Budúce mamičky v Írsku

sunnika
13. mar 2016

Pridajte sa 😊 aby sme si radili a pomahali navzajom 😊 zijem v irsku uz 9 rokov, toto je moje prve tehu tak by ma zaujimalo ako ste na tom vy co sa tyka vysetreni a tak podobne 😊

biokozmetika
13. mar 2016

ahoj @sunnika 😉 ja sice uz v IE nie som ale zila som tam 10 rokov a na Facebooku je skupina SK mamiciek zijucich v IE (mozno uz v nej si ale ak nie tak je to super skupinka kde sa vselico dozvies) tie vysetrenia a celkovo postup pri porode je podla mna uplne iny ako na SK (aspon z vlastnej skusenosti to mozem povedat) drzim palce 😉

sunnika
autor
13. mar 2016

dakujem ☺ ano som v skupine na fb 🙂 len som dufala ze si tu viac porozpravame. fb je dobry ak potrebujes radu na konkretnu otazku a to ja nehladam ☺ no aj tak diky 😊 len som skusala ci nahodou sa tu niekto nenajde na pokec 😊

ruthike
13. mar 2016

Ahoj, ja zijem v uk a tu je to velmi podobne ako v ie. Pokial mas okey tehotenstvo budes okey - len sa medzi 35-37. Tyzdnom tehotenstva daj prosim ta otestovat na streptokoka b - myslim si, ze to v Irsku nerobia, ale inde v Eu aj na Slovensku to robia. Stery si mozes kupit online, je to okolo 30 libier. Ak budes mat pozitivny nalez, oznam to to midwife a oni by ti mali pred porodom asi 4 hodiny davat atb do zily. Tak sa riziko pre baby znizi skoro na nule

nika19918
13. mar 2016

Ahojte 😊

rheuska
13. mar 2016

8 rokov v Ie.
27 tyzden. Dva scany (12 a 22 tyzden). Inak GP raz mesacne (moc a tlak). No a koncom mesiaca idem prvy krat k midwife. Aj ked som pocula, ze brutal stlacaju brucho. Dufam, ze to nebude take zle. Inak pohlavie mi zistila Polka v city centre za stovec. V Rotunde to mali potvrdit, ale zadarmo sa nnesnazili. MMaa mala nozky pri sebe. Inak oktober mas fajn. To uz otec
dietata bude mat narok na dva tyzdne paternity (platia ako maternity). Inak pan Boh dal, pan Boh vzal... taka starostlivost v tehu. Ale rodit budem urcite na ostrove. Pristup je lepsi. A skusenosti zien tiez nepustia.

sunnika
autor
14. mar 2016

ahojte baby ☺ super ze ste sa ozvali 😊 ja som navstivila iba raz GP bolo to celkom v pohode, moc a meranie tlaku... no a samozrejme pregnancy test na overenie...aj ked kamoske ani ten nezrobili 😁 pytala som sa jej ze ci by mi neurobila test na toxoplasmozu, ze mam doma 2 macky...myslim ze to nemam ale ak je moznost si to overit tak preco nie? no povedala mi ze ak nemam symptomy tak netreba....co viem nijak sa to neprejavuje...max tolest hrdla....takze tak... uvidime...vraj sa da poziadat v nemocnici ked bude prvy scan. dakujem za radu na ten test na streptokoka 😊 este som to neprestudovala ☺ no urcite sa kuknem. ale teraz este skoro. cakam kym nebudem v 3 mesiaci aby som si bola viac ista ze bude vsetko v poriadku. drzte sa a urcite piste dalej. tesim sa 😊

ruthike
14. mar 2016

@sunnika ta toxoplazmoza by tiez nebola od veci, skus!🙂 im prevencia hovori malicko, ked clovek vie o tom co treba testovat tak sa da privatne. Ako vravim - ak je tehotenstvo v pohode - midwives su adekvatne a v ultrasound su dobri

rheuska
14. mar 2016

Toxu vraj robia pri prvom odbere. Aj ja mam dveacky. Ale moznost nakazy minimalna, hlavne ak ziju iba v dome. Inak myslim, ze komunisticke deti ju mali vsetky z tych prieskovisk. A ja este krvave steaky milujem. Inak adekvatne midwifes... no neviem. Tvrdne mi brucho. Doma by ma vysetrili ci sa ki neskracuje krcok. Tu treba vydrzat. Ani magnezium nedaju. So skusenosti kamosky ani krvacanie neriesia. Povedali jej, ze je stale tehotna a ze nech ide domov a da si paracetamol. Chuda letela na Sk. Samozrejme hned rizikove tehu, duhaston a aspon vysvetlenie co sa deje. Test na cukrovku ziadny. Vsak naco nemame cukrovku v rodine. Dokonca mam dostat ockovanie pri RH -, ale pozvanka nikde. Nikdo nic nevie. Hlavne, ze letakov poslali aj s jedneho stromu celeho :D. No, ale na druhej strame mame pokoj. Mala nema rada vysetrenia. Aj pred sonom uteka. A kym nechodime po doktoroch tak sme zdrave. Inak ja som bola v Kosiciach na prenatalnu diagnostiku skrz down a genetiky. Vraj do 10 tyzdna to robia aj tu. Teda iba z krvy, len treba pytat a trvat na tom, ze to chces. No a tu to robia automaticky mamickam nad 37. Pocula som. Neviem urcite.

majka_ka89
14. mar 2016

Ahojte, ja som tiež v IE v Dubline. Termín máme v polovici júna. Som tehotná prvýkrát, čiže to neviem porovnať ale na starostlivosť sa nesťažujem. Nakoľko som mala na začiatku trocha problémy a môj GP ma hneď poslal na emergency, tak som šla do Rotundy, kde aj budem rodiť. Všetko skontrolovali a v poriadku. Ultrazvuky som zatiaľ mala len v 13 a 22 tt tu mi povedali aj bez problémov pohlavie), + jeden kontrolný na emergency. Ďalší ma čaká v 34 tt kvôli nízko uloženej placente. Inak mám striedavo kontroly u GP a midwife.( aktuálne sa mi frekvencia zvyšuje na 2x do mesiaca - 1x GP a 1x midwife aj to len moc a tlak) Teraz ma čaká aj glukozový test ale to preto, že som na ňom trvala, keďže moja starká ma cukrovku.
Co sa týka testov na downov a iné veci som nedávala robiť, stačilo mi, že v 22tt skontrolovali razštepy, ktoré vylúčili, srdiečko, hlavičku. Malinký aj tak nemá rád UTZ vzdy sa schováva, tak nám to len vyhovuje, že tie vyšetrenia nie sú moc často.

sunnika
autor
14. mar 2016

ako tak pozeram tak kazdy ma ine skusenosti. napriklad kolegyna v praci....nechceli jej povedat pohlavie dietata. vraj ak su niesi isty na 100% tak nepovedia 😕 tak tiez ju automaticky dali testovat na cukrovku. maju trosku v tom zmatok lebo ju objednali na 3 poobede. o 2 hodiny prisla na rad a ti jej povedali ze jej test robit nemozu lebo to musi byt na lacno takze musela ist domov a prist rano na osmu. tam jej odobrali krv, potom jej dali vypit glukozu pockat hodku, potom znovu odber a zase pockat aby jej mohli znovu odobrat krv. uff mna by porazilo. bolo jej zle, palila ju zaha a neskor doma zvracala. dufam ze ja to budem zvladat lepsie...samozrejme ak mi to vobec budu chciet testovat.co sa tyka testu na downa tak tu to robia okolo 16tt-20tt a len za priplatok u polskeho, litvinskeho mozno slovenskeho doktora ak nejaky je v dubline... tu to nerobia pretoze su tu zakazane potraty takze nevidia zmysel to zistovat lebo aj tak nic s tym neurobis. no ja si ho urobim aj ked riziko je male no chcem vediet co najviac o zdravi dietata. preto tak pristupuju aj ku krvacaniu pocas tehotenstva. poslu ta domov dat si paracetamol a cakaju co bude. kamoske toto urobili. poslali ju domov a dva dni na to potratila 😡 sestra na slovensku krvacala tiez a si ju nechali tyzden v nemocnici, podavali jej lieky a samozrejme dali ju na rizikove tehotenstvo. teraz bude mat neter 2 rocky 😊 mozno ak by sa to stalo v irsku pravdepodobne by som ziadnu neter nemala.😕 takze mi z toho vyplyva ze ak tehotenstvo ide lahko je bez komplikacii da sa povedat ze starostlivost je v irsku dobra no ak ide o komplikacie.... na slovensku (co som pocula aj v polsku a na litve) sa to neda porovnat. tam sa snazia zachranit plod...tu to beru skor ze "boh to ma vo svojich rukach" moj nazor 😕 dufam ze vsetko pojde ako po masle a nebudem musiet nic zavazne riesit.drzte sa 😊

ruthike
14. mar 2016

@rheuska ja midwives nemusim, zlyhanie par takych dievcin skoro stalo mojho syna vela... Len moc neporiesi - naozaj pokial nepojde domov. Kym je tehotenstvo ok, mala by byt v pohode.

sunnika
autor
15. mar 2016

kocky zatial nemam nic nove ☺ neskor sa ozvem ako to slo na mojom prvom scane. samozrejme aj vy piste ak budete mat nieco nove 😊 tesim sa

sunnika
autor
26. apr 2016

ahojte😊 dlho som sa neozvala lebo ozaj nebolo co pisat 😕 😊 az do dnes lebo sme boli na ultrazvuku. vyzera vsetko v poriadku len nas trosku vystrasil doktor lebo dlho nemohol najst spravny uhol na smeranie zatylku kvoli downovmu syndromu. nakoniec ho zmeral a povedal ze je v normale... ufff kazdopadne o 3-4 tyzdne chceme ist na privatne vysetrenie tak uvidime. tiez si dame urobit triple test. odporucili by ste mi nejakeho slovaka, cecha mozno poliaka co by mi urobil ten test? alebo mozno len lepsi scan? aby sme si overili ze je vsetko v poriadku. dakujem za kazdy tip 😊dnes mi este odobrali 5 skumaviek krvi 😯😁 ale nebolelo velmi 😉 uvidime ako dopadnu testy. drzte sa baby 😉

rheuska
27. apr 2016

chodim na Femina MC do centra DUblinu. Ona nam povedala aj pohlavie,aj prehliadku nam urobila (tvrdne mi brusko) Najdes na Fb Monika Antepowicz. Robi vo vecernych hodinach a rozumie aj po slovensky ak si na tom zakladas. Urobila aj 3D scan. Inak si si ista, ze meral aj zatylok? Mne take nicnerobili dokonca aj ten velky scan maximalne 10 minut. Ze vsetko v poriadku chodte rychlo domov.

sunnika
autor
28. apr 2016

dakujem za rady 😊 ano urcite nam to meral este nam aj vysvetlil ze to potrebuje kvoli downovmu syndromu. povedal nam to dokonca aj v milimetroch.... tu v irsku je kazdy doktor iny...niektory ti ho zmera a ani o tom nevies, niektory ti ho nezmera vobec a ako napriklad v mojom pripade ho zmeral a aj nam povedal kolko by mal mat aby to bolo v normale... lenze tiez sa nas pytal ci nemame v rodine downov syndrom takze dost nas to vystrasilo....kazdopadne asi si urobim trisomy test. je to novodoby triple test. ma zhruba 99% uspesnost. robi sa z krvi matky v ktorom oddelia DNA matky a dietata a tak muzu presne zistit ci ma alebo nema down, edward, patau syndrom. tiez zistuju aj pohlavie. je to drahsie ale presnejsie. v triple teste maju velmi casto mylne vysledky takze potom musis postupit dalsi test na overenie a to je odber plodovej vody. a to by som nechcela. este uvidime kolko to bude stat. skusime sa vsade mozne informovat o cene a vyberieme si 😊 dam vediet 😊😊

rheuska
28. apr 2016

Ja som chcela trisomy na Sk, ale visiel mi velmi pekny 3D scan, bez podozrenia na nejaku chorobu. Tak sme do toho nesli. Doma stoji okolo 100 €, tu to bude urcite drahsie. No a Polka mi tiez toto vsetko pozrela a aj pohlavie. Vsak mala nechcela ukazat, tak sme sa trapili zo 30 minut. Ale zaplatis a mas. V Rotunde po piatich minutach, ze prekrizene nohy ma, tak nabuduce mozno povieme.

sunnika
autor
29. apr 2016

pozerala som kolko stoji trisomy test na slovesku a ze vraj 350 eur. tu v irsku vraj od 450 eur. uvidime este robime prieskum 😊

me3
4. júl 2016

caute baby 🙂 tak ja som tiez uz par piatkov na tomto ostrove zaseknuta 🙂 konkretne od 2006 a momentalne som 29tt....co sa tyka starostlivosti o tehu v Corku tak neviem porovnat kedze cakam prve babo ale obcas som celkom sklamana...konkretne napr 20 week scan co na slovensku je morfologicke - standart - tak tu mi lekar kukol head/hearth/kidney /legs a koniec.,..dlhsie mi trvalo ocistit ten gel z brucha ako samotne sono...este ani fotku som nedostala!!! 😖 ☹ 🙂 drzim nam palce kazdopadne ! 🙂

rheuska
4. júl 2016

@me3 zato rodí sa tu dobre. 98% zamestnancov sa usmieva, chvalia ta, povzbudzuju. Ak chceš lepsiu tehotensku starostlivosť, tak jedine súkromne. Hľadaj polske gynekológie. Jeden scan tu v Dubline okolo 100 €, tak v Corku to určite nebude viac.

radkabuchtova
11. júl 2016

Ahojte tehulky😊som 21tt a aj ked druhorodicka prvorodicka tu v IRL kedze mozem porovnavat povedala by som ze vysetrenia ktore mi tu chybali som riesila na svoje "triko" s panom doktorom(cech) v Dubline ci uz uplne prve vysetrenie v 9tt a potom este Trisomy test v 14tt (vela z vas riesilo cenu a ta je 500eur😉)pre svoj pokoj by som nemenila a aj v buducnosti by som ho podstupila😉a ako bonus viete aj pohlavie😊a kedze nie som z Dublinu vyhovovalo mi tam ist iba raz koli testom☺hovoril mi ze koli inym by som musela prist na dva-krat😕nic ine zatial nemam v plane uz len klasicke vysetrenia v nemocnici a GP.Jedine co ma trapi su bolesti sposobene platnickou😢nemyslim take tie ktore pocituje kazda v tehotenstve ale ozaj take ze mate problem vykonavat bezne aktivity a tym padom sa porod pre mna stava uz teraz nocnou morou😵bola som rozhodnuta pre epidural ale v mojom pripade sa to vraj neodporuca no vacsi strach mi nahana poloha leziaca+tlaciaca....na chrbte nevydrzim uz teraz ani 2 minuty...tak ak by sa tu nasla mamina ktora mala bohuzial take iste problemy bola by som vdacna kebyze sa podelila o svoju skusenost pri porode😕dakujem a zelam pohodove tehu😊☺

ruthike
13. júl 2016

@radkabuchtova nemusis lezat. Sed je lepsi. Ja som pri druhom 80% prestala - prechodila v pohupovanie. Potom som sedela s nohami pod sebou a az uplne ku koncu som si sadla klasicky. S tou platnickou to mas tazke. Trebars by pomohli prenatalne cvicenia - yoga alebo pilates. V anglicku ta pri takych stavoch gp posiela na physio. Ak sa da mozes ist aj privatne. To by malo zabrat

radkabuchtova
13. júl 2016

Physio,injekcie,back program,tabletky,masaze,joga,plavanie,prechadzky atd vsetko mam za sebou platnicku som si "pokazila" v praci este pred tehoten. Teraz akurat cakam na objednanie do nemocnice na nejake cvicenie pre tehotne...ale nedavam tomu velky vyznam....dokonca mi zname poradili aby som sa normalne narovinu opytala na c.section ked budem v nemocnici na ultrazvuku...tak neviem😕

verculiatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
verculiatko
16. okt 2018

Ahojte dievčatá spomínali ste že na FB je skupina mamičiek žijúcich v Irsku. Viete mi prosím niekto napísať presný názov skupiny? Vopred ďakujem

verculiatko
16. okt 2018

@majka_ka89 ďakujem majka 🙂

aveevaaveeva
11. jún 2020

Ahojte, neviem, ci je tato skupina este aktivna, no skusim. Je tu niekto, kto otehotnel v irsku a pred porodom odisiel na Slovensku kde aj zostal? Viem ze materska sa da preniest ako ste ale riesili poistenie ?
Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre