam rodi cely okolity kraj🙂))))My sme boli na nadstandarde, nelutujem vobec. Vraj v KK su izby krajsie ale mne to vyhovovalo uplne, najviac to ze kedykolvek mohol za mnou prist manzel a to mi velmi prevelmi pomahalo. Takze ak budete chciet vediet viac tak v poste 😀

burina111
30. aug 2008

ahoj denny, no veru nie, prišla som do nemocky fakt o 5min. 12. odrodila som za 15 min, ani nie na sále, iba v prípravovni, takže, som bola rada, že dr. Raučina stihol dobehnúť z oddelenia....a teda, určite by som si dr. nešla objednávať...je to ich práca a zas, odrodiť ma museli, nie? bolo mi fakt jedno, kto v tom čase prišiel. dôležitý bol pre mňa môj manžel. toho som si zajednala už pri snažilkovaní, aby sa z toho potom nevyvliekol. 😀

vichrica
4. sep 2008

burina111 - súhlasím s Tebou. Niektoré baby mi hovorili, že je fajn objednať si lekára, že je potom pôrod bez problémov. Ja si však myslím, že platím z daní dosť do zdravotnej poistovňe, tak nevidím dôvod, prečo rozmaznávať lekárov a dávať im ďalšie peniaze. Presne takto si ich učíme my. Inak, ja tiež idem rodiť do PP. Teraz tam ževraj už opravili aj WC.

marianna0307
9. okt 2008

no ahojte všetci ,
ja by som sa rada tiez uistila ci tie WC ka sú už v normálnom stave. Tiež som počula, že sú dosť zle 😒

juzinka
14. okt 2008

ahoj marianna na odd. rizik. gravidity sú super aj sprchy aj Wc, ale vraj na odd. šestonedelia sú hrozné ☹

tweetinkapp
15. okt 2008

Ahojte,
neviete mi nahodou poradit, co vsetko si treba vziat do popradskej porodnice?

dula_renka
16. okt 2008

twetinkapp ...najlepšie sa opýtať v pôrodnici, časom sa moholo niečo zmeniť 🙂

tweetinkapp
16. okt 2008

No tiez si myslim, ze najlepsie je sa spytat v porodnici. Idem tam vsak az buduci tyzden a ja by som uz chcela mat tasku zbalenu pre istotu 🙂

aja7
17. okt 2008

twetinka

ja som sice rodila vo februari, ale napisem ti, co som mala ja:

pre seba : 2nocne kosele, zupan, podlozku na postel a poporodne vlozky (dostanes v zdravotnickych potrebach v nemocnici), uteraky, ususku, slapky, kojenecku podprsenku, tampony do podprsenky, krem na bradavky a bezne hygienicke potreby.

pre babo : plienky jednorazovky, plienky obycajne, rukavicky, ciapocku, deku, cumlik, odsavacku na mlieko (ale maju aj na oddeleni, len mne tie nevyhovovali, tazko sa s nimi manipuluje) a kozmetiku som nebrala, kupali sme ho len raz a u sestriciek, oni ti tam daju..

A potom, ked ides domov, tak veci pre babo 🙂

Vela stastia a lahky porod prajem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre